بد بدرقه، مثل فوتبال ایران

20:28 ۴۳۱ روز و ۱۱ ساعت پیش مشرق نیوز 237 0
بد بدرقه، مثل فوتبال ایران

رفتار بد با سرمربی آلمانی استقلال هنگام قطع همکاری در فوتبال ایران پیش از این هم بارها سابقه داشته است.

مشرق نیوز

به گزارش مشرق، وینفردشفرسوژه اصلی این روزهاست. مربی آلمانی که بعد از دو فصل پر فراز و نشیب با
استقلالبه کرانه موفقیت نرسید و مسیرش در نهایت به هیچستان ناکامی ختم شد تا پایان همکاری، فرجام نافرجام او و استقلال باشد. تحلیل آنچه
شفربا استقلال انجام داد و چرایی آنچه سبب شد تا به این نقطه برسد و زودتر از موعد مجبور به ترک استقلال شود، بحثیمطولاست اما آنچه سبب شده تا این مرد آلمانی با تمامی هیاهوهایش بدل بهترندشود و نامش همچون توفان تمامی شبکه‌های اجتماعی و رسانه‌های خارجی را درنوردد، رفتاری است که به هنگام جدایی و فصل با سرمربی آلمانی شده. یک بی‌احترامی محض که دست کمی از رسوایی در اخلاق حرفه‌ای ندارد. جایی که باشگاه استقلال در نهایت بی‌تدبیری و بی‌ملاحظگی که از باشگاهی به این بزرگی و قدمت بعید است، سرمربی سابق استقلال را در فردای تعلیق و به عبارت بهتر اخراج، به تمرین راه نداد و با بی‌احترامی تمام از حضور
شفردر تمرین جلوگیری کرد. آنچه ملغمه‌ای از توهین و
وقاحتبود که سبب شد تا ناگهان اتمسفر به سود مربی ناکام استقلال برگردد و همه درباره این رفتار علیه مدیران استقلال گارد بگیرند.
در این زشتی عریان اگرچه زیرکی آمیخته به اندکی شیادی از سویشفرو فرزندش نیز ملموس بود اما این بهانه هم هرگز توجیه مناسبی برای آن رفتار خصمانه و بی‌ترمز به شمار نمی‌رفت. یک قطع همکاری شنیع که با هیچ متر و معیاری پذیرفتنی نیست. حمله گسترده به مدیران استقلال در نقد این رفتار نتیجه این عملکرد است؛ آنچه حالا استقلال را از قامت طلبکار و مدعی در صندلی متهم نشانده که به گوشه رینگ افتاده و بی محابا از سوی منتقدان و حتی هوادارانش سیلی می‌خورد. در کشاکش تازیانه وحشتناک انتقادات اما بهتر است به اندازه یک نفس گرفتن به تاریخ مراجعه کنیم تا متقاعد
شویمحداقل در این معرکه، ضربات شلاق را آهسته‌تر حواله متهم آبی رنگ کنیم.
بیشتر بخوانید:وریاغفوری: برخوردی که باشفرشد، درست نبود! کافی ا‌ست به چند سال قبل بازگردیم و رفتار پرسپولیس را در هنگام اخراج مربی پرتغالی به یاد بیاوریم؛ در دوگانه رویانیان -ژوزهکه بدل به یکی از پرهزینهترینپرونده‌های تاریخ فوتبال ایران شد و باشگاه پرسپولیس به واسطه اهمال، بی‌تدبیری و البته بی‌اخلاقی مدیرانش یکی از سنگین‌ترین غرامت‌های تاریخ را پرداخت کرد. پرونده‌ای که یکی از عوامل اصلی آن نوع اخراج و قطع همکاری پرسپولیس با
ژوزهبود که با سناریویی مضحک اجرا شد. آنجا که مدیر وقت پرسپولیس به سبک خودش یکی از لیدرهای مواجب بگیر را اجیر کرد تا با
ریزه‌خوارانشبا اسلحه سرد به هتل محل اقامتژوزهحمله کرده و او را بترسانند تا پیرمرد خودش فرار را بر قرار ترجیح بدهد. رفتاری به شدت فجیع که یک رسوایی بزرگ و وحشتناک بود.
رویانیان چنین کرد تاژوزهبا بدترین شکل ممکن پرسپولیس و ایران را ترک کند و همین یکی از عوامل اصلی در پافشاری او برای دریافت غرامت سنگین از پرسپولیس محسوب می‌شود. تا آنجا که هرگز حاضر نشد با مدیران این باشگاه مذاکره کرده و تخفیف بدهد و حتی حاضر به تقسیط غرامت نشد.
بازخوانی این خاطره تلخ ثابت می‌کند که بی‌احترامی در وقت خداحافظی مختص استقلال وشفرنیست و ریشه تاریخی در فوتبال و ورزش ایران دارد. آنجا که ثابت می‌کنیم همان اندازه که در آداب قرارداد و همکاری با مستشاران خارجی و حتی داخلی مبتدی و آماتور هستیم و اصول اولیه را نمی‌دانیم، در وقت پایان همکاری نیز بی پرنسیب و بدون اصول عمل می‌کنیم و حتی اخلاق حرفه‌‌ای را نیز ذبح می‌کنیم و تاوان این بی‌اخلاقی و بی‌احترامی را همه
جورهمی‌پردازیم؛ از سوی رسانه‌ها و مردم گرفته تا قانون.
منبع: ایلنا


