روانی‌ها دور کدام مشاغل را خط می‌کشند؟!

04:42 ۱۳۶ روز و ۱۴ ساعت پیش مشرق نیوز 910 0
روانی‌ها دور کدام مشاغل را خط می‌کشند؟!

بیماران روانی معمولا مرموز و زیرک هستند و اغلب ظاهرشان کاملا عادی است، به همین دلیل گاهی شناسایی آن‌ها غیرممکن است.

مشرق نیوز

به گزارش مشرق،مشاغلی در دنیای ما وجود دارد که براساس تحقیقات پژوهشگران بعنوان مشاغل مورد علاقه بیماران روانیو یا از طرفی مشاغلی که این بیماران به سراغ آنها نمی روند، معرفی می شوند که امروز باشگاه خبرنگاران جوانقصد دارد به معرفی این مشاغل بپردازد.
بیشتر بخوانید سه شغل پُراسترس در ایرانبیماری روانی بیماری روانیمعمولاً به گروهی از بیماری‌ها اطلاق می‌شود که با تأثیر بر تفکر و رفتار٬ سبب ایجاد ناراحتی برای فرد مبتلا یا ایجاد ناتوانی در وی می‌شوند.
جالب است بدانید که؛ علت بروز بیماری‌های روانی به خوبی شناخته شده نیست، اما آنچه مسلم است این است که عوامل ژنتیک، استرس‌های مختلف و نوع تعامل فرد با دیگران در ایجاد یا بروز آن‌ها مؤثر است و افسردگی، اضطراب، وسواس، اختلال دوقطبی و اسکیزوفرنیا از جمله این اختلالات هستند.
محبوب‌ترین مشاغل در بین بیماران روانی! بیماران روانیمعمولاً مرموز و زیرک هستند و اغلب ظاهرشان کاملاً عادی است، به همین دلیل گاهی شناسایی آن‌ها غیرممکن است.
اما جالب است بدانید که؛ اکثر اوقات، این افراد یک موضوع مشترک در میان خود دارند؛ که آن هم شغل است!کوین داتون، روانشناس و نویسنده بریتانیایی، سال ها به مطالعه بیماران روانی پرداخته است که بر اساس تحقیقات وی ۹ شغلی که این افراد بیشتر انتخاب می‌کنند را تعیین کرده است که به شرح زیر است:کارمند دولتکارمند دولت دهمین شغلی است که بیماران روانیانتخاب می‌کنند.
این این افراد طالب قدرت و توانایی کنترل دیگران هستند که می‌توانند از طریق مشاغل دولتی به دست آورند.
مواردی وجود داشته که دولت این افراد را با هدف مقابله با مشکلات خاص استخدام کرده است.
بطور مثال؛ در سال ۲۰۱۴، بریتانیا بیماران روانی را برای حفظ نظم در بحران استخدام کرد، چون این افراد احساسی به دیگران و اصول اخلاقی ندارند. آن‌ها باهوش و منطقی هستند؛ بنابراین کارشان را دقیقاً آن طور که باید انجام می‌دهند.
سرآشپزشغل آشپزی نیز در میان بیماران روانیمحبوب است، اما نه به خاطر دسترسی آسان به چاقو و آتش. بیماران روانی نسبت به استرس بسیار مقاوم هستند و می‌توانند در آشفتگی و هرج و مرج کار کنند.
به همین جهت در شرایط سختی مثل آشپزخانه‌های شلوغ بسیار خوب عمل می‌کنند.
افسر پلیسپلیس‌هایی که در حملات شرکت می‌کنند یا در مناطق خطرناک کار می‌کنند احتمال بیشتری دارد که بیمار روانی باشند، زیرا بیماران روانیمی‌دانند چطور در شرایط خطرناک و استرس‌زا خونسردی خود را حفظ کنند و حتی از این موقعیت‌ها لذت می‌برند.
