واکنش آیت‌الله علم‌الهدی به فرمانِ آرایش جنگی رهبرانقلاب

14:45 ۴۲۷ روز و ۱۱ ساعت پیش مشرق نیوز 197 0
واکنش آیت‌الله علم‌الهدی به فرمانِ آرایش جنگی رهبرانقلاب

امام جمعه مشهدمقدس گفت: مقام معظم رهبری فرمودند ما در مقابل آرایش جنگی دشمن در میدان سیاسی و اقتصادی و فضای مجازی، آرایش جنگی بگیریم؛ این فرمایش یک توصیه و سفارش نبود.

مشرق نیوز

به گزارش مشرق،آیت الله سیداحمد علم‌الهدی ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه مشهد در جوار بارگاه منور رضوی اظهار داشت: یک سلسله وعده‌های الهی مربوط به دنیا است و زندگانی فردی و اجتماعی ما در همین جهان را شامل می‌شود و بخش دیگر مربوط به آخرت است.
نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی گفت: عده‌ای تصور می‌کنند خدا به دنیای انسان‌ها کاری ندارد و تمام برخورد و بازتاب مربوط به دنیاست؛ اما ربوبیت خدا هم شامل دنیاست و هم شامل آخرت می‌شود و ذات مقدس پروردگار در دنیا و آخرت ما را مدیریت می‌کند و اصلاً انسان، دو هستی ندارد و دارای یک وجود و یک هستی و یک زندگی است که دو مرحله دارد؛ یکی مرحلهگذاردر عرصه زندگی دنیوی و دیگری مرحله ثبات از مرگ به بعد و در آخرت و مدیریت هر دو مرحله زندگانی انسان مربوط به ذات مقدس پروردگار است.
وی افزود: وعده‌های خداوند صرفاً به آخرت مربوط نیست و بخشی از وعده‌ها به دنیا ارتباط دارد و در این زمینه می‌توان به وعده‌های الهی به انبیا و صاحبان رسالت اشاره کرد.
عضو مجلس خبرگان رهبری در ادامه با اشاره به اینکه ماه مبارک رمضان، ماه مانور مقاومت است اظهار داشت: در این ماه در مسیر تأمین خشنودی پروردگار و در مسیر توسعه ارزش‌های خدا و خدمتگزاری قدم برمی‌داریم؛ وقتی دنیای استکبار می‌بیند بندگان خدا بخاطر خدا گرسنه و تشنه هستند و بر این دو مقاومت می‌کنند و بسیاری از امیال نفسانی را ترک می‌کنند، نمایش و مانوری از یک لشگر مقاوم در برابر آنها عرضه می‌شود و مشخص می‌شود با تحریم اقتصادی اینها از پای درنمی‌آیند و با تهاجم سیاسی و جنگ و خون دادن و شهید شدن هم خسته نمی‌شوند.
بیشتر بخوانید:حذف پست‌های مربوط به سپاه از صفحه آیت‌الله علم‌الهدیآیت‌الله علم‌الهدی: عمده آمار طلاق مشهد مربوط به زوار استآیت الله علم الهدی با اشاره به هفته معلم و گرامیداشت مقام کارگر گفت: مقام معظم رهبری فرمودند ما در مقابل آرایش جنگی دشمن در میدان سیاسی و اقتصادی و فضای مجازی، آرایش جنگی بگیریم؛ این فرمایش یک توصیه و سفارش نبود؛ فرمانده کل قوا و حجت امام زمان و فرمانده از سوی وجود اقدس بقیه الله ایشان هستند؛ ایشان فرمان صادر کردند آرایش جنگی بگیریم.
وی گفت: این یک فرمان عمومی شامل حال مسئولان و دولت و مجلس و قوه قضائیه و شامل حال تک تک مردم است؛ در صف مقدم این جبهه آرایش جنگی ما این دو قشر یعنی معلم و کارگر قرار دارند؛ یعنی نیرویی که باید به میدان این آرایش جنگی بیاوریم نیروی کارگر و معلم ما است؛ در طول ۴۰ سال انقلاب، در روز و هفته معلم از معلم تجلیل شد؛ معلمان را احترام کردند اما امسال روز معلم در سال نخست گام دوم انقلاب است؛ روز معلم روز مطالبه از معلم است؛ ۴۰ سال تجلیل کردیم و برای ۴۰ سال دوم، باید از معلم مطالبه کنیم.
آیت الله علم الهدی با تاکید بر اینکه اولاً افتخار قشر معلم این است که دو ماه از پیروزی انقلاب گذشته بود که فضای انقلاب ما با خون یک معلم بزرگ سرخفامو نورانی شد تصریح کرد: نورانیت انقلاب ما را با تضمین خون یک معلم شهید مرحوم شهید مطهری محقق شد و شما معلمان این افتخار را دارید؛ شما مولود این انقلاب هستید و در این انقلاب متولد و بزرگ شده و درس خوانده و با فرهنگ انقلاب پرورش پیدا کرده‌اید و مدیون این انقلاب هستند.
وی افزود: خانواده‌ای که بچه‌ای را بزرگ می‌کند در بزرگی باید آن را کفالت کند و شما معلمان مدیون انقلاب هستید و باید در عرصه انقلاب، این نسلی را که به شما سپرده شده باید انقلابی تربیت کنید و بار بیاورید و حواستان جمع باشد آمریکا و انگلیسی که آرایش جنگی گرفته‌اند، این نیست که سرباز وارد کنند یا با بمبافکنوارد شوند بلکه آرایش جنگی با نیروهایی گرفته‌اند که در داخل کشور علیه انقلاب بار بیاورند و نیرویی که می‌توانند بار بیاورند، امیدشان به نسلی است که در حال ورود به عرصه است.
