ممنوعیت افزایش قیمت اقلام پرمصرف ماه رمضان

11:17 ۴۷ روز و ۹ ساعت پیش مشرق نیوز 26 0
ممنوعیت افزایش قیمت اقلام پرمصرف ماه رمضان

گروه استان‌ها نایب‌رئیس اتاق اصناف کشور به تصمیم جدید دولت در اعلام ممنوعیت صادرات خرما اشاره کرد و گفت: هدف دولت از این اقدام جلوگیری از افزایش قیمت خرما در ایام ماه مبارک رمضان است.

مشرق نیوز

به گزارش مشرق،جلال‌الدین محمد شکریه با بیان اینکه مجموعه اتاق‌های اصناف برای عرضه کالاها و اقلام اساسی مردم در ایام ماه مبارک رمضان تمهیدات ویژه‌ای را اندیشیده‌اند اظهار داشت: با تصمیم دولت، صادرات خرما با هدف تثبیت قیمت آن در ماه رمضان ممنوع اعلام شد.
نایب‌رئیس اتاق اصناف کشور انجام بازرسی‌های مشترک با تعزیرات حکومتی در ایام ماه مبارک رمضان را مورد تأکید قرار داد و عنوان کرد: سازمان تعزیرات حکومتی برای کنترل شرایط بازار عرضه کالاها، طبق دستورالعمل‌های کشوری گشت‌های نظارتی ویژه خود را هم‌اکنون آغاز کرده است.
بیشتر بخوانید:مجازات سنگین مدیران مقصر چاره گرانی‌های مصنوعیصادراتخرماممنوع شدرئیس اتاق اصناف استان گیلان به تمهیدات اندیشیده‌شده این دستگاه برای ورود به ایام ماه مبارک رمضان اشاره کرد و بیان داشت: اتاق اصناف استان گیلان طرح ویژه ماه مبارک رمضان خود را از ابتدای اردیبهشت شروع کرده است و طرح یادشده مطابق سنوات گذشته تا پایان ماه رمضان ادامه دارد.
شکریه برگزاری نمایشگاه عرضه کالاها و اقلام مورد نیاز ماه مبارک رمضان در استان گیلان را مورد تأکید قرار داد و تصریح کرد: در حال حاضر یک تقاضا برای برگزاری نمایشگاه در مرکز استان داریم که البته برپایی آن طبق ضرورت‌های موجود توسط کمیته ذی‌ربط متعاقباً اطلاع‌رسانی می‌شود.
وی راجع به عرضه گوشت قرمز، مرغ و شکر با قیمت‌های مصوب تعیین‌شده در نمایشگاه ویژه ماه مبارک رمضان مرکز گیلان بیان داشت: در صورت موافقت نهادهای ذی‌ربط با برپایی نمایشگاه، عرضه اقلام و کالاهای مورد نیاز ماه مبارک رمضان در دستور کار اصناف قرار می‌گیرد.
نایب‌رئیس اتاق اصناف کشور وضعیت ذخیره شکر در استان گیلان را مطلوب ارزیابی کرد و گفت: بخش قابل‌توجهی از شکر مورد نیاز بازار به قنادی‌ها، اتحادیه‌های آب‌میوه و بستنی و اتحادیه خواروبارفروشان اختصاص داده می‌شود هرچند که امکان دارد این سهمیه به همه آن‌ها نرسد.
رئیس اتاق اصناف استان گیلان با اعلام اینکه بر اساس سیاست دولت، اقلام پرمصرف ماه مبارک رمضان برای عرضه در بازار در اختیار فروشگاه‌های بزرگ، تعاون روستایی و نظایر این قرار می‌گیرد اضافه کرد: با توجه به سیاست‌های اتخاذشده امیدواریم شاهد یک بازار آرام و بدون تنش در ماه مبارک رمضان باشیم.
شکریه از حضور مستمر گشت‌های بازرسی اتاق اصناف گیلان در میادین تره‌بار سراسر استان سخن گفت و تصریح کرد: برای کنترل نحوه عرضه سبزیجات و صیفی‌جات و نظارت بر قیمت‌ها، بازرسان مقیم اتاق اصناف از ساعت ۳ صبح هر روز در محل میادین حضور دارند و بر نحوه عرضه این اقلام نظارت می‌کنند.
وی گشت‌های مشترک اتاق اصناف، سازمانصمتو تعزیرات حکومتی در سطح میادین تره‌بار گیلان را مورد توجه قرار داد و اظهار داشت: گشت‌های اتاق اصناف با گشت‌های بهداشت، بازرسان اداره کل دامپزشکی و بازرسان نظام صنفی به‌صورت هدفمند عملکرد واحدهای صنفی گیلان را کنترل می‌کنند.
نایب‌رئیس اتاق اصناف کشور وضعیت تولید و عرضه مرغ در بازار استان گیلان را نیز قابل قبول ورضایتبخشاعلام کرد و ابراز داشت: طبق گزارشات ارائه‌شده توسط سازمان جهاد کشاورزی گیلان، هیچ مشکلی در حوزه تأمین مرغ مورد نیاز بازار در ایام ماه مبارک رمضان وجود ندارد.
رئیس اتاق اصناف استان گیلان با تأکید بر اینکه شرکت پشتیبانی جهاد کشاورزی استان برای توزیع مرغ گرم و حتی مرغ منجمد آمادگی کامل دارد عنوان کرد: با توجه به افزایش جوجه‌ریزی و تولید مرغ در سطح استان گیلان، امیدواریم در ایام ماه مبارک رمضان مشکلی در این زمینه به‌وجود نیاید.
شکریه در پاسخ به این پرسش که آیا در ماه مبارک رمضان احتمال افزایش قیمت کالاهایی نظیر شکر و روغن وجود دارد یا خیر اعلام کرد: خیر، تا آن‌جا که به حیطه کاری اتاق اصناف گیلان مربوط می‌شود هیچ افزایش قیمتی در حوزه اقلام پرمصرف ماه مبارک رمضان در استان رخ نمی‌دهد.
وی تنها عامل احتمالی افزایش قیمت اقلامی نظیر شکر و روغن در ایام ماه مبارک رمضان را تغییرات بیش از اندازه نرخ ارز یا قیمت‌های جهانی این کالاها اعلام کرد و ابراز داشت: در حال حاضر قیمت این گونه اقلام پرمصرف توسط مجموعه اتاق اصناف گیلان کاملاً تحت کنترل است.
منبع: تسنیم


