دین پرست:‌ ابلاغ سیاست های وزارت کشور در سال رونق تولید

15:51 ۶ روز و ۲۳ ساعت پیش افکار نیوز 54 0
دین پرست:‌ ابلاغ سیاست های وزارت کشور در سال رونق تولید

سیاست های وزارت کشور برای رونق تولید در سال جاری و تحقق شعار سال به استانداران سراسر کشور ابلاغ شد.

افکار نیوز

به گزارش افکارنیوز،دین پرست معاونهماهنگی امور اقتصادی و توسعه منطقه ای وزارت کشوردر بخشنامه ای خطاب به استانداران محورهای اولویت دار معاونت اقتصادی در سالجاری را با تأکید مجدد بر ضرورت استمرار اولویت ها و برنامه های مهم اجرایی ابلاغی طی سال های ۱۳۹۶و ۱۳۹۷، ابلاغ کرد.
در ابلاغیه معاون هماهنگی امور اقتصادی وزارت کشور به استانداران محورهای اولویت دار در سال ۹۸ را چنین برشمرده است.
تلاش در جهت ساماندهی واحدهای تولیدی، با هدف بهره برداری بهینه از ظرفیت ها و ارتقای توان تولید. از جمله شناسایی واحدهای تولیدی با تولید کمتر از ظرفیت اسمی و حمایت ازآنها، برای رسیدن به حداکثر توان تولیدی، شناسایی واحدهای تولیدی راکد و فعال سازی واحدهای با قابلیت احیای مجدد، شناسایی واحدهای تولیدی راکد فاقد قابلیت احیاء و استفاده از ظرفیت آنها برای اجرای طرح های
سرمایهگذاری جدید، مطالعه دقیق وضعیت واحدهای تولیدی موجود و اقدام برای تکمیل زنجیره تولید با هدف کاهش وابستگی خطوط تولید به خارج از کشور و افزایش ارزش افزوده و اتخاذ تمهیدات لازم به منظور احیای بنگاههای اقتصادی تملیک شده توسط شبکه بانکی و اتخاذ راهکارهای قانونی مناسب، به منظور جلوگیری از تعطیلی واحدهای تولیدی جدید،‌ اتخاذ تدابیر لازم به منظور تکمیل زنجیره تولید و جلوگیری ازصادرات محصولات خام، با هدف افزایش ارزش افزوده،‌ توزیع بهینه و مدیریت صحیح منابع دولتی، غیردولتی و تسهیلات بانکی، در راستای رونق تولید و ایجاد فرصت های شغلی جدید،‌ اتخاذ تدابیر لازم به منظور فراهم نمودن زمینه های جذب سرمایه گذاریداخلی و خارجی، از جمله ارتقای کارآمدی مراکز خدمات سرمایه گذاری،‌ فراهم نمودن زمینه های توسعه کسب و کارهای دانش بنیان و استارت آپ ها،‌ ارتقای بهره‌وری عوامل تولید و کیفیت محصولات تولید داخل، با هدف توسعه صادرات غیرنفتیوحضور مؤثر در بازارهای جهانی،‌ شناسایی قوانین و مقرراتمزاحم و غیرضرور، در فرآیند تولید و صدور مجوزها، با هدف بهبود فضای کسب وکار،‌ تلاش در جهت توسعه مراودات تجاری و همکاری های اقتصادی، با کشورهای هدف تجاری، به ویژه کشورهای همسایه،‌کمک به عرضه مستقیم محصولات تولیدی، با هدف حذف واسطه های غیرضرور و کاهش قیمت تمام شده،‌ تلاش برای کاهش آثار تحریم های ظالمانه، با استفاده از ظرفیتو توان بومی مناطق،‌ اتخاذ تدابیر لازم در راستای بهره گیری از ظرفیت های منطقه ای (انسانی،طبیعی و جغرافیایی) و برنامه های آمایش سرزمین، به منظور دستیابی به توسعه پایداردر فعالیت های اقتصادی، همکاری با حوزه اقتصادی دستگاه های اجراییو تلاش در راستای افزایش تولید ناخالص داخلی استانها، تلاش در راستای شفاف سازی فعالیت های اقتصادی و مبارزه با فساد اداری، به منظور بهبود فضای کسب و کار،‌ اصلاح الگوی مصرفوحمایت از کالاهای ساخت داخل، با هدف رونق تولید، کاهش بیکاریوفقر، جایگزینی نیروهای انسانی متخصص و کارآمد (با رویکرد عالمانه و مجاهدانه)، در حوزه اقتصادی با مدیران نارسا و ناکارآمد،‌ برنامه ریزی مناسب برای هدایت نقدینگیموجود به سمت سرمایه گذاری های مولد و اشتغالزا.
تعیین نظام ارزیابی عملکرد مدیران حوزه اقتصادی در سطح دستگاه های اقتصادی استان، به منظور تشویق مدیران توانمند و تذکر به مدیران ناکارآمد،‌ دقت لازم در واگذاری طرح ها به بخش خصوصی، با مدنظر قرار دادن اهلیت و صلاحیت و جلوگیری از  ایجاد زمینه های فساد و انحراف در اهداف مورد نظر،‌ نظارت جدی بر فعالیت دستگاههای اجرایی، بانکها و مؤسسات مالی و اعتباری در مناطق، با هدف جلوگیری از سوء استفاده ها و ممانعت از فعالیت مؤسسات مالی و اعتباری غیرمجاز، تمرکز جدی برحمایت از تولیدکنندگان، سرمایه گذارانو فعالین اقتصادی سالم که برای کشور ثروتآفرینی می کنند.
 


