گیت‌های ورزشگاه آزادی خاک می‌خورد

08:21 ۳۹۵ روز و ۳ ساعت پیش مشرق نیوز 218 0
گیت‌های ورزشگاه آزادی خاک می‌خورد

سال گذشته و در آستانه برگزاری فینال لیگ قهرمانان آسیا بین دو تیم پرسپولیس و کاشیما گیت‌های ضلع شرقی و غربی ورزشگاه آزادی برای گرفتن مهر تایید از سوی فیفا و کنفدراسیون آسیا برای میزبانی ایران نصب شد.

مشرق نیوز

به گزارش مشرق، سال گذشته و در آستانه برگزاری فینال لیگ قهرمانان آسیا در تاریخ ۱۹ آبان بین پرسپولیس وکاشیمایژاپن، نمایندگان AFC و کنفدراسیون آسیا طی بازدیدی که از ورزشگاه آزادیداشتند، ۶۷ ایراد به ورزشگاه برای برگزاری این میزبانی وارد کردند که یکی از این ایرادات مربوط به زیرساخت‌ها وگیت‌هایورودی تماشاگران بود.
بیشتر بدانید:عکس / وضعیت نامناسبگیت‌هایورزشگاه آزادیدر سال گذشته برای مرتفع کردن ایرادات وارد شده از سوی نمایندگان فیفا و کنفدراسیون آسیا با دستور وزیر ورزش و جوانان ۱۵ میلیارد تومان برای بازسازی ورزشگاه آزادی در نظر گرفته شد تا ورزشگاه قبل از برگزاری فینال آماده شود. با وجود اینکه سال گذشته فرهاد نیکوخصال سرپرست پیشین ورزشگاه آزادی از نصب ۸۴
گیتدر درب شرقی و غربی ورزشگاه آزادی خبر داد و نخستینگیتکنترل بلیت الکترونیکی تماشاگران در استادیوم آزادی به صورت نمایشی نصب و مورد استفاده قرار گرفت، اما پس از برگزاری فینال لیگ قهرمانان آسیا،گیت‌هایورزشگاه آزادی با وجود هزینه‌ی سنگین برای نصب آنها بدون استفاده باقی مانده و همچنان در حال خاک خوردن است و در حقیقت وسیله‌ای برای چرخیدن و تفریح هوادارانی شده که برای ورود به ورزشگاه و دیدن بازی‌های فوتبال از آن استفاده می‌کنند.
با نصب اینگیت‌هاقرار بود دیگر کسی برای دیدن بازی فوتبال بدون بلیت وارد ورزشگاه نشود و کنترل صددرصدی برای ورود و خروج هواداران فوتبال صورت بگیرد اما هیچکدام از این وعده‌ها تا به امروز عملی نشده است و نصبگیت‌هابه نظر می‌رسد تنها نمایشی برای گرفتن مهر تأیید فدراسیون فوتبال از نمایندگان کنفدراسیون آسیا برای میزبانی لیگ قهرمانان آسیا بود.
البته علی اکبرشعبانلوسرپرست ورزشگاه آزادی در اینبارهمعتقد است: اگرگیت‌هاهنوز قابل استفاده و بهره‌برداری نیست، به خاطر این است که هنوز اینگیت‌هابه طور کامل الکترونیکی نشده و به خاطر تداخل بازی‌های لیگ برتر و برگزاری مسابقات مجبور شده‌ایم همچنان طبق روال گذشته هواداران پس از خریدن بلیت اینترنتی برای ورود به استادیوم بلیت کاغذی دریافت کنند. البته کار متوقف نشده و همچنان در حال تعبیه فیبر نوری هستیم تا سازوکار الکترونیکی شدن
گیت‌هابه طور کامل به اتمام برسد.
وی در پایان گفت: تمام تلاش ما بر این است که ظرف ۲ ماه آیندهگیت‌هارا به سیستم الکترونیکی متصل کنیم. البته مقدمات کار اولیه به اتمام رسیده و با همکاری شرکت توسعه و نگهداری اماکن ورزشی و سازمان لیگ سعی داریم برای فصل آینده بلیت‌ها به صورت الکترونیکی شود و
گیت‌هارا راه‌اندازی کنیم. به هر صورت روند کار به دلیل بازی‌های لیگ برتر کند است و همین مساله سبب به تأخیر افتادن راه‌اندازی
گیت‌هایورزشگاه آزادی شده است. به هر صورت تلاش بر این است که تا شروع لیگ برتر آینده
گیت‌هاالکترونیکی شود تا هواداران تنها از طریق کارتی که برای ورود به استادیوم آزادی تعبیه خواهد شد، اجازه ورود به استادیوم آزادی را برای تماشای فوتبال داشته باشند.
موضوع بلیت فروشی و شماره گذاری صندلی‌های ورزشگاه آزادی کار سخت و پیچیده‌ای نیست اما سالهاست که انجام نمی‌شود و باید دید چه کسانی از هرج و مرج در بلیت فروشی سود می‌برند و چه دست‌هایی در پشت پرده پنهان است که اجازه نمی‌دهند ورزشگاه آزادی در بخش بلیت فروشی و شماره گذاری صندلی‌ها به سر و سامان برسد.
منبع: ایسنا


