داورزنی: امیدوارم سهراب مرادی بتواند در المپیک ۲۰۲۰ شرکت کند- وزارت به قولش عمل می‌کند

17:31 ۱۴ روز و ۹ ساعت پیش ایسنا 133 0
داورزنی: امیدوارم سهراب مرادی بتواند در المپیک ۲۰۲۰ شرکت کند- وزارت به قولش عمل می‌کند

معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه ای، وزارت ورزش و جوانان می‌گوید تلاش می‌کنیم تا به سهمیه وزنه‌برداران در المپیک ۲۰۲۰ اضافه کنیم.

ایسنا

به گزارش ایسنا، محمدرضا داورزنی معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه‌ای، وزارت ورزش و جوانان در حاشیه مسابقات وزنه‌برداری جام فجر اظهار کرد: مسابقات وزنه‌برداری جام فجر امسال از ویژگی مهمی برخوردار است که این مسابقات انتخابی المپیک به حساب می‌آید و از طرفی دیگر با توجه به سیاست‌های فدراسیون جهانی وزنه‌برداری و اعمال سخت‌گیری بیشتر برای دوپینگ موجب شده تا بعضی از کشورها مجوز لازم برای حضور در این مسابقات را نداشته باشند. این مسابقات قرار بود در خوزستان برگزار شود که بنا به دلایلی امکان برگزاری در آنجا نبود و قرار شد در همین‌جا مسابقات برگزار شود.
او ادامه داد: استقبال خوبی از بازی‌ها برگزار شده. از لحاظ میزبانی و امکانات استانداردهای جهانی رعایت شده است و از این بابت فدراسیون کار مثبتی انجام داده است. امیدواریم با توجه به اینکه روز آخر است، وزنه‌بردارهای ما از امتیاز میزبانی نهایت استفاده را کرده باشند. اینکه مسابقات فجر در فدراسیون جهانی وزنه‌برداری به عنوان مسابقات معتبر تعیین شده، خودش کار ارزشمندی است و امیدوارم بتواند در آینده وزنه برداری ما مؤثر باشد. اما آن چیزی که ما باید دنبال کنیم این است که ما دو سهمیه بیشتر در المپیک نداریم پس باید تلاشی انجام دهیم تا رضایت فدراسیون جهانی را به‌دست آوریم که تعداد سهمیه‌ها را بیشتر کنیم. نیاز به رایزنی و پیگیری‌هایی دارد که تا بتوانیم شانس حضور بیشتری برای وزنه‌برداران در المپیک ایجاد شود.
داورزنی در ادامه اظهار کرد: امیدوارم با توجه به مصدومیت وزنه‌بردارانی همچون سهراب مرادی، نگرانی‌ها موجود برطرف شود و این وزنه‌برداران خوب هم در کوران مسابقات حضور داشته باشند. وزارت ورزش و فدراسیون تلاش می‌کند با توجه به اینکه بانوان سهمیه ندارند، از سهمیه بانوان به آقایان اضافه شود.
