21 سال با فرهاد مجیدی در استقلال

14:14 ۳۹۳ روز و ۲۰ ساعت پیش مشرق نیوز 319 0
21 سال با فرهاد مجیدی در استقلال

ستاره و کاپیتان سابق آبی‌پوشان بعد از چهار ماه دستیاری پیرمرد آلمانی امروز برای اولین بار سرمربیگری تیم بزرگ استقلال را تجربه خواهد کرد که برایش حکم شمشیر دولبه را خواهد داشت.

مشرق نیوز

به گزارش مشرق، امروز نقطه عطفی در زندگی ورزشی یکی از ماندگارترین چهره‌های تاریخ باشگاه استقلالاست. پسر بادپای دیروز استقلال که سال‌ها یک تنه بار خط حمله این تیم را به دوش کشید، امروز باید در عنفوان جوانی برای اولین بار یک تنه بار نیمکت داغ آن را به دوش بکشد. نیمکتی که سالهاست کمتر به صاحبانش وفا می‌کند.
هفت مقدس فرهاد مجیدیکه پیراهن شماره «هفت» استقلال را ماندگار کرد و از هواداران این تیم لقب «هفت مقدس» را گرفت، امروز برای اولین بار در زندگی‌اش سرمربیگری را تجربه می‌کند. آن هم از روی داغ‌ترین نیمکت لیگ و از سخت‌ترین جای ممکن.
اولین بار برای استقلال۲۱ سال پیش برای اولین بار مجیدی بیست-بیست و یک ساله بعد از درخشش در تیم بهمن کرج مورد توجه تیم‌های بزرگ قرار گرفت و این استقلال بود که در رقابت با یکی دو تیم دیگر، مجیدی را به خدمت گرفت. مجیدی جوان برای اولین بار با پیراهن شماره ۲۱ در ترکیب آبی
پوشاندرخشید. او از همان اولین روزهای حضورش در استقلال استعداد ستاره شدن، محبوب شدن و ماندگار شدن را نشان داد اما شاید کمتر کسی در سال‌های پایانی دهه هفتاد فکرش را می‌کرد این مهاجم جوان روزی یکی از محبوب‌ترین و ماندگارترین چهره‌های تاریخ این باشگاه شود.
اولین تجربه لژیونریدو سال حضور در تیم استقلال برای مجیدی کافی بود تا برای اولین بار طعمترانسفرشدن با حضور در یک تیم اروپایی را تجربه کند. در سال‌هایی که فوتبال ایران صادرات خوبی به اروپا داشت، مجیدی پیراهن «
راپیدوین» اتریش را بر تن کرد تا در جوانی لژیونر شود. یک فصل حضور در این تیم اتریشی، ۱۲ بازی و ۲ گل همه آن چیزی بود که در اولین تجربه لژیونری نصیب مجیدی شد تا وی بعد از یکسال دوری از استقلال به این تیم بازگردد.
بیشتر بخوانید:قطعاً قلعه‌نویی سرمربی بعدیاستقلالنیست آغاز درخشش در اماراتنیم فصل درخشش دوباره در استقلال این بار مجیدی را مورد توجه شیوخ حاشیه نشین خلیج فارس قرار داد تا وی ۶ فصل برایالوصلبازی کند. کاپیتان دیروز و مربی امروز آبی
پوشاندرخشش وصف ناپذیری درالوصلداشت و با ۶۸ گل زده برای این تیم بهترین گلزن تاریخ این باشگاه شد.
آغاز دوره طلایی در استقلالالعین، الاهلی، النصر و مجدداً الاهلی مقصدهای بعدی مجیدی بودند که با حضورهایی کوتاه مدت در آن همراه بود. این حضورهای مقطعی و کوتاه مدت فرهاد را مجاب کرد تا بار دیگر به تیمی بازگردد که با آن به اوج شهرت و محبوبیت رسید. مجیدی ۲۹ ساله با کوله باری از تجربه یک بار دیگر در سال ۸۶ به استقلال بازگشت تا این بار بهترین و رویایی
تریندوران فوتبالش را آغاز کند. دوران طلایی که منجر به محبوبیت بیشتر او شد. در واقع اگر امروز مجیدی با پشتوانه محبوبیت مردمی وارث نیمکت استقلال شده، این را باید مدیون همان دوران طلایی فوتبالش باشد که از ۲۹ سالگی آغاز شد.
اوج محبوبیتدرخشش فراوان برای استقلال، گلزنی‌های زیاد به خصوص در دربی‌ها و قدرت رهبری تیمش آنقدر برای مجیدی محبوبیت به همراه داشت که حتی جدایی ناگهانی‌اش در اوج نیازمندی استقلال و رفتن بهالغرافههم از محبوبیت او کم نکرد.
خداحافظی عجیب و ناگهانیگرچه مجیدی در بازگشت دوباره‌اش به استقلال فروغ گذشته را نداشت، اما خداحافظی او در میان فصل هم عجیب و هم ماندگار شد. مجیدی پس از بوسیدن چهار گوشه مستطیل سبز و آویختن کفش‌ها، کمتر در محافل فوتبالی دیده شد. او در این شش سال اخیر بیشتر به زندگی شخصی‌اش پرداخت و از بودن کنار خانواده‌اش لذت برد و چراغ خاموش و بی سرو صدا دوره‌های مربیگری‌اش را تکمیل کرد.
آغاز مربیگریکاپیتان سابق آبیپوشانچهار ماه پیش به عنوان دستیار به کادر فنی استقلال پیوست و با ۴ ماه تجربه اندوزی کنارشفر، پس از برکناری وی با پسوند «موقت» جای پیرمرد آلمانی را روی نیمکت گرفت. نیمکتی که تداوم نشستن روی آن به مراتب سخت‌تر از رسیدن به آن است.
حالا مجیدی می‌داند وارث تاج و تخت بزرگان تاریخ باشگاه استقلال است. نیمکتی که مردان ماندگار تاریخ استقلال و فوتبال ایران روی آن نشسته‌اند، روی آن خندیدند و اشک ریختند. نیمکتی که به خیلی از بزرگان استقلال وفا نکرد و خیلی‌ها با اشک و دلی شکسته آن را ترک کردند. نیمکتی که برای خیلی‌ها اعتبار محبوبیت به ارمغان آورد و محبوبیت و اعتبار خیلی‌ها را هم ربود.
امروز می‌تواند نقطه عطفی در زندگی پسرک سابق مستطیل سبز و مرد جوان نیمکت امروز آبیپوشانباشد. سرمربی جوان استقلال گرچه در سمت جدیدش تازه کار و صفر کیلومتر است، اما با سابقه ۲۱ سال حضور در خانواده استقلال برای آبی‌ها ناآشنا نیست.
منبع: مهر


