بر عدم اجرای سند ۲۰۳۰ نظارت کامل داریم

15:39 ۵۴ روز و ۸ ساعت پیش مشرق نیوز 323 0
بر عدم اجرای سند ۲۰۳۰ نظارت کامل داریم

وزیر آموزش و پرورش در سخنرانی پیش از خطبه‌های نماز جمعه گفت: بنده اعلام می‌کنم که بر عدم اجرای سند ۲۰۳۰ نظارت کامل داریم.

مشرق نیوز

به گزارش مشرق،سیدمحمد بطحائی وزیر آموزش و پرورش پیش از ظهر امروز در سخنرانی پیش از خطبه‌های نماز جمعه در تهران ضمن گرامیداشت روز معلم و مقام معلم اظهار کرد: آموزش و پرورش در ایران بیش از ۹۵۰ هزار فرهنگی و ۱۰۶ هزار مدرسه در ۷۵۲ منطقه در شهرستان‌ها گسترده‌ترین دستگاه اجرایی کشور است.
وی افزود: در این دستگاه گسترده اساسی‌ترین و مهمترین نقش را معلمان در انتقال فرهنگ، هویتیابیو جامعه پذیری به بیش از ۱۴ میلیون دانشآموزرا دارا هستند.
وزیر آموزش و پرورش با اشاره به نقش معلمان در آموزش و پرورش گفت: معلمان متدین، سختکوشو فداکاری که علیرغم کمبود امکانات و تجهیزات در مدارس و مشکلات اقتصادی همچنان صمیمانه متعهدانه و با دلسوزی در خدمت فرزندان شما ملت شریف هستند.
بیشتر بخوانید:تشکر وزیر آموزش و پرورش از رهبر انقلاببطحایی: تعویق کنکور ممکن نیست؛ به سیل‌زده‌ها سهمیه می‌دهیموضعیت مدارس آسیب دیده در مناطق سیل‌زده بطحائی ادامه داد: معلمان ایرانی با تمام توان خودشان در تلاشند تا نسلی مؤمن، دانا و ماهر تقدیم جامعه کنند. این افراد برای دستیابی به این هدف سترگ، بلند و بزرگ سند تحول را که برآیند علمی و تحول فرهنگی نقشه راه خودشان قرار داده‌اند.
اولویت اصلی در آموزش و پرورش اجرای سند تحول نظام آموزش و پرورش استبطحائی با اشاره به اولویت‌های آموزش و پرورش گفت: اولویت اصلی در وزارت آموزش و پرورش همانطور که همواره مورد تاکید مقام معظم رهبری قرار گرفته و در سخنرانی چهارشنبه معظملهکه همگان بر آن واقف هستید اجرای سند تحول نظام آموزش و پرورش است.
وی تاکید کرد: بر اساس این سند چرخش‌های اساسی در نظام آموزش و پرورش باید انجام شود تا نظام آموزشی ما را به یک نهاد فرهنگی و تربیتی تبدیل کند تا بر این اساس بتواند زمینه تربیت پذیری کودکان و نوجوانان را بر اساس اقتضائات فرهنگ غنی اسلامی - ایرانی و نیازهای امروز و فردا جامعه را فراهم کند.
وزیر آموزش و پرورش خاطرنشان کرد: آموزش و پرورش در این مسیر به همراهی و همدلی تمام افرادی که دل در گرو تعالی میهن اسلامی بسته‌اند نیاز دارند. مشارکت و همراهی همه آحاد جامعه در این مسیر یک ضرورت اجتناب ناپذیر برای موفقیت آموزش و پرورش است.
وی با اشاره به محوریترینبرنامه‌های طرح تحول بیان کرد: یکی از محوریترینبرنامه‌های تحولی که در سند تحول دنبال می‌شود اصلاح و توسعه مدیریت آموزشگاهی است که در این زمینه حرکت جدی به سمت مدرسه محوری با تاکید بر اینکه مدرسه رکن اصلی تعلیم و تربیت و کانون اصلی آموزش و پرورش است انجام شده است.
بطحائی بیان کرد: مدرسه به عنوان کانون تربیت محله، خانه دوم دانش آموزان است که باید با تعامل مؤثر با محیط پیرامون نقش و جایگاه خودش را مبتنی بر سند تحول به عنوان یک محیط تصمیمگیریارتقا دهد.
