قطعاً قلعه‌نویی سرمربی بعدی استقلال نیست

12:36 ۴۵ روز و ۲۲ ساعت پیش مشرق نیوز 46 0
قطعاً قلعه‌نویی سرمربی بعدی استقلال نیست

استقلال تهران که با پیروزی مقابل سپاهان اصفهان در دقیقه ۹۷ بار دیگر به جمع مدعیان عنوان قهرمانی در لیگ هجدهم بازگشته بود، یک‌باره وارد بحرانی شد که شاید کمتر هوادار استقلال انتظارش را داشت.

مشرق نیوز

به گزارش مشرق، شفرکه همین هفته پیش، روی دست بازیکنان استقلالدر ورزشگاه نصف جهان به بالا پرتاب شده بود و لقب «شیر آلمانی» به او داده بودند، حالا به‌عنوان مربی‌ای که نمی‌تواند در دیدارهای حساس و بزرگ نتیجه بگیرد، شناخته شد. از عرش به فرش فقط در یک هفته برای سرمربی سابق استقلال اتفاق افتاد و اعضای هیئت‌مدیره به جمع‌بندی رسیدند تا مربیگری او را به حالت تعلیق (بخوانید برکناری) دربیاورند و فرهاد مجیدی را جانشین او کنند. نحوه برکناری
شفرسؤال‌هایزیادی را برای هواداران استقلال ایجاد کرده است. اینکه فرهاد مجیدی چه تحولی می‌تواند در این تیم ایجاد کند که
شفردر سه هفته از آن عاجز بود، چه اتفاقی بابت قرارداد سال بعد سرمربی گران‌قیمت آلمانی رخ خواهد داد و سرنوشتژوزهپرتغالی این‌بار برای استقلال تکرار خواهد شد و اینکه مجیدی چه قول‌هایی از هیئت‌مدیره گرفته که قبول کرد برای سه هفته روی نیمکت این تیم بنشیند؛ پاسخ همه این ابهامات توسط کامران منزوی، عضو هیئت‌مدیره باشگاه استقلال، داده شده است: بیشتر بخوانید:شکایت برق شیراز ازاستقلال *آقای منزوی چه شد که اعضای هیئت‌مدیره به این نتیجه رسیدند کهشفررا برکنار کنند؛ با توجه به اینکه استقلال هنوز یکی از مدعیان قهرمانی است و حداقل روی کاغذ شانس موفقیت وجود داشت.
سؤال خوبی را مطرح کردید. ببینید ما در هیئت‌مدیره
سبک‌وسنگینکردیم که تحت چه شرایطی استقلال به قهرمانی خواهد رسید. پرسپولیس باید حداقل پنج امتیاز از دست بدهد و ما از هر سه مسابقه امتیاز کامل بگیریم. تازه اگر نتایج سپاهان را نیز
به‌طورکاملفاکتور بگیریم. این امر شاید روی کاغذ شدنی باشد؛ اما در واقعیت خیلی بعید به نظر می‌رسد. دلیل اصلی برکناری آقای
شفراین بود که ما در طول فصل سه بار این فرصت را داشتیم تا خودمان را به صدر جدول برسانیم؛ اما هر سه بار مقابل رقبای اصلی شکست خوردیم. یک بار مقابل پرسپولیس در دربی ۱۰ فروردین، یک بار مقابل تراکتورسازی در تبریز و آخرین مرتبه هم مقابل پدیده در مشهد تقابل صدرنشینان را از دست دادیم که بسیار ناراحت‌کننده است.
