محمد معتمدی برای کودکان کار رایگان می خواند

16:41 ۳۴ روز و ۲۳ ساعت پیش ایرنا 48 0
محمد معتمدی برای کودکان کار رایگان می خواند

تهران-ایرنا- رئیس سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران گفت: کنسرت محمد معتمدی به مدت یک هفته در پردیس تئاتر خاوران برگزار می شود که یک روز برای خانواده شهدا و یک روز برای کودکان کار رایگان اجرا خواهد شد.

ایرنا

به گزارش خبرنگار ایرنا، سعید اوحدی روز شنبه در نشست خبری ویژه برنامه های سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران در استقبال از بهار و نوروز 98 اظهارداشت: این کنسرت در قالب طرح 'هنر برای همه' از چهارم فروردین به مدت یک هفته در پردیس تئاتر خاوران اجرا می شود.
وی گفت: بلیت کنسرت به قیمت 25هزار تومان اینترنتی به فروش می رسد و در هر اجرا، جایگاه هایی برای افرادی که نمی توانند خرید اینترنتی داشته باشند، در نظر گرفته می شود.
اوحدی افزود: سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران هیچ عاید مالی از این کنسرت ندارد و بنابر توافق با معتمدی، اگر درآمد اضافی به جز پرداخت به گروه باقی بماند، توسط این سازمان صرف امور خیریه می شود.
رئیس سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران اظهارداشت: هنرمندان حوزه های تئاتر و موسیقی از طرح هنر برای همه حمایت کردند و این طرح در طول سال نیز ادامه خواهد داشت.
وی خاطرنشان کرد: امسال شاهد اجرای آثار نمایشی لوکس و کنسرت های موسیقی گران قیمت بودیم که مورد استقبال مردم نبود و شاهد انتقاداتی در این زمینه بودیم که امیدواریم با طرح هنر برای همه، شهروندان علاقه مند از برنامه های فرهنگی هنری بهره مند شوند.
اوحدی درباره برگزاری جشنواره فیلم شهر گفت: فراخوان این جشنواره منتشر شده و تیرماه 98 در پنج بخش مسابقه سینمای ایران، سینمای بین‌الملل، محله، تبلیغات و اطلاع‌رسانی سینمای ایران و بخش جنبی با رویکرد شهروندی و زیست شهری برگزار می شود.
رئیس سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران، رویکرد برنامه های این سازمان در سال آینده را توجه به منویات رهبر معظم انقلاب در بیانیه ایشان مبنی بر گام دوم انقلاب اسلامی عنوان کرد و افزود: این بیانیه حاصل چهل سال تجربه انقلاب اسلامی است و نباید بگذرایم این بیانیه فراموش شود و به صورت شکلی با آن برخورد شود.

