یادآوری ظریف برای سه شریک اروپایی برجام-سومین جلسه رسیدگی به پرونده چند موسسه مالی و...

14:56 ۹۲ روز و ۴ ساعت پیش ایسنا 270 0
یادآوری ظریف برای سه شریک اروپایی برجام-سومین جلسه رسیدگی به پرونده چند موسسه مالی و...

تاکید رهبری بر تسریع اقدامات لازم برای جبران خسارات از محل‌های موجود، آغاز طرح جهاد همبستگی ملی برای سیل‌زدگان، احداث راه های مواصلاتی و پل ها در مناطق سیل‌زده لرستان با مشارکت ارتش، برگزاری پانزدهمین اجلاس کمیسیون مشترک نظامی ایران و عمان، یادآوری ظریف برای سه شریک اروپایی ما در برجام، سومین جلسه رسیدگی به پرونده چند موسسه مالی و... از جمله گزیده اخبار سیاسی ایسنا در روز دو شنبه، بیست و ششم فروردین ماه ۱۳۹۸ است.

ایسنا

به گزارش ایسنا، مراسم پایانی سی و ششمین دوره مسابقات بینالمللیقرآن کریم با شرکت اساتید برجسته و قاریان بینالمللیو همچنین قرآن‌پژوهان و میهمانان شرکت کننده در این مسابقات، در حضور رهبر معظم انقلاب اسلامی برگزار شد. حضرت آیت الله خامنهایدر این دیدار با بیان اینکهحرکت عظیم مردمی در امداد به سیل‌زدگان از آموزه‌های قرآن و شهداست، لازمه عمل به قرآن را یاد خداوند و تقوای الهی دانستند و با اشاره به شهدا به‌عنوان انسان‌هایی که در مرتبه عالی تقوا قرار دارند، گفتند: شهدای ما درس‌های زیادی را به ملت ایران دادند که نمونه بارز آن، پدیده کم نظیرِ حرکت عظیم مردمی برای کمک به مناطق سیل زده است.

یادآوری ظریف برای سه شریک اروپایی برجام-سومین جلسه رسیدگی به پرونده چند موسسه مالی و...

رهبر انقلاب همچنین در پاسخ به درخواست مجوز رئیس‌جمهور برای برداشت از صندوق توسعهملیبهمنظور تأمین بخشی از هزینه‌های ناشی از خسارات سیل‌های اخیر، جدیت دستگاه‌های مسئول در پیگیری و جبران خسارت‌های مالی سنگین سیل بویژه خسارت‌های وارده بر کشاورزان را لازم دانستند واز دولت خواستند که با استفاده از محل‌های قانونی موجود، سریعاً اقدامات لازم را آغاز کندو در ادامه پس از جمع‌بندی وضعیت و در صورت نیاز، برداشت از صندوق توسعه ملی مورد تأیید خواهد بود.

یادآوری ظریف برای سه شریک اروپایی برجام-سومین جلسه رسیدگی به پرونده چند موسسه مالی و...

آغاز طرح جهاد همبستگی ملی برای سیل‌زدگان

فرمانده نیروی زمینی ارتش:در استان‌های سیل‌زده رژه امدادرسانی گسترده را پیش‌بینی کرده‌ایم

برافروخته شدن رئیس‌جمهور از عدم تحقق مطالبات سیل سال ۹۵ خوزستان

کمک‌رسانینُجَباءبه سیل‌زدگان اهواز و حمیدیه

احداث راه‌های مواصلاتی و پل‌ها در مناطق سیل‌زده لرستان با مشارکت ارتش

یادآوری ظریف برای سه شریک اروپایی برجام-سومین جلسه رسیدگی به پرونده چند موسسه مالی و...

