نقوی حسینی: ظرفیت‌های داخلی را با مدیریت جهادی و با هدف مقابله با رکود را فعال کنیم

12:45 ۱۶ روز و ۴ ساعت پیش ایسنا 191 0
نقوی حسینی:  ظرفیت‌های داخلی را با مدیریت جهادی و با هدف مقابله با رکود را فعال کنیم

نماینده مردم ورامین در مجلس شورای اسلامی خطاب به وزارت راه و شهرسازی گفت‌: پروژه‌ متروی تهران ــ ورامین انتظار ۱۵ ساله یک میلیون جمعیت حوزه انتخابی بنده است. با اتصال ایستگاه ورامین به جوانمرد قصاب کمک شایانی در رفع خسارات مالی و جانی و صرفه جویی وقت و انرژی مردمان این منطقه می‌شود.

ایسنا

به‌ گزارش ‌ایسنا، سید حسین نقوی حسینی در جلسه علنی امروز (دوشنبه) مجلس شورای اسلامی در نطق میان دستور گفت‌: در شرایط کنونی که دشمنان قسم خورده ملت ایران به سرکردگی آمریکا و متحدان منطقه‌ای آنها منافع و مصالح جمهوری اسلامی ایران را مورد هدف قرار داده و تلاش می‌کنند که با خالی کردن سفره مردم جلوی رشد و توسعه ایران را بگیرد، عقل، شرع و مصلحت حکم می‌کند که همه جریانات سیاسی پشت سر مقام معظم رهبری با پرهیز از هر گونه اقدام تفرقه افکنانه حرکت کرده و همه همت خود را در جهت کمک به حل مشکلات مردم به کار بگیرند. همچنین از اقشار محروم و ضعیف جامعه حمایت کنند.
نقوی حسینی دلبستگی به آمریکا و هم پیمانانش را بیهوده دانست و افزود: آنها دشمنان یاغی، عهدشکن و قسم خورده ملت ایران هستند. سرنوشت برجام عبرت آموز بود. اگر کسانی و جریاناتی به دنبال برجام‌های دیگر و حل مشکلات از طریق مذاکره با غرب باشند قطعا کاری غیر عقلانی و بر خلاف ملت و کشور انجام می‌دهند. بهانه‌ها و خواسته‌های آمریکا و هم‌پیمانان او حد یقف ندارد و مشکل آنها اصل جمهوری اسلامی ایران است.
این عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی تاکید کرد: زهی خیال باطل که بتوان با گرفتن بهانه‌ها آمریکا و اروپا را رام و همراه کرد. به نظر می‌رسد اگر مشکلات و مسائل کشور به مذاکره با قدرت‌های سلطه‌گر گره زده شود خیانت در حق ملت بوده و بر خلاف عزت و منافع ملی است. حل مشکلات و مسائل داخلی از قبیل رکود اقتصادی و مقابله با گرانی‌های کمرشکن فقط و فقط با مدیریت جهادی تلاش شبانه روزی و استفاده از ظرفیت‌های داخلی ممکن می‌شود.  به نظر می‌رسد دولت محترم از اول اشتباه راهبردی کرد که مشکلات داخلی را به مذاکره با آمریکا و اروپا گره زد. این اشتباه نباید ادامه داشته باشد.
وی خاطر نشان کرد: ای کاش دولت به جای تلف کردن شش سال وقت و سرمایه کشور در زمینه مذاکره با غرب با صاحب نظرات، سرمایه های انسانی، کارآفرینان، دامپروران، کشاورزان و تولید کنندگان خودی مذاکره می‌کرد و توانمندی آنها را سازماندهی و بسیج می‌کرد. در حال‌ حاضر نیز دیر نشده است و راهی نیز جز این نداریم که با مدیریت جهادی و با هدف مقابله با رکود ظرفیت‌های داخلی را فعال کنیم.
نماینده مردم ورامین در مجلس شورای اسلامی  تصریح کرد: آسیب خانمان سوزی که مدیریت جهادی با آن مواجه است، چپ و راست نمی شناسد. آن آسیب رفاه زدگی و تجمل گرایی است. مسابقه مال اندوزی بین مسئولان کشور، تجمع گرایی و رفاه زدگی موجب دست بردن به امکانات ملت، فساد و خوردن لقمه‌های حرام شده است. رفاه و تجمل گرایی امروزه باعث واگرایی شده است.
نقوی حسینی رفاه زدگی را دشمن نظام جمهوری اسلامی ایران دانست و گفت‌: باید فکری به حال آن کرد که البته در این مسیر مسئولیت نهادهای نظارتی و امنیتی بسیار مهم است. در چنین شرایطی توجه ویژه‌ به اقشار و اصناف داخلی و ضعیف از اهمیت زیادی برخوردار است. یکی از این اقشار بازنشستگان هستند. بازنشستگان عزیزی که عمر خود را برای عزت نظام صرف کرده و سال‌ها از جیب خود هزینه کرده‌اند و صندوق تامین اجتماعی را تشکیل داده‌اند متاسفانه دولت‌ها و مجلس ها به دنبال برداشت از این صندوق بوده و بدهی خود را پرداخت نمی‌کنند.
نماینده مردم ورامین با اشاره به نقش مهم فرهنگیان در کشور  آنها را تولید کننده استراتژیک ترین محصول  کشور دانست و در این باره گفت‌: فرهنگیان وظیفه تربیت نیروی انسانی را بر عهده دارند.  متاسفانه هم اکنون مورد غفلت قرار گرفته است. همچنین قشر عزیز کارگران که در دامپروری و کشاورزی خون دل خورده و زحمت می کشند مورد غفلت هستند.
وی در پایان نطق خود در مورد متروی تهران ــ ورامین خطاب به مسئولان ذی ربط تاکید کرد: پروژه‌ متروی تهران ــ ورامین ــ‌ قرچک انتظار ۱۵ ساله یک میلیون جمعیت حوزه انتخابیه بنده است. روزانه ۱۵۰ هزار نفر از حوزه انتخابیه بنده به تهران تردد می‌کنند که ضمن خسارات جانی و مالی وقت و انرژی زیادی از آنها تلف می‌شود. متروی تهران به ورامین، قرچک و پیشوا و اتصال آن به ایستگاه جوانمرد قصاب می‌تواند کمک شایانی به این تردد کند. از وزارت راه و شهرسازی انتظار دارم که موانع ترافیکی جاده ورامین ــ قرچک را بر طرف کند.


