احداث ۲۰ هزار مسکن روستایی برای مددجویان بهزیستی

15:53 ۱۰۷ روز و ۲۰ ساعت پیش ایسنا 571 0
احداث ۲۰ هزار مسکن روستایی برای مددجویان بهزیستی

در تفاهم‌نامه‌ای که بین رؤسای بنیاد مسکن و سازمان بهزیستی انجام گرفت قرار است ۲۰ هزار واحد مسکونی روستایی ویژه معلولین و مددجویان تحت پوشش سازمان بهزیستی احداث شود.

ایسنا

به گزارش ایسنا، صبح امروز تفاهم‌نامه‌ای در هفت ماده به امضای محمدرضا تابش و وحید قبادی دانا رؤسای بنیاد مسکن و سازمان بهزیستی کشور در حضور خبرنگاران به امضا رسید. بر اساس این تفاهم‌نامه همکاری مشترک به منظور عملیات احداث ۲۰ هزار واحد مسکونی در روستاها و شهرهای زیر ۲۵ هزار نفر جمعیت ویژه افراد دارای معلولیت و مددجویان تحت پوشش سازمان بهزیستی کشور در قالب طرح بهسازی و نوسازی مسکن روستایی بر اساس جدول توزیع استانی ارائه شده از سوی سازمان بهزیستی کشور به امضا رسید.
طرفین در این تفاهم‌نامه تعهد کردند تا معلولان و مددجویان تحت پوشش دارای واحدهای مسکونی روستایی نیمه تمام بهره مند از تسهیلات سنوات گذشته را شناسایی کنند تا برای پرداخت کمک بلاعوض تا سقف پنج میلیون تومان از محل ۱۰۰ امام توسط بنیاد مسکن و هم‌چنین ۱۰ میلیون تومان از محل کمک‌های بلاعوض سازمان بهزیستی کشور برای تکمیل واحدهای مسکونی اختصاص یابد.
رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در این مراسم با اشاره به همکاری بنیاد مسکن با سازمان‌های حمایتی، گفت: همانطور که می‌دانید طی سال‌های گذشته در خصوص تأمین مسکن خانوارهای تحت پوشش همکاری‌هایی را با نهادهای حمایتی داشته‌ایم، از جمله این موارد می‌توان به احداث مسکن برای خانوارهای دارای دو فرد معلول اشاره کرد. امروز نیز تفاهم‌نامه‌ای را با سازمان بهزیستی برای احداث ۲۵ هزار واحد مسکونی امضا می‌کنیم.
وی افزود: مدت اجرای این تفاهم‌نامه از زمان امضا مورخ ۱۳ اسفند ۹۷ به مدت یک سال شمسی است و در صورت تشخیص و توافق طرفین تفاهم قابل تمدید خواهد بود.
تابش درباره مشمولین تحت پوشش سازمان بهزیستی کشور طبق این تفاهم‌نامه گفت: معلولین سرپرست خانوار، زنان سرپرست خانوار، فرزندان ترخیص شده از مراکز شبانه روزی بهزیستی و بهبود یافتگان شامل این طرح می‌شوند.
