ممنوعیت افزایش قیمت اقلام پرمصرف ماه رمضان

11:17 ۳۹۶ روز و ۲۱ ساعت پیش مشرق نیوز 150 0
ممنوعیت افزایش قیمت اقلام پرمصرف ماه رمضان

گروه استان‌ها نایب‌رئیس اتاق اصناف کشور به تصمیم جدید دولت در اعلام ممنوعیت صادرات خرما اشاره کرد و گفت: هدف دولت از این اقدام جلوگیری از افزایش قیمت خرما در ایام ماه مبارک رمضان است.

مشرق نیوز

به گزارش مشرق،جلال‌الدین محمد شکریه با بیان اینکه مجموعه اتاق‌های اصناف برای عرضه کالاها و اقلام اساسی مردم در ایام ماه مبارک رمضان تمهیدات ویژه‌ای را اندیشیده‌اند اظهار داشت: با تصمیم دولت، صادرات خرما با هدف تثبیت قیمت آن در ماه رمضان ممنوع اعلام شد.
نایب‌رئیس اتاق اصناف کشور انجام بازرسی‌های مشترک با تعزیرات حکومتی در ایام ماه مبارک رمضان را مورد تأکید قرار داد و عنوان کرد: سازمان تعزیرات حکومتی برای کنترل شرایط بازار عرضه کالاها، طبق دستورالعمل‌های کشوری گشت‌های نظارتی ویژه خود را هم‌اکنون آغاز کرده است.
بیشتر بخوانید:مجازات سنگین مدیران مقصر چاره گرانی‌های مصنوعیصادراتخرماممنوع شدرئیس اتاق اصناف استان گیلان به تمهیدات اندیشیده‌شده این دستگاه برای ورود به ایام ماه مبارک رمضان اشاره کرد و بیان داشت: اتاق اصناف استان گیلان طرح ویژه ماه مبارک رمضان خود را از ابتدای اردیبهشت شروع کرده است و طرح یادشده مطابق سنوات گذشته تا پایان ماه رمضان ادامه دارد.
شکریه برگزاری نمایشگاه عرضه کالاها و اقلام مورد نیاز ماه مبارک رمضان در استان گیلان را مورد تأکید قرار داد و تصریح کرد: در حال حاضر یک تقاضا برای برگزاری نمایشگاه در مرکز استان داریم که البته برپایی آن طبق ضرورت‌های موجود توسط کمیته ذی‌ربط متعاقباً اطلاع‌رسانی می‌شود.
وی راجع به عرضه گوشت قرمز، مرغ و شکر با قیمت‌های مصوب تعیین‌شده در نمایشگاه ویژه ماه مبارک رمضان مرکز گیلان بیان داشت: در صورت موافقت نهادهای ذی‌ربط با برپایی نمایشگاه، عرضه اقلام و کالاهای مورد نیاز ماه مبارک رمضان در دستور کار اصناف قرار می‌گیرد.
نایب‌رئیس اتاق اصناف کشور وضعیت ذخیره شکر در استان گیلان را مطلوب ارزیابی کرد و گفت: بخش قابل‌توجهی از شکر مورد نیاز بازار به قنادی‌ها، اتحادیه‌های آب‌میوه و بستنی و اتحادیه خواروبارفروشان اختصاص داده می‌شود هرچند که امکان دارد این سهمیه به همه آن‌ها نرسد.
رئیس اتاق اصناف استان گیلان با اعلام اینکه بر اساس سیاست دولت، اقلام پرمصرف ماه مبارک رمضان برای عرضه در بازار در اختیار فروشگاه‌های بزرگ، تعاون روستایی و نظایر این قرار می‌گیرد اضافه کرد: با توجه به سیاست‌های اتخاذشده امیدواریم شاهد یک بازار آرام و بدون تنش در ماه مبارک رمضان باشیم.
شکریه از حضور مستمر گشت‌های بازرسی اتاق اصناف گیلان در میادین تره‌بار سراسر استان سخن گفت و تصریح کرد: برای کنترل نحوه عرضه سبزیجات و صیفی‌جات و نظارت بر قیمت‌ها، بازرسان مقیم اتاق اصناف از ساعت ۳ صبح هر روز در محل میادین حضور دارند و بر نحوه عرضه این اقلام نظارت می‌کنند.
وی گشت‌های مشترک اتاق اصناف، سازمانصمتو تعزیرات حکومتی در سطح میادین تره‌بار گیلان را مورد توجه قرار داد و اظهار داشت: گشت‌های اتاق اصناف با گشت‌های بهداشت، بازرسان اداره کل دامپزشکی و بازرسان نظام صنفی به‌صورت هدفمند عملکرد واحدهای صنفی گیلان را کنترل می‌کنند.
نایب‌رئیس اتاق اصناف کشور وضعیت تولید و عرضه مرغ در بازار استان گیلان را نیز قابل قبول ورضایتبخشاعلام کرد و ابراز داشت: طبق گزارشات ارائه‌شده توسط سازمان جهاد کشاورزی گیلان، هیچ مشکلی در حوزه تأمین مرغ مورد نیاز بازار در ایام ماه مبارک رمضان وجود ندارد.
رئیس اتاق اصناف استان گیلان با تأکید بر اینکه شرکت پشتیبانی جهاد کشاورزی استان برای توزیع مرغ گرم و حتی مرغ منجمد آمادگی کامل دارد عنوان کرد: با توجه به افزایش جوجه‌ریزی و تولید مرغ در سطح استان گیلان، امیدواریم در ایام ماه مبارک رمضان مشکلی در این زمینه به‌وجود نیاید.
شکریه در پاسخ به این پرسش که آیا در ماه مبارک رمضان احتمال افزایش قیمت کالاهایی نظیر شکر و روغن وجود دارد یا خیر اعلام کرد: خیر، تا آن‌جا که به حیطه کاری اتاق اصناف گیلان مربوط می‌شود هیچ افزایش قیمتی در حوزه اقلام پرمصرف ماه مبارک رمضان در استان رخ نمی‌دهد.
وی تنها عامل احتمالی افزایش قیمت اقلامی نظیر شکر و روغن در ایام ماه مبارک رمضان را تغییرات بیش از اندازه نرخ ارز یا قیمت‌های جهانی این کالاها اعلام کرد و ابراز داشت: در حال حاضر قیمت این گونه اقلام پرمصرف توسط مجموعه اتاق اصناف گیلان کاملاً تحت کنترل است.
منبع: تسنیم


