یوونتوس متکی به رونالدو؛ چیزی شبیه به رئال اما زشت تر

14:58 ۹۳ روز پیش ایرنا 275 0
یوونتوس متکی به رونالدو؛ چیزی شبیه به رئال اما زشت تر

تهران- ایرنا- یوونتوس در این فصل منتقدان را تحت تاثیر قرار نداده اما مادامی که آنها بتوانند به حسرت 23 ساله خود در فتح لیگ قهرمانان اروپا پایان دهند، نارضایتی منتقدان هیچ اهمیتی ندارد؛ درست همان اتفاق شیرینی که رئال بارها به لطف داشتن «کریستیانو رونالدو» تجربه کرد.

ایرنا

به گزارش ایرنا، «ویتخ شزتنی» گلر یووه همزمان با تمجید از عملکرد منسجم هم تیمی هایش پس از تساوی یک بر یک مقابل آژاکس در دور رفت مرحله یک چهارم لیگ قهرمانان به شکلی زیر پوستی اعترافی کرد و گفت: آژاکس نسبت به ما تیم متفاوتی است؛ آنها هجومی تر و خطرناک ترند!!
انکار این اعتراف برای هر کسی که بازی های یووه را در این فصل دیده باشد، غیرممکن است، شاگردان «ماسیمیلیانو آلگری» یک بار دیگر سری آ را به تسخیر خود در آورده اند اما شگفت انگیز نبوده اند.
آنها از 32 بازی لیگ تا اینجای کار، 27 پیروزی به دست آورده اما در یکی 2 بازی وحشتناک بوده اند. بی شک برای تماشای فوتبال در سری آ تیم های به مراتب بهتری از یووه همچون آتالانتا یا ناپولی وجود دارند و این در حالی است که «امین یونس» بازیکن آلمانی ناپولی هفته گذشته در مصاحبه با گل گفته بود 'فوتبال یوونتوس زیبا نیست اما کارساز و کار راه انداز است.'
این ویژگی به طور عمده به وجود «کریستیانو رونالدو» وابسته است و تساوی در آمستردام نمونه ای واضح برای اثبات این ادعا محسوب می شود.
یووه در هلند نمایش ضعیفی داشت؛ آنها برای حفظ توپ تقلای زیادی می کردند و تنها موفق شدند 39 درصد مالکیت توپ را به نام خود ثبت کنند. علاوه بر این شاگردان آلگری تنها یک شوت درون چارچوب داشتند! با این حال، آنها موفق شدند یک تساوی از آژاکسِ شگفت انگیز بگیرند و این کار راه هم به شکلی اجتناب ناپذیر، مدیون رونالدو هستند.
در حقیقت، مرد پرتغالی تنها دلیل ماندگاری یووه در لیگ قهرمانان است و او بود که با درخشش در بازی برگشت مقابل اتلتیکو مادرید و به ثمر رساندن سه گل، سند صعود بیانکونری را به یک چهارم امضا کرد. در آن دیدار نقشه بازی یا همان گیم پلن یووه ساده اما کارساز بود: فقط توپ را به رونالدو برسانید.
این تاکتیک برای یووه معجزه کرد و شماره 7 تمام نشدنی با 2 گلی که روی ارسال و با ضربه سر به ثمر رساند، مقدمات بازگشت آنها را در تورین فراهم کرد و این در حالی است که او در آمستردام هم با همین روش تک گل تساوی بخش تیمش را به ثمر رساند.
یکی دیگر از نعمت های به مراتب بزرگ تر رونالدو برای بانوی پیر صرف نظر از برتری بلامنازعش روی توپ ها و نبردهای هوایی این است که هیچ بازیکن دیگری به جز رونالدو موفق نشده در مرحله یک چهارم برای یووه گلزنی کند.
با توجه به این وابستگی شدید یووه به شماره 7 خود به علاوه تمایل ذاتی قهرمان اسکودتو برای کسب نتایج مثبت از دل عملکردهای ضعیف، سخت نیست اگر «یوونتوس را رئال مادرید جدید» بخوانیم.
این در حالی است که رونالدو همیشه با درخشش در لیگ قهرمانان اروپا و هدایت رئالی ها به سوی افتخارآفرینی در این تورنمنت، ناکامی هایشان را در لالیگا جبران می کرد.
البته او از قوای پشتیبان قدرتمند و خوبی همچون «سرخیو راموس»، «تونی کروس»، «لوکا مودریچ» و «رافائل واران» بهره می برد؛ بازیکنانی که همگی فوتبالیست هایی کلاس جهانی در پست های خود هستند اما با تمام این حرف ها، گل ها تکلیف برنده و بازنده یک بازی را روشن می کند و از این رو، همواره رونالدو ستاره نمایش هایی بود که روی پرده بزرگ سانتیاگو برنابئو اکران می شد.