رئیس بنیاد مسکن با اشاره به تعهدات بنیاد مسکن گفت: معرفی افراد واجد شرایط به بانک‌های عامل جهت دریافت تسهیلات، ارائه نقشه‌های تیپ، مناسب سازی واحدهای مسکونی، نظارت فنی بر روند عملیات احداث، پیگیری و هماهنگی با دهیاری‌ها به منظور اعمال معافیت هزینه‌های عوارض صدور پروانه، تأمین زمین مورد نیاز و تأمین مصالح ساختمانی از جمله تعهدات بنیاد مسکن است.
برنامه احداث ۱۴ هزار و ۳۰۰ واحد برای خانوارهای دارای فرد معلول به گفته تابش، در روستاها تاکنون عملیات احداث ۶۶۰۰ واحد مسکونی برای خانواده‌ای دارای معلول آغاز شده که بیش از ۳۵۰۰ واحد تکمیل شده است. همچنین در شهرها عملیات اجرایی
۷۷۰۰ واحد در شهرها آغاز شده است که بیش از ۳۷۰۰ واحد آن تکمیل و به خانواده‌های تحت پوشش بهزیستی تحویل شده است.
بازسازی روستاهای کرمانشاه به ۹۵ درصد رسید رئیس بنیاد مسکن هم‌چنین درباره آخرین وضعیت بازسازی مناطق زلزله زده کرمانشاه گفت: در بخش روستایی که ۲۵ هزار واحد مسکونی را شروع کرده‌ایم پیشرفت کار ۹۵ درصد است. در شهرها نیز ۱۲ هزار و ۴۸ واحد مسکونی در حال ساخت است که در مرحله پیشرفت ۸۰ درصد قرار دارد. به یاری خداوند تا پایان سال آینده تمام واحدها به مردم تحویل داده می‌شود.
پرداخت ۱۵ میلیون تومان وام بلاعوض در این مراسم همچنین وحید قبادی دانا، رئیس سازمان بهزیستی در خصوص تفاهم‌نامه امروز با بنیاد مسکن اظهار کرد: شناسایی معلولین و مددجویان تحت پوشش روستایی فاقد مسکن و یا دارای مسکن غیر مقاوم و همچنین معلولین و مددجویان تحت پوشش فاقد مسکن ساکن در شهرهای زیر ۲۵ هزار نفر جمعیت و ترغیب آنان به منظور احداث و بازسازی واحد مسکونی مورد نیاز در قالب طرح بهسازی و نوسازی مسکن روستایی بر عهده سازمان بهزیستی قرار دارد.
وی همچنین تهیه اطلاعات خام معلولین و مددجویان تحت پوشش متقاضی و معرفی و ارسال اسامی افراد مذکور حداکثر ۳۰ روز پس از امضای تفاهم‌نامه مشترک و معرفی نماینده در سطح استان و شهرستان‌ها جهت همکاری با بنیاد مسکن انقلاب اسلامی را از دیگر تعهدات سازمان بهزیستی عنوان کرد.
قبادی دانا تصریح کرد: همچنین ۱۰ میلیون تومان به هر یک از معلولین و مددجویان تحت پوشش این طرح از محل منابع اعتباری در اختیار سازمان بهزیستی و مشارکت خیرین اختصاص می‌یابد. بنیاد مسکن نیز ۵ میلیون تومان کمک بلا عوض از محل حساب ۱۰۰ امام به این طرح اختصاص می‌دهد.


