فجرسپاسی شیراز به مصاف صدرنشین لیگ دسته یک می رود

19:57 ۶ روز و ۱۹ ساعت پیش ایرنا 140 0
فجرسپاسی شیراز به مصاف صدرنشین لیگ دسته یک می رود

شیراز-ایرنا- تیم فوتبال فجر شهید سپاسی شیراز در یک بازی حساس به مصاف تیم گل گهر سیرجان می رود تا همه نگاه ها در این هفته به ورزشگاه شهید دستغیب شیراز معطوف شود، حال این پرسش مطرح است که این تیم شیرازی می تواند با توقف صدرنشین، طرفدارن خود را خوشحال کند.؟

ایرنا

به گزارش ایرنا زردپوشان شیرازی که بیم سقوط و یا صعود ندارند، در حالی به مصاف تیم گل گهر سیرجان، صدرنشین لیگ می روند که کار را برای گل گهر که مدعی صعود به لیگ برتر است، سخت خواهد کرد.
تیم فجرسپاسی که در دور برگشت لیگ با به خدمت گرفتن داوود مهابادی متحول شده و به نتایج خوبی دست یافته است حسرت امتیازهای از دست رفته در دور رفت و آغاز رقابت ها را می خورد.
نماینده شیراز در صورتی که در آغاز لیگ دسته به خوبی مدیریت شده بود چه بسا به جای اینکه هم اکنون در اندیشه این باشد که تیم صدرنشین (گل گهر) را متوقف کند، خود مدعی صعود به لیگ برتر بود.
پس از تغییر و تحول در فجر شهید سپاسی شیراز در 2 سال گذشته و روی کارآمدن رسول فلاح به عنوان مدیرعامل باشگاه، در یک برنامه ریزی سه ساله مقرر شد این تیم به لیگ برتر صعود کند و با اینکه 2 سال از این ماجرا گذشته اما نشانه ای از یک تیم قوی لیگ برتری چه از نظر بازیکن و چه از نظر مالی در این تیم دیده نمی شود.
فجریها بر اساس برنامه، یک سال فرصت دارند تا با سرمایه گذاری کلان و گرفتن بازیکنان مطرح به جنگ تیم های متمول بروند در غیر این صورت حسرت صعود به لیگ برتر برای این تیم هفت ساله خواهد شد.
فجری ها با بُرد پر گل چهار بر 2 مقابل تیم مدعی و متمول سرخپوشان پاکدشت تهران در هفته سی و یکم با روحیه ای خوب به مصاف گل گهر می روند.
با این حال همه نگاه ها در این هفته به شیراز دوخته شده و تیم های شاهین بوشهر، گل ریحان البرز و آلومینیوم اراک مترصد توقف تیم صدرنشین هستند تا خود را به صدر جدول نزدیک کنند و امیدوار به کسب یکی از دو سهمیه لیگ برتر باشند.
فجری ها هم اینک که سه هفته تا پایان لیگ باقی مانده با 37 امتیاز در رده هفتم جدول قراردارند و به دنبال آن هستند که جایگاه خود را در بالای جدول بهبود بخشند چرا که هیچ شانسی برای صعود ندارند.
آنچه برای تیم ارزشی فجر شهید سپاسی شیراز اهمیت دارد این است که در این بازی شرافتمندانه به میدان بروند تا پس از پایان بازی، جای هیچ گونه حرف و حدیثی باقی نگذارند.
زردپوشان شیرازی از بدو تاسیس با ارایه بازی های جوانمردانه و فوتبال پاک سابقه درخشانی در فوتبال کشور دارد اگرچه 6 سال است در حسرت صعود به لیگ برتر به سر می برند.
اما تیم گل گهر سیرجان که از آغاز بازی های لیگ با سرمایه گذاری خوب، عزم خود را برای صعود به لیگ برتر جزم کرده تا برای نخستین بار در تاریخ لیگ برتر این شهرستان صاحب سهمیه لیگ برتر شود در بالای جدول آمار بسیار خوبی دارد و شایستگی آن را دارد که لیگ برتری شود.
این تیم با استفاده از وینگوبگوویچ کرووات که سابقه مربیگری در لیگ برتر و با تیم پرسپولیس هم در کارنامه دارد عملکرد خوبی از خود به جا گذاشته و هم اینک با 27 بازی و 49 امتیاز از یک خط حمله بسیار قوی برخوردار است و تفاضل گل جالبی هم دارد که برای این تیم یک امتیاز محسوب می شود تا در پایان رقابت ها در صورت تساوی امتیازها از این تفاضل گل به عنوان کلید صعود به لیگ برتر استفاده کند.
تیم گل گهر سیرجان با 44 گل زده، خطرناک ترین خط حمله لیگ دسته یک را دارد و در آن سوی میدان هم فجریها با 20 گل خورده بهترین خط دفاع را دارند که تقابل مهاجمان گلزن میهمان و مدافعان خوب میزبان می تواند بر جذابیت این بازی بیفزاید.
درصورتی که تیم گل گهر سیرجان پیروز از این میدان خارج شود تا حدود زیادی با توجه به 2 بازی دیگری که دارند، بار خود را برای صعود به لیگ برتر خواهند بست و در بازی آخر جشن قهرمانی خواهند گرفت.
بی شک سازمان لیگ از حساسیت این بازی آگاه است و از این رو بهترین داوران لیگ را برای قضاوت این دیدار انتخاب خواهد کرد تا در پایان مورد اعتراض تیم ها قرار نگیرد.
دیدار تیم های فجر شهید سپاسی شیراز در هفته سی دوم لیگ دسته یک کشور، ساعت 17فردا (سه شنبه) در ورزشگاه شهید دستغیب شیراز برگزار می شود.

