چند روایت متناقض از درگیری خواننده معروف کشور

10:45 ۴۹ روز و ۱۱ ساعت پیش مشرق نیوز 85 0
چند روایت متناقض از درگیری خواننده معروف کشور

از زمان اعلام خبر حمله به علیرضا افتخاری خواننده معروف کشور در بویین زهرا تا این ساعت بیش از 5 روایت متناقض و متفاوت از منابع گوناگون منتشر شده و باعث پیچیده شدن کلاف این مسئله شده است.

مشرق نیوز

به گزارش مشرق،از حدود ساعت ۱۵ دیروز برخی منابع محلی از حمله افراد ناشناس به علیرضا افتخاری در منطقۀ آراسنج بویین زهرا و صدمه وارد کردن به این استاد آواز ایران خبر می‌دادند. این در حالی بود که افتخاری پس از اجرای پیش از ظهر خود در جمع فرهنگیان شهرستان تاکستان در حال بازگشت به اصفهان از مسیر بویین زهرا و ساوه بود.
در لحظات ابتدایی این اتفاق خبرنگار خبرگزاری فارس در قزوین بعد از چندین بار تماس با تلفن همراه علیرضا افتخاری در نهایت موفق شد با علی عزیزی مدیر برنامه‌های افتخاری هم‌صحبت شود تا از طریق او اصل ماجرا و جریان را پیگیری کند.
بیشتر بخوانید:توضیحات پلیس درباره حادثه پیش آمده برای افتخاریحمله افراد ناشناس به خودروی علیرضا افتخاریعزیزی که با تلفن همراه افتخاری صحبت می‌کرد گفت: در مسیر برگشت در جادۀ بویین‌زهرا و در حوالی روستای آراسنج سفلی تعداد ۷ تا ۸ نفر از افراد ناشناس به خودروی استاد و وی حمله کردند.
مدیربرنامه‌های این هنرمند کشورمان عنوان کرد: این افراد ضمن آسیب رساندن به خودرو تلاش داشتند تا به استاد نیز آسیب جدی وارد کنند که با ورود ما و برخی مردم، در اقدام خود ناکام مانده و متواری شدند.
وی تأکید کرد: پلیس نیز در محل حادثه حضور یافت اما علت این حادثه و حمله این افراد برای ما مشخص نیست و استاد نیز از این افراد شکایت نکردند.
پلیس: دعوای خانوادگی بوده! نه ببخشید دعوای رانندگی بوده!اما ساعتی بعد از انتشار خبر توسط فارس، پایگاه اطلاع رسانی نیروی انتظامی به تشریح ماجرای حمله به افتخاری پرداخت و تیتر تکذیب حمله به علیرضا افتخاری را انتخاب کرد و نوشت: طبق بررسی‌های صورت گرفته مشخص شد علیرضا افتخاری، امروز ساعت ۱۳:۳۰ پس از اتمام برنامۀ کنسرت خود در شهرستان تاکستان در حین برگشت به سمت تهران، در مسیر متوجه درگیری عده‌ای در منطقه آراسنج بوئین زهرا می‌شود و برای وساطت و خاتمه دادن به این درگیری از خودروی خود پیاده شده و با یکی از همراهانش به محل نزاع نزدیک می‌شود. گفتنی است، در حین وساطت، ضربه‌ای از سوی یکی از طرفین دعوا به صورت این خوانندۀ کشورمان برخورد می‌کند که منجر به مصدومیت جزئی در صورت وی می‌شود که پس از این اتفاق، فردی که همراه آقای افتخاری بودند با ۱۱۰ تماس گرفته و ماجرا را گزارش می‌دهد که با حضور نیروی انتظامی در محل درگیری، نزاع خاتمه می‌یابد. قابل ذکر است که ماجرای حمله به آقای افتخاری صحت ندارد و این خواننده کشورمان نیز شکایتی از این اتفاق نداشتند و پس از خاتمه نزاع پیش آمده با همراهان خود راهی تهران شدند.
اما صرف نظر از اینکه اصلاً افتخاری قصد عزیمت به تهران را نداشته و اگر داشت بدون شک از مسیر بویین زهرا تردد نمی‌کرد، زمانی روایت‌ها عجیب‌تر می‌شود که پس از مصاحبۀ معاون فرماندار بوئین زهرا با خبرگزاری ایرنا و روایت یک جدال لفظی ناشی از سبقت گرفتن خودروها، پایگاه اطلاع رسانی پلیس نیز ساعتی بعد این خبر خود را از روی کانال سروش پاک کرده و خبری متفاوت را بر روی خروجی کانال قرار می‌دهد.