گروه های زیر مجموعه اقتصادی

ارتباطات و فناوری اطلاعات
ارتباطات و فناوری اطلاعات

آخرین اخبار

حمله موشکی انصارالله به نیروگاه برق جنوب عربستان
جنبش انصارالله یمن از بمباران نیروگاه برق منطقه جیزان، واقع در جنوب عربستان خبر داد.
تقویت ظرفیت‌های ناجا برای اربعین ۹۸ - درخواست بازگشایی مرز چیلات با هماهنگی عراق
جانشین معاون هماهنگ کننده ناجا با اشاره به اینکه وضعیت زیرساخت‌ها در مرزها برای تردد زائران در اربعین بهبود می‌یابد، گفت: در اربعین ۹۸ طرح‌های انتظامی و امنیتی پررنگ‌تر از سال‌های قبل اجرا خواهد شد.
حریم رودخانه پلدختر و معمولان بررسی دقیق‌تری شود
رئیس سازمان مدیریت بحران کشور گفت: حریم رودخانه پلدختر و معمولان بررسی دقیق‌تری شود.
ترافیک نیمه سنگین در آزادراه کرج - قزوین
رییس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس راهور ناجا از ترافیک نیمه سنگین در آزادراه کرج - قزوین خبر داد.
هوای اصفهان در وضعیت خطرناک
صبح پنجشنبه سی‌ام خرداد ماه سال ۹۸ مردم اصفهان مجدد با پدیده گرد و غبار شدید مواجه شدند و تا لحظه تنظیم این خبر AQI کیفیت هوای اصفهان بر روی عدد عجیب ۴۹۶ و خطرناک برای عموم مردم قرار گرفته است.
پیش بینی رگبار و رعد و برق در نیمه شمالی کشور
مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی از رگبار باران، رعد و برق و وزش باد شدید موقت در نیمه شمالی کشور تا امشب خبر داد.
کمبود مواد اولیه دارویی نداریم
وزیر بهداشت درباره وضعیت بازار دارویی کشور، گفت: خوشبختانه در حال حاضر هیچ شرکت داروسازی در کشور مشکل کمبود مواد اولیه ندارد و علیرغم تحریم‌ها با ایجاد یک قرارگاه که خود فرماندهی آنرا بر عهده دارم، به گونه‌ای برنامه‌ریزی کردیم که مشکلی به نام کمبود مواد اولیه و داروهای اساسی در کشور نداریم.
پرونده الکترونیک سلامت را به سرانجام رساندیم
وزیر بهداشت گفت: پرونده الکترونیک سلامت را به عنوان یکی از مهمترین زیرساخت های نظام سلامت به سرانجام رسانده ایم که با حضور رییس جمهور افتتاح می شود و در مرحله بعد نیز پزشکی خانواده و نظام ارجاع را راه اندازی می کنیم.
تفویض اختیارات ویژه نظارتی وزیر کشور در شهرداری به استاندار تهران
استاندار تهران از تفویض اختیارات ویژه نظارتی وزیر کشور در شهرداری به استاندار تهران خبر داد.
تبلیغ حقوق معلولان بر روی بدنه اتوبوس‌های BRT
دبیر کارگروه توان‌یابان و سالمندان شورای شهر تهران از ارائه آموزش به کارکنان ایستگاه‌های اتوبوس بی آر تی برای کمک به معلولان خبرداد.

پر بازدید ترین اخبار امروز

آلمان و فرانسه: هنوز هم زمان وجود دارد اما تنها زمان کم!
وزرای خارجه آلمان و فرانسه ضمن هشدار به احتمال خطر درگیری در منطقه خلیج فارس، خویشتنداری همه طرف‌های درگیر را خواستار شدند.
چرا نفت در بورس مشتری ندارد؟
نماینده شرکت ملی نفت در بورس گفت: انتظار می‌رود در هفته‌های آینده حجم معاملات فروش نفت و میعانات گازی در بورس انرژی افزایش یابد که برای این مساله نیز سازوکارهای لازم را در نظر گرفته‌ایم، اما این‌که این اتفاق چه زمانی محقق می‌شود بستگی به مشتریان این بازار دارد.
ساخت نامعمول سریال «چرنوبیل» و پخش غیرمتعارف آن در ایران
مینی‌سریال «چرنوبیل» درباره حادثه نیروگاه هسته‌ای چرنوبیل که در سال ۱۹۸۶ در اوکراین اتفاق افتاد و باعث پخش مواد رادیواکتیو در بخشی از غرب شوروی سابق شد، از برخی رسانه‌های جهان در حال پخش است.
صبحانه هایی که کلسترول خون را کاهش می دهند
یکی از راههای کاهش سطح کلسترول بالا، شروع به مصرف بعضی از مواد غذایی خاص، درست لحظه بیدارشدن صبحگاهی است.
ترفند طلافروشان برای کسب سود بیشتر
برخی از واحد‌های طلافروشی از بی اطلاعی مشتریان سوء استفاده کرده و برای کسب سود بیشتر دست به ترفند‌هایی می‌زنند
ویدئو - درد ۱۸ ساله یک جاده برای اراکی‌ها
جامعه فارغ التحصیلان بهترین مدل کسب و کارهای دانش بنیان
انتقاد از عدم واگذاری‌ها به بخش تعاون
سود ساخت و ساز مسکن چند درصد است؟
اعزام و تبادل نیروی کار محور گفتگوها در حاشیه ILO
نگرانی از سه شیفته شدن مدارس شهرستانهای تهران
تحریم‌های یکجانبه معیشت کارگران را هدف قرار داده است
اعلام جزئیات پروازهای حج تمتع در سال ٩٨
فراهم شدن مقدمات اعزام نیروی کار به کشورهای صنعتی
بانک مسکن برای خانه‌دار شدن مشتریان چه نوع تسهیلاتی می‌دهد؟