کیانوش رستمی: مصدوم شدن سهراب جذابیتی برایم ندارد- خیلی تنها هستم

14:03 ۱۶ روز و ۳ ساعت پیش ایسنا 41 0
کیانوش رستمی: مصدوم شدن سهراب جذابیتی برایم ندارد- خیلی تنها هستم

کیانوش رستمی گفت‌: مصدوم شدن سهراب مرادی برای من جذابیتی ندارد چرا که من همیشه به دنبال رقابت بودم و دوست دارم با هم رقابت کنیم و هر کسی بهتر باشد به المپیک برود.

ایسنا

به‌ گزارش ‌ایسنا، کیانوش رستمی پس از قهرمانی در مسابقات جام فجر وزنه‌برداری، گفت: من در هر مسابقه گزینشی المپیک سعی می‌کنم به نحو احسن کار را جلو ببرم و مدت زمان زیادی باقی‌ مانده است البته دسته ۹۶ کیلوگرم ایده‌آل بدنم نبود، اما مجبور بودم که وزنم را عوض کنیم. مسیر سختی را پیش رو دارم و تمام تلاشم را خواهم کرد تا المپیک در شرایط بسیار خوبی قرار بگیرد.
رستمی در مورد مصدومیت سهراب مرادی نیز، گفت‌: اول از هر چیزی باید این را بگویم که سهراب قهرمان بزرگی است و مانند برادرم است. البته ما با هم رقابت هم داریم و تا المپیک هر کسی بهتر باشد اعزام می‌شود.
آسیب‌دیدگی سهراب هم برای من نیز نگران کننده بود و این که او مصدوم شده است، هیچ جذابیتی برای من ندارد، چرا که من همیشه دوست دارم رقابت کنم و به دنبال این نیستم که از دیواری عبور کنم که کسی من را نبیند. امیدوارم که سهراب مرادی هر چه‌ سریع‌تر سلامتی
اش را بدست بیاورد و حالا در وزن ۹۶ یا ۱۰۹ کیلوگرم دو تایی با هم شرکت کنیم. یک سال و پنج ماه تا المپیک باقی‌ مانده است و ممکن است هر اتفاقی در این مدت رخ دهد.
رستمی در مورد این که در مسابقات تایلند به رکورد جهان حمله کرد و برای مسابقات پیش رو هم به دنبال شکستن رکورد جهان است یا خیر، در این باره تاکید کرد: من در مسابقات تایلند برای این که بدنم را محک بزنم و ببینم مثل گذشته می‌توانم با جرأت بالا در مسابقات حضور داشته باشم به رکورد جهان حمله کردم و دیدم که خدا را شکر مثل گذشته هستم و من باید مسیر تمرینی ام را به نحو احسن جلو ببرم.
او ادامه‌ داد: البته باید یک چیز را نیز بگویم که من خیلی تنها هستم. بهتر است دست یکدیگر را بگیریم. من در المپیک ریو بدون مربی مدال گرفتم و همه مردم خیلی خوشحال شدند، اما فکر می‌کنم که در حال‌ حاضر همه چیز فراموش شده است و نباید فراموشکار باشیم. ما تا زمانی که پشت هم نباشیم هر اتفاقی برایمان رخ دهد حقمان است.
