عامل تزلزل سرخ‌ها در لیگ برتر فوتبال

19:58 ۱۵۳ روز و ۱۹ ساعت پیش افکار نیوز 480 0
عامل تزلزل سرخ‌ها در لیگ برتر فوتبال

ایوب بهتاج مدیرکل ورزش و جوانان استان آذربایجان شرقی چند روز پیش بعد از کش و قوس‌های فراوان به عنوان مدیرعامل جدید باشگاه تراکتورسازی تبریز انتخاب شد.

افکار نیوز

به گزارش افکارنیوز،ایوب بهتاج مدیرکل ورزش و جوانان استان آذربایجان شرقی چند روز پیش بعد از کش و قوس‌های فراوان به عنوان مدیرعامل جدید باشگاه تراکتورسازی تبریزانتخاب شد. او در حالی این پست را پذیرفت که نامش از چند هفته گذشته به عنوان کاندیدای اصلی تصدی آن مطرح بود. جالب اینجاست که بهتاج در واکنش به خبر اولیه انتخابش به عنوان مدیرعامل تراکتورسازی چند هفته پیش در رسانه‌ها به آن اشاره شده بود، در گفتگو با یکی از خبرگزاری‌ها ضمن تکذیب چنین موضوعی اعلام کرده بود که صحبتی در مورد مدیرعامل شدن او در باشگاه تراکتورسازی نشده است! هر چند در آن مقطع نیز علی رغم تکذیب بهتاج، مذاکرات بین او و باشگاه تراکتورسازی انجام شده بود.
بهتاج سال گذشته پس از حدود ۳ سال حضور در اداره کل ورزش و جواناناستان اردبیل به عنوان مدیرکل، به عنوان مدیرکل ورزش و جوانان استان آذربایجان شرقیانتخاب شد. علی رغم برخی انتقادات از این انتخاب، بهتاج کار خود را از تاریخ دوم اسفند ماه سال ۱۳۹۶ آغاز کرد. چهارشنبه دوم اسفند ماه سال گذشته با حضور رسول خادم،
معاونحقوقی امور مجلس و هماهنگی امور استان‌های وزارت ورزشمراسم تودیع جمشید نظمی و معارفهایوب بهتاج، مدیرکل جدید ورزش و جوانانآذربایجان‌شرقی برگزار شد و به این ترتیب بهتاج به طور رسمی فعالیت خود را در یکی از تاثیرگذارترین استان‌های ورزشی کشور در یک پست بسیار مهم آغاز کرد.
دوران مدیریت کوتاه مدت در باشگاه تراکتورسازیزمانی که بهتاج به عنوان مدیرکل ورزش و جوانان استان آذربایجان شرقی منصوب شد، باشگاه تراکتورسازی در حال گذراندن یکی از سخت‌ترین دوران خود در چند سال اخیر بود. در آن مقطع مصطفی آجرلو به عنوان مدیرعامل در باشگاه تراکتورسازی حضور داشت. آجرلو شروع بسیار خوبی باشگاه تراکتورسازی داشت، اما یک محرومیت سخت و طولانی از حضور در دو پنجره نقل و انتقالاتی کار او را سخت کرد. در آن مقطع، اما تراکتورسازی محرومیت یاد شده را گذرانده بود و بعد از دو مقطع محرومیت از حضور در نقل و انتقالات، در نقل و انتقالات زمستانی لیگ هفدهم بازیکنان مورد نظر خود را جذب کرده بود. ۲ ماه پس از انتصاب بهتاج به عنوان مدیرکل ورزش و جوان استان آذربایجان شرقی، عمر مدیریت آجرلو در باشگاه تراکتورسازی به پایان رسید.
عباس الیاسی به عنوان سرپرست موقت، وظایف مدیر عامل را در باشگاه تراکتورسازی بر عهده گرفت. او تا انتخاب مدیرعامل جدید باشگاه که حدود سه ماه به طول انجامید در پست یاد شده فعالیت داشت. در این بازه زمانی سه ماهه، اتفاقات بسیار زیادی در باشگاه تراکتورسازی رخ داد که مهمترین آن واگذاری باشگاه به
بخش خصوصیبود. الیاسی با این وعده کار خود را آغاز کرد و خیلی زود نیز موفق به تحقق وعده خود شد.
دلایل استعفای مدیران قبلی تراکتورسازیپس از اینکه مالکیت باشگاه تراکتورسازی به زنوزی سپرده شد، صادق درودگر به عنوان مدیرعامل این باشگاه منصوب شد. درودگر از تاریخ هشتم مرداد ماه سال ۱۳۹۷ کار خود را در باشگاه تراکتورسازی به عنوان مدیرعامل آغاز کرد. عمر مدیریت درودگر در تراکتورسازی دوام زیادی نداشت و او در کمتر از یک ماه و در تاریخ ۲۲ مرداد ماه سال جاری به همکاری خود با باشگاه تراکتورسازی خاتمه داد. او هیچ گاه به طور روشن از دلیل جدایی زودهنگام خود صحبتی به میان نیاورد، اما نبود