برنامه‌های درسی و محتواهای آموزشی نیازمند الگوی ایرانی-اسلامی استوی گفت: محور دومی که در سند تحول در اولویت قرار گرفته و آموزش و پرورش آن را دنبال می‌کند تحول در برنامه‌های درسی و محتواهای آموزشی است که با نیازهای امور جامعه بر اساس الگوی ایرانی-اسلامی تطبیق پیدا کند.
بطحائی ادامه داد: در شرایطی که ملت ما مورد هجمه‌های غرب قرار دارد نسل امروز نیازمند این است که در حوزه‌های مختلف زندگی فردی و اجتماعی راه و رسم زندگی و رسیدن به مراتبی از حیات طیبه را تمرین کند و برای تربیت نسلی در تراز جمهوری اسلامی ایران آموزش و پرورش مصمم است دانش آموزی آگاه، دین باور، بانشاط، امیدوار، متفکر، با اراده و خلاق و مصمم در حفظ هویت دینی و ملی و پایبند به ارزش‌ها وسننکشور تربیت بکند و تحویل جامعه دهد.
وی گفت: در این راستا یکی از برنامه‌هایی که در سال تحصیلی گذشته در دوره ابتدایی دوم و متوسطه اول به اجرا در آمد برنامه‌ای بود موسوم به برنامه ویژه مدرسه که این برنامه با رعایت چارچوب‌هایی که اعلام شده این اجازه را می‌داد که مربیان پرورشی معلمان و مدیران در مدرسه متناسب با نیازهایی که تشخیص می‌دهند بتوانند دو ساعت در هفته فعالیت‌های پرورشی، تربیتی و تربیت بدنی و موضوعاتی از این دست را به اجرا در بیاورند.
برای تربیت این نسل نیازمند معلمانی به دور از دغدغه‌های معیشتی هستیموزیر آموزش و پرورش خاطرنشان کرد: من باید تاکید کنم که برای تربیت این نسل در کنار توجه ویژه همه دستگاه‌ها و مردم نیازمند معلمانی دارای شایستگی‌های حرفه‌ای و اخلاقی هستیم و همچنین نیازمند معلمانی به دور از دغدغه‌های منزلتی و معیشتی با تکیه بر فرهنگ غنی این مرز و بوم و با تکیه بر جدیدترین روش‌های آموزش و پرورشی با تلاش مضاعف بتوانند آینده‌ای روشن را برای جامعه ترسیم کنند.
بطحائی تاکید کرد: همانطور که در صحبت‌ها و فرمایشات روز چهارشنبه مقام معظم رهبری مشاهده کردید و ایشان مورد تاکید قرار دادند یکی از مهمترین مؤلفه‌ها در اجرای سند تحول داشتن روحیه انقلابی، اقدام شجاعانه است برای اجرای آنچه عاقلانه و هوشیارانه تصمیم گرفته شده باشد نترسیدن از مشکلات شرط اصلی و عامل مهم در موفقیت و اجرای سند تحول است شکستن قالب‌هایی که ما به آنها عادت کرده‌ایم و عبور از مشکلاتی که در آغاز ممکن است بسیار بزرگ و انبوه به نظر بیاید روحیه انقلابی می‌خواهد که این موضوع یکی از عوامل اصلی و عامل برای اجرای سند تحول است.
وی خطاب به نمازگزاران حاضر در جمع گفت: همانطور که مستحضر هستید برخی از هموطنان ما در استان کشور خصوصاً استان‌های خوزستان، لرستان و گلستان به دلیل حادثه سیل اخیر آسیب‌های جدی به آنها وارد شد که در این میان ۱۵۰۰ مدرسه در استان‌های سیل زده دچار آسیب شد. وزارت آموزش و پرورش همگان با سایر نهادهای اجرایی کشور، نهادهای مردمی و نهادهای نظامی و بسیج به کمک هموطنان آسیب زده شتافت و با یک ساماندهی مشخص تعدادی از استان‌های ما به عنوان استان‌های معین استان‌های آسیب دیده تعیین شدند و امدادرسانی‌ها شروع شد. این امدادرسانی‌ها در سه حوزه بود؛ ابتدا برای فضاهای آموزشی اقدام بسیار خوبی شد که جا دارد از خیرین محترم سپاسگزاری کنم که در کنار دولت و دستگاه‌های حاکمیتی مثل همیشه به کمک آمدند و کار در مدارسی که نیاز به تخریب و بازسازی داشتند را شروع کردیم. مدارسی که آسیب‌های کمتری دیده بودند بازسازی شأن آغاز شد تا
