کارت قرمز بانک مرکزی به واگن‌های چینی متروی تهران

11:57 ۴۷ روز و ۹ ساعت پیش مشرق نیوز 26 0
کارت قرمز بانک مرکزی به واگن‌های چینی متروی تهران

ازدحام جمعیت در مترو یکی از معضلات اساسی شهروندان است. قرارداد خرید واگن با یک شرکت چینی بسته شد. بنا بود دولت در این زمینه تامین اعتبار کند اما خبر رسید که این کار از اولویت بانک مرکزی خارج شده است.

مشرق نیوز

به گزارش مشرق،کلان شهر تهران با دو مشکل آلودگی هوا و ترافیک دست و پنجه نرم می‌کنند و برای رفع این مشکل باید حمل و نقل عمومی با اولویت مترو در پایتخت توسعه پیدا کند.
شهرداری تهران طی سالیان گذشته زیر ساخت‌های توسعه مترو را فراهم کرد اما به دلیل عدم همراهی دولت نتوانست خطوط را تکمیل و تجهیز کند.
دولت سهم خود را برای توسعه و همچنین یارانه بلیت مترو پرداخت نکرد و بدهی زیادی در این زمینه برجاگذاشت.پیگیری‌های
زیادی صورت گرفت و در نهایت دولت تصمیم گرفت بخشی از اعتبارات خرید واگن را تأمین کند.
محمدعلی افشانی رئیس وقت سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور در اسفند ۹۶ در اینبارهگفت: کنسرسیوم شرکت CRC چین و واگن سازی تهران سازندگان نهایی ۶۳۰ دستگاه واگن متروی تهران شدند و شرکتنورینکوچیننیز تأمین‌کنندهفایناساین قرار داد است، اظهار کرد: از زمان نهایی شدن فاینانس تا تولید واگن‌های مترو حدود ۲۰ ماه زمان می‌برد ضمن اینکه قرارداد ما در این پروژه پنج ساله است و در پایان این پنج سال آخرین واگن ساخته و تحویل داده خواهد شد.
بیشتر بخوانید:توضیحاتمترودرموردمحدودیتزمانی حضور درمتروجزئیات خودکشی مرد جوان درمتروتهرانوی ادامه داد: در این قرارداد ۶۳۰ دستگاه واگن متروی تهران، ۵۶ دستگاه آن به صورت CBU (به صورت کامل) وارد می‌شود و ۷۰ واگن در ایران مونتاژ خواهد شد. همچنین بخش PLB(داخلی سازی) نیز به سه بخش تقسیم شده که
دربخشاول ۸۴ واگن ساخته می‌شود که در پایان آن ۳۱ درصد داخلی سازی خواهیم داشت. در بخش دوم نیز ۲۱۰ واگن ساخته می‌شود که در پایان ساخت این ۲۱۰ واگن به ۳۹ درصد داخلی سازی خواهیم رسید و در بخش سوم نیز مجدداً ۲۱۰ واگن ساخته می‌شود که ۵۶ درصد داخلی سازی را در پی خواهد داشت.
وی ادامه داد:متوسط هزینه FOB(تحویل در بندر شانگهای) بابت هر واگن ۱.۰۷۸ هزار یورو است. همچنین در این قرارداد نیز قرار است بدنه تمام واگن‌ها آلومینیوم باشد در حالی که قبلاً بدنه کربن استیل در بدنه واگن‌ها استفاده می‌شد. به عبارت دیگر بدنه آلومینیومی تکنولوژی روز دنیا است و هر واگن حدود سه تن سبک‌تر می‌شود.
افشانی تاکید کرد: در این ۲۰۰۰ دستگاه واگن مترویی که قرار است خریداری شود ۱۰۵۰ دستگاه برای تهران بوده که در این مناقصه قرارداد ۶۳۰ دستگاه آماده شده است و مناقصه ۴۲۰ دستگاه دیگر باقی مانده و تا ماه‌های آینده مشخص خواهد شد. همچنین در حال آماده سازی اسناد مناقصه ۹۵۰ واگن مترو برای ۸ شهر دیگر هستیم تا در خرداد ماه سال جاری نیز مناقصه آن برگزار شود.
قبل از اینکه این قرارداد نهایی شود محمد علی افشانی به شهرداری تهران کوچ کرد و سکان بهشت را در دست گرفت. افشانی کار نیمه تمام خود در سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌ها را در شهرداری تهران به جد پیگیری کرد و نتایج خوبی حاصل شد اما افشانی مشمول قانون منع به
کارگیریبازنشستگان شد و مجبور به ترک شهرداری شد.
کار با تأخیر و اما و اگرهای زیادی همراه شد و در نهایت در دی ماه سال ۱۳۹۷ با حضور پیروزحناچیسومین شهردار شورای پنجم و برخی مسئولان شهری، نمایندگان مجلس و مدیران شرکت چینی سازنده قرارداد نهایی شد.
محسنپورسیدآقایی معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران معتقد است: مهمترین دغدغه در متروی تهران و حومه بحث کمبود واگن است و اگر قرار باشد ۷ خط ساخته شده در متروی تهران با فاصله حرکت ۲ دقیقه خدمت رسانی کنند، حداقل ۲ هزار دستگاه واگن کسر داریم.
