ایران به مسلمانان جهان الگویی از اسلام محمدی ارائه داد

01:15 ۶ روز و ۷ ساعت پیش افکار نیوز 57 0
ایران به مسلمانان جهان الگویی از اسلام محمدی ارائه داد

رأی الیوم در گزارشی به چهل سالگی انقلاب اسلامی ایران و پیشرفت‌های شگرف کشورمان در سال‌های پس از سرنگونی رژیم شاهنشاهی پرداخت.

افکار نیوز

به گزارش افکارنیوز،آنچه باعث نگرانی آمریکا، رژیم صهیونیستیو برخی کشور‌های اروپایی از ایران شده و آن‌ها را بر آن داشته است که برای سرنگونی نظام این کشور تلاش کنند، این است که ایرانبه لطف نقش آفرینی در سوریهو روابط اقتصادی و سیاسیبا روسیهو چینبا وجود تشدیدتحریم‌های اقتصادی واشنگتن به یک کشور تأثیرگذار در سیاست‌های بین‌المللی تبدیل شده است.
روزنامه اینترنتی رأی‌الیوم در یادداشتی به قلم «محمد النوبانی» نوشت: اگر بگوییم، پیروزی انقلاب اسلامیایران و برپایی جمهوری اسلامیدر چنین روزی در سال ۱۹۷۹ م. (۱۳۵۷ ش)، دوره جدیدی را در تاریخ منطقه رقم زد مبالغه نکرده‌ایم همانند انقلاب‌های بزرگ نظیر انقلاب
فرانسه(۱۷۸۹-۱۷۹۳) که دوره جدیدی را در تاریخ بشریت ایجاد کرد.
این انقلابکه مردم ایرانبه رهبری امام خمینی(ره) آن را به پیروزی رساندند محمدرضا شاه پهلوی (معدوم) ایران را سرنگون کرد همان کسی که در دوره حکومت او، ایران یکی از مهم‌ترین کشور‌های مورد توجه آمریکا در منطقه خلیج فارسو به طور کلی در خاورمیانهبود.
شاه همچنین متحد راهبردی و قدرتمندی برای اسرائیل بود و به شدت از این رژیم در درگیری علیه کشور‌های عربی دفاع می‌کرد. در مقابل نخستین اقدامی که امام خمینی (ره) پس از سرنگونی شاه و پیروزی انقلاب اتخاذ کرد، بیرون راندن سفیر اسرائیل و کارمندان سفارت این رژیم از تهران و تبدیل مقر سابق آن به سفارت
فلسطینبود و این امر با تصمیم تاریخی امام برای اعلام آخرین جمعه ماه رمضانهر سال به عنوان روز جهانی همبستگی با قدس (روز جهانی قدس) همراه بود. وی با این اقدام تأکید کرد، پیروزی آرمان فلسطین و پایان دادن به ظلم و ستم‌ها علیه مردم این کشور، راهبرد ثابت ایران است که به هیچ وجه تغییر نخواهد کرد.
از این دیدگاه می‌توان گفت حمایت ایران از گروه‌های مقاومت در لبنان، فلسطین، یمن، عراق، سوریه و همه مستضعفان جهانبیانگر تعهدی است که با وجود همه فشار‌هایی که علیه ایران اعمال می‌شود؛ هرگز تغییر نخواهد کرد و امکان چانه‌زنی بر سر آن وجود ندارد.
