جشنواره تئاتر اندیشه مطهر در فریمان برگزار می شود

18:30 ۱۲۳ روز و ۶ ساعت پیش ایرنا 189 0
جشنواره تئاتر اندیشه مطهر در فریمان برگزار می شود

مشهد- ایرنا- مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی از برگزاری دومین جشنواره تئاتر اندیشه مطهر در راستای پاسداشت و ترویج افکار شهید مطهری در شهرستان فریمان خبر داد.

ایرنا

جعفر مروارید روز دوشنبه در نشست با خبرنگاران گفت: استاد شهید مرتضی مطهری به عنوان فیلسوف بی بدیل قرن حاضر در آثار بیشمار خود به بسیاری از پرسشهای فرهنگی و اجتماعی جامعه پاسخ های مناسب از دیدگاه اسلام داده است.
وی افزود: جشنواره استانی تئاتر اندیشه مطهر به مفاهیم دینی با تاثیرات فرهنگی، اجتماعی از دیدگاه آثار شهید مطهری می پردازد و تلاش دارد از دریچه هنر به بسیاری از پرسشهای فرهنگی اجتماعی از دیدگاه این شهید پاسخ دهد.
وی اظهار داشت: این رویداد تلاش دارد پیام اصلاح گری دینی و عقلانیت اسلامی را از دیدگاه شهید مطهری به مخاطبان از جمله جامعه نخبگان استان عرضه کند.
مروارید گفت: شهید مطهری در آثار خود در عین توجه بر اصول و میراث غنی اسلامی تفسیر روزآمد از این مقوله ها عرضه می کند و امروز ما نیازمند این هستیم که نگاه این شهید و توجه به عقلانیت و گفت و گو را مد نظر قرار دهیم.
دبیر این جشنواره نیز با بیان اینکه فراخوان این رخداد فرهنگی 28 بهمن ماه منتشر شده است گفت: این جشنواره فرهنگی روزهای هشتم تا یازدهم اردیبهشت ماه در شهرستان فریمان زادگاه استاد شهید مطهری برگزار می شود.
عبدالله برجسته افزود: از میان آثار رسیده 12 نمایشنامه با عناوین دختران، امین، روش رئالیسم، آنم آرزوست، منطقه حفاظت شده، دیفتری، سبز دینه، شک ایستگاه خوبی است، انکس که نداند، محمود آقا، شب و میدان معلم برای ارائه انتخاب شده است.
وی اظهار داشت: بیش از 70 هنرمند متقاضی اجرای این نمایشنامه ها شده اند که 37 نفر آنها از هنرمندان مشهد و بقیه از هنرمندان 10 شهرستان دیگر استان خراسان رضوی هستند.
رئیس انجمن هنرهای نمایشی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی هم در این نشست از اجرای طرحی با عنوان طرح جامع 'آموزش آکادمیک و یکپارچه هنر تئاتر' در 28 شهرستان این استان خبر داد.
آرش خیرآبادی گفت: ثبت نام علاقه مندان بالای 18 سال برای شرکت در این طرح آموزشی آغاز شده و تاریخ آزمون رسمی از داوطلبان 18 تا 20 فروردین سال آینده خواهد بود.
وی افزود: در اجرای این طرح با همکاری آموزشگاههای دارای مجوز، آموزش هایی برای تربیت مدرس و هنرجویان ارائه می شود.
وی اظهار داشت: در این طرح هنرجویان در چهار ترم 16 جلسه ای و در هر جلسه مدت 2 ساعت دروس اصلی را در چهار محور جامعه شناسی، روانشناسی، ادبیات و فلسفه فرا می گیرند و سپس وارد حوزه تخصصی می شوند.
خیرآبادی گفت: در بخش تخصصی نیز سبک های بازیگری، تاریخ تئاتر ایران و جهان، بدن و فن بیان ارائه شده و کارگاههای عملی برگزار می شود و هنرآموزان بعد از موفقیت در این بخش برای اجرای رسمی آماده می شوند.
وی افزود: طی 2 سال آینده نیز آموزش طراحی، گریم، دکور، نور، لباس و صحنه به آموزشهای یاد شده افزوده می شود.
6070 / 6053


گروه های زیر مجموعه فرهنگی هنری

فرهنگ عمومی
فرهنگ عمومی

آخرین اخبار

مهمترین ترکیبات غذایی سرطان‌زا و ضد سرطان را بشناسید
عضو هیات علمی انستیتو تحقیقات تغذیه‌ای و صنایع غذایی کشور برخی ترکیبات غذایی سرطان‌زا و همچنین مواد غذایی دارای بیشترین اثر حفاظتی در برابر بروز سرطان را تشریح کرد.
راز عمر طولانی چیست؟
برخی از مناطق به‌گونه‌ای برنامه‌ریزی کرده‌اند تا ماده غذایی خاصی را در حد مطلوب مصرف کنند.
سوپراسپرت جدید شورولت- عکس
خودروساز آمریکایی شورولت از جدیدترین محصول خود "Corvette C8 Stingray (2020)" رونمایی کرد.
۵ روش برای سرکوب اضطراب
از عوامل مشترک به وجود آورنده اضطراب می‌توان به روز اول کار در محلی جدید یا هنگام ارائه یک موضوع برای افراد زیاد٬ اشاره کرد.
روند کاهشی قیمت طلا در آینده ادامه‌دار است؟
نایب رئیس اول اتحادیه طلا تهران درباره وضعیت بازار طلا توضیحاتی ارائه داد.
غیبت رضایی از لیست بروژ برای دیدار با اسپورتینگ
مهاجم ایرانی کلوب بروژ در لیست تیمش برای بازی دوستانه با اسپورتینگ پرتغال قرار نگرفت.
دلیل توقیف نفتکش انگلیسی از زبان یک منبع نظامی آگاه
یک منبع نظامی آگاه در رابطه با دلیل توقیف نفتکش انگلیسی در تنگه هرمز گفت: این نفتکش که توسط نیروی دریایی سپاه توقیف شده است از مسیر خلاف کشتیرانی در تنگه هرمز عبور می‌کرد.
تکذیب حمله مسلحانه به امام جمعه گرمسار
معاون فرماندار گرمسار با اشاره به شایعات مطرح شده درباره حمله مسلحانه به امام جمعه گرمسار گفت: این شایعه کذب محض بوده و صحت ندارد.
واکنش آمریکا به توقیف نفتکش انگلیسی توسط ایران
شورای امنیت ملی آمریکا جمعه شب اعلام کرد از توقیف نفتکش انگلیس توسط ایران مطلع شده است.
تعداد خدمه نفتکش توقیف شده انگلیسی توسط ایران
نفتکش توقیف شده انگلیسی 23 خدمه دارد.

پر بازدید ترین اخبار امروز

مهمترین ترکیبات غذایی سرطان‌زا و ضد سرطان را بشناسید
عضو هیات علمی انستیتو تحقیقات تغذیه‌ای و صنایع غذایی کشور برخی ترکیبات غذایی سرطان‌زا و همچنین مواد غذایی دارای بیشترین اثر حفاظتی در برابر بروز سرطان را تشریح کرد.