در این مطلب جدید که در ساعت ۱۸:۲۸ دقیقه منتشر شد پلیس مدعی می‌شود که: طبق بررسی‌های صورت گرفته مشخص شد امروز ساعت ۱۳:۳۰ پس از اتمام برنامۀ کنسرت خود در شهرستان تاکستان حین برگشت به سمت تهران، خودوری تویوتا کمری به سرنشینی خواننده معروف کشور علیرضا افتخاری از یک خودروی سواری ریو از سمت راست اقدام به سبقت گرفتن می‌کند که این امر مورد اعتراض قرار می‌گیرد.
بر طبق این ادعا پس از توقف خودروها طرفین با یکدیگر درگیری لفظی داشتند و در این حین ضربه‌ای از سوی یکی از طرفین دعوا به صورت این خواننده کشورمان برخورد که منجر به مصدومیت جزئی در صورت وی می‌شود که پس از این اتفاق، با حضور پلیس در محل درگیری، نزاع خاتمه می‌یابد.
با بررسی بیشتر می‌توان دریافت که این خبر، بر اساس گفته‌های آقاعلی معاون فرماندار بویین زهرا تنظیم شده است. آقا علی در گفتگویی با ایرنا که ساعت ۱۸:۱۹ دقیقه بر روی خروجی قرار گرفته همین مطلب پلیس را بیان کرده و عنوان می‌کند در این مشاجره هیچ گونه صدمه به خودروی دوطرف و راننده‌ها وارد نمی‌شود و اهالی تجمع کننده نیز به محض شناخت این خوانندۀ محبوب با احترام با وی برخورد می‌کنند.
معما با گفته‌های افتخاری پیچیده‌تر می‌شودعلیرضا افتخاری اما در مصاحبه ای که ساعت ۲۰:۱۹ دقیقه در خبرگزاری تسنیم منتشر شده با رد همۀ این گفته‌ها و حتی گفتۀ عزیزی مدیربرنامه خود که اتفاقاً با تلفن خود افتخاری نیز سخن گفته است، مدعی می شود در آراسنج سفلی تصادف کوچکی کرده و درگیری پس از تصادف رخ داده است.
وی در این گفت‌وگو اضافه کرده است: تصادف کوچکی اتفاق افتاد و بلافاصله رانندۀ آن ماشین تماس گرفت و عدۀ زیادی روی سر ما ریختند. بارها به آنها گفتم که تصادف عمدی نبوده و هر چه خسارت ماشین شده را پرداخت می‌کنم و بیمه نامه‌ام هست، اما زیربار نمی‌رفتند.
این خواننده می‌گوید: شاید اگر منِ افتخاری نبودم، هر کس دیگری بود می‌کشتندش. چندین نفر بودند و همه روی سر ما ریختند. خیلی ما را اذیت کردند. با سنگ زدند ماشینم را نابود کردند و شیشه‌ها و راهنماهای ماشین را شکستند. تصادف در این حد بود که یک خَش روی ماشینش افتاده بود. ماشینش ریو بود. این اتفاق واقعاً نیازی به کتک کاری و ایل و قشون کشی نداشت.
افتخاری: تقصیر احمدی‌نژاد استاما داستان وقتی عجیب‌تر می شود که خود افتخاری در گفتگو با ایرنا تلاش دارد این تصادف به قول خود ساده و کوچک را سیاسی جلوه دهد.
وی در این گفتگو عنوان می‌کند: قبلاً نیز شاهد چنین برخوردهایی در دیگر نقاط بوده‌ام و چنین برخوردهایی را بی‌ربط به دوران ریاست جمهوری آقای احمدی نژاد و حضور من در مراسم ایشان نمی‌دانم.
بدون شک این رویداد ساده اما با تناقض فراوان، نمایشی کوچک از خلأ اطلاع رسانی شفاف است. کما اینکه درگیری با سلبریتی‌ها نیز امری ساده است و می‌توان با شرحی ساده و صادقانه آن را برای مردم بازگو کرد اما تفاوت روایت‌ها همواره خود بر سردرگمی مخاطبان دامن می‌زند.
روایت‌های متناقض و حتی تلاش برای سیاسی کردن این ماجرا لحظه به لحظه بر تعجب هر مخاطبی می‌افزاید.


