رئیس دفتر مقام معظم رهبری: حلقومی صدای اختلاف از آن خارج شود حلقوم شیطان است

15:18 ۱۱۵ روز و ۱۱ ساعت پیش مشرق نیوز 193 0
رئیس دفتر مقام معظم رهبری: حلقومی صدای اختلاف از آن خارج شود حلقوم شیطان است

حجت‌الاسلام والمسلمین محمد محمدی‌گلپایگانی گفت: در حادثه سیل پس از فرمان فرمانده معظم کل قوا همه نیروهایی که می‌توانستند برای کمک و بهسازی به استان‌های سیل‌زده شتافتند.

مشرق نیوز

به گزارش مشرق،حجت‌الاسلام والمسلمین محمد محمدی‌گلپایگانی در مراسم تودیع و معارفه نماینده جدید ولی فقیه در استان خوزستان که در تالار امام خامنه‌ای اهواز برگزار شد، اظهار داشت: خوزستان شناسنامه‌ای دارد که باعث افتخار کل کشور است.
وی بیان کرد: جای جای خاک استان خوزستان با خون پاک شهیدان بزرگوار ماآجینشده و چه خوب است کسانی که به میادین شهادت و جانبازی با وضو می‌روند بنابراین مقاومت و ایثارگری شهدا باید سرلوحه باشد.
رئیس دفتر مقام معظم رهبری با اشاره به این‌که ایران یکی از ۱۰ کشور حادثه‌خیز دنیاست، عنوان کرد: چه اینکه در منطقه زلزله‌خیز قرار داد و حوادث طبیعی دیگر که نمونه آن سیل اخیر است. استاندار خوزستان گفت ظرفیت ریزش آب در فروردین برابر با چندین سال ورود آب در سال‌های گذشته بوده اما شاهد بودیم که مردم تمام کشور در سیل کاری کارستان کردند.
وی با بیان این‌که اتحاد، برادری، برابری و انسجام مردم زبانزد است، گفت: همه دنیا شنیدن و دیدند زن و مرد، پیر و جوان برای کمک به سیل‌زدگان و کسانی که هستی آنان رفت از هیچ چیزی دریغ نکردند.
بیشتر بخوانید:گلپایگانی: آقای رئیسی ریالی از حق تولیتش استفاده نکردمحمدی‌گلپایگانی ادامه داد: به طوری که آیت‌الله موسوی جزایری گفت اکنون انبارها مملو از اجناس اهدایی است، در حادثه سیل پس از فرمان فرمانده معظم کل قوا همه نیروهایی که می‌توانستند برای کمک و بهسازی به خوزستان، لرستان و گلستان شتافتند و آنچه از امکانات داشتند در اختیار مردم حادثه دیده گذاشتند و گفتند تا پایان هستیم و جواب دندان‌شکنی است به آنهایی که گفتند این انقلاب در پایان راه است.
رئیس دفتر مقام معظم رهبری تأکید کرد: یکی از ابلهان آمریکایی گفته بود ایران انقلاب ۴۰ سالگی خود را نخواهد دید و ما قبل از آن در تهران خواهیم بود، خیال کردند که می‌توانند از عهده آن بر بیایند اما مردم با همه سلایق آنجا که لازم باشد پشت سر رهبری‌شان هستند.
وی ادامه داد: این آقای کم عقلی که امروز عهده‌دار ریاست جمهوری آمریکاست و اخیراً یکی از اشتباهات بزرگ او تروریست خواندن سپاه بود، زندان گوانتانامو سند تروریست بودن وی است.
محمدی‌گلپایگانی عنوان کرد: مجلس عروسی را به خاک و خون می‌کشند و کودکان بی‌پناه یمن را قطعه قطعه می‌کنند، خود این آقا نازی‌زاده است و نسبت آن از کسانی هستند که از آلمان نازی به آمریکا سفر کردند.
رئیس دفتر مقام معظم رهبری با بیان اینکه در جنگ آلمان و نازی‌ها بیش از ۵۰ میلیون نفر کشته شد، خاطرنشان کرد: تاریخ آمریکا و آنهایی که امروز هستند، اجدادشان مُشتی دزد و غارتگر از فرانسه و انگلیس و اسپانیا هستند که برای غارت به آمریکا رفتند و نسل‌کشی کردند.
وی گفت: در حال حاضر تعداد زیادی سیاه‌پوست در آمریکا و اروپاست، اینها که سیاه‌پوست نداشتند اما عده‌ای را مأمور کردند تا در آفریقا نوجوان‌ها و جوان‌های آنها را شبانه بدزدند و به آمریکا و اروپا انتقال دهند و چقدر کشتی در دریا از اینها غرق شد و آنهایی که زنده می‌ماندند به عنوان برده فروخته می‌شدند.