*یعنی می‌خواهید بگویید دلیل اصلی برکناریشفرفنی بوده است؟درباره مسائل فنی نمی‌خواهم زیاد ریز شوم؛ اما برای نمونه چند مثال می‌زنم که ببینید ما درباره تمام مسائل به‌صورت دقیق صحبت کرده‌ایم. در بازی با پدیده در دقایق ابتدایی مسابقه دروازه استقلال باز شد. مشابه همین گل را مقابل الدحیل در قطر دریافت کردیم و در دقیقه یک مقابل ماشین‌سازی نیز به همین شکل می‌توانست دروازه حسینی باز شود که خدا را شکر این مورد آخر میسر نشد. در سه مسابقه بسیار مهم، ضعف عمق خط دفاع مشهود بود و ضربه خوردیم؛ اما کادر فنی نتوانست این مورد را در طول فصل برطرف کند. خب وقتی چنین مسائلی را ما می‌بینیم که حل نمی‌شود، باید به فکر راهکار جدید باشیم.
*با توضیحاتی که دادید فرهاد مجیدی چه تأثیری می‌تواند در این چند مسابقه باقی‌مانده روی تیم بگذارد کهشفراز انجام آن عاجز بود؟مشکلات عدیده فنی در تیم وجود داشت. کادر که همان کادر است با این تفاوت که از دل خود استقلال ما تصمیم گرفتیم نیروی جوانی در رأس قرار بگیرد تا با روحیات تیمی آشنا باشد.
*فرهاد مجیدی به‌صورت موقت برای این چند مسابقه باقی‌مانده به‌عنوان سرمربی انتخاب شده یا در صورت موفقیت در سه مسابقه قراردادش تمدید خواهد شد؟خیر به‌هیچ‌وجه مجیدی قرار نیست به‌عنوان سرمربی فصل بعد حضور داشته باشد. اصرار خود فرهاد این بود که فقط تا پایان لیگ سرمربی باشد و برای فصل بعد که با مربی خارجی قرارداد بستیم، او به‌عنوان دستیار در کنارش حضور داشته باشد. مجیدی به‌طور قطع به‌عنوان دستیار سرمربی خارجی برای فصل بعد در تیم استقلال حضور خواهد داشت.
* انتظار شما از مجیدی برای این سه بازی باقی‌مانده و دو دیدار در لیگ قهرمانان آسیا چیست؟انتظار داریم تیم ما استقلالی بازی کند. هوادار روی سکو و پای تلویزیون باید از سبک بازی تیم راضی باشد حتی اگر شکست می‌خوریم. با جناب
شفربه‌دست‌آوردن یک جام از سه جام ممکن، هدف اصلی باشگاه بود که متأسفانه لیگ برتر و جام حذفی را از دست دادیم و در لیگ قهرمانان آسیا نیز با شکست مقابل الهلال کار ما به اما و اگر کشیده است.
*شما اعلام می‌کنید هدف شما (اعضای هیئت‌مدیره) کسب یک جام در سال بوده است. با توجه به سه دیدار باقی‌مانده که تقریباً آسان هم هستند، این شائبه به وجود آمد که با توجه به مخالفت هیئت‌مدیره با ادامه حضور
شفر، این ترس در شما وجود داشته که اگرشفراین سه دیدار را با پیروزی به پایان برساند و بر فرض به مقام نایب‌قهرمانی برسد، برکناری او از سوی هیئت‌مدیره خیلی سخت خواهد شد و نمی‌توان پاسخ افکار عمومی را داد.
ما مخالف شخص آقایشفرنبودیم، بلکه نسبت به سبک بازی تیم و نتایجی که استقلال مقابل رقبای اصلی به دست آورد، نقد جدی داشتیم. در دو، سه فصل اخیر استقلال همیشه بین سه تیم اول بوده پس اگر امسال هم در بهترین حالت به مقام نایب‌قهرمانی می‌رسید، بازهم نتیجه دلخواه ما حاصل نشده بود. چرا؟ چون به قول آقای فتحی حد آقای
