واکنش آیت‌الله علم‌الهدی به فرمانِ آرایش جنگی رهبرانقلاب

14:45 ۱۱۴ روز و ۲۲ ساعت پیش مشرق نیوز 137 0
واکنش آیت‌الله علم‌الهدی به فرمانِ آرایش جنگی رهبرانقلاب

امام جمعه مشهدمقدس گفت: مقام معظم رهبری فرمودند ما در مقابل آرایش جنگی دشمن در میدان سیاسی و اقتصادی و فضای مجازی، آرایش جنگی بگیریم؛ این فرمایش یک توصیه و سفارش نبود.

مشرق نیوز

به گزارش مشرق،آیت الله سیداحمد علم‌الهدی ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه مشهد در جوار بارگاه منور رضوی اظهار داشت: یک سلسله وعده‌های الهی مربوط به دنیا است و زندگانی فردی و اجتماعی ما در همین جهان را شامل می‌شود و بخش دیگر مربوط به آخرت است.
نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی گفت: عده‌ای تصور می‌کنند خدا به دنیای انسان‌ها کاری ندارد و تمام برخورد و بازتاب مربوط به دنیاست؛ اما ربوبیت خدا هم شامل دنیاست و هم شامل آخرت می‌شود و ذات مقدس پروردگار در دنیا و آخرت ما را مدیریت می‌کند و اصلاً انسان، دو هستی ندارد و دارای یک وجود و یک هستی و یک زندگی است که دو مرحله دارد؛ یکی مرحلهگذاردر عرصه زندگی دنیوی و دیگری مرحله ثبات از مرگ به بعد و در آخرت و مدیریت هر دو مرحله زندگانی انسان مربوط به ذات مقدس پروردگار است.
وی افزود: وعده‌های خداوند صرفاً به آخرت مربوط نیست و بخشی از وعده‌ها به دنیا ارتباط دارد و در این زمینه می‌توان به وعده‌های الهی به انبیا و صاحبان رسالت اشاره کرد.
عضو مجلس خبرگان رهبری در ادامه با اشاره به اینکه ماه مبارک رمضان، ماه مانور مقاومت است اظهار داشت: در این ماه در مسیر تأمین خشنودی پروردگار و در مسیر توسعه ارزش‌های خدا و خدمتگزاری قدم برمی‌داریم؛ وقتی دنیای استکبار می‌بیند بندگان خدا بخاطر خدا گرسنه و تشنه هستند و بر این دو مقاومت می‌کنند و بسیاری از امیال نفسانی را ترک می‌کنند، نمایش و مانوری از یک لشگر مقاوم در برابر آنها عرضه می‌شود و مشخص می‌شود با تحریم اقتصادی اینها از پای درنمی‌آیند و با تهاجم سیاسی و جنگ و خون دادن و شهید شدن هم خسته نمی‌شوند.
بیشتر بخوانید:حذف پست‌های مربوط به سپاه از صفحه آیت‌الله علم‌الهدیآیت‌الله علم‌الهدی: عمده آمار طلاق مشهد مربوط به زوار استآیت الله علم الهدی با اشاره به هفته معلم و گرامیداشت مقام کارگر گفت: مقام معظم رهبری فرمودند ما در مقابل آرایش جنگی دشمن در میدان سیاسی و اقتصادی و فضای مجازی، آرایش جنگی بگیریم؛ این فرمایش یک توصیه و سفارش نبود؛ فرمانده کل قوا و حجت امام زمان و فرمانده از سوی وجود اقدس بقیه الله ایشان هستند؛ ایشان فرمان صادر کردند آرایش جنگی بگیریم.
