سرافراز سوژه کدام سناریو شد؟

17:20 ۵۴ روز و ۷ ساعت پیش مشرق نیوز 321 0
سرافراز سوژه کدام سناریو شد؟

نقش خانم میرقلی خان در فضاسازی مسموم اخیر (همراه با عشوه گری موذیانه در فیلم) چیست؟

مشرق نیوز

به گزارش مشرق،محمد ایمانی فعال رسانه‌ای در کانال تلگرامی خود نوشت:انتشار ویدئویی از آقای محمد سرفراز (رئیس سابق ضدا و سیما و ادعای فرار او از کشور توسط یک پادوی رسانی ای افراطیون مدعی اصلاحات، استارت یک پروژه ضد امنیتی بود که به واسطه مصاحبه یک عضو حلقه انحرافی، وارد فاز جدیدی شد.
هر چند یاشار سلطانی و عبدالرضا داوری در دو ازدوگاه متعارض هم نقش بازی می کنند و این بار، یکی سرافراز را زده و دیگری ژست حمایت از او گرفته، اما هر دو نقش ظاهراً متناقض و متعارض، به مثابه دو لبه مقابل هم در یک قیچی عمل می کننند.
یاشار سلطانی هر چند تظاهر به عدالتخواهی و مبارزه با فساد می کرد - و توانست از همین طریق قاپ برخی جوان ها را هم بدزدد- اما در واقع آلت دست افراطیون بدسابقه ای نظیر حناچی است و نقش جاده صاف کن برخی متولیان فساد در طیف مدعی اصلاح طلبی را ایفا می کند.
او فیلمی را بعنوان "فرار سرافراز با صدها سند و پرونده سرّی" منتشر کرد. اما پرونده‌های مورد نظر او کپی اسناد محکومیت سابق خانم شهرزاد میرقلی‌خان در امریکا بود و نه اسناد سرّی. در این میان شوخی خانم میرقلی‌خان با اسناد (که در نوع خود شک بر انگیز می باشد)، در ایجاد ذهنیت مد نظر تهیه کنندگان ویدئو موثر بود. یاشار سلطانی در تویتی، نه فقط سرفراز بلکه کل صدا و سیما را متهم می کرد.
در ویدیویی که یاشار سلطانی منتشر کرد زنی در حال فیلمبرداری در فرودگاه (عمان) و در حال سخن گفتن و خیر مقدم به شخصی است که همراه با یک چمدان به سالن فرودگاه وارد می‌شود.
پس از چند لحظه زن فیلمبردار نام محمد سرفراز را صدا میزند. در صحنه دیگر، همان زن دیده می شود که پوشه هایی را در دست دارد و عنوان می‌کند اینها همه مدارک اورجینال و اصلی هستند.
اما به زودی معلوم شد سرفراز در ایران است. گفته شد این فیلم مربوط به سفر یک روزه (دو هفته قبل) او به عمان در هفته گذشته برای تحویل اسناد مربوط به دوران زندان میرقلی‌خان در آمریکاست؛ و از اینستاگرام میرقلی‌خان برداشته شده است!
نقش خانم میرقلی خان در فضاسازی مسموم اخیر (همراه با عشوه گری موذیانه در فیلم) چیست؟ این ویدئوی غلط انداز توسط چه کسانی تهیه شد و دست امثال یاشار سلطانی رسید تا به منازعه مجدد سرفراز با اطلاعات سپاه دامن بزند؟ چه کسی از این فضاسازی سود می برد؟نفر دومی که در ماجرای اخیر نقش آفرینی کرد، عبدالرضا داوری بود. او گفت و گویی را با سرفراز و میرقلی خان ترتیب داد که مضمون کلی آن، زدن اطلاعات سپاه پاسداران در پوشش حمایت از سرفراز -و مثلاً از این طریق، تبرئه حلقه انحرافی در مقابل سپاه- بود. اما او کیست؟
هر چند او متظاهر به حمایت از احمدی نژاد است، اما در جهاد دانشگاهی با اصلاح طلبان بود. او در ایام انتخابات ریاست‌جمهوری ۱۳۸۴، نشریه "رصد» را که مدیر مسئول و صاحب‌امتیاز آن بود، در خدمت ستاد انتخاباتی مرحوم هاشمی رفسنجانی و حمایت از او قرار داد اما بعدها خود را اصولگرا و عدالت خواه جا زد. جالب اینکه نامبرده، دو سال قبل، فردی ضد انقلاب به نام فواد شمس را عدالتخواه جا زد؛ کسی که در تاریخ ۲۸ اردیبهشت ۹۲ ضمن انتشار مقاله ای در سایت ضد انقلابی گویانیوز ماهیت ضد انقلابی خود را بر ملا کرده بود.
عجیب اینکه همین فرد مذبذب در گفت و گوی اخیر با سرفراز، به خانم میرقلی خان اجازه می دهد مرحوم هاشمی را مستقیماً به جاسوسی برای آمریکا از طریق عربستان متهم کند و کمترین اعتراضی هم نمی کند. فارغ از انتقادات موجود به مرحوم هاشمی، ادعای جاسوسی وی ناجوانمردی است به ویژی اینکه ادعا شود از طریق عربستان بوده و با به هم خوردن روابط با عربستان، قطع شده است!!
در ویدئوی منتشره که ظاهراً از سوی میرقلی‌خان (نفر سوم سناریو) تهیه شده، سرافراز وارد فرودگاه (عمان) می شود. رفتار میرقلی خان در فیلم به گونه ای مرموز است که بیننده را درباره سرفراز به شک می اندازد. چرا؟ چه کسانی اصرار داشته اند با مشارکت فرد مورد اعتماد سرفراز، او را به عمان بکشانند، فیلمی شائبه برانگیز تهیه و منتشرکنند و سپس، بازی ویرانگر اخیر را به واسطه عصبانی کردن و تحریک سرفراز و مصاحبه ای مسموم و به دور از تقوا علیه سپاه به راه بیندازند؟
