خروجی نهایی شاخص‌های ارزیابی باید موجب رضایتمندی مردم باشد

14:03 ۱۲۳ روز و ۱۱ ساعت پیش ایرنا 165 0
خروجی نهایی شاخص‌های ارزیابی باید موجب رضایتمندی مردم باشد

تهران- ایرنا- معاون نوسازی اداری سازمان اداری و استخدامی کشور درباره شاخص‌های ارزیابی عملکرد دستگاه‌ها، تاکید کرد: شاخص‌های ارزیابی باید به گونه‌ای طراحی شود که خروجی نهایی آن برای مردم قابل درک و لمس باشد و میزان رضایتمندی مردم را در این حوزه نشان دهد.

ایرنا

به گزارش خبرنگار علمی ایرنا از وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، «علاءالدین رفیع زاده» روز دوشنبه در آیین تجلیل از برگزیدگان جشنواره شهید رجایی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات و شرکت‌های تابعه، با اشاره به وجود سه چالش در سه سطح ارزیابی عملکرد وزارتخانه‌ها در کشور، گفت: ارزیابی برنامه ریزی و بسته‌های اجرایی در سطح فعالیت‌های عمومی و و فعالیت‌های تخصصی یکی از چالش‌های پیش روی ارزیابی عملکرد‌ها است.
وی افزود: با تصویب و ابلاغ شورای عالی اداری و هیات دولت و با توجه به برنامه جامع اصلاح نظام اداری، مقرر شده تا پایان سال 99 برنامه‌های اداری عملیاتی مدون طراحی شود.
رفیع زاده به برنامه کاهش 12 درصدی نیروی انسانی در دستگاه‌های دولتی اشاره کرد و گفت: این برنامه بر اساس تفاهم و پیشنهادات خود دستگاه‌های اجرایی نهایی می شود.
وی توصیه کرد که در حوزه تخصصی، برنامه‌های جامعی تدوین شود تا بتوان این برنامه‌ها را به شاخص‌های قابل ارزیابی برای سال 98 تبدیل کرد.
معاون نوسازی اداری سازمان اداری و استخدامی کشور شاخص‌های قابل ارزیابی را در سه سطح کلان وزارتخانه‌ها، سطح سازمانی و سطح نیروی انسانی تقسیم بندی کرد.
وی دومین چالش این حوزه را تدوین شاخص‌های ارزیابی با خروجی مشخص نهایی دانست و افزود: شاخص‌های ارزیابی باید به گونه‌ای طراحی شود که خروجی نهایی آن برای مردم قابل درک و لمس باشد و میزان رضایتمندی مردم را در این حوزه نشان دهد.
رفیع زاده نحوه ارزیابی شاخص‌ها را سومین چالش ارزیابی عملکردها عنوان کرد و گفت: بهتر است برای ارزیابی عملکرد از گروه هایی بیرون از مجموعه استفاده شود تا نتیجه این ارزیابی‌ها مورد پذیرش اکثریت افراد قرار گیرد و به نگاه عمومی، نزدیک باشد.
علمی**9207** 1055


گروه های زیر مجموعه علمی پزشکی

بهداشت و درمان
بهداشت و درمان

آخرین اخبار

مهمترین ترکیبات غذایی سرطان‌زا و ضد سرطان را بشناسید
عضو هیات علمی انستیتو تحقیقات تغذیه‌ای و صنایع غذایی کشور برخی ترکیبات غذایی سرطان‌زا و همچنین مواد غذایی دارای بیشترین اثر حفاظتی در برابر بروز سرطان را تشریح کرد.
راز عمر طولانی چیست؟
برخی از مناطق به‌گونه‌ای برنامه‌ریزی کرده‌اند تا ماده غذایی خاصی را در حد مطلوب مصرف کنند.
سوپراسپرت جدید شورولت- عکس
خودروساز آمریکایی شورولت از جدیدترین محصول خود "Corvette C8 Stingray (2020)" رونمایی کرد.
۵ روش برای سرکوب اضطراب
از عوامل مشترک به وجود آورنده اضطراب می‌توان به روز اول کار در محلی جدید یا هنگام ارائه یک موضوع برای افراد زیاد٬ اشاره کرد.
روند کاهشی قیمت طلا در آینده ادامه‌دار است؟
نایب رئیس اول اتحادیه طلا تهران درباره وضعیت بازار طلا توضیحاتی ارائه داد.
غیبت رضایی از لیست بروژ برای دیدار با اسپورتینگ
مهاجم ایرانی کلوب بروژ در لیست تیمش برای بازی دوستانه با اسپورتینگ پرتغال قرار نگرفت.
دلیل توقیف نفتکش انگلیسی از زبان یک منبع نظامی آگاه
یک منبع نظامی آگاه در رابطه با دلیل توقیف نفتکش انگلیسی در تنگه هرمز گفت: این نفتکش که توسط نیروی دریایی سپاه توقیف شده است از مسیر خلاف کشتیرانی در تنگه هرمز عبور می‌کرد.
تکذیب حمله مسلحانه به امام جمعه گرمسار
معاون فرماندار گرمسار با اشاره به شایعات مطرح شده درباره حمله مسلحانه به امام جمعه گرمسار گفت: این شایعه کذب محض بوده و صحت ندارد.
واکنش آمریکا به توقیف نفتکش انگلیسی توسط ایران
شورای امنیت ملی آمریکا جمعه شب اعلام کرد از توقیف نفتکش انگلیس توسط ایران مطلع شده است.
تعداد خدمه نفتکش توقیف شده انگلیسی توسط ایران
نفتکش توقیف شده انگلیسی 23 خدمه دارد.

پر بازدید ترین اخبار امروز

مهمترین ترکیبات غذایی سرطان‌زا و ضد سرطان را بشناسید
عضو هیات علمی انستیتو تحقیقات تغذیه‌ای و صنایع غذایی کشور برخی ترکیبات غذایی سرطان‌زا و همچنین مواد غذایی دارای بیشترین اثر حفاظتی در برابر بروز سرطان را تشریح کرد.