شفرهمین بود. طبق آمار در این فصل ۴۰ میلیارد تومان برای استقلال هزینه شده. سال بعد با توجه به تورم و بی‌ارزش‌شدن ارز باید بیش از ۵۰ میلیارد تومان هزینه کنیم و باز هم ببازیم! این‌طور نمی‌شود که مردم را اذیت کنیم. مردم و هواداران خسته شدند از بس که در بزنگاه نتایج غیرقابل قبول کسب شد. هوادار انتظار دارد وقتی برای تیمش ۵۰ میلیارد تومان هزینه می‌شود، حداقل یک جام در سال به دست آوریم. متأسفانه با این نتایج امسال، کارد به استخوان رسید که تصمیم گرفتیم
شفررا برکنار کنیم و نیروی جوان جایگزین او کنیم. ببینید در چند فصل اخیر، استقلال همیشه یک پدیده به لیگ معرفی می‌کرد اما در دو فصل اخیر کدام پدیده به لیگ از قالب تاکتیک‌های فنی
شفرمعرفی کردیم؟ اکثر بازیکنان نیز افت کردند و این اصلاً پذیرفتنی نیست. روح‌الله باقری به عنوان پدیده لیگ به استقلال آمد اما اصلاً از او خبری نیست و حتی یک ثانیه فرصت حضور در زمین ندارد. ضمن اینکه شما بررسی کنید که چه بازیکنان بی‌کیفیتی مثل نویمایر، گرو و… خریداری شدند و کلی هزینه روی دوش باشگاه گذاشتند و رفتند!
*ابهاماتی که درخصوص مسائل پشت پرده قرارداد بازیکنان خارجی و دخالتشفرمطرح شده بود، چقدر در برکناری او نقش داشت؟در این خصوص چون سند و مدرکی وجود ندارد نمی‌خواهم صحبت کنم.
*ویدئویی در صفحه مجازی منتشر شد با این مضمون کهشفرو پسرش قصد ورود به محل تمرین استقلال را دارند اما نگهبان اجازه نمی‌دهد آنها وارد شوند. اصولاً ما ایرانی‌ها خوش‌استقبال و بدبدرقه هستیم. چرا به شیوه بهتری به
شفراطلاع ندادید که در محل تمرین حاضر نشود؟ما به آقایشفرو کادر ایشان اطلاع دادیم اما نمی‌دانم چرا او سر تمرین آمد! احتمالاً دلیل ایشان این بوده که در محل تمرین حاضر شوم تا بعداً نگویند در تمرین غیبت داشته و درواقع کم‌کاری کرده است.
*با توجه به هزینه‌های سنگینی که در این فصل انجام شده، باشگاه چطور می‌خواهد قرارداد فصل بعدشفررا پرداخت کند؟ با توجه به اتفاقات رخ‌داده و دلخوریشفرو فیلم‌برداری ساشا، پسر او، بعید به نظر می‌رسدشفرحتی یک دلار از رقم یک‌میلیون‌و ۲۰۰ هزار دلار قراردادش کوتاه بیاید؛ چیزی حدود ۱۷ میلیارد تومان.
وقتی ما قراردادشفررا دیدیم، شوکه شدیم از بس آپشن‌های عجیب و غریب در آن گنجانده شده بود. در قرارداد ایشان قید شده بود که کمیته فنی باید منحل شود. این چه صحبتی است که در قرارداد او آمده؟ کمیته فنی که باید روی نتایج و مباحث فنی تیم نظر بدهد با دستور
