چند راهکار برای اینکه همسرمان را از جدایی منصرف کنیم

02:30 ۶۵ روز و ۱۸ ساعت پیش افکار نیوز 540 0
چند راهکار برای اینکه همسرمان را از جدایی منصرف کنیم

اگر توصیه‌هایی که در این مطلب برایتان آورده ایم را جدی بگیرید، ازدواج تان در مسیر درستی قرار خواهد گرفت.

افکار نیوز

به گزارش افکارنیوز،ساختن دوباره رابطه عاطفی در زندگی مشترک، کار ساده‌ای نیست، به خصوص اگر در این حین تنها باشیم. ممکن است که همسر شما نخواهد تغییر کند یا این که اصلا قبول نداشته باشد که رابطه شما دچار مشکل شده است، در این شرایط احتمال این که
ازدواجشما به جدایی منجر شود، زیاد است، اما ناامید نشوید، زیرا شما حتی بدون کمک شریک زندگی تان هم می‌توانید رابطه تان را نجات دهید. در ادامه راهکارهایی را در این باره برای شما آورده ایم.
آیا می‌توانم رابطه‌‎ام را به تنهایی نجات دهم؟ راه‌های اشتباه برای منصرف کردن همسرتان از جداییراه‌های زیادی وجود دارد که می‌توانید همسرتان را از جدایی منصرف کنید، اما برخی از آن‌ها نه تنها کارساز نیستند و تنها در کوتاه مدت جواب می‌دهند، بلکه آسیب بیشتری نیز به رابطه شما وارد می‌آورند.
اگر شما گریهرا سلاح خود کنید و با التماس و خواهش از همسرتان بخواهید که شانس دوباره‌ای به هر دویتان دهد، اگر چه ممکن است که حس ترحم او را برانگیزید، اما نظر او را در مورد رابطه تان تغییر نمی‌دهید. در واقع این عکس العمل ها، شما را نزد او فردی ضعیف که هیچ کنترلی بر احساس تان ندارید جلوه می‌دهد.
کودکان هم سلاح خوبی برایتان نمی‌باشند؛ بنابراین از آن‌ها نیز برای تهدید طرف مقابل تان استفاده نکنید. استفاده از این ترفند‌ها مثل این است که شما تفنگی را روی سر شریک زندگی تان نگه داشتید، آیا این چیزی را حل می‌کند؟ اگر طرف مقابل شما به رابطه عاطفی با شما علاقه داشته باشد، در آن می‌ماند، در غیر این صورت حتی در‌های بسته ام کاری نخواهند کرد.
چگونه یک رابطه را به تنهایی نجات دهیم؟ازدواج تان را مانند یک پروژه تصور کنید. هر پروژه به تلاش، صبوری و زمان نیاز دارد، اما برای شروع می‌توانید کار‌های کوچک، اما بااهمیتی را انجام دهید.
نجات دادن رابطه عاطفی تان بدین معنی نیست که شما هیچوقت با شریک زندگی تان دعوا نکنید. شما نمی‌توانید همیشه جلوی جروبحث را بگیرید یا این که چشم تان را به روی احساسات خود و شریک زندگی تان ببندید. کاری که شما باید انجام دهید این است که در طول دعوا روی رفتار‌های خودتان کنترل داشته باشید. رفتار شما باید به گونه‌ای باشد که شرایط را بدتر نکند.
زمانی که می‌خواهید از کلمه «من» یا «تو» در مکالمه استفاده کنید، محتاط باشید. اگر به دعوای ۲ نفر نگاه کنید، می‌بینید که واژه «تو» بیشترین کلمه‌ای ست که توسط آن‌ها تکرار می‌شود: «تو به من توجه نمی‌کنی»، «تو همیشه این کار را انجام می‌دهی» و. زمانی که شما به طور مکرر واژه «تو» را به زبان می‌آورید، این احساس را به طرف مقابل تان منتقل می‌کنید که مقصر همه
