علی دایی: در حال حاضر هیچ کسی پشت ما نیست

20:38 ۴۹ روز پیش مشرق نیوز 26 0
علی دایی: در حال حاضر هیچ کسی پشت ما نیست

سرمربی تیم فوتبال سایپا گفت: فوتبال ایران در سراشیبی قرار گرفته است و فکر می‌کنم سال بعد شرایط از امسال نیز سخت‌تر باشد، مطمئن باشید سال آینده مشکلات بیشتری را نیز مشاهده خواهیم کرد.

مشرق نیوز

به گزارش مشرق،علی دایی، سرمربی تیم فوتبال پرسولیس پس از برتری دو بر صفر شاگردانش مقابل ذوب‌آهن گفت: فکر می‌کنم یکی از بهترین بازی‌های ما بود. با شناختی که از ذوب‌آهن داشتیم در نیمه اول و در نیمه دوم موقعیت آنچنانی به آنها ندادیم.
وی ادامه داد: در بازی امروز کناره‌ها و عمق دفاع را بستیم و اجازه ندادیم میانه میدان در اختیار تیم ذوب‌آهن باشد، ذوب‌آهن تلاش کرد در بازی دفاع به حمله سرعت بیشتری داشته باشد، اما در طول بازی تیم ما بود که با استفاده از ضد حملات موقعیت‌های زیادی را ایجاد کردیم. در بازی امروز موقعیت‌های زیادی را هم خراب کردیم و سه چهار موقعیت در ۱۸ قدم تیم ذوب‌آهن از دست دادیم، به غیرت، شرافت و مردانگی بچه‌ها افتخار می‌کنم و به آنها تبریک می‌گویم.
بیشتر بخوانید:جنجال در دقایق پایانی بازی و فریادهای منصوریاندایی ترمز منصوریان را کشیدپرخاش دایی به داور چهارمدایی با اشاره به مشکلات سایپا عنوان کرد: با اینکه تنها تر از گذشته هستیم و کسی سراغی از ما نمی‌گیرد و حتی به تمرینات ما نمی‌آیند، در حال انجام دادن کار خود هستیم. امروز خبر خیلی خوشحال‌کننده‌ای دریافت کردیم و آن این بود که از فردا به دلیل مشکلات مالی رستوران‌مان یک وعده غذایی که به ما می‌داد را دیگر نخواهد داد. ساموئل سارفو بازیکن خارجی ما نیز در سه چهار روز اخیر در تمرینات شرکت نکرده است و به همین دلیل مجبور شدیم او را به اصفهان نیاوریم. در بازی امروز از بچه‌های جوان‌مان در حساس‌ترین نقطه دفاعی استفاده کردم و خدا را شکر آنها عملکرد خیلی خوبی داشتند.
سرمربی تیم فوتبال سایپا گفت: مقابل ذوب‌آهن مستحق پیروزی بودیم، شاید فشار بازی‌ها باعث شده بود تا ذوب‌آهن طراوت همیشگی را نداشته باشد، اما نباید از شایستگی بچه‌ها سایپا به راحتی عبور کنیم. بازیکنان من مردانه بازی کردن و شایسته پیروزی بودند.
وی در خصوص نوسانات سایپا در سالیان اخیر عنوان کرد: متاسفانه همه چیز در این مسئله دخیل است، در سالیان گذشته کسانی در سایپا حضور داشتند که از تیم حمایت می‌کردند، از مدیرعامل کارخانه تا مدیرعامل باشگاه و حتی باغبان محل تمرینات همه جوره از تیم حمایت می‌کردند. باید از قلعه‌بانی یاد کنم که در زمان مدیریت کارخانه همه جوره پشت تیم بود اما در حال حاضر هیچ کسی پشت ما نیست. سه بازی به انتهای فصل باقیمانده است و بخشی از بچه‌های ما ۶۰ درصد قرارداد خود را دریافت کرده‌اند و بخشی دیگر از بچه‌ها با وجود داشتن بندهایی در قرارداد تنها به ۵۰ درصد پول خود رسیده‌اند.
