رئیس دفتر مقام معظم رهبری: حلقومی صدای اختلاف از آن خارج شود حلقوم شیطان است

15:18 ۴۵ روز و ۱۹ ساعت پیش مشرق نیوز 46 0
رئیس دفتر مقام معظم رهبری: حلقومی صدای اختلاف از آن خارج شود حلقوم شیطان است

حجت‌الاسلام والمسلمین محمد محمدی‌گلپایگانی گفت: در حادثه سیل پس از فرمان فرمانده معظم کل قوا همه نیروهایی که می‌توانستند برای کمک و بهسازی به استان‌های سیل‌زده شتافتند.

مشرق نیوز

به گزارش مشرق،حجت‌الاسلام والمسلمین محمد محمدی‌گلپایگانی در مراسم تودیع و معارفه نماینده جدید ولی فقیه در استان خوزستان که در تالار امام خامنه‌ای اهواز برگزار شد، اظهار داشت: خوزستان شناسنامه‌ای دارد که باعث افتخار کل کشور است.
وی بیان کرد: جای جای خاک استان خوزستان با خون پاک شهیدان بزرگوار ماآجینشده و چه خوب است کسانی که به میادین شهادت و جانبازی با وضو می‌روند بنابراین مقاومت و ایثارگری شهدا باید سرلوحه باشد.
رئیس دفتر مقام معظم رهبری با اشاره به این‌که ایران یکی از ۱۰ کشور حادثه‌خیز دنیاست، عنوان کرد: چه اینکه در منطقه زلزله‌خیز قرار داد و حوادث طبیعی دیگر که نمونه آن سیل اخیر است. استاندار خوزستان گفت ظرفیت ریزش آب در فروردین برابر با چندین سال ورود آب در سال‌های گذشته بوده اما شاهد بودیم که مردم تمام کشور در سیل کاری کارستان کردند.
وی با بیان این‌که اتحاد، برادری، برابری و انسجام مردم زبانزد است، گفت: همه دنیا شنیدن و دیدند زن و مرد، پیر و جوان برای کمک به سیل‌زدگان و کسانی که هستی آنان رفت از هیچ چیزی دریغ نکردند.
بیشتر بخوانید:گلپایگانی: آقای رئیسی ریالی از حق تولیتش استفاده نکردمحمدی‌گلپایگانی ادامه داد: به طوری که آیت‌الله موسوی جزایری گفت اکنون انبارها مملو از اجناس اهدایی است، در حادثه سیل پس از فرمان فرمانده معظم کل قوا همه نیروهایی که می‌توانستند برای کمک و بهسازی به خوزستان، لرستان و گلستان شتافتند و آنچه از امکانات داشتند در اختیار مردم حادثه دیده گذاشتند و گفتند تا پایان هستیم و جواب دندان‌شکنی است به آنهایی که گفتند این انقلاب در پایان راه است.
رئیس دفتر مقام معظم رهبری تأکید کرد: یکی از ابلهان آمریکایی گفته بود ایران انقلاب ۴۰ سالگی خود را نخواهد دید و ما قبل از آن در تهران خواهیم بود، خیال کردند که می‌توانند از عهده آن بر بیایند اما مردم با همه سلایق آنجا که لازم باشد پشت سر رهبری‌شان هستند.
وی ادامه داد: این آقای کم عقلی که امروز عهده‌دار ریاست جمهوری آمریکاست و اخیراً یکی از اشتباهات بزرگ او تروریست خواندن سپاه بود، زندان گوانتانامو سند تروریست بودن وی است.
محمدی‌گلپایگانی عنوان کرد: مجلس عروسی را به خاک و خون می‌کشند و کودکان بی‌پناه یمن را قطعه قطعه می‌کنند، خود این آقا نازی‌زاده است و نسبت آن از کسانی هستند که از آلمان نازی به آمریکا سفر کردند.
رئیس دفتر مقام معظم رهبری با بیان اینکه در جنگ آلمان و نازی‌ها بیش از ۵۰ میلیون نفر کشته شد، خاطرنشان کرد: تاریخ آمریکا و آنهایی که امروز هستند، اجدادشان مُشتی دزد و غارتگر از فرانسه و انگلیس و اسپانیا هستند که برای غارت به آمریکا رفتند و نسل‌کشی کردند.
وی گفت: در حال حاضر تعداد زیادی سیاه‌پوست در آمریکا و اروپاست، اینها که سیاه‌پوست نداشتند اما عده‌ای را مأمور کردند تا در آفریقا نوجوان‌ها و جوان‌های آنها را شبانه بدزدند و به آمریکا و اروپا انتقال دهند و چقدر کشتی در دریا از اینها غرق شد و آنهایی که زنده می‌ماندند به عنوان برده فروخته می‌شدند.
