21 سال با فرهاد مجیدی در استقلال

14:14 ۱۱۲ روز و ۱ ساعت پیش مشرق نیوز 201 0
21 سال با فرهاد مجیدی در استقلال

ستاره و کاپیتان سابق آبی‌پوشان بعد از چهار ماه دستیاری پیرمرد آلمانی امروز برای اولین بار سرمربیگری تیم بزرگ استقلال را تجربه خواهد کرد که برایش حکم شمشیر دولبه را خواهد داشت.

مشرق نیوز

به گزارش مشرق، امروز نقطه عطفی در زندگی ورزشی یکی از ماندگارترین چهره‌های تاریخ باشگاه استقلالاست. پسر بادپای دیروز استقلال که سال‌ها یک تنه بار خط حمله این تیم را به دوش کشید، امروز باید در عنفوان جوانی برای اولین بار یک تنه بار نیمکت داغ آن را به دوش بکشد. نیمکتی که سالهاست کمتر به صاحبانش وفا می‌کند.
هفت مقدس فرهاد مجیدیکه پیراهن شماره «هفت» استقلال را ماندگار کرد و از هواداران این تیم لقب «هفت مقدس» را گرفت، امروز برای اولین بار در زندگی‌اش سرمربیگری را تجربه می‌کند. آن هم از روی داغ‌ترین نیمکت لیگ و از سخت‌ترین جای ممکن.
اولین بار برای استقلال۲۱ سال پیش برای اولین بار مجیدی بیست-بیست و یک ساله بعد از درخشش در تیم بهمن کرج مورد توجه تیم‌های بزرگ قرار گرفت و این استقلال بود که در رقابت با یکی دو تیم دیگر، مجیدی را به خدمت گرفت. مجیدی جوان برای اولین بار با پیراهن شماره ۲۱ در ترکیب آبی
پوشاندرخشید. او از همان اولین روزهای حضورش در استقلال استعداد ستاره شدن، محبوب شدن و ماندگار شدن را نشان داد اما شاید کمتر کسی در سال‌های پایانی دهه هفتاد فکرش را می‌کرد این مهاجم جوان روزی یکی از محبوب‌ترین و ماندگارترین چهره‌های تاریخ این باشگاه شود.
اولین تجربه لژیونریدو سال حضور در تیم استقلال برای مجیدی کافی بود تا برای اولین بار طعمترانسفرشدن با حضور در یک تیم اروپایی را تجربه کند. در سال‌هایی که فوتبال ایران صادرات خوبی به اروپا داشت، مجیدی پیراهن «
راپیدوین» اتریش را بر تن کرد تا در جوانی لژیونر شود. یک فصل حضور در این تیم اتریشی، ۱۲ بازی و ۲ گل همه آن چیزی بود که در اولین تجربه لژیونری نصیب مجیدی شد تا وی بعد از یکسال دوری از استقلال به این تیم بازگردد.
بیشتر بخوانید:قطعاً قلعه‌نویی سرمربی بعدیاستقلالنیست آغاز درخشش در اماراتنیم فصل درخشش دوباره در استقلال این بار مجیدی را مورد توجه شیوخ حاشیه نشین خلیج فارس قرار داد تا وی ۶ فصل برایالوصلبازی کند. کاپیتان دیروز و مربی امروز آبی
پوشاندرخشش وصف ناپذیری درالوصلداشت و با ۶۸ گل زده برای این تیم بهترین گلزن تاریخ این باشگاه شد.
