چند روایت متناقض از درگیری خواننده معروف کشور

10:45 ۱۱۸ روز و ۴ ساعت پیش مشرق نیوز 253 0
چند روایت متناقض از درگیری خواننده معروف کشور

از زمان اعلام خبر حمله به علیرضا افتخاری خواننده معروف کشور در بویین زهرا تا این ساعت بیش از 5 روایت متناقض و متفاوت از منابع گوناگون منتشر شده و باعث پیچیده شدن کلاف این مسئله شده است.

مشرق نیوز

به گزارش مشرق،از حدود ساعت ۱۵ دیروز برخی منابع محلی از حمله افراد ناشناس به علیرضا افتخاری در منطقۀ آراسنج بویین زهرا و صدمه وارد کردن به این استاد آواز ایران خبر می‌دادند. این در حالی بود که افتخاری پس از اجرای پیش از ظهر خود در جمع فرهنگیان شهرستان تاکستان در حال بازگشت به اصفهان از مسیر بویین زهرا و ساوه بود.
در لحظات ابتدایی این اتفاق خبرنگار خبرگزاری فارس در قزوین بعد از چندین بار تماس با تلفن همراه علیرضا افتخاری در نهایت موفق شد با علی عزیزی مدیر برنامه‌های افتخاری هم‌صحبت شود تا از طریق او اصل ماجرا و جریان را پیگیری کند.
بیشتر بخوانید:توضیحات پلیس درباره حادثه پیش آمده برای افتخاریحمله افراد ناشناس به خودروی علیرضا افتخاریعزیزی که با تلفن همراه افتخاری صحبت می‌کرد گفت: در مسیر برگشت در جادۀ بویین‌زهرا و در حوالی روستای آراسنج سفلی تعداد ۷ تا ۸ نفر از افراد ناشناس به خودروی استاد و وی حمله کردند.
مدیربرنامه‌های این هنرمند کشورمان عنوان کرد: این افراد ضمن آسیب رساندن به خودرو تلاش داشتند تا به استاد نیز آسیب جدی وارد کنند که با ورود ما و برخی مردم، در اقدام خود ناکام مانده و متواری شدند.
وی تأکید کرد: پلیس نیز در محل حادثه حضور یافت اما علت این حادثه و حمله این افراد برای ما مشخص نیست و استاد نیز از این افراد شکایت نکردند.
پلیس: دعوای خانوادگی بوده! نه ببخشید دعوای رانندگی بوده!اما ساعتی بعد از انتشار خبر توسط فارس، پایگاه اطلاع رسانی نیروی انتظامی به تشریح ماجرای حمله به افتخاری پرداخت و تیتر تکذیب حمله به علیرضا افتخاری را انتخاب کرد و نوشت: طبق بررسی‌های صورت گرفته مشخص شد علیرضا افتخاری، امروز ساعت ۱۳:۳۰ پس از اتمام برنامۀ کنسرت خود در شهرستان تاکستان در حین برگشت به سمت تهران، در مسیر متوجه درگیری عده‌ای در منطقه آراسنج بوئین زهرا می‌شود و برای وساطت و خاتمه دادن به این درگیری از خودروی خود پیاده شده و با یکی از همراهانش به محل نزاع نزدیک می‌شود. گفتنی است، در حین وساطت، ضربه‌ای از سوی یکی از طرفین دعوا به صورت این خوانندۀ کشورمان برخورد می‌کند که منجر به مصدومیت جزئی در صورت وی می‌شود که پس از این اتفاق، فردی که همراه آقای افتخاری بودند با ۱۱۰ تماس گرفته و ماجرا را گزارش می‌دهد که با حضور نیروی انتظامی در محل درگیری، نزاع خاتمه می‌یابد. قابل ذکر است که ماجرای حمله به آقای افتخاری صحت ندارد و این خواننده کشورمان نیز شکایتی از این اتفاق نداشتند و پس از خاتمه نزاع پیش آمده با همراهان خود راهی تهران شدند.
اما صرف نظر از اینکه اصلاً افتخاری قصد عزیمت به تهران را نداشته و اگر داشت بدون شک از مسیر بویین زهرا تردد نمی‌کرد، زمانی روایت‌ها عجیب‌تر می‌شود که پس از مصاحبۀ معاون فرماندار بوئین زهرا با خبرگزاری ایرنا و روایت یک جدال لفظی ناشی از سبقت گرفتن خودروها، پایگاه اطلاع رسانی پلیس نیز ساعتی بعد این خبر خود را از روی کانال سروش پاک کرده و خبری متفاوت را بر روی خروجی کانال قرار می‌دهد.
