شناسایی حامیان قاتل طلبه همدانی در فضای مجازی- پنج نفر بازداشت شدند

16:30 ۴۳۳ روز و ۱۴ ساعت پیش مشرق نیوز 182 0
شناسایی حامیان قاتل طلبه همدانی در فضای مجازی- پنج نفر بازداشت شدند

فرمانده نیروی انتظامی استان همدان گفت: قاتل سابقه نزاع، عربده‌کشی، شرارت، آدم‌ربایی، تجاوز به عنف و شرب خمر داشت.

مشرق نیوز

به گزارش مشرق،سردار بخشعلی‌کامرانی‌صالح پیش از ظهر امروز در جمع خبرنگاران با اشاره به ورود سریع و به موقع نیروی انتظامی برای دستگیری قاتل شهید روحانی، در تشریح جزئیات این اتفاق ناگوار اظهار کرد: به محض اینکه با پلیس ۱۱۰ تماسی مبنی بر تیراندازی به یک روحانی و قتل او گزارش داده شد عوامل انتظامی سریع خود را به محل وقوع جرم رساندند.
وی با بیان اینکه ۱۰ دقیقه تا یک ربع بعد خودرویی که با آن برای قتل استفاده شده بود، شناسایی شد، در تشریح این مطلب گفت: خودرو متعلق به یک خانم بود که وقتی با او تماس گرفتیم عنوان کرد خودرو را فروخته و هنوز سند آن به نام خریدار زده نشده است.
بیشتر بخوانید:فیلم / چرا قاتل طلبه همدانی زنده دستگیر نشد؟عکس / مراسم ترحیم روحانی همدانیسانسور تشییع روحانی شهید همدانی در روزنامه‌های اصلاح‌طلب+ عکسفرمانده انتظامی استان همدان ادامه داد: پلیس چند دقیقه بعد خریدار خودرو را شناسایی کرد، خودرو متعلق به برادر او بود که بلافاصله به محل کار او در یک گل‌فروشی رفتیم که او عنوان کرد یک ساعت پیش خودروی خود را در اختیار برادرش قرار داده است.
وی گفت: ظرف ۲۰ دقیقه تا نیم ساعت اولیه محرز شد قاتل کیست، البته برادر قاتل نیز مطلع شده بود که او قصد انجام کاری را دارد اما نه به پلیس اطلاع داده بود و نه از این کار ممانعت کرده بود.
کامرانی‌صالح با بیان اینکه بیش از ۵۰ تیم عمیاتی و اطلاعاتی و آگاهی برای پیگیری موضوع فعال بود افزود: تعدادی از افرادی که به نوعی با قاتل در ارتباط بودند نیز شناسایی شدند.
وی ادامه داد: غروب همان روز وقوع حادثه چهار نفر از کسانی که با قاتل ارتباط داشتند و می‌خواستند فرار کنند، در قروه کردستان دستگیر شدند.
فرمانده انتظامی استان همدان ادامه داد: در حین انجام عملیات ۱۰ نفر از کسانی که احتمال می‌رفت با او ارتباط داشته باشند به علاوه هشت مخفیگاه احتمالی قاتل تحت کنترل قرار گرفت.
وی گفت: یک ساعت و نیم از وقوع قتل گذشته بود که در اینستاگرام قاتل عکس‌هایی همراه با سلاح کمری و جنگی منتشر و پخش شد.
کامرانی‌صالح با بیان اینکه اینستاگرام به دنبال توطئه‌چینی است افزود: گردانندگان اینستاگرام وقتی صفحات افتخاراتی چون سرلشکر سلیمانی را هک می‌کند چطور موضوع خاص این شرور سابقه‌دار و سلاح‌های جنگی او را منتشر می‌کنند؟وی ادامه داد: در شرایطی که این موضوع به دروغ عنوان شد انتشار مطالب قاتل و اعتراف او به قتل در صفحه شخصی منجر به شناسایی او شده است، پلیس یک ربع بعد از وقوع قتل، قاتل را شناسایی کرده بود.
