فتحی: شفر چاره‌ای جز توافق با ما ندارد

16:24 ۵۴ روز و ۸ ساعت پیش مشرق نیوز 224 0
فتحی: شفر چاره‌ای جز توافق با ما ندارد

امیرحسین فتحی، مدیرعامل باشگاه استقلال از وینفرد شفر به عنوان بارزومه‌ترین مربی تاریخ این باشگاه یاد کرد.

مشرق نیوز

به گزارش مشرق،امیرحسین فتحی در مورد شیوه برکناری وینفرد شفر گفت: آقای شفر قبلاً هم اعلام کرده بودیم که از مربیان خوبی بود که وارد کشور شد. او شاید بارزومه‌ترین مربی تاریخ استقلال بود و در سه کشور و بوندس‌لیگا سابقه مربیگری داشت. آقای شفر بضاعت‌شان این بود و حداکثر توانش را گذاشت و هر طور توانست به باشگاه کمک کرد و در نهایت با توجه به نوساناتی که داشتیم، یک روز خوب بودیم و یک روز هم در حد انتظار نبودیم و با دوستان به این نتیجه رسیدیم که با آقای شفر قطع همکاری کنیم.
بیشتر بخوانید بد بدرقه، مثل فوتبال ایران ۶ تغییر مهم مجیدی در استقلال وریا غفوری: برخوردی که باشفرشد، درست نبود!وی درباره تردیدهایی که برای برکناری شفر وجود داشت و پس از آن حضور شفر در محل تمرین آبی‌پوشان خاطر نشان کرد: ما بازی‌مان در مشهد ساعت ۱۱ شب تمام شد و این موضوع قبل از آن در ذهن ما شکل گرفته بود که اگر مقابل پدیده نتیجه نگیریم، تصمیم‌مان را اعلام کنیم. در باشگاه من تنها تصمیم‌گیرنده نیستم و با تک تک اعضای هیئت مدیره صحبت کردیم و بعد از اینکه به جمع‌بندی کامل رسیدیم، اعلام کردیم. با همان روال قانونی که داشتیم از طریق سایت باشگاه ساعت ۹ صبح اعلام کردیم که ایشان معلق است و نمی‌تواند در تمرین شرکت کند. شفر سایت را دیده بود، ولی متوجه نشده بود و به ما اعلام کرد تا به من نامه ندهید به محل تمرین خواهم رفت. بلافاصله ما نامه زدیم و از طریق راننده او نامه را به دستش رساندیم و در ادامه از طریق پیام واتس‌آپ به ساشا شفر هم اعلام کردیم، ولی شفر باز هم به سر تمرین رفت.
شفر می‌خواست با تاکسی به محل تمرین برودمدیرعامل باشگاه استقلال ادامه داد: من حتی به راننده ایشان گفتم شفر را به تمرین نبرد، ولی راننده او گفت که شفر گفته است اگر نیاید با تاکسی می‌روم. رفتار شفر در محل تمرین خوب و غیرحرفه‌ای نبود و رفتارشان علیه باشگاه شد. آقای شفر ۵۰ سال مربیگری کرده و قطعاً در این ۵۰ سال معارفه و تودیع داشته است. مگر در زمان معارفه شفر، منصوریان (سرمربی پیشین استقلال) حضور داشت؟
بعد از دربی هم برای کنار گذاشتن شفر به جمع‌بندی رسیدیمفتحی درباره این موضوع که چرا در پایان فصل این تصمیم گرفته نشد، تصریح کرد: وقتی ما به این جمع‌بندی رسیدیم اعلام کردیم، حتی بعد از دربی هم جلسه داشتیم و به این تصمیم رسیدیم، ولی گفتیم پیش از بازی‌های آسیایی سختی که داریم این کار را نکنیم و بعد از آن هم گفتیم بازی با سایپا را در پیش داریم و ممکن است قهرمان شویم و این کار مناسب نباشد.
اگر قرار به مصلحت‌اندیشی بود شفر را بعد از دربی برکنار می‌کردیمفتحی افزود: واقعاً درباره زمان برکناری شفر مصلحت‌اندیشی نکردیم و فقط مصالح باشگاه را در نظر گرفتیم و اینکه تا چه زمانی حضور شفر در استقلال مؤثر است، اگر می‌خواستیم مصلحت‌اندیشی کنیم بعد از دربی برکنار می‌کردیم که افکار عمومی هم با ما بود. ما نمی‌توانستیم ریسک کنیم، چون بازی با سایپا و دو بازی با الهلال را پیش رو داشتیم. بهترین موقع برای مصلحت‌اندیشی جهت برکناری شفر بعد از دربی بود ولی ما این کار را نکردیم. ما بر این مبنا که رضایت هواداران را جلب کنیم و برای فصل آینده تیم خوبی را شکل دهیم، کار کردیم.
