واکنش آیت‌الله علم‌الهدی به فرمانِ آرایش جنگی رهبرانقلاب

14:45 ۴۶ روز و ۶ ساعت پیش مشرق نیوز 26 0
واکنش آیت‌الله علم‌الهدی به فرمانِ آرایش جنگی رهبرانقلاب

امام جمعه مشهدمقدس گفت: مقام معظم رهبری فرمودند ما در مقابل آرایش جنگی دشمن در میدان سیاسی و اقتصادی و فضای مجازی، آرایش جنگی بگیریم؛ این فرمایش یک توصیه و سفارش نبود.

مشرق نیوز

به گزارش مشرق،آیت الله سیداحمد علم‌الهدی ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه مشهد در جوار بارگاه منور رضوی اظهار داشت: یک سلسله وعده‌های الهی مربوط به دنیا است و زندگانی فردی و اجتماعی ما در همین جهان را شامل می‌شود و بخش دیگر مربوط به آخرت است.
نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی گفت: عده‌ای تصور می‌کنند خدا به دنیای انسان‌ها کاری ندارد و تمام برخورد و بازتاب مربوط به دنیاست؛ اما ربوبیت خدا هم شامل دنیاست و هم شامل آخرت می‌شود و ذات مقدس پروردگار در دنیا و آخرت ما را مدیریت می‌کند و اصلاً انسان، دو هستی ندارد و دارای یک وجود و یک هستی و یک زندگی است که دو مرحله دارد؛ یکی مرحلهگذاردر عرصه زندگی دنیوی و دیگری مرحله ثبات از مرگ به بعد و در آخرت و مدیریت هر دو مرحله زندگانی انسان مربوط به ذات مقدس پروردگار است.
وی افزود: وعده‌های خداوند صرفاً به آخرت مربوط نیست و بخشی از وعده‌ها به دنیا ارتباط دارد و در این زمینه می‌توان به وعده‌های الهی به انبیا و صاحبان رسالت اشاره کرد.
عضو مجلس خبرگان رهبری در ادامه با اشاره به اینکه ماه مبارک رمضان، ماه مانور مقاومت است اظهار داشت: در این ماه در مسیر تأمین خشنودی پروردگار و در مسیر توسعه ارزش‌های خدا و خدمتگزاری قدم برمی‌داریم؛ وقتی دنیای استکبار می‌بیند بندگان خدا بخاطر خدا گرسنه و تشنه هستند و بر این دو مقاومت می‌کنند و بسیاری از امیال نفسانی را ترک می‌کنند، نمایش و مانوری از یک لشگر مقاوم در برابر آنها عرضه می‌شود و مشخص می‌شود با تحریم اقتصادی اینها از پای درنمی‌آیند و با تهاجم سیاسی و جنگ و خون دادن و شهید شدن هم خسته نمی‌شوند.
بیشتر بخوانید:حذف پست‌های مربوط به سپاه از صفحه آیت‌الله علم‌الهدیآیت‌الله علم‌الهدی: عمده آمار طلاق مشهد مربوط به زوار استآیت الله علم الهدی با اشاره به هفته معلم و گرامیداشت مقام کارگر گفت: مقام معظم رهبری فرمودند ما در مقابل آرایش جنگی دشمن در میدان سیاسی و اقتصادی و فضای مجازی، آرایش جنگی بگیریم؛ این فرمایش یک توصیه و سفارش نبود؛ فرمانده کل قوا و حجت امام زمان و فرمانده از سوی وجود اقدس بقیه الله ایشان هستند؛ ایشان فرمان صادر کردند آرایش جنگی بگیریم.
وی گفت: این یک فرمان عمومی شامل حال مسئولان و دولت و مجلس و قوه قضائیه و شامل حال تک تک مردم است؛ در صف مقدم این جبهه آرایش جنگی ما این دو قشر یعنی معلم و کارگر قرار دارند؛ یعنی نیرویی که باید به میدان این آرایش جنگی بیاوریم نیروی کارگر و معلم ما است؛ در طول ۴۰ سال انقلاب، در روز و هفته معلم از معلم تجلیل شد؛ معلمان را احترام کردند اما امسال روز معلم در سال نخست گام دوم انقلاب است؛ روز معلم روز مطالبه از معلم است؛ ۴۰ سال تجلیل کردیم و برای ۴۰ سال دوم، باید از معلم مطالبه کنیم.
آیت الله علم الهدی با تاکید بر اینکه اولاً افتخار قشر معلم این است که دو ماه از پیروزی انقلاب گذشته بود که فضای انقلاب ما با خون یک معلم بزرگ سرخفامو نورانی شد تصریح کرد: نورانیت انقلاب ما را با تضمین خون یک معلم شهید مرحوم شهید مطهری محقق شد و شما معلمان این افتخار را دارید؛ شما مولود این انقلاب هستید و در این انقلاب متولد و بزرگ شده و درس خوانده و با فرهنگ انقلاب پرورش پیدا کرده‌اید و مدیون این انقلاب هستند.
وی افزود: خانواده‌ای که بچه‌ای را بزرگ می‌کند در بزرگی باید آن را کفالت کند و شما معلمان مدیون انقلاب هستید و باید در عرصه انقلاب، این نسلی را که به شما سپرده شده باید انقلابی تربیت کنید و بار بیاورید و حواستان جمع باشد آمریکا و انگلیسی که آرایش جنگی گرفته‌اند، این نیست که سرباز وارد کنند یا با بمبافکنوارد شوند بلکه آرایش جنگی با نیروهایی گرفته‌اند که در داخل کشور علیه انقلاب بار بیاورند و نیرویی که می‌توانند بار بیاورند، امیدشان به نسلی است که در حال ورود به عرصه است.
