باطن خطرناک FATF - مجمع تشخیص مصلحت نظام با تصویب سی اف تی و پالرمو مخالفت می کند؟

13:28 ۵ روز و ۲۱ ساعت پیش افکار نیوز 54 0
باطن خطرناک FATF - مجمع تشخیص مصلحت نظام با تصویب سی اف تی و پالرمو مخالفت می کند؟

پرونده لوایح اف ای تی اف و سی اف تی و پالرمو همچنان در مجمع تشخیص مصلحت نظام باز است و برخی نمایندگان مجلس از مجمع خواسته اند با توجه به تروریست خواندن سپاه پاسداران از سوی ترامپ و آمریکا با این لوایح مخالفت کنند.

افکار نیوز

گروه سیاسی-موضوع اف ای تی اف موضوعی داغ در کشور بوده که مخالفان و موافقان گوناگونی دارد اما حالا که آمریکا سپاه پاسداران انقلاباسلامیرا یک گروه تروریستی نامیده است برخی نمایندگان مجلساز مجمع تشخیص مصلحتنظامخواسته اند که این لوایح را رد کند.
به گزارشافکارنیوز، ترابی نماینده مجلس در پرسش به پاسخی مبنی بر اینکه با توجه به تروریست خواندن سپاه از سوی ترامپ احتمال این وجود دارد که لوایح بلاتکلیف در مجمع تشخیصبه تصویب برسند،اشاره کرد و گفت:  تروریست خواندن سپاه از سوی ترامپ  بیانگر این است که آمریکایی ها به هیچ چیزی پایبند نیستند.
وی افزود: آمریکایی ها با ایجاد تحریم های شدید به دنبال تحت فشارقرار دادن ایران هستند تا به اصلی ترین هدف خود که همان تغییر نظام ایراناست،برسند اما قطعا این آرزو را به گور خواهند برد.
نماینده مردم نجف آباد تصریح کرد: اگر سی اف تی و پالرمو به تصویب برسند در واقع با این مصوبه سبب ایجاد نفوذ و فشار بیگانگان به کشورمان خواهند شد.
عضو فراکسیون ولایی مجلس اظهار کرد: همگان مشاهده کردند که ترامپ سپاه پاسداران انقلاب اسلامیرا در لیست تروریست ها قرار داده است؛سپاهی که تمام فکر و ذکرش دفاع از مظلومان است و دقیقا هدف اصلی لوایح اف ای تی اف که یک کنوانسیون از سوی بیگانگان طراحی شده است؛محدود کردن سپاه پاسداراناست.
این نماینده مردم در مجلسدهم تاکید کرد: بنده که از همان روزهای نخست رای گیری نسبت به این لوایح مخالفت کردم و تاکنون هم بر این مسئله پافشاری می کنم که تصویب این لوایح جزء ضرر برای کشورمان چیزی دیگری نصیب مان نخواهد شد.
ابوترابی تصریح کرد: از مجمع تشخیص مصلحتنظام انتظار داریم که با تصویب لوایح سی اف تی و پالرمو مخالفت خود را نشان دهند و در واقع این لوایح را مورد تایید خود قرار ندهند چرا که اهداف اصلی این کنوانسیون ها محدود کردن سپاه پاسداران است .
از سوی دیگر فلاحت پیشه دیگر نماینده مجلس گفت: مجلس عضو حقوقی مجمع تشخیص مصلحت است  و هر تصمیمی در مجمع باید با حضور نماینده قوه مققنه باشد و در مورد FATF و پالرمو هم هیچ تصمیم رسمی جدیدی در مجمع اتخاذ نشده است هرچند ممکن است شرایط رد این لوایح فراهم باشد اما از هر اقدامی که در جهت گسترش بحران با دنیا است باید پرهیز کنیم.
وی افزود: موضوع پالرمو و سی اف تی از مناسبات ما و امریکا اثر پذیرفته است اما معتقدم ارتباط مستقیمی با این کشور ندارد و ما نباید در دنیا انزوارا برای خود انتخاب کنیم و رد کردن پالرمو به معنای حرکت کردن در مسیر انزوا است و این چیزی است که آمریکا می خواهد.
 نماینده اسلام آباد غرب تصریح کرد: در خود آمریکا 5 کمیسیون اصلی مجلس نمایندگان این کشور مخالف سیاست های ترامپ هستند و در دنیا نیز این سیاست ها مخالفان زیادی دارد و ما نباید شرایطی را ایجاد کنیم که افرادی مثل بولتون و ترامپ بتوانند اجماع آمریکایی علیه ایران شکل دهند.
آزادی خواه دیگر نماینده مجلس نیزدر پرسش به پاسخی مبنی بر اینکه وقتی که سپاه پاسداران از سوی ترامپ تروریست خوانده شده است احتمال این وجود دارد که لوایح سی اف تی و پالرمو از سوی مجمع به تصویب برسند،گفت: درروزهای گذشته سپاه پاسداران از سوی ترامپ در لیست تروریست ها قرار گرفته است و این اقدام رئیس جمهور آمریکاخلاف اصول حقوقبین المللی است.
وی افزود: اف ای تی اف اگر چه یک ظاهر زیبا دارد اما حتما باطن آن برای جمهوری اسلامیبسیار خطرناک است در واقع منظورازاین گونه تعهدات محدود کردن سپاه پاسداران است؛ درست است که پیشنهاد ترامپ در حد یک حرف است و شاید هم کشورهای عضو اف ای تی اف سپاه را جزء گروهای تروریستی قرار ندهند اما این پیشنهاد ترامپ مشخص کرده است که همه اینها برای سپاه پاسداران نقشه دارند.
نمایندم مردم ملایر به سخنان رهبری در دیدار با نمایندگان مجلس مبنی بر اینکه نمایندگان به دنبال طرح مشابه کنوانسیون های بین المللی باشند، تصریح کرد: همانگونه که رهبر انقلابفرمودند ما بهتر است به جای اینگونه تعهدات بین المللی که هدف اصلی آنها محدود کردن سپاه،توان نظامی،موشکی و اقتدار کشور است به دنبال طراحی کنوانسیون های داخلی باشیم و از مجمع تشخیص انتظار می رود که سی اف تی و پالرمو را به تصویب نرسانند تا به سپاه پاسداران آسیبی وارد نشود.
عضو فراکسیون ولایی مجلس افزود: قطعا مجمع تشخیص مصلحت نظامبا عدم تصویب لوایح سی اف تی و پالرمو به این مسئله کمک خواهد کرد که از اقتدار سپاه پاسداران کاسته نشود.
عضو فراکسیون روحانیت مجلس اظهار کرد: قطعا با تصویب سی اف تی و پالرمو دفاع خود را نسبت به سپاه پاسدارن محدود می کنیم و در حقیقت با تصویب این لوایح با دستان خود اقتدار،امنیت کشورمان و همچنین صلابت نیروهای نظامی را محدود کرده ایم.
آزادی خواه تصریح کرد: اگر سی اف تی و پالرمو به تصویب برسند به 80 میلیون جمعیت ایرانی جفا شده است چرا که به گونه ای چتر بیگانگان  بر آسمان کشورمان پهن می شود.
  


