رئیس دفتر مقام معظم رهبری: حلقومی صدای اختلاف از آن خارج شود حلقوم شیطان است

15:18 ۴۴۰ روز و ۶ ساعت پیش مشرق نیوز 250 0
رئیس دفتر مقام معظم رهبری: حلقومی صدای اختلاف از آن خارج شود حلقوم شیطان است

حجت‌الاسلام والمسلمین محمد محمدی‌گلپایگانی گفت: در حادثه سیل پس از فرمان فرمانده معظم کل قوا همه نیروهایی که می‌توانستند برای کمک و بهسازی به استان‌های سیل‌زده شتافتند.

مشرق نیوز

به گزارش مشرق،حجت‌الاسلام والمسلمین محمد محمدی‌گلپایگانی در مراسم تودیع و معارفه نماینده جدید ولی فقیه در استان خوزستان که در تالار امام خامنه‌ای اهواز برگزار شد، اظهار داشت: خوزستان شناسنامه‌ای دارد که باعث افتخار کل کشور است.
وی بیان کرد: جای جای خاک استان خوزستان با خون پاک شهیدان بزرگوار ماآجینشده و چه خوب است کسانی که به میادین شهادت و جانبازی با وضو می‌روند بنابراین مقاومت و ایثارگری شهدا باید سرلوحه باشد.
رئیس دفتر مقام معظم رهبری با اشاره به این‌که ایران یکی از ۱۰ کشور حادثه‌خیز دنیاست، عنوان کرد: چه اینکه در منطقه زلزله‌خیز قرار داد و حوادث طبیعی دیگر که نمونه آن سیل اخیر است. استاندار خوزستان گفت ظرفیت ریزش آب در فروردین برابر با چندین سال ورود آب در سال‌های گذشته بوده اما شاهد بودیم که مردم تمام کشور در سیل کاری کارستان کردند.
وی با بیان این‌که اتحاد، برادری، برابری و انسجام مردم زبانزد است، گفت: همه دنیا شنیدن و دیدند زن و مرد، پیر و جوان برای کمک به سیل‌زدگان و کسانی که هستی آنان رفت از هیچ چیزی دریغ نکردند.
بیشتر بخوانید:گلپایگانی: آقای رئیسی ریالی از حق تولیتش استفاده نکردمحمدی‌گلپایگانی ادامه داد: به طوری که آیت‌الله موسوی جزایری گفت اکنون انبارها مملو از اجناس اهدایی است، در حادثه سیل پس از فرمان فرمانده معظم کل قوا همه نیروهایی که می‌توانستند برای کمک و بهسازی به خوزستان، لرستان و گلستان شتافتند و آنچه از امکانات داشتند در اختیار مردم حادثه دیده گذاشتند و گفتند تا پایان هستیم و جواب دندان‌شکنی است به آنهایی که گفتند این انقلاب در پایان راه است.
رئیس دفتر مقام معظم رهبری تأکید کرد: یکی از ابلهان آمریکایی گفته بود ایران انقلاب ۴۰ سالگی خود را نخواهد دید و ما قبل از آن در تهران خواهیم بود، خیال کردند که می‌توانند از عهده آن بر بیایند اما مردم با همه سلایق آنجا که لازم باشد پشت سر رهبری‌شان هستند.
وی ادامه داد: این آقای کم عقلی که امروز عهده‌دار ریاست جمهوری آمریکاست و اخیراً یکی از اشتباهات بزرگ او تروریست خواندن سپاه بود، زندان گوانتانامو سند تروریست بودن وی است.
محمدی‌گلپایگانی عنوان کرد: مجلس عروسی را به خاک و خون می‌کشند و کودکان بی‌پناه یمن را قطعه قطعه می‌کنند، خود این آقا نازی‌زاده است و نسبت آن از کسانی هستند که از آلمان نازی به آمریکا سفر کردند.
رئیس دفتر مقام معظم رهبری با بیان اینکه در جنگ آلمان و نازی‌ها بیش از ۵۰ میلیون نفر کشته شد، خاطرنشان کرد: تاریخ آمریکا و آنهایی که امروز هستند، اجدادشان مُشتی دزد و غارتگر از فرانسه و انگلیس و اسپانیا هستند که برای غارت به آمریکا رفتند و نسل‌کشی کردند.
وی گفت: در حال حاضر تعداد زیادی سیاه‌پوست در آمریکا و اروپاست، اینها که سیاه‌پوست نداشتند اما عده‌ای را مأمور کردند تا در آفریقا نوجوان‌ها و جوان‌های آنها را شبانه بدزدند و به آمریکا و اروپا انتقال دهند و چقدر کشتی در دریا از اینها غرق شد و آنهایی که زنده می‌ماندند به عنوان برده فروخته می‌شدند.
