کارت قرمز بانک مرکزی به واگن‌های چینی متروی تهران

11:57 ۱۱۱ روز و ۳ ساعت پیش مشرق نیوز 201 0
کارت قرمز بانک مرکزی به واگن‌های چینی متروی تهران

ازدحام جمعیت در مترو یکی از معضلات اساسی شهروندان است. قرارداد خرید واگن با یک شرکت چینی بسته شد. بنا بود دولت در این زمینه تامین اعتبار کند اما خبر رسید که این کار از اولویت بانک مرکزی خارج شده است.

مشرق نیوز

به گزارش مشرق،کلان شهر تهران با دو مشکل آلودگی هوا و ترافیک دست و پنجه نرم می‌کنند و برای رفع این مشکل باید حمل و نقل عمومی با اولویت مترو در پایتخت توسعه پیدا کند.
شهرداری تهران طی سالیان گذشته زیر ساخت‌های توسعه مترو را فراهم کرد اما به دلیل عدم همراهی دولت نتوانست خطوط را تکمیل و تجهیز کند.
دولت سهم خود را برای توسعه و همچنین یارانه بلیت مترو پرداخت نکرد و بدهی زیادی در این زمینه برجاگذاشت.پیگیری‌های
زیادی صورت گرفت و در نهایت دولت تصمیم گرفت بخشی از اعتبارات خرید واگن را تأمین کند.
محمدعلی افشانی رئیس وقت سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور در اسفند ۹۶ در اینبارهگفت: کنسرسیوم شرکت CRC چین و واگن سازی تهران سازندگان نهایی ۶۳۰ دستگاه واگن متروی تهران شدند و شرکتنورینکوچیننیز تأمین‌کنندهفایناساین قرار داد است، اظهار کرد: از زمان نهایی شدن فاینانس تا تولید واگن‌های مترو حدود ۲۰ ماه زمان می‌برد ضمن اینکه قرارداد ما در این پروژه پنج ساله است و در پایان این پنج سال آخرین واگن ساخته و تحویل داده خواهد شد.
بیشتر بخوانید:توضیحاتمترودرموردمحدودیتزمانی حضور درمتروجزئیات خودکشی مرد جوان درمتروتهرانوی ادامه داد: در این قرارداد ۶۳۰ دستگاه واگن متروی تهران، ۵۶ دستگاه آن به صورت CBU (به صورت کامل) وارد می‌شود و ۷۰ واگن در ایران مونتاژ خواهد شد. همچنین بخش PLB(داخلی سازی) نیز به سه بخش تقسیم شده که
دربخشاول ۸۴ واگن ساخته می‌شود که در پایان آن ۳۱ درصد داخلی سازی خواهیم داشت. در بخش دوم نیز ۲۱۰ واگن ساخته می‌شود که در پایان ساخت این ۲۱۰ واگن به ۳۹ درصد داخلی سازی خواهیم رسید و در بخش سوم نیز مجدداً ۲۱۰ واگن ساخته می‌شود که ۵۶ درصد داخلی سازی را در پی خواهد داشت.
وی ادامه داد:متوسط هزینه FOB(تحویل در بندر شانگهای) بابت هر واگن ۱.۰۷۸ هزار یورو است. همچنین در این قرارداد نیز قرار است بدنه تمام واگن‌ها آلومینیوم باشد در حالی که قبلاً بدنه کربن استیل در بدنه واگن‌ها استفاده می‌شد. به عبارت دیگر بدنه آلومینیومی تکنولوژی روز دنیا است و هر واگن حدود سه تن سبک‌تر می‌شود.
افشانی تاکید کرد: در این ۲۰۰۰ دستگاه واگن مترویی که قرار است خریداری شود ۱۰۵۰ دستگاه برای تهران بوده که در این مناقصه قرارداد ۶۳۰ دستگاه آماده شده است و مناقصه ۴۲۰ دستگاه دیگر باقی مانده و تا ماه‌های آینده مشخص خواهد شد. همچنین در حال آماده سازی اسناد مناقصه ۹۵۰ واگن مترو برای ۸ شهر دیگر هستیم تا در خرداد ماه سال جاری نیز مناقصه آن برگزار شود.
قبل از اینکه این قرارداد نهایی شود محمد علی افشانی به شهرداری تهران کوچ کرد و سکان بهشت را در دست گرفت. افشانی کار نیمه تمام خود در سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌ها را در شهرداری تهران به جد پیگیری کرد و نتایج خوبی حاصل شد اما افشانی مشمول قانون منع به
کارگیریبازنشستگان شد و مجبور به ترک شهرداری شد.
کار با تأخیر و اما و اگرهای زیادی همراه شد و در نهایت در دی ماه سال ۱۳۹۷ با حضور پیروزحناچیسومین شهردار شورای پنجم و برخی مسئولان شهری، نمایندگان مجلس و مدیران شرکت چینی سازنده قرارداد نهایی شد.
محسنپورسیدآقایی معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران معتقد است: مهمترین دغدغه در متروی تهران و حومه بحث کمبود واگن است و اگر قرار باشد ۷ خط ساخته شده در متروی تهران با فاصله حرکت ۲ دقیقه خدمت رسانی کنند، حداقل ۲ هزار دستگاه واگن کسر داریم.