فرمانده انتظامی استان همدان افزود: اینستاگرام با این کار به دنبال تطهیر و تبلیغ خود بود تا این طور القا کند وجود این شبکه در ایران ضروری است زیرا کمک به شناسایی یک قاتل کرده است در صورتی که اصلاً و ابداً این طور نبود و کار شناسایی پلیس خیلی زودتر انجام شده بود.
وی اضافه کرد: همین اینستاگرام بعد از مدتی درصدد حمایت از قاتل برآمد و با استفاده از برخی عوامل و انتشار فیلم‌هایی در حمایت از قاتل، کار او را یک اتفاق درست عنوان کرد در صورتی که هر آدم عاقل و آزاده‌ای می‌داند قتل یک انسان بی‌گناه به هیچ عنوان پذیرفتنی نیست.
کامرانی‌صالح ادامه داد: برخی از افراد به عنوان برادر قاتل شروع به انتشار مطالبی در فضای مجازی کردند در صورتی که برادر او در همان دقایق اولیه دستگیر شده بود.
وی بیان کرد: جالب اینکه این افراد هیچ گونه ارتباطی با قاتل نداشتند و از شهرهای دیگر مثل شیراز و مشهد اقدام به انتشار پیام‌هایی در حمایت از قاتل با مضامین هماهنگ با هم می‌کردند که کاملاً مشخص بود با معاندان ارتباط دارند.
فرمانده انتظامی استان همدان بیان کرد: برخی افراد معلوم‌الحال در اینستاگرام این طور القا کردند که چرا پلیس به دنبال موضوعات فرهنگی و حمایت از ارزش‌هاست به جای آن بهتر است به سراغ اراذل و اوباش برود، در صورتی که پلیس همیشه مقابله با اراذل و اوباش را در اولویت‌های کاری خود دارد و این موضوع بر کسی پوشیده نیست.
وی با اشاره به اینکه وجود چندین سناریو در اینستاگرام برای مقابله با پلیس و تلاش برای تطهیر این جانی نشان از هدف خاص و پشت‌پرده‌ای از سوی ضد انقلاب دارد تا از این اتفاق به نفع خود بهره‌برداری کند تأکید کرد: البته به هیچ عنوان این اتفاق رخ نخواهد داد.
کامرانی‌صالح دوباره گریزی به نحوه پیدا کردن مخفیگاه قاتل زد و گفت: بعد از فرار قاتل تمام ورودی‌ها و خروجی‌های شهر را تحت کنترل قرار دادیم، از آنجا که قاتل بعد از گذاشتن پست اینستاگرامی هیچ اثری از خود باقی نگذاشته بود و تماس‌ها و ارتباطات خود را قطع کرده بود، احتمال دادیم در جایی مخفی شده باشد.
وی ادامه داد: به همین دلیل رصد اطلاعاتی قوی آغاز شد، قاتل که متوجه شده بود پلیس مخفیگاه او را کنترل می‌کند از محل اختفای خود خارج شده بود تا در اولین فرصت ممکن با مأموران درگیر شود.
