عامل تزلزل سرخ‌ها در لیگ برتر فوتبال

19:58 ۶۶ روز و ۱ ساعت پیش افکار نیوز 164 0
عامل تزلزل سرخ‌ها در لیگ برتر فوتبال

ایوب بهتاج مدیرکل ورزش و جوانان استان آذربایجان شرقی چند روز پیش بعد از کش و قوس‌های فراوان به عنوان مدیرعامل جدید باشگاه تراکتورسازی تبریز انتخاب شد.

افکار نیوز

به گزارش افکارنیوز،ایوب بهتاج مدیرکل ورزش و جوانان استان آذربایجان شرقی چند روز پیش بعد از کش و قوس‌های فراوان به عنوان مدیرعامل جدید باشگاه تراکتورسازی تبریزانتخاب شد. او در حالی این پست را پذیرفت که نامش از چند هفته گذشته به عنوان کاندیدای اصلی تصدی آن مطرح بود. جالب اینجاست که بهتاج در واکنش به خبر اولیه انتخابش به عنوان مدیرعامل تراکتورسازی چند هفته پیش در رسانه‌ها به آن اشاره شده بود، در گفتگو با یکی از خبرگزاری‌ها ضمن تکذیب چنین موضوعی اعلام کرده بود که صحبتی در مورد مدیرعامل شدن او در باشگاه تراکتورسازی نشده است! هر چند در آن مقطع نیز علی رغم تکذیب بهتاج، مذاکرات بین او و باشگاه تراکتورسازی انجام شده بود.
بهتاج سال گذشته پس از حدود ۳ سال حضور در اداره کل ورزش و جواناناستان اردبیل به عنوان مدیرکل، به عنوان مدیرکل ورزش و جوانان استان آذربایجان شرقیانتخاب شد. علی رغم برخی انتقادات از این انتخاب، بهتاج کار خود را از تاریخ دوم اسفند ماه سال ۱۳۹۶ آغاز کرد. چهارشنبه دوم اسفند ماه سال گذشته با حضور رسول خادم،
معاونحقوقی امور مجلس و هماهنگی امور استان‌های وزارت ورزشمراسم تودیع جمشید نظمی و معارفهایوب بهتاج، مدیرکل جدید ورزش و جوانانآذربایجان‌شرقی برگزار شد و به این ترتیب بهتاج به طور رسمی فعالیت خود را در یکی از تاثیرگذارترین استان‌های ورزشی کشور در یک پست بسیار مهم آغاز کرد.
دوران مدیریت کوتاه مدت در باشگاه تراکتورسازیزمانی که بهتاج به عنوان مدیرکل ورزش و جوانان استان آذربایجان شرقی منصوب شد، باشگاه تراکتورسازی در حال گذراندن یکی از سخت‌ترین دوران خود در چند سال اخیر بود. در آن مقطع مصطفی آجرلو به عنوان مدیرعامل در باشگاه تراکتورسازی حضور داشت. آجرلو شروع بسیار خوبی باشگاه تراکتورسازی داشت، اما یک محرومیت سخت و طولانی از حضور در دو پنجره نقل و انتقالاتی کار او را سخت کرد. در آن مقطع، اما تراکتورسازی محرومیت یاد شده را گذرانده بود و بعد از دو مقطع محرومیت از حضور در نقل و انتقالات، در نقل و انتقالات زمستانی لیگ هفدهم بازیکنان مورد نظر خود را جذب کرده بود. ۲ ماه پس از انتصاب بهتاج به عنوان مدیرکل ورزش و جوان استان آذربایجان شرقی، عمر مدیریت آجرلو در باشگاه تراکتورسازی به پایان رسید.
عباس الیاسی به عنوان سرپرست موقت، وظایف مدیر عامل را در باشگاه تراکتورسازی بر عهده گرفت. او تا انتخاب مدیرعامل جدید باشگاه که حدود سه ماه به طول انجامید در پست یاد شده فعالیت داشت. در این بازه زمانی سه ماهه، اتفاقات بسیار زیادی در باشگاه تراکتورسازی رخ داد که مهمترین آن واگذاری باشگاه به
بخش خصوصیبود. الیاسی با این وعده کار خود را آغاز کرد و خیلی زود نیز موفق به تحقق وعده خود شد.
دلایل استعفای مدیران قبلی تراکتورسازیپس از اینکه مالکیت باشگاه تراکتورسازی به زنوزی سپرده شد، صادق درودگر به عنوان مدیرعامل این باشگاه منصوب شد. درودگر از تاریخ هشتم مرداد ماه سال ۱۳۹۷ کار خود را در باشگاه تراکتورسازی به عنوان مدیرعامل آغاز کرد. عمر مدیریت درودگر در تراکتورسازی دوام زیادی نداشت و او در کمتر از یک ماه و در تاریخ ۲۲ مرداد ماه سال جاری به همکاری خود با باشگاه تراکتورسازی خاتمه داد. او هیچ گاه به طور روشن از دلیل جدایی زودهنگام خود صحبتی به میان نیاورد، اما نبود
