یوونتوس متکی به رونالدو؛ چیزی شبیه به رئال اما زشت تر

14:58 ۴ روز و ۲۳ ساعت پیش ایرنا 48 0
یوونتوس متکی به رونالدو؛ چیزی شبیه به رئال اما زشت تر

تهران- ایرنا- یوونتوس در این فصل منتقدان را تحت تاثیر قرار نداده اما مادامی که آنها بتوانند به حسرت 23 ساله خود در فتح لیگ قهرمانان اروپا پایان دهند، نارضایتی منتقدان هیچ اهمیتی ندارد؛ درست همان اتفاق شیرینی که رئال بارها به لطف داشتن «کریستیانو رونالدو» تجربه کرد.

ایرنا

به گزارش ایرنا، «ویتخ شزتنی» گلر یووه همزمان با تمجید از عملکرد منسجم هم تیمی هایش پس از تساوی یک بر یک مقابل آژاکس در دور رفت مرحله یک چهارم لیگ قهرمانان به شکلی زیر پوستی اعترافی کرد و گفت: آژاکس نسبت به ما تیم متفاوتی است؛ آنها هجومی تر و خطرناک ترند!!
انکار این اعتراف برای هر کسی که بازی های یووه را در این فصل دیده باشد، غیرممکن است، شاگردان «ماسیمیلیانو آلگری» یک بار دیگر سری آ را به تسخیر خود در آورده اند اما شگفت انگیز نبوده اند.
آنها از 32 بازی لیگ تا اینجای کار، 27 پیروزی به دست آورده اما در یکی 2 بازی وحشتناک بوده اند. بی شک برای تماشای فوتبال در سری آ تیم های به مراتب بهتری از یووه همچون آتالانتا یا ناپولی وجود دارند و این در حالی است که «امین یونس» بازیکن آلمانی ناپولی هفته گذشته در مصاحبه با گل گفته بود 'فوتبال یوونتوس زیبا نیست اما کارساز و کار راه انداز است.'
این ویژگی به طور عمده به وجود «کریستیانو رونالدو» وابسته است و تساوی در آمستردام نمونه ای واضح برای اثبات این ادعا محسوب می شود.
یووه در هلند نمایش ضعیفی داشت؛ آنها برای حفظ توپ تقلای زیادی می کردند و تنها موفق شدند 39 درصد مالکیت توپ را به نام خود ثبت کنند. علاوه بر این شاگردان آلگری تنها یک شوت درون چارچوب داشتند! با این حال، آنها موفق شدند یک تساوی از آژاکسِ شگفت انگیز بگیرند و این کار راه هم به شکلی اجتناب ناپذیر، مدیون رونالدو هستند.
در حقیقت، مرد پرتغالی تنها دلیل ماندگاری یووه در لیگ قهرمانان است و او بود که با درخشش در بازی برگشت مقابل اتلتیکو مادرید و به ثمر رساندن سه گل، سند صعود بیانکونری را به یک چهارم امضا کرد. در آن دیدار نقشه بازی یا همان گیم پلن یووه ساده اما کارساز بود: فقط توپ را به رونالدو برسانید.
این تاکتیک برای یووه معجزه کرد و شماره 7 تمام نشدنی با 2 گلی که روی ارسال و با ضربه سر به ثمر رساند، مقدمات بازگشت آنها را در تورین فراهم کرد و این در حالی است که او در آمستردام هم با همین روش تک گل تساوی بخش تیمش را به ثمر رساند.
یکی دیگر از نعمت های به مراتب بزرگ تر رونالدو برای بانوی پیر صرف نظر از برتری بلامنازعش روی توپ ها و نبردهای هوایی این است که هیچ بازیکن دیگری به جز رونالدو موفق نشده در مرحله یک چهارم برای یووه گلزنی کند.
با توجه به این وابستگی شدید یووه به شماره 7 خود به علاوه تمایل ذاتی قهرمان اسکودتو برای کسب نتایج مثبت از دل عملکردهای ضعیف، سخت نیست اگر «یوونتوس را رئال مادرید جدید» بخوانیم.
این در حالی است که رونالدو همیشه با درخشش در لیگ قهرمانان اروپا و هدایت رئالی ها به سوی افتخارآفرینی در این تورنمنت، ناکامی هایشان را در لالیگا جبران می کرد.
البته او از قوای پشتیبان قدرتمند و خوبی همچون «سرخیو راموس»، «تونی کروس»، «لوکا مودریچ» و «رافائل واران» بهره می برد؛ بازیکنانی که همگی فوتبالیست هایی کلاس جهانی در پست های خود هستند اما با تمام این حرف ها، گل ها تکلیف برنده و بازنده یک بازی را روشن می کند و از این رو، همواره رونالدو ستاره نمایش هایی بود که روی پرده بزرگ سانتیاگو برنابئو اکران می شد.
