شروع مشابه هم‌نسل‌های مجیدی روی نیمکت

10:39 ۴۳۲ روز و ۷ ساعت پیش مشرق نیوز 251 0
شروع مشابه هم‌نسل‌های مجیدی روی نیمکت

مجیدی مثل بقیه هم نسل‌هایش، دوران مربیگری را با یک غافلگیری آغاز کرد.

مشرق نیوز

به گزارش مشرق، اعلام خبر انتخاب فرهاد مجیدیبه عنوان سرمربی استقلال، برای هواداران او هم غافلگیر کننده بود. کمتر کسی انتظار داشت ستاره محبوب آبی‌ها،
انقدرناگهانی عنوان «مربی» را با «سرمربی» عوض کند و نامش، به لیست هم نسل‌هایی که در لیگ برتر مربیگری می‌کنند اضافه شود. البته مجیدی، تنها بازیکن این نسل نبود که
انقدرناگهانی، قرار است مربیگری در لیگ برتر را تجربه کند. بسیاری از هم‌تیمی‌های سابق او در تیم ملی، از انتخابی جام جهانی ۹۸ تا انتخابی جام جهانی ۲۰۱۴، به همین شکل در لیگ برتر روی نیمکت نشستند. بیشترشان تاوان عجله‌شان را دادند اما بعضی‌ها، ماندگار شدند و بعضی دیگر، موفقیت خاصی نداشتند و بعد از مدت کوتاهی دیگر نام‌شان برای نیمکت هیچ تیمی مطرح نمی‌شود.
علی داییدومینویی از اتفاقات عجیب، دایی را قبل از پایان فوتبالش سرمربی کرد. وقتی او با سایپا قرارداد بست، قرار نبود سرمربی این تیم باشد. او به عنوان مهاجم به سایپا رفت و وقتی لورانت وسط فصل تیم را رها کرد، نقش بازیکن مربی را پیدا کرد. دایی با سایپا، قهرمان لیگ برتر شد و آخر فصل فوتبال را کنار گذاشت. او چند ماه بعد به نیمکت تیم ملی هم رسید. دایی در تیم ملی روزهای موفقی نداشت اما مربیگری را رها نکرده و ۹ سال اخیر، فصل را روی نیمکت یکی از تیم‌های مربیگری آغاز کرده است. در حال حاضر دایی
جزوپرافتخارترین مربیان جام حذفی محسوب می‌شود اما در لیگ، همان یک قهرمانی سال اول را دارد.
یحیی گل‌محمدیاو هم مثل دایی، قبل از پایان فوتبالش مربیگری را آغاز کرد. گل‌محمدی در
صبایلیگ هفتم که مدعی قهرمانی بود، به عنوان بازیکن حضور داشت. اختلاف بین تعدادی از بازیکنان و
کادرفنی، باعث کنار گذاشتن ضیایی سرمربی وقت صبا شد. گل‌محمدی بعدها، به نقش خودش و یکی دو بازیکن دیگر تیم در این ماجرا اعتراف و از ضیایی عذرخواهی کرد. او در هفته‌های باقی مانده، جانشین ضیایی شد و صبا در رده سوم قرار گرفت. گل‌محمدی بعدها روی نیمکت تیم‌های مختلفی نشست و چند ماهی مربی پرسپولیس هم بود. دو قهرمانی جام حذفی، افتخارات گل محمدی است. مربی که فلسفه مربیگری‌اش، نشان داده مسیر درستی را انتخاب کرده و همین فصل هم در پدیده توانسته شگفتی‌ساز باشد.
بیشتر بخوانید:فرهاد «شفرزدایی» کرد! علی کریمیدر دوران بازی، بارها گفته بود مربیگری را به عنوان حرفه آینده‌اش انتخاب نمی‌کند. دوری از فوتبال اما نظرش را عوض کرد و پس از مدتی پست‌های تشریفاتی در
خونهبهخونه، با دستیاری کی‌روش به فوتبال برگشت. دوران حضورش در تیم ملی خیلی طول نکشید. کریمی در یک فصل دو مقطع مختلف سرمربی نفت و یک مقطع مربی سپیدرود بود. این فصل هم با خرید سپیدرود توسط دوستانش به نیمکت این تیم رسید و با نتایج ضعیف استعفا داد. فعلاً معلوم نیست او چه راهی را برای آینده انتخاب خواهد کرد.