این نمایش اصلاً طبیعی و عادی نیست. در واقع با یک صحنه سازی که میرقلی خان نیز همراه آن است، و سپس مونتاژکاری ویدئویی برای دمیدن در آتش خاکستر یک اختلاف و تدارک نوعی خودزنی میان سرفراز و سپاه، رو به رو هستیم. این، یک صحنه آرایی است درباره ماجرایی که قرار است خود زنی طبیعی و عادی جلوه داده شود.
اصرار سازندگان ویدئو (با مشارکت میر قلی خان) برای القای روابط ویژه میان سرفراز و میرقلی خان، خودش مشکوک است؛ هر چند که می توان گفت مشی آقای سرفراز مبنی بر قرار گرفتن رفتن در موضع اتهام هم غلط است. رفتار متهورانه و نا متعارف آقای سرفراز متاسفانه به سوژه پردازی دشمنان او که دشمنان کشور و نظام و سپاه هم هستند، کمک کرده است.
سرافراز تحت چه نوع عملیات روانی دشمن و فتنه گران داخلی است؛ از آن جنس که افراطیون مدعی اصلاحات، با فریبکاری می خواستند امثال حجت الاسلام پروازی را از کشور فراری دهند. و یا پروژه هایی که به واسطه به خدمت گرفتن برخی افراد منتسب به طیف حزب اللهی و اصولگرا، برای "متهم نمایی نظام از زبان خودی" ترتیب دادند؟!
از روزنامه غربگرای شرق که مصاحبه با سرفراز علیه سپاه را ترتیب داد تا دو نوچه رسانه ای افراطیون مدعی سازندگی و اصلاحات که یکی نفوذی در میان اطرافیان احمدی نژاداستد، همگی در یک سناریو نقش آفرینی می کنند.
هدف این سناریوی ضد امنیتی، قربانی کردن سرفراز و زدن نظام و سپاه و صدا و سیما با هم -آن هم در یک صحنه سازی مبنی بر طبیعی بودن این درگیری! - است. روزنامه شرق و سپس نفوذی اصلاح طلبان در حلقه انحرافی، هر دو آقای سرفراز را -احتمالا به خاطر هیجاناتش- بازی دادند، درست بر خلاف اهداف و آرمان هایی که سرفراز از آنها دم زده است.
معتقدم آقای سرفراز فرصت بزرگی برای بهبود وضعیت صدا و سیما بود که در اثر عوامل مختلف از جمله قصور و غفلت خود وی، هدر رفت و رفتارهای بعدی که احتمالاً دیگران هم در آن سهم داشتند، چیزی جز تحمیل هزینه به کشور و نظام نبود. سرفراز در ماجرای اخیر نقش بازیگری را در یک سناریو ایفا می کند که سناریست و کارگردان آن، کسان دیگری هستند و اتفاقاً اهدافی خلاف هدف او درباره اصلاح نابسامانی ها دارند.
در عین حال، برای نگارنده جای سوال است که چرا آقای سرفراز، برای بازرسی و نظارت ویژه در صدا و سیما، فردی را که ادعا می کرد در آمریکا بازداشت بوده، انتخاب می کند و نه فردی دیگر را؟ آقای سرفراز این همه افراد امین و توانمند را در داخل و خارج سازمان می شناخت.
رفتار اخیر خانم میرقلی خان در ویدئوی منتشره آن هم با شکل و شمایل مکشفه، القای زیادی خودمانی بودن و ایجاد شک و شبهه درباره آقای سرفراز، تردیدها درباره هویت این خانم را بیشتر می کند.
نمونه شهرام امیری دراین باره قابل تامل است.او پژوهشگر دانشگاه صنعتی مالک اشتر (وابسته به وزارت دفاع) بود که خرداد ۸۸ در سفر حج به عربستان ناپدید شد و حدود ۱۳ ماه بعد، مدعی شد در آمریکا تحت بازداشت و فشار است. سپس در ۲۲ تیر ۸۹ به دفتر حافظ منافع ایران در آمریکا رفت و ضمن یک مراسم استقبال به ایران بازگشت.
اما تحقیقات امنیتی معلوم کرد نامبرده در واقع کار جاسوسی و انتقال اطلاعات را در پوشش ربوده شدگی انجام می داده است. امیری مدتی بعد، محاکمه و اعدام شد، در حالی که دشمن می خواست او را قهرمان ملی جا بزند.
در پایان این یادداشت، یک نکته مهم سزاوار یادآوری است و آن اینکه در گذشته، سرویس های جاسوسی دشمن، بیشتر در حوزه ترورهای فیزیکی بدون گذاشتن رد پا فعال بودند اما اکنون در کنار آن شیوه ترور، به ترور شخصیت و اعتبار نظام و مدیران و نهادهای منتسب به آن، اهمیت می دهند و موثر تر از تروری می دانند که مظلومیت نظام را در برابر دشمنانش نشان می دهد.
بعضی وقت ها دشمن، عقده گشایی و تسویه حساب های خود با نظام را به دست افراد درون نظام انجام می دهد که با استفاده از نفوذ، تحریک هیجان ها و حب و بغض ها در اشخاص، ترویج نگاه های نوک دماغی و منعزل از کلیت نظام و …) انجام می دهد. همه باید مراقب نیفتادن در این تله دشمن باشند.


