چند راهکار برای اینکه همسرمان را از جدایی منصرف کنیم

02:30 ۱۵۳ روز و ۱۲ ساعت پیش افکار نیوز 843 0
چند راهکار برای اینکه همسرمان را از جدایی منصرف کنیم

اگر توصیه‌هایی که در این مطلب برایتان آورده ایم را جدی بگیرید، ازدواج تان در مسیر درستی قرار خواهد گرفت.

افکار نیوز

به گزارش افکارنیوز،ساختن دوباره رابطه عاطفی در زندگی مشترک، کار ساده‌ای نیست، به خصوص اگر در این حین تنها باشیم. ممکن است که همسر شما نخواهد تغییر کند یا این که اصلا قبول نداشته باشد که رابطه شما دچار مشکل شده است، در این شرایط احتمال این که
ازدواجشما به جدایی منجر شود، زیاد است، اما ناامید نشوید، زیرا شما حتی بدون کمک شریک زندگی تان هم می‌توانید رابطه تان را نجات دهید. در ادامه راهکارهایی را در این باره برای شما آورده ایم.
آیا می‌توانم رابطه‌‎ام را به تنهایی نجات دهم؟ راه‌های اشتباه برای منصرف کردن همسرتان از جداییراه‌های زیادی وجود دارد که می‌توانید همسرتان را از جدایی منصرف کنید، اما برخی از آن‌ها نه تنها کارساز نیستند و تنها در کوتاه مدت جواب می‌دهند، بلکه آسیب بیشتری نیز به رابطه شما وارد می‌آورند.
اگر شما گریهرا سلاح خود کنید و با التماس و خواهش از همسرتان بخواهید که شانس دوباره‌ای به هر دویتان دهد، اگر چه ممکن است که حس ترحم او را برانگیزید، اما نظر او را در مورد رابطه تان تغییر نمی‌دهید. در واقع این عکس العمل ها، شما را نزد او فردی ضعیف که هیچ کنترلی بر احساس تان ندارید جلوه می‌دهد.
کودکان هم سلاح خوبی برایتان نمی‌باشند؛ بنابراین از آن‌ها نیز برای تهدید طرف مقابل تان استفاده نکنید. استفاده از این ترفند‌ها مثل این است که شما تفنگی را روی سر شریک زندگی تان نگه داشتید، آیا این چیزی را حل می‌کند؟ اگر طرف مقابل شما به رابطه عاطفی با شما علاقه داشته باشد، در آن می‌ماند، در غیر این صورت حتی در‌های بسته ام کاری نخواهند کرد.
چگونه یک رابطه را به تنهایی نجات دهیم؟ازدواج تان را مانند یک پروژه تصور کنید. هر پروژه به تلاش، صبوری و زمان نیاز دارد، اما برای شروع می‌توانید کار‌های کوچک، اما بااهمیتی را انجام دهید.
نجات دادن رابطه عاطفی تان بدین معنی نیست که شما هیچوقت با شریک زندگی تان دعوا نکنید. شما نمی‌توانید همیشه جلوی جروبحث را بگیرید یا این که چشم تان را به روی احساسات خود و شریک زندگی تان ببندید. کاری که شما باید انجام دهید این است که در طول دعوا روی رفتار‌های خودتان کنترل داشته باشید. رفتار شما باید به گونه‌ای باشد که شرایط را بدتر نکند.
زمانی که می‌خواهید از کلمه «من» یا «تو» در مکالمه استفاده کنید، محتاط باشید. اگر به دعوای ۲ نفر نگاه کنید، می‌بینید که واژه «تو» بیشترین کلمه‌ای ست که توسط آن‌ها تکرار می‌شود: «تو به من توجه نمی‌کنی»، «تو همیشه این کار را انجام می‌دهی» و. زمانی که شما به طور مکرر واژه «تو» را به زبان می‌آورید، این احساس را به طرف مقابل تان منتقل می‌کنید که مقصر همه
