پیش بازی جدال تاتنهام و آژاکس

08:58 ۱۱۶ روز و ۲۰ ساعت پیش مشرق نیوز 221 0
پیش بازی جدال تاتنهام و آژاکس

نخستین بازی مرحله نیمه نهایی لیگ قهرمانان سه شنبه شب در ورزشگاه اختصاصی تاتنهام برگزار خواهد شد.

مشرق نیوز

به گزارش مشرق، بعد از انجام قرعه کشی مرحله یک چهارم نهایی لیگ قهرمانانو شروع گمانه زنی‌ها درباره تیم‌های صعودکننده به مرحله نیمه نهایی، می‌شد نام دو تیم را با احتمال بالاتری در این مرحله نوشت؛ یوونتوس و منچسترسیتی.
یوونتوس بعد ازکامبکاستثنایی مقابلاتلتیکومادریدبا درخشش حیرتانگیزکریس رونالدو، باید در مقابل آژاکسی می‌ایستاد که یک مرحله قبل، نحیف‌ترین رئال قرن ۲۱ را از پیش رو برداشته بود و منچسترسیتی نیز در جست و جوی رویای چهارگانه، تاتنهام را پیش رو داشت.
بیشتر بخوانید:شگفتی سازیآژاکسبا حذف رونالدو و یارانشاما نه یوونتوس به نیمه نهایی رسید و نه منچسترسیتی توانست روزهای بیشتری برای کسب چهارگانهرویاپردازیکند تا آنتونیومتئولاهوزبه جای قضاوت دیدار یووه-سیتی، سه شنبه شب نبرد تاتنهام- آژاکسرا در ورزشگاه تاتنهام قضاوت کند. تاتنهام و آژاکس در این فصل نشان دادند که برای رویا پردازی مرزی وجود ندارد و می‌توان با تیمی منسجم، مدعیان قهرمانی فصل را نیز کنار زد. کافی است بدانیم که آژاکس با میانگین سنی ۲۴ سال و ۲۵۷ روز، جوان‌ترین تیم تاریخ نیمه نهایی‌های لیگ قهرمانان و دومین تیم جوان این فصل رقابت‌ها بوده است.
پیش بازی جدال تاتنهام و آژاکس
تاتنهام برای اولین بار بعد از ۵۷ سال به نیمه نهایی لیگ قهرمانان / جام باشگاه‌های اروپا رسیده و آژاکس نیز رویای رسیدن به فینال لیگ قهرمانان بعد از ۲۳ سال را در سر می‌پروراند. اما آمار درباره نخستین مسابقه نیمه نهایی چه می‌گوید؟
تاتنهام و آژاکس پیش از این دو بار با یکدیگر مصاف داشتهاندکه هر دو بازی با برتری اسپرز همراه بوده است؛ مرحله اول رقابت‌های جام در جام اروپا فصل ۸۲-۱۹۸۱. بازی رفت در آمستردام با برتری ۳-۱ تاتنهام به پایان رسید و در بازی برگشت تاتنهام برد ۳-۰ را جشن گرفت.
آژاکس در ۶ تقابل خود مقابل تیم‌های انگلیسی در لیگ قهرمانان اروپا فقط یک بار به برتری رسیده است؛ در مرحله گروهی فصل ۱۳-۲۰۱۲ که آژاکس در آمستردام با گل‌های سیمدی‌یونگ،مویساندرو کریستیناریکسنبا نتیجه ۳-۱ منچسترسیتی را شکست داد. آن‌ها در لیگ قهرمانان در ۳ بازی به خانه تیم‌های انگلیسی رفته
اندکه هر سه دیدار با تساوی به پایان رسیده است. (تساوی‌های ۱-۱ و ۰-۰ مقابل آرسنال در سال‌های ۲۰۰۳ و ۲۰۰۵ و تساوی ۲-۲ مقابل
سیتیدر سال ۲۰۱۲) آخرین تقابل آژاکس با تیمی انگلیسی در اروپا، در فینال لیگ اروپای فصل ۱۷-۲۰۱۶ رقم خورد که شاگردان پیتربوژبا ۲ گل قافیه را به منچستریونایتد باختند.