وی گفت: از پیش مقرر شده بود که وزارت کشور ۱۰۵۰ دستگاه واگن برای متروی تهران تأمین کند که مناقصه ۶۳۰ دستگاه آن در دولت روحانی برگزار و شرکت واگن سازی تهران و یک شرکت چینی که برنده این مناقصه شده بود مسئول ساخت این واگن‌ها شدند.
برای اولین بار قرار بود که قطارهای مترو به صورت ۸واگنهباشند و سهم تولید داخل در این واگن‌ها بیش از ۵۰درصدبودو همچنین بنا بود که ساخت این قطارها از بدنه و مونتاژ نهایی در داخل کشور انجام شود. مدت ساخت کل واگن‌ها از زمان تأمین مالی قرارداد ۴۸ ماه بود که اولین قطار ۱۵ ماه بعد از گشایش اعتبار قرار بود تحویل داده شود.
مسئولان شهری وعده داده بودند با ورود این واگن‌ها سفرهای زیادی به زیر زمین منتقل و آلودگی و ترافیک کمتر می‌شود.
محسن هاشمی رئیس شورای شهر تهران در اینبارهگفت: حدود ۱۳۵۰ واگن یک طبقه و دو طبقه در تهران خدمات رسانی می‌کنند در حالی که برای ۷ خط نیاز به ۳ هزار واگن داریم و امیدواریم با تأمین واگن‌ها بتوانیم از ظرفیت کامل ۷ خط ساخته شده استفاده کنیم و میزان سفر با متروی تهران و حومه به حدود ۷ میلیون در روز برسد.
با توجه به اینکه هنوز متروی تهران به صورت کامل تجهیز نشده و نواقصی وجود دارد، شهرداری تهران نمی‌تواند از ظرفیت حداکثری خطوط استفاده کنند.
پیروزحناچیشهردار تهران در اینبارهگفت: در حال حاضر سهم مترو در حمل و نقل شهر تهران ۱۴ درصد است که اگر همه ظرفیت‌های موجود را استفاده کنیم سهم متروی تهران می‌تواند به ۵۰ درصد برسد.
وی ادامه داد: جلوگیری از ترافیک و آلودگی هیچ راه شناخته شده‌ای به غیر از توسعه حمل و نقل عمومی به ویژه مترو ندارد، علیالخصوصکه مترو مؤثرترین بخش حمل و نقل عمومی است.
به اعتقاد شهردار تهران، همه بخش‌های حمل و نقل عمومی قابلیت سرمایه گذاری توسط بخش خصوصی را دارند این جذب سرمایه به شرطی است که یارانه پرداخت شده برای این خدمات برداشته شود.
شهروندان امیدوار شده بودند که قرار است ازلهشدن در مترو نجات پیدا کنند و با ورود واگن‌ها کمی راحت تر از قبل در مترو تردد کنند. اما خبر رسید که فاینانس خرید ۶۳۰ واگن برای متروی تهران از اولویت بانک مرکزی به دلیل مشکلات اقتصادی و تحریم‌ها خارج شده است.
محمدعلی کرونی دبیر کمیسیون عمران شورای شهر تهران در اینبارهبه یکی از رسانه‌ها گفت: مناقصه خرید این ۶۳۰ واگن در ۲۸ شهریور سال ۹۶ برگزار شد که پس از طی مراحل اداری در تاریخ ۸ اسفند همان سال برنده مناقصه مشخص شد، اما در دی ۹۷ قرارداد ۶۳۰ واگن با برنده مناقصه که واگن سازی تهران و طرف چینی بود، بسته شد.
وی افزود: با توجه به اینکه قرارداد ۶۳۰ واگن از طریق فاینانس تأمین اعتبار می‌شود، با وضعیت موجود به نظر می‌رسد قطاری از محل این قرارداد به شبکه مترو تهران اضافه نخواهد شد.
کرونی با اشاره به اینکه قرارداد ۶۳۰ واگن از سوی شورای اقتصاد نیز مورد تأیید قرار گرفته اما در اولویت بانک مرکزی قرار ندارد، تصریح کرد: امکان تأمین خط اعتباری برای این واگن‌ها از طریق سازمان سرمایه گذاری و کمک‌های اقتصادی فنی ایران نیز فراهم نشد.
خبرنگار فارس پیگیری‌های زیادی برای یافتن چرایی این موضوع انجام داد اما هیچ کدام از مسئولان شهری در اینبارهصحبت نکردند و اظهار نظر در اینبارهرا به زمان دیگری موکول کردند.
بر اساس این گزارش، مناقصه بین‌المللی تأمین ۶۳۰ دستگاه واگن مترو تهران با استفاده از منابع مالی فاینانس توسط وزارت کشور ۲ سال پیش آغاز شد که کنسرسیوم متشکل از شرکت‌های واگن سازی تهران و دو شرکت چینی همکار در این مناقصه شرکت کرده و پیشنهاد خود را در دی ماه سال ۱۳۹۶ ارائه کردند و اواخر سال ۹۶ وزارت کشور کنسرسیوم مذکور را برنده مناقصه اعلام کرد. تفاهم نامه ساخت منعقد شد و چند ماه بعد خبر رسید که تخصیص اعتبارات برای خرید واگن‌های مترو از اولویت بانک مرکزی خارج شده است و به نظر می‌رسد مشکلات در مترو به قوت خود باقی است امید است مسئولان برای رفع این مشکل هر چه سریع‌تر اقدام کنند.
منبع: فارس