مشکلاتاست که این خود در بدتر شدن شرایط تاثیر می‌گذارد؛ بنابراین به جای واژه تو، از من استفاده کنید: «من احساس بهتری خواهم داشت اگر این کار را انجام دهیم.»
بار دیگر عاشق همسرتان شویداحتمالا شما و همسرتان اخیرا دعوا‌های زیادی با هم داشتید، اما یادتان باشد که شما برای چه می‌جنگید. شما می‌خواهید که رابطه تان را نجات دهید، چون دوست دارید که باقی زندگی تان را در کار همان آدم بگذرانید، بنابراین می‌توانید بار‌ها و بار‌ها عاشق او شوید. اگر ازدواج موفقی می‌خواهید، باید بار‌ها و بار‌ها به یک نفر
عشقبورزید. اما چگونه؟ اولین باری که عاشق او شده اید را به یاد آورید. از دیدن او چه حسی داشتید؟ چرا دوست داشتید که با او ازدواج کنید؟ دورانی را به یاد آورید که هنوز مشکلاتی در رابطه تان وجود نداشت. برای ابراز علاقه به او چه کار‌هایی می‌کردید؟ گل می‌خریدید؟ پیغامی عاشقانه می‌دادید؟ یا این که از کلمات عاشقانه استفاده می‌کردید؟
زمانی که رابطه ما با شریک زندگی مان خراب می‌شود، از بیان کلمات عاشقانه و محبت آمیز خودداری می‌کنیم، در حالی که این زمان‌ها بیش از هر زمان دیگری باید با طرف مقابل مان مهربان باشیم. البته لازم نیست به گونه‌ای برخورد کنید که انگار هیچ اتفاقی نیفتاده، اما اگر می‌خواهید رابطه تان بهبود یابد، باید همیشه رفتاری درست داشته باشید. اگر شما در هر شرایطی با طرف مقابل تان مهربان باشید، او نیز مانند شما رفتار خواهد کرد.
از دیگران کمک بگیریدنجات دادن رابطه عاطفی به تنهایی کار ساده‌ای نیست، بنابراین شما می‌توانید از دوستان یا خانوادهتان کمک بگیرید. البته نباید در این کار نیز افراط کنید و مشکلات تان را نزد هر کسی جار بزنید، زیرا نه تنها نگاه دیگران به شما و رابطه تان تغییر خواهد کرد، بلکه آن‌ها می‌توانند بر هیزم این آتش بیافزاید.
به دنبال فردی منطقی و بی طرف باشید. اگر فردی از بیرون رابطه شما را نگاه کند، شاید بهتر بتواند رابطه شما را تجزیه و تحلیل و شما را راهنمایی کند. اگر مشکل شما خیلی جدی‌تر است، مشاور هم می‌تواند گزینه خوبی برایتان باشد.
افراد ناراحت، ازدواج ناموفقی دارنداین یک واقعیت است. آیا افرادی که در رابطه عاطفی شان مشکل دارند، افراد مثبت اندیش و شادی هستند؟ مطمئن آن‌ها می‌گویند که ناراحت اند، چون رابطه عاطفی خوبی ندارد، اما واقعیت این است که رابطه عاطفی یا ازدواج تنها دلیل شادی نیست؛ بنابراین تک بعدی نباشید و به دنبال دلایل دیگری برای
شادیتان بگردید. به عنوان مثال در کلاس‌های ورزش ثبت نام کنید، یا با دوستان تان به سفر بروید. مثبت اندیشی شما بی شک در رابطه عاطفی تان نیز تاثیر مثبتی خواهد گذاشت. در نهایت بدانید که شما باید اول از همه روی خودتان کار کنید، نه شریک زندگی تان.
آیا رابطه شما ارزش نجات دادن دارد؟هر رابطه‌ای نیاز به تلاش ندارد. اگر رابطه شما یک رابطه سمی و پر از دعوا، ناسزا و
خشونتاست، بهتر است که آن را رها کنید. اگر چه گفتن این حرف راحت و عمل اش سخت است، اما بهتر است که با خودتان صادق باشید. قبل از هر اقدامی، از خودتان بپرسید که آیا واقعا شانسی برای بهبود رابطه شما وجود دارد یا خیر.
 


