تشکل های امدادرسان، مرهمی بر زخم سیلزدگان

13:21 ۷ روز و ۱ ساعت پیش ایرنا 102 0
تشکل های امدادرسان، مرهمی بر زخم سیلزدگان

خرم آباد - ایرنا - سیل لرستان گرچه به عنوان واقعه ای تلخ در تاریخ این استان به ثبت رسید اما همراهی و همدلی همه ارگان های دولتی و نظامی و انتظامی و نهادهای مردمی در رفع گرفتاری های مناطق سیلزده نشان داد که ایرانیان در جهان نظیر ندارند.

ایرنا

به گزارش ایرنا، آنچه بیش از همه اخبار ناخوشایند، در میان مردم کوچه و بازار و شبکه های مجازی خودنمایی می کرد کمک های بی دریغ مردم مهربان و دست های بی نهایت بخشنده ساکنان این سرزمین بود.
تنها ساعاتی پس از وقوع سیل در کشور بود که امواج خروشان مهر و محبت مردم موازی با این سیل، راهی استان های حادثه دیده شد.
هر کس به طریقی تلاش کرد دردی از آلام مردم حادثه دیده را کاهش دهد و در این میان افرادی پای کار آمدند که خالصانه و بدون هیچ گونه چشمداشتی داوطلب ارسال کمک ها و امداد رسانی به مردم این مناطق شدند.
یکی از این سازمان های مردم نهاد جمعیت امداد دانشجویی امام علی (ع) بود که می توان گفت بصورت شبانه روزی در امداد رسانی به مناطق سیلزده فعالیت می کردند.
الهه الله کریمی مسئول ستاد جمعیت امداد امام علی(ع) درحادثه سیلاب لرستان می گوید: تمامی کمک های جمعیت در این 20 سال از طریق خیرین صورت می گیرد بدین صورت که مردم با اطلاع رسانی های جمعیت و حتی در بسیاری از مواقع با تبلیغات سینه به سینه اقدام به اهدا کمک های خود به این تشکل می کنند.
وی ادامه داد: البته ارائه خدمات به حادثه دیدگان بدون همکاری نهادهای امدادرسان مانند هلال احمر و کمیته امداد امام (ره) مقدور نبود لذا همه فعالیت های جمعیت امام علی(ع) با هماهنگی و مجوز این 2 نهاد و همچنین دادستانی کل کشور صورت می گیرد.
الله کریمی اظهار داشت: جامعه هدف جمعیت به حوزه زنان و کودکان مربوط می شود اما در هنگام رخ دادن حوادث طبیعی مانند سیل و زلزله جمعیت با قدرت ورود کرده و تلاش دارد که خدمات خود را بصورت حداکثری در اختیار مردم حادثه دیده قرار دهد چنانکه در جریان سیل استان های لرستان ،فارس، گلستان و خوزستان نیز همین گونه عمل شد.
به گفته وی کمک های ارسالی مردم لرستان به سیل زدگان اکثرا غیرنقدی بود که البته مبالغی نیز به حساب جمعیت واریز شد که بیشتر این کمک ها اجناس و کالای مورد نیاز حادثه دیدگان بود.
وی استقبال مردم لرستان در جریان این حادثه و اعتماد آنها به جمعیت امام علی(ع) را بسیار کم سابقه و در عین حال امید بخش توصیف کرد و گفت: در این مدت اعضای جمعیت شاهد خلق صحنه های زیبایی از مهربانی و نوع دوستی بی نظیر مردم لرستان بودند.
مسئول ستاد جمعیت امداد امام علی(ع) در خصوص همکاری رانندگان آفرود در بحث کمک رسانی نیز اظهار داشت: این افراد همیشه همکاری مطلوبی با جمعیت داشته و دارند و هر جا که صحبت از امداد رسانی به میان می آید، پای ثابت و قابل اعتمادی هستند که نقش بسیار موثری در کاهش هزینه های حمل و نقل نیز دارند.
الله کریمی بزرگ ترین چالش در امداد رسانی به حادثه دیدگان لرستان را عدم دسترسی به راه ها عنوان کرد و افزود: هر جا ما برای ارزیابی های اولیه وارد یک منطقه شدیم راه تخریب شده بود که این مسئله کار ما را برای امداد رسانی با مشکلات عدیده ای مواجه می کرد.
وی در خصوص مبالغ و میزان کمک های جمع آوری شده در این تشکل نیز توضیح داد وگفت: سه میلیارد و 285 میلیون و 686هزار و 700ریال کمک غیر نقدی تا به امروز جمع آوری شده و همچنین مبلغ سه میلیارد و 917میلیون و 415هزار و 690ریال کمک نقدی جمع آوری شده است.
الهه الله کریمی بیان کرد: جمعیت امام علی(ع) همواره سعی کرده با ارائه گزارش عملکرد لحظه به لحظه فعالیت های خود را با شفافیت کامل انجام دهد.
/6060/7264


