داورزنی: امیدوارم سهراب مرادی بتواند در المپیک ۲۰۲۰ شرکت کند- وزارت به قولش عمل می‌کند

17:31 ۱۰۷ روز و ۱۸ ساعت پیش ایسنا 169 0
داورزنی: امیدوارم سهراب مرادی بتواند در المپیک ۲۰۲۰ شرکت کند- وزارت به قولش عمل می‌کند

معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه ای، وزارت ورزش و جوانان می‌گوید تلاش می‌کنیم تا به سهمیه وزنه‌برداران در المپیک ۲۰۲۰ اضافه کنیم.

ایسنا

به گزارش ایسنا، محمدرضا داورزنی معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه‌ای، وزارت ورزش و جوانان در حاشیه مسابقات وزنه‌برداری جام فجر اظهار کرد: مسابقات وزنه‌برداری جام فجر امسال از ویژگی مهمی برخوردار است که این مسابقات انتخابی المپیک به حساب می‌آید و از طرفی دیگر با توجه به سیاست‌های فدراسیون جهانی وزنه‌برداری و اعمال سخت‌گیری بیشتر برای دوپینگ موجب شده تا بعضی از کشورها مجوز لازم برای حضور در این مسابقات را نداشته باشند. این مسابقات قرار بود در خوزستان برگزار شود که بنا به دلایلی امکان برگزاری در آنجا نبود و قرار شد در همین‌جا مسابقات برگزار شود.
او ادامه داد: استقبال خوبی از بازی‌ها برگزار شده. از لحاظ میزبانی و امکانات استانداردهای جهانی رعایت شده است و از این بابت فدراسیون کار مثبتی انجام داده است. امیدواریم با توجه به اینکه روز آخر است، وزنه‌بردارهای ما از امتیاز میزبانی نهایت استفاده را کرده باشند. اینکه مسابقات فجر در فدراسیون جهانی وزنه‌برداری به عنوان مسابقات معتبر تعیین شده، خودش کار ارزشمندی است و امیدوارم بتواند در آینده وزنه برداری ما مؤثر باشد. اما آن چیزی که ما باید دنبال کنیم این است که ما دو سهمیه بیشتر در المپیک نداریم پس باید تلاشی انجام دهیم تا رضایت فدراسیون جهانی را به‌دست آوریم که تعداد سهمیه‌ها را بیشتر کنیم. نیاز به رایزنی و پیگیری‌هایی دارد که تا بتوانیم شانس حضور بیشتری برای وزنه‌برداران در المپیک ایجاد شود.
داورزنی در ادامه اظهار کرد: امیدوارم با توجه به مصدومیت وزنه‌بردارانی همچون سهراب مرادی، نگرانی‌ها موجود برطرف شود و این وزنه‌برداران خوب هم در کوران مسابقات حضور داشته باشند. وزارت ورزش و فدراسیون تلاش می‌کند با توجه به اینکه بانوان سهمیه ندارند، از سهمیه بانوان به آقایان اضافه شود.