آغاز دوره طلایی در استقلالالعین، الاهلی، النصر و مجدداً الاهلی مقصدهای بعدی مجیدی بودند که با حضورهایی کوتاه مدت در آن همراه بود. این حضورهای مقطعی و کوتاه مدت فرهاد را مجاب کرد تا بار دیگر به تیمی بازگردد که با آن به اوج شهرت و محبوبیت رسید. مجیدی ۲۹ ساله با کوله باری از تجربه یک بار دیگر در سال ۸۶ به استقلال بازگشت تا این بار بهترین و رویایی
تریندوران فوتبالش را آغاز کند. دوران طلایی که منجر به محبوبیت بیشتر او شد. در واقع اگر امروز مجیدی با پشتوانه محبوبیت مردمی وارث نیمکت استقلال شده، این را باید مدیون همان دوران طلایی فوتبالش باشد که از ۲۹ سالگی آغاز شد.
اوج محبوبیتدرخشش فراوان برای استقلال، گلزنی‌های زیاد به خصوص در دربی‌ها و قدرت رهبری تیمش آنقدر برای مجیدی محبوبیت به همراه داشت که حتی جدایی ناگهانی‌اش در اوج نیازمندی استقلال و رفتن بهالغرافههم از محبوبیت او کم نکرد.
خداحافظی عجیب و ناگهانیگرچه مجیدی در بازگشت دوباره‌اش به استقلال فروغ گذشته را نداشت، اما خداحافظی او در میان فصل هم عجیب و هم ماندگار شد. مجیدی پس از بوسیدن چهار گوشه مستطیل سبز و آویختن کفش‌ها، کمتر در محافل فوتبالی دیده شد. او در این شش سال اخیر بیشتر به زندگی شخصی‌اش پرداخت و از بودن کنار خانواده‌اش لذت برد و چراغ خاموش و بی سرو صدا دوره‌های مربیگری‌اش را تکمیل کرد.
آغاز مربیگریکاپیتان سابق آبیپوشانچهار ماه پیش به عنوان دستیار به کادر فنی استقلال پیوست و با ۴ ماه تجربه اندوزی کنارشفر، پس از برکناری وی با پسوند «موقت» جای پیرمرد آلمانی را روی نیمکت گرفت. نیمکتی که تداوم نشستن روی آن به مراتب سخت‌تر از رسیدن به آن است.
حالا مجیدی می‌داند وارث تاج و تخت بزرگان تاریخ باشگاه استقلال است. نیمکتی که مردان ماندگار تاریخ استقلال و فوتبال ایران روی آن نشسته‌اند، روی آن خندیدند و اشک ریختند. نیمکتی که به خیلی از بزرگان استقلال وفا نکرد و خیلی‌ها با اشک و دلی شکسته آن را ترک کردند. نیمکتی که برای خیلی‌ها اعتبار محبوبیت به ارمغان آورد و محبوبیت و اعتبار خیلی‌ها را هم ربود.
امروز می‌تواند نقطه عطفی در زندگی پسرک سابق مستطیل سبز و مرد جوان نیمکت امروز آبیپوشانباشد. سرمربی جوان استقلال گرچه در سمت جدیدش تازه کار و صفر کیلومتر است، اما با سابقه ۲۱ سال حضور در خانواده استقلال برای آبی‌ها ناآشنا نیست.
منبع: مهر