او در رئال و در مراحل حذفی لیگ قهرمانان به تنهایی 50 گل به ثمر رساند و تعجبی ندارد که کهکشانی های بدون رونالدو حالا حذف شده و یوونتوسی ها در راه رسیدن به نیمه نهایی باشند.
منتقدان بر این باورند که یوونتوس به رغم بهره بردن از موهبتی بزرگ همچون رونالدو به دلیل در اختیار داشتن سرمربی بیش از اندازه محافظه کار و البته وفادار به اصول خشک، برای فتح اروپا مستعد نیست.
به عبارت دیگر، عملکرد بی نهایت تسلیم گونه یووه در نیمه دوم دیدار مقابل اتلتیکو که البته آلگری نیز شخصا آن را «زشت» خواند، بهترین و متقاعد کننده ترین مدرک را برای اذعان به صحت گفته های منتقدان فراهم می کند.
در آن دیدار خاص، رونالدو در نهایت بازی را برای یوونتوس به اصطلاح «در آورد»، درست همان کاری که وی پیش تر بارها و بارها برای رئال انجام داد. حتی هت تریک رونالدو در بازی برگشت مقابل حریف مادریدی نخستین بار نبود و اعجوبه پرتغالی پیش تر و در مرحله یک چهارم سال 2016 مقابل وولفسبورگ چنین شیرین کاری کرده بود.
با این حال، همان طور که هم در سری آ و هم در لیگ قهرمانان اروپا دیده ایم، این یووه، تیمی نیست که به طور غریزی لایق قهرمانی باشد چه بسا که پیروزی 4 بر یک آنها مقابل اودینزه در ماه گذشته تنها پیروزی بیش از سه گل آنها محسوب می شود.
به عبارتی می توان گفت که احساسی که پیرامون یووه به وجود آمده این نیست که آنها نمی توانند افسار گسیخته و بی مهابا بازی کنند، بلکه موضوع این است که آنها اجازه ندارند که اینگونه باشند؛ برای توضیح این موضوع بد نیست به بازی سال گذشته این تیم مقابل رئال اشاره کنیم. جایی که شاگردان آلگری پس از شکست 3 بر صفر خانگی در دیدار رفت هیچ چاره ای جز حمله کردن در سانتیاگو برنابئو نداشتند و اگرچه از گردونه رقابت ها کنار رفتند اما در نهایت با نتیجه 3 بر یک پیروز شدند.
برای توضیح بیشتر ناکارآمدی آلگری در اروپا به صحبت های «مهدی بن عطیه» مدافع مراکشی پیشین یووه اشاره می کنیم: آلگری در ایتالیا عملکرد خوبی داشته و در لیگ قهرمانان هم همین طور بوده است. ما در مورد سرمربی حرف می زنیم که فوتبال را می فهمد اما مطمئن نیستم که او برای فتح لیگ قهرمانان گزینه مناسبی باشد.
با این حال، با رونالدو هر چیزی امکان پذیر است، او تقریبا گلزنی تیمش را تضمین می کند و بنابراین در هر شرایطی که باشد عنصری تعیین کننده برای تیم هایش به شمار می رود.
رئال همیشه بهترین تیم اروپا نبوده و در سال های اخیر حتی بهترین تیم اسپانیا هم نبوده اما با این وجود، طی پنج سال اخیر 4 بار عنوان قهرمانی لیگ قهرمانان را تصاحب کرده است.
بی شک آنها در این مسیر به اندازه خودشان شانس آورده اند که از جمله آنها می توان به اشتباهات دروازه بان هایی همچون «لوریس کاریوس» و «سون اولریش» اشاره کرد و علاوه بر این بسیاری از تصمیمات بزرگ داوری در لحظات بحرانی به دادشان رسیده که از جمله مهم ترین آنها نیز می توان به اخراج عجیب «آرتور ویدال» هافبک اسبق بایرن مونیخ در سال 2016 و همچنین پنالتی جنجال برانگیز سال گذشته مقابل یوونتوس در برنابئو اشاره کرد.
اما تمام قهرمان ها برای قهرمانی به کمی شانس و اقبال نیاز دارند همان طور که بارسلونا در صورتی که در نیمه نهایی سال 2009 مقابل چلسی زنجیره ای از سوت های اشتباه و جنجال برانگیز به سودشان زده نمی شد، هرگز قهرمان نمی شدند.
با این حال، اگرچه یووه فوتبال زیبایی را به معرض نمایش نمی گذارد اما هواداران این تیم مادامی که می توانند بخت های تیمشان را برای پایان حسرت 23 ساله در فتح لیگ قهرمانان بالا ببینند هیچ توجهی به جنبه های زیبا شناختی بازی نمی کنند.
ورزشی**3991**1067**


