کاهش ۵۰ درصدی حفاظت از شخصیت‌ها

11:16 ۱۱۳ روز و ۴ ساعت پیش مشرق نیوز 128 0
کاهش ۵۰ درصدی حفاظت از شخصیت‌ها

معاون امنیتی و انتظامی وزارت کشور گفت: مردم برای مطالبات خود تجمع می‌کنند و دیگر این موضوع مشکل امنیتی به حساب نمی‌آید، چرا که مردم به صورت مسالمت آمیز مطالبات خود را طلب می‌کنند.

مشرق نیوز

به گزارش مشرق،حسین ذوالفقاری معاون امنیتی و انتظامی وزارت کشور امروز (سه شنبه) در همایش معاونین سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری‌های سراسر کشور، گفت: سخن را با بررسی مسائل امنیتی سال ۹۸ آغاز می‌کنم که بسیار مهم است، سال ۹۷ از لحاظ اقدامات یک جانبه که توسط آمریکا صورت گرفت بسیار ویژه بود.
وی با بیان اینکه آمریکایی‌ها اقدامات برنامه ریزی شده‌ای را از اردیبهشت سال گذشته انجام دادند، افزود: آنها کارهای مختلفی از خروج از برجام تا مقابله با فروش نفت ایران را صورت دادند و در ادامه گستاخی‌هایشان سپاه پاسداران را تحریم کردند که این در تاریخ بشر بی سابقه است، البته مردم و مسئولین نیز پاسخ کوبنده‌ای به آنها دادند.
بیشتر بخوانید:معاون وزیر کشور: خیلی از فرآیندهای اداری موجود فسادزاستذوالفقاری خاطرنشان کرد: آمریکایی‌ها به دنبال آن بودند تا با تقویت موضوعات تروریستی و امنیتی اوضاع کشور را بهم بریزند. در سال ۹۷ موضوعات اجتماعی را داشتیم و موضوعی همچون تابستان داغ را پشت سر گذاشتیم. مردم نسبت به امنیت حساس هستند و واکنش نشان می‌دهند.
وی ادامه داد: در این برهه نباید از تلاش‌های مسئولین ذیربط هم چشم پوشی کرد. سال گذشته ده‌ها گروه تروریستی طراحی شده بودند تا اوضاع کشور را بهم بریزند. البته اقدام تروریستی با حمله انتحاری متفاوت است. همانطور که می‌دانید اقدام انتحاری از لحاظ امنیتی کار بزرگی به حساب نمی‌آید. اینکه به اتوبوس نظامیان ما حمله انتحاری کنند و فرار کنند، از همین نوع است.
معاون امنیتی وزارت کشور اظهار داشت: در نظرسنجی‌هایی که انجام دادیم، مردم نسبت به امنیت رأی بالایی دادند و این موضوع مهم است. همه می‌دانیم که سال گذشته چقدر از لحاظ امنیتی سخت بود. امسال هم شرایط امنیتی خوبی را خواهیم داشت.
وی تاکید کرد: یکی از موضوعات مهم ما، تجمعات صنفی بود که همیشه به درگیری می‌انجامید ولی امروز شاهدیم که مردم برای مطالبات خود تجمع می‌کنند و دیگر این موضوع مشکل امنیتی به حساب نمی‌آید، چرا که مردم به صورت مسالمت آمیز مطالبات خود را طلب می‌کنند.
ذولفقاری گفت: موضوع دیگر بحث سیل است که ما باید فضایی را ایجاد می‌کردیم که مردم بتوانند در امنیت کامل مایحتاج خود را تحویل بگیرند. سیل اخیر تجربه خوبی از لحاظ امنیتی بود. موضوع امنیت در حادثه سیل و ایام نوروز به خوبی لحاظ شد.
وی افزود: ما در وضعیت سخت سیل که روزهای تعطیل هم بود تصمیم گرفتیم تا با همفکری با آقای رحمانی فضلی و با همکاری هلال احمر، دستگاه‌های ذیربط و موکب‌های اربعین را فعال کنیم و موکب‌داران هم به خوبی در این موضوع ورود کردند. در این ایام ۷ میلیون وعده غذای گرم در بین مردم در استان‌های سیل زده توزیع شد.
معاون امنیتی وزارت کشور خاطرنشان کرد: یکی از موضوعاتی که شورای تأمین استان‌ها باید کنترل دقیقی بر روی آن داشته باشند مقابله با جرایم خشن است که باعث خدشه در امنیت عمومی می‌شود. باید در جرایمی که قتل اتفاق می‌افتد پرونده‌ها سریعاً رسیدگی شود. با همکاری رئیس قوه قضائیه انشاالله شاهد تسریع رسیدگی به اینگونه پرونده‌ها خواهیم بود تا از اقدامات و مشکلات پس از آن جلوگیری شود. مردم اگر ببینند در صورت وقوع اتفاقی، دستگاه‌ها سریع آنها را پیگیری می‌کنند، از موضوعات بعدی پیشگیری خواهد شد.
وی تاکید کرد: متأسفانه در برخی شهرها مشکلاتی داریم که چندین سال است در آنجا درگیری وجود دارد. در برخی مناطق اگر زمینه‌ای وجود دارد، باید پیش از بالا گرفتن آن موضوع برنامه ریزی شود تا بتوان بهتر با آن مقابله کرد. شهرستان‌ها باید روی جرایم تمرکز کنند، حتی یک قتل، گروگان گیری و موضوعات دیگر زیاد است و نباید وجود داشته باشند.