*اجرای یکهزار و 600 برنامه به مناسبت نوروز
وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به برگزاری 25 عنوان برنامه در یکهزار و 600 اجرا به مناسبت نوروز اظهارداشت: در این برنامه ها موضوع های اقتصاد مقاومتی، کالای ایرانی، پرهیز از اسراف، اخلاق سبک زندگی، همدلی، انسجام خانواده و ملی مورد توجه قرار گرفته است.
اوحدی با بیان اینکه 10برنامه با عنوان «فصل دل تکانی» به مناسبت استقبال از بهار برگزار می شود، گفت: «مهمانی لاله ها» غبارروبی مزار شهدا و دیدار با خانواده هایشان به همت فرهنگسرای رضوان 23 اسفند برگزار شد و «مهرآیین» خانه ‌تکانی منازل خانواده‌های شهدا توسط کارکنان سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران، کارکنان مراکز مشارکتی و تعدادی از اعضای کانون های این سازمان از 23 تا 29 اسفند برگزار می شود.
رئیس سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران، برپایی چهار نوروزخانه سیار، استقرار چهار دستگاه اتوبوس در تجریش، بازارهای تهران و ری و فروشگاه های شهروند با برنامه های مختلف فرهنگی و هنری، برگزاری مسابقه «یک عید، یک کتاب» ویژه کودکان و نوجوانان در فضای مجازی، جشنواره «شیرینی های عید» را از دیگر برنامه های این سازمان برای استقبال از نوروز عنوان کرد.
وی با اشاره به برگزاری ویژه برنامه «درخت آرزوها» افزود: در قالب این برنامه ها کودکان محروم، مناطق تهران، خواسته ها و آرزوهای خود را در برگه کاغذ نوشته یا نقاشی می کنند و این درخت در مقابل فروشگاه های شهروند مستقر می شوند و شهروندانی که تمایل دارند می توانند آرزوهای آنان را برآورده کنند همچنین در شب چهارشنبه سوری نیز فانوس های آرزوی کودکان محروم در مراکز منتخب پایتخت به آسمان پرتاب می شود.
اوحدی، برگزاری مسابقه حکمت های علوی برای آشنایی مخاطبان با متون نهج‌ البلاغه به همت فرهنگسرای نهج‌البلاغه از 25 اسفند تا 31 فروردین و ویژه برنامه «عید علوی» در باغ موزه قصر با همکاری رسانه ملی در 29 اسفند به مناسبت 13 رجب میلاد حضرت علی(ع) و توزیع 10هزار گلدان شمعدانی به همت سازمان بوستان ها بین مردم از دیگر برنامه های سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران است.
رئیس سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران با اشاره به برگزاری 15 عنوان برنامه در قالب «فرهنگسراهای نوروز» اظهارداشت: این برنامه ها در باغ موزه های قصر، هنرهای ایرانی، باغ کتاب، فرهنگسراهای اشراق، بهمن و ولا در قالب های فرهنگی هنری؛ حافظ خوانی، منقبت خوانی، شعرخوانی، اجرای تئاتر میدانی و خیمه شب بازی برگزار می شود.
وی گفت: نوروزخانه سیار نیز در ایام نوروز از دوم تا 25 فروردین در سطح شهر حرکت می کند و سعی داریم برنامه های میدانی و قابل دسترس برای مردم باشد.
اوحدی با اشاره به برگزاری ویژه برنامه «بعثت دل ها» به مناسبت 14 فروردین، میلاد پیامبر(ص) در هشت نقطه تهران افزود: همچنین ویژه برنامه ای متفاوت به این مناسبت در باغ کتاب برگزار می شود که پخش تلویزیونی هم خواهد داشت.
رئیس سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران، برگزاری «عیدانه عروسکی» ویژه کودکان و نوجوانان از سوم تا 13 فروردین در پردیس تئاتر تهران، «شکوفه های زندگی» در مهدهای کودک سازمان، «عیدانه» با همکاری معاونت صنایع دستی سازمان میراث فرهنگی در خانه فرهنگ ایران سرا در میدان آزادی، برگزاری تورهای تهران گردی برای شهروندان تهرانی و مسافران و دانشجویان خارجی ساکن ایران از دیگر برنامه های این سازمان است.
وی گفت: 22 کتابخانه سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران از ساعت 8 تا 18 و 11 کتابخانه این سازمان در قالب اردوی مطالعاتی نوروزی برای دانش آموزان و دانشجویان از ساعت 8 تا 23 فعال است.
اوحدی افزود: طرح «ماهی حوض قصه ها» نیز همچون سال های گذشته از سوم فروردین اجرا می شود که در این طرح، شهروندان می توانند ماهی قرمز سفره های هفت سین را به فرهنگسراها بدهند که در مقابل به کودکان کتاب اهدا می شود.
رئیس سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران درباره انتخاب چهره مردمی سال 97 و همکاری با برنامه «فرمول یک» اظهارداشت: 10 فرهنگسرا به عنوان محل رای گیری برای انتخاب 11 چهره مردمی سال که در این برنامه معرفی شدند، مشخص شده، چهره مردمی چهره ای است که تمام زندگی خود را وقف مردم کرده باشد و ساخته نهادها نباشد، صدا و سیما هزینه ای را برای تبلیغ این چهره ها پرداخت نکرده و تبلیغات توسط سازمان فرهنگی هنری در عرشه پل ها و تابلوهای سطح شهر انجام شده است.

