بحران خودکشی افسران پلیس در فرانسه

12:05 ۷ روز و ۳ ساعت پیش ایرنا 92 0
بحران خودکشی افسران پلیس در فرانسه

تهران - ایرنا - خودکشی افسران پلیس به بحرانی جدی و در نوع خود بی نظیر در فرانسه تبدیل شده و ناتوانی در مهار این بحران، انتقادهای فراوانی را متوجه دولت این کشور کرده است.

ایرنا

به گزارش ایرنا، شبکه تلویزیونی 'بی اف ام تی وی' فرانسه روز گذشته(یکشنبه) از کشف جسد یک افسر پلیس در خانه اش خبر داد.
به گفته پلیس و با در نظر گرفتن تمام شواهد موجود، این افسر جوان به احتمال قوی خودکشی کرده است.
این شبکه تلویزیونی گزارش داد: جسد این پلیس در حالی که اسلحه اش در کنار او رها شده بود، در خانه اش در منطقه 13 پاریس یافت شده است.
منبع نزدیک به پرونده که توسط روزنامه 'لو پاریزین' نقل شده، علت خودکشی این افسر پلیس، مشکلات شخصی عنوان کرده است.
'بی اف ام تی وی' گزارش کرد: این 'خشونت اجتماعی' به میزان کم در میان دیگر پرسنل نظامی شامل پلیس شهری، خدمات زندان، ژاندارمری ملی، سیستم هشدار امنیتی امنیت ملی و پلیس راه آهن فرانسه ادامه دارد، به طوری که بنا بر آمار صفحه فیسبوک 'انسجام اجتماعی'، در مجموع 31 مورد مرگ ناشی از خودکشی در بین نیروهای تامین امنیت در سال 2019 گزارش شده که 25 مورد خودکشی افسران پلیس را شامل می شود.
بدنبال خودکشی دو تن از افسران پلیس در تعطیلات پایان هفته در فرانسه، سرویس اطلاعات و ارتباطات پلیس ملی به فرانس 24 گفته است: تحقیقات در مورد مرگ افسران همچنان ادامه دارد و هیچ نتیجه گیری نهایی در مورد علل مرگ این افراد به دست نیامده است.
بنا بر آمار، از ابتدای سال میلادی جاری تاکنون، به طور متوسط هر چهار روز، یک افسر پلیس فرانسه اقدام به خودکشی کرده است.
طبق آمار دیگری که از سوی وزارت کشور فرانسه اعلام شده، در سه ماهه نخست سال 2019 میلادی، 24 افسر پلیس و 2 نفر از نیرو‌های ژاندارمری اقدام به خودکشی کرده‌ اند.
این در حالیست که اتحادیه های کارگری پلیس فرانسه، در مورد افزایش تروریسم، هجوم مهاجران و شورش ها هشدار داده و نسبت به افزایش نیروهای پلیس این کشور اقدام کرده اند.
اداره کل پلیس ملی فرانسه نیز در مورد موج خودکشی در میان نیرو‌های پلیس هشدار داده است. فقط در 15 ژانویه سال میلادی جاری، سه مامور پلیس خودکشی کردند.
به گزارش فاکس نیوز، میزان بالایی ارتکاب به خودکشی در بین افسران پلیس طی سال های اخیر مربوط به سال 2014 است که در آن سال 55 افسر پلیس دست به این عمل زدند. همچنین در سال های 2008 تا 2000، به ترتیب 54 و 50 افسر پلیس فرانسه خودکشی کرده بودند.
البته، بالاترین رکورد برای خودکشی پلیس در فرانسه مربوط به سال 1996 است که در مجموع 70 مامور دست به این عمل زده اند.
همچنین به گزارش فرانس 24، اتحادیه پلیس فرانسه هفته گذشته بدنبال خودکشی دو نیروی پلیس این کشور در بیانیه ای اعلام کرد: 'ما با زنگ خطر، غم و اندوه و همچنین خشم بزرگ شناخته شده ای در بین نیروهای پلیس مواجه هستیم.'
هیچ علت مشخصی برای میزان بالای خودکشی در بین نیروهای پلیس وجود ندارد.
مطالعه سال 2010 موسسه تحقیقات پزشکی ملی (INSERM) نشان می دهد، برخی عوامل از جمله خطرات شغلی، مشکلات خانوادگی، مسائل بهداشتی، اعتیاد و فشار مالی می توانند باعث افسردگی و در نهایت ارتکاب به خودکشی شوند.
با این حال، اتحادیه های پلیس می گویند 'فشارهای بی رحمانه شغلی تا حد زیادی رو به افزایش است'.
در تلاش برای مقابله با این بحران، 'ژرارد کلمب' وزیر کشور سابق فرانسه، یک برنامه پیشگیری از خودکشی در ماه مه 2018 را آغاز کرد و وعده داد حمایت بیشتری از افسران در معرض خطر صورت گیرد.
با این حال، تلاش های دولت به دلیل عدم موفقیت در کاهش میزان خودکشی، تحت انتقاد شدید قرار گرفته است.
در ماه مارس، کمیته سلامت و ایمنی محل کار نیز زنگ خطر را در مورد وضعیت موجود خودکشی افسران پلیس به صدا درآورد.
به گزارش وزارت کشور فرانسه، در سال ۲۰۱۷ میلادی ۴۶ افسر پلیس و ۱۶ عضو ژاندارمری خودکشی کرده‌اند.
همچنین طبق گزارش سنا در سال 2018، میزان خودکشی پلیس در فرانسه 36 درصد بیشتر از جمعیت عمومی است. به طور متوسط سالیانه، در هر یکصد هزار نفر، 14 مورد خودکشی نیروهای پلیس تخمین زده می شود.
براساس بررسی های صورت گرفته، خودکشی یکی از مسایل روزمره و متداول در سطح نیروهای پلیس فرانسه است که شمار آن در مقایسه با میانگین خودکشی صورت گرفته در سطح مشاغل عمومی و میانگین ملی این کشور، به مراتب بالاتر است.
اروپام ** 6984 ** 1071