گروه های زیر مجموعه ورزشی

دنیای ورزش
دنیای ورزش

آخرین اخبار

قطر: از شورای همکاری خلیج فارس نمی‌رویم
وزارت خارجه قطر در بیانیه‌ای اخبار منتشر شده درباره تصمیمش برای خروج از شورای همکاری خلیج فارس را تکذیب کرد
جایزه 3 میلیون دلاری آمریکا برای سر وزیر رسانه داعش
وزارت خارجه آمریکا روز پنجشنبه جایزه‌ای به مبلغ 3 میلیون دلار برای هرکسی که اطلاعاتی را درباره محمد خضر موسی رمضان، وزیر رسانه داعش ارائه دهد تعیین کرد.
شهادت ۳ مرزبان در درگیری با اشرارمسلح در سردشت
در درگیری مسلحانه مرزبانان هنگ مرزی سردشت با اشرار مسلح ۳ نفر از مرزبانان‌مان به شهادت رسیدند.
کدام اماکن همچنان به دلیل شیوع کرونا تعطیلند؟
معاون نظارت بر اماکن عمومی پلیس امنیت تهران بزرگ اماکنی که همچنان به دلیل نگرانی از شیوع کرونا اجازه فعالیت ندارند را اعلام کرد.
آتش در ارتفاعات دشتستان و بالگردهایی که نرسیده خراب می‌شوند!
عصر چهارشنبه ۷ خردادماه بر اثر وقوع صاعقه کوه سیاه دشتستان واقع در ارتفاعات احمدلر دچار آتش سوزی وسیعی شده که تا امروز -جمعه ۹ خردادماه- ادامه دارد...
وزش باد شدید و ایجاد گرد و خاک در غرب و شرق کشور
مدیر کل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی با اشاره به اینکه طی دو روز آینده در نوار شرقی کشور وزش باد شدید سبب ایجاد گرد وخاک و کاهش کیفیت هوا خواهد شد، گفت: این شرایط فردا و پس فردا (۱۰ و ۱۱خرداد ماه) در جنوب غرب و غرب کشور دور از انتظار نخواهد بود.
اعلام ساعت کاری آموزش‌وپرورشی‌ها از فردا
ساعت کاری ادارات و مراکز وابسته وزارت آموزش‌وپرورش از فردا (۱۰ خرداد ماه) اعلام شد.
آغاز ثبت‌نام آزمون ورودی مدارس نمونه دولتی از ۱۷ خرداد - ۲۰ تیر، زمان برگزاری آزمون
آزمون ورودی پایه دهم مدارس نمونه دولتی دوره دوم متوسطه (دبیرستان‌ها و هنرستان‌های فنی و حرفه‌ای) برای سال تحصیلی ۱۴۰۰-۱۳۹۹ در روز بیستم تیرماه به در سراسر کشور به‌صورت همزمان برگزار می‌شود. ثبت نام برای شرکت در این آزمون از ۱۷ خرداد آغاز خواهد شد.
۲۱۳ کشور درگیر کرونا - شمار مبتلایان به شش میلیون نفر نزدیک شد
روند افزایش آمار مبتلایان به بیماری کووید ۱۹ که تاکنون در ۲۱۳ کشور و منطقه در جهان شیوع یافته، ادامه دارد و این بیماری همچنان قربانی می‌گیرد.
هوای مطلوب تهران طی امروز
بر اساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، آلاینده شاخص طی ۲۴ ساعت گذشته ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون با میانگین ۶۹ بود و هوای پایتخت در شرایط قابل قبول(سالم) قرار داشت.