*بودجه سازمان فرهنگی هنری شهرداری
اوحدی درباره بودجه سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران گفت: برنامه های شاخص این سازمان در مناسبت های مختلف؛ ماه مبارک رمضان، پیاده روی اربعین، دهه فجر و چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب سال 97 بدون بودجه شهرداری با مشارکت مردم، نهادهای مختلف و خیرین برگزار شد.
وی افزود: براساس مصوبه مجلس شورای اسلامی باید چهار درصد از بودجه شهرداری صرف فعالیت های فرهنگی و ورزشی شود اما متاسفانه این بودجه به طور کامل اختصاص پیدا نکرده است.
رئیس سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران اظهارداشت: با توجه به این شرایط برای سال 98 هیات امنای این سازمان بودجه ای را مصوب کرد که امیدواریم قانونی تحقق پیدا کند.
اوحدی گفت: براساس فرمایشات رهبر معظم انقلاب ما اکنون در یک معرکه بزرگ فرهنگی هستیم و استکبار بنیان خانواده ها را تحت تاثیر قرار داده که باید پشتوانه مالی هم برای مقابله با این معرکه فراهم شود.
تهرام/7245//1348


گروه های زیر مجموعه فرهنگی هنری

ساير حوزه ها
ساير حوزه ها

آخرین اخبار

مهار ملخ‌ها در جنوب، حشره‌ای که طوفان به پا می‌کند
استانها -ایرنا- چند استان جنوبی کشور تحت ‌تاثیر کوچ بزرگ ملخ‌ها قرار گرفته‌اند و سازمان حفظ نباتات این حمله را سنگین‌ترین حمله ملخی در40 سال گذشته توصیف می‌کند که در صورت تداوم می تواند امنیت غذایی را نیز مختل کند ولی به گفته مسولین تاکنون آسیب جدی به زمین‌های کشاورزی وارد نشده و با مبارزه با این آفت تلاش می شود در سریع ترین زمان برنامه های مقابله و مهار آنها به اجرا درآید.
معاون دانشگاه تبریز: دانشجوی تهرانی در خوابگاه دانشجویی ما فوت نکرده است
تبریز - ایرنا - معاون دانشجویی دانشگاه تبریز با تکذیب خبر منتشر شده در فضای مجازی مبنی بر مرگ دانشجوی دانشگاه تهران در خوابگاه دانشگاه تبریز اعلام کرد: بر خلاف اخبار منتشر شده در فضای مجازی این فرد دانشجوی دانشگاه ما نبود و در خوابگاه دانشگاه تبریز فوت نکرده است.
رئیس جمهوری:لوازم اساسی منزل در اختیار سیل زدگان قرار گیرد
ایلام- ایرنا - رئیس جمهوری گفت: تلاش خواهیم کرد در شرایط کنونی به جای کمک های مالی لوازم اساسی منازل تهیه و در اختیار سیل زدگان قرار گیرد.
معاون رییس جمهوری: روند احیای تالاب های فارس امیدبخش است
شیراز - ایرنا - معاون رییس جمهوری و رییس سازمان حفاظت محیط زیست کشور در بازدید هوایی از برخی تالاب های استان فارس روند احیای دریاچه ها و تالابها را امیدبخش خواند و بر ضرورت پایش و مراقبت بیشتر برای حفظ تعادل زیستی در این مناطق تاکید کرد.
استاندار خراسان رضوی: دولت به خوبی بحران مالی را مدیریت کرد
مشهد- ایرنا- استاندار خراسان رضوی به خدمات قابل تقدیر استاندار پیشین این استان اشاره و بیان کرد: خراسان رضوی بحران مالی زیادی در ابتدای فعالیت دولت تدبیر و امید داشت که در آن دوره و پس از آن به خوبی مدیریت شد.
سیل زدگان دزفول به روستاهای خود بازگشتند
دزفول - ایرنا - سرپرست فرمانداری ویژه شهرستان دزفول گفت: با فروکش کردن آب، مردم سیل زده روستاهای این شهرستان به محل سکونت خود بازگشتند.
300 هزار تُن کالا از استان سمنان صادر شد
سمنان- ایرنا- مدیرکل گمرک استان سمنان گفت: 300 هزار تُن کالا در سال 97 از استان سمنان به 45 کشور جهان صادر شد.
کیش برای مقابله با هجوم احتمالی ملخ‌ها آماده است
کیش- ایرنا- سرپرست شرکت عمران، آب و خدمات سازمان منطقه آزاد کیش با اشاره به قرار داشتن جزیره در مسیر هجوم ملخ ها از کشور عربستان گفت: بخش های متولی برای مقابله با هجوم احتمالی ملخ های صحرایی آماده هستند.
2841 نفر در سیل خراسان جنوبی امدادرسانی شدند
بیرجند - ایرنا - مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی گفت: با آغاز بارندگی های رگباری از 25 فروردین ماه جاری تاکنون 2 هزار و 841 نفر در این استان امدادرسانی و یکهزار و 800 حادثه دیده اسکان داده شدند.
آب منطقه ای آذربایجان شرقی: سطح آب دریاچه ارومیه 70 سانتی متر افزایش یافت
تبریز - ایرنا - مدیر مطالعات پایه منابع آب شرکت آب منطقه‌ای آذربایجان شرقی اعلام کرد: در پی بارندگی‌های اخیر و رهاسازی آب سدهای استان، امروز تراز دریاچه ارومیه به یک هزار و 271 متر و 42 سانتی متر رسید که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل 70 سانتی متر افزایش نشان می دهد.

