مادامی که جهان به انرژی نیاز دارد، نگاه جهانخواران به ایران طمع‌ورزانه است

17:59 ۱۰۶ روز و ۱۷ ساعت پیش ایسنا 454 0
مادامی که جهان به انرژی نیاز دارد، نگاه جهانخواران به ایران طمع‌ورزانه است

رئیس ستاد مشترک و معاون هماهنگ کننده ارتش جمهوری اسلامی ایران گفت: مادامی که "انرژی" و "منطقه بیضی انرژی" در جهان اهمیت داشته و جهان نیاز به انرژی دارد، نگاه جهانخوارن به ایران طمع‌ورزانه خواهد بود.

ایسنا

به گزارش ایسنا، امیر دریادار حبیب‌الله سیاری در همایش گام دوم انقلاب در تبریز، با تاکید بر این‌که جایگاه جغرافیایی ویژه و با اهمیت ایران، همواره مدنظر قدرت‌های جهان‌خوار و استکباری بوده است، گفت: نزدیک ۷۰ درصد نفت و گاز جهان در منطقه "بیضی انرژی جهان" قرار دارد و بسیار مورد توجه قدرت های جهانی است. ایران در وسط این بیضی انرژی قرار دارد.
وی با بیان این‌که بیانیه گام دوم انقلاب، پاسخی مقتدرانه‌ به یاوه‌گویان بود، اظهار کرد: در شرایطی که دشمنان جمهوری اسلامی ایران تلاش می‌کردند تا انقلاب اسلامی چهل سالگی خود را جشن نگیرد، بیانیه گام دوم انقلاب توسط رهبر معظم انقلاب صادر شد که این موضوع نشانه اقتدار و قدرت ایران اسلامی است.
وی با تاکید بر این‌که ایران در نقطه‌ای قرار دارد که به عنوان چهارراه جهان مشهور است، افزود: ایران، موقعیت جغرافیایی ویژه‌ای در جهان دارد که اگر قدرتمند باشیم می‌توانیم از موقعیت خود به خوبی استفاده کنیم، اما اگر ضعیف باشیم مورد تهدیدات مختلفی واقع خواهیم شد.
معاون هماهنگ کننده ارتش جمهوری اسلامی ایران با اشاره به این‌که کشور ما علی‌رغم اعلام بی‌طرفی در جنگ جهانی اول و دوم، به علت موقعیت جغرافیایی ویژه، مورد تهدید و اشغال قرار گرفت، ادامه داد: علت این اشغال شدن، موقعیت جغرافیای ویژه کشور است، چرا که می‌خواستند با تسلط بر ایران به اهداف خود برسند.
وی با بیان این‌که نام ایران در جنگ جهانی دوم، "پل پیروزی" گذاشته شد، افزود: پل پیروزی یعنی مسیری که پیروزی را به ارمغان آورده بود و متفقین با اشغال ایران توانستند بر متحدین پیروز شوند.
وی با بیان این‌که در آن زمان جهان به دو بلوک شرق و غرب تقسیم می‌شد، افزود: قدرت حاکم بر جهان شرق، توسعه جغرافیایی و تفکر کمونیستی را پیش گرفته بود و می‌خواست با تسلط بر کشورهایی چون افغانستان، پاکستان و ایران به آب‌های گرم جنوب دسترسی پیدا کرده و آسیای میانه را از خفگی ژئوپلیتیکی نجات داده و تفکر کمونیستی را توسعه دهد.
سیاری خاطرنشان کرد: قدرت حاکم بر جهان غرب نیز به دنبال جلوگیری از توسعه جغرافیایی و تفکری کمونیسم بود که در این رابطه پیمان نظامی سنتو را اجرایی کرده و با استفاده از موقعیت ایران، برای مقابله با کمونیسم خط دفاعی ایجاد کردند. نام جاده سنتو بر اساس همین سابقه برجای مانده است.
وی با بیان این‌که پیش از پیروزی انقلاب تمام تصمیم گیری‌ها توسط مستکبران انجام می‌شد و به راحتی از موقعیت کشور استفاده می‌کردند، یادآور شد: با پیروزی انقلاب اسلامی، تمامی عمال استکبار از کشور اخراج شده و احساس کردند که تمامی منافع از دستشان خارج شد، این‌گونه بود که اتاق‌های فکر علیه ایران اسلامی به راه‌ انداختند تا انقلاب را شکست داده و از پیشروی انقلاب جلوگیری کنند.