دایی خاطرنشان کرد: در این شرایط چگونه می‌توان از بازیکن توقع داشت که با آرامش کار کند، بازیکنان من باشرف و غیرت زیاد در این شرایط به میدان می‌روند؛ با وجود اینکه در دو سال اخیر که من در سایپا حضور داشتم جزو تیم‌های کم هزینه‌ای بودیم، اما عملکرد خوبی داشتیم. در سال گذشته بازیکنان بزرگی را تربیت کردیم. در حال حاضر علی قلی‌زاده در بلژیک حضور دارد، ترابی به پرسپولیس پیوسته است و دانشگر مدافع میانه ثابت استقلال است. با وجود از دست دادن این بازیکنان نتوانستیم بازیکنی را جایگزین آنها کنیم.
سرمربی تیم فوتبال سایپا افزود: در حال حاضر نیز ۵ بازیکن من مصدوم هستند و سارفو نیز به دلیل شرایط مالی در تمرینات حاضر نمی‌شود. با تیم جوانی ما در حال کار کردن هستیم و واقعاً کار کردن در این شرایط بسیار سخت است. هیچکسی به ما نمی‌گوید هستید و یا چه کار می‌کنید. مدیرعامل جدید تیم فوتبال سایپا در این مدت تنها یکبار و پیش از دیدار مقابل استقلال به تمرینات آمده است، در این یک دیدار نیز به ما عنوا ن کرد به دنبال این هستم که با برطرف کردن مشکلات ما تنها با قدرت به فوتبال فکر کنیم، اما متاسفانه هیچ قدرتی در این مدت از ایشان ندیدیم. سال گذشته و در زمان حضور درویش در ریاست باشگاه با تمام مشکلات ۹۰ درصد قرارداد خود را دریافت کردیم، اما امسال شرایط مناسب نیست.
وی تاکید کرد: در تیم‌هایی که مانند سایپا طرفدار ندارند، باید به بازیکنان به موقع پول داد تا آنها انگیزه تمرین کردن داشته باشند. ما تنها وعده و وعید شنیدیم که با این شرایط فوتبال بازی کردن فایده‌ای ندارد. به قدری از لحاظ ذهنی به من فشار وارد شده است که فقط می‌خواهم مسابقات لیگ تمام شود و بروم استراحت کنم. مگر قرارداد بازیکنان ما چقدر است که آن را نیز به آنها پرداخت نکنیم. همه چیز در کشور ۴، ۵ برابر شده است اما هیچ اتفاقی در پرداخت به موقع قرارداد بازیکنان ما نیفتاده است. پراید ۷، ۸ میلیونی در حال حاضر ۵۰ میلیون شده است و تیبا از ۱۶ میلیون به ۷۵ میلیون رسیده است.
دایی در ادامه بیان کرد: شاید من را دوست ندارند که هیچ توجهی به تیم نمی‌کنند. مدیرعامل و معاون جدید باشگاه در این مدت یک بار من را به باشگاه دعوت کردند و سوال پرسیدند که چه کاری به غیر از حل مشکلات مالی باید انجام بدهند که شادابی به بچه‌ها بازگردد و به آنها کمک شود، من به آنها گفتم اگر غیر از مسائل مالی خودتان جواب دیگری دارید بدهید، ما که نمی‌توانیم گروه تئاتر، کمدی یا سیرک بر سر تمرینات بیاوریم که البته حضور آنها نیز بدون داشتن پول امکان پذیر نیست. متاسفانه آنقدر مسائل خنده‌داری در باشگاه سایپا می‌شنوم که تنها تعجب می‌کنم. تا کی قرار هست دوستان شعار بدهند و هیچ توجهی به پرداخت حق و حقوق بازیکنان نداشته باشند.