گروه های زیر مجموعه سیاسی

فقه و حقوق
فقه و حقوق

آخرین اخبار

جهاد کشاورزی درباره تنش دمایی به کشاورزان مازندران هشدار داد
ساری- ایرنا - مدیر حفظ نباتات سازمان جهاد کشاورزی مازندران روز دوشنبه از کشاورزان استان خواست تا چند اقدام پیشگیرانه را به منظور کاهش خسارت ناشی از تنش دمایی پیش بینی شده برای هفته جاری در زمین های زراعی و باغی انجام دهند .
برف بهاری ارتفاعات مازندران را سفیدپوش کرد
ساری- ایرنا- آغاز بارش برف در سی و سومین روز فصل بهار ارتفاعات مازندران را امروز دوشنبه سفیدپوش کرد.
ماندگاری پساب سیل در مدارس مازندران
ساری- ایرنا- با این که سیل و سیلاب در مازندران دستکم از 20 روز پیش فروکش کرد و کار بازسازی مناطق سیلزده شروع شده ، ولی زخم این بلای طبیعی بر تن مدارس استان تازه سرباز کرده است و هر روز گزارش جدیدی از پدیدار شدن نم یا ریزش دیوار و سقف این اماکن دریافت می شود.
6 پرواز فرودگاه بین المللی اهواز لغو شد
اهواز- ایرنا- تغییر در برنامه پروازی برخی شرکت های هواپیمایی روز دوشنبه موجب لغو 6 پرواز ورودی و خروجی فرودگاه اهواز شد.
آفرودسواری که در مسیر خدمت به سیلزدگان لرستان به کما رفت
خرم آباد - ایرنا - سیل نوروز امسال همه را با هر سمتی از جای جای ایران به لرستان کشاند، از گروههای مردم نهاد گرفته تا تیم های پزشکی و فرهنگی و جهادگران، اما آنچه در این میان زیاد دیده نشد حضور تیم های آفرود بود که این بار هیجان رقابت با سنگ و صخره را در خدمت به همنوعان تجربه کردند.
پشت پرده بازگشایی شمشک- دیزین چیست؟
تهران- ایرنا- جاده شمشک - دیزین سال گذشته یک کشته هم روی دست متولیان گذاشت اما انگار کفایت نمی کرد زیرا بعداز آن دوباره و چندباره حتی اوایل امسال باوجود تذکرهای راهداری و دیگر متولیان، به روی مردم باز شد.
32694 تَن در مسابقات «مُدهامَتان» شرکت کردند
قم- ایرنا- رئیس ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد کشور گفت: 32 هزار و 694 تَن از 24 هزار کانون فرهنگی هنری مساجد سراسر ایران در مسابقات مدهامتان شرکت کردند.
مدیر تاکسیرانی تهران: تولید خودروهای عمومی اولویت خودروسازان نیست
تهران- ایرنا- مدیرعامل سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی شهر تهران با اشاره به فعالیت 27 هزار تاکسی فرسوده گفت: خودروسازان می توانند سالانه 10 هزار تاکسی تولید کنند که متاسفانه تولید خودروهای عمومی در اولویت نیست.
وزیر علوم: دانشگاه ها موجب مهارت افزایی دانش آموختگان شوند
شیراز- ایرنا- وزیر علوم، تحقیقات و فناوری گفت: موضوع حذف مراکز آموزش عالی هم اکنون در طرح ساماندهی مطرح نیست؛ در مقابل لزوم مأموریت گرا شدن واحدهای مختلف و مهارت افزایی دانش آموختگان دانشگاهی مورد تاکید است.
برق همه روستاهای شعیبیه شوشتر به حالت عادی برگشت
اهواز - ایرنا - رییس اداره برق شهرستان شوشتر گفت: با تلاش شبانه روزی نیروهای این اداره ،برق همه روستاهای بخش شعیبیه به حالت عادی برگشت.

