رشد اقتصادی روسیه به بالاترین سطح ۶ ساله رسید

11:18 ۱۵۶ روز و ۱۱ ساعت پیش افکار نیوز 174 0
رشد اقتصادی روسیه به بالاترین سطح ۶ ساله رسید

رشد اقتصادی روسیه در سال ۲۰۱۸ به بالاترین رقم ۶ سال اخیر رسید، اما برخی معتقدند این رشد تحت تاثیر عوامل موقتی بوده و بدون افزایش درآمد خانوارها، روسیه به اهداف تعیین شده پوتین نخواهد رسید.

افکار نیوز

به گزارش افکارنیوز، رشد اقتصادی روسیهدر سال ۲۰۱۸ به بالاترین حد ۶ سال اخیر خود رسید، اما این رشدتحت تاثیر عوامل موقتی بوده است و این به معنای این است که بدون افزایش درآمدخانوارها، روسیه به اهداف تعیین شده توسط رییس‌جمهور پوتین نخواهد رسید.
پس از این که پوتین در سال گذشته برای چهارمین بار رییس‌جمهور روسیه شد، به دولتدستور داد تا سال ۲۰۲۴ اقتصاد روسیه را به جمع ۵ اقتصادبرتر جهانبرساند. او گفت
رشد اقتصادیباید از میانگین جهانی ۳ درصد فراتر باشد.
داده‌های ماهانه جدیدی که توسط اداره خدمات آماری فدرال روسیه منتشر شد نشان می‌دهد که اقتصاد روسیه، دوازدهمین اقتصاد بزرگ جهان، به این هدف نزدیک‌تر شده است.
طبق این داده‌ها، رشد اقتصادی روسیه در سال ۲۰۱۸ به ۲.۳ درصد رسیده است که از مقدار ۱.۵ تا ۲.۰ درصد پیش‌بینی شده توسط بانک مرکزی، بیشتر شده است. وزارت اقتصاد روسیه هم پیش‌بینی می‌کرد اقتصاد این کشور ۱.۸ درصد در سال ۲۰۱۸ رشد کرده باشد.
این رشد اقتصادی درحالی از پیش‌بینی‌ها فراتر رفته است که اداره آمار میزان رشد ساخت‌وساز در ۱۱ ماه اولیه ۲۰۱۸ را از ۰.۵ درصد به ۵.۷ درصد اصلاح کرد. وزارت اقتصاد روسیه اعلام کرد که در این اصلاحیه، ساخت‌وساز منطقه یامالو-ننتس در نظر گرفته شده است.
یک هفته پس از انتشار این اصلاحیه، وزارت اقتصاد روسیه اعلام کرد که رشد اقتصادی این کشور با عوامل موقتی جهش کرده است و در سال ۲۰۱۹ به ۱.۳ درصد باز خواهد گشت.
این درحالی است که اقتصاددانان شرکت‌کننده در نظرسنجی اواخر دسامبر رویترز، پیش‌بینی کرده بودند رشد اقتصادی ۲۰۱۸ به ۱.۷ درصد برسد و سپس در سال ۲۰۱۹ دوباره تا ۱.۴ درصد کند شود.
روسیه برای دست‌یابی به رشد اقتصادی بالاتر پایدار، نیازمند افزایش درآمد خانوارهاست. در سال ۲۰۱۸ میانگین درآمد در روسیه با ۱۰ درصد افزایش به ۶۶۰.۲۴
دلاررسید، اما درآمد واقعی، یا پولی که پس از در نظر گرفتن تاثیر تورمو کسر مالیاتبه دست کارگر روسی می‌رسید، ۰.۲ درصد کاهش یافت.
 