وی با اشاره به این‌که دشمن طی چهل سال عمر باعزت انقلاب، استراتژی‌های مختلفی به کار گرفت و در نهایت شکست خورد، افزود: ایجاد اختلافات قومی و مذهبی در اوایل انقلاب، ایجاد اختلافات مذهبی، حمله نظامی در طبس، اجرای استراتژی ترور (وجود ۱۷ هزار شهید ترور در کشور)، تحمیل جنگ هشت ساله، منزوی کردن ایران‌، جنگ نرم و شبیخون فرهنگی، تهاجم فرهنگی، تحریم‌های اقتصادی، ایجاد فتنه ۷۸، فتنه ۸۸، فتنه ۹۶ و... از جمله استراتژی‌های شکست خورده استکبار در ایران است.
معاون هماهنگ کننده ارتش جمهوری اسلامی ایران با بیان این‌که دشمنان ایران اسلامی اکنون دو راهبرد مهم "جنگ نرم و جنگ اقتصادی" را در دستور کار قرار داده‌اند، گفت: جنگ نرم بی سرو صدا و موریانه‌ای عمل می‌کند اما اگر هدف این جنگ را بشناسیم می‌توانیم در مقابلش ایستادگی کنیم.
وی با تاکید بر این‌که هدف جنگ نرم، تسلط بر مغز جوانان کشور است، متذکر شد: دشمن اگر بتواند بر مغز جوانان مسلط شود قطعا بر اعتقادها و باورهای وی نیز تاثیر گذاشته و متعاقبا به تغییر رفتار منجر خواهد شد، از این‌رو جوانان باید مراقب باشند، چرا که این استراتژی نیز با آگاهی و بصیرت قشر جوان شکست می‌خورد.
وی بیان کرد: جنگ اقتصادی راهبرد دیگر دشمن برای تسلط بر ایران اسلامی بوده و متاسفانه برخی هم به دشمن کمک می‌کنند، اما ما گرگ باران دیده هستیم و با وحدت، آگاهی، کار جهادی، برنامه و تلاش قطعا دشمن را شکست می‌دهیم و تجربه ثابت کرده است.
سیاری با بیان این‌که در راهبردهای بیانیه گام دوم انقلاب، مسئولیت بر عهده جوانان است، تاکید کرد: دنیای امروز دنیای آگاهی، دانش، فناوری و اطلاعات بوده و جوانی می‌تواند این مسئولیت خطیر را بر عهده بگیرد که فرهیخته، با علم، باتقوا، با پشتکار، دلسوز و انقلابی باشد.
وی در بخش دیگری از سخنانش با بیان این‌که امنیت کشور به راحتی و ارزان به دست نیامده است، گفت: دشمنان از همان ابتدای انقلاب در پی سلب امنیت ایران اسلامی بوده‌اند. امنیت بسیار ارزشمند است و اگر امنیت پایدار وجود نداشته باشد، هیچ پیشرفت علمی، صنعتی، انسانی و... به دست نمی‌آید.
وی با بیان این‌که دشمنان سرمایه‌گذاری های میلیاردی می‌کنند تا امنیت کشورمان را سلب کنند، افزود: مردم حافظان اصلی امنیت هستند و بدون پشتیبانی مردمی، مگر نیروهای مسلح می‌توانند به تنهایی امنیت را برطرف کنند؟ امنیت بسیار گران است و اگر پیشرفت و آینده می‌خواهیم باید به "امنیت" توجه کنیم.
معاون هماهنگ کننده ارتش جمهوری اسلامی ایران در ادامه به آغاز رهسپاری کاروان‌های راهیان نور اشاره کرد و گفت: اجازه ندهید برخی تحریف کنند و با این نگاه به مناطق جنگی نگاه کنید که چه جوانانی رفتند تا انقلاب و امنیت پابرجا بماند.
وی در ادامه گفت‌: راهیان نور باید در مرداد ماه انجام گیرد تا درک کنیم که جوانان ما در هشت سال دفاع مقدس با چه غیرتی بر شرایط جوی و بر دشمن غلبه کردند تا انقلاب اسلامی ایران تنومند شده و به این مرحله برسد.


