مادامی که جهان به انرژی نیاز دارد، نگاه جهانخواران به ایران طمع‌ورزانه است

17:59 ۲۰ روز و ۶ ساعت پیش ایسنا 300 0
مادامی که جهان به انرژی نیاز دارد، نگاه جهانخواران به ایران طمع‌ورزانه است

رئیس ستاد مشترک و معاون هماهنگ کننده ارتش جمهوری اسلامی ایران گفت: مادامی که "انرژی" و "منطقه بیضی انرژی" در جهان اهمیت داشته و جهان نیاز به انرژی دارد، نگاه جهانخوارن به ایران طمع‌ورزانه خواهد بود.

ایسنا

به گزارش ایسنا، امیر دریادار حبیب‌الله سیاری در همایش گام دوم انقلاب در تبریز، با تاکید بر این‌که جایگاه جغرافیایی ویژه و با اهمیت ایران، همواره مدنظر قدرت‌های جهان‌خوار و استکباری بوده است، گفت: نزدیک ۷۰ درصد نفت و گاز جهان در منطقه "بیضی انرژی جهان" قرار دارد و بسیار مورد توجه قدرت های جهانی است. ایران در وسط این بیضی انرژی قرار دارد.
وی با بیان این‌که بیانیه گام دوم انقلاب، پاسخی مقتدرانه‌ به یاوه‌گویان بود، اظهار کرد: در شرایطی که دشمنان جمهوری اسلامی ایران تلاش می‌کردند تا انقلاب اسلامی چهل سالگی خود را جشن نگیرد، بیانیه گام دوم انقلاب توسط رهبر معظم انقلاب صادر شد که این موضوع نشانه اقتدار و قدرت ایران اسلامی است.
وی با تاکید بر این‌که ایران در نقطه‌ای قرار دارد که به عنوان چهارراه جهان مشهور است، افزود: ایران، موقعیت جغرافیایی ویژه‌ای در جهان دارد که اگر قدرتمند باشیم می‌توانیم از موقعیت خود به خوبی استفاده کنیم، اما اگر ضعیف باشیم مورد تهدیدات مختلفی واقع خواهیم شد.
معاون هماهنگ کننده ارتش جمهوری اسلامی ایران با اشاره به این‌که کشور ما علی‌رغم اعلام بی‌طرفی در جنگ جهانی اول و دوم، به علت موقعیت جغرافیایی ویژه، مورد تهدید و اشغال قرار گرفت، ادامه داد: علت این اشغال شدن، موقعیت جغرافیای ویژه کشور است، چرا که می‌خواستند با تسلط بر ایران به اهداف خود برسند.
وی با بیان این‌که نام ایران در جنگ جهانی دوم، "پل پیروزی" گذاشته شد، افزود: پل پیروزی یعنی مسیری که پیروزی را به ارمغان آورده بود و متفقین با اشغال ایران توانستند بر متحدین پیروز شوند.
وی با بیان این‌که در آن زمان جهان به دو بلوک شرق و غرب تقسیم می‌شد، افزود: قدرت حاکم بر جهان شرق، توسعه جغرافیایی و تفکر کمونیستی را پیش گرفته بود و می‌خواست با تسلط بر کشورهایی چون افغانستان، پاکستان و ایران به آب‌های گرم جنوب دسترسی پیدا کرده و آسیای میانه را از خفگی ژئوپلیتیکی نجات داده و تفکر کمونیستی را توسعه دهد.
سیاری خاطرنشان کرد: قدرت حاکم بر جهان غرب نیز به دنبال جلوگیری از توسعه جغرافیایی و تفکری کمونیسم بود که در این رابطه پیمان نظامی سنتو را اجرایی کرده و با استفاده از موقعیت ایران، برای مقابله با کمونیسم خط دفاعی ایجاد کردند. نام جاده سنتو بر اساس همین سابقه برجای مانده است.
وی با بیان این‌که پیش از پیروزی انقلاب تمام تصمیم گیری‌ها توسط مستکبران انجام می‌شد و به راحتی از موقعیت کشور استفاده می‌کردند، یادآور شد: با پیروزی انقلاب اسلامی، تمامی عمال استکبار از کشور اخراج شده و احساس کردند که تمامی منافع از دستشان خارج شد، این‌گونه بود که اتاق‌های فکر علیه ایران اسلامی به راه‌ انداختند تا انقلاب را شکست داده و از پیشروی انقلاب جلوگیری کنند.