وزنه‌بردار ‌ دسته ۹۶ کیلوگرم ایران در پاسخ به این پرسش که فکر نمی‌کند دلیل تنهایی‌اش خود او و تصمیمی که گرفت باشد، تصریح کرد: آدم باید مسیر زندگی‌اش را ببیند و من نیز مسیر زندگی ام را دیدم و این راه را انتخاب کردم. خیلی از شماها پشت پرده را نمی‌دانید.
او در پاسخ به سوال دیگری مبنی بر این که اما در مسیری که انتخاب کرده است فدراسیون از او حمایت کرد و این را قبول دارد؟ تاکید کرد: من تشکر می‌کنم و این درخواست را دارم که تا المپیک ۲۰۲۰ هم پشت من باشند و به من کمک کنند. نه این که وقتی به مسابقه می‌روم و بر می‌گردم نه کسی من را تحویل بگیرد و نه زنگی بزند و نه حتی در فرودگاه به دنبالم بیاید. یک نفر از فدراسیون با من تماسی نگرفت تا به من تبریک بگوید و یا سوال کند پول تو جیبی‌ام کافی بوده است یا نه و یا در کرمانشاه تمرین می‌کنم چیزی نیازی دارم یا نه. من اکنون فشار روحی زیادی بر رویم است و دارم در شرایطی تمرین می‌کنم که بسیار تنها هستم و حتی از این که در بین مردم هم بروم می‌ترسم و استرس می‌گیرم.
رستمی در پاسخ به سوال دیگری مبنی بر این که تصمیم دارد تا پایان دوران قهرمانی‌اش همچنان همین مسیر را برود و تنها تمرین کند، گفت‌: فدراسیون یک اجبار برای من گذاشت که باید یک نفر در کنارم باشد. من اصرار داشتم مربی خارجی برایم بیاورند، اما فدراسیون انجام نداد و تنها کسی را که محرم راز خودم می‌دانستم و اعتماد داشتم که از او بطری آب بگیرم برادرم بود. برادرم با وجود این که دو بچه کوچک دارد، اما به کمک من آمده است و با عشق با من کار می‌کند.
قهرمان وزنه‌برداری المپیک در ادامه در مورد تأمین هزینه‌هایش هم، گفت‌: من مبلغی نگرفته‌ام و به کمیته ملی المپیک و فدراسیون هم که مراجعه می‌کنم من را به یکدیگر پاس می‌دهند.
گرگم به هوا که نیست و مگر من گدا هستم که بخواهند پولی کف دست من بگذارند؟ من دو مدال المپیک دارم و باعث تأسف است که نتوانند از ورزشکار خود که مدال المپیک دارد حمایت کنند.
رستمی در پاسخ به این پرسش که مگر مشکلی وجود داشته است که او به جز برادرش به کسی اعتماد ندارد که حتی از دست او بطری آب بگیرد؟ گفت‌: نه این طور نیست. اما یک ورزشکار
حرفه‌ای باید حرفه‌ای زندگی کند و احتیاط شرط عقل است. من به همه اعتماد دارم و از این لحاظ گفتم که به کسی اعتماد ندارم که کنارم باشد.
وی در مورد این که کدام مربی خارجی را مدنظر داشته است با او کار کند؟ گفت‌: مربیان بزرگی در دنیای وزنه‌برداری هستند مانند مربی چین و می‌شد با او نامه نگاری کرد. همچنین
وزنه‌برداران بزرگی هم در دنیای وزنه‌برداری هستند که می‌شد با آنها صحبت کرد.


