پیش بازی جدال تاتنهام و آژاکس

08:58 ۴۷ روز و ۲ ساعت پیش مشرق نیوز 46 0
پیش بازی جدال تاتنهام و آژاکس

نخستین بازی مرحله نیمه نهایی لیگ قهرمانان سه شنبه شب در ورزشگاه اختصاصی تاتنهام برگزار خواهد شد.

مشرق نیوز

به گزارش مشرق، بعد از انجام قرعه کشی مرحله یک چهارم نهایی لیگ قهرمانانو شروع گمانه زنی‌ها درباره تیم‌های صعودکننده به مرحله نیمه نهایی، می‌شد نام دو تیم را با احتمال بالاتری در این مرحله نوشت؛ یوونتوس و منچسترسیتی.
یوونتوس بعد ازکامبکاستثنایی مقابلاتلتیکومادریدبا درخشش حیرتانگیزکریس رونالدو، باید در مقابل آژاکسی می‌ایستاد که یک مرحله قبل، نحیف‌ترین رئال قرن ۲۱ را از پیش رو برداشته بود و منچسترسیتی نیز در جست و جوی رویای چهارگانه، تاتنهام را پیش رو داشت.
بیشتر بخوانید:شگفتی سازیآژاکسبا حذف رونالدو و یارانشاما نه یوونتوس به نیمه نهایی رسید و نه منچسترسیتی توانست روزهای بیشتری برای کسب چهارگانهرویاپردازیکند تا آنتونیومتئولاهوزبه جای قضاوت دیدار یووه-سیتی، سه شنبه شب نبرد تاتنهام- آژاکسرا در ورزشگاه تاتنهام قضاوت کند. تاتنهام و آژاکس در این فصل نشان دادند که برای رویا پردازی مرزی وجود ندارد و می‌توان با تیمی منسجم، مدعیان قهرمانی فصل را نیز کنار زد. کافی است بدانیم که آژاکس با میانگین سنی ۲۴ سال و ۲۵۷ روز، جوان‌ترین تیم تاریخ نیمه نهایی‌های لیگ قهرمانان و دومین تیم جوان این فصل رقابت‌ها بوده است.
پیش بازی جدال تاتنهام و آژاکس
تاتنهام برای اولین بار بعد از ۵۷ سال به نیمه نهایی لیگ قهرمانان / جام باشگاه‌های اروپا رسیده و آژاکس نیز رویای رسیدن به فینال لیگ قهرمانان بعد از ۲۳ سال را در سر می‌پروراند. اما آمار درباره نخستین مسابقه نیمه نهایی چه می‌گوید؟
تاتنهام و آژاکس پیش از این دو بار با یکدیگر مصاف داشتهاندکه هر دو بازی با برتری اسپرز همراه بوده است؛ مرحله اول رقابت‌های جام در جام اروپا فصل ۸۲-۱۹۸۱. بازی رفت در آمستردام با برتری ۳-۱ تاتنهام به پایان رسید و در بازی برگشت تاتنهام برد ۳-۰ را جشن گرفت.
آژاکس در ۶ تقابل خود مقابل تیم‌های انگلیسی در لیگ قهرمانان اروپا فقط یک بار به برتری رسیده است؛ در مرحله گروهی فصل ۱۳-۲۰۱۲ که آژاکس در آمستردام با گل‌های سیمدی‌یونگ،مویساندرو کریستیناریکسنبا نتیجه ۳-۱ منچسترسیتی را شکست داد. آن‌ها در لیگ قهرمانان در ۳ بازی به خانه تیم‌های انگلیسی رفته
اندکه هر سه دیدار با تساوی به پایان رسیده است. (تساوی‌های ۱-۱ و ۰-۰ مقابل آرسنال در سال‌های ۲۰۰۳ و ۲۰۰۵ و تساوی ۲-۲ مقابل
سیتیدر سال ۲۰۱۲) آخرین تقابل آژاکس با تیمی انگلیسی در اروپا، در فینال لیگ اروپای فصل ۱۷-۲۰۱۶ رقم خورد که شاگردان پیتربوژبا ۲ گل قافیه را به منچستریونایتد باختند.
در صورت حضور در فینال، تاتنهام به چهلمین تیم منحصر به فردی تبدیل می‌شود که موفق شده جواز حضور در بازی نهایی لیگ قهرمانان / جام باشگاه‌های اروپا را به دست آورد. انگلستان با داشتن ۷ تیم در فینال‌های گوناگون این رقابت‌ها (لیورپول، منچستریونایتد، ناتینگهام فارست، چلسی،
