انتصاب اعضای کمیته سیاستگذاری همایش حقوق مالکیت ادبی

15:17 ۱۲۵ روز و ۱۰ ساعت پیش ایرنا 127 0
انتصاب اعضای کمیته سیاستگذاری همایش حقوق مالکیت ادبی

تهران-ایرنا- وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی طی احکام جداگانه‌ای اعضای کمیته سیاستگذاری و هماهنگی، نهمین دوره «همایش ملی حقوق مالکیت ادبی، هنری و حقوق مرتبط » منصوب کرد.

ایرنا

به گزارش روز شنبه گروه فرهنگی ایرنا از مرکز هنرهای تجسمی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی سید عباس صالحی طی احکام جداگانه‌ای اعضای کمیته سیاستگذاری و هماهنگی این همایش را منصوب کرد. همایش ملی حقوق مالکیت ادبی، هنری و حقوق مرتبط سال آینده با موضوع هنرهای تجسمی و چالش‌های حقوقی برگزار خواهد شد.
بر پایه این خبر، به موجب این احکام علی اصغر کاراندیش مروستی، معاون حقوقی و امور مجلس و استان‌ها به عنوان رئیس همایش، «لادن حیدری، معاون وزیر در امور توسعه مدیریت و منابع عضو شورا» ، «هادی مظفری، مدیر کل هنرهای تجسمی عضو شورا»، «محمد مهدی احمدی، مشاور وزیر و مدیر کل حوزه وزارتی، سرپرست معاونت مطبوعاتی و عضو شورا»، «حامد سهرابی، مدیر کل دفتر حقوقی و مالکیت معنوی به عنوان دبیر همایش و عضو شورا»، «اعظم صمدی، معاون مالکیت فکری دفتر حقوقی و مالکیت معنوی و همچنین مسئول دبیرخانه همایش» منصوب شدند.
همایش هنرهای تجسمی و چالش‌های حقوقی آن با محورهای علمی مفهوم هنرهای تجسمی ،بررسی مواد مرتبط با هنرهای تجسمی در لایحه حمایت از حقوق مالکیت فکری، نقش سازمان‌های مدیریت جمعی در حمایت از آثار هنری و توسعه کسب و کارهای هنرهای تجسمی، حق بازفروش آثار هنری، موزه ها و مالکیت ادبی و هنری، مسایل حقوقی هنر آنلاین، چالش های حقوقی هنرهای تجسمی معاصر، توثیق آثار هنرهای تجسمی و مقررات بین‌المللی (وایپو) سال آینده برگزار خواهد شد.
با توجه به شرایط هنرهای تجسمی کشور، برگزاری این همایش با موضوع هنرهای تجسمی و چالش‌های حقوقی آن ضرورت دارد. همانطور که مهر سال جاری معاون هنری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی نامه‌ ای خطاب به هادی مظفری؛ مدیر کل هنرهای تجسمی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به مضمون ایجاد ساز و کاری برای پیشگیری از ارائه آثار کپی و رسیدگی به این موضوع نوشت.
مجتبی حسینی در این نامه آورده بود: «با رشد و توسعه کمی و کیفی هنرهای تجسمی و پی‌آیند آن، رونق نسبی اقتصاد این عرصه‌ی هنری به اهتمام فعالان، همچنین توجه مؤکد سیاستگذاران فرهنگی به موضوع اقتصاد هنر، چندی است که اخبار مربوط به کپی ‌سازی یا نظیره ‌پردازی موجب مخاطره و نگرانی دست‌ اندرکاران حوزه هنرهای تجسمی شده است».
«با توجه به اشراف جناب‌عالی به مسائل حقوقی و شناخت از اقتضائات هنرهای تجسمی انتظار می‌رود با تمهید ساز و کار و همکاری با تمام نهادهای ذیربط برای پیشگیری از بروز مشکلات ناشی از ارائه آثار برساخته اقدامات بایسته را سریعاً معمول و گزارش‌های ادواری به اینجانب ارایه فرمایید.»
نهمین «همایش ملی حقوق مالکیت ادبی ،هنری و حقوق مرتبط » با عنوان «هنرهای تجسمی و چالش های حقوقی آن» آبان سال آینده با حضور کمیته علمی مجرب و اساتید صاحبنظر در حوزه هنرهای تجسمی، اقتصاد هنر، مالکیت فکری و معنوی، قانون کپی رایت، حقوق هنر آنلاین برگزار خواهد شد.
فراهنگ ** 9031 **9157


