دریا: چرا کمپ ها در هرمز جمع می شود؟

15:49 ۳۷ روز و ۲۳ ساعت پیش ایرنا 56 0
دریا: چرا کمپ ها در هرمز جمع می شود؟

بندرعباس-ایرنا- روزنامه دریا در جدیدترین شماره خود (3000) در26 اسفند ماه 97، گزارشی را با عنوان «چرا کمپ ها در هرمز جمع می شود؟» منتشر کرده است.

ایرنا

در این گزارش آمده است: بخشدار هرمز از ممنوعیت استقرار چادرهای مسافرتی در تعطیلات نوروزی خبر داد و با اشاره به پیش بینی ورود روزانه شش تا هفت هزار مسافر به این جزیره، گفت: چهارکمپ برای اسکان نوروزی مسافران آماده شده که نصب چادر مسافرتی فقط در این محدوده آزاد است.
سید مجدالدین حسینی؛ درباره محدودیت هایی که در تعطیلات نوروز 98 برای برپا کردن چادرهای مسافرتی در جزیره هرمز، همانند قشم و کیش اعمال خواهد شد، توضیح داد : بعضی ازنقاط جزیره هرمز صعب العبور و راه دسترسی به آن فقط از طریق دریا امکا نپذیر است، با این وجود گروههایی از مسافران در این مناطق اسکان می کنند، این در حالی است که در تعطیلات بهمن ماه، بارندگی و طوفان باعث گرفتاری آ نها در این بخش کوهستانی جزیره شد و ما با کمک نیروهای دریابانی و کلوپ غواصی موفق شدیم 57 مسافر گرفتار در این منطقه را نجات دهیم، برای همین شب مانی در این بخش از جزیره ممنوع شده است.
وی اضافه کرد: ما به همه مسافران هرمز که قصد برپا کردن کمپ دارند، توصیه می کنیم فقط در چهار محدوده تعیین شد ه این جزیره اقامت کنند، چون چادر زدن در بخش های دیگر جزیره ممنوع است و در صورت مشاهده ناچاریم چادرهای مسافرتی را که در خارج از این مناطق برپا شده است جمع کنیم.این اقدام فقط برای حفظ امنیت و ساماندهی مسافران و همچنین خدمات رسانی بهتر به آ نها انجام می شود.بیشتر مناطق کوهستانی هرمزدسترسی به آنتن تلفن همراه ندارد و در صورت بروز مشکل یقیناً دریافت کمک و کمک رسانی دشوار می شود.
سفر گردشگران به هرمز 180 درصد بیشتر شده بخشدار هرمز با بیان این که سفر گردشگران ومسافران به این جزیره در مقایسه با سال 96 حدود 18 درصد رشد داشته است، افزود: پیش بینی شده است در تعطیلات نوروز 98 روزانه جمعیتی بالغ بر شش تاهفت هزار نفر به جزیره هرمز سفر کنند.
حسینی سپس درباره آماده سازی این جزیره گردشگری برای نوروز، گفت: در پنج روز تعطیلی بهمن ماه 28 هزار نفر به این جزیره سفر کردند، درحال یکه جمعیت ساکن در هرمز نزدیک به شش هزار نفر است و فقط در 18 بهمن ماه 8 هزار و 361نفر به جزیره هرمز سفر کردند که 1.8 برابر جمعیت جزیره بود.
این رکود بزرگی برای هرمز محسوب می شود که شاید کمتر شهری تجربه آن را داشته باشد و با وجود این، هیچ کمبودی نه در اسکان و نه در تامین موادغذایی نداشتیم و ورود و خروج مسافران هم به خوبی مدیریت شد، فقط مقداری در سامانه حمل و نقل با توجه به شرایط جوی دریا، مشکلاتی ایجاد شد که این تدبیر اندیشیده شده تا در تعطیلات نوروز مشکلات حمل و نقل دریایی کمتر شود.
وی با بیان ای نکه میانگین اقامت مسافران درجزیره هرمز یک شب و دو روز است، افزود: برای پوشش جمعیت مسافر پیش بینی شده 70بومگردی تجهیز و آماده شده و یک هتل سه ستاره با ظرفیت اسکان 6 نفر در فاز اول و 90 نفر در فاز دوم بهره برداری، پیش از تعطیلات به مجموعه های اقامتی این جزیره اضافه می شود و علاو ه بر این در دو بوستان جزیره و دو محدوده ساحلی هرمز، فضایی برای اسکان و برپا کردن کم پهای مسافرتی آماده شده است که امکان اسکان نزدیک به 800 نفر را دارد.همچنین 100تخته چادر هلال احمر هر کدام به ظرفیت 16 نفربرای مواقع اضطراری تهیه شده و ستاد اسکان به همراه سه مدرسه و سال نهای ورزشی در جزیره نیز برای استقرار مسافران آماده شد ه اند.