گروه های زیر مجموعه استان ها

استان ها
استان ها

آخرین اخبار

جهاد کشاورزی درباره تنش دمایی به کشاورزان مازندران هشدار داد
ساری- ایرنا - مدیر حفظ نباتات سازمان جهاد کشاورزی مازندران روز دوشنبه از کشاورزان استان خواست تا چند اقدام پیشگیرانه را به منظور کاهش خسارت ناشی از تنش دمایی پیش بینی شده برای هفته جاری در زمین های زراعی و باغی انجام دهند .
برف بهاری ارتفاعات مازندران را سفیدپوش کرد
ساری- ایرنا- آغاز بارش برف در سی و سومین روز فصل بهار ارتفاعات مازندران را امروز دوشنبه سفیدپوش کرد.
ماندگاری پساب سیل در مدارس مازندران
ساری- ایرنا- با این که سیل و سیلاب در مازندران دستکم از 20 روز پیش فروکش کرد و کار بازسازی مناطق سیلزده شروع شده ، ولی زخم این بلای طبیعی بر تن مدارس استان تازه سرباز کرده است و هر روز گزارش جدیدی از پدیدار شدن نم یا ریزش دیوار و سقف این اماکن دریافت می شود.
6 پرواز فرودگاه بین المللی اهواز لغو شد
اهواز- ایرنا- تغییر در برنامه پروازی برخی شرکت های هواپیمایی روز دوشنبه موجب لغو 6 پرواز ورودی و خروجی فرودگاه اهواز شد.
آفرودسواری که در مسیر خدمت به سیلزدگان لرستان به کما رفت
خرم آباد - ایرنا - سیل نوروز امسال همه را با هر سمتی از جای جای ایران به لرستان کشاند، از گروههای مردم نهاد گرفته تا تیم های پزشکی و فرهنگی و جهادگران، اما آنچه در این میان زیاد دیده نشد حضور تیم های آفرود بود که این بار هیجان رقابت با سنگ و صخره را در خدمت به همنوعان تجربه کردند.
پشت پرده بازگشایی شمشک- دیزین چیست؟
تهران- ایرنا- جاده شمشک - دیزین سال گذشته یک کشته هم روی دست متولیان گذاشت اما انگار کفایت نمی کرد زیرا بعداز آن دوباره و چندباره حتی اوایل امسال باوجود تذکرهای راهداری و دیگر متولیان، به روی مردم باز شد.
32694 تَن در مسابقات «مُدهامَتان» شرکت کردند
قم- ایرنا- رئیس ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد کشور گفت: 32 هزار و 694 تَن از 24 هزار کانون فرهنگی هنری مساجد سراسر ایران در مسابقات مدهامتان شرکت کردند.
مدیر تاکسیرانی تهران: تولید خودروهای عمومی اولویت خودروسازان نیست
تهران- ایرنا- مدیرعامل سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی شهر تهران با اشاره به فعالیت 27 هزار تاکسی فرسوده گفت: خودروسازان می توانند سالانه 10 هزار تاکسی تولید کنند که متاسفانه تولید خودروهای عمومی در اولویت نیست.
وزیر علوم: دانشگاه ها موجب مهارت افزایی دانش آموختگان شوند
شیراز- ایرنا- وزیر علوم، تحقیقات و فناوری گفت: موضوع حذف مراکز آموزش عالی هم اکنون در طرح ساماندهی مطرح نیست؛ در مقابل لزوم مأموریت گرا شدن واحدهای مختلف و مهارت افزایی دانش آموختگان دانشگاهی مورد تاکید است.
برق همه روستاهای شعیبیه شوشتر به حالت عادی برگشت
اهواز - ایرنا - رییس اداره برق شهرستان شوشتر گفت: با تلاش شبانه روزی نیروهای این اداره ،برق همه روستاهای بخش شعیبیه به حالت عادی برگشت.

پر بازدید ترین اخبار امروز

پایان معافیت خریداران نفت ایران از تحریمهای آمریکا اعلام می شود
تهران– ایرنا– روزنامه واشنگتن پست به نقل از دو مقام وزارت خارجه آمریکا گزارش داد، مایک پمپئو وزیر خارجه این کشور روز دوشنبه اعلام خواهد کرد که معافیتهای تحریمی واردکنندگان نفت ایران از دوم ماه می (12 اردیبهشت) دیگر تمدید نخواهد شد؛ اقدامی که تبعاتی برای بازارهای جهانی نفت دارد.
الماسی: تصمیمات غیرانسانی آمریکا شرایط اقتصادی سختی را برای مردم ایران ایجاد کرد
نماینده مردم دیر و کنگان در مجلس گفت: تصمیمات غیرانسانی و غیرقانونی دولتمردان آمریکا شرایط سختی را برای مردم ایران ایجاد کرد. دغدغه‌های معیشتی و شرایط نامناسب اقتصادی مردم بخشی از تبعات این رفتار است.
چاووش اوغلو به اربیل می‌رود
وزیر خارجه ترکیه هفته آینده به اربیل عراق سفر می‌کند.
پیام شیرین برانکو برای پرسپولیسی‌ها
مربی کروات قرمزها از هواداران این تیم خواسته تا با خیال راحت و بدون هیچ استرسی بازی با الاهلی عربستان را تماشا کنند.
آغاز جلسه پنجم دادگاه متهمان پتروشیمی
پنجمین جلسه رسیدگی به اتهامات رضا حمزه‌لو مدیرعامل پیشین شرکت بازرگانی پتروشیمی و ۱۳ متهم دیگر این پرونده به ریاست قاضی مسعودی‌مقام در شعبه سوم دادگاه ویژه رسیدگی به مفاسد اقتصادی آغاز شد.
جهاد کشاورزی درباره تنش دمایی به کشاورزان مازندران هشدار داد
برف بهاری ارتفاعات مازندران را سفیدپوش کرد
ماندگاری پساب سیل در مدارس مازندران
6 پرواز فرودگاه بین المللی اهواز لغو شد
آفرودسواری که در مسیر خدمت به سیلزدگان لرستان به کما رفت
پشت پرده بازگشایی شمشک- دیزین چیست؟
32694 تَن در مسابقات «مُدهامَتان» شرکت کردند
مدیر تاکسیرانی تهران: تولید خودروهای عمومی اولویت خودروسازان نیست
وزیر علوم: دانشگاه ها موجب مهارت افزایی دانش آموختگان شوند
برق همه روستاهای شعیبیه شوشتر به حالت عادی برگشت