چند راهکار برای اینکه همسرمان را از جدایی منصرف کنیم

02:30 ۶ روز و ۶ ساعت پیش افکار نیوز 113 0
چند راهکار برای اینکه همسرمان را از جدایی منصرف کنیم

اگر توصیه‌هایی که در این مطلب برایتان آورده ایم را جدی بگیرید، ازدواج تان در مسیر درستی قرار خواهد گرفت.

افکار نیوز

به گزارش افکارنیوز،ساختن دوباره رابطه عاطفی در زندگی مشترک، کار ساده‌ای نیست، به خصوص اگر در این حین تنها باشیم. ممکن است که همسر شما نخواهد تغییر کند یا این که اصلا قبول نداشته باشد که رابطه شما دچار مشکل شده است، در این شرایط احتمال این که
ازدواجشما به جدایی منجر شود، زیاد است، اما ناامید نشوید، زیرا شما حتی بدون کمک شریک زندگی تان هم می‌توانید رابطه تان را نجات دهید. در ادامه راهکارهایی را در این باره برای شما آورده ایم.
آیا می‌توانم رابطه‌‎ام را به تنهایی نجات دهم؟ راه‌های اشتباه برای منصرف کردن همسرتان از جداییراه‌های زیادی وجود دارد که می‌توانید همسرتان را از جدایی منصرف کنید، اما برخی از آن‌ها نه تنها کارساز نیستند و تنها در کوتاه مدت جواب می‌دهند، بلکه آسیب بیشتری نیز به رابطه شما وارد می‌آورند.
اگر شما گریهرا سلاح خود کنید و با التماس و خواهش از همسرتان بخواهید که شانس دوباره‌ای به هر دویتان دهد، اگر چه ممکن است که حس ترحم او را برانگیزید، اما نظر او را در مورد رابطه تان تغییر نمی‌دهید. در واقع این عکس العمل ها، شما را نزد او فردی ضعیف که هیچ کنترلی بر احساس تان ندارید جلوه می‌دهد.
کودکان هم سلاح خوبی برایتان نمی‌باشند؛ بنابراین از آن‌ها نیز برای تهدید طرف مقابل تان استفاده نکنید. استفاده از این ترفند‌ها مثل این است که شما تفنگی را روی سر شریک زندگی تان نگه داشتید، آیا این چیزی را حل می‌کند؟ اگر طرف مقابل شما به رابطه عاطفی با شما علاقه داشته باشد، در آن می‌ماند، در غیر این صورت حتی در‌های بسته ام کاری نخواهند کرد.
چگونه یک رابطه را به تنهایی نجات دهیم؟ازدواج تان را مانند یک پروژه تصور کنید. هر پروژه به تلاش، صبوری و زمان نیاز دارد، اما برای شروع می‌توانید کار‌های کوچک، اما بااهمیتی را انجام دهید.
نجات دادن رابطه عاطفی تان بدین معنی نیست که شما هیچوقت با شریک زندگی تان دعوا نکنید. شما نمی‌توانید همیشه جلوی جروبحث را بگیرید یا این که چشم تان را به روی احساسات خود و شریک زندگی تان ببندید. کاری که شما باید انجام دهید این است که در طول دعوا روی رفتار‌های خودتان کنترل داشته باشید. رفتار شما باید به گونه‌ای باشد که شرایط را بدتر نکند.
زمانی که می‌خواهید از کلمه «من» یا «تو» در مکالمه استفاده کنید، محتاط باشید. اگر به دعوای ۲ نفر نگاه کنید، می‌بینید که واژه «تو» بیشترین کلمه‌ای ست که توسط آن‌ها تکرار می‌شود: «تو به من توجه نمی‌کنی»، «تو همیشه این کار را انجام می‌دهی» و. زمانی که شما به طور مکرر واژه «تو» را به زبان می‌آورید، این احساس را به طرف مقابل تان منتقل می‌کنید که مقصر همه