وی گفت: از پیش مقرر شده بود که وزارت کشور ۱۰۵۰ دستگاه واگن برای متروی تهران تأمین کند که مناقصه ۶۳۰ دستگاه آن در دولت روحانی برگزار و شرکت واگن سازی تهران و یک شرکت چینی که برنده این مناقصه شده بود مسئول ساخت این واگن‌ها شدند.
برای اولین بار قرار بود که قطارهای مترو به صورت ۸واگنهباشند و سهم تولید داخل در این واگن‌ها بیش از ۵۰درصدبودو همچنین بنا بود که ساخت این قطارها از بدنه و مونتاژ نهایی در داخل کشور انجام شود. مدت ساخت کل واگن‌ها از زمان تأمین مالی قرارداد ۴۸ ماه بود که اولین قطار ۱۵ ماه بعد از گشایش اعتبار قرار بود تحویل داده شود.
مسئولان شهری وعده داده بودند با ورود این واگن‌ها سفرهای زیادی به زیر زمین منتقل و آلودگی و ترافیک کمتر می‌شود.
محسن هاشمی رئیس شورای شهر تهران در اینبارهگفت: حدود ۱۳۵۰ واگن یک طبقه و دو طبقه در تهران خدمات رسانی می‌کنند در حالی که برای ۷ خط نیاز به ۳ هزار واگن داریم و امیدواریم با تأمین واگن‌ها بتوانیم از ظرفیت کامل ۷ خط ساخته شده استفاده کنیم و میزان سفر با متروی تهران و حومه به حدود ۷ میلیون در روز برسد.
با توجه به اینکه هنوز متروی تهران به صورت کامل تجهیز نشده و نواقصی وجود دارد، شهرداری تهران نمی‌تواند از ظرفیت حداکثری خطوط استفاده کنند.
پیروزحناچیشهردار تهران در اینبارهگفت: در حال حاضر سهم مترو در حمل و نقل شهر تهران ۱۴ درصد است که اگر همه ظرفیت‌های موجود را استفاده کنیم سهم متروی تهران می‌تواند به ۵۰ درصد برسد.
وی ادامه داد: جلوگیری از ترافیک و آلودگی هیچ راه شناخته شده‌ای به غیر از توسعه حمل و نقل عمومی به ویژه مترو ندارد، علیالخصوصکه مترو مؤثرترین بخش حمل و نقل عمومی است.
به اعتقاد شهردار تهران، همه بخش‌های حمل و نقل عمومی قابلیت سرمایه گذاری توسط بخش خصوصی را دارند این جذب سرمایه به شرطی است که یارانه پرداخت شده برای این خدمات برداشته شود.
شهروندان امیدوار شده بودند که قرار است ازلهشدن در مترو نجات پیدا کنند و با ورود واگن‌ها کمی راحت تر از قبل در مترو تردد کنند. اما خبر رسید که فاینانس خرید ۶۳۰ واگن برای متروی تهران از اولویت بانک مرکزی به دلیل مشکلات اقتصادی و تحریم‌ها خارج شده است.
محمدعلی کرونی دبیر کمیسیون عمران شورای شهر تهران در اینبارهبه یکی از رسانه‌ها گفت: مناقصه خرید این ۶۳۰ واگن در ۲۸ شهریور سال ۹۶ برگزار شد که پس از طی مراحل اداری در تاریخ ۸ اسفند همان سال برنده مناقصه مشخص شد، اما در دی ۹۷ قرارداد ۶۳۰ واگن با برنده مناقصه که واگن سازی تهران و طرف چینی بود، بسته شد.
وی افزود: با توجه به اینکه قرارداد ۶۳۰ واگن از طریق فاینانس تأمین اعتبار می‌شود، با وضعیت موجود به نظر می‌رسد قطاری از محل این قرارداد به شبکه مترو تهران اضافه نخواهد شد.
کرونی با اشاره به اینکه قرارداد ۶۳۰ واگن از سوی شورای اقتصاد نیز مورد تأیید قرار گرفته اما در اولویت بانک مرکزی قرار ندارد، تصریح کرد: امکان تأمین خط اعتباری برای این واگن‌ها از طریق سازمان سرمایه گذاری و کمک‌های اقتصادی فنی ایران نیز فراهم نشد.
خبرنگار فارس پیگیری‌های زیادی برای یافتن چرایی این موضوع انجام داد اما هیچ کدام از مسئولان شهری در اینبارهصحبت نکردند و اظهار نظر در اینبارهرا به زمان دیگری موکول کردند.
بر اساس این گزارش، مناقصه بین‌المللی تأمین ۶۳۰ دستگاه واگن مترو تهران با استفاده از منابع مالی فاینانس توسط وزارت کشور ۲ سال پیش آغاز شد که کنسرسیوم متشکل از شرکت‌های واگن سازی تهران و دو شرکت چینی همکار در این مناقصه شرکت کرده و پیشنهاد خود را در دی ماه سال ۱۳۹۶ ارائه کردند و اواخر سال ۹۶ وزارت کشور کنسرسیوم مذکور را برنده مناقصه اعلام کرد. تفاهم نامه ساخت منعقد شد و چند ماه بعد خبر رسید که تخصیص اعتبارات برای خرید واگن‌های مترو از اولویت بانک مرکزی خارج شده است و به نظر می‌رسد مشکلات در مترو به قوت خود باقی است امید است مسئولان برای رفع این مشکل هر چه سریع‌تر اقدام کنند.
منبع: فارس