گروه های زیر مجموعه سیاسی

فقه و حقوق
فقه و حقوق

آخرین اخبار

نگاهی به جاذبه های تاریخی تربت جام
مشهد - ایرنا - تربت جام در شمال شرقی ایران با فاصله 165 کیلومتری از مشهد در استان خراسان رضوی قرار دارد و نام آن از شیخ احمد جام که در این شهرمدفون است گرفته شده است.
چوپان عشایر در سرمای خراسان شمالی یخ زد
بجنورد- ایرنا- رئیس اداره امور عشایر مانه و سملقان گفت: یک چوپان عشایر اهل استان گلستان در این شهرستان خراسان شمالی سه شنبه شب دچار سرمازدگی شد و فوت کرد.
علفه سنت یک روز مانده به عید در تربت حیدریه
تربت حیدریه - ایرنا - مراسم 'علفه' یا 'عرفه' از سنن ویژه نوروز بین مردم تربت حیدریه از جایگاه رفیعی برخوردار است که یک روز مانده به عید برگزار می شود.
سیل، ارتباط 15 روستای مانه و سملقان را قطع کرد
بجنورد- ایرنا- مدیرکل دفتر مدیریت بحران استانداری خراسان شمالی گفت: جاری شدن سیلاب سبب قطع راه ارتباطی 15 روستا در شهرستان مانه و سملقان در غرب این استان شده است.
میادین میوه و تره بار پایتخت 2 روز نخست فروردین تعطیل است
تهران- ایرنا - بنابر اعلام سازمان میادین میوه و تره بار پایتخت، بازارهای این سازمان در روزهای اول و دوم فروردین سال 98 تعطیل است.
شرایط ناشی از بارندگی، طوفان و سیل در کلاله تحت کنترل است
گنبدکاووس – ایرنا - سرپرست فرمانداری کلاله با بیان اینکه شرایط ناشی از وقوع بارندگی، طوفان و سیل دو روز اخیر در این شهرستان تحت کنترل است، تصریح کرد: دستگاه های اجرایی و نیروهای امدادی در آماده باش کامل بوده و برای ارائه خدمات تلاش می کنند.
پای هفت سین معنویت
بیرجند- ایرنا- امامزادگان و بقاع متبرکه هر ساله با هفت سین معنوی قرآنی میزبان زائرانی هستند که سنت ‌های نیک گذشته را با آموزه‌های دینی خود عجین کرده و سال جدید را در آرامشی توام با معنویت شروع می کنند.
قصور دندانپزشک اراکی در پرونده روناک و امیرعلی تایید شد
اراک - ایرنا - دادستان نظام پزشکی اراک گفت: قصور دندانپزشک اراکی در 2 پرونده روناک و امیرعلی تایید و کیفرخواست برای آنها صادر شده است.
جاده کرج - چالوس بازگشایی شد
کرج - ایرنا - کارشناس کنترل ترافیک پلیس راه استان البرز گفت: جاده کرج - چالوس که به علت ریزش بهمن بسته شده بود ، دقایقی پیش بازگشایی شد.
طوفان و سیلاب در مراوه تپه خسارت سنگین برجا گذاشت
گنبدکاووس – ایرنا – فرماندار مراوه تپه در منتهی الیه شمال شرقی استان گلستان از خسارت سنگین طوفان، بارندگی شدید و جاری شدن سیلاب در 24 ساعت گذشته در این شهرستان خبر داد.