قرارداد شفر صد درصد غیرحرفه‌ای و یک‌طرفه بودوی درباره مبلغ قرارداد شفر گفت: یکی از آیتم‌هایی که ما را به این روز انداخت و ما ناچار شدیم این تصمیم را بگیریم متأسفانه انعقاد قرارداد صد درصد غیرحرفه‌ای و یک‌طرفه بود. در دنیای فوتبال مرسوم نیست که با مربی قرارداد ببندید و حق فسخ با او باشد و باشگاه در هیچ شرایطی نتواند قرارداد را فسخ کند. هرکس این قرارداد را می‌بیند می‌گوید این چه نوع قراردادی است! یک رقم خیلی نجومی با توجه به سن و سال ایشان بود. رقم قرارداد ایشان بالای یک میلیون دلار بوده است. در همین جام جهانی گذشته در ۳۲ تیم حاضر شاید هفت هشت تیم چنین قراردادی را داشته‌اند.
پسر شفر مدرک آنالیزوری نداردمدیرعامل باشگاه استقلال درباره حضور ساشا شفر به عنوان آنالیزور عنوان کرد: ساشا شفر دارای هیچ مدرک آنالیزوری نیست و با یک مبلغ بالا به عنوان آنالیزور انتخاب شدند. دوستان ما به این موضوع اشراف ندارند که وقتی ما آمدیم هیچ کاری نمی‌توانستیم انجام دهیم.
شفر چاره‌ای جز توافق نداردفتحی درباره احتمال شکایت شفر گفت: ما قول دادیم که با کمترین هزینه شفر از استقلال جدا شود. باید با شفر صحبت کنیم و در جلسه‌ای با او برگزار می‌کنیم به جمع‌بندی برسیم که با کمترین هزینه این مشکل حل شود. به نظر من شفر چاره‌ای جز توافق ندارد. ایشان یا باید مربیگری را کنار بگذارد یا تکلیف قراردادش را مشخص کند. ما از لحاظ اخلاقی احترام خاصی برای او قائل هستیم. شفر در مدت حضورش در استقلال هیچ مورد حاشیه‌ای نداشت.
به گرو و نیومایر یک ریال اضافه ندادیموی ادامه داد: همین اتفاقات درباره الحاجی گرو و نیومایر هم افتاد و ما با این دو بازیکن و مدیربرنامه‌های‌شان مذاکره کردیم و بدون دادن یک ریال اضافه توافق کردیم و تا زمانی که بازی کردند حقوق‌شان را گرفتند و قراردادشان را فسخ کردیم. البته باید بگویم که قرارداد شفر، کولی و ساشا برای سال بعد هم هست.
ساشا شفر گواهی پزشک آورد تا به قائمشهر نرودمدیرعامل باشگاه استقلال درباره این موضوع که ساشا شفر به کارش ادامه می‌دهد، گفت: قرار بود به قائمشهر برود، البته گواهی پزشک آورد که بیمار هستد و ما موافقت کردیم که نرود.
فتحی افزود: ما دو مربی به نام فورکل و فیلیپ که به خدمت گرفتیم با قرارداد معقول اضافه کردیم. ما حتی پاتوسی را هم با این پتانسیلی که دارد شرط گذاشتیم که اگر باشگاه او را نخواست به راحتی از تیم جدا شود. من به هواداران فوتبال قول می‌دهم که همه توان‌مان را خواهیم گذاشت و با وکلای مجربی که داریم تلاش‌مان را می‌کنیم که از یک مربی خوب استفاده کنیم.
شفر برای صیادمنش بحث تبلیغاتی به راه انداخت!وی درباره ترانسفر صیادمنش گفت: اللهیار صیادمنش درباره‌اش بحث تبلیغاتی شد. این موضوع را شفر راه انداخت. اللهیار قطعاً یک استعداد درخشان است. یک باشگاه حرفه‌ای چه محل درآمدی دارد؟ یکی حق پخش تلویزیونی است که در ایران معنا ندارد. حق تبلیغات محیطی است که ببینید چقدر از تیم حمایت شده است. حق کپی‌رایت است که ما از فروش لباس هم درآمد نداریم و به راحتی در منیریه کپی آن به فروش می‌رسد. یکی از راه‌های درآمدزایی ترانسفر بازیکن است. مگر رونالدو ترانسفر شد بازیکن بدی بود یا خیانت کرد؟! اللهیار صیادمنش و چند بازیکن ما در معرض باشگاه‌های خوب هستند. پیشنهادهای خوبی درباره بازیکنان‌مان داریم و با مصلحت و تدبیر باشگاه این اتفاق خواهد افتاد و هزینه‌های این ترانسفرها خرج خرید بازیکنان خوبی مثل پاتوسی می‌شود. این موضوع متاسفانه بزرگ شد و آقای شفر متاسفانه این موضوع را بزرگ کرد.
فتحی درباره خرید بازیکن جدید تصریح کرد: ما از نیم‌فصل دنبال بازیکن بودیم و قطعاً دنبال ترمیم نقاط ضعف‌مان هستیم. الهیار صیادمنش به دلایلی بزرگ شد. آقای شفر چقدر به این بازیکن بازی داد. نیمی از بازی‌ها را هم بازی نکرد. رضا آذری و رضا کریمی در زمان شفر چقدر بازی کردند. شاهین طاهرخانی، میثم تیموری، مرادی، فرشاد محمدی‌مهر و… کجا هستند؟ از هیچکدام این بازیکنان استفاده نشد.
منبع: تسنیم


