مبلغ طرح تکریم هنرمندان چهار برابر شد

13:07 ۱۲۵ روز و ۱۲ ساعت پیش ایرنا 165 0
مبلغ طرح تکریم هنرمندان چهار برابر شد

تهران- ایرنا- مدیرعامل صندوق اعتباری هنر از افزایش چهار برابری مبلغ طرح تکریم خبر داد.

ایرنا

به گزارش روز شنبه ایرنا از روابط عمومی صندوق اعتباری هنر، سید حسین سیدزاده با بیان اینکه دریافتی مشمولان طرح تکریم هنرمندان با فلسفه اصلی این طرح و شأن هنری اساتید پیشکسوت فاصله داشت، گفت: طبق برنامه‌ریزی‌های انجام گرفته دریافتی ماهانه هنرمندان با افزایش می یابد و به جایگاه رفیع هنرمندان نزدیک‌تر می‌شود.
وی با اشاره به سیاست وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، در حمایت از سرمایه های فرهنگی و هنری کشور اظهار داشت: اتخاذ سیاست‌های حمایتی متناسب با منزلت و جایگاه اصحاب فرهنگ و هنر خصوصاً پیشکسوتان این حوزه از اهداف و برنامه‌های صندوق اعتباری هنر است.
مدیرعامل صندوق اعتباری هنر در خصوص طرح تکریم خاطرنشان کرد: طرح تکریم به اساتیدی که بیش از 35 سال سابقه آفرینش کار هنری دارند و با بیش از 60 سال سن موفق به دریافت نشان درجه 1 هنری و صاحب سبک شناخته شده اند، تعلق می گیرد.
وی افزود: احراز صلاحیت حرفه ای مشمولان طرح تکریم پس از بررسی در صندوق اعتباری هنر و با تایید و تصویب شورای ارزشیابی هنرمندان کشور انجام می‌شود.
سیدزاده با اشاره به نگاه و احترام ویژه سید عباس صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به مساله حمایت از پیشکسوتان عرصه فرهنگ و هنر خاطرنشان کرد: از مهر ماه سالجاری مقرر شد مبلغ دریافتی مشمولان طرح تکریم و مستمری صندوق افزایش یابد و بر مبنای این افزایش، دریافتی ماهانه مشمولان طرح تکریم از 200 هزار تومان به 800 هزار تومان و کمک مستمری ماهانه، از 150 هزار تومان به 250 هزار تومان افزایش خواهد یافت.
وی با اشاره به مقرری ماهانه دو هزار 704 نفر از مشمولین تاکید کرد: کمک مستمری از آبان ماه با افزایش مبلغ به میزان 250 هزارتومان به حساب آنها واریز شده است و حقوق معوقه مشمولان طرح تکریم نیز در اسفند به حساب آنها واریز خواهد شد.
وی تصریح کرد: براساس ضوابط و مقرارت جاری بهره مندی از کلیه خدمات مستلزم عضویت در صندوق اعتباری هنر است. در همین رابطه تعدادی از مشمولین طرح تکریم به دلیل عدم تکمیل فرآیند عضویت از دریافت افزایش مقرری محروم مانده اند.
فراهنگ ** 7561 ** 9053


گروه های زیر مجموعه فرهنگی هنری

فرهنگ عمومی
فرهنگ عمومی

آخرین اخبار

مهمترین ترکیبات غذایی سرطان‌زا و ضد سرطان را بشناسید
عضو هیات علمی انستیتو تحقیقات تغذیه‌ای و صنایع غذایی کشور برخی ترکیبات غذایی سرطان‌زا و همچنین مواد غذایی دارای بیشترین اثر حفاظتی در برابر بروز سرطان را تشریح کرد.
راز عمر طولانی چیست؟
برخی از مناطق به‌گونه‌ای برنامه‌ریزی کرده‌اند تا ماده غذایی خاصی را در حد مطلوب مصرف کنند.
سوپراسپرت جدید شورولت- عکس
خودروساز آمریکایی شورولت از جدیدترین محصول خود "Corvette C8 Stingray (2020)" رونمایی کرد.
۵ روش برای سرکوب اضطراب
از عوامل مشترک به وجود آورنده اضطراب می‌توان به روز اول کار در محلی جدید یا هنگام ارائه یک موضوع برای افراد زیاد٬ اشاره کرد.
روند کاهشی قیمت طلا در آینده ادامه‌دار است؟
نایب رئیس اول اتحادیه طلا تهران درباره وضعیت بازار طلا توضیحاتی ارائه داد.
غیبت رضایی از لیست بروژ برای دیدار با اسپورتینگ
مهاجم ایرانی کلوب بروژ در لیست تیمش برای بازی دوستانه با اسپورتینگ پرتغال قرار نگرفت.
دلیل توقیف نفتکش انگلیسی از زبان یک منبع نظامی آگاه
یک منبع نظامی آگاه در رابطه با دلیل توقیف نفتکش انگلیسی در تنگه هرمز گفت: این نفتکش که توسط نیروی دریایی سپاه توقیف شده است از مسیر خلاف کشتیرانی در تنگه هرمز عبور می‌کرد.
تکذیب حمله مسلحانه به امام جمعه گرمسار
معاون فرماندار گرمسار با اشاره به شایعات مطرح شده درباره حمله مسلحانه به امام جمعه گرمسار گفت: این شایعه کذب محض بوده و صحت ندارد.
واکنش آمریکا به توقیف نفتکش انگلیسی توسط ایران
شورای امنیت ملی آمریکا جمعه شب اعلام کرد از توقیف نفتکش انگلیس توسط ایران مطلع شده است.
تعداد خدمه نفتکش توقیف شده انگلیسی توسط ایران
نفتکش توقیف شده انگلیسی 23 خدمه دارد.

پر بازدید ترین اخبار امروز

مهمترین ترکیبات غذایی سرطان‌زا و ضد سرطان را بشناسید
عضو هیات علمی انستیتو تحقیقات تغذیه‌ای و صنایع غذایی کشور برخی ترکیبات غذایی سرطان‌زا و همچنین مواد غذایی دارای بیشترین اثر حفاظتی در برابر بروز سرطان را تشریح کرد.