پر بازدید ترین اخبار امروز

کشیش مسیحی:حضرت علی(ع) وفرزندانش بهترین الگوبرای بشریت هستند
لندن - ایرنا - «کریستوفر کلوسی» کشیش مسیحی و پژوهشگر مطالعات اسلامی معتقد است که حضرت علی (ع) و فرزندان ایشان اسوه‌های بی‌نظیر و کامل برای بشر امروز هستند.
آخرین سوال نظرسنجی برنامه نود چه بود؟
شب گذشته به دستور مدیر شبکه سه برنامه نود با اجرای عادل فردوسی‌پور متوقف شد.
جرائم چهارشنبه آخر سال در البرز 30 درصد کاهش یافت
کرج - ایرنا - فرمانده نیروی انتظامی استان البرز اعلام کرد که با مشارکت مردم و پلیس میزان جرائم چهارشنبه آخر سال این استان 30 درصد نسبت به سال گذشته کاهش یافت.
«رحمان ۱۴۰۰» گیشه را در دست گرفت
یلم‌های رحمان ۱۴۰۰، متری شیش و نیم، چهار انگشت، غلامرضا تختی، زندانی‌ها، پیشونی سفید ۳ و ژن خوک به ترتیب رتبه‌های اول تا هفتم جدول فروش اکران نوروز ۹۸ را در اختیار دارند.
30 معتکف در جاجرم دچار گازگرفتگی شدند
بجنورد - ایرنا- رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی خراسان شمالی گفت: 30 نفر از معتکفان رجبیه در روستای چهاربید از توابع شهرستان جاجرم، دیشب دچار گازگرفتگی شدند.
گفت‌وگوی تلفنی ذوالفقاری با معاون وزیر کشور ترکیه
جدول بهترین و بدترین اتفاق سال 97 از دیدگاه 25 نماینده مجلس
تکذیب ادعای نقش ناطق نوری در ماجرای ویلاسازی در لواسان
پیام نوروزی جمعیت زنان مسلمان نواندیش
جهانگیری:همه امکانات برای کمک به سیل زدگان بکار گرفته شود
۱۲رویداد مهم سیاسی سال ۹۷
میرلوحی: تنها اسلحه نظام در مقابل شیطنت‌های عربستان اصل مشارکت مردم است
وزیر کشور: بازار از کالاهای اساسی اشباع است
جهان باید بداند که ملت ایران پای تعهد خود می‌ایستد
دیدار خانواده بازداشتی‌های محیط زیست با فراکسیون امید