آقای داوری شما مقصرید!

10:08 ۱۱۷ روز و ۴ ساعت پیش مشرق نیوز 195 0
آقای داوری شما مقصرید!

تصمیم عجیب آقای سرپرست موجب شد تا نسلی بااستعداد از والیبال ایران به راحتی بسوزد.

مشرق نیوز

به گزارش مشرق، با تصمیم فدراسیون والیبالتیم‌های زیر ۲۳ سال آقایان و بانوان ایران در مسابقات قهرمانی آسیادر این رده سنی شرکت نخواهند کرد. در شرایطی که پیش از این قرار بود مسابقات زیر ۲۳ سال آقایان در میانمار و زیر ۲۳ سال بانوان در ویتنام برگزار شود، با توجه به حذف مسابقات قهرمانی زیر ۲۳ سال جهان از تقویم FIVB، ایران از حضور در مسابقات قهرمانی زیر ۲۳ سال آسیا نیز انصراف داد. فدراسیون والیبال ایران انصراف رسمی خود از حضور در این مسابقات را رسماً به فدراسیون والیبال آسیا ارسال کرده است.
بیشتر بخوانید:اظهارنظر تاریخی آقای سرپرست!شاید بد نباشد نگاهی به تیم احتمالی زیر ۲۳ سال ایران با همان تیم امید بیاندازیم. بازیکنانی همچون علی رمضانی، جواد کریمی، رسول
آقچه‌لی، اسماعیل مسافر، اسماعیل طالبی، میثم صالحی،طیبعینی، بیژن براتی، علی اصغر مجرد، پوریایلی،میربابکموسوی، محمود رسولی، علی یوسف‌پور، شایان شاهسون، سعید رنجبر، امیرحسین اسفندیار، مرتضی شریفی، محمدرضا حضرت‌پور و… نفراتی هستند که اگر تیم ملی امید تشکیل می‌شد می‌توانستند همچنان در رده‌های ملی بازی و برای ایران افتخارآفرینی کنند.
آقای داوری شما مقصرید!
به نظر می‌رسد آقایان بدون کمترین تفکر و تحقیق در خصوص این اتفاق تصمیم به حذف صورت مسئله گرفتند. آیا آقایان به این موضوع فکر کردند که اگر تیم امید شکل می‌گرفت، خلا بین رده جوانان و بزرگسالان به راحتی از بین می‌رفت؟ مسئولان با اتخاذ چنین تصمیم‌هایی مانع بزرگی مقابل روند بازیکن‌سازی برای تیم‌های ملی ایجاد کردند. ضمن اینکه با حضور تیم ملی امید در مسابقات قهرمانی آسیا تعدادی از مربیان جوان‌تر می‌توانستند کسب تجربه کنند و در نهایت با کسب مدالی خوش‌رنگ افتخاری به نام ایران ثبت می‌شد.
کشوری همچون ژاپن که بارها نشان داده با برنامه‌ریزی پیش می‌رود و برای تمام رده‌های سنی‌اش تدارکات خاصی دارد، هیچگاه تصمیمی مشابه فدراسیون ایران نگرفت؛ آنها قرار است در رقابت‌های قهرمانی امیدهای آسیا حضور پیدا کنند و از فرصت را برای کسب تجربه و بازیکن‌سازی از دست ندادند، اما فدراسیون ایران به راحتی چشمش را روی یک نسل طلایی از بازیکنان بااستعداد و با انگیزه بست و اعلام انصراف کرد.
با وجود اینکه رقابت‌های امیدهای جهان برگزار نمی‌شود، اما در تمام کنفدراسیون‌ها مسابقات همچون ادوار گذشته برگزار خواهد شد. نباید به راحتی فراموش کنیم که سال‌های سال رقابت‌های باشگاه‌های جهانی هم در کار نبود، اما پیکارهای باشگاه‌های آسیا منظم و دقیق برگزار می‌شد و نماینده‌های ایران پرافتخارترین تیم‌های این مسابقات هستند.
آقای داوری شما مقصرید!
تصمیم آقای سرپرست که نشان می‌دهد هنوز فضای والیبال را نشناخته و تحت تاثیر نظرات اطرافیان خود است، همان افرادی که در ظاهر دلسوز والیبال هستند، اما در واقع بیشتر از منافع ملی به فکر منافع شخصی هستند. آقای سرپرست در زمان حضور شما نسلی ارزشمند که محمدرضا داورزنی بسیار آن را دوست داشت به راحتی سوخت و نابود شد؛ بازیکنانی که برخی از آنها بعد از درخشش در لیگ به اردوی تیم ملی دعوت شده‌اند و شانسی برای حضور در ترکیب اصلی ندارند و برخی دیگر هم حالا خانه‌نشین شده‌اند و منتظر شروع دور جدید مسابقات لیگ هستند.
درخواست اهالی والیبال از سرپرست فدراسیون این است که با مسئولان وزارت ورزش مذاکره کند تا زودتر انتخابات فدراسیون برگزار شود، چراکه به نظر می‌رسد عنوان سرپرستی احساس مسئولیت و دلسوزی را از وی گرفته. شاید تصمیماتی که می‌گیرد چندان از سر دلسوزی نباشد و فقط برای رفع تکلیف باشد. عمر مدیریت داوری در والیبال مشخص نیست، اما این شاهکارها برای همیشه تاریخ ثبت خواهد شد. این روزها سپری می‌شود و در نهایت آقای سرپرست فراموش نکند که مسئول و مقصرِ سوختن این نسل دوست‌داشتنی خواهد بود.
منبع: فارس