استقلالکافی به صورت غیررسمی، به عنوان دلیل استعفای او در محافل فوتبالی مطرح شد. این ادعا، اما نه تایید شد و نه تکذیب!
علیرضا اسدی بلافاصله پس از قطع همکاری با درودگر، به عنوان جانشین او، مدیرعامل تراکتورسازی شد. سومین یا بهتر است بگوییم چهارمین (در صورت احتساب دوران مدیریت الیاسی که چندان هم کوتاه نبود.) از روز ۲۳ مرداد ماه کار خود را در باشگاه تراکتورسازی آغاز کرد. ۵ ماه شاهد حضور اسدی روی صندلی مدیریت باشگاه تراکتورسازی بودیم. در حالی که همه چیز روی کاغذ و در روی صحنه آرام بود، در فاصله چند روز پس از پایان دوران مربیگری تقوی در تراکتورسازی، علیرضا اسدی از سمت خود استعفا داد. دلیل استعفای اسدی
قانونممنوعیت تصدی بیش از یک شغل برای متصدیان دولتو با تصمیم هیات مدیره باشگاه تراکتورسازی عنوان شد، اما به نظر نمی‌رسد که این دلیل، دلیل قانع کننده‌ای برای قطع همکاری ناگهانی مدیرعامل تراکتوری‌ها باشد.
اسدی رفت و این بار بهتاج آمد. بهتاج در شرایطی مدیرعامل تراکتورسازی شد که از روز هفدهم
دی ماهتا نوزدهم بهمن ماه، یعنی چیزی حدود یک ماه عباس الیاسی به عنوان سرپرست موقت، کار‌های مربوط به مدیریت باشگاه را پس از قطع همکاری با اسدی بر عهده داشت. در شرایطی که خود الیاسی نیز به عنوان یکی از گزینه‌های مدیرعاملی تراکتورسازی مطرح بود، ایوب بهتاج به این پست منصوب شد.
بهتاج پنجمین مدیرعامل (همان گونه که اشاره شد اگر دوران ۴ و نیم ماهه مدیریت الیاسی به عنوان سرپرست در ۲ مقطع را نیز مورد محاسبه قرار دهیم.) در طول کمتر از یک سال اخیر به شمار می‌رود. تراکتوری‌ها سال گذشته در چنین روزهایی، مصطفی آجرلو را به عنوان مدیرعامل به همراه داشتند و اینک بعد از گذشت ۳۶۵ روز چهار نفر دیگر به غیر از آجرلو، حضور در این پست را در باشگاه تراکتورسازی تجربه کرده اند.
ثبات مدیریت حلقه گمشده در تراکتورسازینبود ثبات در پست مهمی، چون مدیرعامل باشگاه، انتقادی است که به باشگاه تراکتورسازی وارد است. این موضوع سال هاست که در
فوتبالدنیا و کشورمان به اثبات رسیده که مقوله ثبات، یکی از مهمترین عوامل موفقیت تیم‌ها به شمار می‌رود. این ثبات از مدیریت باشگاه شروع و با ثبات در کادر فنی و بازیکنان ادامه می‌یابد. با نگاهی به سابقه تیم‌های موفق
فوتبال ایراندر سال‌های اخیر نقش پررنگ ثبات را به خوبی می‌توانیم در بدنه مثلث مدیریت، کادر فنی و بازیکناناین تیم‌ها مشاهده کنیم.
تراکتورسازی که از آغاز لیگ هجدهم پای در یک وادی بزرگ به نام خصوصی سازیگذاشته است، اینک بیش از پیش زیر ذره بین قرار دارد و هزینه‌های قابل توجه محمدرضا زنوزی باعث شده تا این تیم به یک مدعی واقعی در فوتبال ایرانتبدیل شود. بی شک این هزینه‌ها زمانی می‌توانند بازده کافی داشته باشند که به صورت حرفه‌ای شاهد مدیریت آن‌ها باشیم. نبود ثبات در مدیریت مساوی با پراکندگی و نبود برنامه ریزی‌های بلند مدت و مدون در یک باشگاه خواهد بود. این مهم نیز می‌تواند در مقاطع زمانی کوتاه مدت و بلند مدت ضربه‌های غیرقابل پیش بینی را به باشگاه محبوب و مردمی، چون تراکتورسازی بزند که میلیون‌ها هواداران عاشق با نتایج آن زندگی می‌کنند.


