امیر سیاری: ایران برای حفظ منافع مقابل هر تهدیدی ایستاده و می‌ایستد

12:11 ۵۵ روز و ۱۲ ساعت پیش مشرق نیوز 48 0
امیر سیاری: ایران برای حفظ منافع مقابل هر تهدیدی ایستاده و می‌ایستد

رئیس ستاد و معاون هماهنگ کننده ارتش گفت: تاریخ ثابت کرده که ملت قهرمان ایران برای حفظ منافع و ارزش‌های خود در مقابل هر تهدیدی ایستاده و می‌ایستد.

مشرق نیوز

به گزارش مشرق،امیر دریادار حبیب‌الله سیاری رئیس ستاد و معاون هماهنگ کننده ارتش، در اولین همایش سراسری تربیت و آموزشآجادر سالن کوثر سازمان عقیدتی سیاسی ارتش، با اشاره به ۱۰ اردیبهشت‌ماه روز خلیج فارس، اظهار داشت: خلیج فارس از دیرباز موقعیتژئوپلوتیکو استراتژیک داشته و به همین منظور قدرت‌های استکباری و استعماری به دنبال تسلط بر آن بوده‌اند.
وی افزود: تاریخ ثابت کرده که ملت قهرمان ایران برای حفظ منافع و ارزش‌های خود در مقابل هر تهدیدی ایستاده و می‌ایستد.
رئیس ستاد و معاون هماهنگ کننده ارتش تاکید کرد: خلیج فارس همیشه خلیج فارس بوده، است و می‌ماند.
وی در بخشی دیگری از سخنان خود قدرت نظامی را یکی از مهمترین مؤلفه‌های قدرت ملی عنوان و تصریح کرد: سیاستمداران در نظام بینالمللاگر می‌خواهند در مذاکرات محکم صحبت کنند باید پشتشان گرم باشد بنابراین اگر در مذاکرات هسته‌الی ۶ کشور با ما وارد مذاکره شدند به دلیل قدرت نظام جمهوری اسلامی ایران بود.
بیشتر بخوانید:به خط شدن فرماندهان ۴ دهه سپاهاولویت ارتش در مناطق سیل‌زده جنوبامیر سیاری تاکید کرد: سیاستمداری که پشت میز مذاکره می‌نشیند باید پشتش گرم باشد و توانمندی‌های خود را به رخ دشمن بکشد و در صورت تهدید توان بازدارندگی کشور خود را نشان دهد.
رئیس ستاد و معاون هماهنگ کننده ارتش در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اهمیت جایگاه یک کشور در نظام بینالملل، گفت: هنگامی که جایگاه یک کشور در نظام بینالمللبالا باشد ملت آن کشور احساس زنده بودن و اثرگذار بودن بیشتری می‌کنند و در غیر این صورت ملت یا احساسی نداشته و یا تحت سلطه و استعمار قرار دارد و برای آنها تصمیم می‌گیرند.
امیر سیاری در همین رابطه تاکید کرد: اینکه فرماندهی معظم کل قوا می‌فرمایند بر اثرگذار یک کشور در نظام بینالمللتاکید دارند نیز به همین منظور است. بنابراین ما باید در جهتی حرکت کنیم که جایگاه کشور و ملتمان در نظام بین‌الملل بالا رفته تا بتوانیم ارزش‌های انقلاب و اسلام
رابهمردم جهان نشان دهیم.
وی با بیان اینکه متغیر جایگاه بین‌المللی یک کشور در جهان عنصر «قدرت» است، گفت: قدرت میزان اثرگذاری یک کشور در نظام بینالمللرا بالا می‌برد.
رئیس ستاد و معاون هماهنگ کننده ارتش با بیان اینکه عنصر قدرت سبب می‌شود که در نظام بین‌الملل کشورهای دیگر بر روی شما حساب کنند، تصریح کرد: قدرتی که باعث بالا رفتن جایگاه یک کشور در نظام بینالمللمی‌شود، قدرت ملی نام دارد.
امیر سیاری به تعریف روشن‌تری از قدرت ملی پرداخت و خاطرنشان کرد: میزان توانمندی‌های یک ملت برای دستیابی به اهداف را قدرت ملی تعریف می‌کنند و این قدرت هرچقدر بیشتر باشد دسترسی ما به اهداف بیشتر خواهد بود.
وی قدرت در حوزه‌های سیاسی، اجتماعی، فرهنگی، اقتصادی و نظامی را از مؤلفه‌های قدرت ملی عنوان و بیان کرد: مهمترین مؤلفه قدرت ملی، قدرت نظامی است.
رئیس ستاد و معاون هماهنگ کننده ارتش، «نیروی انسانی مناسب»، «داشتن تجهیزات لازم»، «داشتن زیر ساخت‌های قوی» را اجزای تشکیل‌دهنده قدرت نظامی برشمرد.
امیر سیاری خاطرنشان کرد: اگر از نیروی انسانی خوب و مناسب برخوردار باشیم هم می‌توانیم تجهیزات خوب داشته باشیم و هم بسازیم بنابراین مهمترین و اثرگذارترین عنصر در قدرت نظامی نیروی انسانی است و این عنصر بزرگترین سرمایه یک سازمان محسوب می‌شود.
وی تاکید کرد: اگر از بهترین وبروزترینتجهیزات نیزبرخوداربوده اما نیروی انسانی کیفی و کارآمد در اختیار نباشد، نمی‌توان از تجهیزات استفاده کرد.
رئیس ستاد و معاون هماهنگ کننده ارتش با بیان اینکه داشتن نیروی انسانی کیفی وکارامدجایگاه نخست را در همه حوزه‌های قدرت دارد، افزود: نیروی انسانی قدرتمند، با علم، با دانش، با فرهنگ، با بصیرت باشد می‌تواند نیازها را تأمین کند.
منبع: فارس