گروه های زیر مجموعه ورزشی

سایر حوزه ها
سایر حوزه ها

آخرین اخبار

مهار ملخ‌ها در جنوب، حشره‌ای که طوفان به پا می‌کند
استانها -ایرنا- چند استان جنوبی کشور تحت ‌تاثیر کوچ بزرگ ملخ‌ها قرار گرفته‌اند و سازمان حفظ نباتات این حمله را سنگین‌ترین حمله ملخی در40 سال گذشته توصیف می‌کند که در صورت تداوم می تواند امنیت غذایی را نیز مختل کند ولی به گفته مسولین تاکنون آسیب جدی به زمین‌های کشاورزی وارد نشده و با مبارزه با این آفت تلاش می شود در سریع ترین زمان برنامه های مقابله و مهار آنها به اجرا درآید.
معاون دانشگاه تبریز: دانشجوی تهرانی در خوابگاه دانشجویی ما فوت نکرده است
تبریز - ایرنا - معاون دانشجویی دانشگاه تبریز با تکذیب خبر منتشر شده در فضای مجازی مبنی بر مرگ دانشجوی دانشگاه تهران در خوابگاه دانشگاه تبریز اعلام کرد: بر خلاف اخبار منتشر شده در فضای مجازی این فرد دانشجوی دانشگاه ما نبود و در خوابگاه دانشگاه تبریز فوت نکرده است.
رئیس جمهوری:لوازم اساسی منزل در اختیار سیل زدگان قرار گیرد
ایلام- ایرنا - رئیس جمهوری گفت: تلاش خواهیم کرد در شرایط کنونی به جای کمک های مالی لوازم اساسی منازل تهیه و در اختیار سیل زدگان قرار گیرد.
معاون رییس جمهوری: روند احیای تالاب های فارس امیدبخش است
شیراز - ایرنا - معاون رییس جمهوری و رییس سازمان حفاظت محیط زیست کشور در بازدید هوایی از برخی تالاب های استان فارس روند احیای دریاچه ها و تالابها را امیدبخش خواند و بر ضرورت پایش و مراقبت بیشتر برای حفظ تعادل زیستی در این مناطق تاکید کرد.
استاندار خراسان رضوی: دولت به خوبی بحران مالی را مدیریت کرد
مشهد- ایرنا- استاندار خراسان رضوی به خدمات قابل تقدیر استاندار پیشین این استان اشاره و بیان کرد: خراسان رضوی بحران مالی زیادی در ابتدای فعالیت دولت تدبیر و امید داشت که در آن دوره و پس از آن به خوبی مدیریت شد.
سیل زدگان دزفول به روستاهای خود بازگشتند
دزفول - ایرنا - سرپرست فرمانداری ویژه شهرستان دزفول گفت: با فروکش کردن آب، مردم سیل زده روستاهای این شهرستان به محل سکونت خود بازگشتند.
300 هزار تُن کالا از استان سمنان صادر شد
سمنان- ایرنا- مدیرکل گمرک استان سمنان گفت: 300 هزار تُن کالا در سال 97 از استان سمنان به 45 کشور جهان صادر شد.
کیش برای مقابله با هجوم احتمالی ملخ‌ها آماده است
کیش- ایرنا- سرپرست شرکت عمران، آب و خدمات سازمان منطقه آزاد کیش با اشاره به قرار داشتن جزیره در مسیر هجوم ملخ ها از کشور عربستان گفت: بخش های متولی برای مقابله با هجوم احتمالی ملخ های صحرایی آماده هستند.
2841 نفر در سیل خراسان جنوبی امدادرسانی شدند
بیرجند - ایرنا - مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی گفت: با آغاز بارندگی های رگباری از 25 فروردین ماه جاری تاکنون 2 هزار و 841 نفر در این استان امدادرسانی و یکهزار و 800 حادثه دیده اسکان داده شدند.
آب منطقه ای آذربایجان شرقی: سطح آب دریاچه ارومیه 70 سانتی متر افزایش یافت
تبریز - ایرنا - مدیر مطالعات پایه منابع آب شرکت آب منطقه‌ای آذربایجان شرقی اعلام کرد: در پی بارندگی‌های اخیر و رهاسازی آب سدهای استان، امروز تراز دریاچه ارومیه به یک هزار و 271 متر و 42 سانتی متر رسید که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل 70 سانتی متر افزایش نشان می دهد.