گروه های زیر مجموعه سیاسی

فقه و حقوق
فقه و حقوق

آخرین اخبار

فشار فزاینده کره شمالی بر آمریکا
پکن- ایرنا- کره شمالی از آمریکا خواسته است مایک پمپئو وزیر خارجه آن کشور را از مذاکرات دو کشور کنار بگذارد پیونگ یانگ با این اقدام علاوه بر اینکه جامعه جهانی را متوجه قلدری آمریکا کرد واشنگتن را هم برای برکناری وزیر خارجه و دست راستی ترامپ از این مذاکرات، تحت فشار گذاشته است.
تجربه کاپیتان تیم ملی دوچرخه سواری از حضور در مسابقات کراس کانتی ایتالیا
تهران- ایرنا- در آستانه آغاز رقابت های دوچرخه سواری قهرمانی آسیا در ازبکستان، «فراز شکری» کاپیتان تیم ملی ایران از تجربه حضور در مسابقات استقامت کراس کانتی به همراه تیم ایتالیایی خود گفت.
سامری: فینال یک جنگ واقعی است- مایک رستم‌پور برای ما یک هدیه بود
سرمربی تیم بسکتبال نفت آبادان می‌گوید: باور داشتیم که تیم پتروشیمی را در نیمه‌نهایی شکست می‌دهیم و در اختیار گرفتن بازیکنانی مانند مایک رستم‌پور برای تیم ما هدیه بود.
رکورد خاص بنزما که حتی رونالدو هم به آن دست نیافت
مهاجم رئال مادرید توانست یک رکورد خاص در گلزنی را به نام خود ثبت کند که ستاره پرتغالی هرگز نتوانست در این تیم به آن دست یابد.
نفرات برتر سنگ نوردی معلولان ایران معرفی شدند
تهران - ایرنا - ششمین دوره مسابقات سنگ‌ نوردی معلولین قهرمانی ایران، با معرفی نفرات برتر رشته و کلاس های مختلف، در 2 بخش زنان و مردان به پایان رسید.
ملی پوش قایقرانی: ظرفیت کسب مدال در المپیک را داریم
تهران - ایرنا - ملی پوش قایقرانی ایران که چهار مدال در بازی های آسیایی کسب کرده، معتقد است که این رشته با حمایت وزارت ورزش و جوانان و کمیته ملی المپیک، ظرفیت کسب مدال در المپیک را هم دارد.
دستاورد شخصی فاوره با دورتموند
سرمربی بوروسیا دورتموند توانست بهترین فصل مربیگری خود را با این تیم در بوندسلیگا ثبت کند.
تعجب زیدان از چیست؟
سرمربی رئال مادرید می‌گوید دلیل رفتار متفاوت هواداران را نسبت به گرت بیل و ایسکو را نمی‌دانم.
پیش نویس نهایی اساسنامه کمیته المپیک به آی او سی ارسال شد
تهران- ایرنا- پیش نویس نهایی اساسنامه کمیته ملی المپیک براساس آخرین تغییرات آخر هفته گذشته به آی او سی ارسال شد.
کلوپ بهترین عملکرد لیورپول در تاریخ لیگ برتر را ثبت کرد
لیورپول تحت هدایت یورگن کلوپ موفق شد به یک رکورد جالب توجه در زمینه کسب امتیاز در یک فصل دست یابد.