وی گفت: این یک فرمان عمومی شامل حال مسئولان و دولت و مجلس و قوه قضائیه و شامل حال تک تک مردم است؛ در صف مقدم این جبهه آرایش جنگی ما این دو قشر یعنی معلم و کارگر قرار دارند؛ یعنی نیرویی که باید به میدان این آرایش جنگی بیاوریم نیروی کارگر و معلم ما است؛ در طول ۴۰ سال انقلاب، در روز و هفته معلم از معلم تجلیل شد؛ معلمان را احترام کردند اما امسال روز معلم در سال نخست گام دوم انقلاب است؛ روز معلم روز مطالبه از معلم است؛ ۴۰ سال تجلیل کردیم و برای ۴۰ سال دوم، باید از معلم مطالبه کنیم.
آیت الله علم الهدی با تاکید بر اینکه اولاً افتخار قشر معلم این است که دو ماه از پیروزی انقلاب گذشته بود که فضای انقلاب ما با خون یک معلم بزرگ سرخفامو نورانی شد تصریح کرد: نورانیت انقلاب ما را با تضمین خون یک معلم شهید مرحوم شهید مطهری محقق شد و شما معلمان این افتخار را دارید؛ شما مولود این انقلاب هستید و در این انقلاب متولد و بزرگ شده و درس خوانده و با فرهنگ انقلاب پرورش پیدا کرده‌اید و مدیون این انقلاب هستند.
وی افزود: خانواده‌ای که بچه‌ای را بزرگ می‌کند در بزرگی باید آن را کفالت کند و شما معلمان مدیون انقلاب هستید و باید در عرصه انقلاب، این نسلی را که به شما سپرده شده باید انقلابی تربیت کنید و بار بیاورید و حواستان جمع باشد آمریکا و انگلیسی که آرایش جنگی گرفته‌اند، این نیست که سرباز وارد کنند یا با بمبافکنوارد شوند بلکه آرایش جنگی با نیروهایی گرفته‌اند که در داخل کشور علیه انقلاب بار بیاورند و نیرویی که می‌توانند بار بیاورند، امیدشان به نسلی است که در حال ورود به عرصه است.
آیت الله علم الهدی گفت: آمریکا و انگلیس طبق فرموده رهبری دنبال سرباز از طریق سند ۲۰۳۰ هستند؛ برادر و خواهر معلم برای آمریکا و انگلیس می‌خواهی سرباز درست کنی یا برای اسلام و قرآن؟ برادر و خواهر معلم شما کارمند حقوق بگیر صرف و یا کاسب این عرصه نیستید شما یک عنصر سازنده هستید که این بچه زیردست خود را یا سرباز آمریکایی می‌سازید و یا سرباز اسلامی انقلابی دینی. شما چگونه می‌خواهید این بچه را بار بیاورید؟ از بچه پیش دبستانی گرفته تا فردی که در حال اتمام تحصیل است؛ او را چگونه می‌سازید؟ سرباز آمریکا و انگلیس و یا یک رزمنده مقاوم مقابله کننده می‌سازید؟
وی با اشاره به اینکه امسال سال نخست گام دوم انقلاب است و روز معلم، روز مطالبه از معلم است تاکید کرد: در هر شرایطی از محرومیت باشید اسلام از شما مطالبه دارد؛ عین همین قضیه در عرصه مسئله کار و کارگر نیز است؛ ما از کارگر نیز مطالبه داریم؛ دشمن به میدان جنگ آمده؛ آمار شهدای کارگری و رزمندگان کارگری بالا بود و امروز در عرصه کارگری آمار جانبازان کارگر چقدر است؟ شما در ۸ سال دفاع مقدس اینکارهبوده‌اید. جنگ دشمن در عرصه اقتصادی شروع شده و شما به عنوان یک رزمنده در این جنگ، در صف اول و پیشاهنگ قضیه و بسیجی جلودار هستید و حساب نقش خودتان را بکنید؛ امروز روزی نیست که در مقام مقدار بهره کارگر و کارفرما و محاسبه آن باشید؛ مسئله از این حرف‌ها گذشته و باید در مورد مجاهده کارگر در مقابل دشمن صحبت و محاسبه کرد به ویژه کارگرانی که در کارگاه‌های تولیدی دانش بنیان فعال هستند.
وی ادامه داد: در میدان اقتصاد، شرکت‌های دانش بنیان حرف اول را می‌زنند و نیروی داخلی کشور ما در این جهت، کم نیست و فوقالعادهاست؛ برادران و خواهران مشهدی کنار گوش شما در جاده قوچان، تشکیلات پارک علم و فناوری، ۴۳۰۰ جوانتحصیلکردهبین ۲۰ تا ۳۵ سال لیسانس و فوق لیسانس و دکتر وفناورو مهندس را مشغول به کار کرده است. یک نمونه این مسئله فاکتور ۸ ثامن دارو است. سیستم‌هایی به وجود آورده‌اند که در نفت و گاز و در پارس جنوبی در مقابل دشمنی که ما را معطل کرد و خیانت کرد سیستم راه‌اندازی کرده‌اند و فعالیت سخت افزاری و نرم افزاری دارند و سیستم آنها از دشمن هم بهتر است؛ در نرم افزار و در عرصه انرژی و تعمیرات نیز پیشرفت داشته‌اند و حال آنکه خارجی‌ها گذاشتند و رفتند.
آیت الله علم الهدی گفت: از پارک علم و فناوری مشهد ما دستگاه‌های کشور استفاده می‌کنند و در زمینه صادرات به خارج در منطقه و کشورهای جهان سوم و حتی کشورهای اروپایی نیز فعال هستند و کنار گوش ما در مشهد قرار دارند. اینها در عرصه اقتصادی، هنر دارند و هنرنمایی می‌کنند و از عزیزان مسئول می‌خواهم توجه بیشتری به این عرصه کنند. دستگاه‌های مدیریتی به ظرفیت‌های بالای تولید داخلی توجه ندارد و به نقش اینها یا واقف نیستند و یا عمداً بی‌توجه هستند.
وی خاطرنشان کرد: مقام معظم رهبری می‌فرمایند آرایش جنگی و مسئولیت نخست در این زمینه متوجه دستگاه‌های اجرایی است؛ آرایش جنگی فرمان عمومی است و هیچ دستگاهی مستثنی نیست؛ اگر جنگ نظامی داشته باشیم در آرایش جنگی همه سلاح‌ها را به میدان می‌آوریم و حال اگر بخواهیم در عرصه اقتصادی آرایش جنگی بگیریم نباید به این ظرفیت‌های داخلی مستعد دانش بنیان توجه کنیم؟ چرا این نیرو را به میدان نیاوریم و استفاده نکنیم و در عرصه‌های بالای اقتصادی کشور در مقابل دشمن جولان ندهد؟ این اشکالی است که به مدیران عزیز وارد است. چرا جریان‌های سیاسی ما مغزشان را با اندیشه
غربگراییپیوند داده و همه چیز را از دروازه غرب می‌بینند. به اقتصاد مقاومتی باید توجه شود و مقام معظم رهبری خبر دارند که در درون ما چه ظرفیتی وجود دارد که این دستور را می‌دهند.
منبع: تسنیم