گروه های زیر مجموعه بین‌الملل

بین‌الملل
بین‌الملل

آخرین اخبار

جهاد کشاورزی درباره تنش دمایی به کشاورزان مازندران هشدار داد
ساری- ایرنا - مدیر حفظ نباتات سازمان جهاد کشاورزی مازندران روز دوشنبه از کشاورزان استان خواست تا چند اقدام پیشگیرانه را به منظور کاهش خسارت ناشی از تنش دمایی پیش بینی شده برای هفته جاری در زمین های زراعی و باغی انجام دهند .
برف بهاری ارتفاعات مازندران را سفیدپوش کرد
ساری- ایرنا- آغاز بارش برف در سی و سومین روز فصل بهار ارتفاعات مازندران را امروز دوشنبه سفیدپوش کرد.
ماندگاری پساب سیل در مدارس مازندران
ساری- ایرنا- با این که سیل و سیلاب در مازندران دستکم از 20 روز پیش فروکش کرد و کار بازسازی مناطق سیلزده شروع شده ، ولی زخم این بلای طبیعی بر تن مدارس استان تازه سرباز کرده است و هر روز گزارش جدیدی از پدیدار شدن نم یا ریزش دیوار و سقف این اماکن دریافت می شود.
6 پرواز فرودگاه بین المللی اهواز لغو شد
اهواز- ایرنا- تغییر در برنامه پروازی برخی شرکت های هواپیمایی روز دوشنبه موجب لغو 6 پرواز ورودی و خروجی فرودگاه اهواز شد.
آفرودسواری که در مسیر خدمت به سیلزدگان لرستان به کما رفت
خرم آباد - ایرنا - سیل نوروز امسال همه را با هر سمتی از جای جای ایران به لرستان کشاند، از گروههای مردم نهاد گرفته تا تیم های پزشکی و فرهنگی و جهادگران، اما آنچه در این میان زیاد دیده نشد حضور تیم های آفرود بود که این بار هیجان رقابت با سنگ و صخره را در خدمت به همنوعان تجربه کردند.
پشت پرده بازگشایی شمشک- دیزین چیست؟
تهران- ایرنا- جاده شمشک - دیزین سال گذشته یک کشته هم روی دست متولیان گذاشت اما انگار کفایت نمی کرد زیرا بعداز آن دوباره و چندباره حتی اوایل امسال باوجود تذکرهای راهداری و دیگر متولیان، به روی مردم باز شد.
32694 تَن در مسابقات «مُدهامَتان» شرکت کردند
قم- ایرنا- رئیس ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد کشور گفت: 32 هزار و 694 تَن از 24 هزار کانون فرهنگی هنری مساجد سراسر ایران در مسابقات مدهامتان شرکت کردند.
مدیر تاکسیرانی تهران: تولید خودروهای عمومی اولویت خودروسازان نیست
تهران- ایرنا- مدیرعامل سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی شهر تهران با اشاره به فعالیت 27 هزار تاکسی فرسوده گفت: خودروسازان می توانند سالانه 10 هزار تاکسی تولید کنند که متاسفانه تولید خودروهای عمومی در اولویت نیست.
وزیر علوم: دانشگاه ها موجب مهارت افزایی دانش آموختگان شوند
شیراز- ایرنا- وزیر علوم، تحقیقات و فناوری گفت: موضوع حذف مراکز آموزش عالی هم اکنون در طرح ساماندهی مطرح نیست؛ در مقابل لزوم مأموریت گرا شدن واحدهای مختلف و مهارت افزایی دانش آموختگان دانشگاهی مورد تاکید است.
برق همه روستاهای شعیبیه شوشتر به حالت عادی برگشت
اهواز - ایرنا - رییس اداره برق شهرستان شوشتر گفت: با تلاش شبانه روزی نیروهای این اداره ،برق همه روستاهای بخش شعیبیه به حالت عادی برگشت.