گروه های زیر مجموعه ورزشی

دنیای ورزش
دنیای ورزش

آخرین اخبار

حریق مرگبار خودرو پس از تصادف- عکس
سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران از حریق مرگبار یک خودرو در پی وقوع حادثه تصادف در اتوبان تهران-قم خبر داد.
می‌خواهیم با اسرائیل صلح کنیم!
«خالد بن احمد آل خلیفه»، وزیر امور خارجه بحرین، در مصاحبه با یک روزنامه صهیونیستی برای نخستین بار به صراحت از تصمیم وقیحانه این کشور برای برقراری رابطه با رژیم صهیونیستی سخن گفت.
یک زن روی صورت پسر ترامپ آب دهان انداخت
شب گذشته (سه‌شنبه شب) یکی از کاکنان خانم یک رستوران مشهور و محبوب در شیکاگو روی اریک ترامپ، پسر دوم دونالد ترامپ رئیس‌جمهور آمریکا، آب دهان انداخت.
اعلام زمان جدید دیدار پوتین و ترامپ در ژاپن
کرملین امروز اعلام کرد ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهور روسیه و دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا در ۲۸ ژوئن (پس فردا) و در حاشیه نشست گروه بیست دیداری یک ساعته با یکدیگر خواهند داشت.
اتهام‌زنی ترامپ علیه مولر
در پی موافقت رابرت مولر، بازپرس ویژه تحقیقات درباره دخالت ادعایی روسیه در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۱۶ آمریکا با شهادت علنی در کنگره، دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا او را به نابود کردن مکاتبات اداره تحقیقات فدرال این کشور (اف‌بی‌آی) متهم کرد. این در حالی است که ترامپ برای اثبات اتهامات خود علیه مولر مدرکی ارائه نکرد.
فروش سلاح به عربستان و امارات تعلیق شد
شبکه الجزیره به نقل از سازمان عفو بین‌الملل گزارش داد پارلمان ایتالیا فروش سلاح به عربستان سعودی و امارات متحده عربی را به حالت تعلیق درآورد.
انتقاد عفو بین الملل از سیاست‌های ترامپ
در حساب توئیتری سازمان عفو بین الملل آمده است: انتشار تصویر دلخراش مرگ کودک مکزیکی به همراه پدرش در مرز آمریکا باعث وحشت از سیاست‌های مهاجرتی دولت دونالد ترامپ شده است.
واکنش «حزب الله عراق» به ادعای جدید آمریکا
گردان‌های حزب‌الله عراق شامگاه چهارشنبه (۵ تیر) به ادعای آمریکا در انجام حملات سایبری علیه این نیروها واکنش نشان داد.
تشکر «محمود عباس» از لبنان
«محمود عباس» رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین چهارشنبه شب در تماس تلفنی با «نبیه بری» رئیس پارلمان لبنان از حمایت‌های این کشور از فلسطین تشکر کرد.
گزارش سازمان ملل در راستای منفعت ملت سوریه نیست
«بشار الجعفری» نماینده دائم سوریه در سازمان ملل روز چهارشنبه در نشست خبری شورای امنیت گفت که گزارش دبیرکل سازمان ملل درباره اوضاع سوریه، تکرار ادعاهای برخی از کشورهای متخاصم است.