گروه های زیر مجموعه سیاسی

فقه و حقوق
فقه و حقوق

آخرین اخبار

نکات اساسی چاپ کاتالوگ در تبلیغات
یکی از ابزارهای مهم در اطلاع‌رسانی و معرفی خدمات و کالا، چاپ کاتالوگ هست.
هدیه دادن گل رز قرمز
گل نشانه زیبایی هست و هدیه دادن گل رز قرمز احساس خوشایندی را منتقل می‌کند و تاثیر خوبی روی مخاطب می‌گذارد.
مصاحبه اختصاصی سلوانا شکیبا خبرنگار ۸ساله خبرآفرین با علاءالدین بروجردی
سلوانا شکیبا خبرنگار ۸ ساله از اعضای باشگاه خبرآفرینان تین تاک، با علاءالدین بروجردی نماینده با سابقه مجلس شورای اسلامی مصاحبه‌ای جذاب انجام داده است.
بهترین کشتی‌های تفریحی استانبول را از دست ندهید
کشتی‌های بسیاری در شهر استانبول برای تفریحات شبانه وجود دارد و هیجان‌انگیزترین تفریحات در تنگه بسفر به وجود می‌آید.
نسخه سفارشی پرچمدار هوآوی با قابی از کریستال‌هایSwarovski
کمپانی هوآوی به تازگی نسخه محدودی (Limited Edition) از پرچمدار جدید خود را معرفی کرده که به بسته‌بندی و قاب Swarovski Crystal و کریستال‌های مرغوب سواروسکی مزین شده است.
راه‌اندازی امکان فعال‌سازی رمز دوم یک‌بارمصرف کارت‌های سرمایه
به‌منظور افزایش امنیت حساب کاربران، جلب نظر و ترغیب و رضایت بیشتر مشتریان در استفاده از رمزهای یک‌بارمصرف کارت‌های سرمایه و همچنین تسریع در فرایند فعال‌سازی رمز دوم یک‌بارمصرف کارت‌های سرمایه، امکان فعال‌سازی رمز دوم یک‌بارمصرف کارت در اینترنت بانک سرمایه برای مشتریان این بانک فراهم شد.
ترانسمیتر دما را از ابزارسنجش آریا تهیه کنید
ترانسمیتر دما و گیج فشار به عنوان دو مورد از ابزارهای دقیق و حیاتی در صنایع بزرگ و پتروشیمی شناخته می‌شوند.
نقش صندلی اداری در سلامت کارمندان
صندلی اداری نقش به‌سزایی در سلامت کارمند ایفا می‌کند و تنها پارامتری که به سلامت کمک می‌کند یک صندلی اداری استاندارد است.
شرح وظایف مسئولان و مواجهه دو فقیه
مباحث درگرفته بین آیت‌الله یزدی و آیت‌الله لاریجانی، از اعضای فقیه شورای نگهبان، ابعاد مختلفی دارد.
زندگی شهری، همچنان پرهزینه
«در حالی که میانگین هزینه خانوار در سال گذشته در مناطق روستایی بیش از ۲۱ میلیون تومان برای کل سال بوده است، هزینه خانوار در مناطق شهری کشور بیش از ۳۹ میلیون تومان برآورد می‌شود. به بیان ساده‌تر می‌توان عنوان کرد که هزینه خانوار (زندگی) در شهرها ۱۸ میلیون تومان بیش از خانوار روستایی بوده است.»

پر بازدید ترین اخبار امروز

تاریخ سازی ام‌باپه در ˮشب تلخˮ
مهاجم جوان پاری سن ژرمن در شب تاریخ سازی خود در لیگ فرانسه آسیب دید.
لیگ برتر در جست‌وجوی بدیهیات
نوزدهمین دوره لیگ برتر زیر سایه مشکلات فراوان آغاز شد.
رشیده طلیب: ترامپ از من می‌ترسد
رشیده طلیب مدعی است که رئیس‌جمهوری آمریکا از وی و دیگر زنان کنگره که به "اعضای جوخه" مشهور شده‌اند، می‌ترسد.
حمایت پامپئو از حمله رژیم‌صهیونیستی به سوریه در تماس تلفنی با نتانیاهو
وزیر امور خارجه آمریکا در تماس تلفنی با نخست وزیر رژیم صهیونیستی از حمله جنگنده‌های اسرائیلی به جنوب دمشق اعلام حمایت کرد.
پزشک با معرفت!- عکس
تصویری از مطب یک پزشک با معرفت را در زیر می بینید.
مجلس و دولت را در مبارزه با فساد کنار خود می‌بینیم- برخی در پوشش اعتراضات کارگری، اهداف دیگری را دنبال می‌کنند
بازداشت یکی از مدیران وزارت جهاد کشاورزی
جزئیات جدید از فساد اقتصادی در پتروشیمی شیراز
از برجام دل بکنید آقایان دولتی
دست قدرت و دست دیپلماسی باید با هم کار کنند- اگر بدانم ملاقاتی با یک‌شخصی، منافع ملی کشور را تامین می‌کند دریغ نمی‌کنم
دست قدرت و دست دیپلماسی باید با هم کار کنند- اگر بدانم ملاقاتی با یک‌شخصی، منافع ملی کشور  را تامین می‌کند دریغ نمی‌کنم
کارگاه آرمان خواهی و عمل‌گرایی در سیره امام صدر برگزار می شود
«عصر جدید» خار چشم شبکه‌های ماهواره‌ای- جنگ سعودی‌ها با شبکه سه آغاز شد
تقدیر نمایندگان مجلس از عملکرد رئیسی در مبارزه با فساد
در میان برخی از مسئولان ادبیات جنگ اقتصادی جا نیفتاده است