شناسایی نیروهای ماهر و معرفی آنها به بنگاه‌های اقتصادی

14:03 ۲۰ روز و ۱۰ ساعت پیش ایسنا 243 0
شناسایی نیروهای ماهر و معرفی آنها به بنگاه‌های اقتصادی

معاون پژوهش سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور با تاکید بر ضرورت نهادینه شدن فرهنگ مهارت آموزی در کشور، برگزاری المپیادها و مسابقات مهارت را در شناسایی و معرفی استعدادهای برتر به بنگاه‌های اقتصادی موثر خواند.

ایسنا

به گزارش ایسنا، رضا باجولوند در چهارمین المپیاد تکنسین‌های ایران اظهار کرد: یکی از اقداماتی که در بسیاری از کشورهای دنیا برگرفته از مسابقات جهانی انجام می‌شود، برگزاری مسابقات آزاد مهارت است و خوشبختانه سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور طی تفاهم‌نامه همکاری با بسیاری از شرکت‌های معتبر داخلی و خارجی چندین سال است که در این زمینه فعالیت دارد.
وی افزود: سطح کیفی مسابقات نسبت به سنوات گذشته بالا بوده و مورد استقبال قرار گرفته است و ما باید کیفیت مسابقات را حفظ کنیم و به سمت اجرای برنامه‌های توسعه‌ای برویم.
معاون پژوهش، برنامه‌ریزی و سنجش مهارت سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای تعامل و تبادل اطلاعات و تجربیات بین صنعت و آموزش‌های مهارتی و فنی و حرفه‌ای را مهمترین هدف سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای عنوان کرد و گفت: امروز توسعه آموزش‌های مهارتی، پل ارتباطی و حلقه پیوند میان صنعت و دانشگاه به شمار می‌رود.
باجولوند از برگزاری اردوی مسابقات جهانی مهارت در مرداد ماه سال ۱۳۹۸ خبر داد و گفت: هم اکنون در ۱۱ رشته در حال آماده‌سازی هستیم و امیدواریم افراد شایسته را راهی مسابقات بین‌المللی مهارت کنیم تا رتبه خوبی کسب کنند.
وی با اشاره به تجربه چهارساله سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای با شرکت سامسونگ در شناسایی و تربیت افراد ماهر گفت: نگاه ما به سمت معرفی نیروهای ماهر و متخصص به بازار کار و حضور در مسابقات جهانی مهارت است. در حال حاضر تیم مدیریتی سازمان فنی و حرفه‌ای پیگیر است که مشابه کشورهای دیگر مسابقات را به صاحبان مشاغل واگذار کند تا از دل صنعت تیم ملی مهارت مسابقات جهانی مهارت آماده شوند.
معاون پژوهش، برنامه‌ریزی و سنجش مهارت سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای همچنین از پروژه محور کردن آزمون‌ها به عنوان یکی از اقدامات در دستور کار این سازمان نام برد و گفت: ما معتقدیم که نیاز بازار کار باید مورد ارزشیابی قرار گیرد، زیرا بازار کار آموزش و صلاحیتی را می‌خواهد که کاربرد داشته باشد و این امر در انتخاب افراد شایسته برای ورود به بازار کار بسیار مؤثر است.
وحید نجفی - مدیرعامل شرکت سام‌سرویس - نیز در این همایش راه‌اندازی چنین المپیادهایی را در شناسایی استعدادهای مهارتی مؤثر خواند و گفت: تفاوت دانشگاه با سازمان‌هایی مثل فنی و حرفه‌ای این است که مراکز دانشگاهی بیشتر در حوزه تئوریک و ستادی عمل می‌کنند ولی سازمان‌هایی مثل آموزش فنی و حرفه‌ای روی بخش صف و عملیات و اجرا هدف‌گذاری می‌کنند.
وی پیشنهاد کرد: کسب و کارهای کوچک و واحدهای زیر نظر اتحادیه‌ها در زمینه ارتباط بین صنعت و آموزش‌های مهارتی ورود کنند و مدل کاربردی جدیدی را برای ایجاد ارتباط بین سازمان‌هایی که توانمند هستند و یا صنایع و کسب و کارهای کوچک به کار گیریم تا ارزش افزوده ایجاد شود. دوم یک بانک اطلاعاتی از تمام افراد حاضر در این صنایع را ایجاد کنیم و افراد را رتبه‌بندی و از پتانسیل‌های آنها در مسابقات جهانی مهارت استفاده کنیم.
نجفی، با بیان اینکه امروز مشتری جایگاه اول را به خود اختصاص داده است، گفت: گستره فنی و حرفه‌ای و امکانات و تجهیزاتی که سازمان فنی و حرفه‌ای در اختیار دارد، قطعاً می‌تواند در این زمینه مثمرثمر باشد. در حال حاضر بسیاری از برندها از ایران رفته‌اند و یکی دو برند معتبر که علاقمند به همکاری و حمایت‌های تکنولوژیکی هستند در کنار ما باقی مانده‌اند که باید از مشارکت آنها در بخش‌های فنی بهترین استفاده را ببریم.
به گزارش ایسنا، المپیاد تکنسین‌های برتر ایران به صورت سالانه و با هدف شناسایی برترین استعدادهای فنی ایران، ترویج فرهنگ مهارت‌آموزی، ارتقا دانش فنی و تخصصی تکنسین‌ها و ایجاد فرصت‌های شغلی مولد برای افراد ماهر برگزار می‌شود.
سومین دوره المپیاد تکنسین‌های برتر ایران چهارم آذرماه سال گذشته با هدف شناسایی استعدادهای برتر مهارتی و معرفی نفرات برتر و نخبه به بنگاه‌های اقتصادی و بخش‌های صنعت برگزار شد.