می‌توان نگرانی‌های آمریکا، اسرائیل، غرب و نظام‌های مرتجع کشور‌های عربی از تهران را که باعث می‌شود آن‌ها وجهه ایران را تخریب کنند و با برانگیختن فتنه‌های طائفی و مذهبی در صدد تضعیف این کشور باشند و همچنین علت تلاش‌ها برای سرنگونی نظام ایران از داخل از طریق تحریم اقتصادیرا در موارد زیر خلاصه کرد: نخست: ایران به مسلمانانجهان الگویی از اسلام محمدی ارائه داد.
دوم: ایران قانونی را که قدرت‌های اقتصادی و پیشرفته تحت عنوان «قانون جلوگیری از پیشرفت» از آن یاد می‌کردند، در هم شکست و از آن سرپیچی کرد همان قانونی که در آمریکا، اروپا و اسرائیل طراحی شده بود تا از پیشرفت و برخورداری از دانش و استفاده از آن دو در جهت ایجاد نهضت‌های صنعتی در زمینه‌های غیرنظامی و نظامی همچنین رفتن به فضا و داشتن برنامه هسته‌ای پیشرفته جلوگیری کند.
سوم: ایران از طریق ساخت سلاح‌های پیشرفته توانست یک توازن راهبردی و نظامی در برابر اسرائیل ایجاد کند و با این کار توان اسرائیل را برای استفاده از جنگبه عنوان وسیله‌ای برای خروج از بحران‌ها و انجام اقدامات توسعه طلبانه کاهش داد. 
چهارم: ایران به لطف نقش آفرینی در سوریه و روابط اقتصادی و سیاسی با روسیه و چین با وجود تشدید تحریم‌های اقتصادی آمریکا به یک کشور تأثیرگذار در سیاست‌های بین المللی و اجرای فرآیند کنونی برای پایان دادن به سلطه آمریکای واحد بر جهان و ایجاد جهانی چند قطبی تبدیل شده است.
پنجم: ایران از طریق برقراری روابط مستحکم با کوبا، ونزوئلا، بولیوی، نیکاراگوئه و همه کشور‌های مخالف با نظام سرمایه‌داری آمریکا در تضعیف نفوذ این نظام در کشور‌های جهان تأثیر داشته است. این همان چیزی است که مایک پمپئو،
وزیر خارجه آمریکابا متهم کردن ایران و حزب اللهلبنان به حمایت از نیکلاس مادورو، رئیس جمهور ونزوئلاآن را بیان کرد.
در پایان این یادداشت آمده است: کشور‌های عربی که در برابر ایران مواضع خصمانه اتخاذ می‌کنند و همچون گوسفندان به کنفرانس ورشو که قرار است روز سیزدهم فوریه کنونی به منظور ایجاد یک ائتلاف خصمانه علیه ایران برگزار شود، برده می‌شوند؛ با دیناسلام کاملا بیگانه‌اند.
آن‌ها تنها به این سبب چنین اقداماتی انجام می‌دهند زیرا شکست خورده‌اند، عقب مانده‌اند و ناتوان شده‌اند. آن‌ها ابزاری در جهت خدمت به آمریکا و اسرائیل هستند، در حالی که ایران یک کشور متحول و پیشرفته است که با ثبات و پایداری راهبردی به سوی تحقق طرح خوش
یمنخود پیش می‌رود.
 