گروه های زیر مجموعه سیاسی

سیاست خارجی
سیاست خارجی

آخرین اخبار

حریق مرگبار خودرو پس از تصادف- عکس
سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران از حریق مرگبار یک خودرو در پی وقوع حادثه تصادف در اتوبان تهران-قم خبر داد.
می‌خواهیم با اسرائیل صلح کنیم!
«خالد بن احمد آل خلیفه»، وزیر امور خارجه بحرین، در مصاحبه با یک روزنامه صهیونیستی برای نخستین بار به صراحت از تصمیم وقیحانه این کشور برای برقراری رابطه با رژیم صهیونیستی سخن گفت.
یک زن روی صورت پسر ترامپ آب دهان انداخت
شب گذشته (سه‌شنبه شب) یکی از کاکنان خانم یک رستوران مشهور و محبوب در شیکاگو روی اریک ترامپ، پسر دوم دونالد ترامپ رئیس‌جمهور آمریکا، آب دهان انداخت.
اعلام زمان جدید دیدار پوتین و ترامپ در ژاپن
کرملین امروز اعلام کرد ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهور روسیه و دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا در ۲۸ ژوئن (پس فردا) و در حاشیه نشست گروه بیست دیداری یک ساعته با یکدیگر خواهند داشت.
اتهام‌زنی ترامپ علیه مولر
در پی موافقت رابرت مولر، بازپرس ویژه تحقیقات درباره دخالت ادعایی روسیه در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۱۶ آمریکا با شهادت علنی در کنگره، دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا او را به نابود کردن مکاتبات اداره تحقیقات فدرال این کشور (اف‌بی‌آی) متهم کرد. این در حالی است که ترامپ برای اثبات اتهامات خود علیه مولر مدرکی ارائه نکرد.
فروش سلاح به عربستان و امارات تعلیق شد
شبکه الجزیره به نقل از سازمان عفو بین‌الملل گزارش داد پارلمان ایتالیا فروش سلاح به عربستان سعودی و امارات متحده عربی را به حالت تعلیق درآورد.
انتقاد عفو بین الملل از سیاست‌های ترامپ
در حساب توئیتری سازمان عفو بین الملل آمده است: انتشار تصویر دلخراش مرگ کودک مکزیکی به همراه پدرش در مرز آمریکا باعث وحشت از سیاست‌های مهاجرتی دولت دونالد ترامپ شده است.
واکنش «حزب الله عراق» به ادعای جدید آمریکا
گردان‌های حزب‌الله عراق شامگاه چهارشنبه (۵ تیر) به ادعای آمریکا در انجام حملات سایبری علیه این نیروها واکنش نشان داد.
تشکر «محمود عباس» از لبنان
«محمود عباس» رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین چهارشنبه شب در تماس تلفنی با «نبیه بری» رئیس پارلمان لبنان از حمایت‌های این کشور از فلسطین تشکر کرد.
گزارش سازمان ملل در راستای منفعت ملت سوریه نیست
«بشار الجعفری» نماینده دائم سوریه در سازمان ملل روز چهارشنبه در نشست خبری شورای امنیت گفت که گزارش دبیرکل سازمان ملل درباره اوضاع سوریه، تکرار ادعاهای برخی از کشورهای متخاصم است.