گروه های زیر مجموعه اجتماعی

عمومی
عمومی

آخرین اخبار

ویندوز 7؛ هنوزم هم محبوب ادارات و شرکت‌های بزرگ جهان
ایتنا - ​​​​​​​تحقیقات و نظرسنجی‌های اخیر نشان می‌دهد که هنوز بالغ بر یک پنجم ادارات و شرکت‌های بزرگ در جهان از ویندوز ۷ استفاده می‌کنند.
تسخیرکنندگان ویلاهای ۷۰۰ میلیاردی ˮباستی هیلزˮ باید مشخص شوند
نایب رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی با تاکید بر این‌که ساخت شهرک‌های لاکچری نظیر باستی‌ هیلز در لواسان در نظام اسلامی تعجب برانگیز است، گفت: تصمیم قوه قضاییه در برچیدن حصارهای این شهرک نقطه عطفی در تصمیم مسئولان بود.
کاهش تعهدات خود در برجام را شروع کرده‌ایم وقطعاً ادامه خواهد داشت- جمهوری اسلامی، دزدی دریایی انگلیس خبیث را بی‌پاسخ نمی‌گذارد
انگلیس خبیث دزدی دریایی میکند و کِشتی ما را میدزدد؛ جنایت میکنند و شکل قانونی به آن میدهند.جمهوری اسلامی و عناصر مؤمن نظام، این خباثتها را بی‌جواب نمیگذارند.
توئیت ظریف درباره محدودیت تردد در آمریکا
وزیر خارجه ایران که برای شرکت در یک اجلاس سازمان ملل به نیویورک سفر کرده، در یک پیام توییتری اعلام کرد که او تنها اجازه پا گذاشتن به سه ساختمان در آمریکا را دارد.
دولت طرح «بازگشت در مقابل بازگشت» را  در برابر فریز مطرح کند
ک عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت که جمهوری اسلامی ایران باید در مقابل طرح فرانسوی‌ها مبنی بر توقف مقابل توقف طرحی تحت عنوان بازگشت در مقابل بازگشت را مطرح کند.
هوش مصنوعی فیس‌بوک 5 انسان را همزمان در یک بازی شکست داد
ایتنا - دو سال پیش، روباتی به نام لیبراتوس موفق شد تا برترین بازیکن‌های جهان را در یک بازی ویژه ببرد و برنده 1.7 میلیون دلار شود. هنوز مشخص نیست که این روبات پولی که برده بود را صرف چه کاری کرد اما پیامی که به‌جامعه جهانی داد این بود دیگر روبات‌ها را دست‌کم نگیرید.
نوبت کدام پاکت است؟
برخی فعالان سیاسی را می‌توان رصد کرد که هم روی «رای مردم» مانور می‌دهند و هم به وقت اقتضا، دشمن «رای مردم» می‌شوند. به تازگی چهار تحلیل در همین زمینه از سوی مدعیان اصلاح‌طلبی منتشر شده که سرشار از خلاف گویی و تناقض است.
جمهوری اسلامی دزدی دریایی انگلیس خبیث را بی‌جواب نمی‌گذارد-کاهش تعهدات برجامی قطعاً ادامه خواهد داشت
ائمه‌ جمعه‌ سراسر کشور با حضور در حسینیه‌ امام خمینی رحمه‌الله با رهبر انقلاب اسلامی دیدار کردند.
سخنگوی قوه‌قضائیه: زندان اوین نه مخوف است نه لاکچری
سخنگوی قوه‌قضائیه گفت: اوین را نه مخوف و نه لاکچری می‌دانیم.

پر بازدید ترین اخبار امروز

مدیر سینمایی دهه ۶۰ در حراجی تهران چه می‌کند؟
دور اخیر حراجی تهران در حالی با حواشی بسیاری برگزار شد که یکی از افراد موثر در این مراسم شبه‌هنری، یکی از مدیران اسبق بنیاد سینمایی فارابی در دهه ۶۰ است.
عجیب ولی واقعی- بازگشت آقای گل به لیگ برتر ایران+عکس
استوکس با درخواست دنیزلی به تراکتور بازگشت.
وحید امیری برای پرسپولیس گل کاشت
تیم فوتبال پرسپولیس عصر دیروز در قالب دو تیم قرمز و طلایی به میدان رفت.
هشدار نسبت به تأثیرپذیری مجلس از سند 2030
سخنگوی کمیسیون قضائی و حقوقی مجلس نسبت به تأثیر پذیرفتن از سند 2030 در تصویب طرح مربوط به ممنوعیت ازدواج دختران کمتر از ۱۶ سال و پسران کمتر از ۱۸ سال هشدار داد.
مجاهدان حزب الله|شهید حسن احمد ناصر: سلاح را همیشه در برابر طاغوت متکبر بگیرید
شهید حسن احمد ناصر در وصیت‌نامه خود نوشته است:«برادران مبارز قهرمانم در انتفاضه فلسطین,سلاح را همیشه در برابر طاغوت متکبر خودخواه یعنی امریکا و اسرائیل بگیرید زیرا دلهای برادرانتان در مقاومت اسلامی با شما است.»
اعلام جزئیات حکم برادران ریخته گران
دستگیری یکی از اراذل متواری پایتخت +جزئیات
آخرین وضعیت ترافیکی امروز
سوخت قاچاق اتوبوس مسافربری را به آتش کشید
واکنش سازمان ملل به محدودیت تردد ظریف در نیویورک
انصراف دانش‌آموزان المپیادی به دلیل میزبانی رژیم صهیونیستی
سراج:  برگزاری انتخابات شورایاری‌ها غیرقانونی است
تمدید قرارداد اجاره خانه رایگان +عکس
زن نظافتچی طلا و پول را هم جارو می‌کرد +تصاویر
پسر از آمریکا برگشته پدرش را کشت