گروه های زیر مجموعه سیاسی

سیاست خارجی
سیاست خارجی

آخرین اخبار

حریق مرگبار خودرو پس از تصادف- عکس
سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران از حریق مرگبار یک خودرو در پی وقوع حادثه تصادف در اتوبان تهران-قم خبر داد.
می‌خواهیم با اسرائیل صلح کنیم!
«خالد بن احمد آل خلیفه»، وزیر امور خارجه بحرین، در مصاحبه با یک روزنامه صهیونیستی برای نخستین بار به صراحت از تصمیم وقیحانه این کشور برای برقراری رابطه با رژیم صهیونیستی سخن گفت.
یک زن روی صورت پسر ترامپ آب دهان انداخت
شب گذشته (سه‌شنبه شب) یکی از کاکنان خانم یک رستوران مشهور و محبوب در شیکاگو روی اریک ترامپ، پسر دوم دونالد ترامپ رئیس‌جمهور آمریکا، آب دهان انداخت.
اعلام زمان جدید دیدار پوتین و ترامپ در ژاپن
کرملین امروز اعلام کرد ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهور روسیه و دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا در ۲۸ ژوئن (پس فردا) و در حاشیه نشست گروه بیست دیداری یک ساعته با یکدیگر خواهند داشت.
اتهام‌زنی ترامپ علیه مولر
در پی موافقت رابرت مولر، بازپرس ویژه تحقیقات درباره دخالت ادعایی روسیه در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۱۶ آمریکا با شهادت علنی در کنگره، دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا او را به نابود کردن مکاتبات اداره تحقیقات فدرال این کشور (اف‌بی‌آی) متهم کرد. این در حالی است که ترامپ برای اثبات اتهامات خود علیه مولر مدرکی ارائه نکرد.
فروش سلاح به عربستان و امارات تعلیق شد
شبکه الجزیره به نقل از سازمان عفو بین‌الملل گزارش داد پارلمان ایتالیا فروش سلاح به عربستان سعودی و امارات متحده عربی را به حالت تعلیق درآورد.
انتقاد عفو بین الملل از سیاست‌های ترامپ
در حساب توئیتری سازمان عفو بین الملل آمده است: انتشار تصویر دلخراش مرگ کودک مکزیکی به همراه پدرش در مرز آمریکا باعث وحشت از سیاست‌های مهاجرتی دولت دونالد ترامپ شده است.
واکنش «حزب الله عراق» به ادعای جدید آمریکا
گردان‌های حزب‌الله عراق شامگاه چهارشنبه (۵ تیر) به ادعای آمریکا در انجام حملات سایبری علیه این نیروها واکنش نشان داد.
تشکر «محمود عباس» از لبنان
«محمود عباس» رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین چهارشنبه شب در تماس تلفنی با «نبیه بری» رئیس پارلمان لبنان از حمایت‌های این کشور از فلسطین تشکر کرد.
گزارش سازمان ملل در راستای منفعت ملت سوریه نیست
«بشار الجعفری» نماینده دائم سوریه در سازمان ملل روز چهارشنبه در نشست خبری شورای امنیت گفت که گزارش دبیرکل سازمان ملل درباره اوضاع سوریه، تکرار ادعاهای برخی از کشورهای متخاصم است.