گروه های زیر مجموعه ورزشی

دنیای ورزش
دنیای ورزش

آخرین اخبار

سوال مهم آخر سال: کجایند پیام‌ رسان‌های بومی؟!
بسیاری از روزنامه نگاران، تحلیل‌‎گران و ناظران سیاسی و اجتماعی، سال پایان یافتۀ ۹۷ را سال سخت اقتصادی نامیده اند؛ سالی که بسیاری از مردم ایران به سختی آن را سپری کردند. برخی که رسماً زیر آوار قیمت‌ها مانده‌اند و کسی نیست دست آنها را بگیرد و از زیر خروار قیمت‌ها بیرون بیاورد.
حلاوت حول حالنا از نگاه غرویان
حجت‌الاسلام محسن غرویان، فعال سیاسی اصولگرا و از استادان حوزه علمیه قم است. «شهروند» در آخرین شماره سال٩٧ خود گفت‌وگوی کوتاهی باا ین روحانی سرشناس در مورد لحظه تحویل و آداب و رسوم اسلامی در ایام نوروز داشته است.
نگاهی به جاذبه های تاریخی تربت جام
مشهد - ایرنا - تربت جام در شمال شرقی ایران با فاصله 165 کیلومتری از مشهد در استان خراسان رضوی قرار دارد و نام آن از شیخ احمد جام که در این شهرمدفون است گرفته شده است.
چوپان عشایر در سرمای خراسان شمالی یخ زد
بجنورد- ایرنا- رئیس اداره امور عشایر مانه و سملقان گفت: یک چوپان عشایر اهل استان گلستان در این شهرستان خراسان شمالی سه شنبه شب دچار سرمازدگی شد و فوت کرد.
علفه سنت یک روز مانده به عید در تربت حیدریه
تربت حیدریه - ایرنا - مراسم 'علفه' یا 'عرفه' از سنن ویژه نوروز بین مردم تربت حیدریه از جایگاه رفیعی برخوردار است که یک روز مانده به عید برگزار می شود.
سیل، ارتباط 15 روستای مانه و سملقان را قطع کرد
بجنورد- ایرنا- مدیرکل دفتر مدیریت بحران استانداری خراسان شمالی گفت: جاری شدن سیلاب سبب قطع راه ارتباطی 15 روستا در شهرستان مانه و سملقان در غرب این استان شده است.
میادین میوه و تره بار پایتخت 2 روز نخست فروردین تعطیل است
تهران- ایرنا - بنابر اعلام سازمان میادین میوه و تره بار پایتخت، بازارهای این سازمان در روزهای اول و دوم فروردین سال 98 تعطیل است.
شرایط ناشی از بارندگی، طوفان و سیل در کلاله تحت کنترل است
گنبدکاووس – ایرنا - سرپرست فرمانداری کلاله با بیان اینکه شرایط ناشی از وقوع بارندگی، طوفان و سیل دو روز اخیر در این شهرستان تحت کنترل است، تصریح کرد: دستگاه های اجرایی و نیروهای امدادی در آماده باش کامل بوده و برای ارائه خدمات تلاش می کنند.
پای هفت سین معنویت
بیرجند- ایرنا- امامزادگان و بقاع متبرکه هر ساله با هفت سین معنوی قرآنی میزبان زائرانی هستند که سنت ‌های نیک گذشته را با آموزه‌های دینی خود عجین کرده و سال جدید را در آرامشی توام با معنویت شروع می کنند.
قصور دندانپزشک اراکی در پرونده روناک و امیرعلی تایید شد
اراک - ایرنا - دادستان نظام پزشکی اراک گفت: قصور دندانپزشک اراکی در 2 پرونده روناک و امیرعلی تایید و کیفرخواست برای آنها صادر شده است.

پر بازدید ترین اخبار امروز

کشیش مسیحی:حضرت علی(ع) وفرزندانش بهترین الگوبرای بشریت هستند
لندن - ایرنا - «کریستوفر کلوسی» کشیش مسیحی و پژوهشگر مطالعات اسلامی معتقد است که حضرت علی (ع) و فرزندان ایشان اسوه‌های بی‌نظیر و کامل برای بشر امروز هستند.
آخرین سوال نظرسنجی برنامه نود چه بود؟
شب گذشته به دستور مدیر شبکه سه برنامه نود با اجرای عادل فردوسی‌پور متوقف شد.
جرائم چهارشنبه آخر سال در البرز 30 درصد کاهش یافت
کرج - ایرنا - فرمانده نیروی انتظامی استان البرز اعلام کرد که با مشارکت مردم و پلیس میزان جرائم چهارشنبه آخر سال این استان 30 درصد نسبت به سال گذشته کاهش یافت.
«رحمان ۱۴۰۰» گیشه را در دست گرفت
یلم‌های رحمان ۱۴۰۰، متری شیش و نیم، چهار انگشت، غلامرضا تختی، زندانی‌ها، پیشونی سفید ۳ و ژن خوک به ترتیب رتبه‌های اول تا هفتم جدول فروش اکران نوروز ۹۸ را در اختیار دارند.
30 معتکف در جاجرم دچار گازگرفتگی شدند
بجنورد - ایرنا- رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی خراسان شمالی گفت: 30 نفر از معتکفان رجبیه در روستای چهاربید از توابع شهرستان جاجرم، دیشب دچار گازگرفتگی شدند.
جای خالی امکانات در ژیمناستیک همچنان باقی است
شکست تیم نیما عالمیان در هفته چهاردهم لیگ برتر فرانسه
ورزشکاران همدانی به کمک نیازمندان شتافتند
پورعلی فرد: 90 درصد برنامه های فدراسیون بدنسازی اجرایی شد
نام کرمانشاه با ورزش پر آوازه می شود
مسابقات ورزشی جام نوروزی روستایی در استان مرکزی آغاز شد
اهواز میزبان اردوی تیم ملی گلف کشور شد
یادمان پهلوان احمد وفادار در مشهد رونمایی شد
اعزام 7 بانوی وزنه بردار به مسابقات قهرمانی ۲۰۱۹ بزرگسالان
هشت جودوکار خراسان رضوی به اردوی تیم ملی جودو دعوت شدند