وی با اشاره به این‌که دشمن طی چهل سال عمر باعزت انقلاب، استراتژی‌های مختلفی به کار گرفت و در نهایت شکست خورد، افزود: ایجاد اختلافات قومی و مذهبی در اوایل انقلاب، ایجاد اختلافات مذهبی، حمله نظامی در طبس، اجرای استراتژی ترور (وجود ۱۷ هزار شهید ترور در کشور)، تحمیل جنگ هشت ساله، منزوی کردن ایران‌، جنگ نرم و شبیخون فرهنگی، تهاجم فرهنگی، تحریم‌های اقتصادی، ایجاد فتنه ۷۸، فتنه ۸۸، فتنه ۹۶ و... از جمله استراتژی‌های شکست خورده استکبار در ایران است.
معاون هماهنگ کننده ارتش جمهوری اسلامی ایران با بیان این‌که دشمنان ایران اسلامی اکنون دو راهبرد مهم "جنگ نرم و جنگ اقتصادی" را در دستور کار قرار داده‌اند، گفت: جنگ نرم بی سرو صدا و موریانه‌ای عمل می‌کند اما اگر هدف این جنگ را بشناسیم می‌توانیم در مقابلش ایستادگی کنیم.
وی با تاکید بر این‌که هدف جنگ نرم، تسلط بر مغز جوانان کشور است، متذکر شد: دشمن اگر بتواند بر مغز جوانان مسلط شود قطعا بر اعتقادها و باورهای وی نیز تاثیر گذاشته و متعاقبا به تغییر رفتار منجر خواهد شد، از این‌رو جوانان باید مراقب باشند، چرا که این استراتژی نیز با آگاهی و بصیرت قشر جوان شکست می‌خورد.
وی بیان کرد: جنگ اقتصادی راهبرد دیگر دشمن برای تسلط بر ایران اسلامی بوده و متاسفانه برخی هم به دشمن کمک می‌کنند، اما ما گرگ باران دیده هستیم و با وحدت، آگاهی، کار جهادی، برنامه و تلاش قطعا دشمن را شکست می‌دهیم و تجربه ثابت کرده است.
سیاری با بیان این‌که در راهبردهای بیانیه گام دوم انقلاب، مسئولیت بر عهده جوانان است، تاکید کرد: دنیای امروز دنیای آگاهی، دانش، فناوری و اطلاعات بوده و جوانی می‌تواند این مسئولیت خطیر را بر عهده بگیرد که فرهیخته، با علم، باتقوا، با پشتکار، دلسوز و انقلابی باشد.
وی در بخش دیگری از سخنانش با بیان این‌که امنیت کشور به راحتی و ارزان به دست نیامده است، گفت: دشمنان از همان ابتدای انقلاب در پی سلب امنیت ایران اسلامی بوده‌اند. امنیت بسیار ارزشمند است و اگر امنیت پایدار وجود نداشته باشد، هیچ پیشرفت علمی، صنعتی، انسانی و... به دست نمی‌آید.
وی با بیان این‌که دشمنان سرمایه‌گذاری های میلیاردی می‌کنند تا امنیت کشورمان را سلب کنند، افزود: مردم حافظان اصلی امنیت هستند و بدون پشتیبانی مردمی، مگر نیروهای مسلح می‌توانند به تنهایی امنیت را برطرف کنند؟ امنیت بسیار گران است و اگر پیشرفت و آینده می‌خواهیم باید به "امنیت" توجه کنیم.
معاون هماهنگ کننده ارتش جمهوری اسلامی ایران در ادامه به آغاز رهسپاری کاروان‌های راهیان نور اشاره کرد و گفت: اجازه ندهید برخی تحریف کنند و با این نگاه به مناطق جنگی نگاه کنید که چه جوانانی رفتند تا انقلاب و امنیت پابرجا بماند.
وی در ادامه گفت‌: راهیان نور باید در مرداد ماه انجام گیرد تا درک کنیم که جوانان ما در هشت سال دفاع مقدس با چه غیرتی بر شرایط جوی و بر دشمن غلبه کردند تا انقلاب اسلامی ایران تنومند شده و به این مرحله برسد.