گروه های زیر مجموعه اقتصادی

عمومی
عمومی

آخرین اخبار

صفتى که جامع تمام عیب‌هاست
بخیل‌ کسی‌ است‌ که‌ حاضر نیست‌ از مال‌، علم‌ و سایر نعمت‌هایی که‌ خدا به‌ او عطا کرده‌ در جایی‌ که‌ عقل‌ و شرع‌ آن‌ را مطلوب‌ می‌داند انفاق‌ کند و دیگران‌ را از آن‌ نعمت‌ بهره‌مند کند.
هاشمی تابع تصمیمات دولت شد
محسن هاشمی در همایش شورایاری‌ها تاکید کرد: تاکنون، تصمیمی از سوی وزارت کشور یا دولت برخلاف این موضوع به ما ابلاغ نشده و این انتخابات روز چهارم مرداد برگزار می‌شود.
واکنش حماس به دیدار صمیمانه وزیر خارجه بحرین با همتای صهیونیستش
حماس به دیدار صمیمانه وزیر خارجه بحرین با همتای صهیونیستش واکنش نشان داد.
آذری جهرمی: رویای ایران هوشمند در حال تحقق است
ایتنا - در این بزرگترین رویداد فناوری اطلاعات کشور هیئت‌های مختلفی از کشورهای چین، آذربایجان، عراق، ارمنستان، روسیه، ترکیه، قطر و افغانستان حضور دارند.
ارایه ٨۴ سرویس دفاتر خدمات الکترونیک شهر در الکامپ 25
ایتنا - مدیرعامل موسسه فناوران شهر از ارائه خدمات در میز خدمت الکترونیک شهرداری تهران در نمایشگاه الکامپ ۲۰۱۹ خبر داد و گفت: تمامی ۸۴ سرویس دفاتر خدمات الکترونیک شهر در الکامپ ۲۰۱۹ قابل ارائه است.
آیا ارز می‌تواند تک نرخی باشد؟
بطور خاص درباره ایران ، با توجه به جنس، کیفیت، اندازه، منشا، مصرف و دهها پارامتر دیگر، نرخ برابری ریال با ارز خارجی، قیمتهای متفاوتی در آن واحد قابل طرح است.
حاشیه‌هایی از الکامپ بیست و پنجم از نگاه خبرنگار ایتنا
ایتنا - گزارش اختصاص خبرنگار ایتنا را از روز اول و دوم نمایشگاه بین‌المللی الکامپ بیست و پنجم بخوانید.
استقلال با 3 بازیکن تکمیل می‌شود
تیم فوتبال استقلال جزو اولین تیم هایی بود که تمرینات خود را برای شروع لیگ هجدهم آغاز کرد اما کمبود بازیکن مشکلی بود که از روز اول در تمرینات آبی پوشان وجود داشت.
امیدوارم باز هم به تیم ملی دعوت شوم
مهدی امینی، دروازه‌بان تیم فوتبال پیکان تأکید کرد که در فصل جدید لیگ برتر رقابت سختی با وحید شیخ‌یسی خواهد داشت.
رونمایی از نسخه موبایلی پرونده سلامت الکترونیکی
ایتنا - نسخه موبایلی پرونده سلامت الکترونیکی با حضور «حمیدرضا صفی‌خانی» رئیس مرکز مدیریت آمار و فناوری اطلاعات وزارت بهداشت و «پیرحسین کولیوند» رئیس سازمان اورژانس کشور در نمایشگاه الکامپ رونمایی شد.

پر بازدید ترین اخبار امروز

ابراهیمی: حالا پرسپولیس سروش را نمی‌خواهد!
مربی پیشین پرسپولیس با اشاره به قرار گرفتن نام سروش رفیعی و شایان مصلح در لیست مازاد این تیم، گفت: نباید گابریل کالدرون و کادر فنی پرسپولیس را در تنگنا قرار داد.
بهاره رهنما در چالش پیری- عکس
بهاره رهنما با این عکس در چالش پیری شرکت کرد.
هاشمی تابع تصمیمات دولت شد
محسن هاشمی در همایش شورایاری‌ها تاکید کرد: تاکنون، تصمیمی از سوی وزارت کشور یا دولت برخلاف این موضوع به ما ابلاغ نشده و این انتخابات روز چهارم مرداد برگزار می‌شود.
واکنش حماس به دیدار صمیمانه وزیر خارجه بحرین با همتای صهیونیستش
حماس به دیدار صمیمانه وزیر خارجه بحرین با همتای صهیونیستش واکنش نشان داد.
آیا ارز می‌تواند تک نرخی باشد؟
پشت پرده افزایش قیمت چادر چه می‌گذرد؟
سراتوی سایپا؛ گران و بدون مشتری
ماجرای تلاش منافقین برای خرید املاک در تهران
رتبه عجیب ایران در مبارزه با قاچاق کالا
بازار جهانی پهپاد هم در دست چینی‌هاست
نسخه وزیر راه برای ارزان شدن مسکن: نخرید
مردانی که موانع را ۳۰۰۰ متر زیر زمین دور می‌زنند
گامی به سوی اقتصاد مقاومتی
چند خودرو در گمرک خاک می‌خورد؟