پر بازدید ترین اخبار امروز

ماجرای حضور افشین قطبی در پرسپولیس
پس از جدایی برانکو ایوانکوویچ از تیم فوتبال پرسپولیس تهران، مدیران این باشگاه با حضور در ترکیه در صدد مذاکره با مربیان خارجی و جایگزینی آن به جای مرد کروات بودند، اما دست خالی به تهران بازگشتند و قرار است سرمربی جدید در تهران انتخاب شود و سرخپوشان با ایمیل با او در ارتباط باشند.البته شنیده می‌شود گزینه اصلی پرسپولیسی ها، تاکیس لمونیس ۵۹ ساله است. این مربی سابقه حضور در تیم‌های المپیاکوس، لوادیاکوس، الرائد عربستان، پانینیوس و ... را دارد و در آسیا نیز کار کرده است.البته ساعتی پیش برخی رسانه‌ها اعلام کردند که احتمال دارد افشین قطبی سرمربی سرخپوشان پایتخت شود و قرار است این مربی روز شنبه به تهران بیاید تا با پرسپولیسی‌ها مذاکره کند. دلیل این اتفاق هزینه بالای مربیان خارجی است، اما خیلی زود تکذیب شد و مهدی حاج باقر، مدیر برنامه‌های افشین قطبی در گفتگو با خبرنگار ورزشی باشگاه خبرنگاران جوان در این باره بیان کرد: تاکنون پرسپولیسی‌ها با ما تماسی نداشتند و در این باره مذاکره‌ای صورت نگرفته است. قطبی اکنون در تهران حضور داشت و مشخص نیست چه زمانی به تهران می‌آید و شاید به طور کل به ایران نیاید.ا
حریق مرگبار خودرو پس از تصادف- عکس
سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران از حریق مرگبار یک خودرو در پی وقوع حادثه تصادف در اتوبان تهران-قم خبر داد.
می‌خواهیم با اسرائیل صلح کنیم!
«خالد بن احمد آل خلیفه»، وزیر امور خارجه بحرین، در مصاحبه با یک روزنامه صهیونیستی برای نخستین بار به صراحت از تصمیم وقیحانه این کشور برای برقراری رابطه با رژیم صهیونیستی سخن گفت.
نجات معجزه‌آسای علیرضا حیدری از خطر مرگ +عکس
پست اینستاگرامی علیرضا حیدری در واکنش به تصادفش که به طور معجزه‌آسایی از خطر مرگ نجات یافت.
مقام فرانسوی: آمریکا علاقه‎ای به مذاکره با ایران ندارد
بنا به اعلام یک منبع آگاه فرانسوی، علی‌رغم اصرارهای ظاهری دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا برای مذاکره با ایران، واشنگتن علاقه‌ای به دنبال کردن مذاکره با تهران ندارد.
مقام فرانسوی: آمریکا علاقه‎ای به مذاکره با ایران ندارد
ادعای مضحک پمپئو در خصوص ایران
همسویی فرانسه با آمریکا در خصوص ایران
اقدامات آمریکا عامل اصلی تشنج های منطقه است
نشریه فرانسوی: با احمقی مثل ترامپ چگونه می‌توان مذاکره کرد؟
ادامه التماس‌های ترامپ برای مذاکره
سی‌ان‌ان: آمریکا عبرت گرفت
«سوم خرداد» فتوشاپ نیست
حمایت چین از ایران در نشست شورای امنیت
کنایه ضرغامی به سخنان عروس و مادرشوهری روحانی +عکس