21 سال با فرهاد مجیدی در استقلال

14:14 ۴۷ روز و ۱۸ ساعت پیش مشرق نیوز 73 0
21 سال با فرهاد مجیدی در استقلال

ستاره و کاپیتان سابق آبی‌پوشان بعد از چهار ماه دستیاری پیرمرد آلمانی امروز برای اولین بار سرمربیگری تیم بزرگ استقلال را تجربه خواهد کرد که برایش حکم شمشیر دولبه را خواهد داشت.

مشرق نیوز

به گزارش مشرق، امروز نقطه عطفی در زندگی ورزشی یکی از ماندگارترین چهره‌های تاریخ باشگاه استقلالاست. پسر بادپای دیروز استقلال که سال‌ها یک تنه بار خط حمله این تیم را به دوش کشید، امروز باید در عنفوان جوانی برای اولین بار یک تنه بار نیمکت داغ آن را به دوش بکشد. نیمکتی که سالهاست کمتر به صاحبانش وفا می‌کند.
هفت مقدس فرهاد مجیدیکه پیراهن شماره «هفت» استقلال را ماندگار کرد و از هواداران این تیم لقب «هفت مقدس» را گرفت، امروز برای اولین بار در زندگی‌اش سرمربیگری را تجربه می‌کند. آن هم از روی داغ‌ترین نیمکت لیگ و از سخت‌ترین جای ممکن.
اولین بار برای استقلال۲۱ سال پیش برای اولین بار مجیدی بیست-بیست و یک ساله بعد از درخشش در تیم بهمن کرج مورد توجه تیم‌های بزرگ قرار گرفت و این استقلال بود که در رقابت با یکی دو تیم دیگر، مجیدی را به خدمت گرفت. مجیدی جوان برای اولین بار با پیراهن شماره ۲۱ در ترکیب آبی
پوشاندرخشید. او از همان اولین روزهای حضورش در استقلال استعداد ستاره شدن، محبوب شدن و ماندگار شدن را نشان داد اما شاید کمتر کسی در سال‌های پایانی دهه هفتاد فکرش را می‌کرد این مهاجم جوان روزی یکی از محبوب‌ترین و ماندگارترین چهره‌های تاریخ این باشگاه شود.
اولین تجربه لژیونریدو سال حضور در تیم استقلال برای مجیدی کافی بود تا برای اولین بار طعمترانسفرشدن با حضور در یک تیم اروپایی را تجربه کند. در سال‌هایی که فوتبال ایران صادرات خوبی به اروپا داشت، مجیدی پیراهن «
راپیدوین» اتریش را بر تن کرد تا در جوانی لژیونر شود. یک فصل حضور در این تیم اتریشی، ۱۲ بازی و ۲ گل همه آن چیزی بود که در اولین تجربه لژیونری نصیب مجیدی شد تا وی بعد از یکسال دوری از استقلال به این تیم بازگردد.
بیشتر بخوانید:قطعاً قلعه‌نویی سرمربی بعدیاستقلالنیست آغاز درخشش در اماراتنیم فصل درخشش دوباره در استقلال این بار مجیدی را مورد توجه شیوخ حاشیه نشین خلیج فارس قرار داد تا وی ۶ فصل برایالوصلبازی کند. کاپیتان دیروز و مربی امروز آبی
پوشاندرخشش وصف ناپذیری درالوصلداشت و با ۶۸ گل زده برای این تیم بهترین گلزن تاریخ این باشگاه شد.