مشکلاتاست که این خود در بدتر شدن شرایط تاثیر می‌گذارد؛ بنابراین به جای واژه تو، از من استفاده کنید: «من احساس بهتری خواهم داشت اگر این کار را انجام دهیم.»
بار دیگر عاشق همسرتان شویداحتمالا شما و همسرتان اخیرا دعوا‌های زیادی با هم داشتید، اما یادتان باشد که شما برای چه می‌جنگید. شما می‌خواهید که رابطه تان را نجات دهید، چون دوست دارید که باقی زندگی تان را در کار همان آدم بگذرانید، بنابراین می‌توانید بار‌ها و بار‌ها عاشق او شوید. اگر ازدواج موفقی می‌خواهید، باید بار‌ها و بار‌ها به یک نفر
عشقبورزید. اما چگونه؟ اولین باری که عاشق او شده اید را به یاد آورید. از دیدن او چه حسی داشتید؟ چرا دوست داشتید که با او ازدواج کنید؟ دورانی را به یاد آورید که هنوز مشکلاتی در رابطه تان وجود نداشت. برای ابراز علاقه به او چه کار‌هایی می‌کردید؟ گل می‌خریدید؟ پیغامی عاشقانه می‌دادید؟ یا این که از کلمات عاشقانه استفاده می‌کردید؟
زمانی که رابطه ما با شریک زندگی مان خراب می‌شود، از بیان کلمات عاشقانه و محبت آمیز خودداری می‌کنیم، در حالی که این زمان‌ها بیش از هر زمان دیگری باید با طرف مقابل مان مهربان باشیم. البته لازم نیست به گونه‌ای برخورد کنید که انگار هیچ اتفاقی نیفتاده، اما اگر می‌خواهید رابطه تان بهبود یابد، باید همیشه رفتاری درست داشته باشید. اگر شما در هر شرایطی با طرف مقابل تان مهربان باشید، او نیز مانند شما رفتار خواهد کرد.
از دیگران کمک بگیریدنجات دادن رابطه عاطفی به تنهایی کار ساده‌ای نیست، بنابراین شما می‌توانید از دوستان یا خانوادهتان کمک بگیرید. البته نباید در این کار نیز افراط کنید و مشکلات تان را نزد هر کسی جار بزنید، زیرا نه تنها نگاه دیگران به شما و رابطه تان تغییر خواهد کرد، بلکه آن‌ها می‌توانند بر هیزم این آتش بیافزاید.
به دنبال فردی منطقی و بی طرف باشید. اگر فردی از بیرون رابطه شما را نگاه کند، شاید بهتر بتواند رابطه شما را تجزیه و تحلیل و شما را راهنمایی کند. اگر مشکل شما خیلی جدی‌تر است، مشاور هم می‌تواند گزینه خوبی برایتان باشد.
افراد ناراحت، ازدواج ناموفقی دارنداین یک واقعیت است. آیا افرادی که در رابطه عاطفی شان مشکل دارند، افراد مثبت اندیش و شادی هستند؟ مطمئن آن‌ها می‌گویند که ناراحت اند، چون رابطه عاطفی خوبی ندارد، اما واقعیت این است که رابطه عاطفی یا ازدواج تنها دلیل شادی نیست؛ بنابراین تک بعدی نباشید و به دنبال دلایل دیگری برای
شادیتان بگردید. به عنوان مثال در کلاس‌های ورزش ثبت نام کنید، یا با دوستان تان به سفر بروید. مثبت اندیشی شما بی شک در رابطه عاطفی تان نیز تاثیر مثبتی خواهد گذاشت. در نهایت بدانید که شما باید اول از همه روی خودتان کار کنید، نه شریک زندگی تان.
آیا رابطه شما ارزش نجات دادن دارد؟هر رابطه‌ای نیاز به تلاش ندارد. اگر رابطه شما یک رابطه سمی و پر از دعوا، ناسزا و
خشونتاست، بهتر است که آن را رها کنید. اگر چه گفتن این حرف راحت و عمل اش سخت است، اما بهتر است که با خودتان صادق باشید. قبل از هر اقدامی، از خودتان بپرسید که آیا واقعا شانسی برای بهبود رابطه شما وجود دارد یا خیر.
 