پر بازدید ترین اخبار امروز

ماجرای حضور افشین قطبی در پرسپولیس
پس از جدایی برانکو ایوانکوویچ از تیم فوتبال پرسپولیس تهران، مدیران این باشگاه با حضور در ترکیه در صدد مذاکره با مربیان خارجی و جایگزینی آن به جای مرد کروات بودند، اما دست خالی به تهران بازگشتند و قرار است سرمربی جدید در تهران انتخاب شود و سرخپوشان با ایمیل با او در ارتباط باشند.البته شنیده می‌شود گزینه اصلی پرسپولیسی ها، تاکیس لمونیس ۵۹ ساله است. این مربی سابقه حضور در تیم‌های المپیاکوس، لوادیاکوس، الرائد عربستان، پانینیوس و ... را دارد و در آسیا نیز کار کرده است.البته ساعتی پیش برخی رسانه‌ها اعلام کردند که احتمال دارد افشین قطبی سرمربی سرخپوشان پایتخت شود و قرار است این مربی روز شنبه به تهران بیاید تا با پرسپولیسی‌ها مذاکره کند. دلیل این اتفاق هزینه بالای مربیان خارجی است، اما خیلی زود تکذیب شد و مهدی حاج باقر، مدیر برنامه‌های افشین قطبی در گفتگو با خبرنگار ورزشی باشگاه خبرنگاران جوان در این باره بیان کرد: تاکنون پرسپولیسی‌ها با ما تماسی نداشتند و در این باره مذاکره‌ای صورت نگرفته است. قطبی اکنون در تهران حضور داشت و مشخص نیست چه زمانی به تهران می‌آید و شاید به طور کل به ایران نیاید.ا
حریق مرگبار خودرو پس از تصادف- عکس
سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران از حریق مرگبار یک خودرو در پی وقوع حادثه تصادف در اتوبان تهران-قم خبر داد.
می‌خواهیم با اسرائیل صلح کنیم!
«خالد بن احمد آل خلیفه»، وزیر امور خارجه بحرین، در مصاحبه با یک روزنامه صهیونیستی برای نخستین بار به صراحت از تصمیم وقیحانه این کشور برای برقراری رابطه با رژیم صهیونیستی سخن گفت.
نجات معجزه‌آسای علیرضا حیدری از خطر مرگ +عکس
پست اینستاگرامی علیرضا حیدری در واکنش به تصادفش که به طور معجزه‌آسایی از خطر مرگ نجات یافت.
مقام فرانسوی: آمریکا علاقه‎ای به مذاکره با ایران ندارد
بنا به اعلام یک منبع آگاه فرانسوی، علی‌رغم اصرارهای ظاهری دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا برای مذاکره با ایران، واشنگتن علاقه‌ای به دنبال کردن مذاکره با تهران ندارد.
ماجرای حضور افشین قطبی در پرسپولیس
حسینی پس از تمدید قرارداد با استقلال واکنش نشان داد+عکس
سه گزینه پرشانس برای هدایت پرسپولیس مشخص شدند
مقایسه عملکرد محمد صلاح با پیراهن ملی و باشگاهی+عکس
دو بازیکن جدید پارس جنوبی +عکس
فرش قرمز برای دنیزلی
هر بازیکنی دنیزلی بخواهد جذب می‌کنیم
ذوب آهن صعود می‌کند؟+عکس
ملی‌پوش سابق سایپایی شد+عکس
دنیزلی: تیمی لایق هواداران تراکتور می‌سازم