گروه های زیر مجموعه سیاسی

فقه و حقوق
فقه و حقوق

آخرین اخبار

مکالمه رایگان رایتل در مناطق سیل‌زده
شرکت خدمات ارتباطی رایتل اعلام کرد، روزهای یکشنبه و دوشنبه، چهارم و پنجم فروردین مکالمه درون شبکه این اپراتور در مناطق سیل‌زده رایگان است.
ایرانسل مکالمه‌های مناطق سیل‌زده را رایگان کرد
مکالمه‌های تمامی مشترکان ایرانسل در مناطق سیل‌زده تا دوشنبه پنجم فروردین‌ماه رایگان است.
انفجار محدود در راه آهن برای گشایش مسیر سیلاب آق قلا
گرگان - ایرنا - فرماندار آق قلا با یادآوری اقدامات فوریتی در هنگام برخی حوادث برای جبران کمبود زمان گفت: به منظور خروج سریع آب جمع شده پشت راه آهن این شهرستان و برای جلوگیری از خسارت بیشتر، مجبور به ایجاد انفجار محدود و کنترل شده در زیر ریل شدیم.
هواشناسی مازندران نسبت به آمادگی دستگاه های اجرایی هشدار داد
ساری - ایرنا - مدیرکل هواشناسی مازندران نسبت به مقابله با سیل احتمالی حاصل از بارندگی پیش رو به دستگاه های اجرایی و امدادی استان هشدار داد.
آماده باش امدادرسانان کردستان
سنندج - ایرنا - فرمانداران کردستان اعلام کردند که دستگاه های امدادرسان این استان برای مقابله با بحران های احتمالی در آماده باش کامل هستند.
2 کودک در اروند کنار خوزستان غرق شدند
آبادان- ایرنا- 2 کودک سه و پنج ساله عصر یکشنبه در رودخانه اروند رود در منطقه اروند کنار خوزستان غرق شدند.
مردم از اتراق در کنار رودخانه های آذربایجان غربی پرهیز کنند
ارومیه - ایرنا - مدیرکل مدیریت بحران آذربایجان غربی گفت: ساکنان و مسافران نوروزی استان تا روز سه شنبه/6 فروردین/ از ترددهای غیرضروری در جاده ها و اتراق در کنار رودخانه ها، مسیل ها، حاشیه سدها و دیگر تاسیسات آبی خودداری کنند.
خروجی آب سدهای خوزستان به تدریج در حال افزایش است
اهواز - ایرنا - معاون حفاظت و بهره برداری از منابع آب سازمان آب و برق خوزستان با اشاره به افزایش تدریجی خروجی آب سدهای استان با هدف کنترل سیلاب های احتمالی، گفت: در حال حاضر وضعیت در خوزستان عادی است و هیچ گزارشی از وقوع سیلاب گزارش نشده است.
ترافیک در ورودی های استان تهران سنگین است
تهران- ایرنا- معاون راهداری و حمل و نقل جاده ای استان تهران با بیان اینکه ترافیک در ورودی های استان تهران در نقاط مختلف سنگین است افزود: تردد خودروها در آزاد راه قم- تهران، محور کرج، ساوه و هراز به صورت پرحجم و نیمه سنگین در جریان است.
خواجه امیری و معتمدی درنوروزگاه اراضی عباس آباد اجرا می کنند
تهران- ایرنا- «ارکسترهای ایرانی» با خوانندگی خواننده های محبوب از جمله محمد معتمدی، احسان خواجه امیری و حامد همایون در قالب یکی از بخش های جشنواره «نوروزگاه عید شرقی» در بوستان نوروز واقع در منطقه فرهنگی و گردشگری عباس آباد اجرای زنده خواهند داشت.

پر بازدید ترین اخبار امروز

امام جمعه گرگان از رییس جمهور برای سیل زدگان گلستان استمداد کرد
گرگان - ایرنا - نماینده ولی فقیه در گلستان و امام جمعه گرگان با ارسال نامه ای به رییس جمهوری خواستار رسیدگی بیشتر و فوری به آسیب دیدگان ناشی از سیل روزهای اخیر این استان شد و نوشت: آقای دکتر روحانی بدون مقدمه می گویم؛ استان گلستان بویژه ترکمن صحرا را دریابید.
اگر چهارشنبه سوری مستلزم ضرر یا موجب ترویج اعتقادات باطل باشد، جایز نیست
تهران - ایرنا - رهبر معظم انقلاب در پاسخ به استفتائی درباره چهارشنبه سوری فرمودند: 'چهارشنبه‌ سوری هیچ مبنای شرعی ندارد و اگر مستلزم ضرر و فساد یا موجب ترویج اعتقادات باطل باشد، جایز نیست.'
سیل در گلستان جان دو نفر را گرفت
گرگان - ایرنا - وقوع سیلاب و تخریب چند ساختمان در شرق استان گلستان دو کشته و چند مصدوم بر جای گذاشت.
کشیش مسیحی:حضرت علی(ع) وفرزندانش بهترین الگوبرای بشریت هستند
لندن - ایرنا - «کریستوفر کلوسی» کشیش مسیحی و پژوهشگر مطالعات اسلامی معتقد است که حضرت علی (ع) و فرزندان ایشان اسوه‌های بی‌نظیر و کامل برای بشر امروز هستند.
چه ارتباطی میان فواصل کوتاه زایمان و مرگ نوزادان وجود دارد؟
طبق نتایج یک مطالعه جدید، فواصل کوتاه بین زایمان می تواند خطر مرگ نوزادان را افزایش دهد.
دستور وزیر دفاع برای کمک‌رسانی فوری به سیل‌زدگان
ابلاغ فرمانده کل سپاه برای تسریع در امدادرسانی و گسیل امکانات بیشتر به مناطق سیل‌زده
گسترش کمک رسانی ارتش به استان های سیل زده شمال کشور
اعزام هیأت عالی‌رتبه نظامی به مناطق سیل‌زده گلستان و مازندران
امدادرسانی ارتش به مردم استان گلستان- تا آخرین لحظه کنار مردم هستیم
اعلام آمادگی ستاد کل نیروهای مسلح برای کمک به سیل زدگان استان گلستان
چهار مرزبان ایرانی ربوده‌شده وارد تهران شدند-تلاش برای آزادی سایر مرزبانان ادامه دارد
نیروهای نظامی با تکیه بر اقتدار خود امنیت را بر کشور حاکم کرده‌اند
آزادی برخی مرزبانان ربوده‌شده در آینده‌ای نزدیک
مردم خوزستان وحدت، همدلی و مقاومت را در دفاع مقدس معنا کردند