داورزنی در مورد برگزاری مجمع انتخابی فدراسیون والیبال گفت: ایران دو هفته میزبان تیم‌های مختلف دنیا برای مسابقات لیگ ملت‌ها است. لیگ ملت‌ها را در ارومیه و اردبیل برگزار خواهیم کرد. از طرف دیگر تیم ملی خود را برای سایر مسابقات پیش رو مثل جام جهانی آماده می‌کند. سه رویداد خیلی مهم داریم که باید تدارک همه کارهای آن انجام شود. با توجه به اینکه هفته پایانی لیگ ملل و فینال این مسابقات برای سه سال تضمین شده که در آمریکا برگزار شود چون دو هفته در کشور میزبان هستیم پیش بینی می‌کنیم شانس امتیاز بالاتری خواهیم داشت. فکر
م ی‌کنم والیبال‌مان این شانس را دارد که جز پنج تیم برتر باشد تا به همراه آمریکا بتوانند هفته پایانی را برگزار کند.
او در این مورد افزود: همه شرایط اخذ ویزا و آماده سازی تیم برای این سه رویداد مهم به علاوه مسابقاتی جام جهانی در رده‌ی نوجوانان و جوانان و حضور بانوان در مسابقات آسیایی می‌طلبد که فدراسیون ثبات داشته باشد. سرپرست فدراسیون این اقدامات را انجام می‌دهد و به پیش می‌برد در سال جدید تلاش می‌کنیم تا شرایط برگزاری مجمع را فراهم کنیم و بتوانیم بهار بحث ریاست فدراسیون را از نظر برگزاری مجمع والیبال انجام دهیم.
داورزنی در مورد زمان برگزاری مجمع کشتی هم بیان کرد: برای کشتی هم سعی می‌کنیم تا بهار تکلیف مجمع را مشخص کنیم و شرایطی را فراهم کنیم تا کشتی کشور که خود را برای المپیک ۲۰۲۰ آماده می‌کند به ثبات برسد. علاوه بر این باید بتوانیم دغدغه‌ای که جامعه کشتی دارد و شرایطی که هست را در کوتاه‌ترین زمان برطرف کنیم تا کشتی رئیس خود را بشناسد و برنامه‌هایش را دنبال کند.
داورزنی در پاسخ به وضعیت مجمع فدراسیون وزنه برداری گفت: چند روز دیگر کمیته بررسی صلاحیت مدیریتی این فدراسیون را داریم. ابتدا باید این مرحله را تمام کنیم تا در کوتاه‌ترین زمان بتوانیم انتخابات این فدراسیون را هم برگزار کنیم تا دغدغه جامعه وزنه بردارمان را برطرف کنیم و در این رشته هم ثبات داشته باشیم.
داورزنی در واکنش به حواشی اخیر که درباره پرداخت پاداش قهرمانان بعد از پایان جنگ اقتصادی به وجود آمده بود، گفت: دوستان متأسفانه قسمتی از صحبت‌ها را به گونه‌ای دیگری برداشت کردند. این بحث مطرح بود که پاداش‌ها را چه زمانی پرداخت می‌کنید؟ ما هم گفتیم وزارت خانه در چند سال اخیر خوش قولی خود را نشان داده و به موقع پرداخت کرده است. سال گذشته هفته اول خرداد ماه پاداش سال ۹۶-۹۵ را پرداخت کردیم. گفتیم در سال ۹۷ که مسابقات جاکارتا و برخی مسابقات آسیایی و قهرمانی جهانی را داشتیم شرایط به گونه‌ای است که دوستان باید کمی تحمل کنند تا به قولی که دادیم عمل کنیم. نگفتیم که قرار است وارد جنگی
شویم و بعد از آن پاداش‌ها را می‌دهیم. بلکه حرف من این بود که اکنون در جنگ اقتصادی به سر می‌بریم باید شرایط را مدیریت کنیم تا بتوانیم به تعهداتمان عمل کنیم.
