شناسایی حامیان قاتل طلبه همدانی در فضای مجازی- پنج نفر بازداشت شدند

16:30 ۱۱۷ روز و ۱۰ ساعت پیش مشرق نیوز 157 0
شناسایی حامیان قاتل طلبه همدانی در فضای مجازی- پنج نفر بازداشت شدند

فرمانده نیروی انتظامی استان همدان گفت: قاتل سابقه نزاع، عربده‌کشی، شرارت، آدم‌ربایی، تجاوز به عنف و شرب خمر داشت.

مشرق نیوز

به گزارش مشرق،سردار بخشعلی‌کامرانی‌صالح پیش از ظهر امروز در جمع خبرنگاران با اشاره به ورود سریع و به موقع نیروی انتظامی برای دستگیری قاتل شهید روحانی، در تشریح جزئیات این اتفاق ناگوار اظهار کرد: به محض اینکه با پلیس ۱۱۰ تماسی مبنی بر تیراندازی به یک روحانی و قتل او گزارش داده شد عوامل انتظامی سریع خود را به محل وقوع جرم رساندند.
وی با بیان اینکه ۱۰ دقیقه تا یک ربع بعد خودرویی که با آن برای قتل استفاده شده بود، شناسایی شد، در تشریح این مطلب گفت: خودرو متعلق به یک خانم بود که وقتی با او تماس گرفتیم عنوان کرد خودرو را فروخته و هنوز سند آن به نام خریدار زده نشده است.
بیشتر بخوانید:فیلم / چرا قاتل طلبه همدانی زنده دستگیر نشد؟عکس / مراسم ترحیم روحانی همدانیسانسور تشییع روحانی شهید همدانی در روزنامه‌های اصلاح‌طلب+ عکسفرمانده انتظامی استان همدان ادامه داد: پلیس چند دقیقه بعد خریدار خودرو را شناسایی کرد، خودرو متعلق به برادر او بود که بلافاصله به محل کار او در یک گل‌فروشی رفتیم که او عنوان کرد یک ساعت پیش خودروی خود را در اختیار برادرش قرار داده است.
وی گفت: ظرف ۲۰ دقیقه تا نیم ساعت اولیه محرز شد قاتل کیست، البته برادر قاتل نیز مطلع شده بود که او قصد انجام کاری را دارد اما نه به پلیس اطلاع داده بود و نه از این کار ممانعت کرده بود.
کامرانی‌صالح با بیان اینکه بیش از ۵۰ تیم عمیاتی و اطلاعاتی و آگاهی برای پیگیری موضوع فعال بود افزود: تعدادی از افرادی که به نوعی با قاتل در ارتباط بودند نیز شناسایی شدند.
وی ادامه داد: غروب همان روز وقوع حادثه چهار نفر از کسانی که با قاتل ارتباط داشتند و می‌خواستند فرار کنند، در قروه کردستان دستگیر شدند.
فرمانده انتظامی استان همدان ادامه داد: در حین انجام عملیات ۱۰ نفر از کسانی که احتمال می‌رفت با او ارتباط داشته باشند به علاوه هشت مخفیگاه احتمالی قاتل تحت کنترل قرار گرفت.
وی گفت: یک ساعت و نیم از وقوع قتل گذشته بود که در اینستاگرام قاتل عکس‌هایی همراه با سلاح کمری و جنگی منتشر و پخش شد.
کامرانی‌صالح با بیان اینکه اینستاگرام به دنبال توطئه‌چینی است افزود: گردانندگان اینستاگرام وقتی صفحات افتخاراتی چون سرلشکر سلیمانی را هک می‌کند چطور موضوع خاص این شرور سابقه‌دار و سلاح‌های جنگی او را منتشر می‌کنند؟وی ادامه داد: در شرایطی که این موضوع به دروغ عنوان شد انتشار مطالب قاتل و اعتراف او به قتل در صفحه شخصی منجر به شناسایی او شده است، پلیس یک ربع بعد از وقوع قتل، قاتل را شناسایی کرده بود.