گروه های زیر مجموعه اقتصادی

اقتصاد و انرژی
اقتصاد و انرژی

آخرین اخبار

تکذیب واردات داروی تقلبی سالک - مسیرهای جایگزین در طرح جمع‌آوری پل گیشا
"بررسی ۱۲۰۰ سایت و شبکه در موضوع اسلحه، ۱۰۰ میلیون هکتار از اراضی کشور در معرض بیابانی شدن، ورود روزانه ١۵٠ جوان به چرخه اعتیاد، افتتاح شهرک صنعتی دارویی برکت، باز شدن قفل نوسازی اتوبوس‌ها، اعلام مسیرهای جایگزین در طرح جمع‌آوری پل گیشا و ماده‌ شیمیایی ویژه پاکسازی تالاب انزلی، بی‌خطر است" از مهم‌ترین عناوین خبریِ اداره اجتماعی ایسنا در روز سه‌شنبه هستند.
شرایط امروز سخت‌تر از زمان جنگ است
وزیر نفت درباره وضعیت امروز کشور گفت: شرایط کنونی از نظر فروش نفت، مبادلات تجاری و انتقال ارز از زمان جنگ بسیار سخت‌تر است اما اگر مسائل داخلی درست شود، مسائل خارجی و بین‌المللی هم حل خواهد شد.
مجمع وزیران ادوار برگزار شد
امروز در سازمان مدیریت صنعتی مجمع عمومی سالیانه تشکل مردم نهاد "مجمع وزیران ادوار" برگزار شد.
سومین عرضه نفت خام سنگین در بورس انجام شد
امروز برای سومین بار نفت خام سنگین در رینگ بین‌الملل بورس انرژی عرضه شد اما در نهایت این عرضه بدون تقاضا ماند.
شمخانی: همسایگان افغانستان امکان مداخله کشورهای فرامنطقه‌ای در بحران این کشور را محدود کنند
در نشست مقامات عالی امنیتی ۶ کشور همسایه افغانستان که امروز (سه شنبه ۲۸ خرداد) در شهر اوفا روسیه برگزار شد شرکت کنندگان بر تداوم تلاش مشترک برای حمایت از آشتی ملی و ثبات در این کشورتاکید کردند.
تاکید اعضای کمیسیون اصل ۹۰ بر ضرورت نظارت بر زندان‌ها و بازداشتگاه‌ها
رئیس و اعضای کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی در دیدار رئیس قوه قضائیه با اشاره به قتل علیرضا شیرمحمدعلی در زندان فشافویه و ضرورت نظارت بر بازداشتگاه‌ها و زندان‌ها تاکید کردند.
مالکیت خانه‌های سازمانی نیوسایت اهواز با بانک ملی نیست
بانک ملی ایران درباره منازل کارکنان لوله‌سازی اهواز توضیحاتی ارائه و اعلام کرد که این بانک درخصوص این منازل هیچ مالکیتی ندارد.
پرونده قتل شیرمحمدعلی روی میز قاضی بابایی
پرونده قتل عمدی شیرمحمدعلی جهت رسیدگی به شعبه پنجم دادگاه کیفری یک استان تهران به ریاست قاضی بابایی ارجاع شد.
سه مربی خارجی استقلال وارد تهران شدند +کارنامه
سه دستیار خارجی سرمربی ایتالیایی استقلال وارد ایران شدند.
داورزنی: تماشاگران باید تحت پوشش دوربین‌های امنیتی قرار بگیرند
معاون ورزش قهرمانی و حرفه ای وزارت ورزش گفت: افراد باید بدانند تماشاگری که می خواهد در استادیوم بازی را تماشا کند تحت پوشش دوربین های امنیتی قرار دارد و هر حرکتی هم که از او سربزند ،قابل شناسایی است.