سرمربی تیم فوتبال سایپا تصریح کرد: از مدیرعامل کارخانه سایپا و وزیر صنعت و معدن خواهش می‌کنم به این تیم کمک کنند. درویش در زمان حضور در سایپا تمام تلاش خود را برای حل مشکلات انجام می‌داد، اما او نیز تغییر کرد، اگر قرار است جابه‌جایی صورت بگیرد باید این تغییرات در جهت بهتر شدن شرایط باشد، اما متاسفانه با رفتن درویش شرایط نه تنها بهتر نشد بلکه بدتر شد. از ما خواستند چه کاری برای شادابی بچه‌ها انجام بدهند اما دوستان باید به این فکر کنند که هیچ کاری به غیر از پرداخت حق و حقوق بچه‌ها نمی‌توان در جهت شادابی آنها انجام داد. اگر کسی پیشنهادی دارد به من بگوید تا به دوستان منتقل کنم.
وی خاطر نشان کرد: در گذشته افرادی کنار تیم حضور داشتند که با وجود اینکه در کارخانه سایپا کاره‌ای نبودند اما وجودشان باعث دلگرمی بود که در حال حاضر آنها نیز وجود ندارند. کسانی در هیئت مدیره باشگاه حضور دارند که با من مشکل دارند. اگر من را نمی‌خواهند هیچ ایرادی ندارد، فقط حق و حقوق بچه‌ها را پرداخت کنند. می‌توانند پول من را نگهدارند اما پول این بچه‌ها را بدهند، این دوستان باید فکر کنند این بازیکنان از اعضای خانواده آنها هستند که غیر از این موضوع نیز نباید باشد. همانطور که گفتم آنقدر مشکل در طول فصل داشتیم که فقط دوست دارم فرار کنم.
دایی در خصوص شرایط فوتبال ایران عنوان کرد: فوتبال ایران در سراشیبی قرار گرفته است و فکر می‌کنم سال بعد شرایط از امسال نیز سخت‌تر باشد. مطمئن باشید سال آینده مشکلات بیشتری را نیز مشاهده خواهیم کرد.
سرمربی تیم فوتبال سایپا در خصوص دلایل خشونت در ورزشگاه‌های فوتبال ایران، گفت: متاسفانه خشونت و عصبانیت در جامعه ما وجود دارد و باشگاه‌هایی که طرفدار دارند هیچ توجهی به بخش فرهنگی خود ندارند. کانون هواداران این تیم‌ها نیز هیچ کار یدر این زمینه انجام نداده است و در طول این سال‌ها نیز تقویت نشده است. متاسفانه آدم‌هایی که اهل کار فرهنگی و فرهیخته باشند در تیم‌های ما حضور ندارند و نبود این افراد باعث به وجود آمدن چنین مشکلاتی شده است. یکی از مشکلات من با کاشانی در تیم پرسپولیس همین لیدرها بودند، اگر این شرایط ادامه داشته باشد مطمئناً به بن‌بست خواهیم رسید.
وی تاکید کرد: اگر شرایط استادیوم‌ها را کنترل نکنیم قطعاً عده‌ای از این شرایط استفاده سیاسی خواهند کرد و از آب گل‌آلود ماهی خواهند گرفت. اتفاقی که در هفته‌های اخیر نیز افتاده است و ما تنها شاهد بودیم که باشگاه‌های ما پیش‌بند فرهنگی را به اسم خود چسبانده‌اند. این باشگاه‌ها هیچ کار خاصی در زمینه فرهنگی انجام نمی‌دهند و فقط شعار می‌دهند و بودجه تعیین می‌کنند. بودجه کار فرهنگی در برخی باشگاه‌ها و حتی فدراسیون فوتبال چند برابر بودجه تیم‌های پایه آنهاست، اما هیچ اتفاقی نمی‌افتد. زمان زیادی است که تنها شعار می‌دهیم و عمل نمی‌کنیم. فقط می‌خواهیم نشان دهیم همه چیز گل و بلبل است.
منبع: تسنیم