گروه های زیر مجموعه ورزشی

سایر حوزه ها
سایر حوزه ها

آخرین اخبار

700میلیارد ریال به کشاورزان سیل زده چهار استان پرداخت شد
اهواز - ایرنا - قائم مقام صندوق بیمه کشاورزی ایران گفت: 700میلیارد ریال غرامت در 2 هفته گذشته به کشاورزان خسارت دیده چهار استان سیل زده کشور پرداخت شده که سهم کشاورزان خسارت دیده خوزستان 410 میلیارد ریال بوده است.
شکست پدیده در قائمشهر ؛ حکایت دژ تسخیرناپذیر
ساری - ایرنا - تیم فوتبال نساجی در بیست و ششمین هفته لیگ هیجدهم، تیم بالای جدولی پدیده شهر خودرو را شکست داد تا استادیوم شهید وطنی همچنان دژ تسخیرناپذیر قائمشهری ها باقی بماند.
برای ثبات منطقه به ایران و ترکیه ای قدرتمند نیاز است
تبریز - ایرنا - رئیس اتحادیه دانشگاه های قفقاز با بیان اینکه تهران و آنکارا دوستان و دشمنان مشترکی دارد گفت: برای ثبات و آرامش در منطقه به ایران و ترکیه ای قدرتمند نیاز است.
سعید قاسمی کیست؟
سعید قاسمی از اولین حامیان احمدی‌نژاد بود. آنها در یک چیز با هم اتفاق نظر داشتند، مخالفت سرسخت با هاشمی رفسنجانی. قاسمی به شدت مخالف پذیرش قطعنامه ۵۹۸ و پایان جنگ ایران و عراق است. قاسمی حتی یک بار مدعی شده بود اگر فائزه هاشمی محکوم و راهی زندان شود ریشش را از ته می‌تراشد، البته که فائزه هاشمی به زندان رفت ولی سعید قاسمی ریشش را نتراشید.
مدارس و مراکز آموزش عالی آبادان شنبه تعطیل شد
آبادان - ایرنا - فرمانداری آبادان مهدهای کودک، مدارس و مراکز آموزش عالی این شهرستان را با احتمال وقوع سیل، روز شنبه 31 فروردین تعطیل اعلام کرد.
دانستنی‌هایی از جنس شیر کاکائو!
شیرکاکائو نسبت به شیر شیرین نشده از محتوای کربوهیدرات و کالری بیشتری برخوردار بوده، اما از سطوح مشابه مواد مغذی سود می‌برد.
سردار سلیمانی با خانواده شهید مدافع حرم دزفول دیدار کرد
دزفول - ایرنا - سردار سرلشکر قاسم سلیمانی فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی روز جمعه با خانواده شهید علی سعد یکی از شهیدان مدافع حرم شهرستان دزفول دیدار کرد.
بطحایی:کلاس های اضطراری در مناطق سیل زده خوزستان برپا می شود
شیراز-ایرنا- وزیر آموزش و پرورش گفت: با توجه به تاکید رئیس جمهوری، با ارسال کانکس و برپایی چادر در محل‌ اسکان سیل زدگان استان خوزستان برای دانش آموزان کلاس های اضطراری درس برگزار می شود.
خبرنگار پرس تی وی: جوانان ایرانی فریب ظواهر هالیود را نخورند
تهران- ایرنا- «مرضیه هاشمی» خبرنگار و مجری ارشد شبکه پرس تی وی با بیان اینکه آمریکایی ها تخصص ویژه ای در تبلیغات رسانه ای دارند، گفت: مردم ایران بویژه جوانان فریب ظواهر زیبای هالیود و رسانه های قدرتمند این کشور را نخورند.
روسیه در پی حل وفصل اختلافات میان سوریه وعربستان
مسکو - ایرنا - فرستاده ویژه رئیس جمهوری روسیه در امور سوریه در حالی در ریاض با ولیعهد عربستان سعودی بر سر سوریه دیدار کرده است که مسکو تلاش می کند زمینه بازگشت دولت قانونی سوریه به اتحادیه عرب را فراهم کند.