پر بازدید ترین اخبار امروز

انفجاری در نزدیکی وزارت مخابرات افغانستان رخ داد
تهران - ایرنا - منابع خبری افغانستان امروز شنبه از وقوع یک انفجار در شهر کابل پایتخت افغانستان خبر دادند و منابع رسمی دولت از وقوع تیراندازی در نزدیکی محل انفجار گفتند.
دانلود سریال سال‌های دور از خانه (شاهگوش ۲) از سبزپندار
سریال سال‌های دور از خانه در واقع اولین اسپین آف ایرانی است که با کارگردانی مجید صالحی ساخته شده است. این سریال بر اساس سریال شاهگوش ساخته شده و در واقع اسپین آفی از سریال شاهگوش می‌باشد و می‌توان آن را شاهگوش ۲ دانست.
سقوط جرثقیل برجی در مشهد حادثه آفرید
سقوط جرثقیل برجی در مشهد حادثه آفرید و باعث محبوس شدن اپراتور در داخل اتاقک این دستگاه شد.
گزارش تحقیقات دخالت روسیه در انتخابات آمریکا محبوبیت ترامپ را کاهش داد
تهران- ایرنا- نتایج یک نظرسنجی نشان می دهد که محبوبیت ترامپ پس از انتشار گزارش نتایج تحقیقات دخالت روسیه در انتخابات سال 2016 آمریکا به پائین ترین حد خود در سال 2019 رسیده است.
روانشناس ورزشی: آموزش رکن اساسی در فرهنگ سازی فوتبال است
محبوبیت در وطن؛ زاویه ای جدید برای مقایسه رونالدو و مسی
نورافکن: دوست دارم در استقلال بمانم
شفر: مقابل الهلال به باقری نیاز داریم
رئیس کمیته انضباطی: هواداران فوتبال صبور باشند
داوران ژاپنی دیدار الهلال و استقلال را قضاوت می کنند
سعداوی: مسئولان فدراسیون از حضور کی روش درس بگیرند
حوادث ورزشگاه تبریز را نباید تک بعدی بررسی کرد
کلوپ: حذف منچسترسیتی از لیگ قهرمانان «بی رحمانه» بود
نبرد در گروه های سوم و چهارم لیگ قهرمانان آسیا از نگاه AFC