گروه های زیر مجموعه اقتصادی

اقتصاد و انرژی
اقتصاد و انرژی

آخرین اخبار

دانستنی‌های از پارتیشن اداری
پارتیشن اداری بخشی از انواع پارتیشن محسوب می شود. پارتیشن  (partition) در لغت به معنی جداسازی و قسمت‌بندی می باشد.
یکپارچگی دنیای مجازی و واقعی با فناوری Cyberverse هوآوی
فناوری Cyberverse یک تکنولوژی پیشرفته و نوآورانه است که دنیای مجازی را با دنیای واقعی ادغام می‌کند و کاربران با استفاده از این فناوری در گوشی‌های هوشمند هوآوی، می‌توانند دنیای جدید با جزئیات جذاب و کامل‌تر را تجربه کنند.
با استانبول و بهترین زمان سفر به این شهر آشنا شوید
استانبول از بزرگترین و توریستی‌ترین شهرهای کشور ترکیه است.
دانلود قسمت 26 سریال نهنگ آبی
قسمت بیست و ششم سریال «نهنگ آبی» با عنوان تاریخ تولد به کارگردانی فریدون جیرانی، توسط سایت دانلود قانونی حلال دانلود توزیع شد.
مدیریت مصرف اینترنت با بسته‌های جدید اینترنت آسیاتک
با ارائه سرویس‌های متنوع اینترنت، مشترکین آسیاتک از این پس می‌توانند با توجه به الگوی مصرف اینترنت خود و خانواده، نسبت به خرید سرویس‌های متناسب با نیازشان اقدام کنند.
خرید مقرون به صرفه ابزار تعمیرات موبایل
امداد موبایل درگاهی برای خرید ارزان لوازم تعمیرات موبایل است.
چگونه کودک را به صندلی ماشین عادت دهیم
امروزه اهمیت توجه به کودکان بر هیچ کسی پوشیده نیست و همین عامل باعث می شود والدین به دغدغه فرزندانشان از سنین بسیار پایین دقت و تمرکز کافی را داشته باشند و زمان لازم را با توجه به رشد سریع دگرگونی جوامع صرف کنند تا بتوانند با موفقیت این موانع را پشت سر بگذارند.
راهنمای خرید اینترنتی مبل و مبلمان + قیمت
مبل‌ها انواع مختلف زیادی در سبک و طرح دارند که از انواع آن‌ها می‌توان به مبل‌های سلطنتی یا استیل، کلاسیک و نیمه کلاسیک و راحتی اشاره کرد که با توجه به هدف از خرید و سبک منزل می توانید مورد مد نظر خود را انتخاب کنید.
کسی به کُشتی بلیت هواپیما نمی‌فروشد
روزهای بحرانی فدراسیون کشتی تمامی ندارند. حالا که بعد از ماه‌ها بلاتکلیفی، این فدراسیون صاحب رئیس شده، اما اوضاع باز هم ناآرام و آشفته است. ناآرامی‌ها مربوط به بدهی‌های میلیاردی به اتحادیه جهانی کشتی است؛ موضوعی که اگر این‌بار به طور جدی حل نشود، تعلیق کشتی ایران حتمی است.
گزینه‌های ایران‌خودرو به روایت روزنامه دولت
از روز دوشنبه که سخنگوی دولت خبر تغییر مدیرعامل ایران‌خودرو را داد حرف از گزینه‌های جایگزین در محافل خودرویی مطرح شد. اولین نفر و محتمل‌ترین گزینه برای رفتن به جاده مخصوص عباس علی‌آبادی مدیرعامل فعلی مپناست.