وی درباره ساما ندهی مسافری که خارج از ظرفیت تحمل به این جزیره سفر می کند، گفت: در تعطیلات بهمن ماه با آنکه تعداد مسافران دوبرابر جمعیت ساکن بود، هیچ مشکلی پیش نیامد، هرمز طرح جامع توسعه پایدار دارد که با درنظر گرفتن همه اصول درحال اجرا است.علاوه بر این برای آموزش و توانمندسازی بومی ها با همراهی بنیاد برکت، کلا سهای آموزش اجتماعی، صنایع دستی و راهنمای گردشگری درحال برگزاری است.
در کنار آن کمیته امداد با دفتر امام جمعه بندرعباس هماهنگ کرده است که برای مردم و راهنماهای گردشگری ساکن در این منطقه کلا سهای آموزش زبان انگلیسی برگزار کند و محیط زیست نیز در اجرای همه برنامه های گردشگری همراه است.
بخشدار هرمز با بیان این که تردد شناورها به این جزیره در نوروز محدودیت خاصی ندارد، توضیح داد: برنامه حرکت شناورها طبق روال انجام می شود، حرکت این شناورها از سمت بندرعباس به این جزیره از 6:30 صبح آغاز می شود تا 9:30 شب ادامه دارد و برعکس از هرمز به بندرعباس تا 7 شب این شناورها در حرک تاند، هرچند سعی شده بازه فعالیت آ نها برای نوروز بیشتر شود.از جزیره قشم نیز جا به جایی مسافران در دو سرویس صبح و عصر انجام می شود.
حسینی درباره ساماندهی فروش خاک درتعطیلات نوروز با توجه به حجم مسافری که پیش بینی می شود به این جزیره سفر کند، با تاکید بر این که حتی یک گرم از خاک سرخ معدن هرمز، صادر نم یشود و هیچ برداشتی برای فروش انجام نمی شود، افزود: خاکهایی که به عنوان هنر وصنایع دستی این جزیره در حال فروش است در حجمی نیست که آسیب برساند. یقیناً اگر بتوان جامعه محلی را توانمند کرد می توان این بخش را ساماندهی کرد.
وی به انتزاع جزیره هرمز از قشم و الحاق به بندرعباس اشاره کرد وافزود: این طرح چند سال است به خواسته مردم ساکن در این جزیره پیگیری می شود که خوشبختانه درکمتر از چهار ماه پس از سفر استاندار هرمزگان به این جزیره، به نتیجه رسید و نخستین جلسه شورای اداری بندرعباس با حضور فرماندار این شهر در هرمز برگزار شد که توجه این مسؤولان جای قدردانی دارد.
وی اضافه کرد: جزیره هرمز از نظر اداری و بعد مسافت به بندرعباس نزدیک تر از قشم است، تمام فعالیت های اداری این جزیره حتی مسائل مربوط به آب و برق هم در بندرعباس پیگیری می شود.
وی با تاکید بر این که توسعه جزیره هرمز بر محور گردشگری تعریف شده است، اظهار کرد : اقتصاد این جزیره در حال حاضر از طریق گردشگری در چرخش است که تقویت آن را با توجه به نظر استاندار هرمزگان پیگیری می کنیم.امیدواریم این انتزاع و الحاق در توانمندسازی بومیان جزیره در امور گردشگری و توسعه عمران مؤثر باشد.
بخشدار این جزیره درباره طرحی که سالها پیش درباره تبدیل هرمز به منطقه آزاد اقتصادی همچون قشم مطرح شد، گفت: بر اساس آن طرح قرار بود 50 درصد ازجزیره زیر نظر منطقه آزاد قشم مدیریت شود که با توجه به رویکرد گردشگری هرمز، نظر و پیگیرمسؤولان استان، طرح دیگری برای این جزیره پیگیری و اجرا شد.جزیره هرمز پس از انتزاع می تواند به منطقه آزاد گردشگری ایران تبدیل شود.
حسینی از معرفی نماینده میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری به جزیره هرمز خبر داد، درحال یکه سا لها از حضور مسؤولی مرتبط با این حوز ه ها در جزیره محروم بود و در ادامه گفت: ما در حال ایجاد چارت اداری جدید در هرمز و فعا لسازی اتاق اصناف، هلال احمر و دیگر بخش های اداری هستیم.
دولت توجه ویژ های به توانمندسازی هرمز دارد و ما امیدواریم اقداماتی که در راستای توسعه این جزیره آغاز شده است را کامل و درست بتوانیم انجام دهیم، یقیناً در این مسیر توجه و نگاه همراه استاندار کمک خواهد کرد.
9944 /6048