پر بازدید ترین اخبار امروز

پایان معافیت خریداران نفت ایران از تحریمهای آمریکا اعلام می شود
تهران– ایرنا– روزنامه واشنگتن پست به نقل از دو مقام وزارت خارجه آمریکا گزارش داد، مایک پمپئو وزیر خارجه این کشور روز دوشنبه اعلام خواهد کرد که معافیتهای تحریمی واردکنندگان نفت ایران از دوم ماه می (12 اردیبهشت) دیگر تمدید نخواهد شد؛ اقدامی که تبعاتی برای بازارهای جهانی نفت دارد.
الماسی: تصمیمات غیرانسانی آمریکا شرایط اقتصادی سختی را برای مردم ایران ایجاد کرد
نماینده مردم دیر و کنگان در مجلس گفت: تصمیمات غیرانسانی و غیرقانونی دولتمردان آمریکا شرایط سختی را برای مردم ایران ایجاد کرد. دغدغه‌های معیشتی و شرایط نامناسب اقتصادی مردم بخشی از تبعات این رفتار است.
چاووش اوغلو به اربیل می‌رود
وزیر خارجه ترکیه هفته آینده به اربیل عراق سفر می‌کند.
پیام شیرین برانکو برای پرسپولیسی‌ها
مربی کروات قرمزها از هواداران این تیم خواسته تا با خیال راحت و بدون هیچ استرسی بازی با الاهلی عربستان را تماشا کنند.
آغاز جلسه پنجم دادگاه متهمان پتروشیمی
پنجمین جلسه رسیدگی به اتهامات رضا حمزه‌لو مدیرعامل پیشین شرکت بازرگانی پتروشیمی و ۱۳ متهم دیگر این پرونده به ریاست قاضی مسعودی‌مقام در شعبه سوم دادگاه ویژه رسیدگی به مفاسد اقتصادی آغاز شد.
تبریک «لاریجانی» به «سردار سرلشکر حسین سلامی»
یک نماینده مجلس: نقدینگی در دولت روحانی 4 برابر شده است
تذکر یک نماینده برای کنترل سفرهای خارجی نمایندگان
انتصاب سردار سلامی به فرماندهی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی چه پیامی برای کشورهای غربی دارد؟
روحانی: نیروی واکنش سریع در مرز ایران و پاکستان تشکیل می‌شود
پیام رئیس جمهور به سرلشکر سلامی
پیام تبریک فرماندهان سپاه به سرلشکر سلامی
گسترش همکاری‌ عملیاتی بین نیروهای دریایی ایران و چین
پیام تبریک آیت‌الله آملی به فرمانده جدید سپاه پاسداران
اقدام غیرعقلایی و شرارت آمیز کاخ سفید مبنی بر تروریست خواندن سپاه