گروه های زیر مجموعه اجتماعی

سلامت
سلامت

آخرین اخبار

700میلیارد ریال به کشاورزان سیل زده چهار استان پرداخت شد
اهواز - ایرنا - قائم مقام صندوق بیمه کشاورزی ایران گفت: 700میلیارد ریال غرامت در 2 هفته گذشته به کشاورزان خسارت دیده چهار استان سیل زده کشور پرداخت شده که سهم کشاورزان خسارت دیده خوزستان 410 میلیارد ریال بوده است.
شکست پدیده در قائمشهر ؛ حکایت دژ تسخیرناپذیر
ساری - ایرنا - تیم فوتبال نساجی در بیست و ششمین هفته لیگ هیجدهم، تیم بالای جدولی پدیده شهر خودرو را شکست داد تا استادیوم شهید وطنی همچنان دژ تسخیرناپذیر قائمشهری ها باقی بماند.
برای ثبات منطقه به ایران و ترکیه ای قدرتمند نیاز است
تبریز - ایرنا - رئیس اتحادیه دانشگاه های قفقاز با بیان اینکه تهران و آنکارا دوستان و دشمنان مشترکی دارد گفت: برای ثبات و آرامش در منطقه به ایران و ترکیه ای قدرتمند نیاز است.
سعید قاسمی کیست؟
سعید قاسمی از اولین حامیان احمدی‌نژاد بود. آنها در یک چیز با هم اتفاق نظر داشتند، مخالفت سرسخت با هاشمی رفسنجانی. قاسمی به شدت مخالف پذیرش قطعنامه ۵۹۸ و پایان جنگ ایران و عراق است. قاسمی حتی یک بار مدعی شده بود اگر فائزه هاشمی محکوم و راهی زندان شود ریشش را از ته می‌تراشد، البته که فائزه هاشمی به زندان رفت ولی سعید قاسمی ریشش را نتراشید.
مدارس و مراکز آموزش عالی آبادان شنبه تعطیل شد
آبادان - ایرنا - فرمانداری آبادان مهدهای کودک، مدارس و مراکز آموزش عالی این شهرستان را با احتمال وقوع سیل، روز شنبه 31 فروردین تعطیل اعلام کرد.
دانستنی‌هایی از جنس شیر کاکائو!
شیرکاکائو نسبت به شیر شیرین نشده از محتوای کربوهیدرات و کالری بیشتری برخوردار بوده، اما از سطوح مشابه مواد مغذی سود می‌برد.
سردار سلیمانی با خانواده شهید مدافع حرم دزفول دیدار کرد
دزفول - ایرنا - سردار سرلشکر قاسم سلیمانی فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی روز جمعه با خانواده شهید علی سعد یکی از شهیدان مدافع حرم شهرستان دزفول دیدار کرد.
بطحایی:کلاس های اضطراری در مناطق سیل زده خوزستان برپا می شود
شیراز-ایرنا- وزیر آموزش و پرورش گفت: با توجه به تاکید رئیس جمهوری، با ارسال کانکس و برپایی چادر در محل‌ اسکان سیل زدگان استان خوزستان برای دانش آموزان کلاس های اضطراری درس برگزار می شود.
خبرنگار پرس تی وی: جوانان ایرانی فریب ظواهر هالیود را نخورند
تهران- ایرنا- «مرضیه هاشمی» خبرنگار و مجری ارشد شبکه پرس تی وی با بیان اینکه آمریکایی ها تخصص ویژه ای در تبلیغات رسانه ای دارند، گفت: مردم ایران بویژه جوانان فریب ظواهر زیبای هالیود و رسانه های قدرتمند این کشور را نخورند.
روسیه در پی حل وفصل اختلافات میان سوریه وعربستان
مسکو - ایرنا - فرستاده ویژه رئیس جمهوری روسیه در امور سوریه در حالی در ریاض با ولیعهد عربستان سعودی بر سر سوریه دیدار کرده است که مسکو تلاش می کند زمینه بازگشت دولت قانونی سوریه به اتحادیه عرب را فراهم کند.

پر بازدید ترین اخبار امروز

حناچی:شهرداری تهران آماده همکاری در پروژه های شهری بغداد است
بغداد - ایرنا - 'پیروز حناچی' شهردار تهران در دیدار با 'سید عمار حکیم' بر آمادگی شهرداری این شهر برای همکاری در اجرای پروژه های شهری بغداد تاکید کرد.
رییس جمهوری درگذشت کارشناسان بنیاد مسکن اردبیل را تسلیت گفت
تهران – ایرنا - رییس جمهوری در پیامی درگذشت شهادت گونه دو تن از کارشناسان دلسوز و خدوم بنیاد مسکن استان اردبیل در حین ماموریت و خدمت به هموطنان سیل زده در استان لرستان را تسلیت گفت.
بیش از 20 هزار هکتار از زمین های کشاورزی هرمزگان سمپاشی شد
بندرعباس- ایرنا- مدیرکل مدیریت بحران استانداری هرمزگان گفت که به منظور مقابله با هجوم ملخ ها بیش از 20 هزار هکتار از زمین های کشاورزی استان توسط سازمان جهاد کشاورزی سمپاشی شده است.
تختی را شهید کردند- لاریجانی با تعداد معدودی نماینده بین دو جناح بازی می‌کند
رییس کمیسیون ویژه برجام در مجلس نهم در پاسخ به سوالی بر این اساس که مگر مجلس متکی به یک نفر است، تصریح کرد: بله؛ مجلس ما یکنفره است. من از نظر دوستی به لاریجانی علاقه‌مندم اما منتقد جدی او هم هستم.
کمانداران معلول اعزامی به جهانی هلند مشخص شدند
رییس انجمن تیروکمان معلولان از اعزام 10 کماندار معلول به مسابقات جهانی هلند خبر داد و گفت: هرچند همانند کمانداران سالم برای شرکت در جهانی هلند از مسابقات برون مرزی برخوردار نیستیم اما سعی می‌کنیم بهترین عملکرد را در جهانی هلند داشته باشیم.
صدور حکم جایگزین زندانیان برای کمک به سیل‌زدگان
بارش‌ها روز شنبه در هشت استان شدت می‌گیرد
آماده‌باش کامل تهران برای مقابله با حوادث احتمالی
اعلام حالت فوق‌العاده در آبادان برای سه روز
جزئیات خسارات سیل در ۸ استان +جدول
شلیک ده تیر برای دستگیری متهمان در تهران
این غذاها را پس از 30 سالگی مصرف نکنید
بخشی از فعالیت‌های قرارگاه خاتم الانبیا در مناطق سیل زده +عکس
آتش‌سوزی در طبقه منفی دو ساختمان ۶۴ واحدی
جزئیاتی از وضعیت مداحان جهادی حادثه‌دیده