گروه های زیر مجموعه اجتماعی

شهری
شهری

آخرین اخبار

دردسرهایی از جنس آب یخ!
آب یخ و حتی نوشیدنی‌های سرد دیگر می‌توانند موجب منقبض شدن رگ‌های خونی شوند و بر همین اساس اثری منفی بر گوارش داشته باشند.
مدال برنز ژیمناستیک قهرمانی آسیا ۲۰۱۵ به ایران داده شد
در جریان مسابقات قهرمانی آسیا ۲۰۱۹ نماینده فدراسیون جهانی مدال برنز قهرمانی آسیا ۲۰۱۵ خناری نژاد را که در پی دوپینگ ژیمناست قزاقستان بدست آمده بود به ایران داد.
پیروزی تیم ملی والیبال دانشجویان برابر تیم نوجوانان
تیم ملی والیبال دانشجویان ایران در دیدار تدارکاتی جهت حضور پرقدرت بازی‌های یونیورسیاد ۲۰۱۹ ایتالیا با نتیجه ۳ بر ۲ مقابل تیم ملی نوجوانان به برتری رسید.
ولاسکو از خداحافظی با دنیای والیبال پشیمان شد
سرمربی آرژانتینی دوباره در جهان والیبال به عنوان مربی حضور خواهد داشت.
بهاروند و طالقانی باز هم به کمیته اخلاق نرفتند
دو عضو هیأت رئیسه فدراسیون فوتبال برای سومین بار به دعوت کمیته اخلاق برای پاسخگویی به اتفاقات تلخ جام حذفی بی اعتنایی کردند که به نظر می‌رسد این کمیته برای صیانت از اعتبار فوتبال از تمام قدرت قانونی خود برای رسیدگی به معضلات فوتبال بهره ببرد.
دستیاران استراماچونی را بیشتر بشناسید + عکس
سه دستیار سرمربی جدید تیم فوتبال استقلال وارد تهران شدند.
آغاز اردوی گروه دوم بازیکنان تیم ملی فوتبال امید
بازیکنان دعوت شده در فهرست دوم تیم ملی فوتبال امید ظهر امروز طبق برنامه با حضور در هتل المپیک خود را به اعضای کادر فنی معرفی کردند.
مرکل: لغو تحریم‌های روسیه منوط به بازگشت کریمه به اوکراین است
صدراعظم آلمان تصریح کرد، لغو تحریم‌ها علیه روسیه منوط به بازگشت کریمه به اوکراین است.
اردوغان: مرسی به مرگ طبیعی نمرده است
رئیس‌جمهوری ترکیه اعلام کرد که معتقد به مرگ طبیعی محمد مرسی نیست.
امضای سه تفاهم‌نامه همکاری در راستای توسعه و ترویج حمل‌ونقل پاک
سه تفاهم‌نامه همکاری در راستای توسعه و ترویج حمل‌ونقل پاک فی مابین سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور و پلیس راهور ناجا، دانشگاه صنعتی شریف و فدراسیون دوچرخه سواری امضا شد.

پر بازدید ترین اخبار امروز

سومین مناظره تاجزاده و زاکانی
مصطفی تاجزاده و علیرضا زاکانی نمایندگان دو جناح اصلاح‌طلب و اصولگرا با موضوع «اتفاقات سال ۸۸ و فساد اقتصادی» به مناظره نشستند.
جایگاه‌های برتر بانک ملی ایران در گزارش شاپرک
گزارش اردیبهشت‌ماه سال جاری شبکه الکترونیکی پرداخت کارت (شاپرک) نشان می‌دهد که در این ماه بیشترین کارت برداشت تراکنش دار، بیشترین کارت هدیه و بیشترین بن کارت تراکنش دار متعلق به بانک ملی ایران بوده است.
پرمدال‌ترین ورزشکار پاراآسیایی چقدر پاداش گرفت؟
پرمدال‌ترین ورزشکار بازی‌های پاراآسیایی جاکارتا با انتقاد نسبت به میزان پاداش خود گفت: با توجه به این که در بازی‌های پاراآسیای جاکارتا به لطف خدا توانستم شش بار پرچم کشورم را به اهتزاز در آورم و تاریخ ساز شوم، اما مسئولان در پرداخت پاداش به قول خود عمل نکردند.
ادعا یک نماینده درباره ابلاغ اجرای لایحه پالرمو از سوی دولت
یک عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس مدعی شد که دولت به دستگاه‌ها لایحه پالرمو و لایحه الحاق یک تبصره به ماده ۶ قانون مبارزه با پولشویی را برای اجرا ابلاغ کرده است که درباره پالرمو هنوز در مجمع تشخیص تعیین تکلیف نشده و درباره پولشویی هم هنوز مجلس آن را تصویب نکرده است.
ˮفلومترالتراسونیکˮ را از ابزار سنجش آریا بخرید
فرآیند انتخاب ابزار دقیق صنعتی بسیار پیچیده است و نیاز به مهارت و آشنایی فرد با مباحث مختلف صنعتی دارد.
پرونده قتل شیرمحمدعلی روی میز قاضی بابایی
شهرداری شیراز مقصر اصلی سیل دروازه قرآن
سالانه 300 هزار خارجی برای درمان به ایران می آیند
خبری مهم برای مشمولان سربازی- فراخوان مشمولان فارغ‌التحصیل دانشگاه‌ها در تیر 1398
بهترین منزل مبله در شیراز کجاست؟
دو ضارب خرس سوادکوه روانه زندان شدند
۱۰ هزار بسته لوازم خانگی؛ آماده تحویل به سیل‌زدگان
تمامی کارت های ملی قدیم فاقد اعتبار است
۱۰ عامل ابتلا به ˮبیماری قلبیˮ
سرقت از چادرهای مسافران با روش تیغ زنی