او در رئال و در مراحل حذفی لیگ قهرمانان به تنهایی 50 گل به ثمر رساند و تعجبی ندارد که کهکشانی های بدون رونالدو حالا حذف شده و یوونتوسی ها در راه رسیدن به نیمه نهایی باشند.
منتقدان بر این باورند که یوونتوس به رغم بهره بردن از موهبتی بزرگ همچون رونالدو به دلیل در اختیار داشتن سرمربی بیش از اندازه محافظه کار و البته وفادار به اصول خشک، برای فتح اروپا مستعد نیست.
به عبارت دیگر، عملکرد بی نهایت تسلیم گونه یووه در نیمه دوم دیدار مقابل اتلتیکو که البته آلگری نیز شخصا آن را «زشت» خواند، بهترین و متقاعد کننده ترین مدرک را برای اذعان به صحت گفته های منتقدان فراهم می کند.
در آن دیدار خاص، رونالدو در نهایت بازی را برای یوونتوس به اصطلاح «در آورد»، درست همان کاری که وی پیش تر بارها و بارها برای رئال انجام داد. حتی هت تریک رونالدو در بازی برگشت مقابل حریف مادریدی نخستین بار نبود و اعجوبه پرتغالی پیش تر و در مرحله یک چهارم سال 2016 مقابل وولفسبورگ چنین شیرین کاری کرده بود.
با این حال، همان طور که هم در سری آ و هم در لیگ قهرمانان اروپا دیده ایم، این یووه، تیمی نیست که به طور غریزی لایق قهرمانی باشد چه بسا که پیروزی 4 بر یک آنها مقابل اودینزه در ماه گذشته تنها پیروزی بیش از سه گل آنها محسوب می شود.
به عبارتی می توان گفت که احساسی که پیرامون یووه به وجود آمده این نیست که آنها نمی توانند افسار گسیخته و بی مهابا بازی کنند، بلکه موضوع این است که آنها اجازه ندارند که اینگونه باشند؛ برای توضیح این موضوع بد نیست به بازی سال گذشته این تیم مقابل رئال اشاره کنیم. جایی که شاگردان آلگری پس از شکست 3 بر صفر خانگی در دیدار رفت هیچ چاره ای جز حمله کردن در سانتیاگو برنابئو نداشتند و اگرچه از گردونه رقابت ها کنار رفتند اما در نهایت با نتیجه 3 بر یک پیروز شدند.
برای توضیح بیشتر ناکارآمدی آلگری در اروپا به صحبت های «مهدی بن عطیه» مدافع مراکشی پیشین یووه اشاره می کنیم: آلگری در ایتالیا عملکرد خوبی داشته و در لیگ قهرمانان هم همین طور بوده است. ما در مورد سرمربی حرف می زنیم که فوتبال را می فهمد اما مطمئن نیستم که او برای فتح لیگ قهرمانان گزینه مناسبی باشد.
با این حال، با رونالدو هر چیزی امکان پذیر است، او تقریبا گلزنی تیمش را تضمین می کند و بنابراین در هر شرایطی که باشد عنصری تعیین کننده برای تیم هایش به شمار می رود.
رئال همیشه بهترین تیم اروپا نبوده و در سال های اخیر حتی بهترین تیم اسپانیا هم نبوده اما با این وجود، طی پنج سال اخیر 4 بار عنوان قهرمانی لیگ قهرمانان را تصاحب کرده است.
بی شک آنها در این مسیر به اندازه خودشان شانس آورده اند که از جمله آنها می توان به اشتباهات دروازه بان هایی همچون «لوریس کاریوس» و «سون اولریش» اشاره کرد و علاوه بر این بسیاری از تصمیمات بزرگ داوری در لحظات بحرانی به دادشان رسیده که از جمله مهم ترین آنها نیز می توان به اخراج عجیب «آرتور ویدال» هافبک اسبق بایرن مونیخ در سال 2016 و همچنین پنالتی جنجال برانگیز سال گذشته مقابل یوونتوس در برنابئو اشاره کرد.
اما تمام قهرمان ها برای قهرمانی به کمی شانس و اقبال نیاز دارند همان طور که بارسلونا در صورتی که در نیمه نهایی سال 2009 مقابل چلسی زنجیره ای از سوت های اشتباه و جنجال برانگیز به سودشان زده نمی شد، هرگز قهرمان نمی شدند.
با این حال، اگرچه یووه فوتبال زیبایی را به معرض نمایش نمی گذارد اما هواداران این تیم مادامی که می توانند بخت های تیمشان را برای پایان حسرت 23 ساله در فتح لیگ قهرمانان بالا ببینند هیچ توجهی به جنبه های زیبا شناختی بازی نمی کنند.
ورزشی**3991**1067**