در این مطلب جدید که در ساعت ۱۸:۲۸ دقیقه منتشر شد پلیس مدعی می‌شود که: طبق بررسی‌های صورت گرفته مشخص شد امروز ساعت ۱۳:۳۰ پس از اتمام برنامۀ کنسرت خود در شهرستان تاکستان حین برگشت به سمت تهران، خودوری تویوتا کمری به سرنشینی خواننده معروف کشور علیرضا افتخاری از یک خودروی سواری ریو از سمت راست اقدام به سبقت گرفتن می‌کند که این امر مورد اعتراض قرار می‌گیرد.
بر طبق این ادعا پس از توقف خودروها طرفین با یکدیگر درگیری لفظی داشتند و در این حین ضربه‌ای از سوی یکی از طرفین دعوا به صورت این خواننده کشورمان برخورد که منجر به مصدومیت جزئی در صورت وی می‌شود که پس از این اتفاق، با حضور پلیس در محل درگیری، نزاع خاتمه می‌یابد.
با بررسی بیشتر می‌توان دریافت که این خبر، بر اساس گفته‌های آقاعلی معاون فرماندار بویین زهرا تنظیم شده است. آقا علی در گفتگویی با ایرنا که ساعت ۱۸:۱۹ دقیقه بر روی خروجی قرار گرفته همین مطلب پلیس را بیان کرده و عنوان می‌کند در این مشاجره هیچ گونه صدمه به خودروی دوطرف و راننده‌ها وارد نمی‌شود و اهالی تجمع کننده نیز به محض شناخت این خوانندۀ محبوب با احترام با وی برخورد می‌کنند.
معما با گفته‌های افتخاری پیچیده‌تر می‌شودعلیرضا افتخاری اما در مصاحبه ای که ساعت ۲۰:۱۹ دقیقه در خبرگزاری تسنیم منتشر شده با رد همۀ این گفته‌ها و حتی گفتۀ عزیزی مدیربرنامه خود که اتفاقاً با تلفن خود افتخاری نیز سخن گفته است، مدعی می شود در آراسنج سفلی تصادف کوچکی کرده و درگیری پس از تصادف رخ داده است.
وی در این گفت‌وگو اضافه کرده است: تصادف کوچکی اتفاق افتاد و بلافاصله رانندۀ آن ماشین تماس گرفت و عدۀ زیادی روی سر ما ریختند. بارها به آنها گفتم که تصادف عمدی نبوده و هر چه خسارت ماشین شده را پرداخت می‌کنم و بیمه نامه‌ام هست، اما زیربار نمی‌رفتند.
این خواننده می‌گوید: شاید اگر منِ افتخاری نبودم، هر کس دیگری بود می‌کشتندش. چندین نفر بودند و همه روی سر ما ریختند. خیلی ما را اذیت کردند. با سنگ زدند ماشینم را نابود کردند و شیشه‌ها و راهنماهای ماشین را شکستند. تصادف در این حد بود که یک خَش روی ماشینش افتاده بود. ماشینش ریو بود. این اتفاق واقعاً نیازی به کتک کاری و ایل و قشون کشی نداشت.
افتخاری: تقصیر احمدی‌نژاد استاما داستان وقتی عجیب‌تر می شود که خود افتخاری در گفتگو با ایرنا تلاش دارد این تصادف به قول خود ساده و کوچک را سیاسی جلوه دهد.
وی در این گفتگو عنوان می‌کند: قبلاً نیز شاهد چنین برخوردهایی در دیگر نقاط بوده‌ام و چنین برخوردهایی را بی‌ربط به دوران ریاست جمهوری آقای احمدی نژاد و حضور من در مراسم ایشان نمی‌دانم.
بدون شک این رویداد ساده اما با تناقض فراوان، نمایشی کوچک از خلأ اطلاع رسانی شفاف است. کما اینکه درگیری با سلبریتی‌ها نیز امری ساده است و می‌توان با شرحی ساده و صادقانه آن را برای مردم بازگو کرد اما تفاوت روایت‌ها همواره خود بر سردرگمی مخاطبان دامن می‌زند.
روایت‌های متناقض و حتی تلاش برای سیاسی کردن این ماجرا لحظه به لحظه بر تعجب هر مخاطبی می‌افزاید.