محمدی‌گلپایگانی بیان کرد: از عمر حکومت آمریکا چیزی حدود سه قرن می‌گذرد و در تمام این مدت حکومت آمریکا در کار جنگ بودند، اما امروز سپاه آنقدر قدرت دارد که هرکسی بخواهد از آب‌راه تنگه هرمز بگذرد باید به ما پاسخگو باشد.
رئیس دفتر مقام معظم رهبری اظهار داشت: مردم اینها را می‌شناسند و چندان دوامی نخواهند داشت چرا که قرآن می‌گوید «أَنَّالْأَرْضَیَرِثُهاعِبادِیَالصَّالِحُونَ».
وی با بیان این‌که امروز هر حلقومی که صدای اختلاف از آن بیرون بیاید، صدای شیطان و دشمن است، خاطرنشان کرد: امروز نظام بیدی نیست که به این بادها بلرزد، ممکن است اختلافاتی باشد اما چندصدایی نداریم، امام راحل با اتکا به مردم بنایی را گذاشت که از باد و باران نمی‌لرزد.
محمدی‌گلپایگانی ادامه داد: باید نسبت به نسل جوان مسئول باشیم و اینها آینده کشورند. امروز اروپا و آمریکا با تبلیغات شیطانی خود در درون خانه‌ها می‌خواهند نسل جوان را از بین ببرند.
رئیس دفتر مقام معظم رهبری عنوان کرد: امروز خطاب من به روحانیت این است که به نسل جوان برسید و این نسل را دریابید، با وجود همه دشمنی‌ها اما نسل جوان پویا با نشاط و مؤمنی داریم. در اعتکاف که عمده آنها جوانان است چندصد هزار نفر گرد هم می‌آیند و در برابر خدا
تضرعمی‌کنند.
وی اظهار داشت: از مسئولان به علت کمک‌رسانی به سیل‌زدگان و مردم تقدیر و تشکر می‌کنم زیرا در این زمینه کاری کارستان کردید و بار مشکلات بر دوش شما بود و شب و روز نداشتید. اجر شما با خدا و این مجاهدت‌ها ذخیره آخرت شما و گره‌گشای روز مبادای شماست که نه مالی برای شما نه فرزندان
بدردمی‌خورد.
محمدی‌گلپایگانی ادامه داد: برادران مسئول خدمت از ناحیه جمهوری اسلامی همیشه نوبت شما نیست، یک روزی مسئولیت از ما گرفته خواهد شد و از این فرصت طلایی برای مردم استفاده کنید.
رئیس دفتر مقام معظم رهبری با بیان این‌که از نزدیکعنایت‌هایخاصرهبرمعظمانقلاب به آقای جزایری می‌دانم، اظهار داشت: ایشان شخصیت والایی هستند که در دوران انقلاب و جنگ و بعد آن درب خانه‌اش بر روی مردم باز بود.
وی ادامه داد: حوزه نوپای نجف که هزار سال سابقه دارد را بعد از اینکه صدام آن را نابود کرد ایشان دوباره در حال بنا نهادن است. صدام حوزه نجف را با خاک یکسان کرد و اثری از آن نبود و علمای بسیاری را به شهادت رساند.
محمدی‌گلپایگانی افزود: این حوزه باید افرادی در آن تربیت شوند که جمهوری اسلامی ایران را بشناسند و آن را به بقیه معرفی و پایه‌گذاری صحیحی در آن صورت گیرد.
رئیس دفتر مقام معظم رهبری گفت: افراد زیادی برای نمایندگی ولی فقیه خوزستان معرفی شدند اما حجت‌الاسلام موسوی‌فرد که چهره شناخته شده وخدوماست که او را می‌شناسند،پابهرکاب گذاشت. امروز افراد در سنگر تغییر می‌کنند و سنگر همان سنگر قبلی است.
به گزارش تسنیم، در این برنامه بناست که از مجاهدت‌های چهل ساله آیت الله موسوی جزایری نماینده سابق ولی فقیه در استان خوزستان و امام جمعه سابق اهواز به پاس تلاش‌های چهل ساله تقدیر شود.
همچنین حجتالاسلامسید عبدالنبی موسوی‌فرد نیز به عنوان نماینده جدید ولی فقیه در خوزستان و امام جمعه اهواز معرفی شود.
منبع: تسنیم