گروه های زیر مجموعه ورزشی

عمومی
عمومی

آخرین اخبار

داورزنی: اگر کشتی بخواهد به اوج خود بازگردد باید از همه ظرفیت‌ها استفاده کند
معاون قهرمانی و ورزش حرفه‌ای وزارت ورزش و جوانان گفت: اگر کشتی بخواهد به اوج خود بازگردد باید از همه ظرفیت‌ها استفاده کند.
دبیر: قرار نیست با کسی تسویه حساب کنم- شهرت ام‌الفساد است
رئیس جدید فدراسیون کشتی گفت: از همه اعضای مجمع و همه گوش شکسته‌ها تشکر می‌کنم و قرار نیست با کسی تسویه حساب کنم.
مغانلو: از دعوت به تیم ملی شوکه شدم- اکثر تیم‌های لیگ برتری به من پیشنهاد دادند
شهریار مغانلو، مهاجم تیم فوتبال پیکان گفت که از دعوت به تیم ملی شوکه شده است و ابراز امیدواری کرد که به اردوهای بعدی این تیم دعوت شود.
فوتبال جهان| یری مینا: کی‌روش به من اعتماد به نفس داد
فوتبال جهان - یری مینا، مدافع تیم ملی فوتبال کلمبیا از سرمربی پرتغالی این تیم تمجید کرد.
پالمر: بوتاس شانسی برای رقابت با همیلتون ندارد
جولیو پالمر، راننده سابق فرمول یک معتقد است والری بوتاس شانسی برای رقابت با لوئیس همیلتون، هم‌تیمی خود در مرسدس جهت کسب عنوان قهرمانی فصل جاری این رقابت‌ها ندارد.
علیرضا دبیر رئیس فدراسیون کشتی شد
انتخابات فدراسیون کشتی صبح امروز (چهارشنبه) برگزار و علیرضا دبیر به عنوان رئیس فدراسیون انتخاب شد.
فوتبال جهان| دلورنتیس: نمی‌دانم چرا رئال مادرید خامس را به بایرن قرض داد و به ما نمی‌دهد
فوتبال جهان - رئیس باشگاه ناپولی می‌گوید دلیل پافشاری مسئولان باشگاه رئال مادرید برای فروش قطعی خامس را در حالی که قبلاً با انتقال قرضی او با بایرن مونیخ موافقت کرده‌اند، درک نمی‌کند.
محمدخانی: از کنار گذاشته شدن سروش رفیعی تعجب می‌کنم- مگر برانکو بیکار است که اَلکی شکایت کند؟!
ناصر محمدخانی، پیشکسوت باشگاه پرسپولیس گفت: از کناره گذاشته شدن سروش رفیعی تعجب می‌کنم و نمی‌دانم این بازیکن را باشگاه کنار گذاشته است یا سرمربی تیم!
تغییر محل برگزاری بازی الاتحاد عربستان - ذوب‌آهن
دپارتمان امور بین‌الملل فدراسیون فوتبال از تغییر محل برگزاری دیدار دو تیم الاتحاد عربستان و ذوب‌آهن ایران در مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان آسیا ۲۰۱۹ خبر داد.
والیبال جوانان جهان| جدال ایران با قهرمان آفریقا در روز نخست
رقابت‌های والیبال جوانان جهان در حالی از فردا (پنجشنبه) در بحرین آغاز می‌شود که بهترین نتیجه تیم ایران در تاریخ این رقابت‌ها به سال ۲۰۰۷ برمی‌گردد.