گروه های زیر مجموعه ورزشی

سایر حوزه ها
سایر حوزه ها

آخرین اخبار

نکات اساسی چاپ کاتالوگ در تبلیغات
یکی از ابزارهای مهم در اطلاع‌رسانی و معرفی خدمات و کالا، چاپ کاتالوگ هست.
هدیه دادن گل رز قرمز
گل نشانه زیبایی هست و هدیه دادن گل رز قرمز احساس خوشایندی را منتقل می‌کند و تاثیر خوبی روی مخاطب می‌گذارد.
مصاحبه اختصاصی سلوانا شکیبا خبرنگار ۸ساله خبرآفرین با علاءالدین بروجردی
سلوانا شکیبا خبرنگار ۸ ساله از اعضای باشگاه خبرآفرینان تین تاک، با علاءالدین بروجردی نماینده با سابقه مجلس شورای اسلامی مصاحبه‌ای جذاب انجام داده است.
بهترین کشتی‌های تفریحی استانبول را از دست ندهید
کشتی‌های بسیاری در شهر استانبول برای تفریحات شبانه وجود دارد و هیجان‌انگیزترین تفریحات در تنگه بسفر به وجود می‌آید.
نسخه سفارشی پرچمدار هوآوی با قابی از کریستال‌هایSwarovski
کمپانی هوآوی به تازگی نسخه محدودی (Limited Edition) از پرچمدار جدید خود را معرفی کرده که به بسته‌بندی و قاب Swarovski Crystal و کریستال‌های مرغوب سواروسکی مزین شده است.
راه‌اندازی امکان فعال‌سازی رمز دوم یک‌بارمصرف کارت‌های سرمایه
به‌منظور افزایش امنیت حساب کاربران، جلب نظر و ترغیب و رضایت بیشتر مشتریان در استفاده از رمزهای یک‌بارمصرف کارت‌های سرمایه و همچنین تسریع در فرایند فعال‌سازی رمز دوم یک‌بارمصرف کارت‌های سرمایه، امکان فعال‌سازی رمز دوم یک‌بارمصرف کارت در اینترنت بانک سرمایه برای مشتریان این بانک فراهم شد.
ترانسمیتر دما را از ابزارسنجش آریا تهیه کنید
ترانسمیتر دما و گیج فشار به عنوان دو مورد از ابزارهای دقیق و حیاتی در صنایع بزرگ و پتروشیمی شناخته می‌شوند.
نقش صندلی اداری در سلامت کارمندان
صندلی اداری نقش به‌سزایی در سلامت کارمند ایفا می‌کند و تنها پارامتری که به سلامت کمک می‌کند یک صندلی اداری استاندارد است.
شرح وظایف مسئولان و مواجهه دو فقیه
مباحث درگرفته بین آیت‌الله یزدی و آیت‌الله لاریجانی، از اعضای فقیه شورای نگهبان، ابعاد مختلفی دارد.
زندگی شهری، همچنان پرهزینه
«در حالی که میانگین هزینه خانوار در سال گذشته در مناطق روستایی بیش از ۲۱ میلیون تومان برای کل سال بوده است، هزینه خانوار در مناطق شهری کشور بیش از ۳۹ میلیون تومان برآورد می‌شود. به بیان ساده‌تر می‌توان عنوان کرد که هزینه خانوار (زندگی) در شهرها ۱۸ میلیون تومان بیش از خانوار روستایی بوده است.»

پر بازدید ترین اخبار امروز

مصاحبه اختصاصی سلوانا شکیبا خبرنگار ۸ساله خبرآفرین با علاءالدین بروجردی
سلوانا شکیبا خبرنگار ۸ ساله از اعضای باشگاه خبرآفرینان تین تاک، با علاءالدین بروجردی نماینده با سابقه مجلس شورای اسلامی مصاحبه‌ای جذاب انجام داده است.
بهترین کشتی‌های تفریحی استانبول را از دست ندهید
کشتی‌های بسیاری در شهر استانبول برای تفریحات شبانه وجود دارد و هیجان‌انگیزترین تفریحات در تنگه بسفر به وجود می‌آید.
علت کاهش آلاینده ازن در هوای تهران طی مرداد ماه
مدیر عامل شرکت کنترل کیفیت هوای تهران ضمن اشاره به اینکه میانگین دمای روزانه در مرداد ماه امسال نسبت به تیر ماه ۱.۱ درجه سانتیگراد و میزان تشعشع روزانه نیز ۳۴.۱ واحد کاهش یافته است، گفت: همین موضوع کاهش روزهای آلوده در تهران از نظر میزان آلاینده ازن را به دنبال داشته است.
تاریخ سازی ام‌باپه در ˮشب تلخˮ
مهاجم جوان پاری سن ژرمن در شب تاریخ سازی خود در لیگ فرانسه آسیب دید.
لیگ برتر در جست‌وجوی بدیهیات
نوزدهمین دوره لیگ برتر زیر سایه مشکلات فراوان آغاز شد.
شجاعت میهایلوویچ ایتالیا را تحت تاثیر قرار داد
تمجید هافبک چلسی از تاثیر بالای لمپارد در این تیم
پیام اینستاگرامی مسی به فاتی ۱۶ ساله
تقلید گریزمان از مسی و لبرون جیمز!
دو راهی آیندهوون برای جذب جهانبخش یا ملی‌پوش ژاپنی
والورده: برای گریزمان روز مهمی بود
رکوردشکنی آگوئرو، سیلوا و دی بروین در منچسترسیتی
هدف بزرگ وراتی با PSG
خواسته توخل از مدیران PSG: نیمار باید بماند
هشدار روبن به کواچ درباره توماس مولر