انشاءاللهبرای مهر ماه آماده شود.
یک بخش از مساعدت‌ها و کمک‌ها هم برای دانش آموزان بود، اردوهای علمی که پیش بینی شد به اجرا درآمد و شروع شدند، کلاس‌های رفع اشکال برای بچه‌هایی که در این حادثه حضور داشتند برپا شده است و خوشبختانه در کنار همه موارد فوق تلاش‌هایی هم با همت معلمان در سایر استان‌ها در این سه استان و استان‌هایی که مشکلات سیل برای آنها ایجاد شده بود انجام شده است که امیدوارم قدری ازآلامو مشکلات دانش آموزان را مرتفع کند.
آموزش و پرورش به دنبال اجرایی کردن شعار سال در برنامه‌هایش استوی ادامه داد: آموزش و پرورش در سالی که پیش رو است با توجه به شعار سال که از سوی مقام معظم رهبری به عنوان رونق تولید ملی نام گرفته به سهم خودش در عرصه تعلیم و تربیت تلاش می‌کند تا گام‌های مؤثری را بردارد. ما در سال ۹۷ یک دوره‌های آموزشی مهارت‌های کوتاه مدت برای تعدادی از دانش آموزان اجرا کردیم که فرزندان ما با دست ساخته‌های ساده بتوانند با محیط کار و فرهنگ کارآفرینی انس و الفت بیشتری پیدا کنند.
وزیر آموزش و پرورش ادامه داد: با دستور مؤکد ریاست جمهور برای تابستان و سال تحصیلی آینده یک برنامه مکملی را در کنار برنامه‌ای که در سال گذشته شروع کرده‌ایم پیش بینی کردیم به گونه‌ای که دانش آموزان با مهارت‌های تولیدی که ختم به تولید و عرضه به بازار فروش باشد آشنا شوند و از این طریق هم بتوانیم به سهم خودمان در فرمایش معظملهکه سال را رونق تولید نامگذاری کردند قدم برداریم.
وی گفت: آموزش و پرورش مصمم است چشم اندازهای بسیار مهمی چون بیانیه گام دوم را که همواره مورد تاکید مقام معظم رهبری و مدیران ارشد بوده مدنظر قرار دهد و با عمل به آن و همراهی و مشارکت مردم متدین و فهیم ایران در جهت اهداف این مهم گام‌هایی را بردارد.
بطحائی تاکید کرد: من یقین دارم در آینده‌ای نه چندان دور خواهیم توانست آموزش و پرورشی را بسازیم که درخورشأن مردم متدین ایران اسلامی باشد. به یاری خداوند و همت مردم مدارسی را در اختیار فرزندان
مانقرار می‌دهیم که محیط شأن امن و مؤثر در تربیت آنهاست.
وی در پایان با اشاره به جمعآورینکات و درخواست‌های مردمی که از سوی ستاد برگزاری نماز جمعه جمعآوریو به او اعلام شده بود گفت: بخشی از این پیام‌ها، تذکرات و پیش بینی‌هایی بود که برای کاهش مشکلات و بهبود وضعیت فعلی آموزش و پرورش باید مورد توجه من و همکارانم قرار می‌گرفت تأکیداتموکدیکه باید بیش از گذشته به آن توجه کنیم مواردی مثل نظارت و مراقبت بیشتر در عدم اجرای سند ۲۰۳۰ و یا هر سند دیگری که قصد تغییر در هویت ملی-اسلامی فرزندان ما دارد و یا قصد نفوذ در مسیر تعلیم و تربیت دارد، گسترش سواد رسانه‌ای، تعطیلی و روزهای تعطیل مدارس که تعداد آن زیاد است، دقت و عنایت بیشتر در انتخاب و گزینش بیشتر معلمان و… در قالب تذکراتی به معلمان در این نامه‌ها بود که همگی به ما اعلام شد و من در جواب همه آنهامیگویمما دقت و نظارت بیشتری را بر تمامی این موارد داریم.
منبع: مهر


