جباری: شفر بر سر من معامله کرد

16:02 ۴۲۹ روز و ۵ ساعت پیش مشرق نیوز 266 0
جباری: شفر بر سر من معامله کرد

هافبک شماره ۸ سابق استقلال معتقد است که حضور یک سال و نیمه وینفرد شفر در این تیم اتفاق چندان مثبتی را برای آبی‌ها رقم زد.

مشرق نیوز

به گزارش مشرق، بعد از قطعی شدن جدایی جیریساناکاز کادر فنی استقلالشفرتصمیم داشت که مجتبی جباریرا به عنوان جانشین او وارد کادر فنی تیمش کند اما به دلیل مخالفت امیرحسین فتحی، سرمربی وقت استقلال از این تصمیم منصرف شد تا جباری شانس بازگشت به این تیم را در کسوت مربیگری از دست بدهد.
در نهایت در نیم‌فصل دوم فرهاد مجیدی عضو کادر فنی استقلال شد و بعد از چند هفته آزمون و خطا و با برکناریشفراین مربی جوان به عنوان سرمربی موقت تیم تا پایان فصل انتخاب شد.
مجتبی جباری صحبت‌های جذابی درباره جداییوینفردشفرو البته سرمربیگریفرهاد مجیدی در استقلال انجام داد که در ادامه آن را می‌خوانیم. او با همان لحن همیشگی انتقادی
اشپاسخ خبرنگاران را داد: شما عملکردشفررا در استقلال چطور می‌بینید؟ اگر شما مدیرعامل استقلال بودید آیا او را برکنار می‌کردید؟من بودم مربی مسن نمی‌آوردم. در الاهلی تجربه
اشرا داشتیم که مربی مسن روی کار آمد. در همه جای دنیا هم همین اتفاق می‌افتد که یک مربی جوان روی کار می‌آید. من اگر بودم ترجیح می‌دادم مربی جوان بیاورم.
شما عملکردشفررا در استقلال مثبت ارزیابی می‌کنید؟من در قطر تغییر مربی را تجربه کردم و دو سه بار مربی عوض کردیم، در شرایطی که مربی قبلی اجازه نمی‌داد بازیکنان ظرفیت خود را آزاد کنند، در این شرایط هر تغییری منجر به نتیجه می‌شود. استقلال همیشه بازیکنان خوبی داشته، یک نیم فصل تیم نتیجه گرفت چون قبل از
شفرشرایط خیلی نرمال نبود و با آمدن او همه چیز برگشت به شرایط طبیعی. اما تغییر زیاد سیستم و تغییر زیاد در ترکیب باعث شد
شفربعد از آن چندان موفق نباشد.
بیشتر بخوانید:فرهاد فقط روی کاغذ موقت است! دوست دارید بگویید چه اتفاقی افتاد که شما نتوانستید در نیم فصل بهکادرفنیاستقلال اضافه شوید؟من قبلاً در اینبارهواضح صحبت کردم، این بار باید به این ضعف اشاره کنم کهشفرقدرت لازم را برای تصمیمگیرینداشت. از مشورت‌های زیادی که با بازیکنان تیم برای انتخاب ترکیب داشت و ثابت قدم نبودن در انتخاب ترکیب تیمش، همین اتفاق در مورد موضوع من هم رخ داد.
شفربعد از دو ماه صحبت و تماس نتوانست خواستهاشرا عملی کند. فکر می‌کنم در این زمینه باشگاه توانست نظر خودش را به
شفرتحمیل کند و چون نتایج خوبی نگرفته بود،شفردر مورد من معامله کرد و حتی بعداً گفت حضور من در استقلال شایعه است. من هم دیگر ادامه ندادم وقتی آدم‌ها را در این موقعیت دیدم، فکر کردم صحبت کردنم بیهوده است.
شاید یکی از بزرگترین انتقادهایی که بهشفرمی‌شد این است که او معمولاً شکست‌هایش را گردن بازیکنان می‌انداخت.
همین رفتار که با من شد در مورد چند بازیکن هم اتفاق افتاد، وقتی در انتخاب پنالتی زنمستاصلبود و بزرگترین اشتباه را انجام داد.
شفرنباید در کنفرانس در مورد فرشید اسماعیلی صحبت می‌کرد، اسماعیلی بازیکنی نبود که خودسر پنالتی بزند و اگر مربی اقتدار داشت ۵ دقیقه بعد از اعلام پنالتی زمان بود و او می‌توانست شخصاً وارد شود و اجازه ندهد او ضربه پنالتی را بزند.
