ایران به مسلمانان جهان الگویی از اسلام محمدی ارائه داد

01:15 ۶۵ روز و ۲۰ ساعت پیش افکار نیوز 225 0
ایران به مسلمانان جهان الگویی از اسلام محمدی ارائه داد

رأی الیوم در گزارشی به چهل سالگی انقلاب اسلامی ایران و پیشرفت‌های شگرف کشورمان در سال‌های پس از سرنگونی رژیم شاهنشاهی پرداخت.

افکار نیوز

به گزارش افکارنیوز،آنچه باعث نگرانی آمریکا، رژیم صهیونیستیو برخی کشور‌های اروپایی از ایران شده و آن‌ها را بر آن داشته است که برای سرنگونی نظام این کشور تلاش کنند، این است که ایرانبه لطف نقش آفرینی در سوریهو روابط اقتصادی و سیاسیبا روسیهو چینبا وجود تشدیدتحریم‌های اقتصادی واشنگتن به یک کشور تأثیرگذار در سیاست‌های بین‌المللی تبدیل شده است.
روزنامه اینترنتی رأی‌الیوم در یادداشتی به قلم «محمد النوبانی» نوشت: اگر بگوییم، پیروزی انقلاب اسلامیایران و برپایی جمهوری اسلامیدر چنین روزی در سال ۱۹۷۹ م. (۱۳۵۷ ش)، دوره جدیدی را در تاریخ منطقه رقم زد مبالغه نکرده‌ایم همانند انقلاب‌های بزرگ نظیر انقلاب
فرانسه(۱۷۸۹-۱۷۹۳) که دوره جدیدی را در تاریخ بشریت ایجاد کرد.
این انقلابکه مردم ایرانبه رهبری امام خمینی(ره) آن را به پیروزی رساندند محمدرضا شاه پهلوی (معدوم) ایران را سرنگون کرد همان کسی که در دوره حکومت او، ایران یکی از مهم‌ترین کشور‌های مورد توجه آمریکا در منطقه خلیج فارسو به طور کلی در خاورمیانهبود.
شاه همچنین متحد راهبردی و قدرتمندی برای اسرائیل بود و به شدت از این رژیم در درگیری علیه کشور‌های عربی دفاع می‌کرد. در مقابل نخستین اقدامی که امام خمینی (ره) پس از سرنگونی شاه و پیروزی انقلاب اتخاذ کرد، بیرون راندن سفیر اسرائیل و کارمندان سفارت این رژیم از تهران و تبدیل مقر سابق آن به سفارت
فلسطینبود و این امر با تصمیم تاریخی امام برای اعلام آخرین جمعه ماه رمضانهر سال به عنوان روز جهانی همبستگی با قدس (روز جهانی قدس) همراه بود. وی با این اقدام تأکید کرد، پیروزی آرمان فلسطین و پایان دادن به ظلم و ستم‌ها علیه مردم این کشور، راهبرد ثابت ایران است که به هیچ وجه تغییر نخواهد کرد.
از این دیدگاه می‌توان گفت حمایت ایران از گروه‌های مقاومت در لبنان، فلسطین، یمن، عراق، سوریه و همه مستضعفان جهانبیانگر تعهدی است که با وجود همه فشار‌هایی که علیه ایران اعمال می‌شود؛ هرگز تغییر نخواهد کرد و امکان چانه‌زنی بر سر آن وجود ندارد.
می‌توان نگرانی‌های آمریکا، اسرائیل، غرب و نظام‌های مرتجع کشور‌های عربی از تهران را که باعث می‌شود آن‌ها وجهه ایران را تخریب کنند و با برانگیختن فتنه‌های طائفی و مذهبی در صدد تضعیف این کشور باشند و همچنین علت تلاش‌ها برای سرنگونی نظام ایران از داخل از طریق تحریم اقتصادیرا در موارد زیر خلاصه کرد: نخست: ایران به مسلمانانجهان الگویی از اسلام محمدی ارائه داد.
دوم: ایران قانونی را که قدرت‌های اقتصادی و پیشرفته تحت عنوان «قانون جلوگیری از پیشرفت» از آن یاد می‌کردند، در هم شکست و از آن سرپیچی کرد همان قانونی که در آمریکا، اروپا و اسرائیل طراحی شده بود تا از پیشرفت و برخورداری از دانش و استفاده از آن دو در جهت ایجاد نهضت‌های صنعتی در زمینه‌های غیرنظامی و نظامی همچنین رفتن به فضا و داشتن برنامه هسته‌ای پیشرفته جلوگیری کند.
سوم: ایران از طریق ساخت سلاح‌های پیشرفته توانست یک توازن راهبردی و نظامی در برابر اسرائیل ایجاد کند و با این کار توان اسرائیل را برای استفاده از جنگبه عنوان وسیله‌ای برای خروج از بحران‌ها و انجام اقدامات توسعه طلبانه کاهش داد. 
چهارم: ایران به لطف نقش آفرینی در سوریه و روابط اقتصادی و سیاسی با روسیه و چین با وجود تشدید تحریم‌های اقتصادی آمریکا به یک کشور تأثیرگذار در سیاست‌های بین المللی و اجرای فرآیند کنونی برای پایان دادن به سلطه آمریکای واحد بر جهان و ایجاد جهانی چند قطبی تبدیل شده است.
پنجم: ایران از طریق برقراری روابط مستحکم با کوبا، ونزوئلا، بولیوی، نیکاراگوئه و همه کشور‌های مخالف با نظام سرمایه‌داری آمریکا در تضعیف نفوذ این نظام در کشور‌های جهان تأثیر داشته است. این همان چیزی است که مایک پمپئو،
وزیر خارجه آمریکابا متهم کردن ایران و حزب اللهلبنان به حمایت از نیکلاس مادورو، رئیس جمهور ونزوئلاآن را بیان کرد.
در پایان این یادداشت آمده است: کشور‌های عربی که در برابر ایران مواضع خصمانه اتخاذ می‌کنند و همچون گوسفندان به کنفرانس ورشو که قرار است روز سیزدهم فوریه کنونی به منظور ایجاد یک ائتلاف خصمانه علیه ایران برگزار شود، برده می‌شوند؛ با دیناسلام کاملا بیگانه‌اند.
آن‌ها تنها به این سبب چنین اقداماتی انجام می‌دهند زیرا شکست خورده‌اند، عقب مانده‌اند و ناتوان شده‌اند. آن‌ها ابزاری در جهت خدمت به آمریکا و اسرائیل هستند، در حالی که ایران یک کشور متحول و پیشرفته است که با ثبات و پایداری راهبردی به سوی تحقق طرح خوش
یمنخود پیش می‌رود.
 