مشکلاتاست که این خود در بدتر شدن شرایط تاثیر می‌گذارد؛ بنابراین به جای واژه تو، از من استفاده کنید: «من احساس بهتری خواهم داشت اگر این کار را انجام دهیم.»
بار دیگر عاشق همسرتان شویداحتمالا شما و همسرتان اخیرا دعوا‌های زیادی با هم داشتید، اما یادتان باشد که شما برای چه می‌جنگید. شما می‌خواهید که رابطه تان را نجات دهید، چون دوست دارید که باقی زندگی تان را در کار همان آدم بگذرانید، بنابراین می‌توانید بار‌ها و بار‌ها عاشق او شوید. اگر ازدواج موفقی می‌خواهید، باید بار‌ها و بار‌ها به یک نفر
عشقبورزید. اما چگونه؟ اولین باری که عاشق او شده اید را به یاد آورید. از دیدن او چه حسی داشتید؟ چرا دوست داشتید که با او ازدواج کنید؟ دورانی را به یاد آورید که هنوز مشکلاتی در رابطه تان وجود نداشت. برای ابراز علاقه به او چه کار‌هایی می‌کردید؟ گل می‌خریدید؟ پیغامی عاشقانه می‌دادید؟ یا این که از کلمات عاشقانه استفاده می‌کردید؟
زمانی که رابطه ما با شریک زندگی مان خراب می‌شود، از بیان کلمات عاشقانه و محبت آمیز خودداری می‌کنیم، در حالی که این زمان‌ها بیش از هر زمان دیگری باید با طرف مقابل مان مهربان باشیم. البته لازم نیست به گونه‌ای برخورد کنید که انگار هیچ اتفاقی نیفتاده، اما اگر می‌خواهید رابطه تان بهبود یابد، باید همیشه رفتاری درست داشته باشید. اگر شما در هر شرایطی با طرف مقابل تان مهربان باشید، او نیز مانند شما رفتار خواهد کرد.
از دیگران کمک بگیریدنجات دادن رابطه عاطفی به تنهایی کار ساده‌ای نیست، بنابراین شما می‌توانید از دوستان یا خانوادهتان کمک بگیرید. البته نباید در این کار نیز افراط کنید و مشکلات تان را نزد هر کسی جار بزنید، زیرا نه تنها نگاه دیگران به شما و رابطه تان تغییر خواهد کرد، بلکه آن‌ها می‌توانند بر هیزم این آتش بیافزاید.
به دنبال فردی منطقی و بی طرف باشید. اگر فردی از بیرون رابطه شما را نگاه کند، شاید بهتر بتواند رابطه شما را تجزیه و تحلیل و شما را راهنمایی کند. اگر مشکل شما خیلی جدی‌تر است، مشاور هم می‌تواند گزینه خوبی برایتان باشد.
افراد ناراحت، ازدواج ناموفقی دارنداین یک واقعیت است. آیا افرادی که در رابطه عاطفی شان مشکل دارند، افراد مثبت اندیش و شادی هستند؟ مطمئن آن‌ها می‌گویند که ناراحت اند، چون رابطه عاطفی خوبی ندارد، اما واقعیت این است که رابطه عاطفی یا ازدواج تنها دلیل شادی نیست؛ بنابراین تک بعدی نباشید و به دنبال دلایل دیگری برای
شادیتان بگردید. به عنوان مثال در کلاس‌های ورزش ثبت نام کنید، یا با دوستان تان به سفر بروید. مثبت اندیشی شما بی شک در رابطه عاطفی تان نیز تاثیر مثبتی خواهد گذاشت. در نهایت بدانید که شما باید اول از همه روی خودتان کار کنید، نه شریک زندگی تان.
آیا رابطه شما ارزش نجات دادن دارد؟هر رابطه‌ای نیاز به تلاش ندارد. اگر رابطه شما یک رابطه سمی و پر از دعوا، ناسزا و
خشونتاست، بهتر است که آن را رها کنید. اگر چه گفتن این حرف راحت و عمل اش سخت است، اما بهتر است که با خودتان صادق باشید. قبل از هر اقدامی، از خودتان بپرسید که آیا واقعا شانسی برای بهبود رابطه شما وجود دارد یا خیر.
 