خیلی‌ها می‌گویند عدم حمایتشفراز بازیکنان تیمش باعث شد آنها به سرمربی تیم شان بی اعتماد شوند.
دقیقاً، یا مشاوران خوبی نداشت یا ضعف مربیگری باعث می‌شد که چنین تصمیم‌هایی بگیرد. این نمی‌شود که
شالیبه گردنت باشد و تمرکزت روی ابراز احساسات به هوادار باشد در حالی اگر توان فنی داشته باشید نیازی به این کارها نیست. وقتی موفقیت به شما می‌رسد، پس در ناکامی‌ها هم باید شریک باشید. فرشید اسماعیلی و بازیکنانی شبیه به او اصلاً مقصر نیستند و این نوع رفتار شما است که چنین اتفاق‌هایی را ایجاد می‌کند. قطعاً این ضعف
شفربود که بیشتر در حاشیه‌ها سعی می‌کرد خود را پررنگ نشان بدهد.
و در این بین به نظر می‌رسد همبستگی لازم هم بین بازیکنان بزرگ‌تر تیم وجود ندارد چرا که هیچکس از بازیکنی مثل اسماعیلی و باقری حمایت نکرد.
ببینید من تعجب می‌کنم فرشید اسماعیلی به شهادت خیلی از بازیکنانپناتیزن اول تیم بود و شب بازی هم این موضوع به او اعلام شده بود.
نمیدانمچرا بازیکنان بزرگ‌تر اجازه دادند این همه فشار روی او بیاید و به خانوادهاشتوهین شود. به وضوح ایرادهای مدیریتی و فنی در تیم بود و بزرگ‌تر
هانباید دست روی دست می‌گذاشتند تا قهرمانی از دست برود و بعداً بخواهند کاری کنند. یکسری بازیکنان به خاطر اشتباه‌های مربی و مدیریتی از تیم دور شدند، در بازی با ماشین سازی به دلیل عدم هماهنگی بین مدیرعامل و سرمربی اسماعیلی و چشمی از تیم دور ماندند، مدیریت و بخش فنی تیم اینقدر ضعیف بودند که فکر نکردند باید ۳ امتیاز بازی با ماشین را بگیرند و اصل موضوع را رها کردند و به حواشی پرداختند. شما ببینید فرشید باقری با این توانمندی و با این شرایط خوب بازهم اسیر این مسائل می‌شود. اعضای
کادرفنیمی‌گویند ما شما را الکی جریمه می‌کنیم ولی در عمل می‌بینیم او ۲۰ روز از تمرینات دور می‌شود. سوال من این است که چرا اینقدر باید محرومیت انضباطی یک بازیکن طول بکشد؟ آنها یک اشتباه کردند و در یک زمان کوتاه می‌شود به آن رسیدگی کرد. دور ماندن یک بازیکن چه نفعی برای بازیکن و باشگاه دارد؟ وقتی بازیکن دور می‌ماند از آمادگی دور می‌شود. زمان ما بعضی وقت‌ها مربی این اتفاق‌ها را خوب اداره می‌کرد و سعی می‌کرد به نتیجه بازی لطمه نخورد. ولی آنقدر جنگ قدرت در استقلال زیاد است همه یادشان رفته هدف قهرمانی دارند. مگر پرسپولیس یا تیم‌های دیگر از این مشکلات ندارند ولی کجا با بازیکنان چنین رفتاری می‌شود؟
شما اگر جای فرهاد مجیدی بودید این پیشنهاد را قبول می‌کردید؟وقتی در یک جایی زندگی می‌کنی که بی برنامگی هست، هیچ حساب و کتابی وجود ندارد که شما با برنامهریزیبه هدفتان برسید، از کوچک‌ترین فرصتی استفاده می‌کنید. مگر در انگلیس فوتبال کار می‌کنید که برای مربیگری از شما رزومه و سابقه کار بخواهند؟ شما الان وقتی نگاه می‌کنی معلوم نیست چه زمانی این موقعیت برایتان پیش می‌آید در حالی که اگر حساب و کتاب داشت شما با خودتان می‌گویید باید در تیم‌های پایه کارتان را پله پله شروع کنید و کم کم به تیم بزرگسالان اضافه شوید. ضمن اینکه با این تیم خوب و بازیکنان خوبی که در استقلال هستند حتماً این احساس دست می‌دهد که با کمی درست کردن اوضاع می‌شود شرایط را بهتر کرد. اگر کسی باشی که بتوانی این شرایط را هماهنگ کنی مسلماً می‌توانی موفق شوی و به همین دلیل هم شاید هرکسی هم به جز مجیدی بود پیشنهاد سرمربیگری استقلال را قبول می‌کرد.