آیت الله علم الهدی گفت: آمریکا و انگلیس طبق فرموده رهبری دنبال سرباز از طریق سند ۲۰۳۰ هستند؛ برادر و خواهر معلم برای آمریکا و انگلیس می‌خواهی سرباز درست کنی یا برای اسلام و قرآن؟ برادر و خواهر معلم شما کارمند حقوق بگیر صرف و یا کاسب این عرصه نیستید شما یک عنصر سازنده هستید که این بچه زیردست خود را یا سرباز آمریکایی می‌سازید و یا سرباز اسلامی انقلابی دینی. شما چگونه می‌خواهید این بچه را بار بیاورید؟ از بچه پیش دبستانی گرفته تا فردی که در حال اتمام تحصیل است؛ او را چگونه می‌سازید؟ سرباز آمریکا و انگلیس و یا یک رزمنده مقاوم مقابله کننده می‌سازید؟
وی با اشاره به اینکه امسال سال نخست گام دوم انقلاب است و روز معلم، روز مطالبه از معلم است تاکید کرد: در هر شرایطی از محرومیت باشید اسلام از شما مطالبه دارد؛ عین همین قضیه در عرصه مسئله کار و کارگر نیز است؛ ما از کارگر نیز مطالبه داریم؛ دشمن به میدان جنگ آمده؛ آمار شهدای کارگری و رزمندگان کارگری بالا بود و امروز در عرصه کارگری آمار جانبازان کارگر چقدر است؟ شما در ۸ سال دفاع مقدس اینکارهبوده‌اید. جنگ دشمن در عرصه اقتصادی شروع شده و شما به عنوان یک رزمنده در این جنگ، در صف اول و پیشاهنگ قضیه و بسیجی جلودار هستید و حساب نقش خودتان را بکنید؛ امروز روزی نیست که در مقام مقدار بهره کارگر و کارفرما و محاسبه آن باشید؛ مسئله از این حرف‌ها گذشته و باید در مورد مجاهده کارگر در مقابل دشمن صحبت و محاسبه کرد به ویژه کارگرانی که در کارگاه‌های تولیدی دانش بنیان فعال هستند.
وی ادامه داد: در میدان اقتصاد، شرکت‌های دانش بنیان حرف اول را می‌زنند و نیروی داخلی کشور ما در این جهت، کم نیست و فوقالعادهاست؛ برادران و خواهران مشهدی کنار گوش شما در جاده قوچان، تشکیلات پارک علم و فناوری، ۴۳۰۰ جوانتحصیلکردهبین ۲۰ تا ۳۵ سال لیسانس و فوق لیسانس و دکتر وفناورو مهندس را مشغول به کار کرده است. یک نمونه این مسئله فاکتور ۸ ثامن دارو است. سیستم‌هایی به وجود آورده‌اند که در نفت و گاز و در پارس جنوبی در مقابل دشمنی که ما را معطل کرد و خیانت کرد سیستم راه‌اندازی کرده‌اند و فعالیت سخت افزاری و نرم افزاری دارند و سیستم آنها از دشمن هم بهتر است؛ در نرم افزار و در عرصه انرژی و تعمیرات نیز پیشرفت داشته‌اند و حال آنکه خارجی‌ها گذاشتند و رفتند.
آیت الله علم الهدی گفت: از پارک علم و فناوری مشهد ما دستگاه‌های کشور استفاده می‌کنند و در زمینه صادرات به خارج در منطقه و کشورهای جهان سوم و حتی کشورهای اروپایی نیز فعال هستند و کنار گوش ما در مشهد قرار دارند. اینها در عرصه اقتصادی، هنر دارند و هنرنمایی می‌کنند و از عزیزان مسئول می‌خواهم توجه بیشتری به این عرصه کنند. دستگاه‌های مدیریتی به ظرفیت‌های بالای تولید داخلی توجه ندارد و به نقش اینها یا واقف نیستند و یا عمداً بی‌توجه هستند.
وی خاطرنشان کرد: مقام معظم رهبری می‌فرمایند آرایش جنگی و مسئولیت نخست در این زمینه متوجه دستگاه‌های اجرایی است؛ آرایش جنگی فرمان عمومی است و هیچ دستگاهی مستثنی نیست؛ اگر جنگ نظامی داشته باشیم در آرایش جنگی همه سلاح‌ها را به میدان می‌آوریم و حال اگر بخواهیم در عرصه اقتصادی آرایش جنگی بگیریم نباید به این ظرفیت‌های داخلی مستعد دانش بنیان توجه کنیم؟ چرا این نیرو را به میدان نیاوریم و استفاده نکنیم و در عرصه‌های بالای اقتصادی کشور در مقابل دشمن جولان ندهد؟ این اشکالی است که به مدیران عزیز وارد است. چرا جریان‌های سیاسی ما مغزشان را با اندیشه
غربگراییپیوند داده و همه چیز را از دروازه غرب می‌بینند. به اقتصاد مقاومتی باید توجه شود و مقام معظم رهبری خبر دارند که در درون ما چه ظرفیتی وجود دارد که این دستور را می‌دهند.
منبع: تسنیم


