جشنواره موسیقی فجر به سلامت از بحران اقتصادی گذشت

14:56 ۱۲۵ روز و ۱۰ ساعت پیش ایرنا 127 0
جشنواره موسیقی فجر به سلامت از بحران اقتصادی گذشت

تهران- ایرنا- مدیر کل دفتر موسیقی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: برای هرچه بهتر برگزار شدن جشنواره موسیقی فجر به ویژه با توجه به مشکلات اقتصادی سال جاری، بسیار تلاش و سعی کردیم مشکلات مالی به جشنواره آسیب نزند.

ایرنا

به گزارش خبرنگار فرهنگی ایرنا، نشست نقد و بررسی سی و چهارمین جشنواره موسیقی فجر امروز (شنبه) با حضور علی ترابی رئیس جشنواره و مدیر کل دفتر موسیقی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، شهرام صارمی دبیر اجرایی، امیر بهاری مدیر روابط عمومی جشنواره فجر و امیر بکان عضو شورای سیاست‌گذاری جشنواره در سالن اجتماعات دفتر موسیقی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار شد.
مدیرکل دفتر موسیقی وزارت ارشاد با اشاره به آغاز به کار شورای ارزیابی جشنواره گفت: این شورا پس از جشنواره تشکیل شد؛ اما هنوز به جمع بندی نهایی نرسیده ایم و با توجه به اینکه قصدی برای انتشار عمومی این گزارش نداریم، حدس می زنم بعد از تعطیلات نوروزی موفق به جمع بندی نهایی بشویم.
علی ترابی ضمن اشاره به این موضوع که جشنواره امسال با شرایط بودجه ای خاصی انجام شد، گفت: با توجه به محدودیت های بودجه ای امسال تلاش کردیم مشکلات بودجه ای به جشنواره آسیب نزند.

***توضیح در مورد انتخاب شاهین فرهت
مدیرکل دفتر موسیقی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به موضوع انتخاب شاهین فرهت به عنوان دبیر هنری جشنواره اشاره کرد و گفت: این انتخاب، گزینشی شخصی از سوی من نبود و مدیریت هنری شاهین فرهت کاملاً بر اساس رای شورای سیاست‌گذاری جشنواره صورت گرفت.
وی افزود: هیچ تصمیمی خارج از آیین‌نامه و به صورت شخصی انجام نشد. برخلاف دعوت ما از عوامل مجموعه خانه موسیقی در برنامه‌ریزی های مرتبط با جشنواره دوستان در این دوره شرکت نداشتند، علت آن را هم را باید از خودشان بپرسید.
ترابی درباره تسویه حساب‌ها توضیح داد: تمام گروه ها با معدل زمانی 48 ساعت پس از اجرا، دستمزد خود را دریافت کردند.
دبیر اجرایی سی و چهارمین جشنواره موسیقی فجر هم در باره حضور نداشتن برخی هنرمندان در این جشنواره گفت: با اکثر هنرمندان برای شرکت در جشنواره صحبت شده بود.
شهرام صارمی ضمن اشاره به اینکه معمولا برخوردهای جناحی بر کیفیت جشنواره ها تاثیر گذار هستند، گفت: بسیاری هنرمندان برای شرکت در جشنواره دستمزدهایی پیشنهاد دادند که در بضاعت مالی ما نبود.
علی ترابی نیز درباره نقد های مطرح شده بر حوزه اطلاع رسانی جشنواره توضیح داد: نقدهای موجود در آن را می ‌پذیرم.
وی به توفیق بخش موسیقی نواحی در جشنواره اشاره کرد و گفت: قطعاً در آیین نامه سال‌های بعد اصلاحاتی باید انجام گیرد که موضوع انتخاب آثار نیز یکی از یان موارد است. در حوزه دعوت شده‌ها و فراخوان ها هم باید بپذیریم توازن لازم است برقرار شود که در صورت لزوم طی دوره‌های بعد برای اصلاح آن اقدامات لازم صورت می‌گیرد.
مدیر بخش موسیقی نواحی سی و چهارمین جشنواره موسیقی فجر هم در این نشست گفت: من از جشنواره موسیقی فجر انتقاداتی دارم اما در دفاع از علی ترابی برای جشنواره امسال باید بگویم او به من گفت از هیچ توصیه آمرانه‌ای برای برگزاری بخش موسیقی نواحی غیر از موارد قانونی تبعیت نکن.
علی مغازه‌ای افزود: اما اگر بخواهم درباره جشنواره انتقاداتی را مطرح کنم باید بگویم برگزاری جشنواره در یک هفته واقعاً فرصت مناسبی برای اجرای آثار نیست از این رو پیشنهاد می‌کنم این فرآیند باید در یک بازه زمانی یک ماهه اتفاق بیافتد.
فراهنگ**9494**9157


