مدیری که شهامت اخراج مربی خود را ندارد- جریمه میلیاردی در انتظار استقلال!

10:29 ۴۲۹ روز و ۸ ساعت پیش مشرق نیوز 263 0
مدیری که شهامت اخراج مربی خود را ندارد- جریمه میلیاردی در انتظار استقلال!

در یکی از تازه‌ترین شاهکارهای مدیریتی در فوتبال ایران، امیرحسین فتحی در اقدامی احساسی وینفرد شفر را پس از باخت مقابل پدیده تا پایان فصل تعلیق کرد تا واژه جدیدی به ادبیات مدیریتی وارد کرده باشد.

مشرق نیوز

سرویس ورزش مشرق -مرور اتفاقات هر روزه در حوزه‌های مختلف کشور اثبات کننده یک نکته تاسف برانگیز و نگران کننده به نام «سوءمدیریت» است که خسارت‌های سنگین و بعضاً جبران ناپذیری به بار می‌آورد. در حوزه ورزش این مساله به وفور یافت می‌شود و تنها چیزی که بدان اهمیت داده نمی‌شود عبرت آموزی است!
در حوزه پرطرفدار و البته پرحاشیه و پر خبر فوتبال شاید معدود مدیران انگشت شماری توسط وزارت ورزش انتخاب شده باشند که پس از رفتنشان حسرت بخوریم و دلتنگ حسن مدیریت آنها شویم.
استقلالو پرسپولیسدو تیم پرطرفدار کشور به اتوبانی برای رفت و آمد مدیران اغلب سیاسی و اخیراً اقتصادی و کمتر ورزشی تبدیل شده اند که هر کدام مدتی بر صندلی مدیریت یا هیئت مدیره تکیه زده و اسم و رسمی برای خود به هم زده اند تا منفعتش را در آینده و در جاهای دیگر ببرند!در یکی از تازه‌ترین شاهکارهای مدیریتی در فوتبال ایران، امیرحسین فتحیدر اقدامی احساسی وینفرد شفرسرمربی آلمانی استقلال را پس از باخت مقابل پدیده در مشهد از کار تعلیق کرد و واژه جدیدی به ادبیات مدیریتی وارد کرد. برکناری یا اخراج از اختیارات هر مدیری در هر جای دنیاست، اما در ایران به نوعی پیچیده اجرا می‌شود و شهامت اعلام آن وجود ندارد. مدیر استقلال که ابتدا کنار گذاشتن شفر را گمانه زنی رسانه‌ها می‌دانست حالا نه تنها این مربی را از تیم کنار گذاشته و سکان هدایت آبی پوشان را به فرهاد مجیدی سپرده، بلکه مانع ورود شفر به باشگاه هم شده و عملاً شمشیر را برای پیرمرد آلمانی از رو بسته است تا همگان یاد ماجرای پرسپولیس و مانوئل ژوزه پرتغالی در زمان رویانیان بیفتند.
کاش مدیران فوتبال ایران شهامت برعهده گرفتن کار خود را چه درست و چه غلط داشتند و به جای فریب افکار عمومی و اتهام به رسانه‌ها دلایل قانع کننده برای اقداماتشان می‌آوردند!مدیری که شهامت اخراج مربی خود را ندارد- جریمه میلیاردی در انتظار استقلال!
