عامل تزلزل سرخ‌ها در لیگ برتر فوتبال

19:58 ۶ روز و ۱۲ ساعت پیش افکار نیوز 57 0
عامل تزلزل سرخ‌ها در لیگ برتر فوتبال

ایوب بهتاج مدیرکل ورزش و جوانان استان آذربایجان شرقی چند روز پیش بعد از کش و قوس‌های فراوان به عنوان مدیرعامل جدید باشگاه تراکتورسازی تبریز انتخاب شد.

افکار نیوز

به گزارش افکارنیوز،ایوب بهتاج مدیرکل ورزش و جوانان استان آذربایجان شرقی چند روز پیش بعد از کش و قوس‌های فراوان به عنوان مدیرعامل جدید باشگاه تراکتورسازی تبریزانتخاب شد. او در حالی این پست را پذیرفت که نامش از چند هفته گذشته به عنوان کاندیدای اصلی تصدی آن مطرح بود. جالب اینجاست که بهتاج در واکنش به خبر اولیه انتخابش به عنوان مدیرعامل تراکتورسازی چند هفته پیش در رسانه‌ها به آن اشاره شده بود، در گفتگو با یکی از خبرگزاری‌ها ضمن تکذیب چنین موضوعی اعلام کرده بود که صحبتی در مورد مدیرعامل شدن او در باشگاه تراکتورسازی نشده است! هر چند در آن مقطع نیز علی رغم تکذیب بهتاج، مذاکرات بین او و باشگاه تراکتورسازی انجام شده بود.
بهتاج سال گذشته پس از حدود ۳ سال حضور در اداره کل ورزش و جواناناستان اردبیل به عنوان مدیرکل، به عنوان مدیرکل ورزش و جوانان استان آذربایجان شرقیانتخاب شد. علی رغم برخی انتقادات از این انتخاب، بهتاج کار خود را از تاریخ دوم اسفند ماه سال ۱۳۹۶ آغاز کرد. چهارشنبه دوم اسفند ماه سال گذشته با حضور رسول خادم،
معاونحقوقی امور مجلس و هماهنگی امور استان‌های وزارت ورزشمراسم تودیع جمشید نظمی و معارفهایوب بهتاج، مدیرکل جدید ورزش و جوانانآذربایجان‌شرقی برگزار شد و به این ترتیب بهتاج به طور رسمی فعالیت خود را در یکی از تاثیرگذارترین استان‌های ورزشی کشور در یک پست بسیار مهم آغاز کرد.
دوران مدیریت کوتاه مدت در باشگاه تراکتورسازیزمانی که بهتاج به عنوان مدیرکل ورزش و جوانان استان آذربایجان شرقی منصوب شد، باشگاه تراکتورسازی در حال گذراندن یکی از سخت‌ترین دوران خود در چند سال اخیر بود. در آن مقطع مصطفی آجرلو به عنوان مدیرعامل در باشگاه تراکتورسازی حضور داشت. آجرلو شروع بسیار خوبی باشگاه تراکتورسازی داشت، اما یک محرومیت سخت و طولانی از حضور در دو پنجره نقل و انتقالاتی کار او را سخت کرد. در آن مقطع، اما تراکتورسازی محرومیت یاد شده را گذرانده بود و بعد از دو مقطع محرومیت از حضور در نقل و انتقالات، در نقل و انتقالات زمستانی لیگ هفدهم بازیکنان مورد نظر خود را جذب کرده بود. ۲ ماه پس از انتصاب بهتاج به عنوان مدیرکل ورزش و جوان استان آذربایجان شرقی، عمر مدیریت آجرلو در باشگاه تراکتورسازی به پایان رسید.
عباس الیاسی به عنوان سرپرست موقت، وظایف مدیر عامل را در باشگاه تراکتورسازی بر عهده گرفت. او تا انتخاب مدیرعامل جدید باشگاه که حدود سه ماه به طول انجامید در پست یاد شده فعالیت داشت. در این بازه زمانی سه ماهه، اتفاقات بسیار زیادی در باشگاه تراکتورسازی رخ داد که مهمترین آن واگذاری باشگاه به
بخش خصوصیبود. الیاسی با این وعده کار خود را آغاز کرد و خیلی زود نیز موفق به تحقق وعده خود شد.
دلایل استعفای مدیران قبلی تراکتورسازیپس از اینکه مالکیت باشگاه تراکتورسازی به زنوزی سپرده شد، صادق درودگر به عنوان مدیرعامل این باشگاه منصوب شد. درودگر از تاریخ هشتم مرداد ماه سال ۱۳۹۷ کار خود را در باشگاه تراکتورسازی به عنوان مدیرعامل آغاز کرد. عمر مدیریت درودگر در تراکتورسازی دوام زیادی نداشت و او در کمتر از یک ماه و در تاریخ ۲۲ مرداد ماه سال جاری به همکاری خود با باشگاه تراکتورسازی خاتمه داد. او هیچ گاه به طور روشن از دلیل جدایی زودهنگام خود صحبتی به میان نیاورد، اما نبود