آغاز دوره طلایی در استقلالالعین، الاهلی، النصر و مجدداً الاهلی مقصدهای بعدی مجیدی بودند که با حضورهایی کوتاه مدت در آن همراه بود. این حضورهای مقطعی و کوتاه مدت فرهاد را مجاب کرد تا بار دیگر به تیمی بازگردد که با آن به اوج شهرت و محبوبیت رسید. مجیدی ۲۹ ساله با کوله باری از تجربه یک بار دیگر در سال ۸۶ به استقلال بازگشت تا این بار بهترین و رویایی
تریندوران فوتبالش را آغاز کند. دوران طلایی که منجر به محبوبیت بیشتر او شد. در واقع اگر امروز مجیدی با پشتوانه محبوبیت مردمی وارث نیمکت استقلال شده، این را باید مدیون همان دوران طلایی فوتبالش باشد که از ۲۹ سالگی آغاز شد.
اوج محبوبیتدرخشش فراوان برای استقلال، گلزنی‌های زیاد به خصوص در دربی‌ها و قدرت رهبری تیمش آنقدر برای مجیدی محبوبیت به همراه داشت که حتی جدایی ناگهانی‌اش در اوج نیازمندی استقلال و رفتن بهالغرافههم از محبوبیت او کم نکرد.
خداحافظی عجیب و ناگهانیگرچه مجیدی در بازگشت دوباره‌اش به استقلال فروغ گذشته را نداشت، اما خداحافظی او در میان فصل هم عجیب و هم ماندگار شد. مجیدی پس از بوسیدن چهار گوشه مستطیل سبز و آویختن کفش‌ها، کمتر در محافل فوتبالی دیده شد. او در این شش سال اخیر بیشتر به زندگی شخصی‌اش پرداخت و از بودن کنار خانواده‌اش لذت برد و چراغ خاموش و بی سرو صدا دوره‌های مربیگری‌اش را تکمیل کرد.
آغاز مربیگریکاپیتان سابق آبیپوشانچهار ماه پیش به عنوان دستیار به کادر فنی استقلال پیوست و با ۴ ماه تجربه اندوزی کنارشفر، پس از برکناری وی با پسوند «موقت» جای پیرمرد آلمانی را روی نیمکت گرفت. نیمکتی که تداوم نشستن روی آن به مراتب سخت‌تر از رسیدن به آن است.
حالا مجیدی می‌داند وارث تاج و تخت بزرگان تاریخ باشگاه استقلال است. نیمکتی که مردان ماندگار تاریخ استقلال و فوتبال ایران روی آن نشسته‌اند، روی آن خندیدند و اشک ریختند. نیمکتی که به خیلی از بزرگان استقلال وفا نکرد و خیلی‌ها با اشک و دلی شکسته آن را ترک کردند. نیمکتی که برای خیلی‌ها اعتبار محبوبیت به ارمغان آورد و محبوبیت و اعتبار خیلی‌ها را هم ربود.
امروز می‌تواند نقطه عطفی در زندگی پسرک سابق مستطیل سبز و مرد جوان نیمکت امروز آبیپوشانباشد. سرمربی جوان استقلال گرچه در سمت جدیدش تازه کار و صفر کیلومتر است، اما با سابقه ۲۱ سال حضور در خانواده استقلال برای آبی‌ها ناآشنا نیست.
منبع: مهر