گروه های زیر مجموعه فرهنگی هنری

فرهنگ عمومی
فرهنگ عمومی

آخرین اخبار

مهمترین ترکیبات غذایی سرطان‌زا و ضد سرطان را بشناسید
عضو هیات علمی انستیتو تحقیقات تغذیه‌ای و صنایع غذایی کشور برخی ترکیبات غذایی سرطان‌زا و همچنین مواد غذایی دارای بیشترین اثر حفاظتی در برابر بروز سرطان را تشریح کرد.
راز عمر طولانی چیست؟
برخی از مناطق به‌گونه‌ای برنامه‌ریزی کرده‌اند تا ماده غذایی خاصی را در حد مطلوب مصرف کنند.
سوپراسپرت جدید شورولت- عکس
خودروساز آمریکایی شورولت از جدیدترین محصول خود "Corvette C8 Stingray (2020)" رونمایی کرد.
۵ روش برای سرکوب اضطراب
از عوامل مشترک به وجود آورنده اضطراب می‌توان به روز اول کار در محلی جدید یا هنگام ارائه یک موضوع برای افراد زیاد٬ اشاره کرد.
روند کاهشی قیمت طلا در آینده ادامه‌دار است؟
نایب رئیس اول اتحادیه طلا تهران درباره وضعیت بازار طلا توضیحاتی ارائه داد.
غیبت رضایی از لیست بروژ برای دیدار با اسپورتینگ
مهاجم ایرانی کلوب بروژ در لیست تیمش برای بازی دوستانه با اسپورتینگ پرتغال قرار نگرفت.
دلیل توقیف نفتکش انگلیسی از زبان یک منبع نظامی آگاه
یک منبع نظامی آگاه در رابطه با دلیل توقیف نفتکش انگلیسی در تنگه هرمز گفت: این نفتکش که توسط نیروی دریایی سپاه توقیف شده است از مسیر خلاف کشتیرانی در تنگه هرمز عبور می‌کرد.
تکذیب حمله مسلحانه به امام جمعه گرمسار
معاون فرماندار گرمسار با اشاره به شایعات مطرح شده درباره حمله مسلحانه به امام جمعه گرمسار گفت: این شایعه کذب محض بوده و صحت ندارد.
واکنش آمریکا به توقیف نفتکش انگلیسی توسط ایران
شورای امنیت ملی آمریکا جمعه شب اعلام کرد از توقیف نفتکش انگلیس توسط ایران مطلع شده است.
تعداد خدمه نفتکش توقیف شده انگلیسی توسط ایران
نفتکش توقیف شده انگلیسی 23 خدمه دارد.

پر بازدید ترین اخبار امروز

مهمترین ترکیبات غذایی سرطان‌زا و ضد سرطان را بشناسید
عضو هیات علمی انستیتو تحقیقات تغذیه‌ای و صنایع غذایی کشور برخی ترکیبات غذایی سرطان‌زا و همچنین مواد غذایی دارای بیشترین اثر حفاظتی در برابر بروز سرطان را تشریح کرد.