رئیس کمیته سیاسی فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی با تاکید بر این کهدر بررسی و تصویبلوایحCFT وپالرموو همچنین پیوستن به FATF منافع و امنیت ملی باید ملاک تصمیم قرار بگیردنه اقدامات آمریکا، اظهار کرد: موضوعلوایحCFT وپالرموو پیوستن به FATF پیش از این محل اختلاف بود که مجلس آن را تصویب کرد و با ایراد شورای نگهبان اینلوایحبه مجمع تشخیص مصلحت نظام رفت. اطلاعاتی که از جلسات مجمع بیرون آمد هم این بود که طیفی که اکثریت هستند مخالف پیوستن به این کنوانسیون‌ها بودند.

همچنین کمالالدینسجادی ازگسترش و تقویت تشکیلات جبهه پیروان خط امام و رهبری درشهرستانهابرای انتخابات مجلسیازدهم خبر داد.

یادآوری ظریف برای سه شریک اروپایی برجام-سومین جلسه رسیدگی به پرونده چند موسسه مالی و...

پانزدهمین اجلاس کمیسیون مشترک نظامی ایران و سلطنت عماندر شهرمسقطپایتخت عمان برگزار شد و هیئت‌های عالی رتبه نظامی دو کشور با تشکیل پانزدهمین اجلاس مشترک در شهرمسقطو انجام مذاکرات، برنامه‌های همکاری نظامی فی‌مابین را برای سال ۲۰۱۹ و ۲۰۲۰ در حوزه‌های علمی، آموزشی، دریایی، هوایی، پلیسی و همکاری در حوزه پزشکی نظامی را مشخص و مورد توافق قرار دادند.

یادآوری ظریف برای سه شریک اروپایی برجام-سومین جلسه رسیدگی به پرونده چند موسسه مالی و...

محمد جواد ظریف با انتشار پیامی توییتری با یادآوری برای سه شریک اروپایی ما در برجام، تاکید کرد کهممانعتی تحت معاهدهان‌پی‌تیو قطعنامه ۲۲۳۱ شورای امنیت سازمان ملل برای غنی‌سازی اورانیوم توسط ایران وجود ندارد. وی افزود: برای شرکای اروپایی، خواندن سندی که آن را امضا کردند و قول دادند از آن دفاع کنند، می‌تواند مفید باشد."

همچنین معاون دیپلماسی اقتصادیوزیرامورخارجه در سومین همایش بین‌المللی فرصت‌های سرمایه‌گذاری استان هرمزگان با بیان کهنمیدانمچرا با وجود این همه ظرفیت و نعمت خدادادی شاهد عدم جذب سرمایه‌گذاری قدرتمندی در هرمزگان هستیم، گفت: این استان باید کمک حال اقتصاد کشور باشد، پس باید مشکلات را شناسایی کنیم و تلاش‌های اقتصادی بیشتری را شاهد باشیم. وی افزود:طرحتهاتربا خارج می‌تواند کمک کننده تولیدکنندگان باشد.

یادآوری ظریف برای سه شریک اروپایی برجام-سومین جلسه رسیدگی به پرونده چند موسسه مالی و...

جانبولتون، مشاور امنیت ملی آمریکادر صفحه رسمی توئیتر خود از دیدار بامیربنشابات، مشاور امنیت ملی رژیم صهیونیستی که فردا انجام خواهد شد خبر داد و نوشت: چیزهای زیادی هست که باید در موردشان گفت‌وگو کنیم که از جمله آن‌ها تعهد مشترکمان برای مقابله با عملکرد بدخواهانه ایران و عاملان دیگر در ایجاد بی‌ثباتی در خاورمیانه و سراسر جهان هستند.