**قشقایی شیراز و خونه به خونه بابل با هم بازی دارند
همچنین تیم قشقایی شیراز دیگر نماینده فارس در لیگ دسته یک، که این تیم نیز همانند همشهریش فجر شهید سپاسی نه سقوط می کند و نه صعود، فردا (بیست و هفتم فروردین) در شهر بابل به مصاف تیم خونه به خونه این شهر که در خطر سقوط قرار دارد، می رود.
نماینده ایل قشقایی که هم اینک پس از انجام 27 بازی با 36 امتیاز در رده نهم جدول قرار دارد سال نخست خود را در لیگ دسته یک پشت سر می گذارد، این تیم نیز با فراز و نشیب های زیادی به ویژه بر روی نیمکت مربیگری توام بوده است.
با این حال قشقایی ها که یکی از تیم های پُرطرفدار و خاص کشور هستند اگر بخواهند در فصل بعد در جمع مدعیان قرار گیرند باید تغییر و تحول زیادی در این تیم محبوب به وجود آورند.
در جدول رده بندی لیگ دسته یک، هم اینک تیم گل گهر سیرجان با 49 امتیاز صدرنشین است، تیم شاهین شهرداری بوشهر با 48 امتیاز دوم است، گل ریحان البرز و آلومینیوم اراک هم با 45 امتیاز در تعقیب صدرنشین هستند.
در انتهای جدول هم با توجه به اینکه سیاه جامگان مشهد و نفت تهران از دور رقابت ها کنار گذاشته شده اند تنها یک تیم از میان تیم های خونه به خونه بابل، شهرداری تبریز، کارون خرمشهر و شهرداری ماهشهر هم به لیگ دسته دوم سقوط خواهند کرد تا در فصل آینده لیگ دسته یک با 18تیم برگزار شود.
تیم های اول و دوم جدول هم جواز صعود به لیگ برتر فصل بعد را دریافت خواهندکرد.
7368 /6118