فرمانده انتظامی استان همدان افزود: اینستاگرام با این کار به دنبال تطهیر و تبلیغ خود بود تا این طور القا کند وجود این شبکه در ایران ضروری است زیرا کمک به شناسایی یک قاتل کرده است در صورتی که اصلاً و ابداً این طور نبود و کار شناسایی پلیس خیلی زودتر انجام شده بود.
وی اضافه کرد: همین اینستاگرام بعد از مدتی درصدد حمایت از قاتل برآمد و با استفاده از برخی عوامل و انتشار فیلم‌هایی در حمایت از قاتل، کار او را یک اتفاق درست عنوان کرد در صورتی که هر آدم عاقل و آزاده‌ای می‌داند قتل یک انسان بی‌گناه به هیچ عنوان پذیرفتنی نیست.
کامرانی‌صالح ادامه داد: برخی از افراد به عنوان برادر قاتل شروع به انتشار مطالبی در فضای مجازی کردند در صورتی که برادر او در همان دقایق اولیه دستگیر شده بود.
وی بیان کرد: جالب اینکه این افراد هیچ گونه ارتباطی با قاتل نداشتند و از شهرهای دیگر مثل شیراز و مشهد اقدام به انتشار پیام‌هایی در حمایت از قاتل با مضامین هماهنگ با هم می‌کردند که کاملاً مشخص بود با معاندان ارتباط دارند.
فرمانده انتظامی استان همدان بیان کرد: برخی افراد معلوم‌الحال در اینستاگرام این طور القا کردند که چرا پلیس به دنبال موضوعات فرهنگی و حمایت از ارزش‌هاست به جای آن بهتر است به سراغ اراذل و اوباش برود، در صورتی که پلیس همیشه مقابله با اراذل و اوباش را در اولویت‌های کاری خود دارد و این موضوع بر کسی پوشیده نیست.
وی با اشاره به اینکه وجود چندین سناریو در اینستاگرام برای مقابله با پلیس و تلاش برای تطهیر این جانی نشان از هدف خاص و پشت‌پرده‌ای از سوی ضد انقلاب دارد تا از این اتفاق به نفع خود بهره‌برداری کند تأکید کرد: البته به هیچ عنوان این اتفاق رخ نخواهد داد.
کامرانی‌صالح دوباره گریزی به نحوه پیدا کردن مخفیگاه قاتل زد و گفت: بعد از فرار قاتل تمام ورودی‌ها و خروجی‌های شهر را تحت کنترل قرار دادیم، از آنجا که قاتل بعد از گذاشتن پست اینستاگرامی هیچ اثری از خود باقی نگذاشته بود و تماس‌ها و ارتباطات خود را قطع کرده بود، احتمال دادیم در جایی مخفی شده باشد.
وی ادامه داد: به همین دلیل رصد اطلاعاتی قوی آغاز شد، قاتل که متوجه شده بود پلیس مخفیگاه او را کنترل می‌کند از محل اختفای خود خارج شده بود تا در اولین فرصت ممکن با مأموران درگیر شود.
