شانزدهمین جشن تصویر سال برگزیدگان خود را شناخت

21:06 ۳۵ روز و ۱۸ ساعت پیش ایرنا 48 0
شانزدهمین جشن تصویر سال برگزیدگان خود را شناخت

تهران - ایرنا - شانزدهمین جشن تصویر سال بر اساس سنت هر ساله با عکس گروهی در مقابل پرده سفید آغاز و با اعلام برگزیدگان این رویداد در خانه هنرمندان به کار خود پایان داد.

ایرنا

به گزارش جمعه شب خبرنگار فرهنگی ایرنا، حبیب رضایی بازیگر سینما و تلویزیون به عنوان مجری اختتامیه شانزدهمین جشن تصویر سال، گفت: در حال حاضر دلایل کافی برای ناراحت بودن، دل نگران شدن و دلشوره داشتن زیاد است و تصویر سال یک بهانه ای برای حال خوب است که سالها در این مراسم جوانان به جای ناراحت بودن در حال کار هستند و در این محل می توانیم در کنار یکدیگر ثانیه‌هایی حال خوب را تجربه کنیم.
وی افزود: حال خوب را باید پخش کرد. حال خوب بسیار گران قیمت است و امروز جوانان خلاق که آثار آنها از سوی اساتیدی به معنای واقعی انتخاب شدند می تواند یرای برگزیدگان حال خوبی فراهم کند.
سیف الله صمدیان، دبیر شانزدهمین جشن تصویر سال و جشنواره فیلم تصویر پس از پخش فیلم کوتاهی از روند برگزاری شانزدهمین جشن تصویر سال در سالن گفت: هر آنچه باید بگویم را در این فیلم دیدید و همچنین با تماشای آثار نمایشگاهی لمس کردید و از این جایگاه قصد دارم از افرادی که تا به امروز در کنار ما بودند تشکر کنم.
وی با قدرانی از مدیرعامل های خانه هنرمندان، اظهارداشت: بدون تردید اگر خانه هنرمندان در این شانزده سال کنار ما نبود ما امروز در این جایگاه نبودیم. حضور بهروز غریب پور و پس از آن مجید جوزانی، مجید سرسنگی و در این اواخر مجید رجبی معمار در موفقیت این رویداد بسیار موثر بوده است.
صمدیان با اشاره به جایگاه خانه هنرمندان در فضای فرهنگی و هنری کشور گفت: خانه هنرمندان معتبرترین و امن ترین فضای فرهنگی ایران و ثابت کرده است، در کشور کارهای نشدنی می شود کارهای شدنی انجام داد و این یک اتفاق بزرگ است که با پیوند انرژی خوب هنرمندان و مدیریت این خانه شکل گرفته است.
دبیر شانزدهمین جشن تصویر سال با اشاره به نقش افراد و جریان های تاثیر گذار در روند کیفی جشن تصویر سال، گفت: پس از مرگ محسن رسول اف در سانحه سقوط هواپیما که هنرمندی فعال در حوزه های مختلف تصویر بود بهانه ای برای برگزاری مسابقه بخش جوانان شد.
وی با اشاره به نقش بنیاد «رسول اف» در حمایت از برگزاری بخش مسابقه تصویر سال، اظهارداشت: مسابقه بخش جوان بستری برای استعداد های حوزه تجسمی ایجاد می کند تا بتوانند با انگیزه بیشتری در فضاهای حرفه ای فعالیت کنند.
صمدیان با اشاره به استثناء بودن نمایش فیلم در جشن تصویر سال، افزود: سازمان سینمایی با کمک ای کوچک اما مهم سبب شد که به مدت 20 روز در 4 تا 5 سانس نمایش فیلم را در خانه هنرمندان، بدون دریافت بلیط اجرا کنیم که این شکل نمایش در دنیا وجود ندارد.
وی در ادامه سخنان خود از انجمن طراحان گرافیک، سازمان زیباسازی شهرداری تهران و شهرداری یزد موزه هنرهای معاصر و خانواده حاضر در درون تصویر سال قدردانی کرد.
مدیرعامل خانه هنرمندان نیز با اشاره به نقشه این خانه در راستای تعالی فرهنگ و هنر کشور گفت: بخش کوچکی از جایگاه خاص خانه هنرمندان به مدیریت برمی گردد و هنرمندان از دلایل اصلی قدرت آن هستند.
مجید رجبی معمار با اشاره به نقش تاثیرگذار سیف الله صمدیان در فضای هنری کشور نیز، گفت: او همچون درخت نخل، نماد ایستادگی است و در همه حال به دنبال اجرای کارهای خلاقانه و اندیشه های تاثیرگذار برای خلق آثار جدید است.
وی در ادامه سخنان خود از باز بودن خانه هنرمندان در ایام نوروز خبر داد و گفت مهمانان این ایام می ‌توانند از نمایشگاه های خانه هنرمندان بازدید کنند.
به گفته وی همچنین برنامه های موسیقی نواحی مختلف ایران را در ایام نوروز به اجرا در می آوریم که بستر مناسبی برای مهمانان خارجی خواهد بود.
فاطمه معتمدآریا بازیگر سینما و تلوزیون نیز که به جای رعنا جوادی داور «بخش یزد شهر جهانی» برای اهدای جوایز بر روی صحنه آمد، گفت: بسیار مفتخرم که به جای رعنا جوادی اینجا حضور دارم و درباره ستایش رعنا جوادی می توان مدعی بود که این فرد دارای تجارب بالایی در حرفه ای عکاسی این کشور است و درحال حاضر بار صدها شاگرد بهمن جلالی همسر خود را در کنار شاگردان خویش به دوش کشیده است.
در ادامه برگزیدگان بخش‌های مختلف شانزدهمین جشن تصویر سال و جشنواره فیلم تصویر به شرح زیر معرفی و تجلیل شدند.
برگزیدگان این دوره از جشن تصویر سال با داوری مجید بلوچ، ابراهیم حقیقی، کوروش پارسانژاد در بخش گرافیک، کامبیز درم‌بخش، جمال رحمتی و بزرگمهر حسین‌پور در بخش کاریکاتور، رخشان بنی‌اعتماد، حسن فتحی، پیمان شادمان‌فر، در بخش فیلم، رعنا جوادی، رضا معطریان، مهدی وثوق‌نیا در بخش عکس و اکبر عالمی، محمود کلاری، علیرضا زرین‌دست و کامبیز درم‌بخش، در بخش برگزیده برگزیدگان ده سال جایزه جوانان زیر 25 سال( جایزه محسن رسول‌اف) اعلام شدند.