در صورت حضور در فینال، تاتنهام به چهلمین تیم منحصر به فردی تبدیل می‌شود که موفق شده جواز حضور در بازی نهایی لیگ قهرمانان / جام باشگاه‌های اروپا را به دست آورد. انگلستان با داشتن ۷ تیم در فینال‌های گوناگون این رقابت‌ها (لیورپول، منچستریونایتد، ناتینگهام فارست، چلسی،
آستونویلا،لیدزیونایتد و آرسنال) در بین کشورها اروپایی رکورددار است و تاتنهام می‌تواند به هشتمین تیم انگلیسی با سابقه حضور در فینال اروپا تبدیل شود.
بعد از فینال مسکو ۲۰۰۸ و حضور چلسی برای اولین بار، در فینال‌های بعدی هیچ تیم جدیدی به مرحله نهایی نرسیده و بعد از ۱۱ سال، لیگ قهرمانان اروپا می‌تواند شاهد تیمی باشد که برای نخستین بار طعم حضور در فینال را می‌چشد.
پیش بازی جدال تاتنهام و آژاکس
آژاکس در حالی بازی رفت را در لندن انجام خواهد داد که بازی‌های رفت مراحل یک هشتم و یک چهارم نهایی را در خانه انجام داده بود و اتفاقاً در این بازی‌ها کار خود را سخت کرده بود. "پسران خدا" در خانه مقابل رئال مادرید ۲-۱ باختند و در برابر یوونتوس نیز به تساوی رسیدند اما در نهایت در هر دو مرحله صعود کردند. به این ترتیب آژاکس به نخستین تیم تاریخ لیگ قهرمانان / جام باشگاه‌های اروپا تبدیل شده که توانسته بدون پیروزی در بازی رفت در خانه، در دو مرحله متوالی صعود را تجربه کند.
تاتنهام در ۸ بازی از ۱۰ بازی خانگی اخیر در لیگ قهرمانان به پیروزی رسیده (۲ باخت) و هر ۴ دیدار اخیر را نیز با برد به پایان رسانده است. اسپرز همچنین در هر سه دیدار خانگی اخیر دروازه
اشرا بسته نگه داشته است. (مقابل اینتر، دورتموند و منچسترسیتی) در سمت مقابل نیز آژاکس با سه پیروزی متوالی دور از خانه مقابل
آاکآتن، رئال مادرید و یوونتوس به این مرحله رسیده است. این در حالی است که آن‌ها پیش از شروع این روند، در ۳۱ دیدار دور از خانه لیگ قهرمانان فقط ۳ برد کسب کرده بودند. (۳ برد، ۱۱ تساوی، ۱۷ شکست)
بادبلدر بازی برگشت مرحله قبل مقابل منچسترسیتی،سونهیونگمین با ۱۲ گل به بهترین گلزن آسیایی تاریخ لیگ قهرمانان اروپا تبدیل شد و از رکورد ۱۱ گل ماکسیمشاتسکیخ، ستاره ازبکستانی سابقدیناموکیف عبور کرد. هر ۴ گل
سوندر فصل ۱۹-۲۰۱۸، بعد از رسیدن به مرحله حذفی به ثمر رسیدهاند.
اما در کنار ستاره تاتنهام، باید به یکی از ستارگان آژاکس نیز اشاره کنیم، دوشانتادیچصربستانی با تاثیرگذاری روی ۹ گل (۶ گل و ۳ پاس گل) دومین بازیکن تاثیرگذار رقابت‌های فصل بعد از لیونل مسی (۱۳ گل) بوده است.
آژاکس در حالی پای به نبرد لندن خواهد گذاشت که با تصمیم اتحادیه فوتبال هلند در جهت کمک به آماده سازی این تیم، دیداری دراردیویسهنداشته و بعد از یک هفته استراحت، در مقابل تاتنهام قرار خواهد گرفت. این در شرایطی است که تاتنهام در آخرین مسابقه، در همین ورزشگاه مغلوب
وستهمشده، در این بازی هریکینرا به علت مصدومیت وسونرا نیز به علت محرومیت در اختیار نخواهد داشت. به نظر وضعیت به سود آژاکس است، اما تاتنهام هم نشان داده که نباید این تیم را هیچ وقت دست کم گرفت.
منبع: وب سایت برنامه نود