ذوالفقاری همچنین گفت: در مورد استان‌های مرزی باید کنترل مرزها بیشتر شود. طرحی برای کنترل مرزهای شرقی داریم تا کنترل آنها صد در صد شود.
وی تاکید کرد: موضوع امنیت انتخابات را از امروز آغاز کنید. تمام موضوعاتی که ممکن است در آن ایام ایجاد مشکل کند، باید مورد توجه قرار گیرد و پیگیری شود. یکی دیگر از موضوعات فضای مجازی است. جرم چه در فضای حقیقی و چه در فضای مجازی تفاوتی ندارد. در مورد همین موضوع همدان، درست است که این موضوع حل شد ولی شاهد بودیم که چه گستاخی‌هایی در فضای مجازی رُخ داد.
معاون امنیتی وزارت کشور تاکید کرد: برای اربعین امسال باید ستادها از امروز جدی گرفته شود. چند کار باید در این موضوع در استان‌های معین انجام گیرد. حالا برای موضوع روادید، روادید هست ولی مجانی است. برآورد ما این است که امسال حجم بالاتر از زوار را خواهیم داشت. ساماندهی از مبدا بسیار مهم است. کمیته اعزام باید از همین فردا آغاز به کار کند.
وی خاطر نشان کرد: تقسیم بندی استان‌ها برای مرزها باید مورد توجه قرار گیرد. طبق توافقی که با طرف عراقی داشتیم این بود که مرز خسروی از چند روز آینده کار خود را آغاز کند. طبق کارهایی که انجام شده است، یک سری استان‌ها باید از مرزهای خود سفر کنند. زوار اربعین دیگر نمی‌توانند از مرز مهران خارج شوند.
دبیر شورای امنیت کشور گفت: در مورد موضوع نگهداری سلاح گرم، این موضوع باید در کمیسیون‌های سلاح غیر مجاز مورد توجه قرار گیرند. رهبری نیز روی این موضوع تاکید داشته‌اند، بنابراین باید با نگهداری سلاح غیر مجاز برخورد کرد. البته این‌طور نیست که به خانه‌های مردم برویم، ولی باید کارهای شناسایی در این خصوص صورت گیرد.
وی افزود: رسیدگی به مشکلات صنفی و کاری همچنان جز الویت‌های ما است. پیش از آنکه صدای کارگر درآید و پیش از آنکه به خیابان‌ها بیایند، باید این مشکل رفع شود. در مورد کمیسیون امنیتی مسابقات ورزشی هم باید تلاش بیشتر شود. در مرکز مشکلی نداریم ولی در شهرستان‌ها نباید مشکلی ایجاد شود.
ذوالفقاری ادامه داد: برخی تحلیل‌هایی می‌دهند که اتفاقات ورزشگاه‌ها به دلیل وجود خشونت در ایران است. حال باید گفت در انگلیس چرا مشکل ایجاد می‌شود؟ جلساتی داشتیم با مسئولین فدراسیون فوتبال و قرار شد برخی مسابقات بدون تماشاگر برگزار شود.
معاون امنیتی وزارت کشور خاطرنشان کرد: در مورد موضوع قاچاق کالا که رهبری هم بر آن تاکید داشتند، باید مقابله صورت گیرد. هرگونه تخلف باید مورد توجه قرار گیرد. موضوع قاچاق کالا به خصوص کالاهای اساسی بسیار مهم است.
وی گفت: در مدیریت معابر رسمی دستور العمل هایی وجود دارد و مسئولیت آن با فرماندار است. متأسفانه شاهدیم راننده دو روز در نقطه صفر مرزی معطل است. نباید در سیر صادرات مخاطره ایجاد کرد.
ذوالفقاری تاکید کرد: رهبری در بیانیه گام دوم انقلاب موضوعاتی را مطرح می‌کنند که بسیار مهم است. ایشان اینگونه می‌فرمایند که در مقابله با چالش‌ها باید ابتکاری عمل کنیم. باید با چالش‌ها مبتکرانه عمل کنیم، نباید تقلیدی عمل کرد. با شجاعت به موضوعات چالشی ورود کنید و با نظم و تدبیر و به دور از شتاب زدگی در موضوعات عمل کنید.
معاون امنیتی وزارت کشور بیان کرد: انتظار داریم تا در موضوعات امنیتی، مسئولین امور پیش دستانه و متفکرانه ورود داشته باشند. نباید از کنار موضوعاتی همچون همدان گذشت. باید دستور العمل‌ها صادر شود ولی نباید هم تا صد در صد منتظر دستور العمل ماند.
وی در پایان خاطرنشان کرد: در مورد موضوع حفاظت شخصیت‌ها در سال گذشته ۵۰ درصد کاهش داشتیم. حفاظت شخصیت‌ها به صورت تشریفاتی وجود ندارد. اگر شخصیتی به حفاظت نیاز داشته باشد، باید در کمیسیون مطرح شود و تصمیم گیری در موردش صورت گیرد. نباید این موضوع به تشخص و عادت تبدیل شود. حال کسی در بازه‌ای نیاز دارد و باید حفاظت داشته باشد، موردی نیست. نباید هزینه اضافه به کشور وارد کرد و برخی گمان کنند که همیشه همراهشان محافظ باشد.