گروه های زیر مجموعه سیاسی

سیاست خارجی
سیاست خارجی

آخرین اخبار

حریق مرگبار خودرو پس از تصادف- عکس
سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران از حریق مرگبار یک خودرو در پی وقوع حادثه تصادف در اتوبان تهران-قم خبر داد.
می‌خواهیم با اسرائیل صلح کنیم!
«خالد بن احمد آل خلیفه»، وزیر امور خارجه بحرین، در مصاحبه با یک روزنامه صهیونیستی برای نخستین بار به صراحت از تصمیم وقیحانه این کشور برای برقراری رابطه با رژیم صهیونیستی سخن گفت.
یک زن روی صورت پسر ترامپ آب دهان انداخت
شب گذشته (سه‌شنبه شب) یکی از کاکنان خانم یک رستوران مشهور و محبوب در شیکاگو روی اریک ترامپ، پسر دوم دونالد ترامپ رئیس‌جمهور آمریکا، آب دهان انداخت.
اعلام زمان جدید دیدار پوتین و ترامپ در ژاپن
کرملین امروز اعلام کرد ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهور روسیه و دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا در ۲۸ ژوئن (پس فردا) و در حاشیه نشست گروه بیست دیداری یک ساعته با یکدیگر خواهند داشت.
اتهام‌زنی ترامپ علیه مولر
در پی موافقت رابرت مولر، بازپرس ویژه تحقیقات درباره دخالت ادعایی روسیه در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۱۶ آمریکا با شهادت علنی در کنگره، دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا او را به نابود کردن مکاتبات اداره تحقیقات فدرال این کشور (اف‌بی‌آی) متهم کرد. این در حالی است که ترامپ برای اثبات اتهامات خود علیه مولر مدرکی ارائه نکرد.
فروش سلاح به عربستان و امارات تعلیق شد
شبکه الجزیره به نقل از سازمان عفو بین‌الملل گزارش داد پارلمان ایتالیا فروش سلاح به عربستان سعودی و امارات متحده عربی را به حالت تعلیق درآورد.
انتقاد عفو بین الملل از سیاست‌های ترامپ
در حساب توئیتری سازمان عفو بین الملل آمده است: انتشار تصویر دلخراش مرگ کودک مکزیکی به همراه پدرش در مرز آمریکا باعث وحشت از سیاست‌های مهاجرتی دولت دونالد ترامپ شده است.
واکنش «حزب الله عراق» به ادعای جدید آمریکا
گردان‌های حزب‌الله عراق شامگاه چهارشنبه (۵ تیر) به ادعای آمریکا در انجام حملات سایبری علیه این نیروها واکنش نشان داد.
تشکر «محمود عباس» از لبنان
«محمود عباس» رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین چهارشنبه شب در تماس تلفنی با «نبیه بری» رئیس پارلمان لبنان از حمایت‌های این کشور از فلسطین تشکر کرد.
گزارش سازمان ملل در راستای منفعت ملت سوریه نیست
«بشار الجعفری» نماینده دائم سوریه در سازمان ملل روز چهارشنبه در نشست خبری شورای امنیت گفت که گزارش دبیرکل سازمان ملل درباره اوضاع سوریه، تکرار ادعاهای برخی از کشورهای متخاصم است.

