فتحی: شفر چاره‌ای جز توافق با ما ندارد

16:24 ۱۳۷ روز و ۲ ساعت پیش مشرق نیوز 500 0
فتحی: شفر چاره‌ای جز توافق با ما ندارد

امیرحسین فتحی، مدیرعامل باشگاه استقلال از وینفرد شفر به عنوان بارزومه‌ترین مربی تاریخ این باشگاه یاد کرد.

مشرق نیوز

به گزارش مشرق،امیرحسین فتحی در مورد شیوه برکناری وینفرد شفر گفت: آقای شفر قبلاً هم اعلام کرده بودیم که از مربیان خوبی بود که وارد کشور شد. او شاید بارزومه‌ترین مربی تاریخ استقلال بود و در سه کشور و بوندس‌لیگا سابقه مربیگری داشت. آقای شفر بضاعت‌شان این بود و حداکثر توانش را گذاشت و هر طور توانست به باشگاه کمک کرد و در نهایت با توجه به نوساناتی که داشتیم، یک روز خوب بودیم و یک روز هم در حد انتظار نبودیم و با دوستان به این نتیجه رسیدیم که با آقای شفر قطع همکاری کنیم.
بیشتر بخوانید بد بدرقه، مثل فوتبال ایران ۶ تغییر مهم مجیدی در استقلال وریا غفوری: برخوردی که باشفرشد، درست نبود!وی درباره تردیدهایی که برای برکناری شفر وجود داشت و پس از آن حضور شفر در محل تمرین آبی‌پوشان خاطر نشان کرد: ما بازی‌مان در مشهد ساعت ۱۱ شب تمام شد و این موضوع قبل از آن در ذهن ما شکل گرفته بود که اگر مقابل پدیده نتیجه نگیریم، تصمیم‌مان را اعلام کنیم. در باشگاه من تنها تصمیم‌گیرنده نیستم و با تک تک اعضای هیئت مدیره صحبت کردیم و بعد از اینکه به جمع‌بندی کامل رسیدیم، اعلام کردیم. با همان روال قانونی که داشتیم از طریق سایت باشگاه ساعت ۹ صبح اعلام کردیم که ایشان معلق است و نمی‌تواند در تمرین شرکت کند. شفر سایت را دیده بود، ولی متوجه نشده بود و به ما اعلام کرد تا به من نامه ندهید به محل تمرین خواهم رفت. بلافاصله ما نامه زدیم و از طریق راننده او نامه را به دستش رساندیم و در ادامه از طریق پیام واتس‌آپ به ساشا شفر هم اعلام کردیم، ولی شفر باز هم به سر تمرین رفت.
شفر می‌خواست با تاکسی به محل تمرین برودمدیرعامل باشگاه استقلال ادامه داد: من حتی به راننده ایشان گفتم شفر را به تمرین نبرد، ولی راننده او گفت که شفر گفته است اگر نیاید با تاکسی می‌روم. رفتار شفر در محل تمرین خوب و غیرحرفه‌ای نبود و رفتارشان علیه باشگاه شد. آقای شفر ۵۰ سال مربیگری کرده و قطعاً در این ۵۰ سال معارفه و تودیع داشته است. مگر در زمان معارفه شفر، منصوریان (سرمربی پیشین استقلال) حضور داشت؟
بعد از دربی هم برای کنار گذاشتن شفر به جمع‌بندی رسیدیمفتحی درباره این موضوع که چرا در پایان فصل این تصمیم گرفته نشد، تصریح کرد: وقتی ما به این جمع‌بندی رسیدیم اعلام کردیم، حتی بعد از دربی هم جلسه داشتیم و به این تصمیم رسیدیم، ولی گفتیم پیش از بازی‌های آسیایی سختی که داریم این کار را نکنیم و بعد از آن هم گفتیم بازی با سایپا را در پیش داریم و ممکن است قهرمان شویم و این کار مناسب نباشد.
اگر قرار به مصلحت‌اندیشی بود شفر را بعد از دربی برکنار می‌کردیمفتحی افزود: واقعاً درباره زمان برکناری شفر مصلحت‌اندیشی نکردیم و فقط مصالح باشگاه را در نظر گرفتیم و اینکه تا چه زمانی حضور شفر در استقلال مؤثر است، اگر می‌خواستیم مصلحت‌اندیشی کنیم بعد از دربی برکنار می‌کردیم که افکار عمومی هم با ما بود. ما نمی‌توانستیم ریسک کنیم، چون بازی با سایپا و دو بازی با الهلال را پیش رو داشتیم. بهترین موقع برای مصلحت‌اندیشی جهت برکناری شفر بعد از دربی بود ولی ما این کار را نکردیم. ما بر این مبنا که رضایت هواداران را جلب کنیم و برای فصل آینده تیم خوبی را شکل دهیم، کار کردیم.