فرمانده انتظامی استان همدان با اشاره به اینکه قاتل نیمه شب در یکی از مناطق شهر در تردد بود که مأموران به او مشکوک شدند و بلافاصله او را مورد شناسایی قرار دادند گفت: قاتل اسلحه‌ای که با آن روحانی را کشته بود به همراه داشت، آن را زیر کاپشن خود پنهان کرده بود و وقتی مأموران به او دستور ایست دادند به سمت آنها شلیک کرد.
وی ادامه داد: در جریان این اتفاق چند دقیقه بعد تیم دوم و سوم نیز وارد کار شدند و مجرم را مورد محاصره قرار دادند، مأموران از او خواسته بودند که تسلیم شود اما او به سمت آنها شلیک کرده بود.
کامرانی‌صالح با اشاره به اینکه با آغاز شلیک از سوی قاتل، مأموران نیز وارد کار شدند گفت: از آنجا که قاتل روی زمین دراز کشیده بود و به سمت نیروهای ما شلیک می‌کرد امکان اصابت تیر به کمر تا پایین او نبود تا او را زنده دستگیر کنیم.
وی با بیان اینکه در جریان این اتفاق دو نفر از مأموران جان بر کف ناجا نیز زخمی شدند و در حال حاضر در بیمارستان بستری هستند افزود: این دو نفر که یکی از آنها از ناحیه پا و دیگری نیز که یک سرباز بود از ناحیه آرنج به بالا مجروح شدند؛ تحت عمل جراحی قرار گرفتند و همین هفته نیز باید یک عمل دیگر انجام دهند.
فرمانده انتظامی استان همدان ادامه داد: ورود به موقع نیروهای انتظامی در هلاکت قاتل ستودنی است زیرا این فرد مسلح بود و قصد این را هم نداشت که تسلیم شود، اگر در جریان این اتفاق به سمت خانواده‌هایی که از صدای شلیک بیدار شده بودند و از پنجره صحنه را نگاه می‌کردند شلیک می‌کرد و یا به خانه یکی وارد می‌شد و گروگان‌گیری می‌کرد چه اتفاقی می‌افتاد؟وی گفت: اگر این اتفاق در روز می‌افتاد ممکن بود چند نفر جان خود را از دست دهند و اتفافات ناگواری ایجاد شود اما پلیس توانست با سرعت عمل او را نیمه شب به تور انداخته و به سزای عملش برساند.
وی با اشاره به دستگیری فردی که در خودرو قاتل را همراهی می‌کرد گفت: بازجویی از این فرد و دیگر همراهان او که با قاتل در ارتباط بودند، در حال انجام است به همین دلیل هنوز نمی‌توان در مورد انگیزه قطعی قاتل صحبت کرد.
فرمانده انتظامی استان همدان با اشاره به سوابق مجرمانه قاتل اظهار کرد: او که ۳۰ سال داشت، سه سال در زندان بوده و سابقه نزاع، عربده‌کشی و درگیری با افراد شرور هم‌پایه خود را نیز داشت.
وی با بیان اینکه او بعد از آزادی دنبال موضوع و مسائل خاصی نبود زیرا ما تمام اراذل و اوباش را مورد رصد قرار می‌دهیم گفت: شرارت، آدم‌ربایی، تجاوز به عنف و شرب خمر در سوابق این شرور وجود دارد.
وی در پایان با اشاره به شناسایی ۳۲ نفر که مطالبی را در حمایت از این قاتل جانی منتشر کرده‌اند، از دستگیری پنج نفر از آنها که ساکن همدان بودند خبر داد و گفت: بقیه نفرات نیز طی هماهنگی با مقام قضایی و نیروهای انتظامی کشور دستگیر خواهند شد.


