تذکرات کتبی نمایندگان به مسئولان اجرایی کشور

14:49 ۲۰ روز و ۹ ساعت پیش ایسنا 215 0
تذکرات کتبی نمایندگان به مسئولان اجرایی کشور

یک عضو هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی تذکرات کتبی نمایندگان مجلس به مسئولان اجرایی کشور را قرائت کرد.

ایسنا

به گزارش ایسنا، احمد امیرآبادی در جلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی این تذکرات کتبی را به شرح زیر قرائت کرد.
گلمرادی به وزیر راه: ضرورت بازرسی و بررسی همه جانبه پایانه‌های حمل و نقل بندر امام و جلوگیری از ادامه روند غلط و فساد انگیز در تعاملات صاحبان کالا و شرکت‌های حمل و نقل و باربری مرتبط با تعرفه‌های حمل بار و تسریع در جلوگیری از نفوذ نمایندگان صاحب کالا در سیستم حمل و نقل منطقه در ایجاد فساد فراگیر مرادی به رئیس جمهور: دلیل عدم اجرای قانون پرداخت مناطق درگیر به کلیه کارکنان در استان‌ها و شهرستان‌های جنگی چیست؟ ابطحی به رئیس جمهور: ضرورت بازنگری فوری و جدی در توزیع گوشت در کشور بهروز بنیادی به وزیر کار: علت تأخیر بدهی سازمان تأمین اجتماعی به حوزه سلامت چیست؟ شهروز برزگر به وزیر آموزش و پرورش: بازسازی و نوسازی مدارس شهرستان سلماس، دانش آموزان از سقف‌های ترک خورده می‌ترسند.
نوروزی به وزیر کار: چرا بیمارستان تأمین اجتماعی شهر رباط کریم افتتاح نمی‌شود، به وزیر راه: چرا پروژه با قیمت ارزان و ۶۰ هکتار زمینی که متری یک میلیون تومان ارزش دارد به اشخاصی که تابعیت ترکمنستان دارد متری ۱۳ هزار تومان تحویل می‌دهید، به وزیر کشاورزی: چرا اراضی منابع طبیعی در رباط کریم که ۷۰۰ هکتار بوده امروز به ۳۰۰ هکتار کاهش پیدا کرده است.
برزگر به وزیر علوم: تکمیل دانشگاه پیام نور سلماس کرد به وزیر کشاورزی: بر اساس بارندگی و جاری شدن سیلاب‌ها خسارت زیادی به منابع کشاورزی، باغات و جاده‌ها وارد شده است نیاز به کمک و مساعدت مالی بلاعوض داریم، به وزیر نیرو: ایجاد بحران در بخش‌های آب و فاضلاب روستایی و عشایری و شبکه‌های برق و دیواره‌های حفاظتی، به وزیر کشور: در بارندگی اخیر همراه با طوفان، تگرگ و جاری شدن سیلاب خسارات زیادی به بخش‌های راه، آب و کشاورزی و فضاهای آموزشی و مناطق مسکونی حوزه انتخابیه وارد شد.
قاضی پور به وزیر کشور: دستور به اقدامات لازم جهت آمادگی بخشداری‌ها و فرمانداری‌ها و استانداری‌ها برای پذیرایی از مهمانان نوروزی، قاضی پور به همراه محجوب و امیرآبادی به رئیس جمهور: دستور لازم جهت پرداخت حقوق معوقه بیش از ۹۷ هزار کارگر که بیش از سه ماه حقوق معوقه دارند.
