باطن خطرناک FATF - مجمع تشخیص مصلحت نظام با تصویب سی اف تی و پالرمو مخالفت می کند؟

13:28 ۹۱ روز و ۵ ساعت پیش افکار نیوز 168 0
باطن خطرناک FATF - مجمع تشخیص مصلحت نظام با تصویب سی اف تی و پالرمو مخالفت می کند؟

پرونده لوایح اف ای تی اف و سی اف تی و پالرمو همچنان در مجمع تشخیص مصلحت نظام باز است و برخی نمایندگان مجلس از مجمع خواسته اند با توجه به تروریست خواندن سپاه پاسداران از سوی ترامپ و آمریکا با این لوایح مخالفت کنند.

افکار نیوز

گروه سیاسی-موضوع اف ای تی اف موضوعی داغ در کشور بوده که مخالفان و موافقان گوناگونی دارد اما حالا که آمریکا سپاه پاسداران انقلاباسلامیرا یک گروه تروریستی نامیده است برخی نمایندگان مجلساز مجمع تشخیص مصلحتنظامخواسته اند که این لوایح را رد کند.
به گزارشافکارنیوز، ترابی نماینده مجلس در پرسش به پاسخی مبنی بر اینکه با توجه به تروریست خواندن سپاه از سوی ترامپ احتمال این وجود دارد که لوایح بلاتکلیف در مجمع تشخیصبه تصویب برسند،اشاره کرد و گفت:  تروریست خواندن سپاه از سوی ترامپ  بیانگر این است که آمریکایی ها به هیچ چیزی پایبند نیستند.
وی افزود: آمریکایی ها با ایجاد تحریم های شدید به دنبال تحت فشارقرار دادن ایران هستند تا به اصلی ترین هدف خود که همان تغییر نظام ایراناست،برسند اما قطعا این آرزو را به گور خواهند برد.
نماینده مردم نجف آباد تصریح کرد: اگر سی اف تی و پالرمو به تصویب برسند در واقع با این مصوبه سبب ایجاد نفوذ و فشار بیگانگان به کشورمان خواهند شد.
عضو فراکسیون ولایی مجلس اظهار کرد: همگان مشاهده کردند که ترامپ سپاه پاسداران انقلاب اسلامیرا در لیست تروریست ها قرار داده است؛سپاهی که تمام فکر و ذکرش دفاع از مظلومان است و دقیقا هدف اصلی لوایح اف ای تی اف که یک کنوانسیون از سوی بیگانگان طراحی شده است؛محدود کردن سپاه پاسداراناست.
این نماینده مردم در مجلسدهم تاکید کرد: بنده که از همان روزهای نخست رای گیری نسبت به این لوایح مخالفت کردم و تاکنون هم بر این مسئله پافشاری می کنم که تصویب این لوایح جزء ضرر برای کشورمان چیزی دیگری نصیب مان نخواهد شد.
ابوترابی تصریح کرد: از مجمع تشخیص مصلحتنظام انتظار داریم که با تصویب لوایح سی اف تی و پالرمو مخالفت خود را نشان دهند و در واقع این لوایح را مورد تایید خود قرار ندهند چرا که اهداف اصلی این کنوانسیون ها محدود کردن سپاه پاسداران است .
از سوی دیگر فلاحت پیشه دیگر نماینده مجلس گفت: مجلس عضو حقوقی مجمع تشخیص مصلحت است  و هر تصمیمی در مجمع باید با حضور نماینده قوه مققنه باشد و در مورد FATF و پالرمو هم هیچ تصمیم رسمی جدیدی در مجمع اتخاذ نشده است هرچند ممکن است شرایط رد این لوایح فراهم باشد اما از هر اقدامی که در جهت گسترش بحران با دنیا است باید پرهیز کنیم.