استقلالکافی به صورت غیررسمی، به عنوان دلیل استعفای او در محافل فوتبالی مطرح شد. این ادعا، اما نه تایید شد و نه تکذیب!
علیرضا اسدی بلافاصله پس از قطع همکاری با درودگر، به عنوان جانشین او، مدیرعامل تراکتورسازی شد. سومین یا بهتر است بگوییم چهارمین (در صورت احتساب دوران مدیریت الیاسی که چندان هم کوتاه نبود.) از روز ۲۳ مرداد ماه کار خود را در باشگاه تراکتورسازی آغاز کرد. ۵ ماه شاهد حضور اسدی روی صندلی مدیریت باشگاه تراکتورسازی بودیم. در حالی که همه چیز روی کاغذ و در روی صحنه آرام بود، در فاصله چند روز پس از پایان دوران مربیگری تقوی در تراکتورسازی، علیرضا اسدی از سمت خود استعفا داد. دلیل استعفای اسدی
قانونممنوعیت تصدی بیش از یک شغل برای متصدیان دولتو با تصمیم هیات مدیره باشگاه تراکتورسازی عنوان شد، اما به نظر نمی‌رسد که این دلیل، دلیل قانع کننده‌ای برای قطع همکاری ناگهانی مدیرعامل تراکتوری‌ها باشد.
اسدی رفت و این بار بهتاج آمد. بهتاج در شرایطی مدیرعامل تراکتورسازی شد که از روز هفدهم
دی ماهتا نوزدهم بهمن ماه، یعنی چیزی حدود یک ماه عباس الیاسی به عنوان سرپرست موقت، کار‌های مربوط به مدیریت باشگاه را پس از قطع همکاری با اسدی بر عهده داشت. در شرایطی که خود الیاسی نیز به عنوان یکی از گزینه‌های مدیرعاملی تراکتورسازی مطرح بود، ایوب بهتاج به این پست منصوب شد.
بهتاج پنجمین مدیرعامل (همان گونه که اشاره شد اگر دوران ۴ و نیم ماهه مدیریت الیاسی به عنوان سرپرست در ۲ مقطع را نیز مورد محاسبه قرار دهیم.) در طول کمتر از یک سال اخیر به شمار می‌رود. تراکتوری‌ها سال گذشته در چنین روزهایی، مصطفی آجرلو را به عنوان مدیرعامل به همراه داشتند و اینک بعد از گذشت ۳۶۵ روز چهار نفر دیگر به غیر از آجرلو، حضور در این پست را در باشگاه تراکتورسازی تجربه کرده اند.
ثبات مدیریت حلقه گمشده در تراکتورسازینبود ثبات در پست مهمی، چون مدیرعامل باشگاه، انتقادی است که به باشگاه تراکتورسازی وارد است. این موضوع سال هاست که در
فوتبالدنیا و کشورمان به اثبات رسیده که مقوله ثبات، یکی از مهمترین عوامل موفقیت تیم‌ها به شمار می‌رود. این ثبات از مدیریت باشگاه شروع و با ثبات در کادر فنی و بازیکنان ادامه می‌یابد. با نگاهی به سابقه تیم‌های موفق
فوتبال ایراندر سال‌های اخیر نقش پررنگ ثبات را به خوبی می‌توانیم در بدنه مثلث مدیریت، کادر فنی و بازیکناناین تیم‌ها مشاهده کنیم.
تراکتورسازی که از آغاز لیگ هجدهم پای در یک وادی بزرگ به نام خصوصی سازیگذاشته است، اینک بیش از پیش زیر ذره بین قرار دارد و هزینه‌های قابل توجه محمدرضا زنوزی باعث شده تا این تیم به یک مدعی واقعی در فوتبال ایرانتبدیل شود. بی شک این هزینه‌ها زمانی می‌توانند بازده کافی داشته باشند که به صورت حرفه‌ای شاهد مدیریت آن‌ها باشیم. نبود ثبات در مدیریت مساوی با پراکندگی و نبود برنامه ریزی‌های بلند مدت و مدون در یک باشگاه خواهد بود. این مهم نیز می‌تواند در مقاطع زمانی کوتاه مدت و بلند مدت ضربه‌های غیرقابل پیش بینی را به باشگاه محبوب و مردمی، چون تراکتورسازی بزند که میلیون‌ها هواداران عاشق با نتایج آن زندگی می‌کنند.