گروه های زیر مجموعه سیاسی

فقه و حقوق
فقه و حقوق

آخرین اخبار

بیماری سخت دروازه‌بان اسبق استقلال
دروازه‌بان اسبق استقلال در سکوت خبری پیگیر درمان بیماری‌اش شده و بی‌سر و صدا مراحل شیمی‌درمانی و پرتودرمانی را پشت سر گذاشته و حالا منتظر نتیجه معاینات جدید است.
موراتا: اتلتیکو در لالیگا و CL برای قهرمانی می‌جنگد
آلوارو موراتا، مهاجم اتلتیکو مادرید می‌گوید این تیم تا لحظه آخر پا پس نخواهد کشید و چه در لالیگا و چه در لیگ قهرمانان اروپا با تمام قوا برای قهرمانی تلاش خواهد کرد.
یک رکورد جدید برای لیونل مسی
مهاجم بارسلونا برای یازدهمین فصل پیاپی حداقل ۳۰ گل در یک فصل به ثمر رساند.
ابهام بزرگ پیش روی برانکو و پرسپولیس
در شرایطی مجوز حضور مهدی ترابی در رقابت پرسپولیس و پدیده شهرخودرو در چارچوب جام حذفی صادر شده که این بازیکن یک بار دیگر هم در این مرحله از جام حذفی امسال به میدان رفته‌ است.
حسینی: هنوز پاداش جام جهانی را نگرفته‌ایم
دروازه‌بان تیم ملی فوتبال ساحلی ایران گفت: متأسفانه ما هنوز پاداش جام جهانی را نگرفته‌ایم و سال گذشته تنها بخشی از آن را دریافت کردیم، البته بسیاری از پاداش‌های دیگرمان که مبلغ خاصی هم نیست نیز عقب‌افتاده است.
پیزارو، مسن‌ترین گلزن تاریخ بوندسلیگا شد
مهاجم با تجربه تیم وردربرمن با گلزنی در بازی شنبه شب برابر هرتابرلین به مسن‌ترین گلزن تاریخ بوندسلیگا تبدیل شد.
طباطبایی: استقلال مقابل تراکتور برنامه‌ای نداشت
هادی طباطبایی، دروازه‌بان پیشین تیم فوتبال استقلال اعتقاد دارد، این تیم در دیدار مقابل تراکتورسازی برنامه‌ای برای گلزنی‌ نداشته است.
تارتار: جلالی استاد من است و به او اهانت نمی‌کنم
سرمربی تیم فوتبال پارس جنوبی جم نسبت به سوءتفاهم ایجاد شده برای هواداران نساجی مازندران توضیحاتی را ارائه کرد.
مهاجرانی: انتخاب سرمربی تیم ملی خیلی آسان است
حشمت مهاجرانی، سرمربی پیشین تیم ملی فوتبال کشورمان می‌گوید که کسی از فدراسیون برای حضور در کمیته فنی با او صحبت نکرده است.
خلیلی: پرسپولیس چند هفته از داوری متضرر شد
سرپرست جدید تیم فوتبال پرسپولیس، گفت: پرسپولیس در چند هفته از داوری متضرر شده است اما قطعا اشتباهات به دلیل عدم تمرکز و غیر عمد است.

پر بازدید ترین اخبار امروز

تمام تلاشمان را برای رفع مشکلات دانشجویان خارجی خواهیم کرد
رئیس دانشگاه فردوسی مشهد گفت: ما در دانشگاه فردوسی تمام سعی خود را خواهیم کرد که دانشجویان خارجی مشکلی نداشته باشند، اما به هر حال باز هم سختی‌هایی وجود خواهد داشت.
پیکر شهدای ‌تروریستی سیستان و بلوچستان وارد فرودگاه اصفهان شد
‌پیکر شهدای حادثه تروریستی شامگاه گذشته سیستان و بلوچستان به شهر اصفهان رسید.
در اینستای ستاره‌های خارجی؛ کیتی پری ترسناک و نیمار هدفون باز!
در این سری مطالب ما سعی داریم به طور هفتگی گزیده‌ای از عکس‌های چهره‌های محبوبتان را با شما به اشتراک بگذاریم.
بارش های مطلوب و ذخیره سازی خوب آب در گنبدکاووس
گنبدکاووس - ایرنا - بارش های خوب سال زراعی جاری به ذخیره سازی خوب این نزولات آسمانی در چند سد، آب بندان و سه تالاب منطقه گنبدکاووس که اقلیمی نیمه خشک دارد، منجر شده و علاوه بر آن این بارش ها نوید بخش سالی پرمحصول برای کشاورزان این دیار است.
دو جایزه برای «بنفشه افریقایی» از جشنواره وزول
مونا زندی حقیقی با دومین فیلم بلندش «بنفشه افریقایی» که در سی و هفتمین جشنواره فیلم فجر حضور داشت، موفق به کسب دو جایزه از این جشنواره شد.
مرکل: اختلاف‌ها بر سر ایران من را افسرده می‌کند
تلاش جبهه پایداری برای استیضاح روحانی
ظریف: تا دمشق بخواهد در سوریه می‌مانیم
پیکر همسر شریعتی پشت در‌های بسته ماند
نوبخت: امیدواریم بتوانیم تحریم ظالمانه را دور بزنیم
ردپای جاسوسی اطلاعاتی در حادثه زاهدان
یک نماینده: قیمت گوشت باید ۵۰ هزار تومان شود
درخواست برای اقدام قضائی علیه قالیباف
ایوانکا ترامپ در کنفرانس امنیتی مونیخ
گلایه احسان شریعتی از مراسم تشییع پیکر مادرش