قرارداد شفر صد درصد غیرحرفه‌ای و یک‌طرفه بودوی درباره مبلغ قرارداد شفر گفت: یکی از آیتم‌هایی که ما را به این روز انداخت و ما ناچار شدیم این تصمیم را بگیریم متأسفانه انعقاد قرارداد صد درصد غیرحرفه‌ای و یک‌طرفه بود. در دنیای فوتبال مرسوم نیست که با مربی قرارداد ببندید و حق فسخ با او باشد و باشگاه در هیچ شرایطی نتواند قرارداد را فسخ کند. هرکس این قرارداد را می‌بیند می‌گوید این چه نوع قراردادی است! یک رقم خیلی نجومی با توجه به سن و سال ایشان بود. رقم قرارداد ایشان بالای یک میلیون دلار بوده است. در همین جام جهانی گذشته در ۳۲ تیم حاضر شاید هفت هشت تیم چنین قراردادی را داشته‌اند.
پسر شفر مدرک آنالیزوری نداردمدیرعامل باشگاه استقلال درباره حضور ساشا شفر به عنوان آنالیزور عنوان کرد: ساشا شفر دارای هیچ مدرک آنالیزوری نیست و با یک مبلغ بالا به عنوان آنالیزور انتخاب شدند. دوستان ما به این موضوع اشراف ندارند که وقتی ما آمدیم هیچ کاری نمی‌توانستیم انجام دهیم.
شفر چاره‌ای جز توافق نداردفتحی درباره احتمال شکایت شفر گفت: ما قول دادیم که با کمترین هزینه شفر از استقلال جدا شود. باید با شفر صحبت کنیم و در جلسه‌ای با او برگزار می‌کنیم به جمع‌بندی برسیم که با کمترین هزینه این مشکل حل شود. به نظر من شفر چاره‌ای جز توافق ندارد. ایشان یا باید مربیگری را کنار بگذارد یا تکلیف قراردادش را مشخص کند. ما از لحاظ اخلاقی احترام خاصی برای او قائل هستیم. شفر در مدت حضورش در استقلال هیچ مورد حاشیه‌ای نداشت.
به گرو و نیومایر یک ریال اضافه ندادیموی ادامه داد: همین اتفاقات درباره الحاجی گرو و نیومایر هم افتاد و ما با این دو بازیکن و مدیربرنامه‌های‌شان مذاکره کردیم و بدون دادن یک ریال اضافه توافق کردیم و تا زمانی که بازی کردند حقوق‌شان را گرفتند و قراردادشان را فسخ کردیم. البته باید بگویم که قرارداد شفر، کولی و ساشا برای سال بعد هم هست.
ساشا شفر گواهی پزشک آورد تا به قائمشهر نرودمدیرعامل باشگاه استقلال درباره این موضوع که ساشا شفر به کارش ادامه می‌دهد، گفت: قرار بود به قائمشهر برود، البته گواهی پزشک آورد که بیمار هستد و ما موافقت کردیم که نرود.
فتحی افزود: ما دو مربی به نام فورکل و فیلیپ که به خدمت گرفتیم با قرارداد معقول اضافه کردیم. ما حتی پاتوسی را هم با این پتانسیلی که دارد شرط گذاشتیم که اگر باشگاه او را نخواست به راحتی از تیم جدا شود. من به هواداران فوتبال قول می‌دهم که همه توان‌مان را خواهیم گذاشت و با وکلای مجربی که داریم تلاش‌مان را می‌کنیم که از یک مربی خوب استفاده کنیم.
شفر برای صیادمنش بحث تبلیغاتی به راه انداخت!وی درباره ترانسفر صیادمنش گفت: اللهیار صیادمنش درباره‌اش بحث تبلیغاتی شد. این موضوع را شفر راه انداخت. اللهیار قطعاً یک استعداد درخشان است. یک باشگاه حرفه‌ای چه محل درآمدی دارد؟ یکی حق پخش تلویزیونی است که در ایران معنا ندارد. حق تبلیغات محیطی است که ببینید چقدر از تیم حمایت شده است. حق کپی‌رایت است که ما از فروش لباس هم درآمد نداریم و به راحتی در منیریه کپی آن به فروش می‌رسد. یکی از راه‌های درآمدزایی ترانسفر بازیکن است. مگر رونالدو ترانسفر شد بازیکن بدی بود یا خیانت کرد؟! اللهیار صیادمنش و چند بازیکن ما در معرض باشگاه‌های خوب هستند. پیشنهادهای خوبی درباره بازیکنان‌مان داریم و با مصلحت و تدبیر باشگاه این اتفاق خواهد افتاد و هزینه‌های این ترانسفرها خرج خرید بازیکنان خوبی مثل پاتوسی می‌شود. این موضوع متاسفانه بزرگ شد و آقای شفر متاسفانه این موضوع را بزرگ کرد.
فتحی درباره خرید بازیکن جدید تصریح کرد: ما از نیم‌فصل دنبال بازیکن بودیم و قطعاً دنبال ترمیم نقاط ضعف‌مان هستیم. الهیار صیادمنش به دلایلی بزرگ شد. آقای شفر چقدر به این بازیکن بازی داد. نیمی از بازی‌ها را هم بازی نکرد. رضا آذری و رضا کریمی در زمان شفر چقدر بازی کردند. شاهین طاهرخانی، میثم تیموری، مرادی، فرشاد محمدی‌مهر و… کجا هستند؟ از هیچکدام این بازیکنان استفاده نشد.
منبع: تسنیم