گروه های زیر مجموعه فرهنگی هنری

فرهنگ عمومی
فرهنگ عمومی

آخرین اخبار

مهمترین ترکیبات غذایی سرطان‌زا و ضد سرطان را بشناسید
عضو هیات علمی انستیتو تحقیقات تغذیه‌ای و صنایع غذایی کشور برخی ترکیبات غذایی سرطان‌زا و همچنین مواد غذایی دارای بیشترین اثر حفاظتی در برابر بروز سرطان را تشریح کرد.
راز عمر طولانی چیست؟
برخی از مناطق به‌گونه‌ای برنامه‌ریزی کرده‌اند تا ماده غذایی خاصی را در حد مطلوب مصرف کنند.
سوپراسپرت جدید شورولت- عکس
خودروساز آمریکایی شورولت از جدیدترین محصول خود "Corvette C8 Stingray (2020)" رونمایی کرد.
۵ روش برای سرکوب اضطراب
از عوامل مشترک به وجود آورنده اضطراب می‌توان به روز اول کار در محلی جدید یا هنگام ارائه یک موضوع برای افراد زیاد٬ اشاره کرد.
روند کاهشی قیمت طلا در آینده ادامه‌دار است؟
نایب رئیس اول اتحادیه طلا تهران درباره وضعیت بازار طلا توضیحاتی ارائه داد.
غیبت رضایی از لیست بروژ برای دیدار با اسپورتینگ
مهاجم ایرانی کلوب بروژ در لیست تیمش برای بازی دوستانه با اسپورتینگ پرتغال قرار نگرفت.
دلیل توقیف نفتکش انگلیسی از زبان یک منبع نظامی آگاه
یک منبع نظامی آگاه در رابطه با دلیل توقیف نفتکش انگلیسی در تنگه هرمز گفت: این نفتکش که توسط نیروی دریایی سپاه توقیف شده است از مسیر خلاف کشتیرانی در تنگه هرمز عبور می‌کرد.
تکذیب حمله مسلحانه به امام جمعه گرمسار
معاون فرماندار گرمسار با اشاره به شایعات مطرح شده درباره حمله مسلحانه به امام جمعه گرمسار گفت: این شایعه کذب محض بوده و صحت ندارد.
واکنش آمریکا به توقیف نفتکش انگلیسی توسط ایران
شورای امنیت ملی آمریکا جمعه شب اعلام کرد از توقیف نفتکش انگلیس توسط ایران مطلع شده است.
تعداد خدمه نفتکش توقیف شده انگلیسی توسط ایران
نفتکش توقیف شده انگلیسی 23 خدمه دارد.

پر بازدید ترین اخبار امروز

مهمترین ترکیبات غذایی سرطان‌زا و ضد سرطان را بشناسید
عضو هیات علمی انستیتو تحقیقات تغذیه‌ای و صنایع غذایی کشور برخی ترکیبات غذایی سرطان‌زا و همچنین مواد غذایی دارای بیشترین اثر حفاظتی در برابر بروز سرطان را تشریح کرد.
«سن پطرزبورگ ۲» ساخته می‌شود
آنتونیو باندراس به شبکه نمایش می‌آید
نسخه ابتدایی فیلم‌نامه «گاندو تراریخت» آماده شد
سحر قریشی با «نیوکاسل» وارد رقابت با الناز شاکردوست شد
«برج سکوت» به چاپ دوم رسید
پرفروش‌ترین فیلم‌های سینمایی در سال ۹۸
دلیل تحریم های خارجی و داخلی صدا و سیما چیست؟
بهاره رهنما در چالش پیری- عکس
شبنم قلی خانی در جشنواره فیلم شهر- عکس
پیری علی مشهدی با چهره ای دلنشین- عکس