پر بازدید ترین اخبار امروز

ماجرای حضور افشین قطبی در پرسپولیس
پس از جدایی برانکو ایوانکوویچ از تیم فوتبال پرسپولیس تهران، مدیران این باشگاه با حضور در ترکیه در صدد مذاکره با مربیان خارجی و جایگزینی آن به جای مرد کروات بودند، اما دست خالی به تهران بازگشتند و قرار است سرمربی جدید در تهران انتخاب شود و سرخپوشان با ایمیل با او در ارتباط باشند.البته شنیده می‌شود گزینه اصلی پرسپولیسی ها، تاکیس لمونیس ۵۹ ساله است. این مربی سابقه حضور در تیم‌های المپیاکوس، لوادیاکوس، الرائد عربستان، پانینیوس و ... را دارد و در آسیا نیز کار کرده است.البته ساعتی پیش برخی رسانه‌ها اعلام کردند که احتمال دارد افشین قطبی سرمربی سرخپوشان پایتخت شود و قرار است این مربی روز شنبه به تهران بیاید تا با پرسپولیسی‌ها مذاکره کند. دلیل این اتفاق هزینه بالای مربیان خارجی است، اما خیلی زود تکذیب شد و مهدی حاج باقر، مدیر برنامه‌های افشین قطبی در گفتگو با خبرنگار ورزشی باشگاه خبرنگاران جوان در این باره بیان کرد: تاکنون پرسپولیسی‌ها با ما تماسی نداشتند و در این باره مذاکره‌ای صورت نگرفته است. قطبی اکنون در تهران حضور داشت و مشخص نیست چه زمانی به تهران می‌آید و شاید به طور کل به ایران نیاید.ا
حریق مرگبار خودرو پس از تصادف- عکس
سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران از حریق مرگبار یک خودرو در پی وقوع حادثه تصادف در اتوبان تهران-قم خبر داد.
می‌خواهیم با اسرائیل صلح کنیم!
«خالد بن احمد آل خلیفه»، وزیر امور خارجه بحرین، در مصاحبه با یک روزنامه صهیونیستی برای نخستین بار به صراحت از تصمیم وقیحانه این کشور برای برقراری رابطه با رژیم صهیونیستی سخن گفت.
نجات معجزه‌آسای علیرضا حیدری از خطر مرگ +عکس
پست اینستاگرامی علیرضا حیدری در واکنش به تصادفش که به طور معجزه‌آسایی از خطر مرگ نجات یافت.
مقام فرانسوی: آمریکا علاقه‎ای به مذاکره با ایران ندارد
بنا به اعلام یک منبع آگاه فرانسوی، علی‌رغم اصرارهای ظاهری دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا برای مذاکره با ایران، واشنگتن علاقه‌ای به دنبال کردن مذاکره با تهران ندارد.
مقام فرانسوی: آمریکا علاقه‎ای به مذاکره با ایران ندارد
ادعای مضحک پمپئو در خصوص ایران
همسویی فرانسه با آمریکا در خصوص ایران
اقدامات آمریکا عامل اصلی تشنج های منطقه است
نشریه فرانسوی: با احمقی مثل ترامپ چگونه می‌توان مذاکره کرد؟
ادامه التماس‌های ترامپ برای مذاکره
سی‌ان‌ان: آمریکا عبرت گرفت
«سوم خرداد» فتوشاپ نیست
حمایت چین از ایران در نشست شورای امنیت
کنایه ضرغامی به سخنان عروس و مادرشوهری روحانی +عکس