آمار نشان می‌دهد که ۴۰% از خانواده‌های پلیس از خشونت خانگی رنج می‌برند؛ یعنی دو برابر بیشتر از خانواده‌های عادی!روزنامه نگارویژگی‌های شخصیتی مثل فریفتن، جسارت و خشونت در یک روزنامه نگار بسیار خوب هستند و دیدن نام خود زیر یک مقاله جدید در هر روز می‌تواند متواضع‌ترین افراد را به شخصیتی خودشیفته تبدیل کند.
این شغل بسیار پراسترس است به خصوص وقتی نیاز دارید حجم زیادی از اطلاعات به در بخور را در مدت کوتاهی جمع کنید؛ بنابراین نیاز به روحیه رقابتی دارید تا تلاش کنید بهترین باشید.
این بهترین محیط کاری برای یک بیمار روانیاست.
جراحتحقیقات نشان می‌دهد احتمال ابتلا به بیماری روانیدر جراحان بیش از سایر پزشکان است. آن‌ها بیش از بقیه باید تصمیمات سریع و حساس بگیرند که ممکن است با اصول اخلاقی هم تناقض داشته باشد و مجبورند در بدترین شرایط خونسرد بمانند و به همین دلیل جراحی یک از سخت‌ترین مشاغل دنیاست.
فروشندهوجود یک بیمار روانی در تیم فروش می‌تواند منجر به افزایش قابل توجهی در فروش شود.
بیماران روانیبا کمک اعتماد به نفس، جذابیت و توانایی کنترل افراد، بهترین فروشندگان هستند.
آن‌ها عاشق رقابت هستند و به راحتی رقبای خود را شکست می‌دهند.
این دقیقاً همان چیزی است که کارفرمایان می‌خواهند.
رسانهکار در رسانه سومین جایگاه را در میان مشاغل مورد علاقه بیماران روانی دارد، زیرا کار به عنوان مجری تلویزیون یا رادیو نیاز به آرامش و خونسردی در مقابل مخاطب دارد. داشتن ویژگی‌هایی مثل خودشیفتگی در این حرفه مفید است و به پیشرفتشان کمک می‌کند.
وکیلکار کردن به عنوان وکیل، واقعاً پراسترس است و نیاز به فریبندگی و مهارت صحبت کردن در جمع دارد.
افرادی زیادی معتقدند که همه وکیل‌ها دروغگوهایی هستند که به اصول اخلاقی اهمیتی نمی‌دهند و فقط دنبال پول هستند.
یک وکیل موفق باید بتواند دروغ بگوید و احساساتش را پنهان کند و به عواقب آن توجه نکند. یک وکیل روانی موفق در مصاحبه‌ای گفت:
«در اعماق وجود من یک قاتل زنجیره‌ای کمین کرده است.»
مدیر عامل بیماران روانیوقتی تحت فشار هستند حس خوبی دارند.
آن‌ها اغلب هرج و مرج ایجاد می‌کنند که به آن‌ها اجازه دهد از نگاه دیگران بهتر به نظر برسند و رقبای خود را شکست دهند.
بسیاری از بیماران روانی از این روش برای صعود از نردبان شغلی استفاده می‌کنند.
برخی تحقیقات نشان می‌دهد که ۴% از مدیران شرکت‌های بزرگ واقعاً بیمار روانی هستند و ۲۰% از آن‌ها شدیداً مستعد بیماری روانی هستند.
به همین دلیل مدیرعامل بهترین حرفه برای بیماران روانیاست.
مشاغلی که کمترین محبوبیت را میان بیماران روانی دارندروانشناسان مشاغلی که کمترین محبوبیت را در میان بیماران روانیدارند را مشخص کرده اند: بهیار پرستار درمانگر مهندس، صنعتگر آرایشگر و متخصص مد کارمند خیریه معلم مشاغل خلاق پزشک حسابداراین مشاغل به ارتباط و مراقبت از دیگران مربوط هستند و تنش کمتری دارند.
البته مشاغلی که اشاره کردیم تنها برای بیماران روانینیست.
این رتبه بندی براساس ویژگی‌های بیماران روانی است مثل اعتماد به نفس، جسارت و بی تفاوتی، این ویزگی‌ها با موفقیت در این مشاغل خاص هم ارتباط دارند.
منبع: باشگاه خبرنگاران