محمدی‌گلپایگانی بیان کرد: از عمر حکومت آمریکا چیزی حدود سه قرن می‌گذرد و در تمام این مدت حکومت آمریکا در کار جنگ بودند، اما امروز سپاه آنقدر قدرت دارد که هرکسی بخواهد از آب‌راه تنگه هرمز بگذرد باید به ما پاسخگو باشد.
رئیس دفتر مقام معظم رهبری اظهار داشت: مردم اینها را می‌شناسند و چندان دوامی نخواهند داشت چرا که قرآن می‌گوید «أَنَّالْأَرْضَیَرِثُهاعِبادِیَالصَّالِحُونَ».
وی با بیان این‌که امروز هر حلقومی که صدای اختلاف از آن بیرون بیاید، صدای شیطان و دشمن است، خاطرنشان کرد: امروز نظام بیدی نیست که به این بادها بلرزد، ممکن است اختلافاتی باشد اما چندصدایی نداریم، امام راحل با اتکا به مردم بنایی را گذاشت که از باد و باران نمی‌لرزد.
محمدی‌گلپایگانی ادامه داد: باید نسبت به نسل جوان مسئول باشیم و اینها آینده کشورند. امروز اروپا و آمریکا با تبلیغات شیطانی خود در درون خانه‌ها می‌خواهند نسل جوان را از بین ببرند.
رئیس دفتر مقام معظم رهبری عنوان کرد: امروز خطاب من به روحانیت این است که به نسل جوان برسید و این نسل را دریابید، با وجود همه دشمنی‌ها اما نسل جوان پویا با نشاط و مؤمنی داریم. در اعتکاف که عمده آنها جوانان است چندصد هزار نفر گرد هم می‌آیند و در برابر خدا
تضرعمی‌کنند.
وی اظهار داشت: از مسئولان به علت کمک‌رسانی به سیل‌زدگان و مردم تقدیر و تشکر می‌کنم زیرا در این زمینه کاری کارستان کردید و بار مشکلات بر دوش شما بود و شب و روز نداشتید. اجر شما با خدا و این مجاهدت‌ها ذخیره آخرت شما و گره‌گشای روز مبادای شماست که نه مالی برای شما نه فرزندان
بدردمی‌خورد.
محمدی‌گلپایگانی ادامه داد: برادران مسئول خدمت از ناحیه جمهوری اسلامی همیشه نوبت شما نیست، یک روزی مسئولیت از ما گرفته خواهد شد و از این فرصت طلایی برای مردم استفاده کنید.
رئیس دفتر مقام معظم رهبری با بیان این‌که از نزدیکعنایت‌هایخاصرهبرمعظمانقلاب به آقای جزایری می‌دانم، اظهار داشت: ایشان شخصیت والایی هستند که در دوران انقلاب و جنگ و بعد آن درب خانه‌اش بر روی مردم باز بود.
وی ادامه داد: حوزه نوپای نجف که هزار سال سابقه دارد را بعد از اینکه صدام آن را نابود کرد ایشان دوباره در حال بنا نهادن است. صدام حوزه نجف را با خاک یکسان کرد و اثری از آن نبود و علمای بسیاری را به شهادت رساند.
محمدی‌گلپایگانی افزود: این حوزه باید افرادی در آن تربیت شوند که جمهوری اسلامی ایران را بشناسند و آن را به بقیه معرفی و پایه‌گذاری صحیحی در آن صورت گیرد.
رئیس دفتر مقام معظم رهبری گفت: افراد زیادی برای نمایندگی ولی فقیه خوزستان معرفی شدند اما حجت‌الاسلام موسوی‌فرد که چهره شناخته شده وخدوماست که او را می‌شناسند،پابهرکاب گذاشت. امروز افراد در سنگر تغییر می‌کنند و سنگر همان سنگر قبلی است.
به گزارش تسنیم، در این برنامه بناست که از مجاهدت‌های چهل ساله آیت الله موسوی جزایری نماینده سابق ولی فقیه در استان خوزستان و امام جمعه سابق اهواز به پاس تلاش‌های چهل ساله تقدیر شود.
همچنین حجتالاسلامسید عبدالنبی موسوی‌فرد نیز به عنوان نماینده جدید ولی فقیه در خوزستان و امام جمعه اهواز معرفی شود.
منبع: تسنیم


