شریف‌نژاد: اجاره اماکن ورزشی دانشگاه‌ها اجحاف در حق دانشجوست

05:13 ۹۴ روز و ۱۰ ساعت پیش ایسنا 1,019 0
شریف‌نژاد: اجاره اماکن ورزشی دانشگاه‌ها اجحاف در حق دانشجوست

رییس پژوهشگاه علوم ورزشی با اشاره به محقق نشدن یک سوم بودجه پژوهشگاه در سال گذشته، گفت: امسال سعی داریم به سمت درآمدزایی از طریق فروش تخصص و کارهای پژوهشی پیش برویم تا در اجرای برنامه‌ها همانند سال گذشته با مشکل مواجه نشویم.

ایسنا

دکتر علی شریف نژاد در گفت‌وگو با ایسنا، درباره عملکرد پژوهشگاه در سال گذشته و اینکه چه مقدار به اهداف پیش‌بینی شده خود دست یافتید، اظهار کرد: هرچند در سال گذشته تقریباً یک سوم بودجه پژوهشگاه علوم ورزشی محقق نشد، اما در زمینه طرح‌های سفارش محور عملکرد قابل توجهی داشتیم و موفق شدیم تعداد طرح‌های سفارش محور خود را افزایش دهیم و این نقطه مثبتی در حوزه پژوهشی بود. یکی دیگر از برنامه‌های ما در سال گذشته حمایت از طرح‌های فناوری بود که در این زمینه نیز عملکرد موفقی داشتیم و توانستیم چند طرح جدید از جمله بحث استارت
آپ های ورزشی را مورد حمایت قرار دادیم که نتایج آن امسال محقق می‌شود. نمونه‌های اولیه این استارت
آپ ها آغاز شده و قرارداد آن را منعقد کرده‌ایم، در صورتی که به نمونه اولیه برسیم آماده برای تجاری سازی خواهد شد.
وی در زمینه بودجه پژوهشگاه و اینکه چه میزان از بودجه در سال گذشته محقق شد، اضافه کرد: بودجه پژوهشگاه علوم ورزشی سال گذشته ۷ میلیارد تومان بود که کاملاً محقق نشد و این مساله منجر به این شد تا ما نیز همانند دانشگاه‌ها و سایر پژوهشگاه‌ها در اجرای یکسری از تعهدات دچار مشکل شویم و حتی مجبور شدیم برخی از تعهدات را به سال جاری منتقل و یا اجرای برخی از آنها را متوقف کنیم.
رئیس پژوهشگاه علوم ورزشی در ادامه صحبت‌های خود و در پاسخ به این پرسش که محقق نشدن این میزان بودجه چه تأثیری در اجرای برنامه‌های پژوهشی داشت، افزود: محقق نشدن بودجه کامل پژوهشگاه روی کل فرایندهای پژوهشی و اداری که برنامه‌ریزی شده بود، تأثیر داشت و سبب شد مشکلات همچنان لاینحل باقی بماند.
وی اضافه کرد: امسال سعی داریم به سمت درآمدزایی حرکت کنیم تا بتوانیم مشکلاتی که در سال گذشته با آن مواجه بودیم، امسال به حداکثر برسانیم تا در پایان سال خروجی بهتری از روند اهداف پیش‌بینی خود داشته باشیم.
شریف نژاد همچنین در پاسخ به این پرسش که در سال گذشته چند درصد از طرح‌های پژوهشی پیش‌بینی شده عملیاتی شد، افزود: اجرای طرح‌های پژوهشی در اولویت کار پژوهشگاه است و ما نیز در سال گذشته سعی کردیم برنامه‌ریزی به سمت و سویی باشد که به لحاظ اجرایی طرح‌های پژوهشی پیش‌بینی شده را را پیگیری و عملیاتی کنیم. در حقیقت در اجرای طرح‌های پژوهشی و طرح‌هایی که در حال اجراست موفق بودیم و ما توانستیم در خصوص طرح‌های سفارش محور قراردادهای خوبی را با دستگاه‌های اجرایی منعقد کنیم. تنها مشکل اصلی ما سال گذشته بحث بودجه بود.
وی با بیان اینکه در آمد زایی پژوهشگاه با درآمدزایی سایر نهادها و ارگان‌ها متفاوت است و این درآمدزایی از طریق فروش تخصص و کارهای پژوهشی صورت می‌گیرد، گفت: به دلیل اینکه ما در پژوهشگاه از سالن ورزشی و یا استخر برخوردار نیستیم تا به بخش خصوصی اجاره دهیم، درآمدزایی ما کاملاً تخصصی و از مسیر دوره‌های آموزشی، تحصیلات تکمیلی و اجرای طرح‌های تحقیقاتی و سفارش محور است. در حقیقت از محل فروش تخصص و تولید ثروت از دانش درآمدزایی می‌کنیم و این متفاوت از سایر مراکز دانشگاهی است که درآمدزایی خود را از طریق اجاره سالن و یا استخر به دست می‌آورند. پژوهشگاه علوم ورزشی با تمرکز بر اجرای طرح‌های پژوهشی و برگزاری دوره‌های تخصصی درآمدزایی می‌کند و درآمدزایی آن کاملاً علمی است.
رئیس پژوهشگاه علوم ورزشی در پایان خاطرنشان کرد: معتقدم سالن‌ها و زمین‌های ورزشی که در دانشگاه‌ها وجود دارد متعلق به دانشجویان است و نباید آنها را به بخش خصوصی اجاره داد. این اجحاف در حق دانشجوست. این سالن‌هایی که در دانشگاه‌ها وجود دارد باید در خدمت دانشجو و توسعه ورزش همگانی باشد نه اجاره برای بخش خصوصی. در برخی از دانشگاه‌ها ما متأسفانه شاهد آن هستیم که از این مسیر درآمدزایی می‌کنند. وقتی ما دوره‌های آموزشی برگزار می‌کنیم در حقیقت انتقال دانش رخ می‌دهد و آن منجر به تولید از دانش می‌شود. این تخصص ارزش و بهایی دارد و ما ضمن انتقال دانش درآمدزایی نیز می‌کنیم.