داورزنی در مورد برگزاری مجمع انتخابی فدراسیون والیبال گفت: ایران دو هفته میزبان تیم‌های مختلف دنیا برای مسابقات لیگ ملت‌ها است. لیگ ملت‌ها را در ارومیه و اردبیل برگزار خواهیم کرد. از طرف دیگر تیم ملی خود را برای سایر مسابقات پیش رو مثل جام جهانی آماده می‌کند. سه رویداد خیلی مهم داریم که باید تدارک همه کارهای آن انجام شود. با توجه به اینکه هفته پایانی لیگ ملل و فینال این مسابقات برای سه سال تضمین شده که در آمریکا برگزار شود چون دو هفته در کشور میزبان هستیم پیش بینی می‌کنیم شانس امتیاز بالاتری خواهیم داشت. فکر
م ی‌کنم والیبال‌مان این شانس را دارد که جز پنج تیم برتر باشد تا به همراه آمریکا بتوانند هفته پایانی را برگزار کند.
او در این مورد افزود: همه شرایط اخذ ویزا و آماده سازی تیم برای این سه رویداد مهم به علاوه مسابقاتی جام جهانی در رده‌ی نوجوانان و جوانان و حضور بانوان در مسابقات آسیایی می‌طلبد که فدراسیون ثبات داشته باشد. سرپرست فدراسیون این اقدامات را انجام می‌دهد و به پیش می‌برد در سال جدید تلاش می‌کنیم تا شرایط برگزاری مجمع را فراهم کنیم و بتوانیم بهار بحث ریاست فدراسیون را از نظر برگزاری مجمع والیبال انجام دهیم.
داورزنی در مورد زمان برگزاری مجمع کشتی هم بیان کرد: برای کشتی هم سعی می‌کنیم تا بهار تکلیف مجمع را مشخص کنیم و شرایطی را فراهم کنیم تا کشتی کشور که خود را برای المپیک ۲۰۲۰ آماده می‌کند به ثبات برسد. علاوه بر این باید بتوانیم دغدغه‌ای که جامعه کشتی دارد و شرایطی که هست را در کوتاه‌ترین زمان برطرف کنیم تا کشتی رئیس خود را بشناسد و برنامه‌هایش را دنبال کند.
داورزنی در پاسخ به وضعیت مجمع فدراسیون وزنه برداری گفت: چند روز دیگر کمیته بررسی صلاحیت مدیریتی این فدراسیون را داریم. ابتدا باید این مرحله را تمام کنیم تا در کوتاه‌ترین زمان بتوانیم انتخابات این فدراسیون را هم برگزار کنیم تا دغدغه جامعه وزنه بردارمان را برطرف کنیم و در این رشته هم ثبات داشته باشیم.
داورزنی در واکنش به حواشی اخیر که درباره پرداخت پاداش قهرمانان بعد از پایان جنگ اقتصادی به وجود آمده بود، گفت: دوستان متأسفانه قسمتی از صحبت‌ها را به گونه‌ای دیگری برداشت کردند. این بحث مطرح بود که پاداش‌ها را چه زمانی پرداخت می‌کنید؟ ما هم گفتیم وزارت خانه در چند سال اخیر خوش قولی خود را نشان داده و به موقع پرداخت کرده است. سال گذشته هفته اول خرداد ماه پاداش سال ۹۶-۹۵ را پرداخت کردیم. گفتیم در سال ۹۷ که مسابقات جاکارتا و برخی مسابقات آسیایی و قهرمانی جهانی را داشتیم شرایط به گونه‌ای است که دوستان باید کمی تحمل کنند تا به قولی که دادیم عمل کنیم. نگفتیم که قرار است وارد جنگی
شویم و بعد از آن پاداش‌ها را می‌دهیم. بلکه حرف من این بود که اکنون در جنگ اقتصادی به سر می‌بریم باید شرایط را مدیریت کنیم تا بتوانیم به تعهداتمان عمل کنیم.