بیشتر بخوانید: جنگ علنی مدیرعامل استقلال با رسانه‌ها! / فتحی تکذیبیه خودش را تکذیب کرد!فتحی تاوان این تصمیم احساسی را خواهد داد / دلیل واقعی برکناری شفر چه بود؟فتحی قطعاً خودش هم نمی‌داند عمر مدیریتش ۴ سال طول خواهد کشید یا زودتر از آنچه فکرش را بکند به سرنوشت مدیران قبلی دچار می‌شود، اما با برکناری شفر که یک سال دیگر با استقلال قراردادی به مبلغ یک میلیون و ۲۰۰ هزار دلار دارد مشکلی جدید را برای استقلال به وجود آورده است که شاید خودش قبل از درگیر شدن باشگاه با فیفا و جریمه و محرومیت احتمالی از تیم رفته باشد. هرچند این مدیر که اتفاقاً فارغ التحصیل رشته حقوق است و سابقه معاونت حقوقی استقلال را نیز دارد، ادعا کرده که با کمترین هزینه و نزدیک به صفر با شفر به توافق خواهند رسید!
این کار فتحی را شاید بتوان شبیه کاری دانست که محمدرضا زنوزی مالک تراکتورسازی پس از باخت مقابل سپیدرود انجام داد و با رسانه‌ای کردن اتهام به محسن فروزان تیم را کاملاً به حاشیه برد و نتیجه اش فعلاً ۳ باخت متوالی و از دست دادن شانس قهرمانی و شاید سهمیه لیگ قهرمانان آسیا برای تبریزی‌ها بوده است. موضوعی که شاید اگر زنوزی رسانه‌ای نمی‌کرد و در گفتگوهای زیادش به آن دامن نمی‌زد، آسیب کمتری به تیم وارد می‌ساخت. حالا فتحی هم در فاصله ۳ هفته تا پایان مسابقات استقلال تیم را کاملاً به حاشیه برده است و باید منتظر ماند نتیجه این شوک بد موقع، مثبت خواهد بود یا منفی؟
البته که استقلالی‌ها با آن شادی غیرمعقول و قهرمانانه وار و بالا انداختن شفر پس از بردن سپاهان در اصفهان و اخراج ناگهانی و راه ندادن شفر به باشگاه نشان دادند «تعادل» حلقه مفقوده شان است و مدیران این تیم که این عدم تعادل و ناهماهنگی در سطح هیئت مدیره هم دیده می‌شود، نمی‌توانند خودشان را پشت انتخاب فرهاد مجیدی که دارای محبوبیت خاصی در بین استقلالی هاست، پنهان کنند!مدیری که شهامت اخراج مربی خود را ندارد- جریمه میلیاردی در انتظار استقلال!
البته ایراد بزرگ‌تر را باید به وزارت ورزش گرفت که به ادعای حسن زمانی عضو سابق هیئت مدیره باشگاه، تمدید قرارداد شفر برای فصل بعد هم به خواسته آن‌ها بوده و الان اگر جریمه ای متوجه استقلال شود قطعاً باید این نهاد به عنوان متولی باشگاه متقبل شود. هر چند داورزنی به عنوان معاون حرفه ای و قهرمانی این وزارت خانه گفته است که باشگاه در انتخاب مربی و کادر فنی اختیار دارد و ما نظارت اجمالی داریم، باشگاه باید به این اتفاق پاسخ بدهد!
استقلال که ابتدای فصل را با حاشیه تمدید قرارداد تیام و جپاروف و قراردادهای نیمه شب مدیران قبلی شروع کرد، پایان فصل را هم با حاشیه اخراج شفر به پایان رساند و به نظر می‌رسد آغاز فصل بعد فوتبالی این باشگاه هم با حاشیه انتخاب سرمربی جدید و البته شکایت احتمالی شفر و شاید کسر امتیاز و جریمه میلیاردی آغاز شود و چه خوب است علاج واقعه قبل از وقوع کرد!