محمدی‌گلپایگانی بیان کرد: از عمر حکومت آمریکا چیزی حدود سه قرن می‌گذرد و در تمام این مدت حکومت آمریکا در کار جنگ بودند، اما امروز سپاه آنقدر قدرت دارد که هرکسی بخواهد از آب‌راه تنگه هرمز بگذرد باید به ما پاسخگو باشد.
رئیس دفتر مقام معظم رهبری اظهار داشت: مردم اینها را می‌شناسند و چندان دوامی نخواهند داشت چرا که قرآن می‌گوید «أَنَّالْأَرْضَیَرِثُهاعِبادِیَالصَّالِحُونَ».
وی با بیان این‌که امروز هر حلقومی که صدای اختلاف از آن بیرون بیاید، صدای شیطان و دشمن است، خاطرنشان کرد: امروز نظام بیدی نیست که به این بادها بلرزد، ممکن است اختلافاتی باشد اما چندصدایی نداریم، امام راحل با اتکا به مردم بنایی را گذاشت که از باد و باران نمی‌لرزد.
محمدی‌گلپایگانی ادامه داد: باید نسبت به نسل جوان مسئول باشیم و اینها آینده کشورند. امروز اروپا و آمریکا با تبلیغات شیطانی خود در درون خانه‌ها می‌خواهند نسل جوان را از بین ببرند.
رئیس دفتر مقام معظم رهبری عنوان کرد: امروز خطاب من به روحانیت این است که به نسل جوان برسید و این نسل را دریابید، با وجود همه دشمنی‌ها اما نسل جوان پویا با نشاط و مؤمنی داریم. در اعتکاف که عمده آنها جوانان است چندصد هزار نفر گرد هم می‌آیند و در برابر خدا
تضرعمی‌کنند.
وی اظهار داشت: از مسئولان به علت کمک‌رسانی به سیل‌زدگان و مردم تقدیر و تشکر می‌کنم زیرا در این زمینه کاری کارستان کردید و بار مشکلات بر دوش شما بود و شب و روز نداشتید. اجر شما با خدا و این مجاهدت‌ها ذخیره آخرت شما و گره‌گشای روز مبادای شماست که نه مالی برای شما نه فرزندان
بدردمی‌خورد.
محمدی‌گلپایگانی ادامه داد: برادران مسئول خدمت از ناحیه جمهوری اسلامی همیشه نوبت شما نیست، یک روزی مسئولیت از ما گرفته خواهد شد و از این فرصت طلایی برای مردم استفاده کنید.
رئیس دفتر مقام معظم رهبری با بیان این‌که از نزدیکعنایت‌هایخاصرهبرمعظمانقلاب به آقای جزایری می‌دانم، اظهار داشت: ایشان شخصیت والایی هستند که در دوران انقلاب و جنگ و بعد آن درب خانه‌اش بر روی مردم باز بود.
وی ادامه داد: حوزه نوپای نجف که هزار سال سابقه دارد را بعد از اینکه صدام آن را نابود کرد ایشان دوباره در حال بنا نهادن است. صدام حوزه نجف را با خاک یکسان کرد و اثری از آن نبود و علمای بسیاری را به شهادت رساند.
محمدی‌گلپایگانی افزود: این حوزه باید افرادی در آن تربیت شوند که جمهوری اسلامی ایران را بشناسند و آن را به بقیه معرفی و پایه‌گذاری صحیحی در آن صورت گیرد.
رئیس دفتر مقام معظم رهبری گفت: افراد زیادی برای نمایندگی ولی فقیه خوزستان معرفی شدند اما حجت‌الاسلام موسوی‌فرد که چهره شناخته شده وخدوماست که او را می‌شناسند،پابهرکاب گذاشت. امروز افراد در سنگر تغییر می‌کنند و سنگر همان سنگر قبلی است.
به گزارش تسنیم، در این برنامه بناست که از مجاهدت‌های چهل ساله آیت الله موسوی جزایری نماینده سابق ولی فقیه در استان خوزستان و امام جمعه سابق اهواز به پاس تلاش‌های چهل ساله تقدیر شود.
همچنین حجتالاسلامسید عبدالنبی موسوی‌فرد نیز به عنوان نماینده جدید ولی فقیه در خوزستان و امام جمعه اهواز معرفی شود.
منبع: تسنیم