پر بازدید ترین اخبار امروز

آغاز اردوی تیم ملی کشتی آزاد بدون سرپرست
اردوی تیم ملی کشتی آزاد بزرگسالان برای حضور در رقابت های جهانی، روزهای ۳۰ مرداد تا ۱۱ شهریورماه در محل خانه کشتی عبدالله موحد تهران برگزار می شود.
پاسخ هادی‌زاده به گرفتن ورودی ۳۰۰ هزار تومانی از دوومیدانی‌کاران نابینا
رییس انجمن فدراسیون دوومیدانی نابینایان و کم‌بینایان گفت: مسابقاتی که در ساری برگزار شد لیگ باشگاهی و شانس مجدد برای حضور در تیم ملی بود که تیم‌ها برای شرکت در این مسابقات باید به حساب فدراسیون ورودی پرداخت می‌کردند.
مدافع عنوان قهرمانی قد بلندتر از همیشه!
تیم ملی والیبال نوجوانان ایران در حالی از فردا به مصاف رقبایش در قهرمانی جهان می‌رود که با میانگین قدی بلندتری نسبت به دوره‌های قبل باید به دنبال دفاع از عنوان قهرمانی باشد.
ورزشکاران آمریکایی در المپیک حق اعتراض به ترامپ ندارند
کمیته المپیک آمریکا با ارسال نامه ای به تمام ورزشکاران این کشور هشدار داد آنها حق اعتراض در طول برگزاری بازیهای المپیک و هنگام توزیع مدال ندارند.
در استادیوم غدیر اهواز حتی نمی‌شود راه رفت!
سرمربی استقلال خوزستان می‌گوید تیمش در شرایطی غیر عادی به مصاف بادران رفته بود.
نحوه پرداخت حقوق و مزایای کارکنان در سال جاری
سود سهام عدالت سال ۹۷ دی ماه واریز می‌شود
حذف ۴ صفر پول در دولت «حسن روحانی» منتفی شد
ترامپ: چین ۲۵ سال سر آمریکا کلاه گذاشت
چرا مدیرعاملی علی‌آبادی در ایران خودرو رسماً اعلام نشد؟
لایحه حذف ۴ صفر پول با قید ۱ فوریت به مجلس رفت
نفت مرز ۶۰ دلار را رد کرد
واتس آپ به دنبال خدمات پرداخت الکترونیکی
جدیدترین قیمت خودرو‌های پر فروش در ۳۰ مرداد ۹۸
میزان قاچاق سوخت در کشور- نقش بنزین در زندگی و معیشت مردم