گروه های زیر مجموعه فرهنگی هنری

عمومی
عمومی

آخرین اخبار

کلاس زبان تضمینی در آموزشگاه زبان سخن برتر
ویژگی‌های یک آموزشگاه زبان خوب چیست؟ این روزها در همه شهرها به ویژه شهرهای بزرگ شاهد افزایش تعداد آموزشگاه زبان هستیم. رشد جمعیت و نیاز مردم به فراگیری زبان و برقراری ارتباط با دیگر نقاط دنیا، باعث شده تا شاهد افزایش تقاضای ثبت‌نام در آموزشگاه‌های زبان باشیم که خود این مسئله هم بر بیشتر شدن تعداد آموزشگاه‌ها تأثیرگذار بوده است.
انعقاد توافق‌نامه شرکت‌های تأمین سرمایه امین و تجارت الکترونیکی ارتباط فردا
شرکت‌های تأمین سرمایه امین و تجارت الکترونیکی ارتباط فردا توافق‌نامه همکاری امضا کردند.
چرا از ایران نرفتم
«به دفعات با این سوال روبه‌رو شده‌ام که چرا از ایران نرفتید؟ شما که در دوران تحصیلات تکمیلی خود در خارج از کشور سابقه کار در رشته تخصصی خودتان را دارید و به سهولت می‌توانید اشتغال و زندگی خوبی داشته باشید، چرا از این فرصت‌ها استفاده نکرده‌اید؟»
بفرمائید شعبه پیاده‌رو!
فروش پوشاک در تهران وارد مرحله جدیدی شده؛ در این روش نوظهور دیگر احتیاج به اتاق پرو ندارید و لازم نیست بعد از شنیدن قیمت‌ها با رودربایستی بگویید: «می‌رویم دوری در بازار بزنیم و برگردیم.»
برنامه دو سال آینده کاخ سفید علیه ایران
شرایط بحرانی روابط آمریکا و ایران به تدریج وخیم‌تر می‌شود. اقدام بی‌سابقه آمریکا مبنی بر قرار دادن نام سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران در فهرست سازمان‌های تروریستی نشانه‌ای از جدی‌تر شدن ابعاد خصومت دولت آمریکا نسبت به جمهوری اسلامی ایران به شمار می‌آید.
بازخوانی قصه مریم؛ ۱۵ سال پس از آن شب تلخ
چند قدمی بیشتر به چشمه نمانده اما انگار بدنش دیگر نمی‌خواهد همراه او بیاید. سطل خالی توی دستش سنگینی می‌کند؛ درد در تمام سرش می‌پیچد. کرختی و سوزش بر نیمی از بدنش مستولی می‌شود و دیگر همه جهان سیاه می‌شود.
پاسخ شرکت کره‌ای به گزارش یک روزنامه
در پی انتشار گزارشی در روزنامه فرهیختگان درباره خروج تدریجی دو شرکت کره‌ای از بازار ایران، روابط عمومی سامسونگ جوابیه‌ای منتشر کرد.
آمریکایی‌ها وارد بازی نظامی با ایران نمی‌شوند
نماینده ایران در سازمان ملل گفت: این که همه مسائل و مشکلات اقتصادی را بخواهیم به برجام ارتباط دهیم یا به یک توافق دیگر بین‌المللی، یا این که بگوییم اگر در آینده به فلان کنوانسیون بپیوندیم، وضع اقتصادمان بدتر می‌شود، از مباحثی است که به صورت غیر تخصصی با آن برخورد می‌شود.
صانعی: در سفرهای برون مرزی، ورزشکاران هدف سرویس‌های امنیتی هستند
سرپرست اداره کل حراست وزارت ورزش وجوانان اصل فعالیت‌های این دفتر را پیشگیری و حاکم کردن رفتار انقلابی و اسلامی در حوزه حراست عنوان کرد.
احسان حدادی: هدفم مسابقات جهانی است- با پرتاب ۶۸ متر می‌توان روی سکوی جهانی رفت
احسان حدادی گفت: همه هدف من مسابقات جهانی است، گرفتن مدال در مسابقات جهانی باید بالاتر از رکورد ۶۷ متر باشد و پرتاب ۶۸ متر قطعاً می‌تواند روی سکوی جهانی برود.