گروه های زیر مجموعه اقتصادی

عمومی
عمومی

آخرین اخبار

مالکیت خانه‌های سازمانی نیوسایت اهواز با بانک ملی نیست
بانک ملی ایران درباره منازل کارکنان لوله‌سازی اهواز توضیحاتی ارائه و اعلام کرد که این بانک درخصوص این منازل هیچ مالکیتی ندارد.
پرونده قتل شیرمحمدعلی روی میز قاضی بابایی
پرونده قتل عمدی شیرمحمدعلی جهت رسیدگی به شعبه پنجم دادگاه کیفری یک استان تهران به ریاست قاضی بابایی ارجاع شد.
سه مربی خارجی استقلال وارد تهران شدند +کارنامه
سه دستیار خارجی سرمربی ایتالیایی استقلال وارد ایران شدند.
داورزنی: تماشاگران باید تحت پوشش دوربین‌های امنیتی قرار بگیرند
معاون ورزش قهرمانی و حرفه ای وزارت ورزش گفت: افراد باید بدانند تماشاگری که می خواهد در استادیوم بازی را تماشا کند تحت پوشش دوربین های امنیتی قرار دارد و هر حرکتی هم که از او سربزند ،قابل شناسایی است.
صداوسیمای مرکز اردبیل، آماده میزبانی مسابقات جهانی والیبال
مدیرکل صداوسیمای مرکز اردبیل از آمادگی کامل این مرکز برای میزبانی و پوشش رسانه‌ای بازی‌های هفته چهارم لیگ ملت‌های والیبال ۲۰۱۹ خبر داد.
سازمان ملل: یمن به کمک فوری نیاز دارد
کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل متحد با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد بارش‌های شدید اخیر در یمن نیاز‌ به کمک‌های بشردوستانه فوری در این کشور را افزایش داده است.
آغاز به کارگروه نمایشگاه «میراث‌مشترک راه ابریشم»
نخستین کارگروه نمایشگاه سیار مشترک راه ابریشم در پایتخت قزاقستان در راستای حفاظت از میراث‌فرهنگی ملموس و ناملموس، افزایش و ترویج آگاهی نسبت به میراث‌فرهنگی راه ابریشم و استفاده ازجایگاه میراث‌فرهنگی به عنوان ابزار توسعه پایدار برگزار شد.
پلاتینی خبر بازداشتش را تکذیب کرد
رئیس سابق یوفا خبر بازداشت شدن به خاطر اتهام به فساد مدیریتی را رد کرد.
انتقاد توئیتری ترامپ از رئیس بانک مرکزی اروپا
رئیس‌جمهور آمریکا از رئیس بانک مرکزی اروپا بخاطر در پیش گرفتن سیاست‌های رقابتی در مقابل دلار انتقاد کرد.
دیدار وکیل بیرانوند با مدیرعامل پرسپولیس برای لژیونر شدن
وکیل بازیکن ملی‌پوش تیم فوتبال پرسپولیس برای مشخص شدن وضعیت این دروازه‌بان و تمایل او به لژیونر شدن به دیدار مدیرعامل باشگاه رفت.