به نظر شما حضور فرهاد مجیدی انتخاب خوبی برای استقلال است؟من طرفدار مربی جوان هستم. مربی‌هایی مثل مجیدی پتانسیل دارند که روی نیمکت بنشینند، خیلی خوشحال می‌شوم این اتفاق بیفتد. امیدوارم این سیر قهقرایی از بین برود که فرهاد بیاید، بعد از مدتی او را
بردارندویکی مثلشفررا بیاورند. این درست نیست که
شفررا اخراج کنیم و همه چیز را علیه او کنیم. باید هدف حمایت از سرمربی تا آخرین لحظه باشد اما مدیران استقلال تلاش نکردند
شفربماند و به بدترین شکل بیرونش کردند و حتی سر تمرین راهش ندادند. نوع حمایت باشگاه این را نشان می‌دهد که همه چیز مقطعی است، چه در مورد بازیکن و چه در مورد مربی. الان هم اصرار برای حمایت از فرهاد مجیدی هست، تا وقتی نیاز دارند از او حمایت می‌کنند و وقتی خواستند قطع همکاری کنند همه چیز تمام می‌شود. این موضوع متوجه ما هم که قرار است وارد چرخه مربیگری
شویمهست. در نهایت نتیجه گرفتن تیم مهم است و یک مدیر باید تا آخرین لحظه برای این هدف تلاش کند اما در استقلال این اتفاق نمی‌افتد.
آیا توصیه‌ای برای فرهاد مجیدی در شروع کارش دارید؟یک نکته‌ای را بگویم،امیدوامفرهاد مجیدی بتواند یکسری ایرادهای اساسی مثل وضعیت لیدرها و امکانات را برای خودش و برای کسانی که بعد از خودشمیآینددرست کند. ما نیاز داریم برای باشگاه یکسری چیزها را طلب کنیم و امیدوارم در جهت پیشرفت تیم، باشگاه و بازیکنان این اتفاق بیفتد. باید در استقلال هم کار کی روش را انجام بدهیم که به واسطه پافشاری
اشمنافعی را برای تیم ملی ایجاد کرد که بازیکنان از آن منتفع شدند. انشاالله همه چیز را در اختیار فرهاد مجیدی قرار بدهیم نه این که یک عده منتظر باشند چه زمانی فرهاد می‌رود تا خودشان بیایند چون وقتی خودشان سرمربی شدند هم این اتفاق برایشان می‌افتد.
در حال حاضر جو مثبتی در مورد مربی ایرانی وجود ندارد، شما فکر می‌کنید هنوز یک مربی ایرانی می‌تواند در لیگ برتر قهرمان شود؟مربیگری به خیلی چیزها بستگی دارد، انتخاب تیم، بازیکنان اما با این مربی‌های خارجی که در فوتبال ایران هستند حتماً می‌شود قهرمان شد. البته آقای برانکو تیم ملی ایران را داشته و تجربه خیلی زیادی دارد ولی سطح بازی‌های لیگ زیاد نیست. استقلال یک فصلی داشت که همه می‌گفتند بد است ولی با چند نتیجه خوب دوباره مدعی شد،
همچینتیمی با اشتباه‌های مجموعه از قهرمانی دور شد و اگرنه چه بسا در همین لیگ می‌توانست قهرمان شود. پدیده یکی از تیم‌هایی است که به زیبا شدن لیگ کمک می‌کند، جز این که خودش خوب بازی می‌کند دیگر تیم‌ها را هم وادار می‌کند که خوب بازی کنند. تیم‌ها در ایران برای
اوتدستی، ضربات ایستگاهی و اعتراض به داوری زمان زیادی می‌گذارند و اینهاچیزهایی است که زیباهای فوتبال را از بین می‌برد. من فکر می‌کنم صد در صد با مربیان داخلی می‌شود قهرمان لیگ شد.
منبع: ورزش سه