جواد نکونامنسبت به هم نسل‌هایش، مربی شدنش کمتر غافلگیرکننده بود. او به عنوان دستیار کی‌روش کارش را شروع کرد و مثل کریمی، خیلی زود از تیم ملی رفت. سپس در سطح‌هایی پایین‌تر، یعنی لیگ یک سرمربی شد. او نیم فصل اول در
خونهبهخونهبود و پس از جدایی، به تیم رقیب یعنی نساجی رفت. نساجی را به لیگ برتر رساند و خودش هم با این تیم به لیگ برتر رسید. نیم فصل، نکونام بخاطر اختلاف با کادر مدیریتی باشگاه از نساجی جدا شد. قرارداد جدید او با پیکان هم بخاطر دخالت مدیران ارشد کارخانه به نتیجه نرسید اما بعید است او فصل آینده هم در خانه بماند.
علیرضا منصوریانیک سال پس از پایان فوتبال، روی نیمکت پاس همدان نشست. در این تیم
انقدربد نتیجه گرفت که هم زود اخراج شد و هم برای مدتی طولانی، هیچ تیمی سراغش نرفت. ورود کی‌روش به ایران، اوضاع را برای منصوریان عوض کرد. او که مربی موقت تیم ملی قبل از کی‌روش بود، به عنوان مربی تیم امید انتخاب شد و بعد به نفت تهران رفت. روزهای موفق در نفت، منصوریان را در این مسیر ماندگار کرد و او این روزها، با ذوب آهن هم خوب نتیجه می‌گیرد.
نعیم سعداویسال‌های سال، در رده‌های مختلف دستیار بود. سال آخر
اسکوچیچدر فولاد اما به عنوان منتقد جدی و آلترناتیو او مطرح شد. تا حدی که با وجود نداشتن سابقه سرمربیگری، روی سکوها نامش شنیده می‌شد. سرانجام سعداوی به آرزویش رسید و پس از جدایی
اسکوچیچروی نیمکت فولاد نشست. نتایج او، قابل قبول نبود و دوران مربیگری‌اش، به بیشتر از یک فصل نرسید.
رضا عنایتیبهترین گلزن تاریخ لیگ برتر، مربیگری را از جای بدی آغاز کرد. او فصل پیش سیاه جامگان بحران زده را تحویل کرد و نتوانست تغییری در شرایط این تیم ایجاد کند. سیاه جامگان، آخر فصل به لیگ یک سقوط کرد و عنایتی هم فعلاً نزدیک نیمکت‌های مهم لیگ برتر نیست.
حمید استیلیطولانی‌ترین روند را برای مربی شدن، حمید استیلی طی کرد.
آری‌هان، دنیزلی و قطبی، همگی مقطعی استیلی را به عنوان کمک مربی کنارشان داشتند. هر چند دنیزلی اواسط فصل او را کنار گذاشت و اواخر لیگ هفتم، با قطبی هم رابطه خوبی نداشتند. استیلی سرانجام با استیل آذین در لیگ برتر سرمربی شد و در این تیم نتایج بدی هم نگرفت. پس از آن اما افولش آغاز شد. در شاهین، پرسپولیس، راه آهن و ملوان نتایج خوبی نگرفت و ترجیح داد به سمت کارهای مدیریتی در فوتبال برود.
رسول خطیبیمثل بسیاری از هم نسل‌هایش، مربیگری را قبل از پایان بازی شروع کرد. در ماشین سازی و گسترش فولاد، بازیکن مربی بود و گسترش را با همین شرایط به لیگ برتر رساند. خیلی زود بخاطر بومی بودن نیمکت تراکتورسازی را
بدستآورد و البته، خیلی زود هم از دست داد. بجز دوره‌ای کوتاه در سیاه جامگان، مربیگری خطیبی به شهر زادگاهش خلاصه می‌شود. بعد جدایی از ماشین سازی در لیگ شانزدهم، او دیگر مربیگری در لیگ برتر را تجربه نکرده و یک مقطع نامش به عنوان مالک ماشین سازی مطرح شد.
منبع: وب سایت برنامه نود