استقلالکافی به صورت غیررسمی، به عنوان دلیل استعفای او در محافل فوتبالی مطرح شد. این ادعا، اما نه تایید شد و نه تکذیب!
علیرضا اسدی بلافاصله پس از قطع همکاری با درودگر، به عنوان جانشین او، مدیرعامل تراکتورسازی شد. سومین یا بهتر است بگوییم چهارمین (در صورت احتساب دوران مدیریت الیاسی که چندان هم کوتاه نبود.) از روز ۲۳ مرداد ماه کار خود را در باشگاه تراکتورسازی آغاز کرد. ۵ ماه شاهد حضور اسدی روی صندلی مدیریت باشگاه تراکتورسازی بودیم. در حالی که همه چیز روی کاغذ و در روی صحنه آرام بود، در فاصله چند روز پس از پایان دوران مربیگری تقوی در تراکتورسازی، علیرضا اسدی از سمت خود استعفا داد. دلیل استعفای اسدی
قانونممنوعیت تصدی بیش از یک شغل برای متصدیان دولتو با تصمیم هیات مدیره باشگاه تراکتورسازی عنوان شد، اما به نظر نمی‌رسد که این دلیل، دلیل قانع کننده‌ای برای قطع همکاری ناگهانی مدیرعامل تراکتوری‌ها باشد.
اسدی رفت و این بار بهتاج آمد. بهتاج در شرایطی مدیرعامل تراکتورسازی شد که از روز هفدهم
دی ماهتا نوزدهم بهمن ماه، یعنی چیزی حدود یک ماه عباس الیاسی به عنوان سرپرست موقت، کار‌های مربوط به مدیریت باشگاه را پس از قطع همکاری با اسدی بر عهده داشت. در شرایطی که خود الیاسی نیز به عنوان یکی از گزینه‌های مدیرعاملی تراکتورسازی مطرح بود، ایوب بهتاج به این پست منصوب شد.
بهتاج پنجمین مدیرعامل (همان گونه که اشاره شد اگر دوران ۴ و نیم ماهه مدیریت الیاسی به عنوان سرپرست در ۲ مقطع را نیز مورد محاسبه قرار دهیم.) در طول کمتر از یک سال اخیر به شمار می‌رود. تراکتوری‌ها سال گذشته در چنین روزهایی، مصطفی آجرلو را به عنوان مدیرعامل به همراه داشتند و اینک بعد از گذشت ۳۶۵ روز چهار نفر دیگر به غیر از آجرلو، حضور در این پست را در باشگاه تراکتورسازی تجربه کرده اند.
ثبات مدیریت حلقه گمشده در تراکتورسازینبود ثبات در پست مهمی، چون مدیرعامل باشگاه، انتقادی است که به باشگاه تراکتورسازی وارد است. این موضوع سال هاست که در
فوتبالدنیا و کشورمان به اثبات رسیده که مقوله ثبات، یکی از مهمترین عوامل موفقیت تیم‌ها به شمار می‌رود. این ثبات از مدیریت باشگاه شروع و با ثبات در کادر فنی و بازیکنان ادامه می‌یابد. با نگاهی به سابقه تیم‌های موفق
فوتبال ایراندر سال‌های اخیر نقش پررنگ ثبات را به خوبی می‌توانیم در بدنه مثلث مدیریت، کادر فنی و بازیکناناین تیم‌ها مشاهده کنیم.
تراکتورسازی که از آغاز لیگ هجدهم پای در یک وادی بزرگ به نام خصوصی سازیگذاشته است، اینک بیش از پیش زیر ذره بین قرار دارد و هزینه‌های قابل توجه محمدرضا زنوزی باعث شده تا این تیم به یک مدعی واقعی در فوتبال ایرانتبدیل شود. بی شک این هزینه‌ها زمانی می‌توانند بازده کافی داشته باشند که به صورت حرفه‌ای شاهد مدیریت آن‌ها باشیم. نبود ثبات در مدیریت مساوی با پراکندگی و نبود برنامه ریزی‌های بلند مدت و مدون در یک باشگاه خواهد بود. این مهم نیز می‌تواند در مقاطع زمانی کوتاه مدت و بلند مدت ضربه‌های غیرقابل پیش بینی را به باشگاه محبوب و مردمی، چون تراکتورسازی بزند که میلیون‌ها هواداران عاشق با نتایج آن زندگی می‌کنند.