پر بازدید ترین اخبار امروز

ماجرای حضور افشین قطبی در پرسپولیس
پس از جدایی برانکو ایوانکوویچ از تیم فوتبال پرسپولیس تهران، مدیران این باشگاه با حضور در ترکیه در صدد مذاکره با مربیان خارجی و جایگزینی آن به جای مرد کروات بودند، اما دست خالی به تهران بازگشتند و قرار است سرمربی جدید در تهران انتخاب شود و سرخپوشان با ایمیل با او در ارتباط باشند.البته شنیده می‌شود گزینه اصلی پرسپولیسی ها، تاکیس لمونیس ۵۹ ساله است. این مربی سابقه حضور در تیم‌های المپیاکوس، لوادیاکوس، الرائد عربستان، پانینیوس و ... را دارد و در آسیا نیز کار کرده است.البته ساعتی پیش برخی رسانه‌ها اعلام کردند که احتمال دارد افشین قطبی سرمربی سرخپوشان پایتخت شود و قرار است این مربی روز شنبه به تهران بیاید تا با پرسپولیسی‌ها مذاکره کند. دلیل این اتفاق هزینه بالای مربیان خارجی است، اما خیلی زود تکذیب شد و مهدی حاج باقر، مدیر برنامه‌های افشین قطبی در گفتگو با خبرنگار ورزشی باشگاه خبرنگاران جوان در این باره بیان کرد: تاکنون پرسپولیسی‌ها با ما تماسی نداشتند و در این باره مذاکره‌ای صورت نگرفته است. قطبی اکنون در تهران حضور داشت و مشخص نیست چه زمانی به تهران می‌آید و شاید به طور کل به ایران نیاید.ا
حریق مرگبار خودرو پس از تصادف- عکس
سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران از حریق مرگبار یک خودرو در پی وقوع حادثه تصادف در اتوبان تهران-قم خبر داد.
می‌خواهیم با اسرائیل صلح کنیم!
«خالد بن احمد آل خلیفه»، وزیر امور خارجه بحرین، در مصاحبه با یک روزنامه صهیونیستی برای نخستین بار به صراحت از تصمیم وقیحانه این کشور برای برقراری رابطه با رژیم صهیونیستی سخن گفت.
نجات معجزه‌آسای علیرضا حیدری از خطر مرگ +عکس
پست اینستاگرامی علیرضا حیدری در واکنش به تصادفش که به طور معجزه‌آسایی از خطر مرگ نجات یافت.
مقام فرانسوی: آمریکا علاقه‎ای به مذاکره با ایران ندارد
بنا به اعلام یک منبع آگاه فرانسوی، علی‌رغم اصرارهای ظاهری دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا برای مذاکره با ایران، واشنگتن علاقه‌ای به دنبال کردن مذاکره با تهران ندارد.
مقام فرانسوی: آمریکا علاقه‎ای به مذاکره با ایران ندارد
ادعای مضحک پمپئو در خصوص ایران
همسویی فرانسه با آمریکا در خصوص ایران
اقدامات آمریکا عامل اصلی تشنج های منطقه است
نشریه فرانسوی: با احمقی مثل ترامپ چگونه می‌توان مذاکره کرد؟
ادامه التماس‌های ترامپ برای مذاکره
سی‌ان‌ان: آمریکا عبرت گرفت
«سوم خرداد» فتوشاپ نیست
حمایت چین از ایران در نشست شورای امنیت
کنایه ضرغامی به سخنان عروس و مادرشوهری روحانی +عکس