گروه های زیر مجموعه ورزشی

دنیای ورزش
دنیای ورزش

آخرین اخبار

خودم را در حد و اندازه سرمربی گری پرسپولیس نمی دانم
مربی پرسپولیس گفت: با باشگاه یک فصل دیگر قرارداد دارم اما خودم را در حد و اندازه سرمربیگری تیم بزرگی چون پرسپولیس نمی‌بینم.
داستان ساخت تندیسی از امام(ره)
ممکن است در ساخت سردیس از ایشان یک پرتره غلط و ناقص ساخته شود و بعداً به یک هفته نکشیده مجبور به برداشتن آن شوند که این امر بازخوردهای منفی زیادی را به دنبال خواهد داشت
سازمان‌ملل: ایران تعهدات خود تحت برجام را ادامه دهد
«استفان دوژاریک» سخنگوی دبیر کل سازمان ملل اعلام کرد که آنتونیو گوترش، دبیرکل سازمان ملل متحد از ایران خواسته است تا این کشور تعهدات اتمی خود را تحت برجام ادامه دهد.
توقیف اکران «ماهمه باهم هستیم» در کرمان
دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان کرمان گفت: به لحاظ تبعات اجتماعی دستور توقیف اکران فیلم سینمایی "ما همه با هم هستیم" در سراسر سینماهای استان کرمان صادر شد.
لفاظی‌های گستاخانه انگلیس علیه ایران
سخنگوی دولت انگلیس در ادامه لفاظی‌های این کشور علیه ایران گفت که در صورت اقدام ایران در توقف اجرای تعهدات برجامی، لندن همه گزینه‌ها را در نظر می‌گیرد.
حدیث روز- به خدا امیدوارانی که از بندگان خدا می‌ترسند
امیدوار دروغین اگر از بنده خدا ترسناک باشد، حق او را چنان رعایت کند که حق پروردگار خود را آنگونه رعایت نمی کند، پس ترس خود را از بندگان آماده، و ترس از خداوند را وعده ای انجام نشدنی می شمارد.
قیمت شیر ۳۰ درصد افزایش یافت
انواع محصولات لبنی برخی شرکت ها، حتی با وجود تعیین قیمت از سوی سازمان حمایت افزایش قیمت داشته و این افزایش قیمت در حال تسری به سایر برندها است.
از شوک اورانیومی به اروپا تا زنگ هشدار برای زنگنه- پیشخوان
تصاویر صفحه نخست روزنامه‌های سیاسی امروز را اینجا مشاهده کنید.
دفن محمد مرسی در شرق قاهره در سایه تدابیر امنیتی شدید
رسانه‌های خبری اعلام کردند که جسد رئیس‌جمهور مخلوع این کشور با حضور خانواده و وکلایش و در میان تدابیر شدید امنیتی، در شرق قاهره به خاک سپرده شد.

پر بازدید ترین اخبار امروز

تحقیر ژاپن برابر شیلی در کوپا آمه‌ریکا
شیلی با یک پیروزی پر گل برابر ژاپن، کوپا آمه‌ریکا ۲۰۱۹ برزیل را شروع کرد.
چرایی استفاده برخی‌ها از سلاح در نزاع‌ها و تبعات آن در جامعه
عضو هیات علمی دانشگاه در تحلیل ریشه یابی استفاده از اسلحه در نزاع‌ها و درگیری‌ها گفت: در شرایط امروز جامعه اسلحه در دست افراد عادی مساوی با احتمال بیشتر برای وقوع خشونت در جامعه است.
سابقه فاجعه‌بار عربستان در اقدامات سرکوبگرانه
پایگاه اینترسپت ضمن اشاره به سابقه فاجعه‌بار عربستان سعودی در اقدامات سرکوبگرانه و اعدام گسترده مخالفان، این احتمال را مطرح کرده که مقامات این کشور مرتجی القریریص را اعدام می‌کنند.
می‌خواهم در پرسپولیس بمانم
هافبک عراقی پرسپولیس اعلام کرد که دوست دارد قراردادش را با سرخ‌پوشان تمدید کند.
سه سوته دندان هایتان را سفید کنید
به کمک این دو ماده به طور صد‌درصد طبیعی و در زمان کوتاهی دندان‌های سفیدی خواهید داشت.
خودم را در حد و اندازه سرمربی گری پرسپولیس نمی دانم
تحقیر ژاپن برابر شیلی در کوپا آمه‌ریکا
می‌خواهم در پرسپولیس بمانم
ذوالفقارنسب: باقری بهترین گزینه سرمربیگری پرسپولیس است
علی علیپور خطاب به هواداران پرسپولیس- کمکم کنید بروم
روایت خوردبین از جدایی برانکو از پرسپولیس- صبرش را لبریز کردند
کنعانی زادگان در انتظار پیشنهاد پرسپولیسی ها
خودزنی و جنجال در استقلال و پرسپولیس به سود سپاهان-  قلعه نویی برنده بحران سرخابی‌ها
راهکار پرسپولیس برای فرار از بحران برانکو
علی‌پور تصاویرش با پرسپولیس را برگرداند+ عکس