گروه های زیر مجموعه ورزشی

دنیای ورزش
دنیای ورزش

آخرین اخبار

تاکید اعضای کمیسیون اصل ۹۰ بر ضرورت نظارت بر زندان‌ها و بازداشتگاه‌ها
رئیس و اعضای کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی در دیدار رئیس قوه قضائیه با اشاره به قتل علیرضا شیرمحمدعلی در زندان فشافویه و ضرورت نظارت بر بازداشتگاه‌ها و زندان‌ها تاکید کردند.
مالکیت خانه‌های سازمانی نیوسایت اهواز با بانک ملی نیست
بانک ملی ایران درباره منازل کارکنان لوله‌سازی اهواز توضیحاتی ارائه و اعلام کرد که این بانک درخصوص این منازل هیچ مالکیتی ندارد.
پرونده قتل شیرمحمدعلی روی میز قاضی بابایی
پرونده قتل عمدی شیرمحمدعلی جهت رسیدگی به شعبه پنجم دادگاه کیفری یک استان تهران به ریاست قاضی بابایی ارجاع شد.
سه مربی خارجی استقلال وارد تهران شدند +کارنامه
سه دستیار خارجی سرمربی ایتالیایی استقلال وارد ایران شدند.
داورزنی: تماشاگران باید تحت پوشش دوربین‌های امنیتی قرار بگیرند
معاون ورزش قهرمانی و حرفه ای وزارت ورزش گفت: افراد باید بدانند تماشاگری که می خواهد در استادیوم بازی را تماشا کند تحت پوشش دوربین های امنیتی قرار دارد و هر حرکتی هم که از او سربزند ،قابل شناسایی است.
صداوسیمای مرکز اردبیل، آماده میزبانی مسابقات جهانی والیبال
مدیرکل صداوسیمای مرکز اردبیل از آمادگی کامل این مرکز برای میزبانی و پوشش رسانه‌ای بازی‌های هفته چهارم لیگ ملت‌های والیبال ۲۰۱۹ خبر داد.
سازمان ملل: یمن به کمک فوری نیاز دارد
کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل متحد با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد بارش‌های شدید اخیر در یمن نیاز‌ به کمک‌های بشردوستانه فوری در این کشور را افزایش داده است.
آغاز به کارگروه نمایشگاه «میراث‌مشترک راه ابریشم»
نخستین کارگروه نمایشگاه سیار مشترک راه ابریشم در پایتخت قزاقستان در راستای حفاظت از میراث‌فرهنگی ملموس و ناملموس، افزایش و ترویج آگاهی نسبت به میراث‌فرهنگی راه ابریشم و استفاده ازجایگاه میراث‌فرهنگی به عنوان ابزار توسعه پایدار برگزار شد.
پلاتینی خبر بازداشتش را تکذیب کرد
رئیس سابق یوفا خبر بازداشت شدن به خاطر اتهام به فساد مدیریتی را رد کرد.
انتقاد توئیتری ترامپ از رئیس بانک مرکزی اروپا
رئیس‌جمهور آمریکا از رئیس بانک مرکزی اروپا بخاطر در پیش گرفتن سیاست‌های رقابتی در مقابل دلار انتقاد کرد.

پر بازدید ترین اخبار امروز

سومین مناظره تاجزاده و زاکانی
مصطفی تاجزاده و علیرضا زاکانی نمایندگان دو جناح اصلاح‌طلب و اصولگرا با موضوع «اتفاقات سال ۸۸ و فساد اقتصادی» به مناظره نشستند.
جایگاه‌های برتر بانک ملی ایران در گزارش شاپرک
گزارش اردیبهشت‌ماه سال جاری شبکه الکترونیکی پرداخت کارت (شاپرک) نشان می‌دهد که در این ماه بیشترین کارت برداشت تراکنش دار، بیشترین کارت هدیه و بیشترین بن کارت تراکنش دار متعلق به بانک ملی ایران بوده است.
پرمدال‌ترین ورزشکار پاراآسیایی چقدر پاداش گرفت؟
پرمدال‌ترین ورزشکار بازی‌های پاراآسیایی جاکارتا با انتقاد نسبت به میزان پاداش خود گفت: با توجه به این که در بازی‌های پاراآسیای جاکارتا به لطف خدا توانستم شش بار پرچم کشورم را به اهتزاز در آورم و تاریخ ساز شوم، اما مسئولان در پرداخت پاداش به قول خود عمل نکردند.
ادعا یک نماینده درباره ابلاغ اجرای لایحه پالرمو از سوی دولت
یک عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس مدعی شد که دولت به دستگاه‌ها لایحه پالرمو و لایحه الحاق یک تبصره به ماده ۶ قانون مبارزه با پولشویی را برای اجرا ابلاغ کرده است که درباره پالرمو هنوز در مجمع تشخیص تعیین تکلیف نشده و درباره پولشویی هم هنوز مجلس آن را تصویب نکرده است.
ˮفلومترالتراسونیکˮ را از ابزار سنجش آریا بخرید
فرآیند انتخاب ابزار دقیق صنعتی بسیار پیچیده است و نیاز به مهارت و آشنایی فرد با مباحث مختلف صنعتی دارد.
سه مربی خارجی استقلال وارد تهران شدند +کارنامه
داورزنی: تماشاگران باید تحت پوشش دوربین‌های امنیتی قرار بگیرند
پلاتینی خبر بازداشتش را تکذیب کرد
دیدار وکیل بیرانوند با مدیرعامل پرسپولیس برای لژیونر شدن
تاج: امنیت نباشد لیگ را برگزار نمی‌کنیم
تلاش نافرجام خرید بلیط مسابقات جهانی والیبال
حضور یک بازیکن دورگه در تمرین تیم امید
اعلام زمان نشست خبری سرمربی جدید استقلال
بازدید دنیزلی از امکانات تراکتورسازی +عکس
افتخاری دیگر برای جامعه ژیمناستیک