گروه های زیر مجموعه سیاسی

فقه و حقوق
فقه و حقوق

آخرین اخبار

دانستنی‌های از پارتیشن اداری
پارتیشن اداری بخشی از انواع پارتیشن محسوب می شود. پارتیشن  (partition) در لغت به معنی جداسازی و قسمت‌بندی می باشد.
یکپارچگی دنیای مجازی و واقعی با فناوری Cyberverse هوآوی
فناوری Cyberverse یک تکنولوژی پیشرفته و نوآورانه است که دنیای مجازی را با دنیای واقعی ادغام می‌کند و کاربران با استفاده از این فناوری در گوشی‌های هوشمند هوآوی، می‌توانند دنیای جدید با جزئیات جذاب و کامل‌تر را تجربه کنند.
با استانبول و بهترین زمان سفر به این شهر آشنا شوید
استانبول از بزرگترین و توریستی‌ترین شهرهای کشور ترکیه است.
دانلود قسمت 26 سریال نهنگ آبی
قسمت بیست و ششم سریال «نهنگ آبی» با عنوان تاریخ تولد به کارگردانی فریدون جیرانی، توسط سایت دانلود قانونی حلال دانلود توزیع شد.
مدیریت مصرف اینترنت با بسته‌های جدید اینترنت آسیاتک
با ارائه سرویس‌های متنوع اینترنت، مشترکین آسیاتک از این پس می‌توانند با توجه به الگوی مصرف اینترنت خود و خانواده، نسبت به خرید سرویس‌های متناسب با نیازشان اقدام کنند.
خرید مقرون به صرفه ابزار تعمیرات موبایل
امداد موبایل درگاهی برای خرید ارزان لوازم تعمیرات موبایل است.
چگونه کودک را به صندلی ماشین عادت دهیم
امروزه اهمیت توجه به کودکان بر هیچ کسی پوشیده نیست و همین عامل باعث می شود والدین به دغدغه فرزندانشان از سنین بسیار پایین دقت و تمرکز کافی را داشته باشند و زمان لازم را با توجه به رشد سریع دگرگونی جوامع صرف کنند تا بتوانند با موفقیت این موانع را پشت سر بگذارند.
راهنمای خرید اینترنتی مبل و مبلمان + قیمت
مبل‌ها انواع مختلف زیادی در سبک و طرح دارند که از انواع آن‌ها می‌توان به مبل‌های سلطنتی یا استیل، کلاسیک و نیمه کلاسیک و راحتی اشاره کرد که با توجه به هدف از خرید و سبک منزل می توانید مورد مد نظر خود را انتخاب کنید.
کسی به کُشتی بلیت هواپیما نمی‌فروشد
روزهای بحرانی فدراسیون کشتی تمامی ندارند. حالا که بعد از ماه‌ها بلاتکلیفی، این فدراسیون صاحب رئیس شده، اما اوضاع باز هم ناآرام و آشفته است. ناآرامی‌ها مربوط به بدهی‌های میلیاردی به اتحادیه جهانی کشتی است؛ موضوعی که اگر این‌بار به طور جدی حل نشود، تعلیق کشتی ایران حتمی است.
گزینه‌های ایران‌خودرو به روایت روزنامه دولت
از روز دوشنبه که سخنگوی دولت خبر تغییر مدیرعامل ایران‌خودرو را داد حرف از گزینه‌های جایگزین در محافل خودرویی مطرح شد. اولین نفر و محتمل‌ترین گزینه برای رفتن به جاده مخصوص عباس علی‌آبادی مدیرعامل فعلی مپناست.