گروه های زیر مجموعه ورزشی

سایر حوزه ها
سایر حوزه ها

آخرین اخبار

برگزاری دوومیدانی قهرمانی کشور معلولان در شهریور- پیش‌بینی کسب ۲۲ سهمیه پارالمپیک توکیو
سرمربی تیم ملی دوومیدانی معلولان از برگزاری مسابقات دوومیدانی قهرمانی کشور در اواخر شهریور خبر داد و گفت: در صورت موافقت ستاد ملی مقابله با کرونای وزارت ورزش و جوانان این مسابقات که حکم انتخابی تیم ملی را دارد اواخر شهریور در مجموع ورزشی آفتاب انقلاب برگزار خواهد شد.
ابهام در  وضعیت ایمنی ساختمان جدید در مجتمع بیمارستان امام خمینی
معاون پیشگیری سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران نسبت به ایمنی ساختمانی جدید در مجتمع درمانی امام خمینی(ره) هشدار داد و از وزارت بهداشت و مسئولان این مجتمع خواست تا شرایط بازدید آتش نشانی از این ساختمان را فراهم کنند.
منشا بوی نامطبوع تهران همچنان مبهم
طی دو سال گذشته شهروندان تهرانی گزارش‌هایی از استشمام بوی نامطبوعی در برخی مناطق پایتخت دادند و گمانه‌زنی‌های زیادی درباره منشا و علت این بو شد که سیستم فاضلاب شهری، مرکز دفع و پردازش پسماند آرادکوه، گوگرد، آمونیاک از جمله آن‌ها بود اما معاون نظارت و پایش محیط زیست استان تهران می‌گوید: هنوز منشا مشخصی برای بوی نامطبوع تهران شناسایی‌ نشده است.
آغاز ساخت خط 10 مترو تهران در نیمه دوم سال‌جاری
مدیرعامل شرکت مترو تهران از آغاز ساخت خط 10 مترو در نیمه دوم سال‌جاری خبر داد.
رفع تصرف از 91 هزار و 778 متر مربع از اراضی ملی در فیروزکوه
دادستان عمومی و انقلاب فیروزکوه از رفع تصرف از 91 هزار و 778 متر مربع از اراضی ملی خبر داد و گفت: تصرفات انجام شده شامل احداث بنا، فنس‌کشی، دیوارکشی بوده که با دستور قضایی قلع و قمع شد.
لغو طرح ترافیک باید با تعطیلی مترو همراه باشد
عضو شورای شهر تهران گفت:‌ لغو طرح ترافیک به علت افزایش شیوع کرونا باید همزمان با تعطیلی مترو انجام شود چرا که لغو طرح به تنهایی تأثیری در کاهش مسافران مترو ندارد.
۱۰ شغل پرتقاضای جهان
پلتفرم کاریابی لینکدین ۱۰ شغل پرتقاضا در جهان را بر اساس آگهی‌های استخدامی اعلام کرد.
زمان عرضه اولیه نماد «ولپارس» در بورس
طبق اعلام بورس اوراق بهادار تهران، سومین عرضه اولیه سال جاری بورس مربوط به شرکت لیزینگ پارسیان در نماد «ولپارس» در روز چهارشنبه 18 تیرماه خواهد بود.
بهداد سلیمی به فدراسیون وزنه برداری پیوست
قهرمان سابق وزنه‌برداری جهان و المپیک در فدراسیون وزنه‌برداری پست گرفت.
همه باید بدانند که ماسک زدن، یک امر اجتناب ناپذیر است
یک نماینده سابق مجلس گفت:تنها راه حفاظت از خود و اطرافیان در مواجهه با کرونا، استفاده از روش‌های پیشگیرانه است.

پر بازدید ترین اخبار امروز

عضویت بهداد سلیمی در شورای مشورتی فدراسیون وزنه‌برداری
قهرمان سابق وزنه‌برداری جهان و المپیک در فدراسیون وزنه‌برداری پست گرفت.
استقبال کم مردم از استخرها پس از بازگشایی
رییس فدراسیون نجات غریق و غواصی از استقبال کم مردم از استخرها پس از بازگشایی خبر داد و گفت: از زمان بازگشایی استخرها تا امروز استقبال خوبی از سوی مردم مشاهده نشده است.
ترور کارشناس برجسته در امور گروه‌های تکفیری در بغداد
افراد مسلح ناشناس امروز، دوشنبه کارشناس امنیتی برجسته در امور گروه‌های تروریستی و تکفیری را ترور کردند.
استفاده از ماسک در حمل‌ونقل عمومی سوئیس اجباری شد
دولت سوئیس به منظور کنترل شیوع کروناویروس جدید استفاده از ماسک برای مسافران را اجباری کردند.
چگونه کودکان منظمی داشته باشیم؟
همیشه مساله نظم و انضباط یکی از چالشهای فرزند پروری است که وقت و انرژی زیادی از والدین میگیرد.
بهداد سلیمی به فدراسیون وزنه برداری پیوست
ماجرای بزرگترین تهمت به استقلال چه بود؟
درآمد میلیاردی باشگاه پرسپولیس از اینستاگرام!
سوارس به برترین گلزنان بارسلونا پیوست
کشتی به دنبال کسب مجوز برای شروع تمرینات-مبنای انتخاب ملی‌پوشان مشخص شد
شفافیت به فوتبال باز می گردد
کما بر اثر اصابت صاعقه به دروازه بان 16 ساله
ابتلای پیشکسوت کشتی ایران به کرونا
ژاوی به شایعه حضورش در بارسلونا پایان داد!
کمک مالی فدراسیون جهانی تیراندازی با کمان به ایرانی‌ها تعلق نگرفت