او در ادامه افزود: خوشبختانه آنقدر مدال‌آور و قهرمان داشتیم که رقم این پاداش‌ها قابل توجه است. تلاش وزارتخانه بر پرداخت در کوتاه‌ترین زمان ممکن است. هر ساله تقریباً در اواخر اردیبهشت و اوایل خرداد این کار را انجام می‌دهیم. هنوز دو ماه دیگر تا آن زمان وقت داریم اما برخی عجله داشتند که وزارت خانه این کار را تا قبل از عید انجام دهد. سال ۹۷ تمام نشده و هنوز مسابقاتی را در پیش داریم اما رقمی که تا الان به آن رسیدیم قابل توجه است. تلاش وزارتخانه این است که بتواند منابع مالی این پاداش‌ها را تأمین کند. با حرفی که زدم فضایی ایجاد شد که داورزنی گفته باید جنگ تمام شود تا پاداش‌ها پرداخت شود در صورتی که اینگونه نیست. همه باید به هم کمک کنیم این بحران‌ها را پشت سر بگذاریم. وزارت ورزش به قولی که به ورزشکاران داده عمل خواهد کرد و در تلاش است که منابع این پاداش‌ها را تأمین و در کوتاه‌ترین زمان ممکن پرداخت کند.
معاون ورزش قهرمانی وزارت ورزش و جوانان در پاسخ به این سوال که آیا برای فدراسیون وزنه برداری سرپرست تعیین می‌شود؟ گفت: سعی می‌کنیم به سرپرست نرسد اما باید ببینیم چه می‌شود.
او در ادامه بر نقش نداشتن وزارت ورزش در انتخابات فدراسیون کشتی اشاره و بیان کرد: فدراسیون کشتی الان کارهای خود را انجام می‌دهد. حرف‌های مطرح شده در رسانه‌ها در مورد رئیس و انتخابات این فدراسیون درست نیست. چیزی که باید اتفاق بیفتد برگزاری مجمع این فدراسیون است. مجمع تعیین کننده است که چه کسی رئیس می‌شود و نمی‌توان کسی را به این فدراسیون تحمیل کرد. این موضوع در مورد سایر فدراسیون‌ها هم صدق می‌دهد. پس باید این اتفاق در فرایند منطقی پیش برود. قرار نیست کسی را منصوب کنیم. هر کسی که شرایط کاندیدا شدن را داشته باشد بر توجه به اساسنامه ثبت نام می‌کند و برنامه‌های خود را ارائه می‌دهد، در نهایت این مجمع است که انتخاب می‌کند. وزارت ورزش جز تلاش برای برگزاری مجمع به بهترین نحو هیچ نقشی را در انتخابات ایفا نمی‌کند.
داورزنی در واکنش به خبری مبنی بر اینکه در فدراسیون قایقرانی از ورزشکاران پایه پول می‌گیرند تا آنها را به خارج از کشور اعزام کنند، گفت: این موضوع بررسی می‌شود و اگر حقیقت داشته باشد قطعاً برخورد می‌کنیم. کسی اجازه ندارد چنین کاری بکند. گاهی فدراسیون ممکن است آکادمی داشته باشد و دورهای آموزشی برگزار کند که این موضوع با زمانی که کسی از بازیکن پول بگیرد تا برای تیم ملی انتخاب و به خارج از کشور اعزامش کند، فرق دارد. قطعاً این جرم است.
ادامه دارد...