یک وکیل دادگستری:تحریم‌های آمریکا خلاف مقررات و قطعنامه‌های بین‌المللی است

یک عضو کمیسیون حقوقی وقضائیمجلس:قوانین بینالمللیتحریم کردن نیروهای نظامی یک کشور را ممنوع دانسته است

سفیر پیشین ایران در آذربایجان:حمایت اقشار مختلف مردم از سپاه، توطئه آمریکا را خنثی کرد

نایبرئیسکمیسیون حقوقی مجلس:تحریم سپاه برخلاف موازین حقوق بین‌الملل است

معاون پارلمانی رئیس جمهور:اسرائیل، آمریکا را اداره می‌کند

حسینامیرعبداللهیان، دستیار ارشد رئیس مجلس شورای اسلامی در امور بین‌الملل در گفت وگوبا شبکه العالم در پاسخ به سوالی درباره اقدام آمریکا علیه سپاه گفت: آمریکایی‌ها با این تصمیم غلطی که گرفتند آسیب پذیری نیروهای نظامی خود را به شدت در منطقه افزایش دادند. آمریکایی‌ها در تیررس نیروهای مختلف مقاومت در منطقه قرار دارند و حساسیت منطقه‌ای در قبال هرگونه رفتار تحریکآمیزآمریکا در منطقه به شدت افزایش پیدا کرده است و این به نفع نظامیان آمریکایی که در منطقه هستند نیست و به نفع سیاست‌های آمریکا هم هرگز نخواهد بود وچناچههر اتفاقی علیه نیروهای آمریکایی در منطقه رخ دهد مسئولیت مستقیم آن متوجه شخص ترامپ، جانبولتون،پامپئوو سیاست‌های غلط اتخاذ شده از سوی کاخ سفید است.

یادآوری ظریف برای سه شریک اروپایی برجام-سومین جلسه رسیدگی به پرونده چند موسسه مالی و...

حمید بعیدی نژاد سفیر ایران در لندن از عقب‌نشینی شرکت خدمات پست بریتانیا برای ارسال مراسلات و بسته‌های ایرانیان مقیم این کشور خبر داد و گفت:شرکت رویال میل به دنبال حل فوری مشکل ارسال مراسلات به ایران است.

یادآوری ظریف برای سه شریک اروپایی برجام-سومین جلسه رسیدگی به پرونده چند موسسه مالی و...

سومین جلسه رسیدگی بهپروندهمؤسساتاعتباری البرز ایرانیان، آرمان، ولیعصر و فردوسیبه ریاست قاضی صلواتی در شعبه چهارم دادگاه‌های ویژه مفاسد اقتصادی برگزار شد. در این جلسه مدیرمؤسسهولیعصر با اشاره به اینکهکل دریافتی از مردم ۱۶۲ میلیارد است، گفت: کل پولی که در اختیار ما بوده همین عدد بوده است شما باید بروید و ببینید که از این ۱۶۲ میلیارد چه میزان ملک خریداری شده، چه میزان تسهیلات داده شده و کجاها مصرف شده است. متهم افزود: خرید خودروی لوکس جهت سرمایه‌گذاری بوده است و سفرهای خارجی تفریحی که در کیفرخواست به آن اشاره شده نیز از محل سپرده سپرده‌گذاران نبوده است و ادعاهای موجود در کیفرخواست بدون دلایل و مستند است. پس از پایان این جلسه قاضی صلواتی گفت: با توجه به اینکه اظهارات نماینده دادستان و نماینده حقوقی بانک مرکزی مانده استادامه جلسه فردا برگزار می‌شود.

یادآوری ظریف برای سه شریک اروپایی برجام-سومین جلسه رسیدگی به پرونده چند موسسه مالی و...

آیت‌الله سیدابراهیم رئیسی در جلسه مسئولان عالیقضاییبابیان اینکهصرف اعلام خبر وقوع فساد برای مردم اعتمادساز نیست، "اصلاح روندها و بسترهای فسادزا" و "اعلام خبر برخورد با مفسدان" را دومؤلفهاصلی برای ایجاد اطمینان در مردم نسبت به مقابله نظام جمهوری اسلامی با مفاسد دانست.

* همچنین گزارش ایسنا از بررسی طرح اصلاح موادی از قانون انتخابات مجلس را نیز می‌توانیداینجادنبال کنید.