فرمانده انتظامی استان همدان با اشاره به اینکه قاتل نیمه شب در یکی از مناطق شهر در تردد بود که مأموران به او مشکوک شدند و بلافاصله او را مورد شناسایی قرار دادند گفت: قاتل اسلحه‌ای که با آن روحانی را کشته بود به همراه داشت، آن را زیر کاپشن خود پنهان کرده بود و وقتی مأموران به او دستور ایست دادند به سمت آنها شلیک کرد.
وی ادامه داد: در جریان این اتفاق چند دقیقه بعد تیم دوم و سوم نیز وارد کار شدند و مجرم را مورد محاصره قرار دادند، مأموران از او خواسته بودند که تسلیم شود اما او به سمت آنها شلیک کرده بود.
کامرانی‌صالح با اشاره به اینکه با آغاز شلیک از سوی قاتل، مأموران نیز وارد کار شدند گفت: از آنجا که قاتل روی زمین دراز کشیده بود و به سمت نیروهای ما شلیک می‌کرد امکان اصابت تیر به کمر تا پایین او نبود تا او را زنده دستگیر کنیم.
وی با بیان اینکه در جریان این اتفاق دو نفر از مأموران جان بر کف ناجا نیز زخمی شدند و در حال حاضر در بیمارستان بستری هستند افزود: این دو نفر که یکی از آنها از ناحیه پا و دیگری نیز که یک سرباز بود از ناحیه آرنج به بالا مجروح شدند؛ تحت عمل جراحی قرار گرفتند و همین هفته نیز باید یک عمل دیگر انجام دهند.
فرمانده انتظامی استان همدان ادامه داد: ورود به موقع نیروهای انتظامی در هلاکت قاتل ستودنی است زیرا این فرد مسلح بود و قصد این را هم نداشت که تسلیم شود، اگر در جریان این اتفاق به سمت خانواده‌هایی که از صدای شلیک بیدار شده بودند و از پنجره صحنه را نگاه می‌کردند شلیک می‌کرد و یا به خانه یکی وارد می‌شد و گروگان‌گیری می‌کرد چه اتفاقی می‌افتاد؟وی گفت: اگر این اتفاق در روز می‌افتاد ممکن بود چند نفر جان خود را از دست دهند و اتفافات ناگواری ایجاد شود اما پلیس توانست با سرعت عمل او را نیمه شب به تور انداخته و به سزای عملش برساند.
وی با اشاره به دستگیری فردی که در خودرو قاتل را همراهی می‌کرد گفت: بازجویی از این فرد و دیگر همراهان او که با قاتل در ارتباط بودند، در حال انجام است به همین دلیل هنوز نمی‌توان در مورد انگیزه قطعی قاتل صحبت کرد.
فرمانده انتظامی استان همدان با اشاره به سوابق مجرمانه قاتل اظهار کرد: او که ۳۰ سال داشت، سه سال در زندان بوده و سابقه نزاع، عربده‌کشی و درگیری با افراد شرور هم‌پایه خود را نیز داشت.
وی با بیان اینکه او بعد از آزادی دنبال موضوع و مسائل خاصی نبود زیرا ما تمام اراذل و اوباش را مورد رصد قرار می‌دهیم گفت: شرارت، آدم‌ربایی، تجاوز به عنف و شرب خمر در سوابق این شرور وجود دارد.
وی در پایان با اشاره به شناسایی ۳۲ نفر که مطالبی را در حمایت از این قاتل جانی منتشر کرده‌اند، از دستگیری پنج نفر از آنها که ساکن همدان بودند خبر داد و گفت: بقیه نفرات نیز طی هماهنگی با مقام قضایی و نیروهای انتظامی کشور دستگیر خواهند شد.