آستونویلا،لیدزیونایتد و آرسنال) در بین کشورها اروپایی رکورددار است و تاتنهام می‌تواند به هشتمین تیم انگلیسی با سابقه حضور در فینال اروپا تبدیل شود.
بعد از فینال مسکو ۲۰۰۸ و حضور چلسی برای اولین بار، در فینال‌های بعدی هیچ تیم جدیدی به مرحله نهایی نرسیده و بعد از ۱۱ سال، لیگ قهرمانان اروپا می‌تواند شاهد تیمی باشد که برای نخستین بار طعم حضور در فینال را می‌چشد.
پیش بازی جدال تاتنهام و آژاکس
آژاکس در حالی بازی رفت را در لندن انجام خواهد داد که بازی‌های رفت مراحل یک هشتم و یک چهارم نهایی را در خانه انجام داده بود و اتفاقاً در این بازی‌ها کار خود را سخت کرده بود. "پسران خدا" در خانه مقابل رئال مادرید ۲-۱ باختند و در برابر یوونتوس نیز به تساوی رسیدند اما در نهایت در هر دو مرحله صعود کردند. به این ترتیب آژاکس به نخستین تیم تاریخ لیگ قهرمانان / جام باشگاه‌های اروپا تبدیل شده که توانسته بدون پیروزی در بازی رفت در خانه، در دو مرحله متوالی صعود را تجربه کند.
تاتنهام در ۸ بازی از ۱۰ بازی خانگی اخیر در لیگ قهرمانان به پیروزی رسیده (۲ باخت) و هر ۴ دیدار اخیر را نیز با برد به پایان رسانده است. اسپرز همچنین در هر سه دیدار خانگی اخیر دروازه
اشرا بسته نگه داشته است. (مقابل اینتر، دورتموند و منچسترسیتی) در سمت مقابل نیز آژاکس با سه پیروزی متوالی دور از خانه مقابل
آاکآتن، رئال مادرید و یوونتوس به این مرحله رسیده است. این در حالی است که آن‌ها پیش از شروع این روند، در ۳۱ دیدار دور از خانه لیگ قهرمانان فقط ۳ برد کسب کرده بودند. (۳ برد، ۱۱ تساوی، ۱۷ شکست)
بادبلدر بازی برگشت مرحله قبل مقابل منچسترسیتی،سونهیونگمین با ۱۲ گل به بهترین گلزن آسیایی تاریخ لیگ قهرمانان اروپا تبدیل شد و از رکورد ۱۱ گل ماکسیمشاتسکیخ، ستاره ازبکستانی سابقدیناموکیف عبور کرد. هر ۴ گل
سوندر فصل ۱۹-۲۰۱۸، بعد از رسیدن به مرحله حذفی به ثمر رسیدهاند.
اما در کنار ستاره تاتنهام، باید به یکی از ستارگان آژاکس نیز اشاره کنیم، دوشانتادیچصربستانی با تاثیرگذاری روی ۹ گل (۶ گل و ۳ پاس گل) دومین بازیکن تاثیرگذار رقابت‌های فصل بعد از لیونل مسی (۱۳ گل) بوده است.
آژاکس در حالی پای به نبرد لندن خواهد گذاشت که با تصمیم اتحادیه فوتبال هلند در جهت کمک به آماده سازی این تیم، دیداری دراردیویسهنداشته و بعد از یک هفته استراحت، در مقابل تاتنهام قرار خواهد گرفت. این در شرایطی است که تاتنهام در آخرین مسابقه، در همین ورزشگاه مغلوب
وستهمشده، در این بازی هریکینرا به علت مصدومیت وسونرا نیز به علت محرومیت در اختیار نخواهد داشت. به نظر وضعیت به سود آژاکس است، اما تاتنهام هم نشان داده که نباید این تیم را هیچ وقت دست کم گرفت.
منبع: وب سایت برنامه نود