او در ادامه افزود: خوشبختانه آنقدر مدال‌آور و قهرمان داشتیم که رقم این پاداش‌ها قابل توجه است. تلاش وزارتخانه بر پرداخت در کوتاه‌ترین زمان ممکن است. هر ساله تقریباً در اواخر اردیبهشت و اوایل خرداد این کار را انجام می‌دهیم. هنوز دو ماه دیگر تا آن زمان وقت داریم اما برخی عجله داشتند که وزارت خانه این کار را تا قبل از عید انجام دهد. سال ۹۷ تمام نشده و هنوز مسابقاتی را در پیش داریم اما رقمی که تا الان به آن رسیدیم قابل توجه است. تلاش وزارتخانه این است که بتواند منابع مالی این پاداش‌ها را تأمین کند. با حرفی که زدم فضایی ایجاد شد که داورزنی گفته باید جنگ تمام شود تا پاداش‌ها پرداخت شود در صورتی که اینگونه نیست. همه باید به هم کمک کنیم این بحران‌ها را پشت سر بگذاریم. وزارت ورزش به قولی که به ورزشکاران داده عمل خواهد کرد و در تلاش است که منابع این پاداش‌ها را تأمین و در کوتاه‌ترین زمان ممکن پرداخت کند.
معاون ورزش قهرمانی وزارت ورزش و جوانان در پاسخ به این سوال که آیا برای فدراسیون وزنه برداری سرپرست تعیین می‌شود؟ گفت: سعی می‌کنیم به سرپرست نرسد اما باید ببینیم چه می‌شود.
او در ادامه بر نقش نداشتن وزارت ورزش در انتخابات فدراسیون کشتی اشاره و بیان کرد: فدراسیون کشتی الان کارهای خود را انجام می‌دهد. حرف‌های مطرح شده در رسانه‌ها در مورد رئیس و انتخابات این فدراسیون درست نیست. چیزی که باید اتفاق بیفتد برگزاری مجمع این فدراسیون است. مجمع تعیین کننده است که چه کسی رئیس می‌شود و نمی‌توان کسی را به این فدراسیون تحمیل کرد. این موضوع در مورد سایر فدراسیون‌ها هم صدق می‌دهد. پس باید این اتفاق در فرایند منطقی پیش برود. قرار نیست کسی را منصوب کنیم. هر کسی که شرایط کاندیدا شدن را داشته باشد بر توجه به اساسنامه ثبت نام می‌کند و برنامه‌های خود را ارائه می‌دهد، در نهایت این مجمع است که انتخاب می‌کند. وزارت ورزش جز تلاش برای برگزاری مجمع به بهترین نحو هیچ نقشی را در انتخابات ایفا نمی‌کند.
داورزنی در واکنش به خبری مبنی بر اینکه در فدراسیون قایقرانی از ورزشکاران پایه پول می‌گیرند تا آنها را به خارج از کشور اعزام کنند، گفت: این موضوع بررسی می‌شود و اگر حقیقت داشته باشد قطعاً برخورد می‌کنیم. کسی اجازه ندارد چنین کاری بکند. گاهی فدراسیون ممکن است آکادمی داشته باشد و دورهای آموزشی برگزار کند که این موضوع با زمانی که کسی از بازیکن پول بگیرد تا برای تیم ملی انتخاب و به خارج از کشور اعزامش کند، فرق دارد. قطعاً این جرم است.
ادامه دارد...