گروه های زیر مجموعه ورزشی

سایر حوزه ها
سایر حوزه ها

آخرین اخبار

دانلود فیلم سینمایی تگزاس ۲
نسخه کامل فیلم کمدی پرفروش تگزاس۲ به کارگردانی مسعود اطیابی و تهیه‌کنندگی سیدابراهیم عامریان چهارشنبه ۲۷ شهریور ماه در سایت دانلود قانونی حلال دانلود منتشر می‌شود.
تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد بدون شرکت در کنکور سراسری
این روزها دغدغه‌ی بسیاری از افراد حضور در کلاس، خدمت نظام‌وظیفه، مرخصی در ساعت کاری هست.
همه‌چیز درباره نودالیت، این خوراکی خوشمزه و همه‌پسند!
نودالیت یکی از محبوب‌ترین غذاها در سراسر جهان هست.
دانلود فیلم تگزاس ۲ کامل و بدون سانسور
فیلم سینمایی «تگزاس ۲» توسط سایت سیما دانلود توزیع شد.
۳ روش ساده برای مقابله با کلاهبرداران خودرو
معاملات خودرو را می‌توان یکی از پرحاشیه‌ترین معاملات در ایران دانست.
مزایای دوره آموزش فروش با حمیدرضا بشیری
با پیشرفت دنیای امروزه و کسب‌وکارها، آگاهی از مزایای فروش می‌تواند ما را در گسترش کسب‌وکار و پیشرفت روبه‌رشد آن کمک شایانی کند.
راهنمای خرید گل آنلاین
امروزه در دکوراسیون خانه‌ها و محیط‌های کاری به هیچ عنوان نمی‌توان وجود گل را نادیده گرفت.
آموزشگاه اپراتوری دستگاه CNC
مطالعه محققان نشان داده که هنگام آموزش هر چه درگیری و ارتباط بیشتری بین کارآموز و محیط کاری بیشتر باشد کیفیت آموزش نیز بسیار بالاتر خواهد بود.
سود هوآوی از فروش تجهیزات و گوشی‌ به ۱.۵۵ میلیارد دلار رسید
انتشار گزارش‌های آماری جدید نشان‌ می‌دهد که میزان سود تجارت گوشی‌های هوشمند هوآوی به ۱۱ میلیارد یوآن معادل ۱.۵۵ میلیارد دلار در شش ماهه نخست ۲۰۱۹ رسیده است که از میزان کل سال ۲۰۱۸ بیشتر است.
بررسی بازار خودروهای وارداتی دست دوم
این روزها خرید خودروی خارجی کارکرده می‌تواند نوعی سرمایه‌گذاری تلقی شود. چرا که تعداد خودروهای صفر کیلومتر،‌ تعدادی مشخص و در حال کم شدن است. از سویی دیگر ممنوعیت واردات منجر به افزایش تعداد این خودروها نمی‌شود.