گروه های زیر مجموعه ورزشی

فوتبال و فوتسال
فوتبال و فوتسال

آخرین اخبار

بیماری سخت دروازه‌بان اسبق استقلال
دروازه‌بان اسبق استقلال در سکوت خبری پیگیر درمان بیماری‌اش شده و بی‌سر و صدا مراحل شیمی‌درمانی و پرتودرمانی را پشت سر گذاشته و حالا منتظر نتیجه معاینات جدید است.
موراتا: اتلتیکو در لالیگا و CL برای قهرمانی می‌جنگد
آلوارو موراتا، مهاجم اتلتیکو مادرید می‌گوید این تیم تا لحظه آخر پا پس نخواهد کشید و چه در لالیگا و چه در لیگ قهرمانان اروپا با تمام قوا برای قهرمانی تلاش خواهد کرد.
یک رکورد جدید برای لیونل مسی
مهاجم بارسلونا برای یازدهمین فصل پیاپی حداقل ۳۰ گل در یک فصل به ثمر رساند.
ابهام بزرگ پیش روی برانکو و پرسپولیس
در شرایطی مجوز حضور مهدی ترابی در رقابت پرسپولیس و پدیده شهرخودرو در چارچوب جام حذفی صادر شده که این بازیکن یک بار دیگر هم در این مرحله از جام حذفی امسال به میدان رفته‌ است.
حسینی: هنوز پاداش جام جهانی را نگرفته‌ایم
دروازه‌بان تیم ملی فوتبال ساحلی ایران گفت: متأسفانه ما هنوز پاداش جام جهانی را نگرفته‌ایم و سال گذشته تنها بخشی از آن را دریافت کردیم، البته بسیاری از پاداش‌های دیگرمان که مبلغ خاصی هم نیست نیز عقب‌افتاده است.
پیزارو، مسن‌ترین گلزن تاریخ بوندسلیگا شد
مهاجم با تجربه تیم وردربرمن با گلزنی در بازی شنبه شب برابر هرتابرلین به مسن‌ترین گلزن تاریخ بوندسلیگا تبدیل شد.
طباطبایی: استقلال مقابل تراکتور برنامه‌ای نداشت
هادی طباطبایی، دروازه‌بان پیشین تیم فوتبال استقلال اعتقاد دارد، این تیم در دیدار مقابل تراکتورسازی برنامه‌ای برای گلزنی‌ نداشته است.
تارتار: جلالی استاد من است و به او اهانت نمی‌کنم
سرمربی تیم فوتبال پارس جنوبی جم نسبت به سوءتفاهم ایجاد شده برای هواداران نساجی مازندران توضیحاتی را ارائه کرد.
مهاجرانی: انتخاب سرمربی تیم ملی خیلی آسان است
حشمت مهاجرانی، سرمربی پیشین تیم ملی فوتبال کشورمان می‌گوید که کسی از فدراسیون برای حضور در کمیته فنی با او صحبت نکرده است.
خلیلی: پرسپولیس چند هفته از داوری متضرر شد
سرپرست جدید تیم فوتبال پرسپولیس، گفت: پرسپولیس در چند هفته از داوری متضرر شده است اما قطعا اشتباهات به دلیل عدم تمرکز و غیر عمد است.

پر بازدید ترین اخبار امروز

تمام تلاشمان را برای رفع مشکلات دانشجویان خارجی خواهیم کرد
رئیس دانشگاه فردوسی مشهد گفت: ما در دانشگاه فردوسی تمام سعی خود را خواهیم کرد که دانشجویان خارجی مشکلی نداشته باشند، اما به هر حال باز هم سختی‌هایی وجود خواهد داشت.
پیکر شهدای ‌تروریستی سیستان و بلوچستان وارد فرودگاه اصفهان شد
‌پیکر شهدای حادثه تروریستی شامگاه گذشته سیستان و بلوچستان به شهر اصفهان رسید.
در اینستای ستاره‌های خارجی؛ کیتی پری ترسناک و نیمار هدفون باز!
در این سری مطالب ما سعی داریم به طور هفتگی گزیده‌ای از عکس‌های چهره‌های محبوبتان را با شما به اشتراک بگذاریم.
بارش های مطلوب و ذخیره سازی خوب آب در گنبدکاووس
گنبدکاووس - ایرنا - بارش های خوب سال زراعی جاری به ذخیره سازی خوب این نزولات آسمانی در چند سد، آب بندان و سه تالاب منطقه گنبدکاووس که اقلیمی نیمه خشک دارد، منجر شده و علاوه بر آن این بارش ها نوید بخش سالی پرمحصول برای کشاورزان این دیار است.
دو جایزه برای «بنفشه افریقایی» از جشنواره وزول
مونا زندی حقیقی با دومین فیلم بلندش «بنفشه افریقایی» که در سی و هفتمین جشنواره فیلم فجر حضور داشت، موفق به کسب دو جایزه از این جشنواره شد.
تعیین‌کننده‌ترین بازیکن لالیگا کیست؟
زولا: به ایگواین باید زمان بدهید تا بدرخشد
یک رکورد جدید برای لیونل مسی
موراتا: اتلتیکو در لالیگا و CL برای قهرمانی می‌جنگد
رئیس کمیته المپیک ژاپن به دلیل فساد رفتنی شد
پیکه: برنده شدیم اما بارسلونا ضعیف بود
سان: منچستریونایتد از فصل آینده عربستانی می شود
آرین روبن: آنفیلد بدترین استادیوم دنیا است
والورده: وایادولید باعث شد تا تاکتیک‌مان را تغییر دهیم
سیمئونه: گریژمان بازیکنی چند پستی است