گروه های زیر مجموعه سیاسی

دفاعی امنیتی
دفاعی امنیتی

آخرین اخبار

700میلیارد ریال به کشاورزان سیل زده چهار استان پرداخت شد
اهواز - ایرنا - قائم مقام صندوق بیمه کشاورزی ایران گفت: 700میلیارد ریال غرامت در 2 هفته گذشته به کشاورزان خسارت دیده چهار استان سیل زده کشور پرداخت شده که سهم کشاورزان خسارت دیده خوزستان 410 میلیارد ریال بوده است.
شکست پدیده در قائمشهر ؛ حکایت دژ تسخیرناپذیر
ساری - ایرنا - تیم فوتبال نساجی در بیست و ششمین هفته لیگ هیجدهم، تیم بالای جدولی پدیده شهر خودرو را شکست داد تا استادیوم شهید وطنی همچنان دژ تسخیرناپذیر قائمشهری ها باقی بماند.
برای ثبات منطقه به ایران و ترکیه ای قدرتمند نیاز است
تبریز - ایرنا - رئیس اتحادیه دانشگاه های قفقاز با بیان اینکه تهران و آنکارا دوستان و دشمنان مشترکی دارد گفت: برای ثبات و آرامش در منطقه به ایران و ترکیه ای قدرتمند نیاز است.
سعید قاسمی کیست؟
سعید قاسمی از اولین حامیان احمدی‌نژاد بود. آنها در یک چیز با هم اتفاق نظر داشتند، مخالفت سرسخت با هاشمی رفسنجانی. قاسمی به شدت مخالف پذیرش قطعنامه ۵۹۸ و پایان جنگ ایران و عراق است. قاسمی حتی یک بار مدعی شده بود اگر فائزه هاشمی محکوم و راهی زندان شود ریشش را از ته می‌تراشد، البته که فائزه هاشمی به زندان رفت ولی سعید قاسمی ریشش را نتراشید.
مدارس و مراکز آموزش عالی آبادان شنبه تعطیل شد
آبادان - ایرنا - فرمانداری آبادان مهدهای کودک، مدارس و مراکز آموزش عالی این شهرستان را با احتمال وقوع سیل، روز شنبه 31 فروردین تعطیل اعلام کرد.
دانستنی‌هایی از جنس شیر کاکائو!
شیرکاکائو نسبت به شیر شیرین نشده از محتوای کربوهیدرات و کالری بیشتری برخوردار بوده، اما از سطوح مشابه مواد مغذی سود می‌برد.
سردار سلیمانی با خانواده شهید مدافع حرم دزفول دیدار کرد
دزفول - ایرنا - سردار سرلشکر قاسم سلیمانی فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی روز جمعه با خانواده شهید علی سعد یکی از شهیدان مدافع حرم شهرستان دزفول دیدار کرد.
بطحایی:کلاس های اضطراری در مناطق سیل زده خوزستان برپا می شود
شیراز-ایرنا- وزیر آموزش و پرورش گفت: با توجه به تاکید رئیس جمهوری، با ارسال کانکس و برپایی چادر در محل‌ اسکان سیل زدگان استان خوزستان برای دانش آموزان کلاس های اضطراری درس برگزار می شود.
خبرنگار پرس تی وی: جوانان ایرانی فریب ظواهر هالیود را نخورند
تهران- ایرنا- «مرضیه هاشمی» خبرنگار و مجری ارشد شبکه پرس تی وی با بیان اینکه آمریکایی ها تخصص ویژه ای در تبلیغات رسانه ای دارند، گفت: مردم ایران بویژه جوانان فریب ظواهر زیبای هالیود و رسانه های قدرتمند این کشور را نخورند.
روسیه در پی حل وفصل اختلافات میان سوریه وعربستان
مسکو - ایرنا - فرستاده ویژه رئیس جمهوری روسیه در امور سوریه در حالی در ریاض با ولیعهد عربستان سعودی بر سر سوریه دیدار کرده است که مسکو تلاش می کند زمینه بازگشت دولت قانونی سوریه به اتحادیه عرب را فراهم کند.