گروه های زیر مجموعه ورزشی

سایر حوزه ها
سایر حوزه ها

آخرین اخبار

دوزشاپ؛ جایی برای خرید سرگرمی‌های سودمند
چند سالی است که بازی‌های فکری و رومیزی با اقبال گروه‌های مختلف سنی در ایران و جهان مواجه شده است. بسیاری، این بازی‌ها را در تقابل با بازی‌های ویدئویی می‌دانند و برخی معتقدند دنیای این دو کاملا متفاوت است.
معرفی انواع لوله
لوله یکی از بهترین تجهیزات جهت جابجایی سیالات است.
بهترین پورشه برای اجاره
اجاره ماشین طباطبایی با بیش از ۸۰ دستگاه خودرو یکی از بزرگترین رنت کاران تهران و کرج است.
آموزش زبان رزتا استون
آموزش زبان رزتا استون Rosetta Stone یک نرم‌افزار اینتراکتیو یادگیری زبان انگلیسی و ۲۸ زبان است. سایت فراگیری امکان دانلود نرم‌افزار آموزش رزتا استون را به همراه فایل‌های صوتی برای زبان آموزان فراهم کرده است.
بانکداری امن اینترنتی را تجربه کنید
کلاهبرداری‌های اینترنتی که مهمترین و شایع‌ترین آن با نام فیشینگ شناخته می‌شود بعضا مشکلاتی را برای خریداران اینترنتی کالا و خدمات به وجود آورده است. این مشکلات با وجود پیچیدگی ظاهری به سادگی و با رعایت برخی نکات امنیتی قابل پیشگیری هستند.
ظریف؛ سیاست‌گذار یا کارگزار؟!
جان کلام وزیر خارجه در میان فریادهای نمایندگان تازه‌واردی که بر آن‌اند کاسه و کوزه‌های خروج آمریکا از برجام را بر سر او بشکنند، این بود: «من سیاست‌گذار نیستم، من کارگزارم.» هر چند این را به صراحت نگفته باشد.
قانونی برای نام خانوادگی ایرانیان
«نزدیک به ۹۰ سال دور شده‌ایم از روزگاری که تمام هویت یک فرد در برگه‌ای در انتهای قرآن ثبت می‌شد و شاید تا سال‌ها کسی آن را مرور نمی‌کرد تا تاریخ تولد او را به خاطر آورد، هویتی که با قانون جدید قدم در راه هوشمند شدن گذاشت.»
اختصاص هزار متر زمین به فدراسیون اتومبیلرانی در کنار دریاچه آزادی
مراسم کلنگ زنی ساختمان جدید فدراسیون اتومبیلرانی در ضلع شمال شرقی دریاچه آزادی در دهه اول مرداد برگزار خواهد شد.
۱۲ سال از ˮبهترین بازی تاریخˮ گذشت
رقابت تماشایی رافائل نادال و راجر فدرر در فینال ویمبلدون ۲۰۰۸ در تاریخ جهان تنیس ماندگار شد.
عکس روز- خانه جدید عنکبوت‌ها
خبرگزاری دانشجویان ایران - ایسنا

پر بازدید ترین اخبار امروز

شکست منچسترسیتی و پیروزی لیورپول در لیگ برتر
قهرمان فصل جاری لیگ برتر انگلیس توانست برد خانگی برابر استون ویلا به دست بیاورد.
زنیت با درخشش آزمون قهرمان لیگ روسیه شد
تیم فوتبال زنیت سن‌پترزبورگ توانست با برتری مقابل کراسنودار به مقام قهرمانی لیگ روسیه دست یابد.
مهاجری: هدف از برگزاری لیگ چیست؟- با لغو لیگ ما را از بلاتکلیفی دربیاورند
سرمربی ماشین‌سازی می‌گوید که بهترین تصمیم، لغو لیگ برتر است.
خوراکی‌هایی که برای کاهش وزن باید دور آن‌ها را خط بکشید
غذا‌های معمول و خاصی وجود دارند که می‌توانید از رژیم غذایی خود قطع کنید و تقریباً بلافاصله منجر به کاهش وزن می‌شوند.
تکلیف جاماندگان سهام عدالت چه می شود؟
رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: حدود ده میلیون نفر از جاماندگان سهام عدالت هستند که تکلیف آن‌ها تا دو هفته دیگر در مجلس مشخص می‌شود.
۱۲ سال از ˮبهترین بازی تاریخˮ گذشت
عکس روز- خانه جدید عنکبوت‌ها
بحران کرونا و منطقه بندی مسابقات لیگ برتر فوتسال
فیفا سنگین ترین مجازات ها را برای جعل در فوتبال در نظر گرفت
برگزاری نشست کادر فنی تیم‌های ملی کشتی با «حمید سوریان»
عضو یک بار مصرف در باشگاه استقلال بودم
واکنش AFC به قهرمانی زنیت و درخشش آزمون
خشم رسانه‌های کاتالانی از داوری دیدارهای رئال مادرید
راشفورد: دیگر امیدمان را از دست نمی‌دهیم
ستین: هر بار کمتر VAR را می‌فهمم