پر بازدید ترین اخبار امروز

نامشخص بودن وضعیت میزبانی ایران از رقابتهای بین‌المللی سوارکاری
رئیس فدراسیون سوارکاری ایران خبر از میزبانی سه رقابت بین المللی در مسابقات پرش با اسب داد که باتوجه به شیوع کرونا یک مسابقه لغو شده و دو مسابقه دیگر مشخص نیست که برگزار خواهد شد یا خیر.
ناظم الشریعه: برخی انتقادها غیرمنطقی است- جوان‌هایی بودند که خود را به تیم ملی تحمیل نکردند
سرمربی تیم ملی فوتسال ایران به انتقادات اخیر کارشناسان در مورد اینکه هر فردی سرمربی بعدی این تیم شود کار سختی دارد، واکنش نشان داد.
سرنوشت مصرف‌کنندگان کم و سن سال «سیگار»
معاون اجتماعی موسسه کادراس ضمن تشریح علت گرایش جوانان و نوجوانان به مصرف سیگار، به جوانان هشدار داد که امروزه شرکت‌های بزرگ تولیدکننده دخانیات در تولید محصولات خود از تاکتیک‌هایی مانند استفاده از انواع طعم‌دهنده‌ها در تنباکو و محصولات دارای نیکوتین استفاده می‌کنند و همین برای جوانان جذابیت دارد و سبب می‌شود تا مصرف دخانیات برای آنها جذاب‌تر و باعث ترغیب ناخودآگاه آنها در دست کم گرفتن خطرات مربوط به مصرف دخانیات شود.
شیوع متوسط تا بالای ام. اس در ایران - هزینه ˮداروˮ و ˮدرمانˮ این بیماران
رییس مرکز مدیریت پیوند و درمان بیماری‌های وزارت بهداشت ضمن تشریح خدمات درمانی و دارویی برای مبتلایان ام‌اس و وضعیت هزینه‌های درمان این بیماران، ‌گفت: سالانه حدود پنج تا شش هزار نفر بیمار جدید به مجموعه بیماران مبتلا به ام‌اس در کشور اضافه می‌شود و بر همین اساس ایران از بابت شیوع ام اس، به یک منطقه شیوع متوسط تا بالا در خاورمیانه در نظر گرفته می‌شود.
تشدید نظارت بر اصناف پرخطر تهران-پلمب واحدهای صنفی متخلف
رئیس گروه سلامت محیط معاونت امور بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با اشاره به تمهیدات ستاد کرونای استان تهران برای کاهش آسیب‌های ناشی از بازگشایی اصناف مختلف، گفت: در این راستا نظارت‌ها و بازرسی‌ها تشدید شده و با واحدهای متخلف به صورت جدی برخورد می‌شود.
آث میلان مشتری جدید سردار آزمون
زمان بازگشایی استخرها در مناطق سفید کشور
واکنش مربی پرسپولیس به حضور علیرضا بیرانوند در لیورپول
قیمت سردار آزمون مشخص شد
تصمیم جدید استقلال برای بازی تدارکاتی
اگر رئال صدرنشین بود، فصل را تمام می‌کردند
پرسپولیس قطعا امتیاز از دست می دهد و سایر تیم ها یقه پرسپولیسی ها را می گیرند
ستایش مسی از ستاره جوان چلسی
واکنش باشگاه استقلال به حضور فرهاد مجیدی در برنامه تلویزیونی
واکنش مدیرعامل استقلال به احتمال قهرمان اعلام شدن پرسپولیس