آیت الله علم الهدی گفت: آمریکا و انگلیس طبق فرموده رهبری دنبال سرباز از طریق سند ۲۰۳۰ هستند؛ برادر و خواهر معلم برای آمریکا و انگلیس می‌خواهی سرباز درست کنی یا برای اسلام و قرآن؟ برادر و خواهر معلم شما کارمند حقوق بگیر صرف و یا کاسب این عرصه نیستید شما یک عنصر سازنده هستید که این بچه زیردست خود را یا سرباز آمریکایی می‌سازید و یا سرباز اسلامی انقلابی دینی. شما چگونه می‌خواهید این بچه را بار بیاورید؟ از بچه پیش دبستانی گرفته تا فردی که در حال اتمام تحصیل است؛ او را چگونه می‌سازید؟ سرباز آمریکا و انگلیس و یا یک رزمنده مقاوم مقابله کننده می‌سازید؟
وی با اشاره به اینکه امسال سال نخست گام دوم انقلاب است و روز معلم، روز مطالبه از معلم است تاکید کرد: در هر شرایطی از محرومیت باشید اسلام از شما مطالبه دارد؛ عین همین قضیه در عرصه مسئله کار و کارگر نیز است؛ ما از کارگر نیز مطالبه داریم؛ دشمن به میدان جنگ آمده؛ آمار شهدای کارگری و رزمندگان کارگری بالا بود و امروز در عرصه کارگری آمار جانبازان کارگر چقدر است؟ شما در ۸ سال دفاع مقدس اینکارهبوده‌اید. جنگ دشمن در عرصه اقتصادی شروع شده و شما به عنوان یک رزمنده در این جنگ، در صف اول و پیشاهنگ قضیه و بسیجی جلودار هستید و حساب نقش خودتان را بکنید؛ امروز روزی نیست که در مقام مقدار بهره کارگر و کارفرما و محاسبه آن باشید؛ مسئله از این حرف‌ها گذشته و باید در مورد مجاهده کارگر در مقابل دشمن صحبت و محاسبه کرد به ویژه کارگرانی که در کارگاه‌های تولیدی دانش بنیان فعال هستند.
وی ادامه داد: در میدان اقتصاد، شرکت‌های دانش بنیان حرف اول را می‌زنند و نیروی داخلی کشور ما در این جهت، کم نیست و فوقالعادهاست؛ برادران و خواهران مشهدی کنار گوش شما در جاده قوچان، تشکیلات پارک علم و فناوری، ۴۳۰۰ جوانتحصیلکردهبین ۲۰ تا ۳۵ سال لیسانس و فوق لیسانس و دکتر وفناورو مهندس را مشغول به کار کرده است. یک نمونه این مسئله فاکتور ۸ ثامن دارو است. سیستم‌هایی به وجود آورده‌اند که در نفت و گاز و در پارس جنوبی در مقابل دشمنی که ما را معطل کرد و خیانت کرد سیستم راه‌اندازی کرده‌اند و فعالیت سخت افزاری و نرم افزاری دارند و سیستم آنها از دشمن هم بهتر است؛ در نرم افزار و در عرصه انرژی و تعمیرات نیز پیشرفت داشته‌اند و حال آنکه خارجی‌ها گذاشتند و رفتند.
آیت الله علم الهدی گفت: از پارک علم و فناوری مشهد ما دستگاه‌های کشور استفاده می‌کنند و در زمینه صادرات به خارج در منطقه و کشورهای جهان سوم و حتی کشورهای اروپایی نیز فعال هستند و کنار گوش ما در مشهد قرار دارند. اینها در عرصه اقتصادی، هنر دارند و هنرنمایی می‌کنند و از عزیزان مسئول می‌خواهم توجه بیشتری به این عرصه کنند. دستگاه‌های مدیریتی به ظرفیت‌های بالای تولید داخلی توجه ندارد و به نقش اینها یا واقف نیستند و یا عمداً بی‌توجه هستند.
وی خاطرنشان کرد: مقام معظم رهبری می‌فرمایند آرایش جنگی و مسئولیت نخست در این زمینه متوجه دستگاه‌های اجرایی است؛ آرایش جنگی فرمان عمومی است و هیچ دستگاهی مستثنی نیست؛ اگر جنگ نظامی داشته باشیم در آرایش جنگی همه سلاح‌ها را به میدان می‌آوریم و حال اگر بخواهیم در عرصه اقتصادی آرایش جنگی بگیریم نباید به این ظرفیت‌های داخلی مستعد دانش بنیان توجه کنیم؟ چرا این نیرو را به میدان نیاوریم و استفاده نکنیم و در عرصه‌های بالای اقتصادی کشور در مقابل دشمن جولان ندهد؟ این اشکالی است که به مدیران عزیز وارد است. چرا جریان‌های سیاسی ما مغزشان را با اندیشه
غربگراییپیوند داده و همه چیز را از دروازه غرب می‌بینند. به اقتصاد مقاومتی باید توجه شود و مقام معظم رهبری خبر دارند که در درون ما چه ظرفیتی وجود دارد که این دستور را می‌دهند.
منبع: تسنیم