**بخش ایران ما
در این بخش مجید حجتی، شهرام سلیمی‌نژاد، امیر عنایتی، محمدرضا معصومی، حامد ملک‌پور، علی نجات‌بخش و ابوالفضل نسایی برگزیده شدند و از مجتبی اسماعیل‌زاده، سروش جوادیان و حمیرا طیبی‌پور تقدیر به عمل آمد.

**بخش موبایل
حسین اسماعیلی، حمید اکبری، حمیدرضا امیری‌متین، مجید سعیدی، کیارنگ علایی، جابر غلامی و بابک کنعانی برگزیدگان این بخش بودند.
همچنین از کیانوش سعادتی، الهام ملک‌مختار و حامد رحمتی در این بخش تقدیر شد.

**بخش تصویر محرومیت
احمد بلباسی، محمد بقال‌اصغری، مصطفی حسن‌زاده، حسین صدری و حسین یاراحمدی در این بخش به عنوان برگزیده معرفی شدند.

**بخش عکاس سال( وحید ابد)
در این بخش مهدی پدرام‌خو به عنوان برگزیده اعلام شد.

**برندگان بخش خبری
تندیس این بخش به سیدمحمدسعید سجادی، دیپلم افتخار این بخش به مهناز دژبان و شایان حاجی‌نجف در این بخش تقدیر شد.

**برندگان بخش نگاهی دیگر (خلاقه)
تندیس این بخش به علی ملکی و دیپلم افتخار به حسین جلیلی و سیدامیرحسین میرمعینی اهدا شد. همچنین از ساجد حق‌شناس و محسن رضایی تقدیر شد.

**عکس‌های مستند اجتماعی
تندیس این بخش به شادی کاملی و دیپلم افتخار به حدیث فقیری و علی منوچهری تعلق گرفت و از نوید مَطْریان‌پور و میلاد اسلام‌زاده تقدیر به عمل آمد.

**بخش هنر و هنرمندان
تندیس این بخش به مسعود شهرستانی و دیپلم افتخار به رژین دلفان و آیدا تیمورلویی اهدا شد.

**بخش ورزشی
تندیس این بخش به پریسا هاجری و دیپلم افتخار به علیرضا زینلی و محمدجواد آبجوشک اهدا شد. از سیدمحمدسعید سجادی و سهند تاکی تقدیر شد.

**بخش کاریکاتور
تندیس این بخش به سپیده سیفی و دیپلم افتخار به سوگند صیدجو و محسن فرخی‌جُمادی رسید. همچنین از عارف نیازی و مژده ملک‌اوغلی تقدیر شد.