گروه های زیر مجموعه ورزشی

سایر حوزه ها
سایر حوزه ها

آخرین اخبار

چگونگی پرداخت نفقه از سوی مرد به زن
درباره چگونگی پرداخت نفقه و همچنین ضمانت اجرای آن سوالات بسیاری وجود دارد که پوریا قهرمانی وکیل پایه یک دادگستری به آنها پاسخ داده است.
سناریوی دختر ۱۹ ساله برای اخاذی از پسر پولدار
نقشه دختر ۱۹ ساله و سه همدستش برای گروگانگیری پسر پولدار و اخاذی از وی با هوشیاری مرد طلافروش لو رفت.
رشد مصرف دخانیات در کشور
عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی ایران با انتقاد از رشد مصرف دخانیات در کشور، گفت: متاسفانه افزایش بیماری‌های مختلف از جمله خودایمنی در کشور نتیجه مصرف دخانیات است.
لطف‌اله نسبی: دوری از مسابقات روی بازی نیما و نوشاد اثر گذاشت
سرمربی تیم ملی تنیس روی میز ایران گفت: برادران عالمیان به دلیل دوری از مسابقات در تورهای جهانی بلغارستان و چک گیم اول را راحت می‌باختند با این حال عملکردشان خوب بود.
اعلام جزییات طرح ماندگاری پزشک در مناطق محروم
وزیر بهداشت از اعلام جزییات طرح ماندگاری پزشکان در مناطق محروم در آینده‌ای نزدیک خبر داد.
تنها تمرین کردن به دوچرخه‌سواری هم سرایت کرد؟
مربی تیم ملی دوچرخه سواری گفت: دو رکابزن دعوت شده به تیم ملی اعلام کردند به اردو نمی آیند اما در قهرمانی آسیا شرکت می‌کنند که من هم مخالفت کردم و گفتم به اردو نیایند نمی‌توانیم برای قهرمانی آسیا در خدمتشان باشیم.
بازداشت پلیس قلابی که با فریب، خردسالان را به خلوتگاه شیطانی می‌کشاند
مرد شیطان صفت که هفت دختر و دو پسرخردسال را به دام شومش کشانده بود به ۲۵ سال زندان محکوم شد.
تحصیل ۴۷۳ هزار دانش‌آموز خارجی و پناهنده در ایران
رئیس مرکز امور بین الملل و مدارس خارج از کشور وزارت آموزش و پرورش گفت: 473 هزار دانش آموز خارجی و پناهنده داریم که حدود 443 هزار نفر تبعه افغانستان هستند.
شکست آمیان در غیاب سامان قدوس
تیم فوتبال آمیان در شبی که سامان قدوس را به خاطر آسیب‌دیدگی در اختیار نداشت، شکست خانگی تلخی را متحمل شد.
امدادرسانی به مصدومان  حوادث غیرمترقبه
رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر با اشاره به انجام عملیات امداد و نجات طی ۷۲ ساعت گذشته، اظهار کرد: در این مدت ۵۶۹ مورد ماموریت انجام شده است و هزار و ۶۱۱ نفر خدمات امدادی دریافت کردند.

پر بازدید ترین اخبار امروز

با ۲۰ میلیون هم می‌توان خودرو خرید؟
آنچه در زیر می‌آید قیمت روز انواع خودروهای سواری دست دوم است.
مظنه آپارتمان نوساز در تهران
آنچه در زیر می‌آید جدول قیمت معاملات انجام شده آپارتمان نوساز در مناطق ۲۲گانه شهری تهران طی مرداد ماه ۹۸ است.
چگونگی پرداخت نفقه از سوی مرد به زن
درباره چگونگی پرداخت نفقه و همچنین ضمانت اجرای آن سوالات بسیاری وجود دارد که پوریا قهرمانی وکیل پایه یک دادگستری به آنها پاسخ داده است.
سناریوی دختر ۱۹ ساله برای اخاذی از پسر پولدار
نقشه دختر ۱۹ ساله و سه همدستش برای گروگانگیری پسر پولدار و اخاذی از وی با هوشیاری مرد طلافروش لو رفت.
رشد مصرف دخانیات در کشور
عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی ایران با انتقاد از رشد مصرف دخانیات در کشور، گفت: متاسفانه افزایش بیماری‌های مختلف از جمله خودایمنی در کشور نتیجه مصرف دخانیات است.
شکست آمیان در غیاب سامان قدوس
نقص‌های بزرگ ورزشگاه‌های فوتبال
مسی دیدار برابر رئال بتیس را هم از دست داد
شمارش معکوس برای حذف سرخابی ها از لیگ قهرمانان آسیا
تمجید صفحۀ رسمی AFC از استراماچونی- عکس
ستارۀ استقلال نقره‌داغ می‌شود؟
انتشار عکس زیر خاکی از  رامین رضاییان
خاطره تلخی که برای استقلالی ها تکرار شد
شکست آمیان مقابل نانت در غیاب قدوس
هیچ کسی دلسوزتر از بنا برای کشتی فرنگی نیست