گروه های زیر مجموعه سیاسی

سیاست خارجی
سیاست خارجی

آخرین اخبار

سرمربی پاراگوئه: قطر شایسته کسب تساوی بود
سرمربی تیم ملی فوتبال پاراگوئه بعد از تساوی برابر قطر به ستایش از این حریف آسیایی پرداخت.
بخیل‌ترین مردم از زبان حضرت علی(ع)
حدیث حضرت علی (ع) درباره بخیل‌ترین مردم را در اینجا بخوانید.
رکوردی خاص برای کی‌روش
سرمربی تیم ملی فوتبال کلمبیا از سال 2002 تا الان در هیچ بازی نخست خود تیمش را شکست خورده از میدان خارج نکرده است.
همه چیز درباره سریال جدید شبکه 3 -تصاویر
سریال گاندو یک سریال ضدجاسوسی مهیج و خوش ساخت است که تولید آن با زحمت زیادی همراه بوده است.
توقف «قطار آن شب» در ایستگاه پایانی
بهروز رشاد تهیه‌کننده سینما از ساخت فیلم سینمایی «من نوکر بابا نیستم» به کارگردانی طوفان نهان‌قدرتی خبر داد.
هشدار قاطع رئیس PSG به نیمار و امباپه: در خروج باز است
رئیس باشگاه پاری سن ژرمن هشدار جدی به نیمار و ام‌باپه داد.
شبی پر از جنجال و اختلاف نظر برای داوران «عصر جدید» -عکس
قسمت نهم برنامه عصر جدید با ۴ اجرای متفاوت امشب روی آنتن شبکه سه سیما رفت.
دعوت از ۳۶ فرنگی کار برای حضور در نهمین اردوی تیم ملی
نهمین مرحله از اردوی تیم ملی کشتی فرنگی روزهای ۳۱ خرداد تا ۱۰ تیرماه در محل خانه کشتی عبداله موحد مجموعه ورزشی آزادی تهران برگزار می‌شود.
عیت ترافیکی معابر بزرگراهی شهر تهران
کارشناس مرکز کنترل ترافیک پلیس راهور گفت: در مسیر غرب به شرق جاده مخصوص از پل صنایع هوایی با حجم بار ترافیکی صبحگاهی مواجه هستیم.
رضایت سرمربی قطر از عملکرد شاگردانش برابر پاراگوئه
سرمربی تیم ملی فوتبال قطر از عملکرد شاگردانش برابر پاراگوئه راضی است و تساوی را عادلانه دانست.

پر بازدید ترین اخبار امروز

ماجرای حمله به یک توله خرس در سوادکوه  +فیلم
پس از انتشار تصاویر و فیلم‌های تأسف‌بار از حمله چند نفر به یک توله خرس دو ساله و تلف شدن این حیوان، مدیرکل محیط زیست استان مازندران از شناسایی این افراد خبر داد.
هنگام گرمازدگی این نوشیدنی را مصرف نکنید
کارشناس ارشد علوم بهداشتی در تغذیه گفت: مصرف مایعات کافئین دار مانند نوشابه و قهوه، خود باعث افزایش تشنگی و کم آبی بدن می شود، بنابراین مصرف نوشیدنی ‌های شیرین و کافئین دار در این موارد توصیه نمی ‌شود .
ورود ۲ جوان سارق با قمه به آرایشگاه زنانه
رئیس‌پلیس آگاهی استان همدان از ورود ۲ سارق مسلح به آرایشگاه زنانه و سرقت حدود حدود ۳۵۰ میلیون از زیورآلات ۳ خانم حاضر در آرایشگاه خبر داد.
بهترین منابع غذایی زینک چیست؟
دانه ها یکی از افزودنی های سالم به رژیم غذایی هستند که می تواند مصرف زینک ما را افزایش دهند.
برای سلامت قلب‌تان دست به کار شوید!
بیماری‌های قلبی عروقی یکی از دلایل اصلی مرگ و میر در دنیا است و افزایش این نوع بیماری ناشی از تغییرات در رژیم غذایی، فعالیت بدنی ناکافی و مصرف دخانیات بوده که بی‌تردید به دلیل تغییر در شیوه زندگی ناشی از شهرنشینی و صنعتی شدن است...
شمخانی به روسیه می رود
سوال از وزیر ارتباطات در دستور کار مجلس
توهین حجاریان به اصلاح‌طلبان- مجلسی دیگر بباید ساخت
رفع تکلیف مجلس به جای آرایش جنگی
از شیر تو شیر در بازار لبنیات تا مواضع خصمانه روباه پیر علیه ایران- پیشخوان
ادعای حمله ایران به پهپاد امریکایی- 150 هزار موشک در انتظار نابودی اسرائیل- چرا سفر شینزو آبه محکوم به شکست بود؟!
حکم استفاده از اموال دولتی توسط کارمندان
پیام اقدام مشکوک علیه نفتکش‌ها در دریای عمان
شمخانی به روسیه می رود
پوتین: موفقیت در سوریه به لطف ایران، ترکیه و روسیه به دست آمده است