**بخش گرافیک (پوستر)
تندیس این بخش به فایزه شمیمی و دیپلم افتخار به سیدمهدی میراحمدی و ناهید قهرمانی تعلق گرفت.

**بخش فیلم‌های بالای 15دقیقه
تندیس این بخش به سیاوش شهابی برای فیلم کوتاه تشریح رسید. دیپلم افتخار این بخش به علی جعفرآبادی برای فیلمبلوبری و آریان عطارپور برای دو فیلم سالسوس و چغامیش اهدا شد.
آیدا تبیانیان برای فیلم خودتو برسون، نرگس نره ای برای فیلم بَخ تَک، یاسین فرخی برای سکوت سفید و پدرام ابویی برای بومرنگ تقدیر شدند.
تندیس بهترین تصویر به فیلم افسرده نیستم به تصویربرداری حسین راد و کارگردانی محمد ارسلان رسید.

**بخش فیلم‌های زیر 15 دقیقه
تندیس این بخش به پدرام حبیب‌پیران برای فیلم موزه و دیپلم افتخار این بخش محمد ارسلان برای فیلم افسرده و ابوالفضل حسینی‌پور برای فیلم پناه تعلق گرفت.
تقدیرهای این بخش نیز سیدمحمد تقیان برای فیلم انسان واره و رضا نجاتی برای فیلم چندش بودند.

** برگزیدگان 10 سال جایزه جوانان زیر 25 سال در بخش پوستر
عاطفه آشوری برنده‌ی دوره‌ی سیزدهم (سال 1394)، در بخش کاریکاتور: محمود آزادنیا برنده دوره هشتم (سال 1389)، در بخش نگاهی دیگر (خلاقه): صمد قربان‌زاده برنده‌ی دوره هفتم (سال 1388)، بخش خبری: حسین حیدرپور برنده دوره‌ی یازدهم (سال 1392)، در بخش مستند اجتماعی: جواد شیدا برنده دوره‌ی دهم (سال 1391)، در بخش هنر و هنرمندان: عاطفه آرانی برنده دوره نهم (سال 1390)، در بخش ورزشی: زنده‌یاد وحید سهرابی‌ابد برنده‌ی دوره هفتم (سال 1388)، در بخش فیلم (فیلم‌های کوتاه و نیمه‌بلند) حسین امیری دوماری و پدرام پورامیری برای فیلم قنات شهر خاموش، برنده تندیس فیلم کوتاه دوره دوازدهم (سال 1393) و فیلم سکوت کن برنده تندیس نیمه‌بلند دوره سیزدهم، سال 1394 و در بخش فیلم (فیلم‌های نیمه‌بلند) سعید روستایی برای مجموعه فیلم‌های شنبه برنده تندیس دوره‌ی نهم، سال 1390)، مراسم (برنده تندیس دوره دهم سال 1391)، مانتوهای رنگ روشن (برنده تندیس دوره‌ی یازدهم سال 1392) و خیابان‌های خلوت (فیلم تقدیر شده دوره یازدهم سال 1392) بودند.
اختتامیه جشن تصویر سال با حضور فاطمه معتمد آریا، ابراهیم حقیقی، کامبیز درم بخش، محمود کلاری، علیرضا زرین دست و بسیاری از فعالان حوزه های فرهنگ و هنر عصر جمعه در خانه هنرمندان ایران برگزار شد.
فراهنگ ** 9031 ** 1355 **


