جباری: شفر بر سر من معامله کرد

16:02 ۱۱۶ روز و ۱۳ ساعت پیش مشرق نیوز 231 0
جباری: شفر بر سر من معامله کرد

هافبک شماره ۸ سابق استقلال معتقد است که حضور یک سال و نیمه وینفرد شفر در این تیم اتفاق چندان مثبتی را برای آبی‌ها رقم زد.

مشرق نیوز

به گزارش مشرق، بعد از قطعی شدن جدایی جیریساناکاز کادر فنی استقلالشفرتصمیم داشت که مجتبی جباریرا به عنوان جانشین او وارد کادر فنی تیمش کند اما به دلیل مخالفت امیرحسین فتحی، سرمربی وقت استقلال از این تصمیم منصرف شد تا جباری شانس بازگشت به این تیم را در کسوت مربیگری از دست بدهد.
در نهایت در نیم‌فصل دوم فرهاد مجیدی عضو کادر فنی استقلال شد و بعد از چند هفته آزمون و خطا و با برکناریشفراین مربی جوان به عنوان سرمربی موقت تیم تا پایان فصل انتخاب شد.
مجتبی جباری صحبت‌های جذابی درباره جداییوینفردشفرو البته سرمربیگریفرهاد مجیدی در استقلال انجام داد که در ادامه آن را می‌خوانیم. او با همان لحن همیشگی انتقادی
اشپاسخ خبرنگاران را داد: شما عملکردشفررا در استقلال چطور می‌بینید؟ اگر شما مدیرعامل استقلال بودید آیا او را برکنار می‌کردید؟من بودم مربی مسن نمی‌آوردم. در الاهلی تجربه
اشرا داشتیم که مربی مسن روی کار آمد. در همه جای دنیا هم همین اتفاق می‌افتد که یک مربی جوان روی کار می‌آید. من اگر بودم ترجیح می‌دادم مربی جوان بیاورم.
شما عملکردشفررا در استقلال مثبت ارزیابی می‌کنید؟من در قطر تغییر مربی را تجربه کردم و دو سه بار مربی عوض کردیم، در شرایطی که مربی قبلی اجازه نمی‌داد بازیکنان ظرفیت خود را آزاد کنند، در این شرایط هر تغییری منجر به نتیجه می‌شود. استقلال همیشه بازیکنان خوبی داشته، یک نیم فصل تیم نتیجه گرفت چون قبل از
شفرشرایط خیلی نرمال نبود و با آمدن او همه چیز برگشت به شرایط طبیعی. اما تغییر زیاد سیستم و تغییر زیاد در ترکیب باعث شد
شفربعد از آن چندان موفق نباشد.
بیشتر بخوانید:فرهاد فقط روی کاغذ موقت است! دوست دارید بگویید چه اتفاقی افتاد که شما نتوانستید در نیم فصل بهکادرفنیاستقلال اضافه شوید؟من قبلاً در اینبارهواضح صحبت کردم، این بار باید به این ضعف اشاره کنم کهشفرقدرت لازم را برای تصمیمگیرینداشت. از مشورت‌های زیادی که با بازیکنان تیم برای انتخاب ترکیب داشت و ثابت قدم نبودن در انتخاب ترکیب تیمش، همین اتفاق در مورد موضوع من هم رخ داد.
شفربعد از دو ماه صحبت و تماس نتوانست خواستهاشرا عملی کند. فکر می‌کنم در این زمینه باشگاه توانست نظر خودش را به
شفرتحمیل کند و چون نتایج خوبی نگرفته بود،شفردر مورد من معامله کرد و حتی بعداً گفت حضور من در استقلال شایعه است. من هم دیگر ادامه ندادم وقتی آدم‌ها را در این موقعیت دیدم، فکر کردم صحبت کردنم بیهوده است.
شاید یکی از بزرگترین انتقادهایی که بهشفرمی‌شد این است که او معمولاً شکست‌هایش را گردن بازیکنان می‌انداخت.
همین رفتار که با من شد در مورد چند بازیکن هم اتفاق افتاد، وقتی در انتخاب پنالتی زنمستاصلبود و بزرگترین اشتباه را انجام داد.
شفرنباید در کنفرانس در مورد فرشید اسماعیلی صحبت می‌کرد، اسماعیلی بازیکنی نبود که خودسر پنالتی بزند و اگر مربی اقتدار داشت ۵ دقیقه بعد از اعلام پنالتی زمان بود و او می‌توانست شخصاً وارد شود و اجازه ندهد او ضربه پنالتی را بزند.