وی افزود: موضوع پالرمو و سی اف تی از مناسبات ما و امریکا اثر پذیرفته است اما معتقدم ارتباط مستقیمی با این کشور ندارد و ما نباید در دنیا انزوارا برای خود انتخاب کنیم و رد کردن پالرمو به معنای حرکت کردن در مسیر انزوا است و این چیزی است که آمریکا می خواهد.
 نماینده اسلام آباد غرب تصریح کرد: در خود آمریکا 5 کمیسیون اصلی مجلس نمایندگان این کشور مخالف سیاست های ترامپ هستند و در دنیا نیز این سیاست ها مخالفان زیادی دارد و ما نباید شرایطی را ایجاد کنیم که افرادی مثل بولتون و ترامپ بتوانند اجماع آمریکایی علیه ایران شکل دهند.
آزادی خواه دیگر نماینده مجلس نیزدر پرسش به پاسخی مبنی بر اینکه وقتی که سپاه پاسداران از سوی ترامپ تروریست خوانده شده است احتمال این وجود دارد که لوایح سی اف تی و پالرمو از سوی مجمع به تصویب برسند،گفت: درروزهای گذشته سپاه پاسداران از سوی ترامپ در لیست تروریست ها قرار گرفته است و این اقدام رئیس جمهور آمریکاخلاف اصول حقوقبین المللی است.
وی افزود: اف ای تی اف اگر چه یک ظاهر زیبا دارد اما حتما باطن آن برای جمهوری اسلامیبسیار خطرناک است در واقع منظورازاین گونه تعهدات محدود کردن سپاه پاسداران است؛ درست است که پیشنهاد ترامپ در حد یک حرف است و شاید هم کشورهای عضو اف ای تی اف سپاه را جزء گروهای تروریستی قرار ندهند اما این پیشنهاد ترامپ مشخص کرده است که همه اینها برای سپاه پاسداران نقشه دارند.
نمایندم مردم ملایر به سخنان رهبری در دیدار با نمایندگان مجلس مبنی بر اینکه نمایندگان به دنبال طرح مشابه کنوانسیون های بین المللی باشند، تصریح کرد: همانگونه که رهبر انقلابفرمودند ما بهتر است به جای اینگونه تعهدات بین المللی که هدف اصلی آنها محدود کردن سپاه،توان نظامی،موشکی و اقتدار کشور است به دنبال طراحی کنوانسیون های داخلی باشیم و از مجمع تشخیص انتظار می رود که سی اف تی و پالرمو را به تصویب نرسانند تا به سپاه پاسداران آسیبی وارد نشود.
عضو فراکسیون ولایی مجلس افزود: قطعا مجمع تشخیص مصلحت نظامبا عدم تصویب لوایح سی اف تی و پالرمو به این مسئله کمک خواهد کرد که از اقتدار سپاه پاسداران کاسته نشود.
عضو فراکسیون روحانیت مجلس اظهار کرد: قطعا با تصویب سی اف تی و پالرمو دفاع خود را نسبت به سپاه پاسدارن محدود می کنیم و در حقیقت با تصویب این لوایح با دستان خود اقتدار،امنیت کشورمان و همچنین صلابت نیروهای نظامی را محدود کرده ایم.
آزادی خواه تصریح کرد: اگر سی اف تی و پالرمو به تصویب برسند به 80 میلیون جمعیت ایرانی جفا شده است چرا که به گونه ای چتر بیگانگان  بر آسمان کشورمان پهن می شود.
  