گروه های زیر مجموعه سیاسی

عمومی
عمومی

آخرین اخبار

مس سونگون به دنبال فراموشی ناکامی در آسیا با موفقیت در مسابقات بین قاره‌ای
تیم فوتسال مس سونگون می‌تواند با موفقیت در مسابقات بین قاره‌ای فوتسال، ناکامی در رقابت‌های قهرمانی آسیا را از یاد ببرد.
مارکو جامپائولو: تیم فعلی به سبک فوتبالی ما تعلق ندارد- باید برخی مسائل را بازبینی کنم
مارکو جامپائولو از غیرقابل تغییر بودن ذات بازی بازیکنانش سخن گفت.
حدادی‌فر: دلیری بهترین تیم تاریخ ذوب‌آهن را ساخت و وقتی رفت به اشتباه سکوت کردیم- از غیبت در بین برترین‌‌ها افسوس خوردم
قاسم حدادی‌فر، کاپیتان تیم فوتبال ذوب‌آهن از اینکه تیمش به عنوان تنها تیم ایرانی حاضر در مرحله حذفی لیگ قهرمانان فصل ۲۰۱۹ جایی در بین بهترین‌های فصل فوتبال کشورمان نداشته، افسوس خورده است.
روزبهانی: شرایط تیم بوکس در حال حاضر خوب است اما در آینده عالی می‌شود- امیدوارم در توکیو با دست پر از بوکس خداحافظی کنم
احسان روزبهانی، ملی‌پوش بوکس کشورمان گفت: تیم فعلی بوکس ایران تیم خوب و جوانی است، اما در سالیان آینده عالی خواهد شد.
برتری دشوار اتلتیکو در دربی مادرید
تیم فوتبال اتلتیکومادرید یک پیروزی دشوار دیگر به دست آورد.
سوپرلیگ ترکیه| صعود 6 پله‌ای ترابزو‌ن‌اسپور با کسب نخستین پیروزی
تیم ترابزون‌اسپور با کسب نخستین پیروزی در فصل جدید سوپرلیگ ترکیه ۶ پله در جدول رده‌بندی صعود کرد.
برتری قاطعانه ولفسبورگ در خانه هرتابرلین
قهرمان سابق بوندس‌لیگا در پایتخت صاحب یک پیروزی ارزشمند شد.
میلان فصل جدید را با شکست شروع کرد
دومین تیم پرافتخار اروپا در اولین بازی‌اش در فصل جدید رقابت‌های سری A شکست را پذیرفت.
تاتنهام در خانه اولین شکست فصلش را پذیرفت
نایب‌قهرمان فصل گذشته لیگ قهرمانان اروپا در خانه خودش شکست خورد.

پر بازدید ترین اخبار امروز

پزشک با معرفت!- عکس
تصویری از مطب یک پزشک با معرفت را در زیر می بینید.
۳۸ درصد نامگذاری معابر مختص شهدای گرانقدر است
حق شناس گفت: ۳۸ درصد نامگذاری‌های معابر شهری مختص به شهدای گرانقدر و شهدای مدافع حرم است.
مس سونگون به دنبال فراموشی ناکامی در آسیا با موفقیت در مسابقات بین قاره‌ای
تیم فوتسال مس سونگون می‌تواند با موفقیت در مسابقات بین قاره‌ای فوتسال، ناکامی در رقابت‌های قهرمانی آسیا را از یاد ببرد.
مارکو جامپائولو: تیم فعلی به سبک فوتبالی ما تعلق ندارد- باید برخی مسائل را بازبینی کنم
مارکو جامپائولو از غیرقابل تغییر بودن ذات بازی بازیکنانش سخن گفت.
هیات دولت با تشکیل مرکز ملی مالکیت فکری موافقت کرد
ایجاد بدون مجوز شعبه توسط موسسه ماهان غیرقانونی اعلام شد
جزئیات نشست مشترک نمایندگان با ˮحجت‌الاسلام رئیسیˮ
پرونده‌ ویژه‌ «معمّای پول و پارلمان»-1- هزینه‌های میلیاردی برخی نامزدها از کجا تامین می‌شود؟ + گفتگو با 8 نماینده مجلس
نشست اعضای کمیسیون اصل 90 مجلس با ˮرئیسیˮ درباره خودروسازان
بررسی تفحص از فروش سهمیه بنزین مرزنشینان در دستورکار نمایندگان
افتتاح 10 هزار کلاس درس تا مهرماه
نوبخت:لایحه بودجه سال 99 متفاوت از بودجه سنوات قبل است
رفع ابهام الحاق ایران به کنوانسیون رژیم حقوقی دریای خزر در کمیسیون امنیت مجلس
توضیحات نوبخت به نمایندگان درباره رویکرد بودجه‌نویسی سال آینده