گروه های زیر مجموعه ورزشی

دنیای ورزش
دنیای ورزش

آخرین اخبار

«عماد ملت» منتشر شد+پوستر
خانه طراحان انقلاب اسلامی در سی و هفتمین سالروز تاسیس نهاد انقلابی شورای نگهبان، پوستر تازه خود با عنوان «عماد ملت» را منتشر کرد.
فراز و فرود عملیات رمضان؛ تهران به تهدیدهای خود عمل کرد
بعد از آغاز عملیات رمضان بود که شبکه دوم تلویزیون آلمان اعلام کرد که تهران به تهدیدهای خود عمل کرد و جنگ وارد مرحله جدیدی شد.
رئیس صداوسیما: نگاه به سرمایه‌داری در سریال‌سازی‌ها تغییر می‌کند
علی‌عسکری اعلام گفت: ما باید گونه سرمایه‌داری مطلوب اسلام را تکریم کنیم و با نگاه‌های وارداتی سوسیالیستی در پی تخریب سرمایه‌داری مشروع و قانونی نباشیم؛ در واقع نگاه به سرمایه‌داری در سریال‌سازی‌ها باید اصلاح شود.
ارائه راهکار ارزان شدن فوری خانه در تلویزیون
جدیدترین قسمت از برنامه تلویزیونی «۳۶۰ درجه» به بررسی ابعاد مختلف گرانی مسکن و اجاره بها در ماه‌های اخیر می‌پردازد.
ادامه یافتن طرح ˮهنر برای همهˮ با محوریت حمایت از سیل‌زدگان
یازدهمین نشست هماهنگی قرارگاه فرهنگی حمایت از سیل‌زدگان با تاکید بر ادامه یافتن طرح هنر برای همه با محوریت حمایت از سیل‌زدگان برگزار شد.
انتشار فراخوان انگلیسی و عربی جشنواره بین‌المللی قصه‌گویی
فراخوان انگلیسی و عربی بیست‌ودومین جشنواره بین‌المللی قصه‌گویی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان برای شرکت کنندگان خارجی منتشر شد.
نهج‌البلاغه |صفتى که جامع تمام عیب‌هاست
بخیل‌ کسی‌ است‌ که‌ حاضر نیست‌ از مال‌، علم‌ و سایر نعمت‌هایی که‌ خدا به‌ او عطا کرده‌ در جایی‌ که‌ عقل‌ و شرع‌ آن‌ را مطلوب‌ می‌داند انفاق‌ کند و دیگران‌ را از آن‌ نعمت‌ بهره‌مند کند.
رجایی: هدفم تقویت نگاه علمی به تاریخ شفاهی افغانستان است
دبیر اولین دوره آموزشی تاریخ شفاهی افغانستان معتقد است که برگزاری این دوره به تقویت نگاه علمی نسبت به تاریخ شفاهی افغانستان می‌انجامد.
افسانه کمالی: سعی کردم مغز یک بچه‌ اوتیستی را روی صحنه تئاتر باز کنم
کارگردان «ماجرای عجیب سگی در شب» درباره سختی‌هایش برای تولید نمایشی می‌گوید که به موضوع اوتیسم و دنیای بیماران این اختلال روانی می‌پردازد.
هالیوود علیه ˮترامپˮ
اظهارات نژادپرستانه دونالد ترامپ با واکنش اهالی هالیوود مواجه شده است.

پر بازدید ترین اخبار امروز

مهاجم اروپایی که احتمالا پرسپولیسی شود+عکس
باشگاه پرسپولیس برای تقویت خط حملۀ خود، این روزها در حال بررسی گزینه‌های مختلف است.
معاون سیاسی جدید روحانی را بیشتر بشناسید- چگونه سردار سپاه قدس، «تکنوکرات» دولت هاشمی شد؟ +تصاویر
وزن و جایگاه واقعی فریدون وردی‌نژاد در حلقه مشاوران و اطرافیان روحانی بسیار بیش‌تر از نمود بیرونی آن است و این امر بیش از هر چیز، به سال‌ها سابقه نظامی-اطلاعاتی این چهره سیاسی-رسانه‌ای باز می‌گردد.
مغانلو: از دعوت به تیم ملی شوکه شدم- اکثر تیم‌های لیگ برتری به من پیشنهاد دادند
شهریار مغانلو، مهاجم تیم فوتبال پیکان گفت که از دعوت به تیم ملی شوکه شده است و ابراز امیدواری کرد که به اردوهای بعدی این تیم دعوت شود.
یک ستاره دیگر از پرسپولیس کنار گذاشته می شود!
پس از آن‌که گابریل کالدرون متوجه شد لیست پرسپولیس برای فصل آینده پُر است، تصمیم گرفت تا برای جذب بازیکنانی که به تقویت تیم کمک می‌کنند، چند بازیکن را از جمع قرمزها کنار بگذارد.
دبیر: قرار نیست با کسی تسویه حساب کنم- شهرت ام‌الفساد است
رئیس جدید فدراسیون کشتی گفت: از همه اعضای مجمع و همه گوش شکسته‌ها تشکر می‌کنم و قرار نیست با کسی تسویه حساب کنم.