پر بازدید ترین اخبار امروز

پایان معافیت خریداران نفت ایران از تحریمهای آمریکا اعلام می شود
تهران– ایرنا– روزنامه واشنگتن پست به نقل از دو مقام وزارت خارجه آمریکا گزارش داد، مایک پمپئو وزیر خارجه این کشور روز دوشنبه اعلام خواهد کرد که معافیتهای تحریمی واردکنندگان نفت ایران از دوم ماه می (12 اردیبهشت) دیگر تمدید نخواهد شد؛ اقدامی که تبعاتی برای بازارهای جهانی نفت دارد.
فرزام: امیدوارم عقب افتادگی رویینگ را جبران کنیم- محسن شادی تصمیم نهایی‌اش را اعلام می‌کند
سرمربی تیم ملی قایقرانی رویینگ مردان ایران گفت: باید به گونه‌ای کار کنیم تا بتوانیم عقب افتادگی را جبران کنیم و هدف من این است تا شرایط را برای ملی پوشان عوض کنم و آنها را به سرانجامی برسانم.
احتمال حضور لوپتگی روی نیمکت ایران چقدر است؟- مذاکرات محرمانه با سرمربی سابق اسپانیا؟!
تیم ملی فوتبال بدون سرمربی، روزگار خوشی ندارد، بازی‌های دوستانه رقبا یکی پس از دیگری با حاشیه‌ها و اخبار و نتایج خود از پیش روی هواداران می‌گذرد و خبری از بازی‌های تدارکاتی نیست که نیست.
از تهران تا ترکیه با دختری که عاشق فوتبال بود اما اولین لژیونر والیبال شد
کاپیتان تیم ملی والیبال بانوان از روزهایی می‌گوید که به عشق فوتبال درون دروازه قرار می‌گرفت اما جبر زمانه او را به سمت والیبال کشید تا تبدیل به نخستین لژیونر والیبال بانوان ایران شود.
فشار فزاینده کره شمالی بر آمریکا
پکن- ایرنا- کره شمالی از آمریکا خواسته است مایک پمپئو وزیر خارجه آن کشور را از مذاکرات دو کشور کنار بگذارد پیونگ یانگ با این اقدام علاوه بر اینکه جامعه جهانی را متوجه قلدری آمریکا کرد واشنگتن را هم برای برکناری وزیر خارجه و دست راستی ترامپ از این مذاکرات، تحت فشار گذاشته است.
نظر وزیر اقتصاد درباره افزایش نرخ بازدهی فعالیت‌های بورسی
پزشکیان: دولت باید مصوبه مجلس درباره افزایش حقوق‌ها را اجرا کند
پیام تبریک حجت‌الاسلام سعیدی به سرلشکر سلامی
درخواست فارغ‌التحصیلان از حجت‌الاسلام رئیسی درباره تسریع در پرونده بورسیه‌ها
پیام تبریک سرلشکر صفوی به فرمانده جدید سپاه
استقبال رسمی روحانی از ˮعمران‌خانˮ
جلسه شورای هماهنگی اطلاعات کشور به ریاست وزیر اطلاعات
طرح اصلاح قانون انتخابات مجلس دوباره به کمیسیون شوراها ارجاع شد
آئین‌نامه اصلاحی پیشنهادی انضباطی دانشجویان تصویب شد
تبریک واعظی به سرلشکر سلامی