گروه های زیر مجموعه اقتصادی

تولید و تجارت
تولید و تجارت

آخرین اخبار

مکالمه رایگان رایتل در مناطق سیل‌زده
شرکت خدمات ارتباطی رایتل اعلام کرد، روزهای یکشنبه و دوشنبه، چهارم و پنجم فروردین مکالمه درون شبکه این اپراتور در مناطق سیل‌زده رایگان است.
ایرانسل مکالمه‌های مناطق سیل‌زده را رایگان کرد
مکالمه‌های تمامی مشترکان ایرانسل در مناطق سیل‌زده تا دوشنبه پنجم فروردین‌ماه رایگان است.
انفجار محدود در راه آهن برای گشایش مسیر سیلاب آق قلا
گرگان - ایرنا - فرماندار آق قلا با یادآوری اقدامات فوریتی در هنگام برخی حوادث برای جبران کمبود زمان گفت: به منظور خروج سریع آب جمع شده پشت راه آهن این شهرستان و برای جلوگیری از خسارت بیشتر، مجبور به ایجاد انفجار محدود و کنترل شده در زیر ریل شدیم.
هواشناسی مازندران نسبت به آمادگی دستگاه های اجرایی هشدار داد
ساری - ایرنا - مدیرکل هواشناسی مازندران نسبت به مقابله با سیل احتمالی حاصل از بارندگی پیش رو به دستگاه های اجرایی و امدادی استان هشدار داد.
آماده باش امدادرسانان کردستان
سنندج - ایرنا - فرمانداران کردستان اعلام کردند که دستگاه های امدادرسان این استان برای مقابله با بحران های احتمالی در آماده باش کامل هستند.
2 کودک در اروند کنار خوزستان غرق شدند
آبادان- ایرنا- 2 کودک سه و پنج ساله عصر یکشنبه در رودخانه اروند رود در منطقه اروند کنار خوزستان غرق شدند.
مردم از اتراق در کنار رودخانه های آذربایجان غربی پرهیز کنند
ارومیه - ایرنا - مدیرکل مدیریت بحران آذربایجان غربی گفت: ساکنان و مسافران نوروزی استان تا روز سه شنبه/6 فروردین/ از ترددهای غیرضروری در جاده ها و اتراق در کنار رودخانه ها، مسیل ها، حاشیه سدها و دیگر تاسیسات آبی خودداری کنند.
خروجی آب سدهای خوزستان به تدریج در حال افزایش است
اهواز - ایرنا - معاون حفاظت و بهره برداری از منابع آب سازمان آب و برق خوزستان با اشاره به افزایش تدریجی خروجی آب سدهای استان با هدف کنترل سیلاب های احتمالی، گفت: در حال حاضر وضعیت در خوزستان عادی است و هیچ گزارشی از وقوع سیلاب گزارش نشده است.
ترافیک در ورودی های استان تهران سنگین است
تهران- ایرنا- معاون راهداری و حمل و نقل جاده ای استان تهران با بیان اینکه ترافیک در ورودی های استان تهران در نقاط مختلف سنگین است افزود: تردد خودروها در آزاد راه قم- تهران، محور کرج، ساوه و هراز به صورت پرحجم و نیمه سنگین در جریان است.
خواجه امیری و معتمدی درنوروزگاه اراضی عباس آباد اجرا می کنند
تهران- ایرنا- «ارکسترهای ایرانی» با خوانندگی خواننده های محبوب از جمله محمد معتمدی، احسان خواجه امیری و حامد همایون در قالب یکی از بخش های جشنواره «نوروزگاه عید شرقی» در بوستان نوروز واقع در منطقه فرهنگی و گردشگری عباس آباد اجرای زنده خواهند داشت.