گروه های زیر مجموعه اجتماعی

حوادث و انتظامی
حوادث و انتظامی

آخرین اخبار

حال وزنه‌برداری ایران خوب نیست- جلسه سئول‌نشینان با علی مرادی
وزیر ورزش و رییس کمیته ملی المپیک در نظر دارند پیرامون مشکلات وزنه برداری جلسه‌ای را با رییس این فدراسیون برگزار کنند.
سرمربی تیم ملی ژیمناستیک: سهمیه بگیریم شانس مدال المپیک داریم
سرمربی تیم ملی ژیمناستیک هنری می‌گوید در صورتی که ژیمناست‌ها سهمیه المپیک بگیرند برای کسب مدال در المپیک شانس خواهند داشت.
بحران در پاریس با آسیب‌دیدگی ام‌باپه و کاوانی
دو مهاجم سرشناس و کلیدی پاری سن ژرمن در دیدار برابر تولوز در هفته سوم لیگ فرانسه مصدوم شدند و نتوانستند به بازی ادامه دهند.
نخستین پیروزی بارسا در فصل تازه لیگا با درخشش گریزمان
در آخرین بازی هفته دوم لالیگا بارسلونا برابر رئال بتیس قرار گرفت و ۵ بر ۲ برنده از زمین بیرون رفت.
پیروزی قاطع پاری‌سن‌ژرمن در لیگ فرانسه
پاری سن ژرمن در هفته سوم لیگ فرانسه توانست با چهار گل برابر تولوز به پیروزی برسد.
دادخواهی یک کشتی‌گیر از رییس قوه قضاییه: نگذارید خون ۴ دختربچه پایمال شود
هشت ماه پس از حادثه آتش سوزی در مدرسه‌ دخترانه "اسوه حسنه" شهر زاهدان که به کشته شدن چهار دختربچه منجر شد، پدر یکی از کشته شدگان این حادثه که خود از کشتی‌گیران و مربیان سرشناس در زاهدان است، با گلایه شدید از نحوه رسیدگی به این پرونده، خواستار فراهم آمدن دیدار خانواده‌های داغدیده با رییس قوه قضاییه شد.
ضعف بزرگ شاگردان دنیزلی در خط حمله در آستانه دیدار با پرسپولیس
کاظم محمودی می‌گوید تراکتورسازی را نمی‌توان با یک بازی قضاوت کرد و باید به دنیزلی و شاگردانش فرصت داد.
بلیت‌فروشی دیدار تراکتور و پرسپولیس از چهارشنبه
بلیت بازی تراکتور - پرسپولیس از روز چهارشنبه ششم شهریور به‌صورت اینترنتی فروخته می‌شود.
۱۸ عضو الشباب در سومالی کشته شدند
در عملیات مشترک نیروهای دولتی سومالی و آمریکا علیه گروه الشباب در منطقه شبله پایین، ۱۸ تروریست کشته شدند.
کشته شدن چندین سرباز افغان در حمله طالبان
منابع محلی و دولتی در ولایت زابل در جنوب افغانستان اعلام کردند، در حمله افراد گروه طالبان به یک پاسگاه در شهر قلات، مرکز این ولایت شماری از سربازان افغان کشته شده‌اند.

پر بازدید ترین اخبار امروز

پزشک با معرفت!- عکس
تصویری از مطب یک پزشک با معرفت را در زیر می بینید.
۳۸ درصد نامگذاری معابر مختص شهدای گرانقدر است
حق شناس گفت: ۳۸ درصد نامگذاری‌های معابر شهری مختص به شهدای گرانقدر و شهدای مدافع حرم است.
حال وزنه‌برداری ایران خوب نیست- جلسه سئول‌نشینان با علی مرادی
وزیر ورزش و رییس کمیته ملی المپیک در نظر دارند پیرامون مشکلات وزنه برداری جلسه‌ای را با رییس این فدراسیون برگزار کنند.
سرمربی تیم ملی ژیمناستیک: سهمیه بگیریم شانس مدال المپیک داریم
سرمربی تیم ملی ژیمناستیک هنری می‌گوید در صورتی که ژیمناست‌ها سهمیه المپیک بگیرند برای کسب مدال در المپیک شانس خواهند داشت.
بحران در پاریس با آسیب‌دیدگی ام‌باپه و کاوانی
دو مهاجم سرشناس و کلیدی پاری سن ژرمن در دیدار برابر تولوز در هفته سوم لیگ فرانسه مصدوم شدند و نتوانستند به بازی ادامه دهند.
سالم‌ترین توصیه‌ها برای دور کردن کلیه‌ها از سموم
فروش نوزاد با شناسنامه فقط 100 میلیون !
اینجا سوئیس نیست؛ ایلام است!- عکس
توضیحات توکلی درباره انتخاب رشته صرفا بر اساس سوابق تحصیلی
مرگ دلخراش دختر زیر چرخ خودروی پدر!
هنگام بروز حمله قلبی چه کنیم؟+ علائم هشداردهنده
پیدا شدن موش داخل بسته بندی کالباس + عکس
یک ماهی عجیب با ۲ دهان در تور بانوی صیاد! +عکس
ورود ویژه دادستان به موضوع حمله سگ به زن باردار
سقوط پل هوایی بر روی خودرو در مشهد