گروه های زیر مجموعه ورزشی

سایر حوزه ها
سایر حوزه ها

آخرین اخبار

دانستنی‌های از پارتیشن اداری
پارتیشن اداری بخشی از انواع پارتیشن محسوب می شود. پارتیشن  (partition) در لغت به معنی جداسازی و قسمت‌بندی می باشد.
یکپارچگی دنیای مجازی و واقعی با فناوری Cyberverse هوآوی
فناوری Cyberverse یک تکنولوژی پیشرفته و نوآورانه است که دنیای مجازی را با دنیای واقعی ادغام می‌کند و کاربران با استفاده از این فناوری در گوشی‌های هوشمند هوآوی، می‌توانند دنیای جدید با جزئیات جذاب و کامل‌تر را تجربه کنند.
با استانبول و بهترین زمان سفر به این شهر آشنا شوید
استانبول از بزرگترین و توریستی‌ترین شهرهای کشور ترکیه است.
دانلود قسمت 26 سریال نهنگ آبی
قسمت بیست و ششم سریال «نهنگ آبی» با عنوان تاریخ تولد به کارگردانی فریدون جیرانی، توسط سایت دانلود قانونی حلال دانلود توزیع شد.
مدیریت مصرف اینترنت با بسته‌های جدید اینترنت آسیاتک
با ارائه سرویس‌های متنوع اینترنت، مشترکین آسیاتک از این پس می‌توانند با توجه به الگوی مصرف اینترنت خود و خانواده، نسبت به خرید سرویس‌های متناسب با نیازشان اقدام کنند.
خرید مقرون به صرفه ابزار تعمیرات موبایل
امداد موبایل درگاهی برای خرید ارزان لوازم تعمیرات موبایل است.
چگونه کودک را به صندلی ماشین عادت دهیم
امروزه اهمیت توجه به کودکان بر هیچ کسی پوشیده نیست و همین عامل باعث می شود والدین به دغدغه فرزندانشان از سنین بسیار پایین دقت و تمرکز کافی را داشته باشند و زمان لازم را با توجه به رشد سریع دگرگونی جوامع صرف کنند تا بتوانند با موفقیت این موانع را پشت سر بگذارند.
راهنمای خرید اینترنتی مبل و مبلمان + قیمت
مبل‌ها انواع مختلف زیادی در سبک و طرح دارند که از انواع آن‌ها می‌توان به مبل‌های سلطنتی یا استیل، کلاسیک و نیمه کلاسیک و راحتی اشاره کرد که با توجه به هدف از خرید و سبک منزل می توانید مورد مد نظر خود را انتخاب کنید.
کسی به کُشتی بلیت هواپیما نمی‌فروشد
روزهای بحرانی فدراسیون کشتی تمامی ندارند. حالا که بعد از ماه‌ها بلاتکلیفی، این فدراسیون صاحب رئیس شده، اما اوضاع باز هم ناآرام و آشفته است. ناآرامی‌ها مربوط به بدهی‌های میلیاردی به اتحادیه جهانی کشتی است؛ موضوعی که اگر این‌بار به طور جدی حل نشود، تعلیق کشتی ایران حتمی است.
گزینه‌های ایران‌خودرو به روایت روزنامه دولت
از روز دوشنبه که سخنگوی دولت خبر تغییر مدیرعامل ایران‌خودرو را داد حرف از گزینه‌های جایگزین در محافل خودرویی مطرح شد. اولین نفر و محتمل‌ترین گزینه برای رفتن به جاده مخصوص عباس علی‌آبادی مدیرعامل فعلی مپناست.

پر بازدید ترین اخبار امروز

آغاز اردوی تیم ملی کشتی آزاد بدون سرپرست
اردوی تیم ملی کشتی آزاد بزرگسالان برای حضور در رقابت های جهانی، روزهای ۳۰ مرداد تا ۱۱ شهریورماه در محل خانه کشتی عبدالله موحد تهران برگزار می شود.
پاسخ هادی‌زاده به گرفتن ورودی ۳۰۰ هزار تومانی از دوومیدانی‌کاران نابینا
رییس انجمن فدراسیون دوومیدانی نابینایان و کم‌بینایان گفت: مسابقاتی که در ساری برگزار شد لیگ باشگاهی و شانس مجدد برای حضور در تیم ملی بود که تیم‌ها برای شرکت در این مسابقات باید به حساب فدراسیون ورودی پرداخت می‌کردند.
مدافع عنوان قهرمانی قد بلندتر از همیشه!
تیم ملی والیبال نوجوانان ایران در حالی از فردا به مصاف رقبایش در قهرمانی جهان می‌رود که با میانگین قدی بلندتری نسبت به دوره‌های قبل باید به دنبال دفاع از عنوان قهرمانی باشد.
ورزشکاران آمریکایی در المپیک حق اعتراض به ترامپ ندارند
کمیته المپیک آمریکا با ارسال نامه ای به تمام ورزشکاران این کشور هشدار داد آنها حق اعتراض در طول برگزاری بازیهای المپیک و هنگام توزیع مدال ندارند.
در استادیوم غدیر اهواز حتی نمی‌شود راه رفت!
سرمربی استقلال خوزستان می‌گوید تیمش در شرایطی غیر عادی به مصاف بادران رفته بود.
ریبری به فیورنتینا پیوست
مارسیال در یونایتد بهتر از رونالدو
بارسلونا مهاجم ندارد!
الزوراء پیشنهاد استقلال را نپذیرفت
ورود به استادیوم های ورزشی تنها با کارت ملی
ستاره فرانسوی هم به سری آ رفت +عکس
همه بازیکنان خارجی استقلال
انبار نخاله یا پروژه ساختمان فدراسیون فوتبال؟ +عکس
استعدادی که استقلال مفت از دست داد
بلیت‌فروشی کاغذی در لیگ به تاریخ پیوست