روانی‌ها دور کدام مشاغل را خط می‌کشند؟!

04:42 ۵۳ روز و ۱۹ ساعت پیش مشرق نیوز 550 0
روانی‌ها دور کدام مشاغل را خط می‌کشند؟!

بیماران روانی معمولا مرموز و زیرک هستند و اغلب ظاهرشان کاملا عادی است، به همین دلیل گاهی شناسایی آن‌ها غیرممکن است.

مشرق نیوز

به گزارش مشرق،مشاغلی در دنیای ما وجود دارد که براساس تحقیقات پژوهشگران بعنوان مشاغل مورد علاقه بیماران روانیو یا از طرفی مشاغلی که این بیماران به سراغ آنها نمی روند، معرفی می شوند که امروز باشگاه خبرنگاران جوانقصد دارد به معرفی این مشاغل بپردازد.
بیشتر بخوانید سه شغل پُراسترس در ایرانبیماری روانی بیماری روانیمعمولاً به گروهی از بیماری‌ها اطلاق می‌شود که با تأثیر بر تفکر و رفتار٬ سبب ایجاد ناراحتی برای فرد مبتلا یا ایجاد ناتوانی در وی می‌شوند.
جالب است بدانید که؛ علت بروز بیماری‌های روانی به خوبی شناخته شده نیست، اما آنچه مسلم است این است که عوامل ژنتیک، استرس‌های مختلف و نوع تعامل فرد با دیگران در ایجاد یا بروز آن‌ها مؤثر است و افسردگی، اضطراب، وسواس، اختلال دوقطبی و اسکیزوفرنیا از جمله این اختلالات هستند.
محبوب‌ترین مشاغل در بین بیماران روانی! بیماران روانیمعمولاً مرموز و زیرک هستند و اغلب ظاهرشان کاملاً عادی است، به همین دلیل گاهی شناسایی آن‌ها غیرممکن است.
اما جالب است بدانید که؛ اکثر اوقات، این افراد یک موضوع مشترک در میان خود دارند؛ که آن هم شغل است!کوین داتون، روانشناس و نویسنده بریتانیایی، سال ها به مطالعه بیماران روانی پرداخته است که بر اساس تحقیقات وی ۹ شغلی که این افراد بیشتر انتخاب می‌کنند را تعیین کرده است که به شرح زیر است:کارمند دولتکارمند دولت دهمین شغلی است که بیماران روانیانتخاب می‌کنند.
این این افراد طالب قدرت و توانایی کنترل دیگران هستند که می‌توانند از طریق مشاغل دولتی به دست آورند.
مواردی وجود داشته که دولت این افراد را با هدف مقابله با مشکلات خاص استخدام کرده است.
بطور مثال؛ در سال ۲۰۱۴، بریتانیا بیماران روانی را برای حفظ نظم در بحران استخدام کرد، چون این افراد احساسی به دیگران و اصول اخلاقی ندارند. آن‌ها باهوش و منطقی هستند؛ بنابراین کارشان را دقیقاً آن طور که باید انجام می‌دهند.
سرآشپزشغل آشپزی نیز در میان بیماران روانیمحبوب است، اما نه به خاطر دسترسی آسان به چاقو و آتش. بیماران روانی نسبت به استرس بسیار مقاوم هستند و می‌توانند در آشفتگی و هرج و مرج کار کنند.
به همین جهت در شرایط سختی مثل آشپزخانه‌های شلوغ بسیار خوب عمل می‌کنند.
افسر پلیسپلیس‌هایی که در حملات شرکت می‌کنند یا در مناطق خطرناک کار می‌کنند احتمال بیشتری دارد که بیمار روانی باشند، زیرا بیماران روانیمی‌دانند چطور در شرایط خطرناک و استرس‌زا خونسردی خود را حفظ کنند و حتی از این موقعیت‌ها لذت می‌برند.
آمار نشان می‌دهد که ۴۰% از خانواده‌های پلیس از خشونت خانگی رنج می‌برند؛ یعنی دو برابر بیشتر از خانواده‌های عادی!روزنامه نگارویژگی‌های شخصیتی مثل فریفتن، جسارت و خشونت در یک روزنامه نگار بسیار خوب هستند و دیدن نام خود زیر یک مقاله جدید در هر روز می‌تواند متواضع‌ترین افراد را به شخصیتی خودشیفته تبدیل کند.
این شغل بسیار پراسترس است به خصوص وقتی نیاز دارید حجم زیادی از اطلاعات به در بخور را در مدت کوتاهی جمع کنید؛ بنابراین نیاز به روحیه رقابتی دارید تا تلاش کنید بهترین باشید.
این بهترین محیط کاری برای یک بیمار روانیاست.
جراحتحقیقات نشان می‌دهد احتمال ابتلا به بیماری روانیدر جراحان بیش از سایر پزشکان است. آن‌ها بیش از بقیه باید تصمیمات سریع و حساس بگیرند که ممکن است با اصول اخلاقی هم تناقض داشته باشد و مجبورند در بدترین شرایط خونسرد بمانند و به همین دلیل جراحی یک از سخت‌ترین مشاغل دنیاست.
فروشندهوجود یک بیمار روانی در تیم فروش می‌تواند منجر به افزایش قابل توجهی در فروش شود.
بیماران روانیبا کمک اعتماد به نفس، جذابیت و توانایی کنترل افراد، بهترین فروشندگان هستند.
آن‌ها عاشق رقابت هستند و به راحتی رقبای خود را شکست می‌دهند.
این دقیقاً همان چیزی است که کارفرمایان می‌خواهند.
رسانهکار در رسانه سومین جایگاه را در میان مشاغل مورد علاقه بیماران روانی دارد، زیرا کار به عنوان مجری تلویزیون یا رادیو نیاز به آرامش و خونسردی در مقابل مخاطب دارد. داشتن ویژگی‌هایی مثل خودشیفتگی در این حرفه مفید است و به پیشرفتشان کمک می‌کند.
وکیلکار کردن به عنوان وکیل، واقعاً پراسترس است و نیاز به فریبندگی و مهارت صحبت کردن در جمع دارد.
افرادی زیادی معتقدند که همه وکیل‌ها دروغگوهایی هستند که به اصول اخلاقی اهمیتی نمی‌دهند و فقط دنبال پول هستند.
یک وکیل موفق باید بتواند دروغ بگوید و احساساتش را پنهان کند و به عواقب آن توجه نکند. یک وکیل روانی موفق در مصاحبه‌ای گفت:
«در اعماق وجود من یک قاتل زنجیره‌ای کمین کرده است.»
مدیر عامل بیماران روانیوقتی تحت فشار هستند حس خوبی دارند.
آن‌ها اغلب هرج و مرج ایجاد می‌کنند که به آن‌ها اجازه دهد از نگاه دیگران بهتر به نظر برسند و رقبای خود را شکست دهند.
بسیاری از بیماران روانی از این روش برای صعود از نردبان شغلی استفاده می‌کنند.
برخی تحقیقات نشان می‌دهد که ۴% از مدیران شرکت‌های بزرگ واقعاً بیمار روانی هستند و ۲۰% از آن‌ها شدیداً مستعد بیماری روانی هستند.
به همین دلیل مدیرعامل بهترین حرفه برای بیماران روانیاست.
مشاغلی که کمترین محبوبیت را میان بیماران روانی دارندروانشناسان مشاغلی که کمترین محبوبیت را در میان بیماران روانیدارند را مشخص کرده اند: بهیار پرستار درمانگر مهندس، صنعتگر آرایشگر و متخصص مد کارمند خیریه معلم مشاغل خلاق پزشک حسابداراین مشاغل به ارتباط و مراقبت از دیگران مربوط هستند و تنش کمتری دارند.
البته مشاغلی که اشاره کردیم تنها برای بیماران روانینیست.
این رتبه بندی براساس ویژگی‌های بیماران روانی است مثل اعتماد به نفس، جسارت و بی تفاوتی، این ویزگی‌ها با موفقیت در این مشاغل خاص هم ارتباط دارند.
منبع: باشگاه خبرنگاران