گروه های زیر مجموعه سیاسی

عمومی
عمومی

آخرین اخبار

کرونا پوست‌تان را نکَند!
در دوران شیوع کووید-۱۹ و رواج ضد عفونی‌ کردن، چطور با پوستمان مهربان‌ باشیم؟
درخواست ایران برای دیدار دوستانه با فلسطین
رئیس فدراسیون فوتبال فلسطین اعلام کرد که درخواست رسمی فدراسیون فوتبال ایران را برای دیدار دوستانه با تیم ملی این کشور دریافت کرده است.
سرآسیایی: دایی و کریمی هدایت شهرخودرو را نپذیرفتند
مالک شهرخودرو می‌گوید برای سرمربیگری این تیم با علی دایی و علی کریمی تماس گرفته که آنها این پیشنهاد را قبول نکردند.
لوکا بوناچیچ: تغییرات مربیان در ایران زیاد و غیرمنطقی است
سرمربی تیم فوتبال ذوب‌آهن اصفهان می‌گوید تیمش به دنبال بهترین عملکرد در دیدار برابر ماشین سازی است.
در جلسه معارفه بختیاری‌زاده چه گذشت؟
سرمربی جدید شهرخودرو با حضور حمیداوی به بازیکنان این تیم معارفه شد.
مهار آتش‌سوزی کارخانه لنج‌سازی بوشهر
مدیرکل بحران استانداری بوشهر از مهار آتش‌سوزی در کارخانه لنج‌سازی تنگک بوشهر خبر داد.
لرستان از نظر اپیدمی کرونا هنوز در معرض خطر است
معاون درمان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: لرستان از نظر اپیدمی کرونا هنوز در معرض خطر است.
مدیرعامل استقلال محرومیت از ۳ پنجره نقل و انتقالاتی را تکذیب کرد
مدیرعامل باشگاه استقلال می‌گوید محرومیت این باشگاه از پنجره نقل و انتقالاتی صحت ندارد.
چند عکس دیده‌نشده از داود رشیدی
احترام برومند تعدادی از عکس‌های دیده‌نشده زنده‌یاد داود رشیدی را در سال‌روز تولد این هنرمند به موزه سینما اهدا کرد.
آخرین قیمت سکه، طلا و ارز در روز چهارشنبه
جدیدترین قیمت ها از بازار سکه از کاهش قیمت سکه طرح جدید و نیم سکه درکنار رشد آهسته قیمت سکه طرح قدیم و ربه سکه خبر می‌دهد. در بازار ارز نیز نرخ خرید دلار و یورو نسبت به دیروز ثابت ماند اما نرخ فروش این دو نوع ارز ۲۰۰ تومان افزایش یافت.

پر بازدید ترین اخبار امروز

رمضی: دیگر امیدی به اجرای برنامه‌های ورزش کارگری تا پایان سال نداریم
رییس فدراسیون آماتور ورزش کارگری با بیان این که ویروس کرونا تمام برنامه های پیش بینی شده ورزش کارگری را به تعویق انداخت، گفت: تصور می کردیم از تیرماه برنامه های خود را اجرا کنیم اما متاسفانه با شیوع موج دوم کرونا دیگر امیدی به اجرای برنامه های پیش بینی شده تا پایان سال نداریم.
دستورالعمل اجرایی جدید ترامپ به اعمال تحریم‌های بیشتر علیه مقامات و نهادهای چینی منجر می‌شود
ترامپ اقدام به امضای دستورالعمل اجرایی علیه چین به دلیل آنچه که اقدامات "سرکوبگرانه" دولت این کشور در هنگ‌کنگ نامیده است، کرد.
توصیه‌هایی برای کمک به فرد افسرده
همه گیری بیماری کووید-۱۹ به مفهوم بروز تغییرات ناگهانی در زندگی روزمره، الزام به رعایت فاصله اجتماعی و مواجهه با محدویتهایی است که برخی از آنها می تواند بر سلامت روان افراد تاثیر منفی داشته باشد.
آیا کرونا از طریق سرویس بهداشتی مشترک منتقل می‌شود؟
عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، ضمن تاکید بر آلوده بودن ترشحات فرد مبتلا به ویروس کووید-۱۹، درباره استفاده از سرویس بهداشتی مشترک فرد آلوده با سایر افراد هشدار داد.
بررسی معمای کسب سهمیه آسیا و بقا در لیگ- اشک یا لبخند؟
بررسی فصول گذشته لیگ برتر فوتبال حاکی از این است که هر تیمی بتواند حدود ۵۵ امتیاز به دست آورد، می‌تواند سهمیه آسیا را تصاحب کند و در پایین جدول نیز، تقریبا رسیدن به ۲۵ تا ۲۷ امتیاز، تضمین کننده بقا در این مسابقات است.
دژپسند: سیاست‌گذاری‌های کلان متناسب با الزامات اقتصاد مقاومتی اصلاح شده است
دستور روحانی به دستگاه‌ها برای گسترش ارائه خدمات از طریق دولت الکترونیک- رئیس‌جمهور: اجبار مردم به مراجعه حضوری تخلف است
جلسه روسای کمیته‌های تخصصی ستاد ملی مقابله با کرونا برگزار شد
کارگروه مقابله با پیامدهای اقتصادی ناشی از کرونا برگزار شد
ناظرین مجمع نمایندگان استان تهران و کمیته‌های استانی انتخاب شدند
گزارش تسنیم از یک بی عدالتی در کشور- یارانه بنزین کپرنشین‌ها در جیب مرفهین کلان‌شهرها
لاریجانی: سرحدی‌زاده از خدمتگزاران به کشور در عرصه‌های اجتماعی بود
گزارش تاریخ| چرا امام(ره) در اولین عملیات برون‌مرزی ایران به مردم عراق پیام داد؟
وکیل سارقین محکوم به اعدام: درخواست اعمال ماده ۴۷۷ ارسال شد- پیش‌بینی می‌کنیم حکم متوقف شود- قوه قضائیه: درخواستی نرسیده
عراقچی وارد کابل شد