گروه های زیر مجموعه سیاسی

عمومی
عمومی

آخرین اخبار

معجزه دو عدد خرما
خرما مزه ای شیرین دارد، اما مصرف این ماده غذایی موجب افزایش ناگهانی و سریع قند خون انسان نمی شود. فیبر بار دیگر گزینه موثر در این زمینه محسوب می شود. فیبر روند گوارش را کند می سازد و قند موجود در خرما به تدریج وارد جریان خون می شود.
کشف بیش از یک تن و 490 کیلوگرم تریاک در سیستان و بلوچستان
سردار قاسم رضایی از کشف بیش از یک تن و 490 کیلوگرم تریاک و انهدام باند قاچاق موادمخدر و سلاح در مرزهای میانی استان سیستان و بلوچستان خبر داد.
ایران از بیماری آنفلوآنزای پرندگان پاک اعلام شد
یک مقام مسئول گفت: امروز سازمان جهانی بهداشت دام، رسماً ایران را کاملاً عاری از بیماری آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان اعلام کرد.
عوارض جانبی مصرف بیش از حد گوجه فرنگی
گوجه فرنگی سرشار از اسید سیتریک و اسید مالیک است.
ردپای روباه پیر در پرونده فایننشیال
ششمین جلسه دادگاه بررسی پرونده شرکت هرمی فایننشیال در شیراز و به ریاست قاضی سید محمود ساداتی برگزار شد.
محمدباقر قالیباف از ایرنا شکایت کرد
در پی انتشار گزارش مفصلی در خصوص پرونده شریفی معاون وقت شهرداری تهران از سوی خبرگزاری جمهوری اسلامی، محمد باقر قالیباف از این خبرگزاری شکایت کرد.
سفر به عراق بدون پاسپورت و ویزا امکان‌پذیر نیست
مدیرکل انتظامی و امور مرزی استانداری خوزستان با اشاره به حذف ویزا از سفر اربعین گفت: زائران باید توجه کنند که فقط ویزا حذف‌شده اما پاسپورت و دیگر موارد قانونی برای خروج از کشور باید رعایت شود.
دوستی‌خاله‌خرسه دوستان سارق مسلح
تلاش همدستان سارق مسلح برای آزادی وی نافرجام ماند.
به گروگان‌ گرفتن ۱۰ ملوان ترکیه توسط دزدان دریایی
دزدان دریایی مسلح، ده ملوان ترکیه‌ای را در سواحل نیجریه به گروگان گرفتند.

پر بازدید ترین اخبار امروز

اکران «تپلی و من» به تعویق افتاد
اکران فیلم سینمایی «تپلی و من» یک هفته به تعویق افتاد و از چهارشنبه دوم مرداد روی پرده می‌رود.
جوانگرایی روحانی از وعده تا عمل - چرا یک پیرمرد دیگر به دفتر رئیس جمهور راه یافت؟
مغایرت وعده‌های دولت در عمل تا حرف امروز خود را در قامت دفتر سیاسی رئیس جمهور متبلور ساخت، اما با بازگشت تفکری قدیمی، شعار جوانگرایی دولت مانند بسیاری دیگر از وعده‌های حسن روحانی به فراموشی سپرده شد.
انگلیس از «سگ دست‌آموز» تا «برده زرخرید» آمریکا
با توجه به نفرتی که از عنصری چون ترامپ در افکار عمومی جهان وجود دارد این همراهی برخی سیاستمداران انگلیسی باعث پیچیده‌تر شدن اوضاع برای انگلستان خواهد شد.
آخرین وضعیت آب و هوا در کشور
گودرزی گفت: از امروز (۲۵ تیرماه) تا اوایل هفته آینده برای بعد از ظهر‌ها و شب‌ها در مناطقی از جنوب و جنوب شرق کشور رگبار موقتی باران گاهی رعد و برق خواهیم داشت.
مدیر سینمایی دهه ۶۰ در حراجی تهران چه می‌کند؟
دور اخیر حراجی تهران در حالی با حواشی بسیاری برگزار شد که یکی از افراد موثر در این مراسم شبه‌هنری، یکی از مدیران اسبق بنیاد سینمایی فارابی در دهه ۶۰ است.