پر بازدید ترین اخبار امروز

امام جمعه گرگان از رییس جمهور برای سیل زدگان گلستان استمداد کرد
گرگان - ایرنا - نماینده ولی فقیه در گلستان و امام جمعه گرگان با ارسال نامه ای به رییس جمهوری خواستار رسیدگی بیشتر و فوری به آسیب دیدگان ناشی از سیل روزهای اخیر این استان شد و نوشت: آقای دکتر روحانی بدون مقدمه می گویم؛ استان گلستان بویژه ترکمن صحرا را دریابید.
اگر چهارشنبه سوری مستلزم ضرر یا موجب ترویج اعتقادات باطل باشد، جایز نیست
تهران - ایرنا - رهبر معظم انقلاب در پاسخ به استفتائی درباره چهارشنبه سوری فرمودند: 'چهارشنبه‌ سوری هیچ مبنای شرعی ندارد و اگر مستلزم ضرر و فساد یا موجب ترویج اعتقادات باطل باشد، جایز نیست.'
سیل در گلستان جان دو نفر را گرفت
گرگان - ایرنا - وقوع سیلاب و تخریب چند ساختمان در شرق استان گلستان دو کشته و چند مصدوم بر جای گذاشت.
کشیش مسیحی:حضرت علی(ع) وفرزندانش بهترین الگوبرای بشریت هستند
لندن - ایرنا - «کریستوفر کلوسی» کشیش مسیحی و پژوهشگر مطالعات اسلامی معتقد است که حضرت علی (ع) و فرزندان ایشان اسوه‌های بی‌نظیر و کامل برای بشر امروز هستند.
چه ارتباطی میان فواصل کوتاه زایمان و مرگ نوزادان وجود دارد؟
طبق نتایج یک مطالعه جدید، فواصل کوتاه بین زایمان می تواند خطر مرگ نوزادان را افزایش دهد.
800 نفر با معرفی اداره کار دماوند مشغول بکار شدند
روزانه سه هزار بسته غذایی بین سیل زدگان توزیع می شود
آخرین وضعیت جاده‌، فرودگاه و راه‌آهن در مناطق سیل‌زده
نخریدن آپشن‌های گران‌ قیمتی که گران تمام شد!
رونق تولید به داد اشتغال برسد
میراث دلواپسان تکمیل می‌شود؟
سیل گلستان بی‌سابقه بود- پیش‌بینی‌ها با فرضیات فعلی اعتبار ندارد
افزایش اختیارات استانداران یکی از راهبردهای تحقق رونق تولید است
در ماجرای هواپیمایی ˮماهانˮ، فرانسه هم به آلمان پیوست؟
اختصاص سیمان رایگان برای بازسازی خانه‌های سیل‌زده