شفرطبق قرارداد منحل شد. مورد دیگر این بود که حتی حق فسخ در قرارداد ایشان قرار داده نشده. ما نمی‌توانیم بابت ۱۰، ۱۵ میلیارد سرنوشت استقلال را نابود کنیم. کسانی که این قرارداد را به شکل ترکمانچای بسته‌اند باید بیایند و پاسخ دهند.
*آقای افتخاری این قرارداد را بست اما خودتان بهتر از هر کسی می‌دانید مدیرانی را که برکنار می‌شوند نمی‌شود پیدا کرد و حتی یک مورد نداشتیم که بابت اشتباهات مدیریتی‌شان در استقلال و پرسپولیس پاسخ‌گو باشند. در دوران رویانیان، شکایت ژوزه پرتغالی شکل گرفت و کلی غرامت پرداخت شد و هیچ‌کس هم پاسخ‌گو نبود. بسیاری نگران تکرار آن اتفاق برای استقلال هستند.
جناب فتحی رئیس کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال بوده و با تمامی مسائل حقوقی فوتبال آشنا هستند و شک نکنید اجازه نمی‌دهیم اتفاق ژوزه برای استقلال تکرار شود. مسئله پرداخت قرارداد فصل بعد
شفریا به صورت دوستانه و با تعامل حل می‌شود یا ایشان به فیفا شکایت می‌کند و روند قانونی باید طی شود.
*اگرشفرشکایت کند که استقلال قطعاً باید تا ریال آخر ۱۷ میلیارد تومان را بدهد! فیفا درخصوص پرداخت طلب مربی و بازیکن اصلاً شوخی ندارد. با توجه به اینکه اصولاً باشگاه‌های ما وکلای حاذقی هم استخدام نمی‌کنند، بازنده همیشگی در دعواهای حقوقی تیم‌های ایرانی هستند.
عرض کردم ما نمی‌توانیم برای ۱۰، ۱۵ میلیارد تومان سرنوشت باشگاه را نابود کنیم. نهایت تلاش ما این است که با تعامل، کار را پیش ببریم. امیدوارم بحران ارزی نیز به مرور زمان حل شود تا این رقم‌ها نیز برای باشگاه‌های ایران کاهش پیدا کند.
*بحث حضور امیر قلعه‌نویی در استقلال دوباره مطرح شده است. سناریویی شکل گرفته که این سه بازی را به صورت موقت به مجیدی سپردند تا زمینه بازگشت قلعه‌نویی به استقلال فراهم شود و مجیدی هم تجربه حضور روی نیمکت را کسب کند تا در آینده بتواند بار دیگر در نقش سرمربی حضور داشته باشد. حضور قلعه‌نویی در استقلال تا چه حد صحت دارد؟
ما به تمام پیش‌کسوتان استقلال احترام می‌گذاریم اما به هیچ وجه حضور ایشان برای فصل آینده صحت ندارد؛ همان‌طور که آقای فتحی در جلسه دوشنبه اعلام کرد، مربی فصل آتی ما صددرصد یک مربی بزرگ خارجی است و با احترام به تمام پیش‌کسوتان استقلال اصلاً به گزینه داخلی فکر نمی‌کنیم.
*آقای زمانی در مصاحبه‌ای اعلام کرد اعضای هیئت‌مدیره بدون اجازه وزارت ورزش آب نمی‌خورند. درخصوص برکناری
شفربا وزارت ورزش مشورت کردید؟(می‌خندد). به هیچ وجه با وزارت ورزش دراین‌باره صحبت نکردیم. طبق ماده ۴۲ اساسنامه، وظیفه عزل و نصب سرمربی برعهده مدیرعامل باشگاه است و ما کاملاً به صورت اختصاصی تصمیم‌گیری کردیم.
منبع: وب سایت برنامه نود