گروه های زیر مجموعه سیاسی

مجلس
مجلس

آخرین اخبار

مالکیت خانه‌های سازمانی نیوسایت اهواز با بانک ملی نیست
بانک ملی ایران درباره منازل کارکنان لوله‌سازی اهواز توضیحاتی ارائه و اعلام کرد که این بانک درخصوص این منازل هیچ مالکیتی ندارد.
پرونده قتل شیرمحمدعلی روی میز قاضی بابایی
پرونده قتل عمدی شیرمحمدعلی جهت رسیدگی به شعبه پنجم دادگاه کیفری یک استان تهران به ریاست قاضی بابایی ارجاع شد.
سه مربی خارجی استقلال وارد تهران شدند +کارنامه
سه دستیار خارجی سرمربی ایتالیایی استقلال وارد ایران شدند.
داورزنی: تماشاگران باید تحت پوشش دوربین‌های امنیتی قرار بگیرند
معاون ورزش قهرمانی و حرفه ای وزارت ورزش گفت: افراد باید بدانند تماشاگری که می خواهد در استادیوم بازی را تماشا کند تحت پوشش دوربین های امنیتی قرار دارد و هر حرکتی هم که از او سربزند ،قابل شناسایی است.
صداوسیمای مرکز اردبیل، آماده میزبانی مسابقات جهانی والیبال
مدیرکل صداوسیمای مرکز اردبیل از آمادگی کامل این مرکز برای میزبانی و پوشش رسانه‌ای بازی‌های هفته چهارم لیگ ملت‌های والیبال ۲۰۱۹ خبر داد.
سازمان ملل: یمن به کمک فوری نیاز دارد
کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل متحد با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد بارش‌های شدید اخیر در یمن نیاز‌ به کمک‌های بشردوستانه فوری در این کشور را افزایش داده است.
آغاز به کارگروه نمایشگاه «میراث‌مشترک راه ابریشم»
نخستین کارگروه نمایشگاه سیار مشترک راه ابریشم در پایتخت قزاقستان در راستای حفاظت از میراث‌فرهنگی ملموس و ناملموس، افزایش و ترویج آگاهی نسبت به میراث‌فرهنگی راه ابریشم و استفاده ازجایگاه میراث‌فرهنگی به عنوان ابزار توسعه پایدار برگزار شد.
پلاتینی خبر بازداشتش را تکذیب کرد
رئیس سابق یوفا خبر بازداشت شدن به خاطر اتهام به فساد مدیریتی را رد کرد.
انتقاد توئیتری ترامپ از رئیس بانک مرکزی اروپا
رئیس‌جمهور آمریکا از رئیس بانک مرکزی اروپا بخاطر در پیش گرفتن سیاست‌های رقابتی در مقابل دلار انتقاد کرد.
دیدار وکیل بیرانوند با مدیرعامل پرسپولیس برای لژیونر شدن
وکیل بازیکن ملی‌پوش تیم فوتبال پرسپولیس برای مشخص شدن وضعیت این دروازه‌بان و تمایل او به لژیونر شدن به دیدار مدیرعامل باشگاه رفت.