خیلی‌ها می‌گویند عدم حمایتشفراز بازیکنان تیمش باعث شد آنها به سرمربی تیم شان بی اعتماد شوند.
دقیقاً، یا مشاوران خوبی نداشت یا ضعف مربیگری باعث می‌شد که چنین تصمیم‌هایی بگیرد. این نمی‌شود که
شالیبه گردنت باشد و تمرکزت روی ابراز احساسات به هوادار باشد در حالی اگر توان فنی داشته باشید نیازی به این کارها نیست. وقتی موفقیت به شما می‌رسد، پس در ناکامی‌ها هم باید شریک باشید. فرشید اسماعیلی و بازیکنانی شبیه به او اصلاً مقصر نیستند و این نوع رفتار شما است که چنین اتفاق‌هایی را ایجاد می‌کند. قطعاً این ضعف
شفربود که بیشتر در حاشیه‌ها سعی می‌کرد خود را پررنگ نشان بدهد.
و در این بین به نظر می‌رسد همبستگی لازم هم بین بازیکنان بزرگ‌تر تیم وجود ندارد چرا که هیچکس از بازیکنی مثل اسماعیلی و باقری حمایت نکرد.
ببینید من تعجب می‌کنم فرشید اسماعیلی به شهادت خیلی از بازیکنانپناتیزن اول تیم بود و شب بازی هم این موضوع به او اعلام شده بود.
نمیدانمچرا بازیکنان بزرگ‌تر اجازه دادند این همه فشار روی او بیاید و به خانوادهاشتوهین شود. به وضوح ایرادهای مدیریتی و فنی در تیم بود و بزرگ‌تر
هانباید دست روی دست می‌گذاشتند تا قهرمانی از دست برود و بعداً بخواهند کاری کنند. یکسری بازیکنان به خاطر اشتباه‌های مربی و مدیریتی از تیم دور شدند، در بازی با ماشین سازی به دلیل عدم هماهنگی بین مدیرعامل و سرمربی اسماعیلی و چشمی از تیم دور ماندند، مدیریت و بخش فنی تیم اینقدر ضعیف بودند که فکر نکردند باید ۳ امتیاز بازی با ماشین را بگیرند و اصل موضوع را رها کردند و به حواشی پرداختند. شما ببینید فرشید باقری با این توانمندی و با این شرایط خوب بازهم اسیر این مسائل می‌شود. اعضای
کادرفنیمی‌گویند ما شما را الکی جریمه می‌کنیم ولی در عمل می‌بینیم او ۲۰ روز از تمرینات دور می‌شود. سوال من این است که چرا اینقدر باید محرومیت انضباطی یک بازیکن طول بکشد؟ آنها یک اشتباه کردند و در یک زمان کوتاه می‌شود به آن رسیدگی کرد. دور ماندن یک بازیکن چه نفعی برای بازیکن و باشگاه دارد؟ وقتی بازیکن دور می‌ماند از آمادگی دور می‌شود. زمان ما بعضی وقت‌ها مربی این اتفاق‌ها را خوب اداره می‌کرد و سعی می‌کرد به نتیجه بازی لطمه نخورد. ولی آنقدر جنگ قدرت در استقلال زیاد است همه یادشان رفته هدف قهرمانی دارند. مگر پرسپولیس یا تیم‌های دیگر از این مشکلات ندارند ولی کجا با بازیکنان چنین رفتاری می‌شود؟
شما اگر جای فرهاد مجیدی بودید این پیشنهاد را قبول می‌کردید؟وقتی در یک جایی زندگی می‌کنی که بی برنامگی هست، هیچ حساب و کتابی وجود ندارد که شما با برنامهریزیبه هدفتان برسید، از کوچک‌ترین فرصتی استفاده می‌کنید. مگر در انگلیس فوتبال کار می‌کنید که برای مربیگری از شما رزومه و سابقه کار بخواهند؟ شما الان وقتی نگاه می‌کنی معلوم نیست چه زمانی این موقعیت برایتان پیش می‌آید در حالی که اگر حساب و کتاب داشت شما با خودتان می‌گویید باید در تیم‌های پایه کارتان را پله پله شروع کنید و کم کم به تیم بزرگسالان اضافه شوید. ضمن اینکه با این تیم خوب و بازیکنان خوبی که در استقلال هستند حتماً این احساس دست می‌دهد که با کمی درست کردن اوضاع می‌شود شرایط را بهتر کرد. اگر کسی باشی که بتوانی این شرایط را هماهنگ کنی مسلماً می‌توانی موفق شوی و به همین دلیل هم شاید هرکسی هم به جز مجیدی بود پیشنهاد سرمربیگری استقلال را قبول می‌کرد.