پر بازدید ترین اخبار امروز

معاون نخست وزیر روسیه راهی سوریه شد
مسکو - ایرنا - معاون امور نظامی نخست وزیر روسیه برای دیدار با بشار اسد و بررسی آخرین تحولات میدانی سوریه راهی دمشق شد.
انفجاری در نزدیکی وزارت مخابرات افغانستان رخ داد
تهران - ایرنا - منابع خبری افغانستان امروز شنبه از وقوع یک انفجار در شهر کابل پایتخت افغانستان خبر دادند و منابع رسمی دولت از وقوع تیراندازی در نزدیکی محل انفجار گفتند.
دانلود سریال سال‌های دور از خانه (شاهگوش ۲) از سبزپندار
سریال سال‌های دور از خانه در واقع اولین اسپین آف ایرانی است که با کارگردانی مجید صالحی ساخته شده است. این سریال بر اساس سریال شاهگوش ساخته شده و در واقع اسپین آفی از سریال شاهگوش می‌باشد و می‌توان آن را شاهگوش ۲ دانست.
پاکستان در ایالت پنجاب ، نفت کشف کرد
تهران - ایرنا - روزنامه پاکستانی 'دیلی تایمز' نوشت، شرکت نفتی 'مری'، وابسته به موسسه خدمات مالی و انرژی فوجی در پاکستان، از کشف نفت در پنجاب خبر داد.
ترنم «نوحه‌خوان» با ساز ساکسوفون باریتون
نمایش تئاتر ˮالیور تویستˮ با حمایت ستاد ملی صبر
کنسرت «محلی‌ها» برگزار می‌شود
عکس سلفی؛ چراکه نه؟!
ویدئو - شهر خاموش سیل‌زدگان
لزوم تمرکز بر توسعه آموزش‌های تخصصی
نقطه پایان جشنواره مجسمه‌های نمکی
چه خبر از کنسرت‌های تهران؟
بازدید معاون وزیر و مدیر کل دفتر تجسمی از جشنواره مجسمه‌های نمکی
شهرخاموش در ماتم سیل زدگان نواخت