گروه های زیر مجموعه سیاسی

عمومی
عمومی

آخرین اخبار

معجزه دو عدد خرما
خرما مزه ای شیرین دارد، اما مصرف این ماده غذایی موجب افزایش ناگهانی و سریع قند خون انسان نمی شود. فیبر بار دیگر گزینه موثر در این زمینه محسوب می شود. فیبر روند گوارش را کند می سازد و قند موجود در خرما به تدریج وارد جریان خون می شود.
کشف بیش از یک تن و 490 کیلوگرم تریاک در سیستان و بلوچستان
سردار قاسم رضایی از کشف بیش از یک تن و 490 کیلوگرم تریاک و انهدام باند قاچاق موادمخدر و سلاح در مرزهای میانی استان سیستان و بلوچستان خبر داد.
ایران از بیماری آنفلوآنزای پرندگان پاک اعلام شد
یک مقام مسئول گفت: امروز سازمان جهانی بهداشت دام، رسماً ایران را کاملاً عاری از بیماری آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان اعلام کرد.
عوارض جانبی مصرف بیش از حد گوجه فرنگی
گوجه فرنگی سرشار از اسید سیتریک و اسید مالیک است.
ردپای روباه پیر در پرونده فایننشیال
ششمین جلسه دادگاه بررسی پرونده شرکت هرمی فایننشیال در شیراز و به ریاست قاضی سید محمود ساداتی برگزار شد.
محمدباقر قالیباف از ایرنا شکایت کرد
در پی انتشار گزارش مفصلی در خصوص پرونده شریفی معاون وقت شهرداری تهران از سوی خبرگزاری جمهوری اسلامی، محمد باقر قالیباف از این خبرگزاری شکایت کرد.
سفر به عراق بدون پاسپورت و ویزا امکان‌پذیر نیست
مدیرکل انتظامی و امور مرزی استانداری خوزستان با اشاره به حذف ویزا از سفر اربعین گفت: زائران باید توجه کنند که فقط ویزا حذف‌شده اما پاسپورت و دیگر موارد قانونی برای خروج از کشور باید رعایت شود.
دوستی‌خاله‌خرسه دوستان سارق مسلح
تلاش همدستان سارق مسلح برای آزادی وی نافرجام ماند.
به گروگان‌ گرفتن ۱۰ ملوان ترکیه توسط دزدان دریایی
دزدان دریایی مسلح، ده ملوان ترکیه‌ای را در سواحل نیجریه به گروگان گرفتند.

پر بازدید ترین اخبار امروز

اکران «تپلی و من» به تعویق افتاد
اکران فیلم سینمایی «تپلی و من» یک هفته به تعویق افتاد و از چهارشنبه دوم مرداد روی پرده می‌رود.
انگلیس از «سگ دست‌آموز» تا «برده زرخرید» آمریکا
با توجه به نفرتی که از عنصری چون ترامپ در افکار عمومی جهان وجود دارد این همراهی برخی سیاستمداران انگلیسی باعث پیچیده‌تر شدن اوضاع برای انگلستان خواهد شد.
آخرین وضعیت آب و هوا در کشور
گودرزی گفت: از امروز (۲۵ تیرماه) تا اوایل هفته آینده برای بعد از ظهر‌ها و شب‌ها در مناطقی از جنوب و جنوب شرق کشور رگبار موقتی باران گاهی رعد و برق خواهیم داشت.
مدیر سینمایی دهه ۶۰ در حراجی تهران چه می‌کند؟
دور اخیر حراجی تهران در حالی با حواشی بسیاری برگزار شد که یکی از افراد موثر در این مراسم شبه‌هنری، یکی از مدیران اسبق بنیاد سینمایی فارابی در دهه ۶۰ است.
عجیب ولی واقعی- بازگشت آقای گل به لیگ برتر ایران+عکس
استوکس با درخواست دنیزلی به تراکتور بازگشت.
وقتی اصلاح طلبان شبیه شرخرها رفتار میکنند!
وزارت نفت اطلاعات مهم را داد رفت
تعیین تکلیف ۶ هزار و ۴۰۰ کارمند آماده استخدام در قوه قضاییه
لاریجانی: عادی‌سازی روابط کشورهای اسلامی و عربی با اسرائیل خطرناک است
نحوه واگذاری اردوگاه شهید باهنر در دستور کار کمیسیون آموزش
نمایندگانی که شریک جرم خاتمی هستند
جوانگرایی روحانی از وعده تا عمل - چرا یک پیرمرد دیگر به دفتر رئیس جمهور راه یافت؟
بررسی لایحه حمایت از مالکیت فکری در کمیسیون فرهنگی
دهن‌کجی به قانون و آرای محاکم قضایی نقض سوگند نمایندگی است
پکن: توافق هسته‌ای ایران، جایگزین ندارد