به نظر شما حضور فرهاد مجیدی انتخاب خوبی برای استقلال است؟من طرفدار مربی جوان هستم. مربی‌هایی مثل مجیدی پتانسیل دارند که روی نیمکت بنشینند، خیلی خوشحال می‌شوم این اتفاق بیفتد. امیدوارم این سیر قهقرایی از بین برود که فرهاد بیاید، بعد از مدتی او را
بردارندویکی مثلشفررا بیاورند. این درست نیست که
شفررا اخراج کنیم و همه چیز را علیه او کنیم. باید هدف حمایت از سرمربی تا آخرین لحظه باشد اما مدیران استقلال تلاش نکردند
شفربماند و به بدترین شکل بیرونش کردند و حتی سر تمرین راهش ندادند. نوع حمایت باشگاه این را نشان می‌دهد که همه چیز مقطعی است، چه در مورد بازیکن و چه در مورد مربی. الان هم اصرار برای حمایت از فرهاد مجیدی هست، تا وقتی نیاز دارند از او حمایت می‌کنند و وقتی خواستند قطع همکاری کنند همه چیز تمام می‌شود. این موضوع متوجه ما هم که قرار است وارد چرخه مربیگری
شویمهست. در نهایت نتیجه گرفتن تیم مهم است و یک مدیر باید تا آخرین لحظه برای این هدف تلاش کند اما در استقلال این اتفاق نمی‌افتد.
آیا توصیه‌ای برای فرهاد مجیدی در شروع کارش دارید؟یک نکته‌ای را بگویم،امیدوامفرهاد مجیدی بتواند یکسری ایرادهای اساسی مثل وضعیت لیدرها و امکانات را برای خودش و برای کسانی که بعد از خودشمیآینددرست کند. ما نیاز داریم برای باشگاه یکسری چیزها را طلب کنیم و امیدوارم در جهت پیشرفت تیم، باشگاه و بازیکنان این اتفاق بیفتد. باید در استقلال هم کار کی روش را انجام بدهیم که به واسطه پافشاری
اشمنافعی را برای تیم ملی ایجاد کرد که بازیکنان از آن منتفع شدند. انشاالله همه چیز را در اختیار فرهاد مجیدی قرار بدهیم نه این که یک عده منتظر باشند چه زمانی فرهاد می‌رود تا خودشان بیایند چون وقتی خودشان سرمربی شدند هم این اتفاق برایشان می‌افتد.
در حال حاضر جو مثبتی در مورد مربی ایرانی وجود ندارد، شما فکر می‌کنید هنوز یک مربی ایرانی می‌تواند در لیگ برتر قهرمان شود؟مربیگری به خیلی چیزها بستگی دارد، انتخاب تیم، بازیکنان اما با این مربی‌های خارجی که در فوتبال ایران هستند حتماً می‌شود قهرمان شد. البته آقای برانکو تیم ملی ایران را داشته و تجربه خیلی زیادی دارد ولی سطح بازی‌های لیگ زیاد نیست. استقلال یک فصلی داشت که همه می‌گفتند بد است ولی با چند نتیجه خوب دوباره مدعی شد،
همچینتیمی با اشتباه‌های مجموعه از قهرمانی دور شد و اگرنه چه بسا در همین لیگ می‌توانست قهرمان شود. پدیده یکی از تیم‌هایی است که به زیبا شدن لیگ کمک می‌کند، جز این که خودش خوب بازی می‌کند دیگر تیم‌ها را هم وادار می‌کند که خوب بازی کنند. تیم‌ها در ایران برای
اوتدستی، ضربات ایستگاهی و اعتراض به داوری زمان زیادی می‌گذارند و اینهاچیزهایی است که زیباهای فوتبال را از بین می‌برد. من فکر می‌کنم صد در صد با مربیان داخلی می‌شود قهرمان لیگ شد.
منبع: ورزش سه