گروه های زیر مجموعه اجتماعی

شهری
شهری

آخرین اخبار

برگزاری دوومیدانی قهرمانی کشور معلولان در شهریور- پیش‌بینی کسب ۲۲ سهمیه پارالمپیک توکیو
سرمربی تیم ملی دوومیدانی معلولان از برگزاری مسابقات دوومیدانی قهرمانی کشور در اواخر شهریور خبر داد و گفت: در صورت موافقت ستاد ملی مقابله با کرونای وزارت ورزش و جوانان این مسابقات که حکم انتخابی تیم ملی را دارد اواخر شهریور در مجموع ورزشی آفتاب انقلاب برگزار خواهد شد.
ابهام در  وضعیت ایمنی ساختمان جدید در مجتمع بیمارستان امام خمینی
معاون پیشگیری سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران نسبت به ایمنی ساختمانی جدید در مجتمع درمانی امام خمینی(ره) هشدار داد و از وزارت بهداشت و مسئولان این مجتمع خواست تا شرایط بازدید آتش نشانی از این ساختمان را فراهم کنند.
منشا بوی نامطبوع تهران همچنان مبهم
طی دو سال گذشته شهروندان تهرانی گزارش‌هایی از استشمام بوی نامطبوعی در برخی مناطق پایتخت دادند و گمانه‌زنی‌های زیادی درباره منشا و علت این بو شد که سیستم فاضلاب شهری، مرکز دفع و پردازش پسماند آرادکوه، گوگرد، آمونیاک از جمله آن‌ها بود اما معاون نظارت و پایش محیط زیست استان تهران می‌گوید: هنوز منشا مشخصی برای بوی نامطبوع تهران شناسایی‌ نشده است.
آغاز ساخت خط 10 مترو تهران در نیمه دوم سال‌جاری
مدیرعامل شرکت مترو تهران از آغاز ساخت خط 10 مترو در نیمه دوم سال‌جاری خبر داد.
رفع تصرف از 91 هزار و 778 متر مربع از اراضی ملی در فیروزکوه
دادستان عمومی و انقلاب فیروزکوه از رفع تصرف از 91 هزار و 778 متر مربع از اراضی ملی خبر داد و گفت: تصرفات انجام شده شامل احداث بنا، فنس‌کشی، دیوارکشی بوده که با دستور قضایی قلع و قمع شد.
لغو طرح ترافیک باید با تعطیلی مترو همراه باشد
عضو شورای شهر تهران گفت:‌ لغو طرح ترافیک به علت افزایش شیوع کرونا باید همزمان با تعطیلی مترو انجام شود چرا که لغو طرح به تنهایی تأثیری در کاهش مسافران مترو ندارد.
۱۰ شغل پرتقاضای جهان
پلتفرم کاریابی لینکدین ۱۰ شغل پرتقاضا در جهان را بر اساس آگهی‌های استخدامی اعلام کرد.
زمان عرضه اولیه نماد «ولپارس» در بورس
طبق اعلام بورس اوراق بهادار تهران، سومین عرضه اولیه سال جاری بورس مربوط به شرکت لیزینگ پارسیان در نماد «ولپارس» در روز چهارشنبه 18 تیرماه خواهد بود.
بهداد سلیمی به فدراسیون وزنه برداری پیوست
قهرمان سابق وزنه‌برداری جهان و المپیک در فدراسیون وزنه‌برداری پست گرفت.
همه باید بدانند که ماسک زدن، یک امر اجتناب ناپذیر است
یک نماینده سابق مجلس گفت:تنها راه حفاظت از خود و اطرافیان در مواجهه با کرونا، استفاده از روش‌های پیشگیرانه است.

پر بازدید ترین اخبار امروز

عضویت بهداد سلیمی در شورای مشورتی فدراسیون وزنه‌برداری
قهرمان سابق وزنه‌برداری جهان و المپیک در فدراسیون وزنه‌برداری پست گرفت.
استقبال کم مردم از استخرها پس از بازگشایی
رییس فدراسیون نجات غریق و غواصی از استقبال کم مردم از استخرها پس از بازگشایی خبر داد و گفت: از زمان بازگشایی استخرها تا امروز استقبال خوبی از سوی مردم مشاهده نشده است.
ترور کارشناس برجسته در امور گروه‌های تکفیری در بغداد
افراد مسلح ناشناس امروز، دوشنبه کارشناس امنیتی برجسته در امور گروه‌های تروریستی و تکفیری را ترور کردند.
استفاده از ماسک در حمل‌ونقل عمومی سوئیس اجباری شد
دولت سوئیس به منظور کنترل شیوع کروناویروس جدید استفاده از ماسک برای مسافران را اجباری کردند.
چگونه کودکان منظمی داشته باشیم؟
همیشه مساله نظم و انضباط یکی از چالشهای فرزند پروری است که وقت و انرژی زیادی از والدین میگیرد.
آغاز ساخت خط 10 مترو تهران در نیمه دوم سال‌جاری
رفع تصرف از 91 هزار و 778 متر مربع از اراضی ملی در فیروزکوه
لغو طرح ترافیک باید با تعطیلی مترو همراه باشد
کاهش چشمگیر سرقت از بانک ها و طلافروشی ها
اولتیماتوم شورای شهر به مالکان ساختمان‌های ناایمن
فرد گرمازده نیاز به کدام اقدامات اورژانسی دارد؟
درمان کرونا همچنان رایگان است
امضای تفاهم نامه بهسازی و مرمت بافت پیرامونی حرم‌های مطهر
خسارت‌ کرونا به هتل‌داران از ۶ هزار میلیارد فراتر رفت-تسهیلات دولت بی‌فایده است
ایران؛ رتبه سوم فوتی‌های ناشی از کرونا