ایران به مسلمانان جهان الگویی از اسلام محمدی ارائه داد

01:15 ۱۵۳ روز و ۱۴ ساعت پیش افکار نیوز 394 0
ایران به مسلمانان جهان الگویی از اسلام محمدی ارائه داد

رأی الیوم در گزارشی به چهل سالگی انقلاب اسلامی ایران و پیشرفت‌های شگرف کشورمان در سال‌های پس از سرنگونی رژیم شاهنشاهی پرداخت.

افکار نیوز

به گزارش افکارنیوز،آنچه باعث نگرانی آمریکا، رژیم صهیونیستیو برخی کشور‌های اروپایی از ایران شده و آن‌ها را بر آن داشته است که برای سرنگونی نظام این کشور تلاش کنند، این است که ایرانبه لطف نقش آفرینی در سوریهو روابط اقتصادی و سیاسیبا روسیهو چینبا وجود تشدیدتحریم‌های اقتصادی واشنگتن به یک کشور تأثیرگذار در سیاست‌های بین‌المللی تبدیل شده است.
روزنامه اینترنتی رأی‌الیوم در یادداشتی به قلم «محمد النوبانی» نوشت: اگر بگوییم، پیروزی انقلاب اسلامیایران و برپایی جمهوری اسلامیدر چنین روزی در سال ۱۹۷۹ م. (۱۳۵۷ ش)، دوره جدیدی را در تاریخ منطقه رقم زد مبالغه نکرده‌ایم همانند انقلاب‌های بزرگ نظیر انقلاب
فرانسه(۱۷۸۹-۱۷۹۳) که دوره جدیدی را در تاریخ بشریت ایجاد کرد.
این انقلابکه مردم ایرانبه رهبری امام خمینی(ره) آن را به پیروزی رساندند محمدرضا شاه پهلوی (معدوم) ایران را سرنگون کرد همان کسی که در دوره حکومت او، ایران یکی از مهم‌ترین کشور‌های مورد توجه آمریکا در منطقه خلیج فارسو به طور کلی در خاورمیانهبود.
شاه همچنین متحد راهبردی و قدرتمندی برای اسرائیل بود و به شدت از این رژیم در درگیری علیه کشور‌های عربی دفاع می‌کرد. در مقابل نخستین اقدامی که امام خمینی (ره) پس از سرنگونی شاه و پیروزی انقلاب اتخاذ کرد، بیرون راندن سفیر اسرائیل و کارمندان سفارت این رژیم از تهران و تبدیل مقر سابق آن به سفارت
فلسطینبود و این امر با تصمیم تاریخی امام برای اعلام آخرین جمعه ماه رمضانهر سال به عنوان روز جهانی همبستگی با قدس (روز جهانی قدس) همراه بود. وی با این اقدام تأکید کرد، پیروزی آرمان فلسطین و پایان دادن به ظلم و ستم‌ها علیه مردم این کشور، راهبرد ثابت ایران است که به هیچ وجه تغییر نخواهد کرد.
از این دیدگاه می‌توان گفت حمایت ایران از گروه‌های مقاومت در لبنان، فلسطین، یمن، عراق، سوریه و همه مستضعفان جهانبیانگر تعهدی است که با وجود همه فشار‌هایی که علیه ایران اعمال می‌شود؛ هرگز تغییر نخواهد کرد و امکان چانه‌زنی بر سر آن وجود ندارد.