گروه های زیر مجموعه ورزشی

توپ و تور
توپ و تور

آخرین اخبار

زمان انتخاب سرمربی تیم‌ ملی والیبال مشخص شد- داورزنی: اولویت ما میزبانی نوجوانان جهان است
رئیس فدراسیون‌ والیبال ایران گفت: پیش از شروع مسابقات لیگ برتر سعی می‌کنیم سرمربی تیم ملی را مشخص کنیم. در حال حاضر هم از فدراسیون‌جهانی خواسته‌ایم که میزبانی نوجوانان یا جوانان جهان را به ایران بدهد که البته اولویت ما مسابقات نوجوانان است.
اشرف حکیمی رسما به اینتر پیوست
مدافع مراکشی رئال مادرید رسما با عقد قراردادی ۴ ساله به ارزش ۴۵ میلیون یورو به اینتر پیوست.
حمیده عباسعلی: آرزویم رسیدن به مدال المپیک است
بانوی المپیکی کاراته ایران در گفت و گو با سایت کمیته بین المللی المپیک گفت: بزرگترین ارزوی من در کاراته کسب مدال در مسابقات المپیک است.
از آنالیز وضعیت بدنی بازیکنان استقلال تا مصدومیت میلیچ و دانشگر
تمرین تیم فوتبال استقلال امروز (پنج شنبه) در مجموعه ورزشی انقلاب برگزار شد.
اطفاء ۷۰ درصد آتش‌سوزی- حریق تعمدی است
مدیرکل مدیریت بحران لرستان گفت: ۷۰ درصد آتش‌سوزی منطقه حفاظت شده سفیدکوه خرم‌آباد خاموش شده است.
داور عصر جدید  خادم فرهنگ رضوی شد
آریا عظیمی نژاد همزمان با دهه کرامت توسط بنیاد بین المللی امام رضا(علیه السلام) به عنوان خادم فرهنگ رضوی معرفی و در برنامه چراغانی شبکه 3 با حضور مدیرعامل انجمن موسیقی ایران از وی تجلیل شد.
توافق سوئد و ایران برای پرداخت غرامت به خانواده قربانیان خارجی هواپیمای اوکراینی
وزیر خارجه سوئد مدعی شد که این کشور با ایران بر سر پرداخت غرامت به خانواده قربانیان خارجی حادثه هواپیمای اوکراینی توافق‌نامه‌ای را امضا کرده است.
عبرت‌های فاجعه کلینیک سینا
متاسفانه حادثه دلخراش کلینیک سینا که منجر به مرگ ۱۹ تن و دغدار شدن جامعه و خانواده های بسیاری شد، بار دیگر پیامی تکراری و مکرر از یک فرآیند پراشکال، ناقص و ابتر را به جامعه مخابره کرد.
کرونا را کنترل نکنیم در فصل سرد با بحران‌ مواجه می‌شویم
پنج شنبه ۱۲ تیرماه جلسه ستاد عملیات مدیریت ویروس کرونا در تهران با حضور دکتر قاسم جان بابایی معاون درمان وزیربهداشت، درمان و آموزش پزشکی، علیرضا زالی فرمانده این ستاد، روسا و معاونین درمان دانشگاههای علوم پزشکی شهید بهشتی، تهران و ایران برگزار شد.
انتقاد چین از  دروغ های  آمریکا
«هوا چانیینگ»، سخنگوی وزارت خارجه چین امروز پنجشنبه از آنچه به گفته او دروغگویی آمریکا است انتقاد کرده است.

پر بازدید ترین اخبار امروز

واریز مابه التفاوت ریالی سهمیه اعتباری سوخت خرداد ماه خودروهای حمل و نقل عمومی
مدیر عامل اتحادیه تاکسیرانی‌های شهری کشور گفت: ما به التفاوت ریالی سهمیه اعتباری سوخت خرداد ماه ۵۱۲ هزار خودروی حمل و نقل عمومی، واریز شد.
جزئیات برگزاری آنلاین امتحانات کتبی دانشجویان
دانشگاه تربیت مدرس دستورالعمل و راهنمای برگزاری امتحانات پایان نیم سال دوم سال تحصیلی ۹۸-۹۹ دانشجویان این دانشگاه را اعلام کرد.
جشنواره  گل اینتر در سری آ
اینتر با یک پیروزی پر گل برابر برشا توانست سه امتیاز بازی را به دست آورد.
وقتی در فوتسال به قوی شدن حریفان تیم ملی فکر می‌کنند!
مشخص نیست حضور تیم ملی فوتسال زیر ۲۳ سال ایران در تورنمنتی که رقیب اصلی این تیم در آن حضور دارد با چه توجیهی صورت گرفته است.
امسال ۵۰ درصد چهارخطه چهارخطه ازنا - شازند به اتمام می‌رسد
معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: امسال ۵۰ درصد چهارخطه چهارخطه ازنا - شازند به اتمام می‌رسد.
اشرف حکیمی رسما به اینتر پیوست
بازگشت ابراهیمی به استقلال چقدر جدی است؟
بیانیه مهم پرسپولیس درباره فضای مجازی
انتخاب سرمربی تیم ملی والیبال اسپانیا
توافق رئال با رم برای جذب پدیده 21 ساله
هافبک برزیلی بارسلونا برای ماندن در بایرن چه کرد؟
جی جی بوفون تاریخ ساز می‌شود
4 کاندیدای مزاحم برای ملو در یوونتوس
بهترین بازیکن لالیگا انتخاب شد+ عکس
ولخرجی اماراتی ها برای سرمربی جدیدشان