پر بازدید ترین اخبار امروز

حناچی:شهرداری تهران آماده همکاری در پروژه های شهری بغداد است
بغداد - ایرنا - 'پیروز حناچی' شهردار تهران در دیدار با 'سید عمار حکیم' بر آمادگی شهرداری این شهر برای همکاری در اجرای پروژه های شهری بغداد تاکید کرد.
رییس جمهوری درگذشت کارشناسان بنیاد مسکن اردبیل را تسلیت گفت
تهران – ایرنا - رییس جمهوری در پیامی درگذشت شهادت گونه دو تن از کارشناسان دلسوز و خدوم بنیاد مسکن استان اردبیل در حین ماموریت و خدمت به هموطنان سیل زده در استان لرستان را تسلیت گفت.
بیش از 20 هزار هکتار از زمین های کشاورزی هرمزگان سمپاشی شد
بندرعباس- ایرنا- مدیرکل مدیریت بحران استانداری هرمزگان گفت که به منظور مقابله با هجوم ملخ ها بیش از 20 هزار هکتار از زمین های کشاورزی استان توسط سازمان جهاد کشاورزی سمپاشی شده است.
تختی را شهید کردند- لاریجانی با تعداد معدودی نماینده بین دو جناح بازی می‌کند
رییس کمیسیون ویژه برجام در مجلس نهم در پاسخ به سوالی بر این اساس که مگر مجلس متکی به یک نفر است، تصریح کرد: بله؛ مجلس ما یکنفره است. من از نظر دوستی به لاریجانی علاقه‌مندم اما منتقد جدی او هم هستم.
کمانداران معلول اعزامی به جهانی هلند مشخص شدند
رییس انجمن تیروکمان معلولان از اعزام 10 کماندار معلول به مسابقات جهانی هلند خبر داد و گفت: هرچند همانند کمانداران سالم برای شرکت در جهانی هلند از مسابقات برون مرزی برخوردار نیستیم اما سعی می‌کنیم بهترین عملکرد را در جهانی هلند داشته باشیم.
پرتاب سنگ هواداران تراکتورسازی
چندین مصدوم در ورزشگاه یادگار امام تبریز!
شکست سنگین فولاد مقابل نفتی‌های آبادان
درگیری فیزیکی هوادار تراکتورسازی با شجاعی
فیلم- خلاصه دیدار تراکتورسازی 0-1 پیکان
شکست خانگی تراکتورسازی مقابل پیکان- دور شدن پرشورها از قهرمانی با اشتباه اخباری +فیلم و جدول
گل‌محمدی: عدالت فوتبال رعایت نشد
واکنش فلسفی پپ به حذف دراماتیک منچسترسیتی
خروج تیم گل محمدی از کورس قهرمانی با شکست مقابل نساجی
غایبان استقلال مقابل الهلال مشخص شدند