مزایا و معایب استانی‌شدن انتخابات از نگاه پزشکیان

09:39 ۲۲۴ روز و ۶ ساعت پیش مشرق نیوز 437 0
مزایا و معایب استانی‌شدن انتخابات از نگاه پزشکیان

نایب رئیس مجلس درباره مصوبه قوه مقننه برای استانی شدن انتخابات پارلمان توضیحاتی را ارائه کرد.

مشرق نیوز

به گزارش مشرق،مسعود پزشکیان نایب رئیس مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با تسنیم، با اشاره به مصوبه مجلس درباره استانی شدن انتخابات قوه مقننه، گفت: با این مصوبه مجلس نمایندگان به جای اینکه تک تک بیایند از یک منطقه کوچک یا یک منطقه بزرگ، خانه به خانه تبلیغ کنند و رأی بگیرند برچیده می‌شود، البته این موضوع را نیز باید در نظر گرفت وقتی سلایق مختلف در مجلس حضور پیدا می‌کنند، انتظار اینکه این سلایق مختلف نگاه مشترک داشته باشند به نظر بنده غیر واقعی است.
وی ادامه داد: تاکنون ۱۰ دوره مجلس وجود داشته و در این دوره‌ها همه مجلس‌ها با مشکلاتی مواجه بودند ما اگر همان راه و روش را ادامه بدهیم هیچ فرقی با مجالس گذشته نخواهیم داشت، مشکل ما این است افرادی که به مجلسمیآینداکثر آنها از نظر فکری و انگیزه‌ها مختلف در کنار هم قرار می‌گیرند، هیچ وقت از این مجموعه یک نگاه و قانون هماهنگی که بتواند مشکلات کشور را حل کند بیرون نخواهد آمد.
بیشتر بخوانید:شما همانی نبودید که گفتید از برجام سر درنیاوردم؟نماینده تبریز در مجلس تصریح کرد: اگر با همین روش ادامه بدهیم همانند ۴۰ سال گذشته نسخه شفا بخشی برای حل مشکلات کشور پیدا نخواهیم کرد.
نایب رئیس مجلس اضافه کرد: استانی شدن نمایندگان را حداقل به آن سمتی می‌برد که با یک تیمی هماهنگ باشند و آن تیم مجبور می‌شود که وجه اشتراکات بیشتر و زبان مشترک پیدا کند که این افزایش اشتراکات در مجلس یک قدمروبهجلو است.
پزشکیان بر نقش احزاب در استانی شدن انتخابات مجلس اشاره کرد و گفت: باید در کشور نهایتاٌ ۲ یا ۳ حزب داشته باشیم نه اینکه چند نفر دور هم جمع بشوند و جریانی را درست کنند و بعداً بگویند ما حزب هستیم. اگر بتوانیم به یک نگاه برسیم و تجمعات اجتماعی را با هم هماهنگ کنیم و یک حرف درباره استان و کشور بزنیم در مجلس هم می‌توانیم برای منطقه یا کشور تصمیم مناسب بگیریم.
منبع: تسنیم


گروه های زیر مجموعه سیاسی

فقه و حقوق
فقه و حقوق

آخرین اخبار

نارضایتی توخل با وجود پیروزی PSG
سرمربی آلمانی پاری سن ژرمن با وجود پیروزی در دیدار برابر نانت از عملکرد تیمش راضی نیست.
واکنش مورینیو بعد از شکست برابر شیاطین سرخ
سرمربی پرتغالی تاتنهام اعتراف کرد که تیمش مستحق شکست در دیدار برابر یونایتد بود.
بزرگترین خسارت تاریخ فوتبال ایران
«اگر ادعای قاضی‌زاده هاشمی، مدیربرنامه ویلموتس و حرف‌های برخی مدیران عالی‌رتبه ورزش را که خارج از مصاحبه عنوان کرده‌اند، ملاک قرار بدهیم، انتقال ناموفق ویلموتس با این رقم سنگین بزرگ‌ترین خسارت تاریخ فوتبال ایران محسوب می‌شود.»
عبدالمهدی: فراکسیون‌های سیاسی در انتخاب نخست‌وزیر جدید شتاب کنند
نخست‌وزیر مستعفی عراق با بیان اینکه دولت موقت صرفا مشغول اداره امور روزانه کشور شده است، خواستار تسریع در انتخاب نخست‌وزیر جدید توسط فراکسیون‌های سیاسی شد.
هشدار سفیر چین نسبت به تلاش ˮنیروهای مخربˮ
سفیر چین در ایالات متحده تاکید دارد، دو کشور در تلاش بودند تا اختلافات خود را درباره تجارت حل و فصل کنند اما او بدون ذکر جزئیاتی نسبت به تلاش نیروهایی که تقلا می‌کنند شکاف ایجاد کنند هشدار داد.
فیصل مقداد: ترکیه و عربستان مواد شیمیایی در اختیار تروریست‌ها قرار می‌دهند
معاون وزیر امور خارجه سوریه در سخنانی با تاکید بر اینکه ترکیه و کشورهای عربی از جمله عربستان مواد شیمیایی در اختیار گروه‌های تروریستی قرار داده‌اند، گفت سازمان منع گسترش تسلیحات شیمیایی تحت کنترل آمریکاست.
اعتراض رسانه رسمی چین به لایحه حمایتی آمریکا از اویغورها
پس از آنکه مجلس نمایندگان آمریکا لایحه‌ای را به تصویب رساند تا واشنگتن واکنش جدی‌تری به رفتار پکن در قبال اقلیت مسلمان اویغور در سین‌کیانگ نشان دهد، رسانه‌ رسمی چین امروز (پنجشنبه) در مطلبی به شدت از ایالات متحده انتقاد کرده و خواستار اقدامات تلافی‌جویانه جدی شد.
خاک‌هایی که بر باد می روند
معاون آبخیزداری استان مرکزی گفت: سالانه 36 میلیون تن خاک در استان دچار فرسایش می‌شود.
قاچاق زنان پاکستانی به چین به بهانه ازدواج
کارآگاهان پلیس پاکستان در تحقیقات خود برای انهدام شبکه‌های قاچاق انسان، فهرستی از اسامی ۶۲۹ دختر و زن پاکستانی به دست آورده‌اند که به عنوان عروس به مردان چینی منتقل شده‌اند.
اطفای ۱۴ مورد پسماندسوزی طی ۲ روز در بهارستان
رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان بهارستان از اطفای ۱۴ مورد پسماندسوزی طی دو روز در این شهرستان همزمان با تشدید آلودگی هوای تهران خبر داد.