گروه های زیر مجموعه ورزشی

دنیای ورزش
دنیای ورزش

آخرین اخبار

در گیشه سینمای جهان چه می‌گذرد؟
«کاپیتان مارول» محصول دیزنی به فروش خود در بازار داخلی و بین‌المللی ادامه داده و در هفته اخیر ۱۱۹ میلیون دلار دیگر از فروش در بازار بین‌المللی را از آن خود کرد.
چه زمانی باید نگران سلامت چشم‌ها باشیم؟
چشم صورتی یکی از شایع‌ترین بیماری‌های چشمی میان کودکان است. این بیماری مسری بوده و بچه‌ها بیشتر به آن مبتلا می‌شوند تا بزرگ‌ترها.
نمایی دیدنی از گردنه حیران
یکی از پر اهمیت ترین جاذبه‌های روستای حیران، گردنه حیران است که در راه آستارا به اردبیل قرار گرفته است و از یک طرف به کوه‌های سرسبز و از طرف دیگر به دره‌ای که رودی از آن می‌گذرد، مشرف است.
خیار و خواص ضدآلزایمری آن
تحقیقات نشان داده است نوعی فلاوونول به نام فیزتین که در خیار و برخی دیگر از غذاهای گیاهی یافت می‌شود، موجب تأخیر در زوال حافظه و علائم آلزایمر می‌شود.
مادرباردار آزادشهری منتظر بازگشایی جاده
سرپرست مرکز مدیریت حوادث و فوریت های دانشگاه علوم پزشکی گلستان گفت: مادر باردار روستای «نراب» آزادشهر در مرکز بهداشت کاشیدار منتظر بازگشایی جاده است تا به بیمارستان منتقل شود.
کدام سوسیس و کالباس ها سالمند؟
یکی از مسائلی که معمولا مصرف‌کنندگان با آن مواجه هستند، بحث انتخاب محصولات غذایی است. هر محصول غذایی بسته به شرایط تولید، ویژگی‌های کیفی مشخصی دارد که آگاهی از این ویژگی‌ها کمک بزرگی به خریدی مناسب و مطمئن می‌کند.
خدمات‌رسانی ۱۰۰ نیروی ارتش به مسافران در برف مانده
فرمانده لشکر ۵۸ تکاور ذوالفقار گفت: ۱۰۰ نیروی ارتش به مسافران در برف مانده در استان سمنان خدمات‌رسانی می‌کنند.
برگزیت به تعویق افتاد
پارلمان انگلیس پس از مخالفت با طرح موردنظر دولت «ترزا می» درباره نحوه خروج از اتحادیه اروپا، شامگاه پنجشنبه به لایحه تعویق برگزیت رأی موافق داد.
آمار عجیب کشته‌شدگان تصادفات طی دو روز
رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی نیروی انتظامی نسبت به آمار کشته‌شدگان دو روز اخیر در تصادفات جاده‌ای کشور ابراز تأسف کرد.
عامل تیراندازی اوترخت هلند بازداشت شد
«گوکمان تانیش» عامل تیراندازی اوترخت هلند که اصلیتی ترکیه‌ای دارد بازداشت شد.

پر بازدید ترین اخبار امروز

چوپان مانه و سملقانی در ارتفاعات برفگیر گم شد
بجنورد - ایرنا- مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان شمالی گفت: یک چوپان در ارتفاعات جیرانسو در شهرستان مانه و سملقان گم شده است که امدادگران برای یافتن وی به محل اعزام شده اند.
در گیشه سینمای جهان چه می‌گذرد؟
«کاپیتان مارول» محصول دیزنی به فروش خود در بازار داخلی و بین‌المللی ادامه داده و در هفته اخیر ۱۱۹ میلیون دلار دیگر از فروش در بازار بین‌المللی را از آن خود کرد.
چه زمانی باید نگران سلامت چشم‌ها باشیم؟
چشم صورتی یکی از شایع‌ترین بیماری‌های چشمی میان کودکان است. این بیماری مسری بوده و بچه‌ها بیشتر به آن مبتلا می‌شوند تا بزرگ‌ترها.
نمایی دیدنی از گردنه حیران
یکی از پر اهمیت ترین جاذبه‌های روستای حیران، گردنه حیران است که در راه آستارا به اردبیل قرار گرفته است و از یک طرف به کوه‌های سرسبز و از طرف دیگر به دره‌ای که رودی از آن می‌گذرد، مشرف است.
خیار و خواص ضدآلزایمری آن
تحقیقات نشان داده است نوعی فلاوونول به نام فیزتین که در خیار و برخی دیگر از غذاهای گیاهی یافت می‌شود، موجب تأخیر در زوال حافظه و علائم آلزایمر می‌شود.
عیدی ویژه وزیر ورزش به بازیکنان تیم ملی امید!
درخواست حضور رایگان و آزاد خانواده‌ها در ورزشگاه برای بازی‌های امید
تاج: نتوانستیم دلار و رینگیت وارد کشور کنیم
بهتاج از مدیرعاملی تراکتورسازی استعفا کرد
ایرج عرب مدیرعامل پرسپولیس شد
مربی تیم ملی فوتبال ساحلی: برای 3 ماه دیگر باید آماده مسابقات انتخابی جهانی باشیم
ایوانکوویچ: امیدها آینده فوتبال ملی ایران را رقم می‌زنند
شلوغ‌تر از منچستر و بایرن!
چه کسی گفت «اروه رنار» سرمربی ایران شد؟
گل محمدی: امیدها نباید در خانه احساس تنهایی کنند