گروه های زیر مجموعه اجتماعی

حوادث و انتظامی
حوادث و انتظامی

آخرین اخبار

نکات اساسی چاپ کاتالوگ در تبلیغات
یکی از ابزارهای مهم در اطلاع‌رسانی و معرفی خدمات و کالا، چاپ کاتالوگ هست.
هدیه دادن گل رز قرمز
گل نشانه زیبایی هست و هدیه دادن گل رز قرمز احساس خوشایندی را منتقل می‌کند و تاثیر خوبی روی مخاطب می‌گذارد.
مصاحبه اختصاصی سلوانا شکیبا خبرنگار ۸ساله خبرآفرین با علاءالدین بروجردی
سلوانا شکیبا خبرنگار ۸ ساله از اعضای باشگاه خبرآفرینان تین تاک، با علاءالدین بروجردی نماینده با سابقه مجلس شورای اسلامی مصاحبه‌ای جذاب انجام داده است.
بهترین کشتی‌های تفریحی استانبول را از دست ندهید
کشتی‌های بسیاری در شهر استانبول برای تفریحات شبانه وجود دارد و هیجان‌انگیزترین تفریحات در تنگه بسفر به وجود می‌آید.
نسخه سفارشی پرچمدار هوآوی با قابی از کریستال‌هایSwarovski
کمپانی هوآوی به تازگی نسخه محدودی (Limited Edition) از پرچمدار جدید خود را معرفی کرده که به بسته‌بندی و قاب Swarovski Crystal و کریستال‌های مرغوب سواروسکی مزین شده است.
راه‌اندازی امکان فعال‌سازی رمز دوم یک‌بارمصرف کارت‌های سرمایه
به‌منظور افزایش امنیت حساب کاربران، جلب نظر و ترغیب و رضایت بیشتر مشتریان در استفاده از رمزهای یک‌بارمصرف کارت‌های سرمایه و همچنین تسریع در فرایند فعال‌سازی رمز دوم یک‌بارمصرف کارت‌های سرمایه، امکان فعال‌سازی رمز دوم یک‌بارمصرف کارت در اینترنت بانک سرمایه برای مشتریان این بانک فراهم شد.
ترانسمیتر دما را از ابزارسنجش آریا تهیه کنید
ترانسمیتر دما و گیج فشار به عنوان دو مورد از ابزارهای دقیق و حیاتی در صنایع بزرگ و پتروشیمی شناخته می‌شوند.
نقش صندلی اداری در سلامت کارمندان
صندلی اداری نقش به‌سزایی در سلامت کارمند ایفا می‌کند و تنها پارامتری که به سلامت کمک می‌کند یک صندلی اداری استاندارد است.
شرح وظایف مسئولان و مواجهه دو فقیه
مباحث درگرفته بین آیت‌الله یزدی و آیت‌الله لاریجانی، از اعضای فقیه شورای نگهبان، ابعاد مختلفی دارد.
زندگی شهری، همچنان پرهزینه
«در حالی که میانگین هزینه خانوار در سال گذشته در مناطق روستایی بیش از ۲۱ میلیون تومان برای کل سال بوده است، هزینه خانوار در مناطق شهری کشور بیش از ۳۹ میلیون تومان برآورد می‌شود. به بیان ساده‌تر می‌توان عنوان کرد که هزینه خانوار (زندگی) در شهرها ۱۸ میلیون تومان بیش از خانوار روستایی بوده است.»

پر بازدید ترین اخبار امروز

مصاحبه اختصاصی سلوانا شکیبا خبرنگار ۸ساله خبرآفرین با علاءالدین بروجردی
سلوانا شکیبا خبرنگار ۸ ساله از اعضای باشگاه خبرآفرینان تین تاک، با علاءالدین بروجردی نماینده با سابقه مجلس شورای اسلامی مصاحبه‌ای جذاب انجام داده است.
بهترین کشتی‌های تفریحی استانبول را از دست ندهید
کشتی‌های بسیاری در شهر استانبول برای تفریحات شبانه وجود دارد و هیجان‌انگیزترین تفریحات در تنگه بسفر به وجود می‌آید.
علت کاهش آلاینده ازن در هوای تهران طی مرداد ماه
مدیر عامل شرکت کنترل کیفیت هوای تهران ضمن اشاره به اینکه میانگین دمای روزانه در مرداد ماه امسال نسبت به تیر ماه ۱.۱ درجه سانتیگراد و میزان تشعشع روزانه نیز ۳۴.۱ واحد کاهش یافته است، گفت: همین موضوع کاهش روزهای آلوده در تهران از نظر میزان آلاینده ازن را به دنبال داشته است.
تاریخ سازی ام‌باپه در ˮشب تلخˮ
مهاجم جوان پاری سن ژرمن در شب تاریخ سازی خود در لیگ فرانسه آسیب دید.
لیگ برتر در جست‌وجوی بدیهیات
نوزدهمین دوره لیگ برتر زیر سایه مشکلات فراوان آغاز شد.
آغاز جشن عاطفه ها هفتم شهریور
افتتاح همزمان ۱۲۴۵ واحد مسکونی ناجا با حضور سردار اشتری
خاکسپاری غیرمتعارف متوفی در یکی از شهرهای اطراف تهران رخ داده است
آخرین وضع آب و هوای کشور در چهارم شهریور
واکنش ابتکار به صدور «گواهینامه موتورسیکلت برای زنان»
بهره برداری از 8.5 کیلومتر از بخش شرقی خط 7 مترو
خبرخوش حسینی برای معلمان
سقف وام‌های دانشجویان علوم پزشکی افزایش می یابد
علت کاهش آلاینده ازن در هوای تهران طی مرداد ماه
چگونه پهپاد شریف روی آمریکایی‌ها را کم کرد؟ +عکس