پر بازدید ترین اخبار امروز

مهاجم اروپایی که احتمالا پرسپولیسی شود+عکس
باشگاه پرسپولیس برای تقویت خط حملۀ خود، این روزها در حال بررسی گزینه‌های مختلف است.
مغانلو: از دعوت به تیم ملی شوکه شدم- اکثر تیم‌های لیگ برتری به من پیشنهاد دادند
شهریار مغانلو، مهاجم تیم فوتبال پیکان گفت که از دعوت به تیم ملی شوکه شده است و ابراز امیدواری کرد که به اردوهای بعدی این تیم دعوت شود.
یک ستاره دیگر از پرسپولیس کنار گذاشته می شود!
پس از آن‌که گابریل کالدرون متوجه شد لیست پرسپولیس برای فصل آینده پُر است، تصمیم گرفت تا برای جذب بازیکنانی که به تقویت تیم کمک می‌کنند، چند بازیکن را از جمع قرمزها کنار بگذارد.
دبیر: قرار نیست با کسی تسویه حساب کنم- شهرت ام‌الفساد است
رئیس جدید فدراسیون کشتی گفت: از همه اعضای مجمع و همه گوش شکسته‌ها تشکر می‌کنم و قرار نیست با کسی تسویه حساب کنم.
فوتبال جهان| یری مینا: کی‌روش به من اعتماد به نفس داد
فوتبال جهان - یری مینا، مدافع تیم ملی فوتبال کلمبیا از سرمربی پرتغالی این تیم تمجید کرد.
بشار رسن: با پرسپولیس به توافق رسیدم-بزودی قراردادم را امضا می‌کنم
واکنش شجاع خلیل زاده به لیست مازاد پرسپولیس (+عکس)
واکنش سروش رفیعی به حذف نامش از فهرست پرسپولیس
رفیعی و مصلح در آستانه جدایی از  پرسپولیس- رضائیان برمی‌گردد
باشگاه را روی سر مدیران استقلال خراب می‌کنم
نام ایران به رده بندی کنفدراسیون فوتبال آسیا اضافه شد
پرسپولیس: رویانیان 60 هزار یورو گرفت اما اسنادش نیست
پایان ماجرای پروپئیچ در گرو یک امضا- مهلت استقلال، امروز تمام می‌شود
برانکو: «عرب» مقصر اصلی جدایی‌ام از پرسپولیس بود- یک یورو هم غرامت نمی‌دهم
کالدرون: پیشنهادهای بهتر از پرسپولیس را رد کردم- آمده‌ام که پیروز باشم