پر بازدید ترین اخبار امروز

واکنش سخنگوی ذوب آهن به پرسپولیسی شدن مظاهری
جمشیدی گفت: در مورد مظاهری هم هنوز هیچ صحبتی نشده، ولی این بازیکن قراردادش در پایان فصل تمام می‌شود و می‌تواند به هر تیمی برود.
ایستاده در گرای صفر نفتی
بر اساس آخرین گزارش آژانس بین‌المللی انرژی در مورد وضعیت بازار انرژی جهان، آمار مربوط به صادرات نفت ایران در ماه گذشته بالغ بر ۱.۸ میلیون بشکه بوده است.
استاندار فارس: واحدهای صنعتی غیر فعال به چرخه تولید بازگردند
شیراز- ایرنا- استاندار فارس گفت: آن دسته از واحدهای صنعتی که بنا به دلایلی غیر فعال هستند باید با همکاری بانک صنعت و معدن به چرخه تولید بازگردند.
آخرین وضعیت تورج لارودی و حسن حبیبی
دبیر فدراسیون پزشکی ورزشی درباره آخرین وضعیت تورج لارودی گفت: هرچند این پیشکسوت عرصه رسانه و کارشناس کشتی دچار بیماری عصبی و عضلانی است و فرمان اعصاب به درستی به عضلات نمی رسد، اما تلاش پزشکان بر این است تا بیماری او را کنترل کنند.
دبیر فدراسیون بدنسازی: امیدوارم به قهرمانی آسیا اعزام شویم- نظارت بر باشگاه‌ها بر عهده ما نیست
دبیر فدراسیون بدنسازی می‌گوید نظارت بر باشگاه‌های بدنسازی و برخورد با متخلفین فروش مکمل‌های غیرقانونی بر عهده ما نیست و ادارات کل ورزش و جوانان مسئولیت این کار را بر عهده دارند.
حدود 4 هزار نشریه دانشجویی در کشور فعالیت می کنند
2 شورای اطلاع رسانی و  روابط عمومی های البرز احیا می شوند
سیل فروکش کرد، آبخیزداری را احیا کنیم
سوژه های رسانه ای در راستای حل معضلات جامعه پردازش شود
قزوین شهرمادرانه نیست
به اساسی‌ترین وظیفه رادیو کم توجهی شده است
رسانه ها در شرایط بحران نقش ویژه ای دارند
همایش نکوداشت مهرداد اوستا در بروجرد برگزار می شود
انتشار آگهی دستگاه های دولتی در مدار قانون قرار می گیرد
تیتر روزنامه ها؛ از اطلاع رسانی تا کمک به سیل زدگان