گروه های زیر مجموعه اقتصادی

عمومی
عمومی

آخرین اخبار

خداحافظی تیم اولشتین لهستان با موسوی،‌ به زبان فارسی
باشگاه ایندیکپول اولشتین لهستان،‌ پس از پایان همکاری خود با سیدمحمد موسوی، ‌به زبان فارسی با ستاره خود خداحافظی کرد.
زمان آغاز فصل آینده لیگ ستارگان قطر مشخص شد
طبق اعلام فدراسیون فوتبال قطر فصل بعد لیگ ستارگان این کشور تنها چند روز پس از پایان فصل جاری آغاز خواهد شد.
کریم انصاری فرد در السیلیه ماندنی شد
روزنامه قطری اعلام کرد که مهاجم ایرانی السیلیه فصل بعد هم در این تیم بازی خواهد کرد و در تابستان جدا نمی‌شود.
پیش‌بینی سایت اماراتی از تصمیم نهایی AFC برای لیگ آسیا
سایت اسپورت ۲۴ امارات پیش بینی کرد که ادامه لیگ قهرمانان آسیا به صورت تک بازی و در یک کشور برگزار شود.
نتایج کالبدشکافی هم ˮقتلˮ جورج فلوید را تایید کرد
ساعتی پس از آن که نتیجه کالبدشکافی خصوصی نشان داد که جورج فلوید بر اثر خفگی جان باخته است، پزشکی قانونی مینیاپولیس در آمریکا هم نتیجه بررسی‌های خود را رسما اعلام کرد و مرگ جورج فلوید را قتل اعلام کرد.
تهاجم موجودات بیگانه به منابع آبی کشور
عضو هیئت علمی مطالعات بوم‌شناسی دریا گفت: در دهه اخیر منابع آبی کشور دستخوش حضور و تهاجم موجودات زنده‌ای گردیده که با عنوان موجودات بیگانه و یا مهاجم یا غیر بومی نام برده می شود که متاسفانه بر اساس مستندات و شواهدی که وجود دارد طی حداقل دو دهه اخیر خسارت شدیدی را در بخش اقتصاد کشور به خصوص در بخش شیلات و آبزیان متحمل شده ایم.
شایع‌ترین بیماری‌های گوارشی در ایرانیان
یک فوق تخصص گوارش، سوء هاضمه و روده تحریک پذیر را از شایع ترین بیماری‌های گوارشی در میان مردم کشور عنوان کرد و گفت: هر درد شکمی، تهوع، استفراغ، اسهال، یبوست، خونریزی، کاهش وزن و سختی بلع علایم بیماری‌های گوارشی هستند و فرد مبتلا باید به پزشک مراجعه کند.
دختر تالشی قربانی خانواده پدرسالار
علیرغم آنکه بسیاری از افراد با طرح دیدگاه‌های جامعه شناسانه و حقوقی برای ایجاد ارتباط بین قتل‌های ناموسی و دین تلاش کرده‌اند، اکثر کارشناسان و صاحبنظران بر این عقیده هستند که وقوع چنین قتل‌هایی بیش از آنکه به دین و اعتقادات دینی ربط داشته باشد، ریشه در مسائل فرهنگی، قومیتی و قوانین نانوشته برآمده از خانواده و جوامع پدرسالار است.
خبر خوب ظریف
وزیر خارجه کشورمان در صفحه اینستاگرامش خبر خوبی را خطاب به مخاطبانش منتشر کرد.
اعتراضات اخیر آمریکا آتش زیرخاکستری است که فوران کرده است
یک کارشناس مسائل بین‌الملل اظهار کرد: اعتراضات اخیر در آمریکا آتش زیر خاکستر بوده که در حال حاضر فوران کرده است.