پر بازدید ترین اخبار امروز

پایان معافیت خریداران نفت ایران از تحریمهای آمریکا اعلام می شود
تهران– ایرنا– روزنامه واشنگتن پست به نقل از دو مقام وزارت خارجه آمریکا گزارش داد، مایک پمپئو وزیر خارجه این کشور روز دوشنبه اعلام خواهد کرد که معافیتهای تحریمی واردکنندگان نفت ایران از دوم ماه می (12 اردیبهشت) دیگر تمدید نخواهد شد؛ اقدامی که تبعاتی برای بازارهای جهانی نفت دارد.
الماسی: تصمیمات غیرانسانی آمریکا شرایط اقتصادی سختی را برای مردم ایران ایجاد کرد
نماینده مردم دیر و کنگان در مجلس گفت: تصمیمات غیرانسانی و غیرقانونی دولتمردان آمریکا شرایط سختی را برای مردم ایران ایجاد کرد. دغدغه‌های معیشتی و شرایط نامناسب اقتصادی مردم بخشی از تبعات این رفتار است.
چاووش اوغلو به اربیل می‌رود
وزیر خارجه ترکیه هفته آینده به اربیل عراق سفر می‌کند.
پیام شیرین برانکو برای پرسپولیسی‌ها
مربی کروات قرمزها از هواداران این تیم خواسته تا با خیال راحت و بدون هیچ استرسی بازی با الاهلی عربستان را تماشا کنند.
آغاز جلسه پنجم دادگاه متهمان پتروشیمی
پنجمین جلسه رسیدگی به اتهامات رضا حمزه‌لو مدیرعامل پیشین شرکت بازرگانی پتروشیمی و ۱۳ متهم دیگر این پرونده به ریاست قاضی مسعودی‌مقام در شعبه سوم دادگاه ویژه رسیدگی به مفاسد اقتصادی آغاز شد.
برگزاری جشن نیمه شعبان در روسیه و بلاروس
افزایش بحث برانگیز شهریه دانشجویان غیراروپایی در دانشگاه های فرانسه
کارت بانکی 'میر' روسیه به ترکیه رسید
معاون صدراعظم اتریش یک تارنمای منکر هولوکاست را به اشتراک گذاشت
افشای همکاری سیا و دولت اکوادور برای بازداشت آسانژ
سوسیالیست های اسپانیا پیشتاز نظرسنجی پیش از انتخابات
سناتور آمریکایی: ترکیه بین اس۴۰۰ و تحریم یکی را انتخاب کند
نامزدی نتیجه موسولینی برای انتخابات پارلمان اروپا
«سید حسن نصرالله» امروز سخنرانی می‌کند
اتحادیه اروپا از دولت جدید اوکراین حمایت می‌کند