گروه های زیر مجموعه فرهنگی هنری

ساير حوزه ها
ساير حوزه ها

آخرین اخبار

مهار ملخ‌ها در جنوب، حشره‌ای که طوفان به پا می‌کند
استانها -ایرنا- چند استان جنوبی کشور تحت ‌تاثیر کوچ بزرگ ملخ‌ها قرار گرفته‌اند و سازمان حفظ نباتات این حمله را سنگین‌ترین حمله ملخی در40 سال گذشته توصیف می‌کند که در صورت تداوم می تواند امنیت غذایی را نیز مختل کند ولی به گفته مسولین تاکنون آسیب جدی به زمین‌های کشاورزی وارد نشده و با مبارزه با این آفت تلاش می شود در سریع ترین زمان برنامه های مقابله و مهار آنها به اجرا درآید.
معاون دانشگاه تبریز: دانشجوی تهرانی در خوابگاه دانشجویی ما فوت نکرده است
تبریز - ایرنا - معاون دانشجویی دانشگاه تبریز با تکذیب خبر منتشر شده در فضای مجازی مبنی بر مرگ دانشجوی دانشگاه تهران در خوابگاه دانشگاه تبریز اعلام کرد: بر خلاف اخبار منتشر شده در فضای مجازی این فرد دانشجوی دانشگاه ما نبود و در خوابگاه دانشگاه تبریز فوت نکرده است.
رئیس جمهوری:لوازم اساسی منزل در اختیار سیل زدگان قرار گیرد
ایلام- ایرنا - رئیس جمهوری گفت: تلاش خواهیم کرد در شرایط کنونی به جای کمک های مالی لوازم اساسی منازل تهیه و در اختیار سیل زدگان قرار گیرد.
معاون رییس جمهوری: روند احیای تالاب های فارس امیدبخش است
شیراز - ایرنا - معاون رییس جمهوری و رییس سازمان حفاظت محیط زیست کشور در بازدید هوایی از برخی تالاب های استان فارس روند احیای دریاچه ها و تالابها را امیدبخش خواند و بر ضرورت پایش و مراقبت بیشتر برای حفظ تعادل زیستی در این مناطق تاکید کرد.
استاندار خراسان رضوی: دولت به خوبی بحران مالی را مدیریت کرد
مشهد- ایرنا- استاندار خراسان رضوی به خدمات قابل تقدیر استاندار پیشین این استان اشاره و بیان کرد: خراسان رضوی بحران مالی زیادی در ابتدای فعالیت دولت تدبیر و امید داشت که در آن دوره و پس از آن به خوبی مدیریت شد.
سیل زدگان دزفول به روستاهای خود بازگشتند
دزفول - ایرنا - سرپرست فرمانداری ویژه شهرستان دزفول گفت: با فروکش کردن آب، مردم سیل زده روستاهای این شهرستان به محل سکونت خود بازگشتند.
300 هزار تُن کالا از استان سمنان صادر شد
سمنان- ایرنا- مدیرکل گمرک استان سمنان گفت: 300 هزار تُن کالا در سال 97 از استان سمنان به 45 کشور جهان صادر شد.
کیش برای مقابله با هجوم احتمالی ملخ‌ها آماده است
کیش- ایرنا- سرپرست شرکت عمران، آب و خدمات سازمان منطقه آزاد کیش با اشاره به قرار داشتن جزیره در مسیر هجوم ملخ ها از کشور عربستان گفت: بخش های متولی برای مقابله با هجوم احتمالی ملخ های صحرایی آماده هستند.
2841 نفر در سیل خراسان جنوبی امدادرسانی شدند
بیرجند - ایرنا - مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی گفت: با آغاز بارندگی های رگباری از 25 فروردین ماه جاری تاکنون 2 هزار و 841 نفر در این استان امدادرسانی و یکهزار و 800 حادثه دیده اسکان داده شدند.
آب منطقه ای آذربایجان شرقی: سطح آب دریاچه ارومیه 70 سانتی متر افزایش یافت
تبریز - ایرنا - مدیر مطالعات پایه منابع آب شرکت آب منطقه‌ای آذربایجان شرقی اعلام کرد: در پی بارندگی‌های اخیر و رهاسازی آب سدهای استان، امروز تراز دریاچه ارومیه به یک هزار و 271 متر و 42 سانتی متر رسید که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل 70 سانتی متر افزایش نشان می دهد.

پر بازدید ترین اخبار امروز

معاون نخست وزیر روسیه راهی سوریه شد
مسکو - ایرنا - معاون امور نظامی نخست وزیر روسیه برای دیدار با بشار اسد و بررسی آخرین تحولات میدانی سوریه راهی دمشق شد.
انفجاری در نزدیکی وزارت مخابرات افغانستان رخ داد
تهران - ایرنا - منابع خبری افغانستان امروز شنبه از وقوع یک انفجار در شهر کابل پایتخت افغانستان خبر دادند و منابع رسمی دولت از وقوع تیراندازی در نزدیکی محل انفجار گفتند.
دانلود سریال سال‌های دور از خانه (شاهگوش ۲) از سبزپندار
سریال سال‌های دور از خانه در واقع اولین اسپین آف ایرانی است که با کارگردانی مجید صالحی ساخته شده است. این سریال بر اساس سریال شاهگوش ساخته شده و در واقع اسپین آفی از سریال شاهگوش می‌باشد و می‌توان آن را شاهگوش ۲ دانست.
پاکستان در ایالت پنجاب ، نفت کشف کرد
تهران - ایرنا - روزنامه پاکستانی 'دیلی تایمز' نوشت، شرکت نفتی 'مری'، وابسته به موسسه خدمات مالی و انرژی فوجی در پاکستان، از کشف نفت در پنجاب خبر داد.
برگزاری پنجمین جشنواره شعر نیاوران
سریال باج روی آنتن شبکه پنج می‌رود
فرا رسیدن موعد تحویل غرفه‌های نمایشگاه کتاب به ناشران
دیکتاتوری عوامل سینما: زنده‌باد خودمان!
نظر مسعود فراستی درباره پدیده سلبریتی
جشن ولادت امام زمان هیئت کجا برویم؟
اعمال شب نیمه‌ شعبان چیست؟
زمان آغاز به کار نمایشگاه کتاب تهران
حدیث روز- سخن امام زمان(عج) درباره کسانی که خداوند دین خود را با آنها احیا کرده است
ارتقای سبک زندگی مساوی با حرکت در مسیر تمدن مهدوی است - رسانه بینش مخاطبان را در سبک زندگی افزایش دهد