پر بازدید ترین اخبار امروز

باقرزاده: المپیک برگزار نشود، شمشیربازی ضرر می‌کند- در مناطق سفید سالن  نداریم
رییس فدراسیون شمشیربازی گفت: در صورتی که المپیک توکیو برگزار نشود شمشیربازی متضرر خواهد شد اما المپیک برگزار می شود و ما تیم ایده الی را راهی بازی ها می کنیم.
ملوان دیگر به مریم ایراندوست احتیاجی ندارد!
سرمربی سابق تیم ملوان بندرانزلی در مورد احتمال بازگشت دوباره خود به این تیم گفت: فکر می‌کنم ملوان دیگر به مریم ایراندوست نیاز ندارد.
راهکار «سریع» ترامپ برای اعتراضات آمریکا: لازم باشد، ارتش را وارد عمل می‌کنم
به دنبال اعتراضات گسترده در ایالات متحده، رییس‌جمهوری این کشور گفت، تمامی منابع موجود فدرال، چه نظامی و چه غیرنظامی را بسیج می‌کند تا «غارتگری و شورش» را متوقف سازد.
ضرورت‌های برج نشینی ایمن
خود را در راهروی طبقه 20 یک ساختمان تصور کنید چیزی به جز دود نمی‌بینید و آتش‌ بخشی از ساختمان را فرا گرفته است. با وضعیت موجود نمی‌توانید از آسانسور استفاده کنید و دیدتان برای طی کردن ۲۰ طبقه به سمت پایین ساختمان بسیار محدود است. در این حالت اگر از پیش، راه‌های فرار ساختمان را بشناسید و چند نکته دیگر را بدانید، می‌توانید تا زمان رسیدن نیروهای آتش‌نشانی به محل حادثه و نجات شما، خود را از دام حریق و دود گرفتگی و... نجات دهید. لازمه این تسلط برای واکنشی مناسب به حوادث، یادگرفتن برخی نکات است که برای ساکنان برج‌ها امری الزامی محسوب می‌شود.
تزریق بوتاکس برای کدام افراد ممنوع است؟
یک متخصص پوست و مو گفت: بیماران مبتلا به مشکلات قلبی- عروقی، انعقاد خون، بیماران عفونی و ... به هیچ عنوان نباید از بوتاکس استفاده کنند.
افزایش تولید گاز بدون چشم‌انداز صادراتی
متوسط رشد اقتصادی در دولت روحانی +نمودار
پرنده ˮپرستوˮ به کمک جنگلبانی می آید!
تلاش دلالان برای ایجاد تلاطم در بازار خودرو
آه مستاجران از گرانی‌اجاره درآمد - بازگشت نرخ ها با شگرد جدید به سایت ها!
زیان ۶ هزار تومانی دامداران در فروش دام سنگین -قیمت مصوب هر کیلو جو یک هزار و ۳۵۰ تومان
مفت خری سهام عدالت مردم -جهان محتاج به سوخت ایران -بنزین فراتر از تحریم -پیشخوان
رقابت هر ۲۲۰ نفر برای یک خودرو
افزایش لجام‌گسیخته نقدینگی به رفتار پرخطر دولت و بانک‌ها برمی‌گردد
دخل و خرج بودجه مناطق آزاد شفاف‌سازی شود