قاضی پور و محجوب به وزیر کار: با توجه به تصویب افزایش حداقل چهار میلیون ریال به حقوق کارمندان دولت تسری مصوبه مجلس به حقوق کارگران برزگر به وزیر نیرو: تخصیص حق‌آبه‌داران در پایاب فلاحت پیشه به رئیس جمهور: اتخاذ تدبیر وزارتی جهت مقابله با پدیده گرانفروشی، به همراه برزگر به وزیر اطلاعات: پیگیری و نظارت لازم جهت جلوگیری از شکل گیری رانت‌ها و انحصارات اقتصادی فلاحت پیشه به همراه تعدادی از نمایندگان به وزیر دفاع: علل عدم اجرای بند ج ماده ۱۲۲ قانون برنامه توسعه در احقاق حق ایثارگران فلاحت پیشه به وزیر اطلاعات: تشکیل پرونده تازه تحت عنوان جاسوسی در ساختار تصمیم گیری و کارشناسی وزارت اطلاعات با هدف شناسایی عوامل تحمیل اشتباه و انحراف و اتلاف منابع در ساختار تصمیم گیری.
پژمانفر به وزیر فرهنگ: کارگروه مد و لباس در وزارت ارشاد معرفی انواع پوشش اصیل ایرانی و اسلامی را بر عهده دارد و کم کاری این کارگروه باعث حادثه تالار آینه دیوان لواسان شده است. چرا وزارت ارشاد به صورت فعال عمل نمی‌کند، چرا نظارت جدی بر سامانه‌های ویدئویی درخواستی VOD از سوی آن وزارتخانه علی رغم تذکرات و کارت زرد اخذ شده هنوز صورت نگرفته است، به وزیر کشور: از آنجایی که وزیر کشور به عنوان نماینده رئیس جمهور و کلیه ارگان‌ها جهت رعایت عفاف و حجاب نظارت دارد و این ضعف در نظارت باعث جلوگیری از اختلاط‌های زنان و مردان تحت عناوین مختلف مثل نمایش لباس و مد گردیده است، به وزیر فرهنگ: علت عدم نظارت بر محتوای نمایش صحنه‌هایی که در ماه‌های اخیر موجب رنجش بسیاری از دلسوزان نظام گردیده است که در موارد متعددی از آنها مصادیقی شامل تک خوانی بانوان، استفاده از کلاه گیس به جای حجاب، توهین به مقدسات، انجام شوخی‌های جنسی و اعمال خلاف اخلاق و رقص‌های دست جمعی بانوان و آقایان و همچنین برخی کلیپ‌های منتشر شده اتفاق افتاده است. به رئیس جمهور: چرا دولت ماده ۲۹ قانون برنامه ششم را مبنی بر ایجاد سامانه شفافیت حقوق و دستمزد عملی نمی‌کند، به وزیر آموزش و پرورش: چرا حقوق فوق‌العاده شغل ارزی و حق مسکن ارزی فرهنگیان خارج از کشور پرداخت نمی‌شود، به وزیر آموزش و پرورش: چرا مصوبه هیأت وزیران در خصوص افزایش فوق‌العاده اشتغال خارج از کشور فرهنگیان انجام نمی‌شود.
کرد به وزیر راه: بارندگی و طوفان موجب سیلاب و ایجاد خسارت برای حوزه انتخابیه شده است.
شاعری به رئیس جمهور: مردم شمال کشور اجازه انتقال آب خزر را نخواهند داد.
کریمی به رئیس جمهور: تسریع در پرداخت سهم واریزی دولت در صندوق ذخیره فرهنگیان بابت سال ۹۶.
نورقلی پور به وزیر ورزش: برخورد جدی و برکناری ریاست فدراسیون سوارکاری علی اکبر کریمی به وزیر ارتباطات: تسریع در حل مشکل آنتن دهی تلفن همراه و دسترسی به اینترنت پرسرعت در روستاهای شهرستان‌های حوزه انتخابیه نوروزی به وزیر نیرو: چرا طرح آبرسانی الغدیر به پرند تکمیل و راه اندازی نمی‌شود.