گروه های زیر مجموعه سیاسی

سیاست خارجی
سیاست خارجی

آخرین اخبار

قرنطینه کرونایی با طعم گس خشونت
پدر خانواده از سویی با هزینه‌های سرسام‌آور زندگی مواجه بوده و از سویی دیگر حق خروج از کار و فعالیت اقتصادی در محل کسب‌وکار را ندارد، مادر خانواده نیز حق دید و بازدید از اقوام خود را نداشته و از سوی دیگر نگرانی شدید برای اعضای خانواده را در ذهن دارد.
احتمال پوشش بیمه‌ای واکسن آنفلوآنزا در سال جاری
دبیر شورای عالی بیمه سلامت، با اشاره به شرایط همزمانی کرونا و آنفلوآنزای فصلی در سال جاری، از احتمال پوشش بیمه‌ای واکسن آنفلوآنزا برای گروه‌های پرخطر و کم درآمد خبر داد.
چالش تعطیلی مطب‌های پزشکی در بحران کرونا - سرانجام تسهیلات کرونا برای پزشکان
معاون فنی و نظارت سازمان نظام پزشکی کشور با اشاره به مشکلات اقتصادی مطب‌های پزشکی، اعلام کرد که عده‌ای از پزشکان بنابر چالش‌های اقتصادی و عده‌ای به دلیل وضعیت و شرایط کرونا مطب‌هایشان را تعطیل کردند.
استفاده از ماسک برای مردم تا سال آینده ضروری است
رئیس دانشگاه علوم پزشکی کردستان، به‌ضرورت استفاده از ماسک اشاره کرد و گفت: مردم استان باید توجه کنند تا سال آینده در صورت بیرون آمدن از خانه و حضور در تجمعات باید از ماسک استفاده کنند.
نکاتی برای در امان ماندن از کرونا در آسانسور
نتایج یک بررسی نشان می‌دهد که عدم رعایت نکات بهداشتی و ایمنی می‌تواند فضای داخل آسانسو را به کانون مهمی از شیوع بیماری کووید-۱۹ تبدیل کند.
مشاور ظریف: نشست شورای امنیت فرصت مغتنمی برای اثبات حقانیت ایران بود
مشاور وزیر امور خارجه کشورمان اظهار کرد: نشست سه‌شنبه شب شورای امنیت در مورد روند اجرای قطعنامه 2231 سازمان ملل متحد بستر و فرصت مغتنمی بود که ایران از آن برای بیان صریح و شفاف مواضع خود و اثبات حقانیتش در مورد برجام استفاده کرد.
شورای‌ عالی سیاستگذاری اثرگذاری خود را از دست داد-امکان احیای بدنه اجتماعی اصلاحات وجود دارد
رئیس شورای مرکزی حزب کارگزاران سازندگی با بیان اینکه یکی از مشکلات اصلی جریان اصلاحات و میانه‌روی در طول این دوره، فقدان عملگرایی و واقعگرایی است، گفت: مردم باید احساس کنند که اصلاح‌طلبان برای همین شرایط و محدودیت‌ها برنامه اجرایی و عملی دارند که مشکلات را کاهش دهند و گرنه بدنه اجتماعی اصلاح طلبان به پای صندوق رای نمی‌آید.
چسبندگی در برخی پست‌های مدیریتی- مجلس دنبال نخود سیاه نرود
یک عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی چسبندگی در پست‌های مدیریتی را پدیده‌ای خواند که باید برای رهایی از آن قیدی تعریف شود تا مدیران و مسوولان همچون روسای جمهور حداکثر دو دوره چهارساله در مسوولیت مانده و بعد عرصه را برای جوانان باز کرده و شاهد تنوع باشیم.
راه محافظت از استخوان‌ها با مصرف میوه و سبزیجات
سلامت استخوان اغلب برحسب تراکم تعریف می‌شود، زیرا هر چقدر استخوان‌ها متراکم‌تر باشد حاکی از قوت استخوان‌هاست.
آیا دوره آزمایشی کارگران بدون حقوق است؟
کارشناس اختلافات کارگری و کارفرمایی گفت: همه کارگران مستحق دریافت حقوق، مزایا و بیمه کارگری توسط کارفرمایان هستند.