گروه های زیر مجموعه ورزشی

دنیای ورزش
دنیای ورزش

آخرین اخبار

ارزش جوانی از زبان امام علی (ع)
حدیث امام علی (ع) درباره اهمیت جوانی را در اینجا بخوانید.
حضور یک زوج دیگر در تلویزیون حاشیه‌ساز شد- عکس
روابط عمومی «وقتشه» که روی آنتن شبکه نسیم می‌رود، در ارتباط با حواشی پیش‌آمده برای حضور یک زوج مهمان در این برنامه، توضیحاتی را ارائه کرد. در این متن آمده است:«بر فرض اگر مهمانان برنامه پس از حضور در «وقتشه» به انتشار تصاویر و ویدئوهای خارج از عرف از خود اقدام کرده باشند، مسئولیتی به گردن برنامه نمی‌گذارد.»
تغییرات در بخش مدیریتی شبکه 3
فروغی مدیر شبکه سه در احکامی جداگانه ناصر کریمان را به عنوان مشاور عالی خود و محمدرضا نجارزاده را به سمت مدیر گروه اجتماعی این شبکه منصوب کرد.
ماجرای خر‌هایی که آدم نمی‌شوند ،روی پرده سینماها
عباس اکبری از آخرین وضعیت آماده‌سازی فیلم سینمایی با نام موقت «خر‌ها آدم نمی‌شوند» برای نمایش در جشنواره کودک و نوجوان گفت.
آخرین وضعیت ترافیکی امروز؛ بیست و ششم خرداد ماه ۹۸
در حال حاضر تردد در محور‌های هراز، چالوس، فیروزکوه و آزادراه رشت-قزوین (رفت وبرگشت) روان است و در ضمن محور‌های شمالی فاقد هرگونه مداخلات جوی است.
حضور متفاوت یک عروس و داماد در فرودگاه مهرآباد + عکس
مردم از دیدن زن جوان با لباس عروس متعجب شده و دیدن این صحنه برایشان جذاب بود.
آخرین فرصت ثبت نام در دوره‌های کاردانی نظام جدید
توکلی گفت: کار انتخاب رشته و ثبت نام در دوره‌های کاردانی نظام جدید امروز به پایان می‌رسد.
دانشجویان تا پرداخت شهریه اجازه حضور در جلسه امتحان را ندارند
طی روز‌های گذشته مخاطبان میزان از جلوگیری دانشگاه آزاد برای امتحان دادن دانشجویانی که شهریه خود را پرداخت نکرده اند خبر دادند.
انتقاد کرونی از عملکرد نامناسب  سازمان زیباسازی در استفاده از فضا‌های تبلیغاتی مترو
دبیر کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای شهر تهران با بیان اینکه عملکرد سازمان زیباسازی شهرداری در استفاده از فضا‌های تبلیغاتی مترو تا مورد قبل نبوده است، ادامه داد: در استفاده از فضای تبلیغاتی مترو تهران ضعف وجود دارد. این ضعف هم در بحث درآمدزایی و هم در نحوه تبلغات مناسبتی مثل ایام شهادت و اعیاد و ... است.
زلزله 3.4 ریشتری مشگین شهر را لرزاند
بامداد امروز زلزله‌ای به بزرگی 3.4 در مقیاس ریشتر، مشگین شهر در استان اردبیل را لرزاند.

پر بازدید ترین اخبار امروز

درمان طلایی و فوری خشکی پوست
خشکی پوست می‌تواند ناشی از عوامل مختلفی از جمله آب و هوا، کم آبی، سوء تغذیه و استفاده از صابون های ناملایم باشد.
اشتغال از نوع دلالی سکه-پیشخوان
روزنامه های اقتصادی امروز یکشنبه 26 خرداد 98 را در اینجا مشاهده کنید.
فرودگاه‌های أبها و جیزان عربستان تعطیل شد- ارتش یمن: روزهای سختی در انتظار رژیم سعودی است
ارتش یمن از حمله پهپادهای تهاجمی «قاصف K۲» به فرودگاه‌های أبها و جیزان واقع در جنوب عربستان سعودی و متعاقب آن، تعطیل شدن این فرودگاه‌ها خبر دادند.
پرسپولیس وحید امیری را نمی خواهد؟
دو رسانه ترکیه‌ای به بررسی آخرین شرایط وحید امیری، ملی‌پوش ایرانی تیم ترابزون‌اسپور در نقل‌وانتقال‌های تابستانی پرداختند.
آزادی ترسناک‌ترین استادیوم آسیا شد
غیاثی: با جرایم سنگین می توان اشتباه داوری را کم کرد
آخرین صحبت طارمی درمورد بازگشت به پرسپولیس
خداحافظی آبی ها با رحمتی-پیشخوان
یک سیاه‌باز منتظر است جای برانکو را بگیرد
ازدواج اسطوره منچستر در حضور فرزندش +عکس
برترین بازیکنان کوپا آمریکا در یک قاب
من هم شنیده‌ام که دستیار استراماچونی می‌شوم!
گام هیات مدیره پرسپولیس برای بازگشت برانکو
ملاقاسمی: کشتی با نام تختی زنده است