گروه های زیر مجموعه سیاسی

فقه و حقوق
فقه و حقوق

آخرین اخبار

مکالمه رایگان رایتل در مناطق سیل‌زده
شرکت خدمات ارتباطی رایتل اعلام کرد، روزهای یکشنبه و دوشنبه، چهارم و پنجم فروردین مکالمه درون شبکه این اپراتور در مناطق سیل‌زده رایگان است.
ایرانسل مکالمه‌های مناطق سیل‌زده را رایگان کرد
مکالمه‌های تمامی مشترکان ایرانسل در مناطق سیل‌زده تا دوشنبه پنجم فروردین‌ماه رایگان است.
انفجار محدود در راه آهن برای گشایش مسیر سیلاب آق قلا
گرگان - ایرنا - فرماندار آق قلا با یادآوری اقدامات فوریتی در هنگام برخی حوادث برای جبران کمبود زمان گفت: به منظور خروج سریع آب جمع شده پشت راه آهن این شهرستان و برای جلوگیری از خسارت بیشتر، مجبور به ایجاد انفجار محدود و کنترل شده در زیر ریل شدیم.
هواشناسی مازندران نسبت به آمادگی دستگاه های اجرایی هشدار داد
ساری - ایرنا - مدیرکل هواشناسی مازندران نسبت به مقابله با سیل احتمالی حاصل از بارندگی پیش رو به دستگاه های اجرایی و امدادی استان هشدار داد.
آماده باش امدادرسانان کردستان
سنندج - ایرنا - فرمانداران کردستان اعلام کردند که دستگاه های امدادرسان این استان برای مقابله با بحران های احتمالی در آماده باش کامل هستند.
2 کودک در اروند کنار خوزستان غرق شدند
آبادان- ایرنا- 2 کودک سه و پنج ساله عصر یکشنبه در رودخانه اروند رود در منطقه اروند کنار خوزستان غرق شدند.
مردم از اتراق در کنار رودخانه های آذربایجان غربی پرهیز کنند
ارومیه - ایرنا - مدیرکل مدیریت بحران آذربایجان غربی گفت: ساکنان و مسافران نوروزی استان تا روز سه شنبه/6 فروردین/ از ترددهای غیرضروری در جاده ها و اتراق در کنار رودخانه ها، مسیل ها، حاشیه سدها و دیگر تاسیسات آبی خودداری کنند.
خروجی آب سدهای خوزستان به تدریج در حال افزایش است
اهواز - ایرنا - معاون حفاظت و بهره برداری از منابع آب سازمان آب و برق خوزستان با اشاره به افزایش تدریجی خروجی آب سدهای استان با هدف کنترل سیلاب های احتمالی، گفت: در حال حاضر وضعیت در خوزستان عادی است و هیچ گزارشی از وقوع سیلاب گزارش نشده است.
ترافیک در ورودی های استان تهران سنگین است
تهران- ایرنا- معاون راهداری و حمل و نقل جاده ای استان تهران با بیان اینکه ترافیک در ورودی های استان تهران در نقاط مختلف سنگین است افزود: تردد خودروها در آزاد راه قم- تهران، محور کرج، ساوه و هراز به صورت پرحجم و نیمه سنگین در جریان است.
خواجه امیری و معتمدی درنوروزگاه اراضی عباس آباد اجرا می کنند
تهران- ایرنا- «ارکسترهای ایرانی» با خوانندگی خواننده های محبوب از جمله محمد معتمدی، احسان خواجه امیری و حامد همایون در قالب یکی از بخش های جشنواره «نوروزگاه عید شرقی» در بوستان نوروز واقع در منطقه فرهنگی و گردشگری عباس آباد اجرای زنده خواهند داشت.

پر بازدید ترین اخبار امروز

امام جمعه گرگان از رییس جمهور برای سیل زدگان گلستان استمداد کرد
گرگان - ایرنا - نماینده ولی فقیه در گلستان و امام جمعه گرگان با ارسال نامه ای به رییس جمهوری خواستار رسیدگی بیشتر و فوری به آسیب دیدگان ناشی از سیل روزهای اخیر این استان شد و نوشت: آقای دکتر روحانی بدون مقدمه می گویم؛ استان گلستان بویژه ترکمن صحرا را دریابید.
اگر چهارشنبه سوری مستلزم ضرر یا موجب ترویج اعتقادات باطل باشد، جایز نیست
تهران - ایرنا - رهبر معظم انقلاب در پاسخ به استفتائی درباره چهارشنبه سوری فرمودند: 'چهارشنبه‌ سوری هیچ مبنای شرعی ندارد و اگر مستلزم ضرر و فساد یا موجب ترویج اعتقادات باطل باشد، جایز نیست.'
سیل در گلستان جان دو نفر را گرفت
گرگان - ایرنا - وقوع سیلاب و تخریب چند ساختمان در شرق استان گلستان دو کشته و چند مصدوم بر جای گذاشت.
کشیش مسیحی:حضرت علی(ع) وفرزندانش بهترین الگوبرای بشریت هستند
لندن - ایرنا - «کریستوفر کلوسی» کشیش مسیحی و پژوهشگر مطالعات اسلامی معتقد است که حضرت علی (ع) و فرزندان ایشان اسوه‌های بی‌نظیر و کامل برای بشر امروز هستند.
چه ارتباطی میان فواصل کوتاه زایمان و مرگ نوزادان وجود دارد؟
طبق نتایج یک مطالعه جدید، فواصل کوتاه بین زایمان می تواند خطر مرگ نوزادان را افزایش دهد.
خروج از رکورد اقتصادی منوط به رونق تولید در کشور است
از ظرفیت‌ خود برای کمک به حادثه‌دیدگان سیل اخیر استفاده می‌کنیم
ادیانی: آبخیزداری در مازندران به زیر سوال رفته است
وحدتی: دولت در راستای رونق تولید لایحه تغییر قوانین را به مجلس ارائه کند
رونق تولید راهبردی برای مقابله با تحریم های دشمن است
فلاحت پیشه: کاسبان جدید تحریمی در راه هستند-دیوار نمایندگان کوتاه است
چهارمحال و بختیاری آماده کمک به مناطق سیلزده کشور است
رییس مجلس: سیل زدگان گلستان حمایت می شوند
رییس مجلس: سیل زدگان گلستان حمایت می شوند
عارف: نهادهای دولتی از تمام ظرفیت خود برای بهبود وضعیت مردم سیل‌زده استفاده کنند