گروه های زیر مجموعه ورزشی

سایر حوزه ها
سایر حوزه ها

آخرین اخبار

چگونگی پرداخت نفقه از سوی مرد به زن
درباره چگونگی پرداخت نفقه و همچنین ضمانت اجرای آن سوالات بسیاری وجود دارد که پوریا قهرمانی وکیل پایه یک دادگستری به آنها پاسخ داده است.
سناریوی دختر ۱۹ ساله برای اخاذی از پسر پولدار
نقشه دختر ۱۹ ساله و سه همدستش برای گروگانگیری پسر پولدار و اخاذی از وی با هوشیاری مرد طلافروش لو رفت.
رشد مصرف دخانیات در کشور
عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی ایران با انتقاد از رشد مصرف دخانیات در کشور، گفت: متاسفانه افزایش بیماری‌های مختلف از جمله خودایمنی در کشور نتیجه مصرف دخانیات است.
لطف‌اله نسبی: دوری از مسابقات روی بازی نیما و نوشاد اثر گذاشت
سرمربی تیم ملی تنیس روی میز ایران گفت: برادران عالمیان به دلیل دوری از مسابقات در تورهای جهانی بلغارستان و چک گیم اول را راحت می‌باختند با این حال عملکردشان خوب بود.
اعلام جزییات طرح ماندگاری پزشک در مناطق محروم
وزیر بهداشت از اعلام جزییات طرح ماندگاری پزشکان در مناطق محروم در آینده‌ای نزدیک خبر داد.
تنها تمرین کردن به دوچرخه‌سواری هم سرایت کرد؟
مربی تیم ملی دوچرخه سواری گفت: دو رکابزن دعوت شده به تیم ملی اعلام کردند به اردو نمی آیند اما در قهرمانی آسیا شرکت می‌کنند که من هم مخالفت کردم و گفتم به اردو نیایند نمی‌توانیم برای قهرمانی آسیا در خدمتشان باشیم.
بازداشت پلیس قلابی که با فریب، خردسالان را به خلوتگاه شیطانی می‌کشاند
مرد شیطان صفت که هفت دختر و دو پسرخردسال را به دام شومش کشانده بود به ۲۵ سال زندان محکوم شد.
تحصیل ۴۷۳ هزار دانش‌آموز خارجی و پناهنده در ایران
رئیس مرکز امور بین الملل و مدارس خارج از کشور وزارت آموزش و پرورش گفت: 473 هزار دانش آموز خارجی و پناهنده داریم که حدود 443 هزار نفر تبعه افغانستان هستند.
شکست آمیان در غیاب سامان قدوس
تیم فوتبال آمیان در شبی که سامان قدوس را به خاطر آسیب‌دیدگی در اختیار نداشت، شکست خانگی تلخی را متحمل شد.
امدادرسانی به مصدومان  حوادث غیرمترقبه
رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر با اشاره به انجام عملیات امداد و نجات طی ۷۲ ساعت گذشته، اظهار کرد: در این مدت ۵۶۹ مورد ماموریت انجام شده است و هزار و ۶۱۱ نفر خدمات امدادی دریافت کردند.

پر بازدید ترین اخبار امروز

با ۲۰ میلیون هم می‌توان خودرو خرید؟
آنچه در زیر می‌آید قیمت روز انواع خودروهای سواری دست دوم است.
مظنه آپارتمان نوساز در تهران
آنچه در زیر می‌آید جدول قیمت معاملات انجام شده آپارتمان نوساز در مناطق ۲۲گانه شهری تهران طی مرداد ماه ۹۸ است.
چگونگی پرداخت نفقه از سوی مرد به زن
درباره چگونگی پرداخت نفقه و همچنین ضمانت اجرای آن سوالات بسیاری وجود دارد که پوریا قهرمانی وکیل پایه یک دادگستری به آنها پاسخ داده است.
سناریوی دختر ۱۹ ساله برای اخاذی از پسر پولدار
نقشه دختر ۱۹ ساله و سه همدستش برای گروگانگیری پسر پولدار و اخاذی از وی با هوشیاری مرد طلافروش لو رفت.
رشد مصرف دخانیات در کشور
عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی ایران با انتقاد از رشد مصرف دخانیات در کشور، گفت: متاسفانه افزایش بیماری‌های مختلف از جمله خودایمنی در کشور نتیجه مصرف دخانیات است.
شکست آمیان در غیاب سامان قدوس
نقص‌های بزرگ ورزشگاه‌های فوتبال
مسی دیدار برابر رئال بتیس را هم از دست داد
شمارش معکوس برای حذف سرخابی ها از لیگ قهرمانان آسیا
تمجید صفحۀ رسمی AFC از استراماچونی- عکس
ستارۀ استقلال نقره‌داغ می‌شود؟
انتشار عکس زیر خاکی از  رامین رضاییان
خاطره تلخی که برای استقلالی ها تکرار شد
شکست آمیان مقابل نانت در غیاب قدوس
هیچ کسی دلسوزتر از بنا برای کشتی فرنگی نیست