گروه های زیر مجموعه ورزشی

دنیای ورزش
دنیای ورزش

آخرین اخبار

رگبار باران در ۲ استان و تشدید بادهای ۱۲۰ روزه در ۳ استان
سازمان هواشناسی کشور با صدور دو هشدار از رگبار باران در جنوب سیستان و بلوچستان و شرق هرمزگان خبر داده است. همچنین بر اساس هشدار این سازمان از امروز (۱۲ تیر)، وزش بادهای ۱۲۰ روزه در سه استان کشور تشدید می‌شود.
اگر کرونا را کنترل نکنیم در فصول سرد با بحران‌ مواجه می‌شویم
معاون درمان وزیربهداشت ضرورت برنامه‌ریزی مدون برای کنترل کرونا را خواستار شد و گفت: اگر چنانچه در این بازه زمانی نتوانیم این ویروس را کنترل کنیم قطعا در فصول سرد سال با بحران‌های جدی تر مواجه خواهیم شد.
هر ۴۰ دقیقه یک زن در کشور به سرطان سینه مبتلا می‌شود
مسئول آموزش خانه کارگر کشور گفت: هر ۴۰ دقیقه یک زن در کشور به سرطان سینه مبتلا می‌شود.
۱۰ سال گذشته اتفاقات خوبی در زیرساخت‌های راه‌های لرستان رخ داده است
معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: ۱۰ سال گذشته اتفاقات خوبی در زیرساخت‌های راه‌های استان رخ داده است.
شایع‌ترین معضل بیماران بدحال کرونایی در جهان
محققان در پژوهش‌های اخیر خود دریافتند، بیماری کووید ۱۹ می‌تواند منجر به سکته و آسیب مغزی در بیماران با وضعیت بحرانی شود و این موضوع می‌تواند در میان مبتلایان به بیماری مذکور بسیار شایع باشد.
تا پایان دولت راه های روستاهای بالای ۵۰ خانوار آسفالت می‌شود
وزیر راه و شهرسازی گفت: در طرح طرح ابرار در سال جاری  هیچ روستای بالای ۵۰ خانوار را نخواهیم داشت که تا پایان دولت فاقد آسفالت باشد.
پایان زودهنگام مذاکرات اتحادیه اروپا و بریتانیا
مذاکرات اتحادیه اروپا و بریتانیا درباره آینده روابط دو طرفه آنها امروز (پنجشنبه) زودتر از موعد مقرر آن به پایان رسید.
ساخت ۲۰۰ هزار مسکن برای دهک‌های پایین
معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: کمیته کارشناسی به منظور احداث مسکن برای دهک‌های یک تا سه تشکیل شده و به زودی عملیات اجرایی ساخت ۲۰۰ هزار واحد آغاز می‌شود.
اعتماد مردم روسیه به پوتین
«دیمیتری پسکوف» سخنگوی کرملین روز پنجشنبه گفت، ذات همدلی مردم روسیه در این همه پرسی معیاری برای عمق اعتماد مردم به «ولادیمیر پوتین» رئیس‌جمهور این کشور بود.
محور قدیم خرم‌آباد پلدختر برای دسترسی محلی است
وزیر راه و شهرسازی گفت: محور قدیم خرم‌آباد پلدختر برای دسترسی محلی است.

پر بازدید ترین اخبار امروز

واریز مابه التفاوت ریالی سهمیه اعتباری سوخت خرداد ماه خودروهای حمل و نقل عمومی
مدیر عامل اتحادیه تاکسیرانی‌های شهری کشور گفت: ما به التفاوت ریالی سهمیه اعتباری سوخت خرداد ماه ۵۱۲ هزار خودروی حمل و نقل عمومی، واریز شد.
جشنواره  گل اینتر در سری آ
اینتر با یک پیروزی پر گل برابر برشا توانست سه امتیاز بازی را به دست آورد.
وقتی در فوتسال به قوی شدن حریفان تیم ملی فکر می‌کنند!
مشخص نیست حضور تیم ملی فوتسال زیر ۲۳ سال ایران در تورنمنتی که رقیب اصلی این تیم در آن حضور دارد با چه توجیهی صورت گرفته است.
امسال ۵۰ درصد چهارخطه چهارخطه ازنا - شازند به اتمام می‌رسد
معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: امسال ۵۰ درصد چهارخطه چهارخطه ازنا - شازند به اتمام می‌رسد.
اقتصاد انگلیس در بدترین وضعیت ۴۱ سال اخیر
رشد اقتصادی سه ماهه نخست امسال انگلیس به کمترین رقم از سال ۱۹۷۹ رسید.
هافبک برزیلی بارسلونا برای ماندن در بایرن چه کرد؟
جی جی بوفون تاریخ ساز می‌شود
4 کاندیدای مزاحم برای ملو در یوونتوس
بهترین بازیکن لالیگا انتخاب شد+ عکس
ولخرجی اماراتی ها برای سرمربی جدیدشان
برگزاری دور دوم مذاکرات داورزنی و فابیو
عکس روز- وحشت
کریم باقری خیال همه پرسپولیسی ها را راحت کرد
تکذیب درگیری بین دروازه بان های لیگ برتری
واکنش همسر استراماچونی به بیکاری آندره آ