گروه های زیر مجموعه اجتماعی

حوادث و انتظامی
حوادث و انتظامی

آخرین اخبار

دانلود فیلم سینمایی تگزاس ۲
نسخه کامل فیلم کمدی پرفروش تگزاس۲ به کارگردانی مسعود اطیابی و تهیه‌کنندگی سیدابراهیم عامریان چهارشنبه ۲۷ شهریور ماه در سایت دانلود قانونی حلال دانلود منتشر می‌شود.
تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد بدون شرکت در کنکور سراسری
این روزها دغدغه‌ی بسیاری از افراد حضور در کلاس، خدمت نظام‌وظیفه، مرخصی در ساعت کاری هست.
همه‌چیز درباره نودالیت، این خوراکی خوشمزه و همه‌پسند!
نودالیت یکی از محبوب‌ترین غذاها در سراسر جهان هست.
دانلود فیلم تگزاس ۲ کامل و بدون سانسور
فیلم سینمایی «تگزاس ۲» توسط سایت سیما دانلود توزیع شد.
۳ روش ساده برای مقابله با کلاهبرداران خودرو
معاملات خودرو را می‌توان یکی از پرحاشیه‌ترین معاملات در ایران دانست.
مزایای دوره آموزش فروش با حمیدرضا بشیری
با پیشرفت دنیای امروزه و کسب‌وکارها، آگاهی از مزایای فروش می‌تواند ما را در گسترش کسب‌وکار و پیشرفت روبه‌رشد آن کمک شایانی کند.
راهنمای خرید گل آنلاین
امروزه در دکوراسیون خانه‌ها و محیط‌های کاری به هیچ عنوان نمی‌توان وجود گل را نادیده گرفت.
آموزشگاه اپراتوری دستگاه CNC
مطالعه محققان نشان داده که هنگام آموزش هر چه درگیری و ارتباط بیشتری بین کارآموز و محیط کاری بیشتر باشد کیفیت آموزش نیز بسیار بالاتر خواهد بود.
سود هوآوی از فروش تجهیزات و گوشی‌ به ۱.۵۵ میلیارد دلار رسید
انتشار گزارش‌های آماری جدید نشان‌ می‌دهد که میزان سود تجارت گوشی‌های هوشمند هوآوی به ۱۱ میلیارد یوآن معادل ۱.۵۵ میلیارد دلار در شش ماهه نخست ۲۰۱۹ رسیده است که از میزان کل سال ۲۰۱۸ بیشتر است.
بررسی بازار خودروهای وارداتی دست دوم
این روزها خرید خودروی خارجی کارکرده می‌تواند نوعی سرمایه‌گذاری تلقی شود. چرا که تعداد خودروهای صفر کیلومتر،‌ تعدادی مشخص و در حال کم شدن است. از سویی دیگر ممنوعیت واردات منجر به افزایش تعداد این خودروها نمی‌شود.

پر بازدید ترین اخبار امروز

زخم معده در کودکان چه علائمی دارد؟
زخم معده به معنی زخم یا فرسایش پوشش معده یا بخش بالایی روده کوچک به دلیل تجزیه پوشش محافظتی معده یا مقادیر بیش از حد اسید معده می‌باشد. اگرچه زخم معده در بزرگسالان بیشتر شایع است، اما کودکان نیز در هر سنی می‌توانند این مشکل را تجربه کنند.
آمریکا از اتهام زنی به ایران به دنبال چیست؟
در فاصله کوتاهی پس از عملیات بی سابقه پهپادی ارتش و کمیته‌های مردمی یمن علیه تاسیسات نفتی ارامکو در عربستان سعودی،مقامات امریکایی و پس از آن سعودیها برای رهایی از افتضاح نظامی و امنیتی که گریبان آنها را گرفته است دست به فرافکنی زدند و انگشت اتهام را به سمت کشورهای دیگر گرفتند.
مهدی قائدی به بازی با پرسپولیس می رسد؟
مهدی قائدی قادر به همراهی تیمش در دربی برابر پرسپولیس خواهد بود.
وحید امیری و تفکرات کالدرون و ویلموتس
امیری در دیدار مقابل نفت در ترکیب اصلی حضور نداشت و از دقیقه 52 وارد زمین شد و نمایش خوبی هم از خود نشان داد.
Kirin ۹۹۰ هوآوی، نسل جدید پردازنده‌های موبایل
این تراشه بالاترین تعداد ترانزیستور در صنعت نیمه هادی را ارائه می‌دهد؛ این بدین معناست که از این پس انتقال اطلاعات از یک بخش تراشه به بخش دیگر، با سرعت بیشتری نسبت به قبل انجام می‌شود.
جریمه میلیاردی شرکت پگاه به‌دلیل گرانفروشی لبنیات
مبالغ مصوب ۲۵ نوع وام دانشجویی جدید اعلام شد +جدول
هیچ برنامه‌ای برای حضور زنان در ورزشگاه‌ها وجود ندارد
امسال مُهر کنترل مرزی گذرنامه زوار اربعین به منزله ویزا تلقی می‌شود
مرد گمشده را شناسایی کنید +عکس
مسئول واقعی کشته شدن دختر آبی و پسر قرمز
به زودی؛ احداث جایگاه‌های سوخت کوچک‌ در پایتخت
گفتگو با دانشجوی قلابی دانشگاه شهید بهشتی
سالانه چند ایرانی قربانی دستخط بد پزشکان می‌شوند؟
اعلام گزارش فوت کودک در ورزشگاه آزادی به مرجع قضایی