می‌توان نگرانی‌های آمریکا، اسرائیل، غرب و نظام‌های مرتجع کشور‌های عربی از تهران را که باعث می‌شود آن‌ها وجهه ایران را تخریب کنند و با برانگیختن فتنه‌های طائفی و مذهبی در صدد تضعیف این کشور باشند و همچنین علت تلاش‌ها برای سرنگونی نظام ایران از داخل از طریق تحریم اقتصادیرا در موارد زیر خلاصه کرد: نخست: ایران به مسلمانانجهان الگویی از اسلام محمدی ارائه داد.
دوم: ایران قانونی را که قدرت‌های اقتصادی و پیشرفته تحت عنوان «قانون جلوگیری از پیشرفت» از آن یاد می‌کردند، در هم شکست و از آن سرپیچی کرد همان قانونی که در آمریکا، اروپا و اسرائیل طراحی شده بود تا از پیشرفت و برخورداری از دانش و استفاده از آن دو در جهت ایجاد نهضت‌های صنعتی در زمینه‌های غیرنظامی و نظامی همچنین رفتن به فضا و داشتن برنامه هسته‌ای پیشرفته جلوگیری کند.
سوم: ایران از طریق ساخت سلاح‌های پیشرفته توانست یک توازن راهبردی و نظامی در برابر اسرائیل ایجاد کند و با این کار توان اسرائیل را برای استفاده از جنگبه عنوان وسیله‌ای برای خروج از بحران‌ها و انجام اقدامات توسعه طلبانه کاهش داد. 
چهارم: ایران به لطف نقش آفرینی در سوریه و روابط اقتصادی و سیاسی با روسیه و چین با وجود تشدید تحریم‌های اقتصادی آمریکا به یک کشور تأثیرگذار در سیاست‌های بین المللی و اجرای فرآیند کنونی برای پایان دادن به سلطه آمریکای واحد بر جهان و ایجاد جهانی چند قطبی تبدیل شده است.
پنجم: ایران از طریق برقراری روابط مستحکم با کوبا، ونزوئلا، بولیوی، نیکاراگوئه و همه کشور‌های مخالف با نظام سرمایه‌داری آمریکا در تضعیف نفوذ این نظام در کشور‌های جهان تأثیر داشته است. این همان چیزی است که مایک پمپئو،
وزیر خارجه آمریکابا متهم کردن ایران و حزب اللهلبنان به حمایت از نیکلاس مادورو، رئیس جمهور ونزوئلاآن را بیان کرد.
در پایان این یادداشت آمده است: کشور‌های عربی که در برابر ایران مواضع خصمانه اتخاذ می‌کنند و همچون گوسفندان به کنفرانس ورشو که قرار است روز سیزدهم فوریه کنونی به منظور ایجاد یک ائتلاف خصمانه علیه ایران برگزار شود، برده می‌شوند؛ با دیناسلام کاملا بیگانه‌اند.
آن‌ها تنها به این سبب چنین اقداماتی انجام می‌دهند زیرا شکست خورده‌اند، عقب مانده‌اند و ناتوان شده‌اند. آن‌ها ابزاری در جهت خدمت به آمریکا و اسرائیل هستند، در حالی که ایران یک کشور متحول و پیشرفته است که با ثبات و پایداری راهبردی به سوی تحقق طرح خوش
یمنخود پیش می‌رود.
 