گروه های زیر مجموعه ورزشی

دنیای ورزش
دنیای ورزش

آخرین اخبار

شبی که دعاهایتان مستجاب و حاجاتتان برآورده می شود
پیامبر اکرم (ص) می‌فرماید: شب استجابت دعا در ماه ذی قعده مبارک‌ترین شب سال هجری قمری است.
افتتاح جشنواره فیلم لندن با «دیوید کاپرفیلد»
جشنواره فیلم لندن کارش را با نمایش فیلمی از آرماندو یانوچی با عنوان «تاریخ شخصی دیوید کاپرفیلد» شروع می‌کند.
بازپخش یک سریال پرطرفدار از شبکه نسیم
مجموعه طنز «ساختمان پزشکان» هر شب ساعت ۲۲ روی آنتن شبکه نسیم می‌رود.
مریم معصومی با «ریکاوری» در راه شبکه نمایش خانگی
اولین قسمت از سریال نمایش خانگی «ریکاوری» چهارشنبه ۲۶ تیرماه توزیع می‌شود.
سریال جدید «بهروز شعیبی» روی آنتن شبکه 3
پیش‌‌تولید سریال ۳۰ قسمتی بهروز شعیبی در لبنان آغاز شد.
تازه ترین خبرها از  فصل دوم سریال «نون.خ»
تهیه‌کننده سریال «نون.خ» از بازدید سعید آقاخانی از مناطق کوهستانی استان‌های کردستان و کرمانشاه برای انتخاب لوکیشن‌های فصل دوم این سریال خبر داد.
فرمول طبیعی معجون کاهنده چربی خون
به کمک ترکیب خانگی از زنجبیل، سیر و عسل می توانید کلسترول و چربی خون خود را کاهش دهید.
واکنش پلیس راهور به یکطرفه شدن خیابان نجات اللهی
سردار محمدرضا مهماندار اظهار کرد: با توجه به درخواست شهرداری برای تبدیل شدن خیابان نجات الهی به گذر صنایع دستی و گردشگری پلیس راهور این خیابان را به شکل موقتی و آزمایشی یکطرفه کرده است.
۲۲ کشته و زخمی بر اثر واژگونی مینی بوس
سخنگوی سازمان اورژانس کشور از واژگونی مینی بوس خبر داد.
تداوم روند بهسازی معابر پایتخت
معاون فنی و عمرانی شهرداری تهرن با اشاره به کاهش هزینه تولید آسفالت به واسطه فعالیت کارخانه‌های شهرداری تهران گفت: طرح بهسازی معابر شهر تهران تا تحقق صد در صدی اهداف تعیین شده ادامه دارد.

پر بازدید ترین اخبار امروز

مدیر سینمایی دهه ۶۰ در حراجی تهران چه می‌کند؟
دور اخیر حراجی تهران در حالی با حواشی بسیاری برگزار شد که یکی از افراد موثر در این مراسم شبه‌هنری، یکی از مدیران اسبق بنیاد سینمایی فارابی در دهه ۶۰ است.
عجیب ولی واقعی- بازگشت آقای گل به لیگ برتر ایران+عکس
استوکس با درخواست دنیزلی به تراکتور بازگشت.
وحید امیری برای پرسپولیس گل کاشت
تیم فوتبال پرسپولیس عصر دیروز در قالب دو تیم قرمز و طلایی به میدان رفت.
هشدار نسبت به تأثیرپذیری مجلس از سند 2030
سخنگوی کمیسیون قضائی و حقوقی مجلس نسبت به تأثیر پذیرفتن از سند 2030 در تصویب طرح مربوط به ممنوعیت ازدواج دختران کمتر از ۱۶ سال و پسران کمتر از ۱۸ سال هشدار داد.
پاتوسی استقلال را نقره داغ می کند؟
شنیده می شود پاتوسی به دلیل دریافت نکردن مطالبات ماهیانه خود از آبی پوشان شکایتی را علیه این باشگاه ترتیب داده تا بتواند به مطالباتش دست پیدا کند که البته با پیگیری های انجام شده این موضوع تکذیب شد.
جلسه مدیران تراکتور با استوکس در ترکیه
عملکرد بازیکنانی که از استقلال جدا شدند
اطلاعیه سازمان لیگ برای شروع لیگ نوزدهم
سکوت باشگاه استقلال درباره پرونده پروپئیچ
باشگاه را روی سر مدیران استقلال خراب می‌کنم
کاپیتان رکورددار برزیل غرق در بدهی
فیلم- ماجرای رفتار تند کی‌روش با هادی عقیلی
مقابله به مثل پرسپولیس با برانکو
رویانیان علیه پرسپولیس سند رو کرد +عکس
روح الله باقری دست خالی باشگاه استقلال را ترک کرد