گروه های زیر مجموعه سیاسی

دفاعی امنیتی
دفاعی امنیتی

آخرین اخبار

مارتا بهترین گلزن تاریخ جام جهانی شد
مهاجم تیم ملی فوتبال زنان برزیل با گلزنی در دیدار برابر ایتالیا توانست از رکورد میروسلاو کلوزه عبور کند و بهترین گلزن تاریخ جام جهانی شود.
پلاتینی آزاد شد
وکیل رئیس سابق یوفا از آزادی او خبر داد. پلاتینی بخاطر تحقیق درباره میزبانی جام جهانی 2022 قطر بازداشت شده بود.
برزیل حریف ونزوئلا نشد
تیم ملی فوتبال برزیل در دومین دیدارش در کوپا آمه ریکا ۲۰۱۹ نتوانست ونزوئلا را شکست دهد و تنها یک امتیاز کسب کرد.
واکنش بلاتر به بازداشت پلاتینی
رئیس سابق فیفا به دستگیری میشل پلاتینی به اتهام دریافت رشوه واکنش نشان داد.
بوی حسین میشنوم از مزارتان- فیلم
تبار حضرت عبدالعظیم حسنی علیه السّلام با چهار واسطه ، به سبط اکبر پیامبر خدا صلّی الله علیه و آله و سلّم و خاندان وحی می رسد.
ستایش کی‌روش از تیم ملی فوتبال قطر
سرمربی تیم ملی فوتبال کلمبیا پیش از رویارویی با قطر به ستایش از این تیم پرداخت.
حمایت روسیه و چین از کره‌شمالی در سازمان ملل بابت نقض تحریم‌ها
روسیه و چین مانع از آن شدند که کمیته نظارت بر تحریم‌های کره‌شمالی در شورای امنیت سازمان ملل متحد اعلام کند که پیونگ‌یانگ سقف محدودیت سالانه برای واردات محصولات نفتی پالایش‌شده را که برای اقتصادش حیاتی هستند، نقض کرده است.
اخلاقی که به فرموده امام علی(ع) مانع پیشرفتتان می شود
حدیث امام علی(ع) درباره خودپسندی را در اینجا بخوانید.
گامی دیگر از جانب انصارالله درباره پرونده الحدیده
جنبش انصارالله یمن از آغاز قریب‌الوقوع اجرای مکانیزم بازرسی کشتی‌ها در بندر الحدیده تحت نظارت سازمان ملل متحد خبر داد.
معرفی سریال‌های جذاب و متفاوت شبکه 3- تصاویر
شبکه سه سیما تا پایان سال ۹۸ با سریال‌های جذاب و متفاوتی مهمان خانه‌ ایرانیان می‌شود.

پر بازدید ترین اخبار امروز

کاشانی: واقعا برانکو را دوست داشتم- پاداش نگرفتم، میناوند دروغ می‌گوید
عضو هیات مدیره باشگاه پرسپولیس درباره جدایی برانکو از این تیم صحبت کرد و نسبت به اظهارات مهرداد میناوند درباره خودش، واکنش نشان داد.
رحیم‌پور: کار کردن با چین و روسیه به معنای کنار گذاشتن اروپا نیست
معاون پیشین آسیا و اقیانوسیه وزارت امور خارجه می‌گوید، سه کشور ایران، روسیه و چین باید همکاری‌های بیش‌تری را برای مقابله با دشمن مشترک (آمریکا) انجام دهند. او در عین حال تاکید دارد که محدود کردن روابط خود به چین و روسیه هم اشتباه است.
حمله موشکی به شرق موصل
منابع عراقی از فرود دست‌کم یک فروند موشک کاتیوشا در شرق موصل خبر دادند.
سرقت یک میلیاردی پول نقد از یک مغازه در بازار تهران
رئیس پایگاه هفتم پلیس آگاهی تهران بزرگ از دستگیری سارقانی خبر داد که با تخریب گاوصندوق یک مغازه، اقدام به سرقت یک میلیارد تومان پول نقد کرده بودند.
درخواست داماد ترامپ از ولیعهد سعودی
دو منبع سعودی به وبگاه خبری «میدل‌ایست آی» انگلیس گفته‌اند جرد کوشنر، داماد و مشاور ترامپ از محمد بن سلمان، ولیعهد سعودی خواسته است که فعلا دست از اعدام‌ بردارد.
مشکلات موجود در کشور قابل حل است
گاهی آنقدر فاصله ما با دشمن کم است که شماره سلاح آنها را می‌خوانیم-عصر آمریکا پایان یافته است
امیر صباحی‌فرد: پدافند در جنگ و صلح خط مقدم دفاع از کشور است
برگزاری نشست هماهنگی اولیه رزمایش دریایی آیونز با حضور کشورهای عضو در بندرعباس
هوشیاری نیروهای مسلح نقشه دشمنان را بی‌اثر می‌کند
سردار سپهر: بسیج در سیل اخیر کار 3 ساله را 35 روزه انجام داد
مدیریت جهادی کلید غلبه بر مشکلات و بحران هاست
صعود کوهنوردان منتخب ارتش به ارتفاعات دیلمان گیلان با حضور امیر دریادار سیاری
سازمان پدافند غیرعامل خودروهای آتش‌نشانی را تجهیز می‌کند
بازدید فرمانده کل ارتش از دانشگاه افسری نیروی پدافند هوایی