گروه های زیر مجموعه اجتماعی

عمومی
عمومی

آخرین اخبار

حریق مرگبار خودرو پس از تصادف- عکس
سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران از حریق مرگبار یک خودرو در پی وقوع حادثه تصادف در اتوبان تهران-قم خبر داد.
می‌خواهیم با اسرائیل صلح کنیم!
«خالد بن احمد آل خلیفه»، وزیر امور خارجه بحرین، در مصاحبه با یک روزنامه صهیونیستی برای نخستین بار به صراحت از تصمیم وقیحانه این کشور برای برقراری رابطه با رژیم صهیونیستی سخن گفت.
یک زن روی صورت پسر ترامپ آب دهان انداخت
شب گذشته (سه‌شنبه شب) یکی از کاکنان خانم یک رستوران مشهور و محبوب در شیکاگو روی اریک ترامپ، پسر دوم دونالد ترامپ رئیس‌جمهور آمریکا، آب دهان انداخت.
اعلام زمان جدید دیدار پوتین و ترامپ در ژاپن
کرملین امروز اعلام کرد ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهور روسیه و دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا در ۲۸ ژوئن (پس فردا) و در حاشیه نشست گروه بیست دیداری یک ساعته با یکدیگر خواهند داشت.
اتهام‌زنی ترامپ علیه مولر
در پی موافقت رابرت مولر، بازپرس ویژه تحقیقات درباره دخالت ادعایی روسیه در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۱۶ آمریکا با شهادت علنی در کنگره، دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا او را به نابود کردن مکاتبات اداره تحقیقات فدرال این کشور (اف‌بی‌آی) متهم کرد. این در حالی است که ترامپ برای اثبات اتهامات خود علیه مولر مدرکی ارائه نکرد.
فروش سلاح به عربستان و امارات تعلیق شد
شبکه الجزیره به نقل از سازمان عفو بین‌الملل گزارش داد پارلمان ایتالیا فروش سلاح به عربستان سعودی و امارات متحده عربی را به حالت تعلیق درآورد.
انتقاد عفو بین الملل از سیاست‌های ترامپ
در حساب توئیتری سازمان عفو بین الملل آمده است: انتشار تصویر دلخراش مرگ کودک مکزیکی به همراه پدرش در مرز آمریکا باعث وحشت از سیاست‌های مهاجرتی دولت دونالد ترامپ شده است.
واکنش «حزب الله عراق» به ادعای جدید آمریکا
گردان‌های حزب‌الله عراق شامگاه چهارشنبه (۵ تیر) به ادعای آمریکا در انجام حملات سایبری علیه این نیروها واکنش نشان داد.
تشکر «محمود عباس» از لبنان
«محمود عباس» رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین چهارشنبه شب در تماس تلفنی با «نبیه بری» رئیس پارلمان لبنان از حمایت‌های این کشور از فلسطین تشکر کرد.
گزارش سازمان ملل در راستای منفعت ملت سوریه نیست
«بشار الجعفری» نماینده دائم سوریه در سازمان ملل روز چهارشنبه در نشست خبری شورای امنیت گفت که گزارش دبیرکل سازمان ملل درباره اوضاع سوریه، تکرار ادعاهای برخی از کشورهای متخاصم است.