پر بازدید ترین اخبار امروز

زخم معده در کودکان چه علائمی دارد؟
زخم معده به معنی زخم یا فرسایش پوشش معده یا بخش بالایی روده کوچک به دلیل تجزیه پوشش محافظتی معده یا مقادیر بیش از حد اسید معده می‌باشد. اگرچه زخم معده در بزرگسالان بیشتر شایع است، اما کودکان نیز در هر سنی می‌توانند این مشکل را تجربه کنند.
آمریکا از اتهام زنی به ایران به دنبال چیست؟
در فاصله کوتاهی پس از عملیات بی سابقه پهپادی ارتش و کمیته‌های مردمی یمن علیه تاسیسات نفتی ارامکو در عربستان سعودی،مقامات امریکایی و پس از آن سعودیها برای رهایی از افتضاح نظامی و امنیتی که گریبان آنها را گرفته است دست به فرافکنی زدند و انگشت اتهام را به سمت کشورهای دیگر گرفتند.
مهدی قائدی به بازی با پرسپولیس می رسد؟
مهدی قائدی قادر به همراهی تیمش در دربی برابر پرسپولیس خواهد بود.
وحید امیری و تفکرات کالدرون و ویلموتس
امیری در دیدار مقابل نفت در ترکیب اصلی حضور نداشت و از دقیقه 52 وارد زمین شد و نمایش خوبی هم از خود نشان داد.
Kirin ۹۹۰ هوآوی، نسل جدید پردازنده‌های موبایل
این تراشه بالاترین تعداد ترانزیستور در صنعت نیمه هادی را ارائه می‌دهد؛ این بدین معناست که از این پس انتقال اطلاعات از یک بخش تراشه به بخش دیگر، با سرعت بیشتری نسبت به قبل انجام می‌شود.
تاریخ‌سازی شناگر آمریکایی در عبور از کانال مانش
صعود نماینده ژاپن به جمع ۴ تیم برتر آسیا
ماتا: خیلی‌ها از ناکامی یونایتد خوشحال می‌شوند
لیگ قهرمانان اروپا،‌ دلم برایت تنگ شده است! + فیلم
سومین برنز کشتی فرنگی برای ایران
مدیرعامل پرسپولیس: لازم شود بی‌پرده همه چیز می‌گوییم
نماینده ۶۰ کیلوگرم کشتی فرنگی برنزی شد
پشت پرده لباس جنجالی تیم استقلال با شعار دختر آبی+عکس
پشت پرده داربست‌های اجاره‌ای ورزشگاه آزادی +عکس
تغییر زمان برگزاری دربی 90