پر بازدید ترین اخبار امروز

سومین مناظره تاجزاده و زاکانی
مصطفی تاجزاده و علیرضا زاکانی نمایندگان دو جناح اصلاح‌طلب و اصولگرا با موضوع «اتفاقات سال ۸۸ و فساد اقتصادی» به مناظره نشستند.
جایگاه‌های برتر بانک ملی ایران در گزارش شاپرک
گزارش اردیبهشت‌ماه سال جاری شبکه الکترونیکی پرداخت کارت (شاپرک) نشان می‌دهد که در این ماه بیشترین کارت برداشت تراکنش دار، بیشترین کارت هدیه و بیشترین بن کارت تراکنش دار متعلق به بانک ملی ایران بوده است.
پرمدال‌ترین ورزشکار پاراآسیایی چقدر پاداش گرفت؟
پرمدال‌ترین ورزشکار بازی‌های پاراآسیایی جاکارتا با انتقاد نسبت به میزان پاداش خود گفت: با توجه به این که در بازی‌های پاراآسیای جاکارتا به لطف خدا توانستم شش بار پرچم کشورم را به اهتزاز در آورم و تاریخ ساز شوم، اما مسئولان در پرداخت پاداش به قول خود عمل نکردند.
ادعا یک نماینده درباره ابلاغ اجرای لایحه پالرمو از سوی دولت
یک عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس مدعی شد که دولت به دستگاه‌ها لایحه پالرمو و لایحه الحاق یک تبصره به ماده ۶ قانون مبارزه با پولشویی را برای اجرا ابلاغ کرده است که درباره پالرمو هنوز در مجمع تشخیص تعیین تکلیف نشده و درباره پولشویی هم هنوز مجلس آن را تصویب نکرده است.
ˮفلومترالتراسونیکˮ را از ابزار سنجش آریا بخرید
فرآیند انتخاب ابزار دقیق صنعتی بسیار پیچیده است و نیاز به مهارت و آشنایی فرد با مباحث مختلف صنعتی دارد.
مرکل:  عدم پایبندی ایران به برجام عواقب دارد!
دیدار نایب رئیس مجلس عراق با محمدجواد ظریف
زاکانی:اگر موسوی سر کار می‌آمد، زنگنه، آخوندی و جهانگیری وزیر می‌شدند- برادران خاتمی درباره انتخابات ۸۸ اول با هم به توافق برسند- تاجزاده:  ما دیر یا زود با آمریکا مذاکره خواهیم کرد و نمی توانیم مذاکره نکنیم- اصلاح‌طلبان موافق شهرداری نجفی بودند
امنیت عربستان و امارات را هم ما تأمین می‌کنیم
دیدار دریابان شمخانی با مشاور امنیت ملی ارمنستان
خاک تو سر ما!
بازدید فرمانده کل ارتش از توپخانه اصفهان
جایگاه «پرستو» در فقه اسلامی چیست؟
پاک آیین جایگزین کیایی در روابط عمومی مجلس شد
رکورد آقازاده‌های میلیاردر زده شد