گروه های زیر مجموعه ورزشی

دنیای ورزش
دنیای ورزش

آخرین اخبار

یورش دمنوش ایرانی به نوشابه‌های فرنگی
سرو انواع نوشیدنی‌های سرد و گرم سنتی در کافه‌های تهران بیشتر شده است.
چه کسانی در جنت به شکل جواهرات بهشتی نمایان می‌شوند؟
خداوند در قرآن کریم، این دسته از افراد را که در بهشت جای دارند، به مروارید پوشیده در صدف تشبیه می‏‌کند.
جدول فروش سینمای ایران-صدرنشینی «شبی که ماه کامل شد»
جدول فروش سینمای ایران با اعلام صدرنشینی فیلم سینمایی «شبی که ماه کامل شد» به کارگردانی نرگس آبیار در دومین هفته از اکران این فیلم منتشر شد.
جنجال انحصارات عجیب و غریب-درِ کانون وکلا به روی حقوق‌دان‌ها باز می‌شود؟
تعداد بسیار زیاد قوانین محدود کننده در کشور، انحصارات عجیب و غریبی را در مشاغل به وجود آورده که موجب خفگی اشتغال شده و یکی از مصادیق این انحصار کانون وکلاست.
وضعیت جوی کشور طی 3 روز آینده- وزش باد و گرد و خاک در تهران
با اشاره به وزش باد شدید موقت و رگبار و رعد و برق در برخی مناطق کشور، از وقوع گرد و غبار و کاهش کیفیت هوا در بخش‌های مرکزی شامل یزد، اصفهان، سمنان، مرکزی، قم و جنوب تهران خبر داد.
سوار نکردن کارگر به اتوبوس شهری کار دست راننده داد!
امتناع یک راننده اتوبوس در یزد از سوار کردن کارگری به بهانه تمیز ماندن اتوبوس منجر به توقف فعالیت وی شد.
عوامل تأثیرگذار بر سلامت مردم پایتخت
عضو شورای شهر تهران گفت: بعد از آلودگی هوا، آلودگی صوتی یکی از معضلاتی است که سلامت پایتخت‌نشینان را تهدید می‌کند که می‌توان با انجام برنامه‌های مناسب در جهت مقابله با این مسئله اقداماتی انجام داد.
افزایش حملات قلبی با مصرف سیگار الکترونیکی
نتایج یک بررسی جدید نشان می‌دهد استعمال سیگار الکترونیکی ریسک خطر حمله قلبی یا سکته را افزایش می‌دهد.
7 درمان خانگی برای آفت دهان و تبخال
آفت های دهان زخم های کوچکی هستند که روی بافت نرم داخل دهان شکل می گیرند.
طریقه مصرف عرق کاسنی برای درمان جوش
برای درمان جوش با عرق کاسنی، توصیه می‌شود که عرق کاسنی و شاه‌تره را با هم مخلوط کرده (نسبت دو به یک) و روزی سه لیوان از این مخلوط را قبل از هر وعده غذایی بنوشید.

پر بازدید ترین اخبار امروز

آلمان و فرانسه: هنوز هم زمان وجود دارد اما تنها زمان کم!
وزرای خارجه آلمان و فرانسه ضمن هشدار به احتمال خطر درگیری در منطقه خلیج فارس، خویشتنداری همه طرف‌های درگیر را خواستار شدند.
چرا نفت در بورس مشتری ندارد؟
نماینده شرکت ملی نفت در بورس گفت: انتظار می‌رود در هفته‌های آینده حجم معاملات فروش نفت و میعانات گازی در بورس انرژی افزایش یابد که برای این مساله نیز سازوکارهای لازم را در نظر گرفته‌ایم، اما این‌که این اتفاق چه زمانی محقق می‌شود بستگی به مشتریان این بازار دارد.
ساخت نامعمول سریال «چرنوبیل» و پخش غیرمتعارف آن در ایران
مینی‌سریال «چرنوبیل» درباره حادثه نیروگاه هسته‌ای چرنوبیل که در سال ۱۹۸۶ در اوکراین اتفاق افتاد و باعث پخش مواد رادیواکتیو در بخشی از غرب شوروی سابق شد، از برخی رسانه‌های جهان در حال پخش است.
صبحانه هایی که کلسترول خون را کاهش می دهند
یکی از راههای کاهش سطح کلسترول بالا، شروع به مصرف بعضی از مواد غذایی خاص، درست لحظه بیدارشدن صبحگاهی است.
ترفند طلافروشان برای کسب سود بیشتر
برخی از واحد‌های طلافروشی از بی اطلاعی مشتریان سوء استفاده کرده و برای کسب سود بیشتر دست به ترفند‌هایی می‌زنند
دنیزلی: بازیکن مصدوم به درد من نمی‌خورد
زنوزی: دلالی در تراکتور بی معنی است
برانکو خطاب به بازیکنان: قدردان شما هستم
استراماچونی بعد از ورود به تهران: از حضور در اینجا خوشحالم
ماشین‌سازی یک بازیکن گرجستانی به خدمت گرفت
ترابی در پرسپولیس ماند
حسینی بالاخره با استقلال به توافق رسید
تاج: تاکنون چنین افتخاراتی در فوتبال نداشته‌ایم
قوچان‌نژاد برای فصل بعد در آپوئل ماندنی شد
حمیداوی: فکر نمی‌کنم یحیی درخواست فسخ قرارداد دهد