گروه های زیر مجموعه ورزشی

سایر حوزه ها
سایر حوزه ها

آخرین اخبار

جهاد کشاورزی درباره تنش دمایی به کشاورزان مازندران هشدار داد
ساری- ایرنا - مدیر حفظ نباتات سازمان جهاد کشاورزی مازندران روز دوشنبه از کشاورزان استان خواست تا چند اقدام پیشگیرانه را به منظور کاهش خسارت ناشی از تنش دمایی پیش بینی شده برای هفته جاری در زمین های زراعی و باغی انجام دهند .
برف بهاری ارتفاعات مازندران را سفیدپوش کرد
ساری- ایرنا- آغاز بارش برف در سی و سومین روز فصل بهار ارتفاعات مازندران را امروز دوشنبه سفیدپوش کرد.
ماندگاری پساب سیل در مدارس مازندران
ساری- ایرنا- با این که سیل و سیلاب در مازندران دستکم از 20 روز پیش فروکش کرد و کار بازسازی مناطق سیلزده شروع شده ، ولی زخم این بلای طبیعی بر تن مدارس استان تازه سرباز کرده است و هر روز گزارش جدیدی از پدیدار شدن نم یا ریزش دیوار و سقف این اماکن دریافت می شود.
6 پرواز فرودگاه بین المللی اهواز لغو شد
اهواز- ایرنا- تغییر در برنامه پروازی برخی شرکت های هواپیمایی روز دوشنبه موجب لغو 6 پرواز ورودی و خروجی فرودگاه اهواز شد.
آفرودسواری که در مسیر خدمت به سیلزدگان لرستان به کما رفت
خرم آباد - ایرنا - سیل نوروز امسال همه را با هر سمتی از جای جای ایران به لرستان کشاند، از گروههای مردم نهاد گرفته تا تیم های پزشکی و فرهنگی و جهادگران، اما آنچه در این میان زیاد دیده نشد حضور تیم های آفرود بود که این بار هیجان رقابت با سنگ و صخره را در خدمت به همنوعان تجربه کردند.
پشت پرده بازگشایی شمشک- دیزین چیست؟
تهران- ایرنا- جاده شمشک - دیزین سال گذشته یک کشته هم روی دست متولیان گذاشت اما انگار کفایت نمی کرد زیرا بعداز آن دوباره و چندباره حتی اوایل امسال باوجود تذکرهای راهداری و دیگر متولیان، به روی مردم باز شد.
32694 تَن در مسابقات «مُدهامَتان» شرکت کردند
قم- ایرنا- رئیس ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد کشور گفت: 32 هزار و 694 تَن از 24 هزار کانون فرهنگی هنری مساجد سراسر ایران در مسابقات مدهامتان شرکت کردند.
مدیر تاکسیرانی تهران: تولید خودروهای عمومی اولویت خودروسازان نیست
تهران- ایرنا- مدیرعامل سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی شهر تهران با اشاره به فعالیت 27 هزار تاکسی فرسوده گفت: خودروسازان می توانند سالانه 10 هزار تاکسی تولید کنند که متاسفانه تولید خودروهای عمومی در اولویت نیست.
وزیر علوم: دانشگاه ها موجب مهارت افزایی دانش آموختگان شوند
شیراز- ایرنا- وزیر علوم، تحقیقات و فناوری گفت: موضوع حذف مراکز آموزش عالی هم اکنون در طرح ساماندهی مطرح نیست؛ در مقابل لزوم مأموریت گرا شدن واحدهای مختلف و مهارت افزایی دانش آموختگان دانشگاهی مورد تاکید است.
برق همه روستاهای شعیبیه شوشتر به حالت عادی برگشت
اهواز - ایرنا - رییس اداره برق شهرستان شوشتر گفت: با تلاش شبانه روزی نیروهای این اداره ،برق همه روستاهای بخش شعیبیه به حالت عادی برگشت.

پر بازدید ترین اخبار امروز

پایان معافیت خریداران نفت ایران از تحریمهای آمریکا اعلام می شود
تهران– ایرنا– روزنامه واشنگتن پست به نقل از دو مقام وزارت خارجه آمریکا گزارش داد، مایک پمپئو وزیر خارجه این کشور روز دوشنبه اعلام خواهد کرد که معافیتهای تحریمی واردکنندگان نفت ایران از دوم ماه می (12 اردیبهشت) دیگر تمدید نخواهد شد؛ اقدامی که تبعاتی برای بازارهای جهانی نفت دارد.
الماسی: تصمیمات غیرانسانی آمریکا شرایط اقتصادی سختی را برای مردم ایران ایجاد کرد
نماینده مردم دیر و کنگان در مجلس گفت: تصمیمات غیرانسانی و غیرقانونی دولتمردان آمریکا شرایط سختی را برای مردم ایران ایجاد کرد. دغدغه‌های معیشتی و شرایط نامناسب اقتصادی مردم بخشی از تبعات این رفتار است.
چاووش اوغلو به اربیل می‌رود
وزیر خارجه ترکیه هفته آینده به اربیل عراق سفر می‌کند.
پیام شیرین برانکو برای پرسپولیسی‌ها
مربی کروات قرمزها از هواداران این تیم خواسته تا با خیال راحت و بدون هیچ استرسی بازی با الاهلی عربستان را تماشا کنند.
آغاز جلسه پنجم دادگاه متهمان پتروشیمی
پنجمین جلسه رسیدگی به اتهامات رضا حمزه‌لو مدیرعامل پیشین شرکت بازرگانی پتروشیمی و ۱۳ متهم دیگر این پرونده به ریاست قاضی مسعودی‌مقام در شعبه سوم دادگاه ویژه رسیدگی به مفاسد اقتصادی آغاز شد.
شهرآوردهای استانی برای کمک به سیل زدگان برگزار می شود
«آلوز» پرافتخارترین بازیکن تاریخ فوتبال
تیم فوتبال سپیدرود رشت جریمه نقدی شد
زمین چمن مصنوعی در روستای گلسیری دهلران احداث می شود
کاظمی: الهلال با آنالیز کامل استقلال به میدان می رود
فن خال: سولسشر اتوبوس را درست جلوی دخه آ پارک می کند
تارتار: صبر بازیکنان پارس لبریز شده است
معاون استاندار: هواداران تراکتورسازی اجازه سوءاستفاده به معاندان نمی دهند
قضاوت فغانی در لیگ دسته اول
نقاط ضعف و قوت استقلال مقابل الهلال- تفاوت فلسفه شفر و برانکو در چیست؟