گروه های زیر مجموعه سیاسی

عمومی
عمومی

آخرین اخبار

شبی که دعاهایتان مستجاب و حاجاتتان برآورده می شود
پیامبر اکرم (ص) می‌فرماید: شب استجابت دعا در ماه ذی قعده مبارک‌ترین شب سال هجری قمری است.
افتتاح جشنواره فیلم لندن با «دیوید کاپرفیلد»
جشنواره فیلم لندن کارش را با نمایش فیلمی از آرماندو یانوچی با عنوان «تاریخ شخصی دیوید کاپرفیلد» شروع می‌کند.
بازپخش یک سریال پرطرفدار از شبکه نسیم
مجموعه طنز «ساختمان پزشکان» هر شب ساعت ۲۲ روی آنتن شبکه نسیم می‌رود.
مریم معصومی با «ریکاوری» در راه شبکه نمایش خانگی
اولین قسمت از سریال نمایش خانگی «ریکاوری» چهارشنبه ۲۶ تیرماه توزیع می‌شود.
سریال جدید «بهروز شعیبی» روی آنتن شبکه 3
پیش‌‌تولید سریال ۳۰ قسمتی بهروز شعیبی در لبنان آغاز شد.
تازه ترین خبرها از  فصل دوم سریال «نون.خ»
تهیه‌کننده سریال «نون.خ» از بازدید سعید آقاخانی از مناطق کوهستانی استان‌های کردستان و کرمانشاه برای انتخاب لوکیشن‌های فصل دوم این سریال خبر داد.
فرمول طبیعی معجون کاهنده چربی خون
به کمک ترکیب خانگی از زنجبیل، سیر و عسل می توانید کلسترول و چربی خون خود را کاهش دهید.
واکنش پلیس راهور به یکطرفه شدن خیابان نجات اللهی
سردار محمدرضا مهماندار اظهار کرد: با توجه به درخواست شهرداری برای تبدیل شدن خیابان نجات الهی به گذر صنایع دستی و گردشگری پلیس راهور این خیابان را به شکل موقتی و آزمایشی یکطرفه کرده است.
۲۲ کشته و زخمی بر اثر واژگونی مینی بوس
سخنگوی سازمان اورژانس کشور از واژگونی مینی بوس خبر داد.
تداوم روند بهسازی معابر پایتخت
معاون فنی و عمرانی شهرداری تهرن با اشاره به کاهش هزینه تولید آسفالت به واسطه فعالیت کارخانه‌های شهرداری تهران گفت: طرح بهسازی معابر شهر تهران تا تحقق صد در صدی اهداف تعیین شده ادامه دارد.

پر بازدید ترین اخبار امروز

مدیر سینمایی دهه ۶۰ در حراجی تهران چه می‌کند؟
دور اخیر حراجی تهران در حالی با حواشی بسیاری برگزار شد که یکی از افراد موثر در این مراسم شبه‌هنری، یکی از مدیران اسبق بنیاد سینمایی فارابی در دهه ۶۰ است.
عجیب ولی واقعی- بازگشت آقای گل به لیگ برتر ایران+عکس
استوکس با درخواست دنیزلی به تراکتور بازگشت.
وحید امیری برای پرسپولیس گل کاشت
تیم فوتبال پرسپولیس عصر دیروز در قالب دو تیم قرمز و طلایی به میدان رفت.
هشدار نسبت به تأثیرپذیری مجلس از سند 2030
سخنگوی کمیسیون قضائی و حقوقی مجلس نسبت به تأثیر پذیرفتن از سند 2030 در تصویب طرح مربوط به ممنوعیت ازدواج دختران کمتر از ۱۶ سال و پسران کمتر از ۱۸ سال هشدار داد.
پاتوسی استقلال را نقره داغ می کند؟
شنیده می شود پاتوسی به دلیل دریافت نکردن مطالبات ماهیانه خود از آبی پوشان شکایتی را علیه این باشگاه ترتیب داده تا بتواند به مطالباتش دست پیدا کند که البته با پیگیری های انجام شده این موضوع تکذیب شد.
باید زیرساخت‌های لازم جهت ایجاد نظام هوشمند مالیاتی فراهم شود- لزوم تبیین هزینه کرد درآمدهای مالیاتی برای مردم
جلایی پور: ایده نابودی اسرائیل، صرفاً یک حرکت تبلیغاتی است!- برجام با اذن و نظارت رهبری انجام شد!
زنگنه: تحریم‌ها تأثیری در فروش نفت ایران ندارد
آقای رئیس‌جمهور! آقای ظریف! تلک اذاً قسمه ضیزی
آنچه ظریف به BBC نگفت
محل مصرف مالیات‌های مردم مشخص شود
تسخیرکنندگان ویلاهای ۷۰۰ میلیاردی ˮباستی هیلزˮ باید مشخص شوند
کاهش تعهدات خود در برجام را شروع کرده‌ایم وقطعاً ادامه خواهد داشت- جمهوری اسلامی، دزدی دریایی انگلیس خبیث را بی‌پاسخ نمی‌گذارد
توئیت ظریف درباره محدودیت تردد در آمریکا
دولت طرح «بازگشت در مقابل بازگشت» را  در برابر فریز مطرح کند