پر بازدید ترین اخبار امروز

سومین مناظره تاجزاده و زاکانی
مصطفی تاجزاده و علیرضا زاکانی نمایندگان دو جناح اصلاح‌طلب و اصولگرا با موضوع «اتفاقات سال ۸۸ و فساد اقتصادی» به مناظره نشستند.
جایگاه‌های برتر بانک ملی ایران در گزارش شاپرک
گزارش اردیبهشت‌ماه سال جاری شبکه الکترونیکی پرداخت کارت (شاپرک) نشان می‌دهد که در این ماه بیشترین کارت برداشت تراکنش دار، بیشترین کارت هدیه و بیشترین بن کارت تراکنش دار متعلق به بانک ملی ایران بوده است.
پرمدال‌ترین ورزشکار پاراآسیایی چقدر پاداش گرفت؟
پرمدال‌ترین ورزشکار بازی‌های پاراآسیایی جاکارتا با انتقاد نسبت به میزان پاداش خود گفت: با توجه به این که در بازی‌های پاراآسیای جاکارتا به لطف خدا توانستم شش بار پرچم کشورم را به اهتزاز در آورم و تاریخ ساز شوم، اما مسئولان در پرداخت پاداش به قول خود عمل نکردند.
ادعا یک نماینده درباره ابلاغ اجرای لایحه پالرمو از سوی دولت
یک عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس مدعی شد که دولت به دستگاه‌ها لایحه پالرمو و لایحه الحاق یک تبصره به ماده ۶ قانون مبارزه با پولشویی را برای اجرا ابلاغ کرده است که درباره پالرمو هنوز در مجمع تشخیص تعیین تکلیف نشده و درباره پولشویی هم هنوز مجلس آن را تصویب نکرده است.
ˮفلومترالتراسونیکˮ را از ابزار سنجش آریا بخرید
فرآیند انتخاب ابزار دقیق صنعتی بسیار پیچیده است و نیاز به مهارت و آشنایی فرد با مباحث مختلف صنعتی دارد.
انگلیس با پرداخت غرامت به بانک ملت موافقت کرد
بازی «دکتر ماریو» ۱۹ تیر به آیفون و اندروید می‌آید +فیلم
آخرین مهلت ارائه اظهارنامه مالیاتی صاحبان مشاغل
گلکسی A8 Star سامسونگ هم با  Android Pie  به روز رسانی می‌شود
آغاز نهضت خانه سازی در وزارت راه و شهرسازی
بازار ۲۰۰ میلیون نفری خاورمیانه در انتظار ایران
حذف پاداش‌ها در شستا
متهمان پرونده شرکت کیمیا خودرو با ۱۱۷۰ شاکی محاکمه می‌شوند
حضور همراه اول در نمایشگاه ملی رسانه های دیجیتال
احتکاری نداریم ، خودروها پس از تکمیل تحویل مشتریان می شود