گروه های زیر مجموعه ورزشی

سایر حوزه ها
سایر حوزه ها

آخرین اخبار

فعالیت مجدد لودرها در دل الوند!-  روزگار سیاه ˮکوه مهربانیˮ در بهار
رکورددار صعود به الوند با اشاره به آغاز مجدد فعالیت‌های عمرانی در دل الوند، می‌گوید منطقه‌ای که با لودر به جان آن افتاده‌اند راه باریکه‌ای به نام جاده ضد یا زیگزاک و یکی از مسیرهای صعود الوند است که دارای شیب کمی بوده و مناسب صعود به این کوه است.
فرشته قربانی: مشکل استخدامم هنوز حل نشده است
دارنده مدال برنز در رشته میکس تیراندازی با کمان بازی‌های آسیایی جاکارتا گفت: با وجود این که بیش از یک‌سال است پیگیر کارهای استخدامی خود در اداره کل ورزش و جوانان استان زنجان هستم اما متاسفانه هیچ مسوولی پاسخگو نیست.
از سرگیری لیگ روسیه با حضور تماشاگران
با اعلام اتحادیه فوتبال روسیه لیگ این کشور با حضور تماشاگران برگزار خواهد شد.
کسر ۶ امتیاز به خاطر زیر پا گذاشتن مقررات مربوط به کرونا
تیم لاسک اتریش به خاطر تخطی از قوانین پیشگیری از شیوع کرونا علاوه بر جریمه مالی ۶ امتیاز هم از دست داد.
نشست امروز شورای امنیت درباره هنگ کنگ در میان مخالفت‌های چین
شورای امنیت امروز جمعه نشستی را از طریق ویدئوکنفرانس درباره قوانین امنیتی مناقشه برانگیزی که چین قصد اعمال آنها را بر هنگ کنگ دارد،برگزار می‌کند.
سودان تشدید اختلافات درباره سد النهضه را رد کرد
دولت سودان بار دیگر اعلام کرد، خواستار دستیابی به توافقی رضایت بخش پیرامون سد النهضه است به گونه‌ای که حقوق هر سه کشور حفظ شود.
امتناع البشیر از انجام تست کرونا
منابع آگاه در سودان اعلام کردند، رئیس جمهوری مخلوع این کشور به رغم این که در وضعیت روحی روانی بدی قرار دارد از دادن تست کرونا امتناع می‌کند.
ترامپ: قانون اجازه دهد توئیتر را می‌بندم
رئیس جمهور آمریکا در اظهاراتی مطبوعاتی اعلام کرد در صورتی که قانون این اجازه را بدهد شبکه اجتماعی توئیتر را می بندد.
کشته و زخمی شدن چند نظامی سودانی در درگیری مرزی با اتیوپی
ارتش سودان از کشته شدن یک افسر و یک کودک و زخمی شدن چند تن دیگر در درگیری با نیروهای اتیوپی در منطقه مرزی بین دو کشور خبر داد.
دیدار الکاظمی از مقر فرماندهی عملیات مشترک عراق علیه داعش
نخست وزیر و فرمانده کل نیروهای مسلح عراق با هدف اطلاع از آخرین عملیات‌های نظامی و پیگیری عناصر داعش از مقر فرماندهی عملیات مشترک عراق دیدار کرد.

پر بازدید ترین اخبار امروز

شهادت ۳ مرزبان در درگیری با اشرارمسلح در سردشت
در درگیری مسلحانه مرزبانان هنگ مرزی سردشت با اشرار مسلح ۳ نفر از مرزبانان‌مان به شهادت رسیدند.
قبوض برق چه تغییری کرد؟
بر اساس مصوبه هیات دولت قیمت برق امسال نیز مانند سال گذشته تنها هفت درصد افزوده شد. اما نرخ برق مشترکانی که بیش از الگو مصرف کنند، ۱۶ درصد دیگر نیز اضافه می‌شود که این مصوبه هیات دولت از ابتدای اردیبهشت ماه به اجرا در آمده است.
نامشخص بودن وضعیت میزبانی ایران از رقابتهای بین‌المللی سوارکاری
رئیس فدراسیون سوارکاری ایران خبر از میزبانی سه رقابت بین المللی در مسابقات پرش با اسب داد که باتوجه به شیوع کرونا یک مسابقه لغو شده و دو مسابقه دیگر مشخص نیست که برگزار خواهد شد یا خیر.
ناظم الشریعه: برخی انتقادها غیرمنطقی است- جوان‌هایی بودند که خود را به تیم ملی تحمیل نکردند
سرمربی تیم ملی فوتسال ایران به انتقادات اخیر کارشناسان در مورد اینکه هر فردی سرمربی بعدی این تیم شود کار سختی دارد، واکنش نشان داد.
سرنوشت مصرف‌کنندگان کم و سن سال «سیگار»
معاون اجتماعی موسسه کادراس ضمن تشریح علت گرایش جوانان و نوجوانان به مصرف سیگار، به جوانان هشدار داد که امروزه شرکت‌های بزرگ تولیدکننده دخانیات در تولید محصولات خود از تاکتیک‌هایی مانند استفاده از انواع طعم‌دهنده‌ها در تنباکو و محصولات دارای نیکوتین استفاده می‌کنند و همین برای جوانان جذابیت دارد و سبب می‌شود تا مصرف دخانیات برای آنها جذاب‌تر و باعث ترغیب ناخودآگاه آنها در دست کم گرفتن خطرات مربوط به مصرف دخانیات شود.
از سرگیری لیگ روسیه با حضور تماشاگران
کسر ۶ امتیاز به خاطر زیر پا گذاشتن مقررات مربوط به کرونا
آث میلان مشتری جدید سردار آزمون
زمان بازگشایی استخرها در مناطق سفید کشور
واکنش مربی پرسپولیس به حضور علیرضا بیرانوند در لیورپول
قیمت سردار آزمون مشخص شد
تصمیم جدید استقلال برای بازی تدارکاتی
اگر رئال صدرنشین بود، فصل را تمام می‌کردند
پرسپولیس قطعا امتیاز از دست می دهد و سایر تیم ها یقه پرسپولیسی ها را می گیرند
ستایش مسی از ستاره جوان چلسی