پر بازدید ترین اخبار امروز

آغاز اردوی تیم ملی کشتی آزاد بدون سرپرست
اردوی تیم ملی کشتی آزاد بزرگسالان برای حضور در رقابت های جهانی، روزهای ۳۰ مرداد تا ۱۱ شهریورماه در محل خانه کشتی عبدالله موحد تهران برگزار می شود.
پاسخ هادی‌زاده به گرفتن ورودی ۳۰۰ هزار تومانی از دوومیدانی‌کاران نابینا
رییس انجمن فدراسیون دوومیدانی نابینایان و کم‌بینایان گفت: مسابقاتی که در ساری برگزار شد لیگ باشگاهی و شانس مجدد برای حضور در تیم ملی بود که تیم‌ها برای شرکت در این مسابقات باید به حساب فدراسیون ورودی پرداخت می‌کردند.
مدافع عنوان قهرمانی قد بلندتر از همیشه!
تیم ملی والیبال نوجوانان ایران در حالی از فردا به مصاف رقبایش در قهرمانی جهان می‌رود که با میانگین قدی بلندتری نسبت به دوره‌های قبل باید به دنبال دفاع از عنوان قهرمانی باشد.
ورزشکاران آمریکایی در المپیک حق اعتراض به ترامپ ندارند
کمیته المپیک آمریکا با ارسال نامه ای به تمام ورزشکاران این کشور هشدار داد آنها حق اعتراض در طول برگزاری بازیهای المپیک و هنگام توزیع مدال ندارند.
در استادیوم غدیر اهواز حتی نمی‌شود راه رفت!
سرمربی استقلال خوزستان می‌گوید تیمش در شرایطی غیر عادی به مصاف بادران رفته بود.
مسؤولان در مقابل هجوم فرهنگی دشمن حساسیت بیشتری داشته باشند- لزوم هدف‌گذاری به‌سمت ریشه‌کن کردن فقر
رئیس‌جمهور «مونسان» را به‌عنوان سرپرست وزارت‌ میراث فرهنگی معرفی کرد
شکایت ۱۱ نماینده از وزیر نیرو
«فروختن خزر»، پروژه جدید بی‌بی‌سی در شمال پس از شکست انگلیس در جنوب
نامه زاکانی به وزیر اطلاعات: اگر وزارت اطلاعات و سایرین به وظیفه‌شان عمل می‌کردند وضع فساد اینگونه نبود
ظریف: بدبینانه ترین سناریو درباره آینده برجام جنگ است
ماجرای ˮفروش دریای خزرˮ چیست؟
جدیدترین جزئیات از برخورد با خاطیان ماجرای گردشگر خارجی
بازداشت چند نفر در ایران خودرو یک ظاهرسازی تکراری است
دریادار خانزادی: باید نیروی دریایی در شأن انقلاب اسلامی ساخته شود