پر بازدید ترین اخبار امروز

قرنطینه کرونایی با طعم گس خشونت
پدر خانواده از سویی با هزینه‌های سرسام‌آور زندگی مواجه بوده و از سویی دیگر حق خروج از کار و فعالیت اقتصادی در محل کسب‌وکار را ندارد، مادر خانواده نیز حق دید و بازدید از اقوام خود را نداشته و از سوی دیگر نگرانی شدید برای اعضای خانواده را در ذهن دارد.
احتمال پوشش بیمه‌ای واکسن آنفلوآنزا در سال جاری
دبیر شورای عالی بیمه سلامت، با اشاره به شرایط همزمانی کرونا و آنفلوآنزای فصلی در سال جاری، از احتمال پوشش بیمه‌ای واکسن آنفلوآنزا برای گروه‌های پرخطر و کم درآمد خبر داد.
چالش تعطیلی مطب‌های پزشکی در بحران کرونا - سرانجام تسهیلات کرونا برای پزشکان
معاون فنی و نظارت سازمان نظام پزشکی کشور با اشاره به مشکلات اقتصادی مطب‌های پزشکی، اعلام کرد که عده‌ای از پزشکان بنابر چالش‌های اقتصادی و عده‌ای به دلیل وضعیت و شرایط کرونا مطب‌هایشان را تعطیل کردند.
استفاده از ماسک برای مردم تا سال آینده ضروری است
رئیس دانشگاه علوم پزشکی کردستان، به‌ضرورت استفاده از ماسک اشاره کرد و گفت: مردم استان باید توجه کنند تا سال آینده در صورت بیرون آمدن از خانه و حضور در تجمعات باید از ماسک استفاده کنند.
نکاتی برای در امان ماندن از کرونا در آسانسور
نتایج یک بررسی نشان می‌دهد که عدم رعایت نکات بهداشتی و ایمنی می‌تواند فضای داخل آسانسو را به کانون مهمی از شیوع بیماری کووید-۱۹ تبدیل کند.
تدوین طرح دو فوریتی برای ساماندهی خانه های خالی در مجلس
بیانیه رسمی آژانس انرژی اتمی درباره حادثه نطنز
بررسی آخرین وضعیت مسکن در کمیسیون عمران
سخنگوی وزارت خارجه: حضرت آقا از یک موضع بنده درباره مذاکره تعریف کردند
افزایش آمار کرونا در اردبیل
عکس حاج احمد متوسلیان در توییتر رهبر معظم انقلاب
درخواست سفیر ایران در فرانسه از مراجع بین المللی درباره اقدامات خصمانه آمریکا
لغو تحریم 4 شرکت کشتیرانی توسط آمریکا
ایران بار دیگر موارد عدم پایبندی کشورهای اروپایی به مفاد برجام را به کمیسیون مشترک ارجاع داد
موسوی: مجلس طرح های متعددی برای رفع مشکل مسکن در دستور کار دارد