پر بازدید ترین اخبار امروز

سومین مناظره تاجزاده و زاکانی
مصطفی تاجزاده و علیرضا زاکانی نمایندگان دو جناح اصلاح‌طلب و اصولگرا با موضوع «اتفاقات سال ۸۸ و فساد اقتصادی» به مناظره نشستند.
جایگاه‌های برتر بانک ملی ایران در گزارش شاپرک
گزارش اردیبهشت‌ماه سال جاری شبکه الکترونیکی پرداخت کارت (شاپرک) نشان می‌دهد که در این ماه بیشترین کارت برداشت تراکنش دار، بیشترین کارت هدیه و بیشترین بن کارت تراکنش دار متعلق به بانک ملی ایران بوده است.
پرمدال‌ترین ورزشکار پاراآسیایی چقدر پاداش گرفت؟
پرمدال‌ترین ورزشکار بازی‌های پاراآسیایی جاکارتا با انتقاد نسبت به میزان پاداش خود گفت: با توجه به این که در بازی‌های پاراآسیای جاکارتا به لطف خدا توانستم شش بار پرچم کشورم را به اهتزاز در آورم و تاریخ ساز شوم، اما مسئولان در پرداخت پاداش به قول خود عمل نکردند.
ادعا یک نماینده درباره ابلاغ اجرای لایحه پالرمو از سوی دولت
یک عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس مدعی شد که دولت به دستگاه‌ها لایحه پالرمو و لایحه الحاق یک تبصره به ماده ۶ قانون مبارزه با پولشویی را برای اجرا ابلاغ کرده است که درباره پالرمو هنوز در مجمع تشخیص تعیین تکلیف نشده و درباره پولشویی هم هنوز مجلس آن را تصویب نکرده است.
ˮفلومترالتراسونیکˮ را از ابزار سنجش آریا بخرید
فرآیند انتخاب ابزار دقیق صنعتی بسیار پیچیده است و نیاز به مهارت و آشنایی فرد با مباحث مختلف صنعتی دارد.
انگلیس با پرداخت غرامت به بانک ملت موافقت کرد
بازی «دکتر ماریو» ۱۹ تیر به آیفون و اندروید می‌آید +فیلم
آخرین مهلت ارائه اظهارنامه مالیاتی صاحبان مشاغل
گلکسی A8 Star سامسونگ هم با  Android Pie  به روز رسانی می‌شود
آغاز نهضت خانه سازی در وزارت راه و شهرسازی
بازار ۲۰۰ میلیون نفری خاورمیانه در انتظار ایران
حذف پاداش‌ها در شستا
متهمان پرونده شرکت کیمیا خودرو با ۱۱۷۰ شاکی محاکمه می‌شوند
حضور همراه اول در نمایشگاه ملی رسانه های دیجیتال
احتکاری نداریم ، خودروها پس از تکمیل تحویل مشتریان می شود