گروه های زیر مجموعه ورزشی

دنیای ورزش
دنیای ورزش

آخرین اخبار

ارزش جوانی از زبان امام علی (ع)
حدیث امام علی (ع) درباره اهمیت جوانی را در اینجا بخوانید.
حضور یک زوج دیگر در تلویزیون حاشیه‌ساز شد- عکس
روابط عمومی «وقتشه» که روی آنتن شبکه نسیم می‌رود، در ارتباط با حواشی پیش‌آمده برای حضور یک زوج مهمان در این برنامه، توضیحاتی را ارائه کرد. در این متن آمده است:«بر فرض اگر مهمانان برنامه پس از حضور در «وقتشه» به انتشار تصاویر و ویدئوهای خارج از عرف از خود اقدام کرده باشند، مسئولیتی به گردن برنامه نمی‌گذارد.»
تغییرات در بخش مدیریتی شبکه 3
فروغی مدیر شبکه سه در احکامی جداگانه ناصر کریمان را به عنوان مشاور عالی خود و محمدرضا نجارزاده را به سمت مدیر گروه اجتماعی این شبکه منصوب کرد.
ماجرای خر‌هایی که آدم نمی‌شوند ،روی پرده سینماها
عباس اکبری از آخرین وضعیت آماده‌سازی فیلم سینمایی با نام موقت «خر‌ها آدم نمی‌شوند» برای نمایش در جشنواره کودک و نوجوان گفت.
آخرین وضعیت ترافیکی امروز؛ بیست و ششم خرداد ماه ۹۸
در حال حاضر تردد در محور‌های هراز، چالوس، فیروزکوه و آزادراه رشت-قزوین (رفت وبرگشت) روان است و در ضمن محور‌های شمالی فاقد هرگونه مداخلات جوی است.
حضور متفاوت یک عروس و داماد در فرودگاه مهرآباد + عکس
مردم از دیدن زن جوان با لباس عروس متعجب شده و دیدن این صحنه برایشان جذاب بود.
آخرین فرصت ثبت نام در دوره‌های کاردانی نظام جدید
توکلی گفت: کار انتخاب رشته و ثبت نام در دوره‌های کاردانی نظام جدید امروز به پایان می‌رسد.
دانشجویان تا پرداخت شهریه اجازه حضور در جلسه امتحان را ندارند
طی روز‌های گذشته مخاطبان میزان از جلوگیری دانشگاه آزاد برای امتحان دادن دانشجویانی که شهریه خود را پرداخت نکرده اند خبر دادند.
انتقاد کرونی از عملکرد نامناسب  سازمان زیباسازی در استفاده از فضا‌های تبلیغاتی مترو
دبیر کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای شهر تهران با بیان اینکه عملکرد سازمان زیباسازی شهرداری در استفاده از فضا‌های تبلیغاتی مترو تا مورد قبل نبوده است، ادامه داد: در استفاده از فضای تبلیغاتی مترو تهران ضعف وجود دارد. این ضعف هم در بحث درآمدزایی و هم در نحوه تبلغات مناسبتی مثل ایام شهادت و اعیاد و ... است.
زلزله 3.4 ریشتری مشگین شهر را لرزاند
بامداد امروز زلزله‌ای به بزرگی 3.4 در مقیاس ریشتر، مشگین شهر در استان اردبیل را لرزاند.

پر بازدید ترین اخبار امروز

فرودگاه‌های أبها و جیزان عربستان تعطیل شد- ارتش یمن: روزهای سختی در انتظار رژیم سعودی است
ارتش یمن از حمله پهپادهای تهاجمی «قاصف K۲» به فرودگاه‌های أبها و جیزان واقع در جنوب عربستان سعودی و متعاقب آن، تعطیل شدن این فرودگاه‌ها خبر دادند.
پرسپولیس وحید امیری را نمی خواهد؟
دو رسانه ترکیه‌ای به بررسی آخرین شرایط وحید امیری، ملی‌پوش ایرانی تیم ترابزون‌اسپور در نقل‌وانتقال‌های تابستانی پرداختند.
ارزش جوانی از زبان امام علی (ع)
حدیث امام علی (ع) درباره اهمیت جوانی را در اینجا بخوانید.
حضور یک زوج دیگر در تلویزیون حاشیه‌ساز شد- عکس
روابط عمومی «وقتشه» که روی آنتن شبکه نسیم می‌رود، در ارتباط با حواشی پیش‌آمده برای حضور یک زوج مهمان در این برنامه، توضیحاتی را ارائه کرد. در این متن آمده است:«بر فرض اگر مهمانان برنامه پس از حضور در «وقتشه» به انتشار تصاویر و ویدئوهای خارج از عرف از خود اقدام کرده باشند، مسئولیتی به گردن برنامه نمی‌گذارد.»
آزادی ترسناک‌ترین استادیوم آسیا شد
غیاثی: با جرایم سنگین می توان اشتباه داوری را کم کرد
آخرین صحبت طارمی درمورد بازگشت به پرسپولیس
خداحافظی آبی ها با رحمتی-پیشخوان
یک سیاه‌باز منتظر است جای برانکو را بگیرد
ازدواج اسطوره منچستر در حضور فرزندش +عکس
برترین بازیکنان کوپا آمریکا در یک قاب
من هم شنیده‌ام که دستیار استراماچونی می‌شوم!
گام هیات مدیره پرسپولیس برای بازگشت برانکو
ملاقاسمی: کشتی با نام تختی زنده است