پر بازدید ترین اخبار امروز

حناچی:شهرداری تهران آماده همکاری در پروژه های شهری بغداد است
بغداد - ایرنا - 'پیروز حناچی' شهردار تهران در دیدار با 'سید عمار حکیم' بر آمادگی شهرداری این شهر برای همکاری در اجرای پروژه های شهری بغداد تاکید کرد.
رییس جمهوری درگذشت کارشناسان بنیاد مسکن اردبیل را تسلیت گفت
تهران – ایرنا - رییس جمهوری در پیامی درگذشت شهادت گونه دو تن از کارشناسان دلسوز و خدوم بنیاد مسکن استان اردبیل در حین ماموریت و خدمت به هموطنان سیل زده در استان لرستان را تسلیت گفت.
بیش از 20 هزار هکتار از زمین های کشاورزی هرمزگان سمپاشی شد
بندرعباس- ایرنا- مدیرکل مدیریت بحران استانداری هرمزگان گفت که به منظور مقابله با هجوم ملخ ها بیش از 20 هزار هکتار از زمین های کشاورزی استان توسط سازمان جهاد کشاورزی سمپاشی شده است.
تختی را شهید کردند- لاریجانی با تعداد معدودی نماینده بین دو جناح بازی می‌کند
رییس کمیسیون ویژه برجام در مجلس نهم در پاسخ به سوالی بر این اساس که مگر مجلس متکی به یک نفر است، تصریح کرد: بله؛ مجلس ما یکنفره است. من از نظر دوستی به لاریجانی علاقه‌مندم اما منتقد جدی او هم هستم.
کمانداران معلول اعزامی به جهانی هلند مشخص شدند
رییس انجمن تیروکمان معلولان از اعزام 10 کماندار معلول به مسابقات جهانی هلند خبر داد و گفت: هرچند همانند کمانداران سالم برای شرکت در جهانی هلند از مسابقات برون مرزی برخوردار نیستیم اما سعی می‌کنیم بهترین عملکرد را در جهانی هلند داشته باشیم.
تحریمِ ایران چه بلایی بر سر «اَپل» می‌آورد؟
همکاری 20 میلیون نفری مردم با وزارت اطلاعات
جزئیات سفر شهردار تهران به عراق
کمک‌های یونیسف به تهران رسید
خاطره‌ شنیده‌نشده‌ای از رهبر انقلاب درباره‌ انتخاب فرمانده نیروی هوایی ارتش
احتمال حضور روحانی در مناطق سیل‌زده ایلام
احتمال سفر روحانی به ایلام
اروپایی‌ها دست‌کمی از آمریکا ندارند؛ آنها در روز سختی ما را تنها می‌گذارند
برنامه آمریکا استفاده از باقیمانده تکفیری‌هاست
ایران در عراق و سوریه حیثیت آمریکا را لگدمال کرد