پر بازدید ترین اخبار امروز

ماجرای حضور افشین قطبی در پرسپولیس
پس از جدایی برانکو ایوانکوویچ از تیم فوتبال پرسپولیس تهران، مدیران این باشگاه با حضور در ترکیه در صدد مذاکره با مربیان خارجی و جایگزینی آن به جای مرد کروات بودند، اما دست خالی به تهران بازگشتند و قرار است سرمربی جدید در تهران انتخاب شود و سرخپوشان با ایمیل با او در ارتباط باشند.البته شنیده می‌شود گزینه اصلی پرسپولیسی ها، تاکیس لمونیس ۵۹ ساله است. این مربی سابقه حضور در تیم‌های المپیاکوس، لوادیاکوس، الرائد عربستان، پانینیوس و ... را دارد و در آسیا نیز کار کرده است.البته ساعتی پیش برخی رسانه‌ها اعلام کردند که احتمال دارد افشین قطبی سرمربی سرخپوشان پایتخت شود و قرار است این مربی روز شنبه به تهران بیاید تا با پرسپولیسی‌ها مذاکره کند. دلیل این اتفاق هزینه بالای مربیان خارجی است، اما خیلی زود تکذیب شد و مهدی حاج باقر، مدیر برنامه‌های افشین قطبی در گفتگو با خبرنگار ورزشی باشگاه خبرنگاران جوان در این باره بیان کرد: تاکنون پرسپولیسی‌ها با ما تماسی نداشتند و در این باره مذاکره‌ای صورت نگرفته است. قطبی اکنون در تهران حضور داشت و مشخص نیست چه زمانی به تهران می‌آید و شاید به طور کل به ایران نیاید.ا
حریق مرگبار خودرو پس از تصادف- عکس
سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران از حریق مرگبار یک خودرو در پی وقوع حادثه تصادف در اتوبان تهران-قم خبر داد.
می‌خواهیم با اسرائیل صلح کنیم!
«خالد بن احمد آل خلیفه»، وزیر امور خارجه بحرین، در مصاحبه با یک روزنامه صهیونیستی برای نخستین بار به صراحت از تصمیم وقیحانه این کشور برای برقراری رابطه با رژیم صهیونیستی سخن گفت.
نجات معجزه‌آسای علیرضا حیدری از خطر مرگ +عکس
پست اینستاگرامی علیرضا حیدری در واکنش به تصادفش که به طور معجزه‌آسایی از خطر مرگ نجات یافت.
مقام فرانسوی: آمریکا علاقه‎ای به مذاکره با ایران ندارد
بنا به اعلام یک منبع آگاه فرانسوی، علی‌رغم اصرارهای ظاهری دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا برای مذاکره با ایران، واشنگتن علاقه‌ای به دنبال کردن مذاکره با تهران ندارد.
حریق مرگبار خودرو پس از تصادف- عکس
سرقت از «بی.ام.و» راز طلافروش هوسران را فاش کرد
رای گیری در مدارس افغانستان ممنوع می شود
وزیر نیرو: باید تاب‌آوری جامعه را افزایش دهیم
محسن افشانی دستگیر و روانه زندان شد
واکنش پلیس به ویدئو مسلحانه یک بازیگر و همسرش
ساعت هوشمند اپل به دوربین مجهز می‌شود
محسن افشانی بازیگر سینما دستگیر  شد
رونمایی از شاهکار هوآوی در تولید موبایل
توصیه سفارت ایران درباره سفر به روسیه