گروه های زیر مجموعه اجتماعی

حوادث و انتظامی
حوادث و انتظامی

آخرین اخبار

بیماری سخت دروازه‌بان اسبق استقلال
دروازه‌بان اسبق استقلال در سکوت خبری پیگیر درمان بیماری‌اش شده و بی‌سر و صدا مراحل شیمی‌درمانی و پرتودرمانی را پشت سر گذاشته و حالا منتظر نتیجه معاینات جدید است.
موراتا: اتلتیکو در لالیگا و CL برای قهرمانی می‌جنگد
آلوارو موراتا، مهاجم اتلتیکو مادرید می‌گوید این تیم تا لحظه آخر پا پس نخواهد کشید و چه در لالیگا و چه در لیگ قهرمانان اروپا با تمام قوا برای قهرمانی تلاش خواهد کرد.
یک رکورد جدید برای لیونل مسی
مهاجم بارسلونا برای یازدهمین فصل پیاپی حداقل ۳۰ گل در یک فصل به ثمر رساند.
ابهام بزرگ پیش روی برانکو و پرسپولیس
در شرایطی مجوز حضور مهدی ترابی در رقابت پرسپولیس و پدیده شهرخودرو در چارچوب جام حذفی صادر شده که این بازیکن یک بار دیگر هم در این مرحله از جام حذفی امسال به میدان رفته‌ است.
حسینی: هنوز پاداش جام جهانی را نگرفته‌ایم
دروازه‌بان تیم ملی فوتبال ساحلی ایران گفت: متأسفانه ما هنوز پاداش جام جهانی را نگرفته‌ایم و سال گذشته تنها بخشی از آن را دریافت کردیم، البته بسیاری از پاداش‌های دیگرمان که مبلغ خاصی هم نیست نیز عقب‌افتاده است.
پیزارو، مسن‌ترین گلزن تاریخ بوندسلیگا شد
مهاجم با تجربه تیم وردربرمن با گلزنی در بازی شنبه شب برابر هرتابرلین به مسن‌ترین گلزن تاریخ بوندسلیگا تبدیل شد.
طباطبایی: استقلال مقابل تراکتور برنامه‌ای نداشت
هادی طباطبایی، دروازه‌بان پیشین تیم فوتبال استقلال اعتقاد دارد، این تیم در دیدار مقابل تراکتورسازی برنامه‌ای برای گلزنی‌ نداشته است.
تارتار: جلالی استاد من است و به او اهانت نمی‌کنم
سرمربی تیم فوتبال پارس جنوبی جم نسبت به سوءتفاهم ایجاد شده برای هواداران نساجی مازندران توضیحاتی را ارائه کرد.
مهاجرانی: انتخاب سرمربی تیم ملی خیلی آسان است
حشمت مهاجرانی، سرمربی پیشین تیم ملی فوتبال کشورمان می‌گوید که کسی از فدراسیون برای حضور در کمیته فنی با او صحبت نکرده است.
خلیلی: پرسپولیس چند هفته از داوری متضرر شد
سرپرست جدید تیم فوتبال پرسپولیس، گفت: پرسپولیس در چند هفته از داوری متضرر شده است اما قطعا اشتباهات به دلیل عدم تمرکز و غیر عمد است.

پر بازدید ترین اخبار امروز

تمام تلاشمان را برای رفع مشکلات دانشجویان خارجی خواهیم کرد
رئیس دانشگاه فردوسی مشهد گفت: ما در دانشگاه فردوسی تمام سعی خود را خواهیم کرد که دانشجویان خارجی مشکلی نداشته باشند، اما به هر حال باز هم سختی‌هایی وجود خواهد داشت.
پیکر شهدای ‌تروریستی سیستان و بلوچستان وارد فرودگاه اصفهان شد
‌پیکر شهدای حادثه تروریستی شامگاه گذشته سیستان و بلوچستان به شهر اصفهان رسید.
در اینستای ستاره‌های خارجی؛ کیتی پری ترسناک و نیمار هدفون باز!
در این سری مطالب ما سعی داریم به طور هفتگی گزیده‌ای از عکس‌های چهره‌های محبوبتان را با شما به اشتراک بگذاریم.
بارش های مطلوب و ذخیره سازی خوب آب در گنبدکاووس
گنبدکاووس - ایرنا - بارش های خوب سال زراعی جاری به ذخیره سازی خوب این نزولات آسمانی در چند سد، آب بندان و سه تالاب منطقه گنبدکاووس که اقلیمی نیمه خشک دارد، منجر شده و علاوه بر آن این بارش ها نوید بخش سالی پرمحصول برای کشاورزان این دیار است.
دو جایزه برای «بنفشه افریقایی» از جشنواره وزول
مونا زندی حقیقی با دومین فیلم بلندش «بنفشه افریقایی» که در سی و هفتمین جشنواره فیلم فجر حضور داشت، موفق به کسب دو جایزه از این جشنواره شد.
محسن هاشمی: سخنان قالیباف غیرمنصفانه بود
افزایش حقوق زندانیان در سال ۹۸
آفت مالچ پاشی در خوزستان
تولید واکسن ایتالیایی «ایدز» صحت ندارد
تبعات گرانی لبنیات بر سلامت مردم
تصاویر زیبا از خوراکی‌های منجمد
چهار برنامه بطحایی برای خوشایندسازی مدارس
شرایط بهره‌مندی مشمولان غایب از ایثارگری والدین
ممانعت ضابطان پرونده محیط زیست از ارتباط کلامی وکلا با متهمان
دفترچه‌های بیمه تأمین اجتماعی حذف می‌شوند